Hetschoolvoetbaltournooi Stadsnieuws Inbraak in Distributiebureau Versnapering op de bon Ingezonden TEXEL LANGS DE VELDEN Nieuws uit Urk Distributie van versnaperingen Boer Meurs is zuur Ofücieele Publicatie Tan hel Departement van Volksvoor lichting en Kunsten. Kantoorjassen inplaats van vetbonnen... Het is te begrijpen dat een Distri butiebureau voor een zeker soort jnenschen een speciale aantrekkings kracht bezit. Speciaal voor die men- schen die er ;een been in zien een inbraak te plegen, e„ zich zoodoende pogen te verrijken aan de bonnen- achat, die in dt gelijke bureaux opge stapeld liggen. Welnu, in den nacht van Zondag op Maandag heeft ook het Heldersche Distributiebureau bezoek gehad. Wederom heeft n en gepoogd in te breken en dit is gelukt. Men heeft een ruitje in een der tuindeuren aan de achterzijde van h~t kantoor ingesla gen of ingedrukt en daarna waar schijnlijk met hulp van een touw getracht de spanjolet naar boven te krijgen. Men slaagde daarin klaarblij kelijk niet, zoodat men de deur for ceerde en zich zoo toegang tot het kantoor verschafte. Ongetwijfeld stelden de heeren zich gouden bergen van dat inwendige voor. Helaas... het bleek dat er geen, maar dan ook niet een enkele aan wezig was. Alles bevond zich op een veilige plaats elders (fooals steeds het geval is) en men kreeg niet de gelegenheid ook maar 1 bon in de wacht te sleepen. Enkele klaarstaande pakketten werden opengebroken, maar ook dit werd een bittere ontgoocheling. Niets anders dan „waardelooze" pape assen... Waar de heeren toch blijkbaar niet gaheel onverrichter zaker huiswaarts wilden keeren vergrepen zij zich maar in arren moede aan een paar voor het .grij pen liggende kantoorjassen... Dit werd de geheele buit. De recherche heeft een en ander thans in onderzoek. K.V.H»-nieuws K.V.H. 1 heTt Zondag zijn over winningenreeks voortgezet en O.K.V. 2 met een 51 nederlaag naar huis gezonden. Het was voor K.V.H. een zeer zv are wedstrijd en in het begin zag het e:- niet naar uit, dat K.V.H. met deze cijfers zoi winnen. Het begin was, zooals gewoonlijk, elkaar even verkennen. Dan zet K.V.H. een zeer vlug tempo in en weet zjj te doel punten. De bal zwerf L geruimen tijd in het veld rond, zonder dat er ge vaarlijke aanvallen ontstaan. Onge veer 20 minuten voor de rust weet O.K.V. door een prachtig schot ge lijk te maken. C.V.H. voelt dan, dat zij het tempo moet opvoeren en zij wegt inderdaad voor de rust hier- va te profiteeren en den stand op 13 tè brengen. Na de rust weer hetzelfde spel- beeld. Ongeveer een half uur voor het einde deed er zich een incident voor, doordat 3 spelers tegen elkaar opliepen; er moest een dame van O.K.V. het veld verlaten, wegens een 'verwonding. De tegenspeelster ▼an deze dame, mej. C. Claus, ver- KLEIN 10URNAAI U heeft het gelezen, waarde lezer, cb versnaperingen gaan op de bon, en ook hiermede is weer een stukje romantiek om hals gebracht. Ik doel hier op de romantiek van de kleine winkeltjes, waar men raicon van 1 cent een stuk „duimpies- drop", een kaneelstok of een rooie bal kon aankoopen. Ik doel hier op de onvergetelijke plaats die deze winkeltjes, die men vond in de ach- teraffe straatjes en schemer-duis- tere steegjes van Nieuw- en Oud- Den