Onze Leeszaal in 1941 Marktberichten Stadsnieuws De schoolvoetbal- wedstrijden Een weinig gedulcL* Helder s Meisjeskoor zingt te Nieuwe Niedorp Ingezonden Over het maken van dieven De finales in zicht. Worden er vandaag en morgen nog verschillende belangrijke wedstrijden gespeeld voor „e verliezersronde, de concentratie is toch hoofdzakelijk gericht op de komende finales. Van avond vindt er al reeds één wedstrijd plaats om den eersten prijs en wel Ambachtsschool IIAmbachtsschool III. Beide elftallen hebben zich via een verdienstelijke 30 overwinning in de finale geplaatst en er valt dan oo\ met geen ïogelijkheid te voor spellen wie dezen strijd zal winnen. Volledigheidshalve laten we hier het programma voor vandaag en morgen nog eens volgen, zoodat ver gissingen uitgesloten zijn: Woensdag 29 April. 1.30 uur, Chr. Ppl. SchoolTuin dorp (om den 3en en 4en prijs). 2.45 uur. A. Sc.iool 10School 7. 4.0-' u. B. Schojl 5R.K. Jongenssch. 6.00 uur. Ambachtsschool IIAm bachtsschool 3. 7.15 uur. Amba'htsschool I—R.H.B.S. (om den 3en °n 4en prijs). Donderdag 30 April. 6 uur. Winnaar AWinnaar B. Dit is dus de winraar van School 10 —School 7 teg°n den winnaar van School 5R.K. Jongensschool om den 5en prijs. Op Zaterdag 2 Mei wordt de groote finale gespeeld, die voorafgegaan door den wedstrijd Ju- lianadorp—School 4, wel het hoogte punt vormt. Wf zijn er van over tuigd, dat de 22 jongens zich tot het uiterste zullen geven om hun. school den titel te brengen. De elftallen wegen o.i. vrijwel tegen elkaar op, want de achter hoede van de Avond-Machinisten- school is iets sterker, terwijl de voor hoede van de l vond-Vakteekenschool even productiever is. Een ieder houdt zich dus a.s. Za terdag vrij om getuige te zijn van deze hoogst belangrijke finales, waarna tevens de prijsuitreiking plaats vindt. De wedstrijden vangen aan om 2 uur (JulianadorpSchool 4) en eindigen ongeveer half vijf. De elftallen van de scholen zien er als volgt uit: A ond-Machiniscenschool. W. Carsjens W. Looman H. de Haas P. v. Horik L. de Jong P. Selier J. Tompot I. Brinkman Martens B. v. d. Poll De Boorder Scheidsrechter L. S. de Snaijer. C. Heeres J. Peerdeman J. Staleman. J. de Boer P. Hoornsman J. de Haan W. lichtenberg D. Zwart H. Meyers J. Tompot C. Guyken A 'ond-Vakteekenschool. Nagekomen prijzen. Van Mr. H. Jrnger Hzn. ontving de schoolcommissie nog 2.50. de medaille komt Van den heer Aberson, Singel 72, ontvingen wij verleden week een brief, waarin werd verzocht of w(j in staat waren inlichtingen te ver krijgen inzake het uitreiken der her inneringsmedaille der Prov. Noord- Holl. IJsvereeniging. Wat was n.1. hel geval? De heer Aberson en nog meerdere Heldersche schaatsenlief- hebbers hadden deelgenomen aan den Dorpentocht op 18 Januari j.1., waar van Alkmaar, Hoorn en Purmerend als startplaatsen fungeeren. Er werd volgens den heer Aberson door 800 deelnemers gereden en de in schrijving kostte 1.terwijl een herinneringsmedaille als bewijs van „volbrenging" van den tocht zou die nen. De klacht van genoemden persoon was dat de madaille nog nooit was ontvangen en zelfs op een brief taal nog teeken werd gegeven. Wij hebben eens ter bevoegde plaatse geïr.fo'meerd en kunnen den heer Aberson verzekeren: de me daille komt en misschien wel heel gauw. Het is n.1. :co dat deze Dorpen- tocht rustte op twee personen, die alles belangeloos in hun vrijen tijd moesten organiseren. De deelnemers begrijpen welk een enorm werk dat is, temeer daar er 12.000 deelnemers waren (want ook Utrecht viel onder hun leiding) en de afwerking dus veel tijd noodig heeft. De grootste