629 Heldersche woningen worden ontruimd Voor den Econom schen Rechter KLEIN JOURNAAL Bewoners zullen geen financieele schade ondervinden iPxdlao£ua et&at-taWinaai Klaas Egberts bracht de overwinning voor Ambachtsschool II Tuindorp won den derden prijs Succes Goed Speeltuinnieuws Eer voor den heer De Snayer Het Stof zuiger Huis Sedert enkele dagen biedt een niet onbelangrijk gedeelte van onze stad ee.. merkwaardig aanzien. Tal van verhuis- en andere auto's ziet men voor de woningen van ingezetenen staan, terwijl personeel daarvan be zig is met het inladen van het meu bilair. De oorzaalt van deze massale verhuizing is gelegen in het feit, dat niet minder dan 629 wonin gen met de grootste spoed ont ruimd dienen te worden in ver band met Je voorgeschreven maatregelen van de militaire autoriteiten. Het betreft hier woningen langs Kanaalweg en Hoofdgracht, en voorts te Huis duinen, Oude Helder en een deel der stad, grenzende aan den Ouden Helder. In het getal van 629 huizen is ook gerekend een aantal van 43 huizen in den polder. Naar wij van bevoegde zijde ver nemen, dienen de woningen aan Ka naalweg en Hoofdgracht uiterlijk morgen, Zaterdag, geheel ontruimd te zijn. De woningen elders dienen daarna eveneens zoo snel mogelijk leeg te komen. