Stadsnieuws Afscheid bij Drukkerij de Boer Finale schoolhockey tourncoi Tilly Kalkhoven in Casino H.R.C. speelt gelijk tegen de Kennemers (l-l) Atlas cn Watervogels deelen de ponten ajax in was te sterk voor H.r.c. il Nieuwe Nicdorp klopt Andijk boerenleenbank had een goed JAAR. Italiaansch Weermachtbericht verkenningsactie in cyrenaica. Nieuwe landing op de Philippijnen distributie van versnaperingen. DRIE VAN DE OUDE GARDE HEENGEGAAN. Een drietal employé'», wrekzaam bij de N.V. Drukkerij en Uitgeverij v.h. C. de Boer Jr., alhier, had den wensch te kennen gegeven gebruik te maken van de kortelijks gescha pen mogelijkheid om met vervroegd pensioen te gaan en namen jl. Za terdag afscheid van directie en col lega's. Het waren de heeren C. J. Lebbe, chef-drukker, sedert 1895 in dienst der firma, J. A. Bruning, handzetter, in dienst sinds 1898 en D. Kuiper, handzetter, in dienst v.a. 1911. In totaal was dit trio dus nieé minder dan 119 jaar in dienst van het bedrijf. Nadat de werkzaamheden Zater dagmorgen beëindigd waren, verza melde het geheele personeel zich in de binderij, alwaar op geïmprovi seerde wijze een huldigings-cachet aangebracht was. Aanwezig was de directie, het voltallige techni sche personeel en het administra tieve personeel. De afscheid nemen- den waren in gezelschap van hun echtgenooten en hadden in het midden van den grooten kring plaatsgenomen. Toespraak van den direc teur. Het was de directeur van het be drijf, de heer S. Koning, die als eer ste het woord voerde. Hij wees er op, dat de vertrekkenden geduren- den langen tijd hun arbeid aan het bedrijf gaven en zoodoende veel lief en leed deelden. Vermeldenswaard is daarbij dat Lebbe en Bruning onder niet minder dan drie genera ties De Boer mochten arbeiden. Zij zagen de zaak groeien van klein bedrijf tot een bedrijf van den hui- digen omvang en deze groei is ook aan hun arbeid te danken. Zich tot Lebbe wendend, zeide de beer Koning deze, evenAls de beide anderen, bijna 25 jaren persoonlijk meegemaakt te hebben. Met voor man Lebbe was uiteraard het mees te contact en ook al werd er, in het tempo van het werk, wel eens we- wederzijds „gedonderd en geblik semd", het werk was steeds in or de en dat was het criterium. Vele .van de karakteristieke uitdrukkin gen van Lebbe zullen nog lang na dezen dag opgang blijven doen. Was Lebbe een man van tempera ment, Bruning en Kuiper hadden een rustiger karakter. Ook hen dankt spr. voor hun medewerking. De laatste jaren, aldus de heer Koning, zijn voor ons allen moeilijk geweest. Ik hoop van harte, dat er spoedig rustiger omstandigheden komen en dat tgij, vertrekkenden, nog gedurende vel jaren van Uw pensioen zult mogen genieten. Nadat spr. een envelop aangebo den had, benevens aan de echtge nooten bloemen, besloot hij zijn toe spraak. De bedrijfsleider. Het was hierna de bedrijfsleider, de heer Nieuwhoff, die het woord voerde. Ook hij bracht dank voor datgene wat door de vertrekken den in het belang van het bedijrl is gepresteerd en wenschte hun al len een prettigen „ouden dag" toe. Collega's. Verschillende collega's kwamen eveneens naar voren. Eerst de druk ker C. Boer, die voor de samenwer king gedurende al die jaren dankte en namens het geheele personeel elk een fraai schilderij aanbood. Daarna sprak de chef der binderij, de heer P. van Strijen en vervolgens de machinezetter P. Verhoef. De drukker Jan Mens zeide ook het een en ander en wel op de hem eigen „rijmende" wijze. Dit aardige rijm, bestemd voor Lebbe, was uit gevoerd als een typografisch fraaie oorkonde, waarvan het ontwerp was vervaardigd door den ontwer per van de drukkerij De Boer, den heer Th. Verbey. Aardig was dat na de vele „oude getrouwen" die gesproken hadden, ook de benjamin van 't bedrijf, een 14-jarig leerling-bindertje. in dicht vorm het drietal alle goeds