factor, die tegenwerkte, was echter wel het verkrijgen der 12.000 medailles en niet te vergeten: 12.000 enveloppen. De deelnemers en in het bijzonder de heer Aberson, zullen begrijpen, dat alles dus in orde komt, daar juist verzenden is begonnen. De organisators treffen dus geen blaam, integendeel het zijn sport- menschen van den eerste rang. VANDALISME. Een bewoner van de van Limburg Stirumstraat deed aangifte dat kwa jongens een glasruit van zijn woning hadden vernield benevens een in- maakpot. DIEFSTAL. Een bewoonster van de Buys Bal lotstraat deed -angifte dat uit haar woning een wekker is gestolen. BEKEURINGEN. Een aantal personen werd op de bon gezet wegens het zich niet hou den aan de verkeersregelen. Binnenkort ook concert in Den Helder. Het zal onze lezers ongetwij feld interesseeren te vernemen, dat a.s. Zondagmiddag, 3 Mei, door het Heldersche Meisjeskoor, dat, zooals men weet, sedert ver scheidene maanden aan het repeteeren geslagen is, een uit voering gegeven zal worden te Nieuwe Niedorp. Het koor, het welk onder leiding staat van me vrouw Corrie MoreeDol, werkt mede aan een concert, hetwelk gegeven wordt door het Amuse- mentsorchest aldaar. In aansluiting hierop kunnen wij eveneens mededeelen. dat het in het voornemen ligt, dat het Helder's Meisjeskoor een uitvoe ring zal geven in Den Helder en wel in den lo^p van de volgende maand of begin Juni in het Ca sino. Zoo spoedig mogelijk hopen wij den juisten datum hiervan bekend te maken. Ook dan zal naar alle waar schijnlijkheid het Amusements- crchest medewerken aan de uit voering. Het Helder's Meisjeskoor be staat momenteel uit 35 leden. Tenslotte bestaat de mogelijk heid, dat de heer Henk Hooger- vorst op dit concert als gast- dirigent zal optreden. Treurige positie van een cultureele instelling Verschenen is het jaarverslag over 1941 van de Openbare Leeszaal en Bi bliotheek. De lezer zal uit het onder staande concludeeren dat het met deze instelling droevig gesteld is. Welnu, dat is ook zoo en men kan alleen maar betreuren dat er geen mogelijkheden blijken te bestaan om hier direct en krachtdadig in te grijpen. De Secretaris aan 't woord. In het verslag van den secretaris lezen wij o.a.: In de vergadering van Januari kwam het bedanken in van den heer S. Timmer, in Juni dat van den heer A. Lever, terwijl de heer van Heusden te kennen gaf na de afsluiting van het boekjaar als penningmeester af te willen treden. In de vacatures werd voorzien door de benoeming van de heeren Veld3e- ma, Wessel en de Böck. Het Dag. Be stuur bestaat dus thans uit de heeren dr. Ketner, Voorzitter; van Heusden, Penningmeester; de Böck, Secretaris; Brouwer, van Doorne, Veldsema en Wessel. De finanoiëele positie der vereen, baarde het geheele jaar door de groot ste zorgen, en was dan ook vrijwel de hoofdschotel van het maandelijks menu. De bouwvalligheid van het ge bouw en de daaruit voortvloeiende on gemakken verzuurden dikwijls het leven van de Directrice en assistenten, terwijl het een gedurig wederkeeren- de puzzle voor het Bestuur is, hoe deze bij de beperktheid der middelen op te lossen, zoolang de oplossing-: Het Nieuwe Gebouw, een in de toekomst mogelijke waarschijnlijkheid bezit. Reeds moest gedacht worden aan stopzetting van dit bij uitstek cultu reele werk, had niet de mogelijkheid eener extra uitkeering eenige veran dering geschonken. Intusschen blijft de exploitatie ons groote inspanning kosten, en moest meer dan de noodige zuinigheid worden betracht, o.a. ten aanzien van de aankoop van nieuwe boeken ter vervanging van verloren gegane of verboden exemplaren. Als lid van