PROBLEMEN 1 VAN DEN DAG ABDIJSIROOP Doel en wezen van< hef Arbeidsfront Oe lucht roovers van Afscheid burgemeester van ZaanJatn De wereld in weinig woorden Italiaansch Weermachtbericht Hongaarsche sportleidiog verontwaardigd Die NACHT-HOEST zal ophouden AKKER'S Het Joodsche vermogen Een moeilijke zaakt GETUIGENGELD RADIOPROGRAMMA Mysteries rondom „Vredelust" 489e STAATSLOTERIJ Burgemeester C. van Ravenswaay, die, na nauwelijks een jaar in func tie te zijn geweest in Zaandam, ge roepen is het burgemeesterschap van Utrecht, het bolwerk der Nat.- Soc. beweging in Nederland te ko men vervullen, heeft in het gemeen tehuis' officieel afscheid genomen van zijn trouwe medewerkers. In een toespraak kon burgemees ter van Ravenswaay zijn tevreden heid uitspreken over de rustige houding, die de Zaandamsche be volking in het afgeloopen jaar heeft Neem U nü te méér in acht - voor Rheumatische Pijnen I Nu da weersomstandigheden weer tallooze slachtoffers gemaakt hebben van Rheuma tische pijn, mag het geen verwondering wekken, dat men overal juist nu herhaaldelijk den raad hoort geven: begin een Kruschen- kuurl Reeds bij een kort maar regel- matig gebruik van Kruschen, met kt ge de versterkende werking. Da aansporende werking van Kruschen 's zes minera'e zouten op lever, nieren en ingewanden, zal de organen nieuwe kracht bijzetten; ze zullen Uw bloed reinigen en het zuiveren van schadelijke zuren. Bij Apoth. en Drog. 1.47 0.76, 0.41. Kruschen wordt uitsluitend verkocht in de bekende gele verpakking. (Vervolg). Niet het goud! Niet het goud, doch de arbeids kracht en prestatie zal in de toe komst over wel en wee van een volk beslissen. Ook moet men zich de nieuwe vormen niet voorstellen als alleen geldende voor het kleine Nederland, dat met het verlies van zijn koloniën is teruggebracht tot een van de allerkleinste staten, doch als onderdeel voor het geheele in wording zijnde nieuwe Europa, waar vooral de arbeidsverdeeling niet die moeilijkheden zal opleve ren als in ons kleine overbevolkte land. Uitgaande van 'het welvaarts standpunt en evenredige productie zal dus het komende front een noodzake'ijke plaats hebben te ver vullen. Ontegenzeggelijk zijn de moeilijkheden groot en niet te on derschatten, doch het levensbelang van alle volken zal de drijfveer zijn voor een ieder om zijn hoogste krachten hiervoor in te zetten. In de toekomst zal noodwendig het ei- genbestaan nopen tot volledige me dewerking van allés wat werken kan en wei-ken wil. Een andere keus zal niet overblijven en zoo zal het oude gezegde, dat wie niet wer ken wil, ook niet zal eten, tot waar heid worden. Vele remmen zullen nog trachten hun werking op den gang van za ken uit te oefenen, doch alle eigen belang en kastegeest zaf niet in staat zijn het nieuwe tegen te hou den, daar het hier gaat om de vraag van te leven of niet. Zoo zal ons volk in de gele genheid gesteld door de maat regelen genomen in opdracht van den Führer aller Germa nen, Adolf Hitier, zijn weg waardig bewandelen en krach tens ras en afkomet zich zijn plaats in het nieuwe Europa kunnen veroveren. Zeer zeker zal het Arbeidsfront in de nieuwe toekomst in dezen strijd om bewustwording een be langrijke, zoo niet de belangrijkste plaats innemen. Het Arbeidsfront zal naast de zorgen voor arbeidsverhoudingen, hare bemoeiingen ook uitstrekken over de welvaart van het arbeiders gezin, geestelijke en lichamelijke ontspanning, vakopleiding, enz. Het ligt in de bedoeling in een se rie