Helder vond. Kleurige minia tuur-étalages, gevuld met een sor timent buikige en lang-halzige fles- schen en bussen. Daarin lagen, .in blinkenden overdaad, de ballen en brokken, de wafels en al die andere tongstreelendh. -en. Hoe intens heb ben wij, tusschen ons zesde en tien de jaar, niet genoten van de onster felijke „stroopballen", die men er gens bij de kluft in een klein win keltje bij een oud moedertje kon aanschaffen. Ik denk aan het zoet hout, dat we zogen en bekauwden alsof we baarlijke konijnen waren. Ik denk aan de tooverballen, die al zuigende en likkende en smekkende van acht tot vijftien verschillende kleuren aannamen en ik denk aan de zuurtjes, in legio vormen en uit voeringen, waaraan ons heele zak geld, ten bedrage van 5 centen, heen ging. Lezers, die tijden zijn voorbij voor schrijver dezes. Na dien tijd van roode ballen, drop en kaneel stokken kwam de tijd van zure worstjes, sla-tj is, pasteitjes, gebak jes, belegde broodjes, hors d'oeuvre,, en borrelgarnituurtjes. Natuurlijk zijn al dvze kostelijke dingsigheden belangrijk lekkerder en veel verhe vener van smaak en allure. Accoord. Ik denk echter nog dikwijls aan de tijden van 1 cent drop en een hallevie stroopballen, welke laatsten ons een gebit kostten, gezwegen Van de strafregels, die we moesten schrijven van den meester als het onze beurt was en we onze kiezen niet van elkaar vermochten te krijgen. ,.k moet mij in de klas netjes ge dragen"... Weet U het nog...? Ik wel, en dat alles schoot als een raket in m'n heriiwiering terug, toen ik de vorige week dat ganschelijk nuchtere bericht las inzake versna peringen op de bon. AFDEELING A Voorronde. terr. A. "\K. JongensschoolB.L.O. Woensdag 15 April, 2 uur, A B. Centraal 7de 'eerj.Julianadorp li 15 3.15 u. A C. School 6Christ. Opl. School 15 I» 4.30,, tt A School 8School 7 f 15 tt 4.30 tl B E. Schoo 16— School 14 Zaterdag 18 tt 1.30,, tl A kwartfinale. F. Winnaar AWinnaar B Woensdag 22 tl 2.45 II A G. Winnaar CW'nnaar D 22 tl 1.30 tl A H Winnaar E—Tuindorp II 22 II 1.30 II B I. School 4School 5 tl 22 II 2.45 II B Demi finale. J. Winnaar FWin-.ar G Zaterdag 25 II 1.30,, tt A K. Winnaar HWinaar I tt 25 II 2.45 II A Finales. L. Verliezer JVerliezer K Woensdag 29 tt 2 II A M. Winnaar JWinnaar K Zaterdag 2 Mei 2 II A AFDEELING B. Kwartfinales. terr. A. Ambachtsschool IIILyceum III Woensdag 15 April, 6 u. A B. U.L.O. II—R.N.. U.L O. Donderdag 16 April 6 u. terr. A C. Lyceum IIChr. U.L.O. Donderdag 16 April, 7.15 u. terr. A Demi finale. D. Winnaar AWinnaar B Woensdag 22 Apri" 6 u. terr. A E. Winnaar CAmbachtsschool II Donderdag 23 I rril 6 u. terr. .4 Woensdagmiddag 2 uur openingswedstrijd Het j&ariyksche jeugd-voet- balfc.Vijjn gaat weer beginnen. Woensdag .indt de opening pL ats en lan zal weer de strijd wc'den gestreden om het zoo begeerde kampioc schap van de afdeellng. Er ordt gespeeld in drie afdeelin- g- en overal wordt gespeeld volgens het z.g. afvalsysteem, waarbij dus alleen de winnende elftallen hun kan9 verder kunnen verdedigen. De commissie, bestaande uit de heeren Sinjev/el, voorzitter, De Snayer, secretaris, Quant, penning meester en verder Veth, De Draayer, Mol en Verkerk, als leden, alsmede den heer Kramer, als vertegenwoor