toe- wenschte. Tenslotte dankten Lebbe, Bru ning, en Kuiper persoonlijk voor de hartelijke woorden en de aangebo den stoffelijke herinneringen, en dit was het einde, van een afscheid dat door een even ongedwongen als sympathieke sfeer gekenmerkt werd. Bij deze gelegenheid was er nóg iemand die afscheid nam, feitelijk een intiem afscheid,'doch hetwelk wij toch wenschen te memoreeren. De heer J. Brouwer, voorheen aan het bedrijf verbonden, al^ journa list der Heldersche Courant, ver laat dezer dagen de stad en hoe wel hij reeds verscheidene jaren geleden zijn krantenwerk beëindig de, bleef hij contact met de zaak houden. De heer Brouwer stelde er prijs op het technisch personeel van Drukkerij De Boer ten zeerste te danken voor alle hulp, alle vrien delijke medewerking, die hij in den loop der jaren van hen genoten' had. Deze medewerking, aldus spr. *al mij steeds ir. herinnering blij ven. HOOFDAKTE-cursus WINNAAR. De dameswedstrijd tusjschen ULO en Lyceum vormde de ouverture van dit tournooi en gezegd dient, dat het een strijd was, die er in alle opzichten mocht zijn. Wel wonnen de Lyceum-dames met 40 en werden dus kampioen, maar de uitslag was ontegenzeggelijk ge flatteerd, want het flussche spel der ULO-dames was van dien aard, dat één of twee tegenpuntjes zeker ver diend waren geweest. Na afloop van deze inleiding kre gen wij nog op Vrijdagmiddag dén strijd HBSULO, waarbij al aan stonds de verandering van spelty pes bij dames en heeren bleek-, want er werd stevig gespeeld. He melrijk en Dijkstra waren de ma tadors bij de HBS'ers en dat het voor de rust dan ook al 4r—0 stond voor de zwartjes, wekte geen be vreemding. In de 2e helft wisten de ULO-jongens zich eenig^zins meer aan te passen en zoowaar ge lukte het den midvoor om van Straaten te passeeren, 41, waar mede cfok het einde kwam. Zaterdag hadden we allereerst 9cn titanenstrijd, nl. Hoofdactecur susLyceum. Had eerstgenoemd elftal slechts 10 spelers, daarente gen hadden de Lyceisten niet de beschikking over eenige cracks, zoo als de Hoofactecursus die in Ver- faille, Lastdrager enz. wél had. Dacht men aanvankelijk dat Ver- faille cs. wel zouden zegevieren, alles ging toch lang niet zoo ge makkelijk, want de Lyceumverde diging met Louw de Boer aan het hoofd was in prima vorm en'ran- selde alles retour. Ook midhalf Visser had een groöt aandeel in den blanco stand, die werd verkre gen, zoodat men genoodzaakt was te verlengen. Eerst in de derde ver lenging zag Broekhuizen kans. een doelpunt voor Hoofdactecursus te fabriceeren en daarmede zijn club in de finale te brengen. De verliezersronde tusschen ULO ?n Lyceum werd een overwinning voor de laatste met 2—9, waarbij het eerste doelpunt uit een straf- bully ontstond. Zondagmiddag is men in Casino getuige geweest van de Jordaan-^ revue, gebracht door Dick Schol- ten's volkstooneel. Het was zooals in de aankondiging gezegd „een lach van begin tot eind." Het was een revue, die ons in het hartje van het Amsterdamsche volksleven verplaatste, met smeu ïge, geestige en rake zetten, zooals een Jordaner uit zijn slof kan schie ten. Doah ook de vroolijke liedjes hadden menigmaal een dieperen ondergrond. Vooral degenen onder het pulbliek die eenigszins in en met de Jordaan-bekend zijn, zullen een wel <^eer prettige herinnering aan dezen middag bewaren. Uiteraard was Tilly Kalkhoven de groote attractie van dezen mid dag. Tilly vond dat er niet genoeg stemming in de zaal zat en zij zorg de er voor, dat geen vijf minuten nadien de zaal zat, neen stónd te hossen en te stampen. En toen die stemming er eenmaal in zat, was die er met geen mogelijkheid meer uit te krijgen. Het programma ,werd goed en vlot afgewerkt. Mie'p en Dick Schol ten zullen er samen veel genoegen van beleefd hebben dat zij met hun gezelschap naar Jutterstad zijn ge komen. Jan Kelly dreeg in diverse crea