vervolgartikelen nader in te gaan op de werkzaamheden van het Arbeidsfront en te komen tot een omlijnd begrip van de arbeids verhoudingen, niet alleen in Neder land, doch voor geheel Europa en na te gaan wat op dit gebied in verschillende landen reeds werd be reikt. u Wordt vervolgd aangenomen, niettegenstaande hier in feite een jaar lang een Mussert- bewind werd doorgevoerd. Overeenkomstig de instructies van het hoofdkwartier is in dit jaar alles gedaan om de nnteresse der« bevolking te wekken. Tot zijn tijdelijken opvolger richt te spr. tenslotte het verzoek zich in het bijzonder het lot der S.S.- en N.S.K.K.-gezinnen aan te trekken. De heer van der Sluis wees daar na op de bijzondere organisatori sche talenten en bestuurscapacitei- ten van den heer van Ravenswaay. Maakte een jaar terug slechts een half procent van de bestuursamb tenaren deel uit van de N.S.R., thans is het ongeveer 11 procent, waardoor Zaandam mede boven aan ls komen te staan in de rij van Nederlandsche gemeenten. Vermoe delijk zal ne heer van Ravenswaay aldus spr., in Utrecht dezelfde tac tiek, maar dan in nog sneller tem po, door gaan voeren. Doodelijke aanrijding. Op den Schiedamschenweg te Rotterdam is een doodelijk ongeval gebeurd. Een 79-jarige voetganger werd aange reden door een motorwagen van de stadstram'. Het slachtoffer «werd eenige nieters meegesleurd en is na aankomst in het ziekenhuis overleden. Voor de uitzet De politie te Nijmegen heeft aangehouden een 23-jarige dienstbode wegens dief stal van f 1500.— ten nadeele van haar patroon. Uit het onderzoek bleek, dat de dienstbode voor het gestolen geld in den loop van den tijd verschillende meubels en goe deren voor haar a.s. huwelijk had gekocht. Doodelijk ongeval, Gistermiddag is, op den hoek van den van Boet- selaerlaan en de Houtrustbrug te Den Haag het 9-jarig meisje M. B., door een motorwagen van lijn 11 aangereden en op slag gedood. Laag geboortecijfer in Engeland. In Engeland zijn in het afgeloopen jaar 586.778 kinderen geboren. Dit geboortecijfer is het laagste sinds 1933. Ondervoeding ln Egypte. Het Egyptische ministerie voor de op voeding heeft een onderzoek doen instellen naar den gezondheidstoe stand van de schoolgaande jeugd. Dit onderzoek heeft aan het licht gebracïlt, dat 95 pet. van het aan tal schoolgaande kinderen in Egyp te aan ondervoeding lijdt. De Amerikaansche oorlogsproduc tie. Nflgr Reuter meldt, zullen de werkplaatsen van de Amerikaan sche gevangenissen in het oorlogs productieproces worden ingescha keld. Britsche vliegtuigen boven Duitsch- land. In den nacht van 6 op 7 April hebben, naar het D.N.B. ver neemt, Britsche bommenwerpers enkele steden in Duitschland aan gevallen. In woonwijken ontstond schade aan gebouwen..De burgerbe volking leed verliezen aan dooden en gewonden. Volgens de tot dusver ontvangen berichten werd een der aanvallende bommenwerpers neer geschoten. Bom ontploft in Z.-Afrika. De Britsche berichtendienst meldt, dat in den afgeloopen nacht de tele foonverbinding tusschen Pretoria en Johannesburg gedurende ver scheidene uren verbroken was als gevolg van het ontploffen van een bom. Door de ontploffing werden verscheidene lijnen gestoord. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat de bom onder de onderaardsche lei- I dingen was gelegd, i Amerikaansche zeelui mogen niet staken. Uit Washington wordt gemeld: Het opperste gerechtshof van de Vereenigde Staten heeft be slist, dat voortaan iedere staking, die zich voordoet aan boord van k opvaardijschepen, toebehoorend TALRIJKE BRITSCHE VLIEG TUIGEN NEERGESCHOTEN. ROME, 7 April (Stefani), Het Italiaansche weermachtbericht van heden luidt als volgt: In Cyrenaica levendige weder- zijdsche activiteit van verkennings- afdeelingen. Onze vliegtuigen de den in de zóne ten Zuidoosten van Mechili aanvallen op geconcen treerde vijandelijke strijdkrachten. Een Curtiss werd door Duitsche jagers vernield. Tijdens een aanval op Benghasi, welke slechts lichte schade veroorzaakte, haalde de luchtafweer twee gevechtsvliegtui gen brandend omlaag. Bij een aan- valspoging op het vliegveld van Derna werden zeven vijandelijke vliegtuigen zonder eigen verliezen neergeschoten. Talrijke bomaanval len waren gericht op de vliegvel den, de vlootbases en de stellingen luchtdoelgeschut van Malta. De aanvallen veroorzaakten uitgebrei de verwoestingen. In luchtgevech ten verloren de Engelsche jagers een Spitfire. Een van onze torpedo vliegtuigen moest neerstrijken in het centrale'deel van de Middel- landsche Zee. De bemanning werd ongedeerd gevangen genomen. Eenige dagery geleden torpedeer de een vijandelijke duikboot aan de Britsche kust een transport schip, dat deel uitmaakte van een uit zes eenheden bestaand konvooi. De reddingswerkzaamheden wer den met alle kracht uitgevoerd. Als gevolg van de stormachtige zee slaagde men er echter slechts in om een deel van de manschap pen, die zich aan boord bevonden, te redden. Onze marinestrijdkrach ten hebhen den Britschen torpedo jager „Havóck" in brand geschoten en (ot zinken gebracht. Zwitsersch voetbalelftal niet naar Boedapest ZUERICH, 7 April (ANP). Zwit serland heeft den internationalen voetbalwedstrijd, welke op eersten Pinksterdag (24 Mei) tegen Honga rije in Budapest was vastgesteld, afgezegd, daar er weinig kans be staat, voor de spelers van het na tionale elftal, verlof te krijgen. Hieromtrent wordt van officieu ze zijde in de Zwitsersche sportpers verklaard, dat deze oorzaak in Bu dapest niet begrepen is en zij wordt eerder als een teeken van slechten wil uitgelegd. In een officieele mededeeling uit de Hongaarsche-hoofdstad wordt verklaard, dat de Hongaarsche sportleiding het voornemen heeft, wegens dit voorval de sportbetrek- kingen met Zwitserland te verbre ken. als het vastzittend slijm oorzaak van de hoest- prikkelingen regelmatig loskomt. Neem daarvoor de beroemde snel sljjm- oplossende Abdijsiroop. Vanouds beproefd bij hoest, griep, bronchitis, asthma. 'sWerelds béste Hoestsiroop aan Amerikaansche reederijen, als oproer zal worden beschouwd. Dien tengevolge zullen de stakers voor de zeevaartrechtbank verschijnen. Ontploffing bij Suez. Als gevolg van een ontploffing op een werf bij Suez zijn Zondag volgens een be richt van Reuter uit Cairo acht Brit sche soldaten en 22 Egyptische ar beiders omgekomen en 80 men- schen worden vermist. De ontplof fing ontstond bij het lossen van munitie. Op verzoek van den Rijkscommis saris maakt de Verecniging voor den Effectenhandel bekend, dat, voor zoover volgens de in de Prijs courant van 7 Maart 1942 opgeno men mededeeling, de vermogens waarden van in dat schrijven ge noemde Joodsche personen, krach tens verordening 148/41 naar de bankiersfirma Lippmann, Rosen- thal en Co., Sarphatistraat, Am sterdam, moeten worden overge bracht. Deze overbrenging ook dan dient te geschieden, als de desbe treffende eigenaars als niet-ingeze- tenen in den zin van het devie- zenbesluit 1941 moeten worden be schouwd. Te dezen aanzien treedt het be paalde onder 1. lid 2, van de in cir culaire no. 1177 dd. 22 Augustus 1941 opgenomen interpretatie voor de toepassing van verordening 148/41 buiten werking. 