diger van den Bond, hebben vanzelf sprekend hun handen vol gehad een en ander te regelen en vooral de regeling van de wedstrijden kostte veel hoofdbrekens. s Dank zij de Sportcommissie kreeg men de beschikking over het Hel- der-terein, terwijl ook het Gemeente bestuur alles deed jvat mogelijk was, om dit jaarlijksche tournooi weer doorgang te doen vinden. Als Den Helder ook normaal moet heeten, ja dan behoort schoolvOetbal er bij. Er wordt gespeeld op Woensdag. Donderdag en Zaterdag, veelal 's middags, doch ook een enkele maal 's avonds, zoodat het ge®11 twijfel lijdt of de belangstelling zal groot zijn. Laat het enthousiasme weer hoogtij vieren, laten de school- aanhangers hun spelers weer aanmoedigen, vanzelf op gepas te wijze, opdat er weer een echte gezellige schoolvoetbal- balsfeer hangt, een sfeer, die dit tournooi zoo populair heeft ge maakt. Vermelden we nog, dat de heer De Snayer nog steeds prijzen in ont vangst neemt. Ei hopen wij, dat er nog stadgenocten zijn, die iets hebben liggen ob zooveel sympathie voor de jeugd lebben, dat zij er iets voor over hebben Het behoeft juist geen beker te zijn hoewel die nog wel ontbreekt, maar een bescheiden prijsje voor den besten of slechtsten keeper is ook -I welkom. Hi-ronder la* en we het program ma volgen, dat zeker de moeite waard i- om uitgeknipt te worden z a voor de aanvoerders en offi- ciëele personen aan te bevelen is. Finale. P. Winnaar DWinnaar E AFDEELING C. Kwartfinale. A. Avondmach.sch.—Handelsav.sch. B. M.L.O.A.. .S. C. Avond Vakteekensch.Lyceum Demi finale. D. Winnaar AWinnaar B E. Winnaar C—R.H.B.S. Finale. F. Winnaar DWinnaar E Woensdag 29 April, 3.15 u. terr. A Zaterdag 18 April 2.45 u. terr. A Woensdag 15 April 7.15 u. terr. A Zaterdag 18 April 4 u. terr. A Woensc' 22 April 7.15 u. terr. A Donderdag 23 April 7.15 u. terr. A Zaterdag 2 Mei 3.15 u. terr. A liet uit sportief oogpunt nu ook het terrein. Na dit incidr.-.t laat de scheids rechter weer beginnen en "het ge lukt aan K.V.H. de score op te voe ren tot 15. Daarna blaast scheids rechter May, die zeer goed leidde, het einde. K.V.H. behoudt een goede kans op het kampioenschap. K.V.H. 2, die tot voor Zondag nog kampioensadsp'raties had, heeft evenwel verloren met 41 van Z.K.V. VERKEERSOVERTREDING. Een persoon werd op de bon gezet wegens het rijden met een rijwiel zonder bel. OPGESLOTEN. Door de politie werd een tweetal jongens opgebracht, terzake het wegnemen van kolen op het spoor wegemplacement. BURGERLIPKE STAND DEN HELDER van 10 April 1942. I evallen: J. de GraafGroot, d.; M. Visser—Holtman, d. Gehuwd: A. C. Bak en M. Pie; J. Verfaille en J. Bast. „LAAT IE GLIMMEN". Geachte Redactie, Ondergeteekende verzoekt beleefd voor het onderstaande eenige plaats ruimte in Uw biad ter beschikking te stellen. De critiek op de hoofrolspelers is m.i. zeer verwarrend. Tot tweemaal toe worden ze uitstekend genoemd doch dan is plotseling Borgerding te luid en Nottelman niet „fijn". Wat met dit laatste wordt bedoeld is wel zeer vaag. Merkwaardigerwijze zijn de liedjes van Nottelman direct daarna weer hoogtepunten! Uw ver slaggever heeft wel een eigenaardige kijk op de smaak van het Heldersche publiek Hoewel de liedjes van Nottelman allen lof verdienden