het Alg. Bestuur werd gekozen de heer Wriede, zoodat dit thans bestaat, behalve de leden van het Dag. Bestuur, uit mej. de Stigter en de heeren L. J. Daalder, A. M. En gelman, W. Kraak, H. J. Marinus, H Wriede, H. van Zijl. Bij al de moeilijkheden, die het af- geloopen jaar ons bracht, willen we nochtans ons doel, de geestelijke ont wikkeling van onze stad, voor oogen houden en hieraan de kracht ontleenen om voort te varen tot betere tijden. Tot nieuwe leden werden benoemd van het Bestuur ds. Enklaar, G. J- Grobben en notaris de Wijn. De financiën. De penningmeester schrijft als volgt: Met gemengde gevoelens is het, dat ik hier verslag uitbreng bij de inkom sten en uitgaven van onze leeszaal. Onze leeszaal, ja, want én publiek èn bestuur èn de Overheden zijn het blijk baar volkomen eens, om de opbloei te bevorderen, maarze verschillen toch wel iets in het tot uitvoering brengen van die wensch. Sprak bij de opening in 1913 de Voorzitter van „een minimum lees zaal" nog kortgeleden betitelde een dame uit het lectuurbegeerend publiek deze inrichting als „snertleeszaal", omdat zij niet terstond begeerde boe ken kon bekomen. Toch weten we allen: 't komt aan op „voor wat, hoort wat". Het publiek moet dit vooral zelf goed inzien. De Overheid steunt wel met subsidies, maar daarbij geldt als voorwaarde, dat uit het publiek tevens voldoende moet worden bijge dragen en derhalve kan er geen sprake zijn van gratis verstrekking in alle opzichten, 't Is al bijzonder, dat de toegang tot de Leeszaal en het lezen van boeken, tijdschriften en kranten daar in een verwarmd en verlicht lokaal ieder zonder eenige kosten vrijstaat. Maar w\j verwachten daarbij van de weidenkenden, dat zij dan ook zoo flink mogelijk zullen bij dragen in de kosten van instandhou ding en uitbreiding door lid te wor den en te blijven en het bedrag van hun contributie zoo mogelijk (en dat kan nog bij heel velen) boven het minimum te laten uitsteken. De belastingen zijn sedert het vorige jaar van 65.61 opgeloopen tot 197.65, dus meer dan verdrievou digd. De verzekeringen van gebouw en inventaris zijn van 62.30 tot 144.05 geklommen. De verzekering van het personeel van 597.86 tot 709.15. Deze drie posten alleen reeds nopen ons extra 375.08 neer te tellen. En ieder weet toch wel, dat we geen fondsen bezitten, waaruit we dat kun nen opdiepen, dan de contributies en giften van particulieren, en de subsi dies van Rijk, Provincie en Gemeente. Zelfs de vereenigingen, die ons in 1924 nog 217.50 bezorgden aan bijdragen, hebben dit ingekrompen tot 35 50. M i. getuigt dit niet sterk voor sociaai cultureel besef. Begrooting 1942. Uit deze begrooting blijkt, dat, bij zuinige raming van de uitgaven, er een tekort wordt verwacht van 1448. Met het oog op dezen onhoud- baren financieelen toestand heeft het bestuur zich in het begin van het jaar tot den Burgemeester gewend met het verzoek om een buitenge woon subsidie van 2700. Z.E.A. ver klaarde zich in begin3el bereid tot het verleenen van een buitengewoon subsidie van 2225, behoudens goed keuring van het provinciaal bestuur. DISTRIBUTIE VAN BOTER EN MARGARINE. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat detail listen de bonnen der boterkaart te zamen met de bonnen „één rantsoen boter" bij de Plaatselijke Distribu tiediensten kunnen afleveren, doch deze bonnen streng gescheiden moe ten houden van de bonnen der vet- kaart. welke tezamen met de bon nen „één rantsoen margarine of vet" ingeleverd kunnen worden. De inlevering moet derhalve geschie den op afzonderlijke opplakvellen en met een afzonderlijk ontvangst bewijs MD201. De distrihutiedien sten zullen voor de bonnen der bo terkaart toewijzingen voor boter uitreiken, recht gevende op het koo- pen van boter, en voor de bonnen der vetkaart toewijzingen voor mar garine. welke recht geven op het koopen van boter of margarine. Voorts zullen de Plaatselijke Di stributiediensten aan grossiers, die toewijzingen voor boter aanbieden verzameltoewiizingen voor boter verstrekken, welke recht geven op het koopen van boter. Voor toewij zingen voor margarine of toewij zingen voor vet, onverschillig of de linkerbovenhoek dezer toewijzingen al dan niet is verwijderd, zullen grossiers verzameltoewiizingen voor margarine ontvangen, recht geven de op het koopen van boter of mar garine. De toewijzingen voor boter die nen dus gescheiden te blijven van die voor margarine en vet. en moe- ten derhalve ook in afzonderlijke zakjes MD 258. met een afzonder lijk ontvangstbewijs MD 257 worden ingeleverd. De bovenstaande regeling blijft van kracht, totdat door den Secre taris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij een af wijkende regeling wordt gepubli ceerd. In het „Klein Journaal", voorko mende in het blad van 21 April werdt iets verhaald van een kiein ambténaartje, dat een portefeuille vond, waarin zich 600.— bevond en die aan den eigenaar ter hand gesteld werd. De belooning was een pakje sigaretten. Jammer, dat de schrijver het hier niet bij liet, ten zij hij er iets opbouwends op had laten volgen. Maar, zoo staat er, iemand zeide: zoo kweekt men die ven en de Journaalschrijver stemt daar volkomen mee in. Het schijnt s als een soort hel dendaad te moeten worden be schouwd, als ie.nand iets vindt, dat dus z ij n eigendom niet is, en het dan aan den eigenaar terug geeft. Mijnheer de redacteur, is dat niet de plicht van ieder Is stelen niet altijd slecht geweest en worden de dieven zoo vaak in onze oogen niet te licht gestraft? Lezen wij niet dagelijks van inbra ken en diefstallen en slaken wij niet dikwijls de verzuchting: de dood straf voor dat ontuig? Krijgen wij niet iederen dag advertenties onder de oogen, inhoudende, verloren dit, verloren dat? Zelfs voor het verlie zen van een schoen of een enkele handschoen, moet nog een smeek bede gericht worden om teruggave, soms nog tegen belooning? Is het niet meer dan treurig Hoevele slachtoffers onder deze verliezers komen niet in moeilijkheden, omdat het ontbrekende niet zoo gauw is aangevuld. En nu vond een ambtenaartje 600 en gaf ze terug aan den recht- matigen eigenaar. Gelukkig dat dit ambtenaartje zijn opvoeding niet vergeten was en zijn plicht tegen over zijn naaste heeft gehandhaafd. De dankbaarheid van den eigenaar zal voor hem de grootste belooning zijn geweest. Over de belooning, n.1. het pakje sigaretten denkt ieder het zijne, maar een schrijver in de cou- LEBENSMITTELKARTE VOOR HET DUITSCHE LEGER. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Vis scherij maakt, in aansluiting op een eerder verschenen publicatie bekend, dat de groene bonnen met zwarten opdruk der .Lebensinittel karte der Deutsche Wehrmacht in den Niederlanden" in alle winkels hotels, café's, restaurants e.d. gel dig zijn en aangenomen dienen te worden bij het koopen der op de bonnen vermelde artikelen. rant past het niet om volmondig te beamen en te publiceeren, dat men zoo de dieven kweekt. Het ontbreken van een goede be looning mag geen vrijbrief zijn om gevonden voorwerpen voof zich te houden. Moge het voorbeeld van het amb tenaartje bij een ieder ,die iets v.nct, navolging vinden. In dezen geest had cok het slot moeten luiden van den schrijver in het Klein Journaal. M. K. Inzender heeft, als men de zaak formeel neemt, volkomen gelijk. Als iemand een Dorte-nonnaie met t 600 vindt en deze aan den eigenaar te ruggeeft, dan is dit niets anders dan zijn plicht. En omdat het zijn plicht is, is de eigenaar zeer zeker niet verplicht daarvoor een belooning te geven. Geen douceur van 25.