196. Goe-je morrgenn, herhaalde Robinson- de Tweede, zeg dat nog eens. Ik zing geen twee liedjes voor één cent, zei Piet, zijn die pijlen vergiftig? En hij wees op de ijl«n, die de oude bij zich had. EEN interessante juridische kwestie werd ons voorgelegd door den heer J. K. te N. Alhoewel zijn vraag eigenlijk op een advoca tenkantoor thuishoort en niet in deze rubriek, hebben wij zijn „ge val" toch in behandeling genomen omdat het ons voorkomt, dat velen hieruit leering kunnen trekken. Want wie heeft al niet eens min of meer onaangename ervaringen ge had met het getuigen, meer spe ciaal wat 't „getuigengeld" betreft. K. schrijft dan: Ik ben n.1. eens opgeroepen per dagvaarding om als getuige te ver schijnen voor den Kantonrechter te Alkmaar. Het betrof hier een ci viele zaak, waar zooals deurw Houdênburg te Alkmaar mij liet we ten de verliezende partij zou moe ten betalen. Maar aangezien verlie zende partij geen geld had, en ik te vens voor verliezende partij getui ge was. heb ik mijn daggeld, zijnde DONDERDAG APRIL. Hilversum I. 415,5 m. 7.15 Gr&mofoonmuziek. 7.45 Ochtendgym nastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 5.15 Ochtend gymnastiek. 8.25 Qramofoonmuslek. 8.S0 B.N. O.: Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmuziek. 8.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gramofoonmux 10.80 Zang met pianobegeleiding en gramo- loonmuziek. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Orgelcoucert. 12.00 Klaas van Beeck en zjjn orkest (opn.1. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Wln- terbileenkomst der maatschappij voor tuin bouw en plantkunde. 13.15 Oerard van Kreve len en rijn orkest en soliste. 14.00 Pianovoor dracht. 14.30 Zang met pianobegeleiding. 15.00 Gramofoonmuziek. 15.30 Voor de zieken. 18.00 Zondag VII van den Heidelbergschen Catechis mus. 18.20 Oramoloonmuzlek. 16.30 Orgel concert en zang. 17.00 Gramofoonmuziek. 17,15 B.N.O.: Nieuws- economische- en beursbe- riehtenr 17.30 Roemeensch orkest Qregor Ser- ban. 18.00 Sport en lichamelijke opvoeding. 18.15 Otto Hendriks en z(Jn orkest. 18.50 B.N. O.: Nieuwsberichten. 19.00 B.N.O.: De wereld- meening uit vreemde kranten. 19.10 Inleiding volgende uitzending. 19.15 Omroepsymphonle- orkest. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radlo- Centrales, dis over een lijnverbinding met de Studio beschikken). 20.45 Ptlmpraatje. 21.00 Gramofoonmuziek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 22.00 B.N.O.: Militair overzicht. 22.10 Gramofoonmuziek. 23.15 Ptanosoll (gr.pl.). 2*3024.00 Theo Uden Masman en zijn dans- orkest (opn.). Hilversum II. 801,5 m. 7.188.45 Zie Hilversum I. 8.45 Christ. Ge mengde Zangvereenlglng „Harmonie" (opn.). 9.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.40 Voor de vrouw. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.20 Ensemble Fran- cis Keth. 12.00 Ensemble Joan Lencè. 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Otto Hendriks en sijn orkest. 13.45 Voordracht 14.00 Omroeporkest en Grarlosokwartet. 15.00 Voor de vrouw1. 15.30 Cello en piano. 16.00 Amusementsorkest (opn.). 16.45 Voor de Jeugd 17.15 BNO: Nieuws-, economische en beursber. 17.30 Zang met pianobegeleiding en pianosolo. 18.00 Gramofoonmuziek. 18.30 De Nederland sche techniek ln het nieuwe Europa. 