behoorden toch ook tot de "hoogtepunten genoemd te worden: de Volendam-scène, de scène Hollandsch Tlrol en de Vrijen de paartjes in het stadspark. Dan had men het spel van mej. v. Vliet in de scène „In Apeldoorn" en in de Hotelkamer-scène wel even mogen memoreeren, en ook had uw verslaggever deze amateurs wel wat meer lof mogen toezwaaien dan al leen de aanduiding „dat niemand zich teleurgesteld zal ^hebben gevoeld". Er zijn van minder geslaagde uit voeringen wel eens uitgebreider ver slagen verschenen en juist hier had een gedetailleerd verslag alleszins op zijn plaats geweest. Juist hier, waar het een dermate hoogstaande voorstelling betreft, dat deze ama teurs kans zien Casino tweemaal vol te krijgen, zoodat nog een derde voorstelling zal volgen. U had hen op deze wijze geïnspuireerd om op dezen goeden weg voort te gaan. Verder had uw verslaggever beter gedaan zijn critiek wat minder alge meen te houden, maar b.v. aangege ven dat de uitspraak van enkele spe lers nog- kan verbeteren, of had hij '•en kleiije regiefout vlak voor de firale moeten opmerken. Geachte Redactie, ik dank u voor de verleende plaatsruimte, en' verbl jf Wyker. Het door elfen heer W. ingezondene kenmerkt zich niet door een over maat van duidelijkheid. Wèl duidelijk zijn teleurstelling over het feit dat niet alle on.-.erdeelen der revue in extanso beliiht werden. Dat spijt ook ons. De huidige omvang van de krant gedoogt echter helaas momenteel „groot». verslagen" niet. Dat is een eisch, waar zoowel redactie als lezers zich noodgedwongen bij neer moeten leggen. Overigens is de uitdrukking „niet fijn" duidelijk genoeg. De bedoelde persoon lette verscheiene malen niet op de Nederlansche taal, tengevolge waarvan deze lich-t^x verminkt tot uiting kwam. Dat zijn optreden over het algemeen toch goed was, i. uiter aard zeer wel mogelijk. Wat de diverse regie- en andere onvolkomen heden betreft, inderda' had ook 1.'ervan het noodige gezegd kunnen worden. Men had er desnoos twee kolommen mede kunnen vuiler.. Men moet er echte'' rekening mede hou den dat hier Dilettanten optraden. Dat wil zeggen dat er bij - het vele goede ook tal van onvolkomen.ïeden -aren. Deze alle uit te spelen of te memoreeren is in het kader van een krantenverslag ondoenlijk De uitvoering was een goede uit voering en dat bleek wel zeer duide lijk uit het verslag. Men hoede zich echter voor overdrijving. Red. Hollands Noorderkwartier. POLITIE. Gevonden: een paar zwarte wan-, ten, een aktetasch. GYMNASTIEK-UITVOERING. De gymnastiekvereeniging Texel" geeft Zaterdag 18 April een uitvoe ring in „Casino" te Den Burg. Aan vang 8 uur. ZONDAGMIDDAG. Vandaag een geer uitgebreid sport- menue. We begonnen vanmorgen met een aardig partijtje, Atlas—Water vogels op 't Tuindorp, welke ontmoe ting de Vogels verdienden te winnen. Keeper Kubbe van de Kraaien speelde echter wat veel %„kruip door, sluip door" met de bal, zoodat elk doelpunt van Watervogels prompt gevolgd werd door een tegengoal van Atlas. Toen 't 66 was zijn we maar ver- trokken, men kan ook te veel van 't goede krijgen. k vond 't bijzónder aardig van de Kelder spelers vanmiddag reeds te antwoorden op mijn verzoek van vorige wéék, welke vereeniging ons nu weer eens een