—, geen tientje, geen pakje cigaretten of zelfs nog minder. Nogmaals... formeel! Maar er is iets anders. Er bestaat ook altijd nog zooiets als dankbaar heid, als blijdschap, die men verstof felijken vil, als vreugde over het te- ruggekregene. En wat is mensche lijker. dan dat men die vreugde en dankbaarheid vertolkt in den vorm van een klein geschenk? Vandaar dat het even menschelijk als logisch is, dat iemand, die een voorwerp van waarde of een geldswaardig bedrag vindt, in moreel opzicht een beloo ning toekomt. Het is hetzelfde als de man die een jongen redt uit het water met eigen levensgevaar. Ook dat is zijn plicht. Desondanks krijgt hij een be looning, hetzij een medaille, hetzij een zekere som. Overigensinzender blijkt niet gevoelig voor humor in het desbe treffende „Klein Journaal". Zeker was de bedoeling niet, dat ieder nu een vrijbrief kreeg om gevonden voorwerpen te behouden... Integen- deeL Ook hier geldt een goed verstaan der heeft aan een half woord ge noeg! Redactie „Holl. Noorderkwartier" MAXIMUM GROSSIERS- EN DETAILLISTENPRIJZEN VOOR GROENTEN. Bekendmaking No, 11/1942 Deze prijslijst geldt van 29 April 1942 al. Gros- Detail siers- listen- prijzen prijzen p. 100 kg. p. kg. WINTERGROENTEN Witlof: I ten hoogste 15 st. per kg 124.— 10.30 II meer dan 15 st. per kg. 118.40 f054 Wortelen (roode) peen, z. lof, fijn gewasschen f 13.50 f 0.17 z. lof midd. grof, ongewasschen f 8.90 f 0.11 z. lof, grof, ongeivasschen f 7.80 f 0.10 z. lof, extra grof, ongewasschen f 7.f 0.10 gele peen (zonder lof) f 6.50 Roode kool f 13.10 Savoye kool (geel) f 12.40 Savoye kool (groen) f 12.40 Savoye kool (schelk) f 19.50 f 0.09 f017 f 0.16 f 0.16 f 0.25 f 0.13 f 0.17 Witte kool f 9.90 Boerenkool f 13.10 Spruitkool (geschoond) f38.30 f 0.48 Spruitkool (tot 4 cm. 0 ongeschoond) f27.20 Koolrapen f 7.— Roode uien f 11.80 Witte uien f 10.30 Sjalotten f 13.70 Prei; 1 boven 10 mm. 0 f 13.40 II ben. 10 mm. 0 f 9.80 Bieten: I tot V> kg. p. stuk f 8.50 fO.11 II van Yi tot 1 kg. per stuk f 7.— III van 1 tot 1 'A kg. p. stuk f 6.— Gekookte bieten: 3 stuks of meer dan 3 stuks p. kg. 116.10 f0.21 minder dan 3 st. per kg. f 13.70 f 0.17 Knolselderij (zonder lof) I boven 10 cm. 0 f 17.90 f 0.23 II v. 8-10 cm. 0 f 16.80 f 0.21 III v. 6—8 cm. 0 f 14.00 f 0.19 Schorseneeren: I tot 20 st. per kg. f23.— f0.30 II tot 45 st. per kg. f 15.10 f.0.20 Ramenas f 14.60 f 0.19 NIEUWE GROENTEN Kropsla: f 0.35 f 0.09 f 0.16 f 0.14 f 0.18 f 0.18 f 0.14 f 0.10 f 0.09 Ital. bloemkool: p. 100 st. I ca. 41 cm. omtrek f 55. II meer dan 41 cm. omtrek Kaskomkommers: I vanaf 46 kg per 100 st. II van 3846 kg. per 100 st. III van 3038 kg. per 100 st. p. st. f 0.67 f69.50 f 0.81 f36. f27.50 Stek Rabarber Radijs Holl. bloemkool: f 19. p. 100 kg. f 28.— f21.50 p. 100 bos f 6.20 p. 100 st. f37.50 f28.50 f 19.20 I boven 20 cm. over den kop gemeten II 16—20 cm. over den kop gemeten III 10—16 cm. over den kop gemeten Asperges: p. 100 kg. Ia tot 26 cm. lang, zonder gebreken, 25 stuks per kg. f 122, Ib tot 26 cm. lang, m. lichte gebreken, 25 stuks per kg. f 111.— Ha tot 26 cm. lang, zonder gebreken, 2640 st. p. kg. f 105.50 Ilb tot 26 cm lang, m. lichte gebieken, 2640 st. p. kg. f95.— lila tot 26 cm. lang, lichtbl. t.m. 25 stuks per kg. f 95. IIlb tot 26 cm. lang, licht bl., 26-40 st. p. kg. f89.