18.45 Orkest Ernst van "t Hoff -en soliste. 19.15 „Brandende kwesties", causerie. 19.30 BNO: Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 BNO: Wat Nederland schryft. 20.00 De Melodisten en soliste, (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnver binding met de Studio beschikken). 20.40 Radiotooneel 21.00 Gerard van Krevelen en sijn orkest. 21.30 Gramofoonmuziek. 21.45 BNO Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuziek. 22.10 22.15 AvondwUdlng. vier gulden, plus f 1.50 reisgeld, er bij ingeschoten. Wat ik ook heb ge probeerd om het geld te krijgen, het is mij mislukt. Steeds weer kreeg ik tot antwoord: verliezende partij heeft niet (ook van den Advocaat welke voor verliezende partij in die zaak optrad). Is dit nu in orde, dat ik voor een zaak, waar ik toevallig getuigen moet, f5.50 onkosten maak? Kunt U mij een antwoord geven, waardoor ik toch nog mijn maatregelen zou kunnen nemen, om het geld in mijn bezit te krij gen? ANTWOORD: Volgens de wet is ieder verplicht als getuige voor den rechter te ver schijnen en getuigenis der waarheid te geven, tenzij hij zich op een wet telijk verschooningsrecht kan beroe pen. Verschijnen moet ieder, die volgens de regelen der wet is opge roepen (djs b.v. per dagvaarding). In strafzaken betaalt het Rijk de kosten der getuigen, en deze wor den dan terstond na de zitting op de Griffie voldaan, ln civiele zaken moeten de partijen, die procedeeren, de kosten der getuigen betalen. De rechter veroordeelt in den regel de verliezende partij in de kosten. Hiermede heeft de getuige echter niets te maken,' want de partij, die den getuige heeft opgeroepen, of gedagvaard, moet hem betalen. Dat is in ieder geval een vast ge bruik. De advocaat of deurwaar der, die voor de betrokken partij optreedt, heeft daarvoor te zorgen, en in ieder geval heeft de partij, die heeft laten oproepen, den plicht om de door den rechter vastgestelde vergoeding aan den getuige te be talen, zelfs wanneer die partij het proces gewonnen heeft en de te genpartij in de kosten veroordeeld is. Die veroordeeling in de kosten raakt alleen de verhouding van de partijen zelf, en de winnen de partij kan dan zijn kosten weer verhalen op de verliezende partij,. De getuige heeft dus zijn aanspra ken rechtstreeks tegen de partij, welke hem heeft doen oproepen. Van belang is nog te dezer zake, dat de wet (Burg. Wetb.) bepaalt, dat een werknemer zijn recht op loon behoudt, wanneer hij ter vol doening aan een wettelijken plicht geen arbeid verrichten kan. Zooals reeds gezegd, is getuigen een wette lijke plicht. De patroon moet dus het loon betalen en mag geen kor ting toepassen voor den tijd, welken de arbeider afwezig is geweest om te getuigen. Tegen dit voorschrift wordt zeer veel gezondigd uit onbe kendheid met de wet. De getuige mag geen vergoeding wegens loonderving vragen, wanneer zijn loon dooi'betaald is of wordt. Heeft een getuige geen loon ontvangen en ook geen vergoeding van de proces partij, dan kan hij óf den patroon óf de partij, die hem opgeroepen heeft aanspreken om betalingt resp. voor loonderving of schadevergoe ding). ONGEZOUTEN BOTER. De heer Rezelman te Wie- ringerwaard schrijft ons: „Hoe komt het, dat wij tegen woordig ongezouten boter krijgen? Indertijd werd als reden opgegeven dat ze gedeeltelijk naar het koel huis ging en dat ze in ongezouten FEUILLETON (Een geval uit de praktijk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche) door UDO VAN