ties humoristische en weemoedige Jordaan-liedjes voor. Miep en Diok Scholten speelden samen diverse schetsen. Ans Poppens en Jaap van Loenen brachten ons, ieder op hun eigen wijze, de minder luimige zij de van het programma, de ernstige liedjes. Vele stukjes werden door het ge heele gezelschap gespeeld en gezon- gen. Nog even willen wij een minder op den voorgrond tredende figuur noemen: Willy Moorman begeleid de op piano en accordeon, al het geen er gezongen werd en heeft hierdoor mede een groot deel in het welslagen van deze revue gehad. Een klein-kunst-middag, die in zijn geheel geslaagd is. (Van Heusden.) Uoetkal H.R.C. heeft na de minder goede prestaties van de laatste wedstrij-| den een gelijk spel tegen de Kenne mers weten te behalen. De uitslag had nog eervol ler kunnen zijn als het de Helder sche roodjakken wat meer mee ge zeten had, vooral voor de rust nad de Kennemer doelman niet over ge luk te klagen. Het is een mooie wedstrijd'geworden met vele span nende momenten en die tot de laatste- minuut spannend bleef. H.R.C. had voor dezen wedstrijd eenige veranderingen in het elftal aangebracht, Deze veranderingen bleken verbeteringen te zijn. De ach terhoede was vrijwel hetzelfde, al leen Selderbeek was vervangen door Bot, die met Bijl en Dijks hoorn een hechte verdediging vormden, die moeilijk te passeeren bleek. De middenlinie vormde de kern van het elftal en was zoowel De filiale. tusschen Hoofdactecursus en HBS vormde het hoogtepunt van dit tournooi en zoowel de spelers als het publiek waren er bijzonder op geconcentreerd. Enthousiast wér den beide ploegen aangemoedigd, en tot het uiterste spanden de 22 spelers zich in. Aanvankelijk ging het spel over en weer, hoewel in deze periode vooral de uitvallen van Lastdrager genoemd kunnen worden als zeer gevaarlijk. Toch gebeurde er voor de rust niet zoo heel veel, zij het dan ook dat Ver- straaten een keurige safe verricht te, wat Hoofdactecursus de leiding ontnam. In de tweede helft had Lastdra ger al direct succes toen hij er weer eens vliegensvlug tusschenuit schoof en onhoudbaar scoort, 10 Vap dat moment af nam HBS het initiatief en oefende grooten drtik uit op het doel der cand.hoofdon- derwijzers, maar Zegel, Sinke en vooral Verfaille gaven geen krimp en wisten steeds de listige opgezet te aanvallen van Hemelrijk te ver hinderen. De prijsuitreiking kwMn voor rekening van wethou der L. F. van Loo, die zijn dank uitsprak voor hetgeen Hermes voor Den Helder is geweest, want z.i. is het Hermes dat. pionierswerk heeft verricht door. het vereenigingsleven weer op gang te brengen, welker initiatief zulke groóte navolging vond. Om deze reden is het. nu, zei spreker dat Hermes het Gemeente bestuur zoo na aan het hart ligt. Met voldoening sprak hij zich ook uit over den geest bij Hermes. Daarna reikte hij den beker uit aan Veriallle van Hoofdactecursus en de lauwertak 'aan mej. v. d. Plas van Lyceum, zijnde twee wis- selprijzen, zoodat deze het volgende jaar weer verdedigd moesten wor den. Voorzitter Veen dankte in goed gekozen bewoording en bedankte nogmaals alle spelers voor het wel slagen van dit tournooi. De uitslagen luiden: Dames: U.L.O.—Lyceum 04 Heeren: H.B.§.U.L.O. 41 Hoofdactecursus—Lyceum 1—0 U.L.O.Lyceum 9—2 H.B.S.Hoofdactecursus 0—1 aanvallend en verdedigend uitste kend. Vooral het spel van Stins en de Werker viel te loven, zonder af breuk te doen op de prestaties van Stolk. Ook de voorhoede was er goed in, de opname van Roomeijer bleek hier een geduchte verbete ring te zijn. De wedstrijd. Het begin is voor de Kennemers, hun aanvallen zijn gevaarlijk, doch worden door de H.R.C.