— IV tot 26 cm. lang, dunne licht blauwe, 41—55 st. p. kg. V holle en stukken uit bovengenoemde sorteering Vroege aardappelen f62.50 f73.— f 34. f 0.46 f 0.35 f024 P. Kg. f 0.36 f 0.28 p. bos f 0.08 p. st. f 0.47 f 0.36 f 0.25 p. kg. f 1.52 f 1.33 f 1.30 f 1.15 f 1.15 f 1.09 f 0.8T Nieuwe stookdruiven f395. Kas Aardbeien f540.— f 0.91 f 0.40 f4.70 f6.30 Het is zeer te hopen, dat het pro vinciaal bestuur hiermede instemt, daar zonder dit subsidie de voortzet ting van ons werk financieel onmoge lijk zou worden. Verslag van de Directrice. Hoewel het inwoneraantal van Den Helder ook dit jaar achteruit ging, had dit geen invloed op het werk der Openbarq, Leeszaal. Integendeel is er op 't oogenblik méér belangstellin; dan vroeger en wordt er veel gelezen. Het aantal jaarleden daalde van 560 tot 503. Er werden 114 nieuwe leden ingeschreven, terwijl 171 personen van de ledenlijst afgevoerd moesten wor den. De meeste van deze leden zijn uit Den Helder vertrokken. Het aantal afgegeven maandkaar- ten, dat vorig jaar daalde van 1737 tot 1452, steeg nu weer tot 2134. Deze maandleden lezen allen en komen vanuit allerlei dorpen en ge huchten waar ze geëvacueerd zijn, hun boeken halen. En niet te vergeten de „Piet Heinen", die ook 's nachts in Den Helder blijven. Het jaarlidmaatschap is op het oogenblik voor velen te bezwaarlijk en bovendien verbindt men zich in een plaats als Den Helder, waar de toe stand steeds onzeker blijft, liefst niet voor al te langen tijd. De uitleening is, vooral deze winter maanden, zéér druk. Het aantal uitge leende boeken steeg dan ook van I 39411 tot 53005. Verder kunnen wij evenals het vorig j jaar zeggen: Het gebouw staat nog, al lijkt het elk jaar meer op een onbe woonbaar verklaarde woning en al moet men met regenweer zoeken naar de plaatsen waar het niet lekt. Te be grijpen is het, dat er nu geen nieuwe leeszaal kan komen. En zoo schrijven wij maar weer: laat ons hopen op betere tijden! Van het Departement van Opvoe ding, Wetenschap en Kuituurbescher ming werd 5 pet. extra subsidie ont vangen voor de aanschaffing van Duitsche tijdschriften. n de boeken, die door de evacuatie zoek geraakt z(jn, mochten wij sleehts een gedeelte terug ontvangen. Een groot aan tal lezers is met de boeken „zoek" geraakt, al probeeren wf) nog steeds hen in de diverse woonplaatsen te achterhalen. De boeken die verloren geraakt sijn door de bombardementen of bjj de militairen, werden opgege ven aan de schade-enquête-com missie voor militairen te velde te 's Gravenhage. Tot dusverre ont vingen wij nog geen vergoeding voor deze boeken. OVERGEPLAATST. De ontvanger der directe belas tingen, registratie en domeinen P. D. tjanderse van liet kantoor Den Helder, is overgeplaatst naar het kantoor Alphen aan den Rijn. BURGERLIJKE STAND DEN HELDER van 2527 April 1942. Bevallen: C. KroosVlugt, d.; T. Botde Ruiter, d.; M. B. Bakter Bruggen, z.; G. Mulderde Vries, z. I minstens 15 kg. per 1C0 stuks II van 1315 kg. per 100 stuks Snijsla (dunsel) Veldsla Andijvie (glas) Postelein Peterselie Bosselderij Spinazie (glas) Spinazie (natuur) Raapstelen Koolrabi (glas): p. 100 st. f 11.30 p. st. f 0.14 f 9.80 f 0.12 p. 100 kg. p. kg. f33.50 f 0.42 f 40.50 f 0.50 f 24.40 f 0.31 f41.25 f 0.42 p. 100 bos p. bus f 11.40 f 0.15 f 10.10 f 0.13 p. 100 kg. p. kg. f24.40 f 0.31 f21.