EWOUD 25 Een uur later stond hjj weer bui ten en ditmaal begaf hij zich recht streeks naar zijn stamcafé, waar h(j zijn vaste plaats aan de leestafel nog open vond. Hjj groette een paar be kende gezichten en nam, vóór hjj z'n lectuur op den standaard uitzocht, het lezende gezelschap even in zich op. De meesten waren stamgasten, zooals hjj: een gepensioneerd kolonel, in wien men op honderd meter den oud-militair herkende en die hem al eens een geheelen regenachtigen middag vergast had op een, lichte lijk opgeschroefd verhaal van zjjn avonturen in Atjeh, een H.B.S.- leeraar, die steêvast eiken middag, uitgezonderd Zaterdag, om kwart over vier met een collega binnen kwam en tot half zes aan de lees tafel bleef zitten om zich daarna ln een hoekje terug te trekken voor i een spelletje schaak, een zakenman, wiens kantoor in de buurt moest zijn en die een vol uur noodig had om de koerslijst van de Amsterdam- sche Effectenbeurs te bestudeeren en een wat zonderling uitgedroogd mannetje, dat slechts eens per week kwam en dan allereerst- de map met Fransche tijdschriften, „La Vie Pa- risiene", „Le Rire" en „Le journal amusant" greep. „Zeg me welk blad gij leest en ik zal u zeggen, wie gij zijt", had Wils wel eens gedacht, wanneer hij al die trouwe Schiller-klanten, waarvan er nu slechts enkele aanwezig waren, telkens weer dezelfde dagbladen en periodieken zag uitzoeken. Hjj vond het wel eens aardig er een studie van te maken. Er kwamen nieuwe bezoekers: dr. van Wessum de Bruin, een jonge arts, die zich eerst voor kort had gevestigd Bn zich nu hier af en toe liet opbellen om althans de Schiller- gasten op zjjn practijk opmerkzaam te maken. Adverteeren paste nu een maal niet voor een medicus, maar als straks een piccolo luid zijn dub belen naam door het volle café zou roepen, was da* ook een aardige en bovendien .weinig kostbare reclame. Hij nam natuurlijk de „Graphic" of „London News". Wils kon het wel raden. Nee, ditmaal viel zjjn keus op „Die Woche"; dan had hij de Engel sche tijdschriften van deze week ze ker reeds gezien. Onmiddellijk op hem volgde een heer, die voornamelijk opviel door zijn klein postuur en modieuse klee ding. Met zijn bleek, scherp gesne den en glad geschoren gelaat, de kaarsrechte scheiding in het rykeiyk met Stacomb bewerkte, blauwzwarte haar, en het, door een prima vak man uit een voortreffelijke stof ge sneden colbert met de vierkante schouders en puntige revers, maakte hij een on-Hollandschen Indruk. Hjj nam, zonder te groeten, op een stoel naast Wils plaats en wierp, niet zon der vertoon van ijdelheid, een vluch- tigen blik op zjjn gouden armband horloge. Een prachtig studie-object, vond de reporter. De man behoorde niet tot de stamgasten en wanneer hij geen vreemdeling was, zou het, door zjjn keuze uit de groote verscheiden heid aan lectuur, misschien mogelijk zijn zich eenigszins een beeld te vor men van z(jn persoon. Hij bestelde thee en deed dat met één woord. Daarna stond hjj op om op den standaard een krant uit te zoeken. Na een korte wandeling rond de leestafel keerde hij terug met het avondblad van „De Hoofdstad". Wils ergerde(zlch om drie redenen: ln de eerste plaats, omdat deze on bekende bezoeker Juist het blad weg nam, dat hjj had willen inzien, ln de tweede plaats, wijl zjjn buurman de voorkeur aan een cuncurreerend blad bleek te geven boven de Mercuur en ten derde, omdat uit het feit, dat hij een nieuwsblad verkoos geen enkele bijzondere eigenschap viel af te lei