-verdediging gekeerd. H.R.C. eerste sêrieuze kans komt na 10 minuten, na een snellen aanval belandt de bal bij Bakker, er vol# een hard schot, dat juist even te hoog gericht is. Naarmate de minuten van de eer ste helft verstrijken komt H.R.C. er beter in, doch gedoelpunt wordt er niet. Na de rust heeft H.R.C. den wind in den rug en dat is goed merk baar. H.R.C.'s aanvallen zijn nu tal rijker. Als wij na 40 min. een H.R.C. doelpunt verwachten, valt die aan den anderen kant. Een snellen aanval van de Kennemers wordt door den midvoor in een doelpunt omgezet, 0—1. Bij den eerst volgenden aanvtl van H.R.C. weet Sonders, in moeilijke positie ver- keerende, den stand gelijk te ma ken, 11. Met dezen stand komt het einde. Met dit elftal en zbo spelen als jl. Zondag kan H.R.C. de nog res- teerende wedstrijden met vertrou wen tegemoet zien. Atlas heeft kans gezien om Wa tervogels één punt te ontfutselen, hoewel de reserve-doelman Van de Vogels... 5 doelpunten had kunnen houden. Bij Watervogels stond een nieuwe linksbuiten opgesteld, nl. Schoneveld en deze ontpopte zich éls een voetballer met toekomst. Bij Atlas ging het ook veel beter dap wij gewend zijn en vooral de voor hoede wist de kansen beter te be nutten. De wedstrijd had een span nend verloop, want dan stond Wa tervogels voor om even later het doelpuntenoffensief weer aan hun tegenstanders over te laten. Het werd tenslotte 66, nadat de rust met een 33 stand was ingegaan. Tegen het derde elftal van Ajax kon Racing II het niet bolwerken, want de gasten gingen met een 4 0 overwiniiing naar huis. De rust was 20. Wel had H. nog eenige .kansen gekregen, maar het gerou tineerde spel van de a.s. kampioe nen was zoo perfect in orde, dat ep geen schijn van kans was op één der punten. H.R.C. behoeft zich om deze nederlaag geenszins te bekom meren, daar er nog steedst een kans is den dans te ontspringen en waar hoop is, is leven. Evenals vorige week tegen St. George deed ook nu de wind veel afbreuk aan het spel. Fraai is de strijd tusschen Nieuwe Niedorp en Andijk dan ook niet geweest, KOEGRAS. Jl'LIANADORP. BOUW GRASDROGER. Het bouwen van gebouwen voor de grasdroger alhier is gegund aan den heer P. de Graaf, alhier. Met het werk is reeds een aanvang' gemaakt. Veel stuurmanskunst van bestuur gevergd. Vrijdagavond hield de Coop. Boe renleenbank „Koegras" hare jaar- lijksohe algerneene vergadering in het café van den heer A. Doom. De voorzitter van den Raad van Toezicht de heer T. Speur zegt bij de opening tevreden te zijn over de groote opkomst. 1941 was een jaar vol emoties, doch is goed verioo- pen voor de Bank. Waar schier overal een tekort van is, was er hiet een te veel, n.1. geld. De om zet was over het geheel genomen iets minder dan het voorgaande jaar. Bestuursmededeelingen. Rentevergoeding 1942. Spaargel den voor leden tot f5000.— 2% van f5 tót f 10.000.— 2(4 en bo ven de f 10.000.— 1 (4 Niet-leden tot f5000.2(4 van 15 tot f 10.000 11/t en boven de f 10.000 Vo Rekeninghouders, leden tot f5000 2ih van 5 tot f 10.000 2 en bo ven de f 10.000 11/iV, Niet-leden tot f5000 21,4 van f 5 tot f 10.000.— 1(4 en boven de f 10.000.— 1/2 Rente van voor schotten 4 Voor loopende reke ning boven de f25000.— 4 en be neden de f25000.— 4(4 Voor grootere bedragen naar omstandig heden. Verder zegt de voorz. dat een be drag in Staatspromessen is belegd a 2»4 pet. en bij de gem. Utrecht a 3(/2 pet. Rek. en balans worden onveran derd vastgesteld. Jaarverslag. In het 34ste jaarverslag van den kassier, den heer K. Hoornsman, wordt gewezen op het geldover- schot. Het is moeilijk het behoor lijk te beleggen. Van bestuur en R. v. T. zal dus een zeer voorzich tig beleid gevergd worden. Het bestuur bleef hetzelfde. De R. v. T. bestaat uit de heeren T. Speur, J. Slikker en R Hoogscha- gen. De heer Slikker heeft te ken nen gegeven een nieuwe benoeming niet te zullen aanvaarden. Het le dental bedraagt 204. Het aantal in omloop zijnde spaarbankboekjes bedroeg op 31 Dec. j.1. 