— f24. f 0.27 f 0.30 I boven 7 cm. 0 II v. 4—7 cm. 0 III v. 24 cm. 0 Jonge bospeen (glas): p. 100 bosp. bos (0.4 kg. peen p. bos) f25.f 0.32 p. 100 st. f 12.50 f 10.10 f 7.30 p. st. f 0.16 f013 f 0.10 Voor het snijden van kool mag 3 ct. per kg. berekend worden, met dien verstande, dat de kool na het snijden gewogen wordt. Voor het schrappen van wortelen mag 1 ct. per kg. of per bos bere kend worden, met dien verstande, dat de wortelen vóór het schrappen gewogen worden. Voor speciale bezorging van be stelde groenten en fruit mag door detaillisten 1 ct. per kg. in rekening gebracht worden boven den werke- lijken verkoopprijs af winkel. Voor de prijzen voor fruit wordt verwezen naar de officieele publi catie van den Gemachtigde voor de Prijzen in de Avondbladen van 15 April 1942. Voor de afwijkende qualiteit van bovengenoemde producten moeten prijzen berekend worden, welke in een redelijke verhouding staan tot de hierboven gepubliceerde maxi mumprijzen, welke gelden voor de beste kwaliteit. Bij inkoop tegen lagere dan de gepubliceerde maxi mumprijzen moeten de verkoopprij zen dienovereenkomstig worden verlaagd. Het vragen van hoogere prijzen is strafbaar. Bewaar deze opgave en gebruik haar. Nieuwe opgaven kunnen de vroe gere ongeldig maken. De nieuw benoemde Dijkgraaf van den Wieringermeerpolder, Ir. A. OVINGE, bij de maquette van den Wieringermeerpolder. (Foto Kuiper.) De jeugd heeft de toekomst als zij levensblij en sterk is. Wordt lid en medewerker van den Nederlandschen Volks dienst. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK. Uitspraken: P. J. M., o a. medeplichtigheid aan diefstal, 1 jaar en 3 maanden. A. L„ heling en A. B. B„ diefstal, beiden 9 maanden. C. de V., diefstal, 1 jaar. J. W„ diefstal, 1 iaar en 6 maand. .1, N. K„ .1. F. de V., H. de G„ diefstal, allen 1 jaar. A. H. J., diefstal, 1 jaafc. E. D., zedenmisdrijf, 6 maanden. A. P. K., diefstal, 1 jaar. ROTTERDAM, 28 April 1942. Veemarkt. Aangevoerd 2641 dieren, waaronder 3 paarden, 1 veu len, 47 schapen, 71 lammeren, 1292 runderen, 855 nuchtere kalveren, 173 graskalveren en 262 bokken en geiten. Prijs per stuk: Melkkoeien f 640535420; kalfkoeien f 635— 535—420; v avekoeien f 450360—300; vaarzen f 400305'220; pinken f 300—220185; graskalveren f 195 15585. De aanvoer van graskalve ren was iets grooter met slechten handel en de prijzen van vorige week waren moeilijk te handhaven. De aanvoer van melk- en kalfkoeien was als vorige week met tragen handel en onveranderde prijzen. Varekoeien iets korter ter markt, tamelijken handel en prijshoudend. Vaarzen en pinken aanvoer als vo rige week met stroeven handel en de prijzen bleven stabiel. PURMEREND, 28 April 1942. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 3 partijen, wegende 1800 K.G. Han del vlug. Hoogste prijs 20+ f 40 f 43.50. Handel vlug. Kaasmarkt. 197 K.G. Handel vlug. 1 Stapel kleine boerenkaas f 55.per 50 K.G. Rundereh. Aangevoerd 851 stuk» Vette koeien 150 voor levering. Gel de koeien 240 f 390f 475; melk koeien 280 f 450f 615.—; stieren 6, levering; graskalveren 75 f 140 f 180.nuchtere kalveren 1171, voor de slacht levering, voor de fok kerij f35f48 per stuk; vette var kens 5, voor de slacht levering; ma gere varkens 12 f29—f54; biggen 132 f 18—f34; schapen 411 f38—f 65; bokken 222 f 2085; lammeren 128 kipeieren f 1.32 per Kg.; oude kip pen en hanen 500 f 0.800.90 per kilo; konijnen f 0.90 per Kg. NOORDSCHARWOUDE, 28 April. 46275 K.G. roode kool f 10 30; 7675 K.G. gele kool f9 60 71500 K.G. Deensche witte kool f7.40. ZWAAG, 27 April. Veilingsvereen. „Bangert en Om streken". - Spinazie f 15.8027, witlof f 13.6022, hreekpeen f 5.10, radijs f 4.40, rabarber f 26, sla 5.30 —10.50, selderie f 4, koolrabi f 8.M) raapstelen f 28, Gieser Wildeman 1 f 48, winterjan f 45.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3