den. Reeds was hij van plan zijn stu die er maar aan te geven, toen de onbekende naast hem opnieuw zjjn aandacht opeischte en wel door het tempo, waarmee hij de kolommen van de „Hoofdstad" doorvloog. Zóó handelde slechts iemand, die een be paald bericht zocht en dit laatste bleek dan ook het geval. Bjj de ru briek „gtadnieuws" kwam de haas tige lezer tot rust en met intense aandacht las hij het eerste bericht in deze rubriek, waarboven In zware haedlines het opschrift prijkte: MYSTERIES RONDOM „VREDELUST" De politie staat voor een raadsel. Dader en slachtoffer nog steeds onbekend. Wils was plotseling een en al be langstelling, al was hj( zoo verstan dig dit niet te laten blijken. Deze man interesseerde zich om een of andere reden ii% bijzondere mate voor het Vredelustdrama. las geen ge wone krantenlezer een bericht, al was dat dan ook -jtog zoo sensatio neel. Maar het merkwaardigste kwam nog. Toen hij het bericht ten einde had gelezen, maakte het mannetje een nieuwe wandeling om de lees tafel om tenslotte terug te kieren met een viertal andere avondbladen, waarbij zich ditlhaal ook de „Mer cuur" bevond. En in al deze bladen zocht en las hjj niets anders dan het bericht over den moord in de villa van v. Opweeghen. Zijn thee was inmiddels koud ge worden, maar daar bekommerde hjj zich niet om. Toen hjj blijkbaar alle bladen, welke iets over de moord zaak berichtten, had gezien, nam hjj een, in rood marocjjn leder gebon den boekje uit zjjn portefeuille, waarin hjj eenige aanteekeningen maakte. Daarna dronk hjj in twee, drie teu gen zjjn kop thee leeg, wenkte den kellner om af te rekenen en nadat deze hem in zijn jas had geholpen, verliet hjj, even rystig als hjj ge komen was, het café. Wils zag hem langs het raam gaan in de richting van het plantsoen. Een oogenblik later stond ook hij op straat. Haastig liep hij langs het standbeeld van Rembrandt en toen hjj aan de andere zijde het plantsoen verliet, kon hy nog juist waarnemen, dat de ander inmiddels den weg was overgestoken en de Regullersbreestraat Inging. Wordt .vervolgd, toestand beter kon worden be waard. Maar de stalboter gaat toch in geen geval naar het koelhuis. ANTWOORD: Ook stalboter dient ongezouten te worden, ten einde de regeling niet onnoodig in gewikkeld te maken en controle te vereenvoudigen. Voor boter in de prijsklassen IV en III is het zou ten echter toegestaan. Inderdaad blijft ongezouten boter langer deug delijk en smakelijk. TWEEDE KL48SK EERSTE LIJST Trekking van 7 April. 20.000 No. 20244. 5.000 No. 17002. 2.000 No. 13158. f 1.000 No. 8652, 13812, 14346. 400 No. 5357, 12034. 200 No. 1083, 7032, 14575. 100 No. 4070, 1986, 7417, 9107, 10594, 11535, 17860. PRIJZEN VAN ƒ30 1040 1042 1077 1088 1221 1243 1262 1325 1380 1403 1466 1522 1534 1587 1662 1678 1699 1752 1768 1807 1828 1839 1855 1934 1940 1954 2007 2009 2034 2047 2070 2181 2229 2245 2267 2297 2308 2373 2375 2394 2422 2443 2494 2507 2520 2559 2562 2567 2569 2613 2629 2640 2647 2676 2686 2719 2734 2783 2799 2803 2810 2881 2894 2924 2966 2983 2999 3021 3047 3089 3106 3142 3173 3203 3301 3304 3307 3316 3329 3374 3413 3432 3442 3455 3526 3609 3638 3672 3748 3862 3866 3888 3905 3909 3914 3917 3934 3947 3974 4007 4081 4096 4126 4190 4207 4217 4258 4313 4315 4367 4426 4432 4464 4503 4516 4521 4525 4526 4558 4568 4627 4646 4654 4687 4719 4758 4763 4801 4827 4862 4875 4891 4894 4947 4855 4969 4977 4979 5030 5044 5047 5054 5172 5177 5194 5210 5262 5265 5361 5410 5422 5424 5438 5439 5475 5516 