613 stuks- Het aantal voor schotboekjes in omloop is 87. Ge heel afgelost werden 27 voorschot ten, terwijl enkele nieuwe voor schotten verstrekt werden. In L. R werd belangrijk minder ontvangen dan in het voorgaande jaar. De balans geeft een- winstcijfer te zien, hetwelk bij de reserve is gevoegd, na afschrijving op het bankgebouw te hebben gedaan. Aftredend bestuurslid is de heer P. Pluister Sr., welke met 64 van de 67 stemmen herkozen wordt. Voor den R. v. T. is aftr. de heer J. Slikker, welke zich niet herkies baar stelt.. Eveneens met 64 stemmen wordt herkozen de heer J. Biersteker. Tot plaatsvervangers van het Be stuur worden benoemd de heeren: R. Hoogschagen en T. Speur. Tot lid der Com. tot nazien der Re kening wordt benoemd de heer S. Kant. Nu nog tabak! De voorzitter wijde eenige waar- deerende woorden aan het adres van den heer J. Slikker, die 14 jaar onafgebroken, met veel ambi tie als lid van den R. v. T. van de Bank werkzaam is geweest. En het was altijd de heer Slikker die, als de R. v. T. vergadering wat al te saai werd, wel iets wist te vertellen en er den moed weer in bracht. Een keurige meerschuimen pijp met barnsteenen mondstuk wordt daarna aan de vergadering ge toond en deze zal met een begelei dend schrijven aan Slikker over handigd worden. En wie doet er nu een half pondje tabak bij?, zegt de voorzitter in zijn slui- tinsgwoord! de spanning maakte echter veel goed. N.N. trant af met den wind als bondgenoot, binnen de minuut krijgt Wit een corner te nemen, welke er direct inwaait 1—0. De ze voorsprong is echter van kor ten duur, een blunder der N.N.- achterhoede wordt afdoende afge straft 1-1. De Andijk doelman heeft druk werk, hij kwijt ziclT echter pri ma van zijn taak. Na 10 minuten spelens moet hij echter zwichten voor een knal van Ter Haar (21.> Met dezen stand gaat rust in. Nu krijgt An dijk windvoordeel, doch als er ruim 10 min. is gespeeld maakt Vonk veel goed door een zéér nut tig derde doelpunt te maken. Hierna is het vrijwel steeds Andijk geweest, dat den toon aan gaf. Een penalty wordt door de be zoekers jammerlijk gemist. Even later wordt het door een verre kogel echter toch 3-2. De N.N.- verdediging wist verder prachtig stand te houden. DISTRIBUTIE VAN TABAKS PRODUCTEN. De Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart tnaakt bekend dat tabakshandelaren de van hun afnemers ontvangen bonnen T van de textielkaarten Da of DB dienen te plakken op opplakvellen MD 18. De bonnen T van de kaart DB moe ten op afzonderlijke opplakvellen MD 18 worden ingeleverd. Op ieder opplakvel moeten honderd bonnen worden geplakt. Een eventueel res tant moet op een afzonderlijk op plakvel worden ingeleverd. Het mi nimum aantal in te leveren bon nen T van de tetxielkaart DA Ivoor mannen en jongens) bedraagt 20 stuks. Voor het aantal in te le veren bonnen T van de textielkaart DB (voor vrouwen en meisjes) is geen minimum gesteld. Bij de in levering ir.oet tevens een ontvangst bewijs MD 201 worden ingediend, terwijl de tabaksvergunning moet worden overgelegd. Opplakvellen en ontvangstbewijzen zijn bij de Plaatselijke Distributiediensten ver krijgbaar. De tabakshandelaren zullen te vens bij 't Centraal Distributekan- toor als détaillist worden ingeschre ven. Zij, die het minjmum van twintig bonnen T van de textiel kaart DA niet kunnen inleveren, zullen ook niet als handelaar wor den ingeschreven. De detaillisten zuHen voor elke tien ingeleverde bonnen T van de textielkaart TJA (voor mannen) voor schottoewijzingen voor 100 rantsoe nen tabak ontvangen. Voor elke 10 ingeleverde bonnen T van de tex tielkaart DB (voor vrouwen) zullen zij Voorschottoewijzingen voor 20 rantsoenen sigaretten ontvangen. E"én rantsoen tabak is 20 sigaretten of 5 sigaren of 10 cigaritlos of 25 gram tabak. Een rantsoen sigaret ten is 20 sigaretten. Met ingang van 17 Mei 1942 zul- ROME, 12 April (Stefani) Het Itaüaansche