fijne match zou laten zien. Als U vanmiddag HelderSchoten niet gezien heeft, dan is XJ een prima tweedeklas wedstrijd ontgaan. Ik weet niet of Schoten kampioen zal worden, zeker is dat zij een zeer ernstige gegadigde ia en beschikt over verscheidene eigenschappen die voor dat doel onontbeerlijk zijn. De wedstrijd van vanmiddag had t karakter van een promotiewedstrijd. Overdonderend en zeer snel spel ge paard aan groote geestdrift, 't Was een lust voor de oogen, speciaal ook 't spel van Helder-zijde. Elke speler gaf 't beste en 't uiterste. Wagenaar ontpopte zich als een uitstekende spil, terwijl Gast op de center-forward plaats z'n beste wed strijd van 't seizoen speelde. De wijze waarop hij met een kopbal in den uitersten hoek van 't doel scoorde was meesterlijk. Ook aan de andere zijde genieten we volop van 't spelers-materiaal. On begrijpelijk dat een club als Schoten met meerdere zeer technische spelers geen trainer heeft. Deze club beschikt inderdaad over het hout om een deur te maken'. Menige voetbal-coach zou water tanden van een speler als de midvoor, rechtsbuiten, etc., etc.! Onze plaatselijke leeraar, de heer Waalwijk van Doorn had 't genoegen deze ontmoeting te leiden en 't onge noegen daarbij een paar pijnlijke hielen op te loopen. Hij was zoo ver standig de rwedstrijd verder op z'n kousen te fluiten 't geen aan de lei ding geen afbreuk deed. Bij 't geweldig hooge tempo van voor de rust viel de tweede helft eenigszins tegen, doch was toch nog zeer aantrekkelijk. Ook aan 't Helder- elftal van thans zou een goede voet bal-trainer zeker goed besteed zijn. Met veel genoegen hoor ik zoo juist, dat het eerste elftal van onze Korf- balvereeniging een fraaie overwin ning heeft behaald te Zaandam. Ook hier zeer veel kans op 't kampioen schap. Dat wordt een belangrijke dag over veertien dagen op 't 'terrein aan de Kemphaanstraat. Denkt V er om! 's Morgens half elf. KennemergH.R.C. 11. Kijk, daar is de opleving! Nog juist op tijd, rood- jakken! Trakteer ons nu volgende week Zondag eens op een fijn partijtje tegen R.C.H. 't Orchestrion van Mie/dijk voor den ingang van 't veld, in de pauze een plaatje van Lensen en dan weer 's die ouê geestdrift die al zoo veel tegen standers hopeloos maakte. Ik reken op jullie, Racing! Weet U nog lezer, dat -we vroeger een Zwemclub hadden ,J0e Frissche Morgen"f Laten ze nou vandaag i" Alkmaar den tweeden prijs weghalen. Inderdaad. „Bon sang ne peut men- tir", het bloed kruipt, enz. Maar ik wacht nog even! Toean Tik-Tik. BURGERLIJKE STAND TEXEL van 4 t/m 10 April 1942. Geboren: Maarten, z. v. C. Boon en N. Kalf; Jan, z. v. A. J. Vonk en N. Bopnj Pieter, z. v. A. Koop man en T. van der Slikke. Ondertrouwd: C. K. Graaf en A. Witte; l. Huisman en H. Zoetelief; J. C. Timmer en A. K. Zjjm; J. Hujjs- man en M. Boon; A. P. Bakker en H. P. Keijser. Getrouwd: A. Mosk en M. Dijt; P. Bakelaar en H. Renes. Overleden: Cornelis Simon Keij ser, oud 75, jaar, geh. m. D. Kooi man; Martje Duinker, oud 89 jaar, wed. v. K. Daalder. Reijer Pieter Keijser, oud 73 jaar, geh. m. T. Dros. URK, 10 April. Door 20 vaartuigen werden heden aan den Vischafalag aangevoerd: 40 kg aal en paling, 74 ct. per kg; 36? manden nest 50 ct. per mand; 18988 kg