5519 5535 5544 5595 5814 5617 5624 5636 5727 5753 5765 5779 5793 5810 5815 5859 5865 5887 5927 5929 5978 5988 6021 6071 6030 6109 6146 6150 6184 6187 6202 6269 6280 6296 6320 6326 6329 6388 6408 6442 6522 6570 6589 6590 6614 6716 6727 6762 6768 6847 6878 6883 6898 6952 6957 6987 7013 7016 7028 7036 7215 7235 7267 7286 7315 7321 7327 7338 7343 7374 7384 7409 7412 7423 7469 7505 7-529 7538 7546 7560 7575 7590 7697 7746' 7748 7752 7754 7792 7817 7831 7855 7873 7956 7958 P.124 8067 8137 8139 8170 8231 8248 8266 8272 8296 8308 8339 8363 8368 8436 8496 8508 8536 8538 8619 8620 8629 8647 8692 8706 8783 8855 8869 8935 8973 9036 907 3 9081 9125 9129 9151 9155 9180 9185 9191 9192 9203 9262 9307 .9315 9369 9392 9443 9458 9514 9524 9546 9548 9553 9585 9600 9699 9740 9782 9793 mi 9822 986] 9918 9920 9976 10041 10Ö45 10Ö(t2 1ÖÖ7I 1ÖÖÏÖ lfiïtèS 10094 10134 10156 10187 10189 10197 10218 10224 10242 10280 10323 10364 10410 10413 10469 104G4 10524 10571 10621 10649 10711 10747 10891 10926 10951 10976 11016 11060 11094 11107 11125 11140 11147 11171 11270 11281 11?89 11382 11396 11455 11484 11506 11540 11564 11592 11652 11669 11670 11681 11683 11740 11783 1)784 11799 11862 11871 11923 11935 11937 11979 11999 12000 12111 12172 12182 12311 12360 12371 12422 12458 12463 12571 12625 12682 12713 12743 12763 12765 12916 12940 32972 12980 12988 13012 13017 33019 13041 13043 13091 13095 13121 13162 13176 13184 13197 13199 13215 13249 13259 13279 13299 13303 13342 13363 13388 13421 13445 13469 13608 13615 13C47 13706 13723,13729 13737 13755 13791 13822 13840 13846 13860 13871 13876 13912 13922 13935 13985 14024 14030 14033 14061 14064 14092 14104 14188 14210 14228 14231 14233 14239 14282 14313 14318 14407 14426 14441 14443 14448 14495 14554 14558 14579 14619 14680 14684 14761 14808 14846 14906 14942 14957 14971 15082 15155 15160 15184 15210 15227 15237 15244 15283 15304 15347 15366 15368 15378 15392 15400 15402 15463 15482 15500 15546 15636 15661 15710 15754 15773 15791 15802 15831 15838 15851 15875 15898 15901 15951 15970 16014 16056 16082 16116 16181 16213 16236 16307 16352 16424 16439 16474 16518 16553 16558 16614 16635 16651 16654 16704 16707 16711 16725 16787 16790 16822 16843 16844 16845 16918 16934 16987 17049 17056 17062 17084 17102 17169 17213 17238 17261 17271 17329 17373 17391 17437 17448 17453 17540 17543 17547 17570 17602 17612 17642 17665 17676 17680 17716 17731 17Ï65 17779 17824 17870 17885 17915 17933 17961 17970 17973 '8013 18026 18049 18075 18078 18104 18111 '8150 18160 18180 18260 18263 18318 18396 8418 18454 18523 18530 1859B 18657 18693 3694 18757 18767 18783 18800 18839 18860 3878 18930 18936 18945 18983 18997 1015 19057 19063 19070 19080 19098 19130 1162 19205 19234 19276 19355 19392 19451 1456 19464 19475 19502 19509 19545 19550 >552 19572 19608 19614 19626 18634 19639 1675 19684 19691 19697 19759 19763 19823 •861 19863 19946 19962 19965 19967 20037 1061 20063 20128 20131 20138 20139 20152 1160 20179 20195 20241 20261 20262 20286 1313 20368 20396 20426 20464 20522 20541 '0576 20610 20624 20658 20709 20731 20800 ■0848 20859 20866 20932 20977 21022 21062 '1063 21143 21162 21173 21181 21217 21263 21296 21355 21369 21454 21488 21497 21509 21585 21680 21693 21713 21776 21938 219'° Hoofdredacteur: A. R. Jonker behagen. Buitenland, Alg Reportage en Streeknieuws: Fred. Groot. Schagen- - Bin nenland en Stadsnieuws Ren Helder: A. C. van Kampen Den Helder.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 2