weermachtbericht luidt als volgt: Aan het front in Cyrenaica le vendige activiteit van verkennings troepen en de artillerie. Afdeelin- gen van het leger hebben tijdens gevechten in de afgeloopen dagen twee vliegtuigen vernield. Een derde vliegtuig werd door de lucht doelartillerie in Benghazi getrof fen. waarop het neerstortte. De geheej bemanning bestaaiyie uit een officier en vijf onderoffi cieren werd gevangen genomen. Tiidens succesvolle hevige bom aanvallen op Malta heüben Duit- sche jagers in schitterende lucht gevechten 13 Engelsche vliegtuigen neergeschoten. Aan de Zuidwestelijke kust van Sicilië werd een vijandelijk vlieg tuig gedwongen op het water neer te strijken. De bemanning, bestaan de uit vijf man, werd gevangen genomen. Een van onze vliegtuigen heeft in het oostelijke deel van de Mid- dellandsche Zee een koopvaardij schip van 10.000 brt. waargenomen Het vliegtuig viel het schip aan en bracht het ondanks het optre den van vijandelijke jagers tot zinken. Japanners bezetten Cebu. Mislukte ontvluchtingspo ging van Amerlkaansche commandanten. Tokio, 11 April (DNB.) Japan- sche marinetroepen zijn, naar offi cieus verluidt, op een strategisch belangrijke plaats op het eiland Cebu (Philippijnen) geland en ruk ken thans landinwaarts op. Nader wordt gemeld: Landings troepen van de Japansche marine, die op het eiland Cebu opereeren, hebben, naar de Tokio Asahi Sjim- boen meldt, op 10 April Largao aan de Oostelijke kust van het eiland, en Barili, een belangrijke sleutel positie aan de Westelijke kust be zet. Op denzelfden dag am 10 uur des ochtends rukten de Japansche stormtroepen de haven van Cebu binnen. In de straten der hoofd stad wordt op het oogenblik ge streden. De wegtrekkende vijand heeft schepen, olietanks en andere installaties in brand gestoken. Naar uit Manilla wordt gemeld, hebben de commandanten der Amerikaansche troepen eenige da gen geleden een mislukte poging gedaan, om uit Corregidor en het thans bezette Mariveles te ontko men. De poging werd ondernomen op snelle torpedobooten, die onver wijld door Japansche schepen be schoten werden. Een der booten vluchtte naar Corregidoir, een twee de strandde ten westen van Batan- ga, terwijl de rest door de Japan sche schepen werd opgebracht. Een correspondent van de Tokio Asahi Sjimboen vermoedt, dat zich op de drie Amerikaansche transportschepen, die in de bocht van Manilla in Japansche handen gevallen zijn, behalve talrijke Ame rikaansche militairen en hun gezin nen, ook de opperbevelhebber, lt. generaal Wainwright heeft bevon den. len wekelijks twee bonnen van de x tabakskaart worden aangewezen, elk voor één rantsoen tabak en per 4 wekeu twee bonnen van de siga- rettenkaart, elk voor één rantsoèn sigaretten. Tot het inleveren van de opplakvellen met de bonnen T zullen de distributiediensten op Maandag 20, Dinsdag 21 en Woens dag 22 April 1942 gelegenheid ge ven. Door inzending van hun toewijzin gen aan de importeurs, fabrikanten of grossiers van wie zij gewoonlijk betrekken, kunnen de detaillisten in het bezit komen van een begin- voorraad, welke voldoende is om aan de vraag van hun afnemers nk 17 Mei a.s. te voldoen. Vanzelfsprekend mogen de détail listen de hun verstrekte voorschot ten op bon T slechts na 17 Mei 1942 tegen inontvangstneming van de geldige bonnen van de tabaks- of sigarettenkaart verkoopen en afle veren. Voorts is het den detaillisten ver boden de bonnen T aan hun leve rancier door te zenden. De detaillis ten moeten alle door hen ontvan gen bonnen T bij den Plaatselijken Distributiedienst inleveren. De grossiers dienen de van detail listen ontvangen toewijzingen van af 20 April 1942 bij den Plaatselijken Distributiedienst tegen verzamel toewijzingen in te wisselen. De grossiers zullen hierbij als gros sier bij het Centraal Distributiekan toor worden ingeschreven, üp