possen 10 ct. per kg. MEER BEURTDIENSTEN. Nu er niet alleen van Kampen, maar ook uit de Lemmer melk wordt betrokken, zal beurtschipper Kamper die de beurtdienst UrkLemmer v.v. een keer per week onderhoud, thans zal trachten dezen dienst drie keer per week te houden. JUBILEUM UITVOERING De Chr. Gem. Zangvereeniging „Excelsior", hield een jubileum uit voering in het gebouw Patrimonium. Voorzitter, F. Bode, opende op de gebruikelijke wijze, waarna het koor eenige nummers ten gehoore bracht, hierna sprak de heer W. Metz een rede uit. Tevens werd dezen avond een zangwestrijd gehouden door kwartetten, waarvan het. kwartet bestaande uit de dames St. Visser en I. Baarsen met de heeren H. Romkes en P. Post met 69 punten den eer sten prijs behaalden. Het Lintenspel hetwelk werd uitge voerd door d-.mes „ï*?t de Zingen de Notenbalk", viel zeer in den smaak. VERLENGING GELDIGHEIDS DUUR TOEWIJZINGEN ZEEP. De Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart maakt be kend. dat de geldigheidsduur der toewijzingen voor zeep, welke een vervaldatum hebben, gelegen in het tijdvak van 15 Maart tot en met 15 Mei a.s., is verlengd tot en met 15 Mei a.s. BEZUGSCHEINE ARBEÏTSBE- REICH DER N.SD.A.P. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Vis scherij maakt bekend, dat het „Ar- beitsbereich der N.S.D.A.P. in den Niederlanden, Amt für Volkswohl- fahrt" thans ook „Bezugscheine" voor voedingsmiddelen uitreikt. Deze „Bezugscheine" vermelden den naam -van den betrokken leve rancier en den naam van dengene aan wien moet worden geleverd, alsmede de hoeveelheid en de soort der af te leveren voedingsmidde len; zij worden onderteekend door den leider van het „Wirtschafts- amt" en voorzien van een rond stempel met het inschrift „Arbeits- bereich der N.S.D.A.P. in dep Nie derlanden. Amt für Volkswohlfart" Op de achterzijde wordt vermeld, welke hoeveelheden afgeleverd zijn en wanneer zulks geschied is. Uitsluitend de op de „Bezugschei ne" vermelde voedingsmiddelen mogen tegen inlevering en inont- vangstneming daarvan worden ge vorderd of afgeleverd. Leveranciers kunnen d# door hen ontvangen „Bezugscheine" van het „Arbeitsbëreich der N.S.D.A.P.'" op dezelfde wijze als ten aanzien van „Wehrmachtbezugscheine" is be paald bij de desbetreffende Regee- ringscentrale inleveren, die voor herbevoorrading zal zorg dragen. LEBENSMITTELKARTE VOOR HET DUITSCHE LEGER. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat naast de Wehrmachtmarken en Wehr machtbezugscheine thans ook „Le- bensmittelkarten der Deutschen Wehrmacht in den Niederlanden" in omloop zijn gebracht, welke een geldigheidsduur hebben van 1, 3 of 5 dagen De kleur dezer kaarten is groen met zwarten opdruk. Alleen personen, die gebruik mo gen maken van Wehrmachtmar ken. mogen tegen fifgifte van bon nen dezer Lehensmittelkarten de daarop vermelde artikelen koopen. J.osse bonnen zijn alleen geldig, wanneer tevens de betreffende Le- bensmittelkarte wordt overgelegd, voorzien van een stempel der be voegde Duitsche instantie. Het weigeren om deze bonnen aan te nemen, wanneer ze in on- heschadigden of slechts licht be schadigden toestand worden aange boden. is strafbaar, evenals dit het geval is ten aanzien van Wehr- In aansluiting op het in de bla den verschenen bericht betreffende distributie van versnaperingen kan nog worden medegedeeld, dat zij, die een versnaperingenkaart wen- schen te ontvangen, bon P van de textielkaart, behalve bij bakker of kruidenier, uiteraard ook bij hun banketbakker kunnen inleveren. Landbouwer hield witte boonen achter. Drie maanden gevangenisstraf vroeg de Alkmaarsche Off. van Justitie, Mr. de Bruyes Tack, tegen den landbouwer D. Meurs uit Op perdoes, die voor den plaatsv. Ec. Rechter te Alkmaar, Mr. J. Krabbe, terecht stond. M. had in Januari onder toezicht zijn boonenoogst moeten dorschen. Daags te voren had hij echter een partij van -300 kg. boonen naar een buurman ge bracht om ze zoodoende aan de controle te onttrekken. Het was zijn bedoeling de boonen aan lief hebbers te verkoopen. De Officier zende, dat deze zaak zal worden doorgegeven aan den Landstand, opdat tegen verdachte als boer de noodige maatregelen zouden worden genomen. Het zou een zegen zijp, aldus de Officier, wanneer verdachte uit zijn bedrijf zou worden .gezet. Drie maanden gevangenisstraf werd gevorderd. De rechter legde een geldboete op van f500.— of 50 dagen, met ver beurdverklaring van de boonen. ViarKtbericüten ZWAAG, 13 April. Veilingsvereen. „Bangert en Om Spinazie f 22.10—29, postelein f 20—21, uien f 7, witte kool f 5.30. witlof f 16.80—26, radijs f 4.80—6, andijvie f 39. knolselderie A f 12.50 —13.50, idem B f 8.4010.50, selde rie f 12—13, koolrabi f 6.60, sghor- seneeren f 1219. NOORDSCHARWOUDE, 13 April Aanvoer: 50 000 Kg. roode kool f 9.30, 123.600 Kg. Deensche witte kool f 6.60. 200 Kg uien f 7.—, 2800 Kg* bieten f 3 50—6. PURMEREND, 14 April. Aanvoer: 540 koeien totaal: 145 vette koeien, geldekoeien f 380460, melkkoeien f 445615, 10 stieren v. d levering, 1000 nuchtere kalveren voor de slacht voor de levering, v d fok f 3542, 15 magere varkens f 27—55, 135 biggen f 18—34, 580 schapen f 40—65, 127 bokken en geiten I 25—70, 42 pinken f 100— 210, 11 vette varkens v. d. levering. machtmarken, indien dit weigeren althans zonder gegronde en drin gende reden geschiedt. Detaillisten kunnen de bonnen der bedoelde kaarten, geplakt op opplakvellen MD 268, op dezelfde wijze als met betrekking tot Wher- machtmarken is bepaald bij de plaatselijke distributiediensten inle veren. BEHOEFTE AAN ORKEST- MUSICI. Levensbestaan in nieuwe orkesten aangeboden. Het Departement van Volksvoor lichting en Kunsten maakt be>kendt Door oprichting van nieuwe en uit breiding van bestaande orkesten In Nederland zal er over enkele maan den plaatsing zijn voor 120 tot 150 geschoolde orkestmusici, aan wie hierdoor een goed bestaan verze kerd is. Het Departement van Volksvoorlichting en Kunsten wenscht een overzicht te hebben van degenen die hiervoor ln aan merking zouden willen,komen. Uit gesloten zijn zij, die reeds in gesub sidieerde of semi-overheidsorkes- ten werkzaam filjn. In aanmerking komen: a. Zij, die technisch en muzikaal volkomen bekwaam zijn, en orkest routine bezitten. b. Zij, die technisch en muzikaal volkomen bekwaam zijn, doch geen orkestroutine bezitten. c. Zij, die weliswaar een zekere technische hoogte bereikt hebben, doch eerst door 'n intensieve studie in de zomermaanden geschikt