de aan hen verstrekte verzameltoewij- zingen kunnen de grossiers bij de fabrikanten de af te leveren hoe veelheid tabaksproducten betrek ken. Voor iedere ingeleverde hon derd rantsoenen tabak of sigaretten zullen aan de grossiers verzamel- toewijzingen voor 120 rantsoenen tabak of sigaretten worden» ver strekt. Deze overslag wordt gege ven ten einde de grossiers in staat te stellen, om gedurende de distri butie over een voorraad te beschik- 'ken, die toereikend is, om aan de vraag van de detaillisten te vol doen. Indlen*de bij een fabrikant be stelde boeveelheid hooger is, dan de fabrikanten tot dusverre aan grossiers en detaillisten hebben af geleverd, kan gebruik worden ge-- maakt van de tusschenkomst van de vakgroepen. De vakgroepen zul- ler er voor zorg dragen, dat de be stellingen, die bij een fabrikant zijn binnengekomen, en die deze niet kan uitvoeren, daar hij anders zijn quotum zou overschrijden, bij een anderen fabrikant worden onderge bracht, die minder bestellingen heeft ontvangen dan zijn quotum bedraagt. Indien de detaillist zijn toewijzingen reeds aan een fabri kant, importeur, of grossier heeft gezonden, die deze niet of slechts ten deele kan uitvoeren, zullen de fabrikanten deze toewijzingen aan de vakgroep toezenden. Het is dus niet uitgesloten, dat hij zijn tabaks producten van een anderen fabri kant ontvangt, dan bij wie hij zé oorspronkelijk heeft besteld. Omtrent de voor handelaren ge troffen regeling zijn nadere aanwij zingen vervat in een circulaire van het Rijksbureau voor Tabak en Ta baksproducten, welke de distribu tiediensten aan de handelaren van af Maandag 20 April 1942 zullen uitreiken op vertoon van de ta baksvergunning. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Vis- scherij maakt bekend, dat detaillis ten, die in chocolade of suikerwerk handelen, de van hun afnemers ontvangen bonnen P van de textiel kaarten DA, DB, DC of DD en de bonnen AA of HH van de textiel kaarten DE of DF dienen te plak ken op opplakvellen MD 18. Op ie der opplakyel moeten honderd bon nen worden geplakt, terwijl een eventueel restant op een afzonder lijk opplakvel moet worden geplakt. De detaillisten dienen de opplak vellen tezamen met een ontvangst bewijs MD 201 op Maandag 20 Dins dag 21 of Woensdag 22 April 1942 bij den plaatselijken distributie dienst in te leveren. Voor de inge leverde bonnen van de textielkaart zullen zij per bon voorschottoewij zingen ontvangen voor vijf rantsoe nen chocolade of suikerwerk, waar van ten hoogste voo»twee rantsoe nen chocolade, zulks naar keuze van den winkelier. Een rantsoen suikerwerk of chocolade bedraagt 100 gram. De detaillisten dienen de ontvan gen toewijzingen aan hun fabrikant of grossier op te zenden en kunnen op deze wijze de hoeveelheid sui kerwerk of chocolade ontvangen, die voldoende is om aan "de vraag van hun afnemers te voldoen. Zij mogen den hun als voorschot ver strekten voorraad na 17 Mei a.s. uitsluitend tegen geldige bonnen van de vernaperingskaart afleve ren. Voorts is het hun verboden de bonnen P, AA of HH aan hun leve rancier door te zenden. De detail listen moeten alle door hen ontvan gen bonnen bij den distributiedienst inleveren. Grossiers kunnen de van hun af nemers ontvangen toewijzingen vanaf 20 April 1942 bij de distribu tiediensten tegen verzameltoewij- zingen inwisselen met een ont vangstbewijs MD 201. Voor iedere ingeleverde 100 rantsoenen chocola de of suikerwerk zullen aan de grossiers verzameltoewijzingen voor 125 rantsoenen worden uitgereikt. Deze overslag wordt gegeven ten einde hen in~staat te stellen om ge durende de distributie over een voorraad te beschikken om aan de vraag van de detaillisten te kunnen voldoen. De grossiers dienen de ontvangen verzameltoewijzingen aan hun le veranciers op te zenden.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3