moe ten worden gemaakt om in 'n orkest te worden opgenomen. Hiervoor kunnen, indien de candidaat finan- cieèl niet draagkrachtig is, zekere faciliteiten worden verleend. AI dezen zullen na oproep een proefspel moeten afleggen. Zij, die reeds hebben proefgespeeld voor de keuringscommissie van de Stedelij ke Opera te Amsterdam, behoeven, zich niet meer opnieuw te melden. Candidaten gelieven hun naam en adres aan het Departement van Volksvoorlichting en Kunsten. Af- d'eeling Muziek. Princessegracht 21 te 's-Gravenhage, op te geven met vermelding of zij tot de caterogie a. b of c behooren. waarna zij een formulier ter invulling zullen ont vangen. In den linkerbovenhoek van den brief te vermelden: Afdee- ling Orkest. ADRESWIJZIGING VAN DE NEDERLANDSCHE V1SSCHE- RIJCENTRALE. De Nederlandscbe Visscherijcen- trale deelt mede. dat haar kantoor met Ingang van Dinsdag 14 April a.s. is verplaatst van Juliana van Stolbergplein 3—4, Telefoonnum mer 720080, intercommunaal XX, naar 2e Adelheidstraat 300 te 's-Gra venhage, Telefoon 771800. De afdeeling Distributie en Visch vervoer, telefoonnummer 720060, toestel 674 en 722641 en de afd. Gar nalen, telefoonnummer 720060. toe stel 790, zijn tot nadere aankondi ging gevestigd aan den Bezuiden- houtscheweg 58 te 's-Gravenhgge. Verder zal de Nederlapdsche Vis- scherijcentrale voortaan weer op Maandag en Zaterdag op de ge wone uren geopend zijn. HANDELSVERKEER MET ZWEDPN. De Centrale Dienst voor In- en Uitvoer brengt ter kennis van belanghebbenden, dat een re geling voor het handelsverkeer met Zweden gedurende 1942 is tot stand gekomen. Voor enkele met name genoemde producten zijn invoer contingenten vastgesteld. Hiernaast bestaat een beperkte mogelijkheid voor den invoer van andere pro ducten. Aanvrager voor vergunnin gen tot storting bij het Neder- landsche Clearing instituut kunnen worden ingediend bij het Deviezen- instituut. Anna Paulownastraat 6, s Gravenhage. Wat den uitvoer betreft, dienen aanvragen voor industrieels pro ducten op de gebruikelijke wijze te worden gericht aan den Centralen Dienst voor In- en Uitvoer, Piet Heinplein 6. 's Gravenhage en voor agrarische producten tot de mono poliehouders. DISTRIBUTIE VAN BOTEB EN VET. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat de Plaatselijke' Distributiediensten ge durende het tijdvak van 13 tot en met 17 April a.s. aan detaillisten bij inlevering van de met 16, 17 of 19 genummerde bonnen der boter en vetkaart, margarinetoewijzin gen zullen uitreiken, welke recht geven op het koopen van boter of margarine. Qenoemde bonnen van de boter en van de vetkaart kunnen teza men met één ontvangstbewijs MD 201 worden ingeleverd, terwijl daar bij de met „één rantsoen boter" en .één rantsoen margarine of vet" gemerkte bonnen kunnen worden gevoegd. Grossiers zullen gedurende bo vengenoemd tijdvak, onverschillig of zij toewijzingen voor boter, mar garine of vet ter inwisseling aan bieden. uitsluitend verzameltoewij- zingen voor margarine ontvangen, rechtgevende op het koopen van boter of margarine. Zij kunnen dus alle in hun bezit zijnde toewijzingen in één zakje MD 2.58 met één ontvangstbewijs MD. 257 inleveren. I

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3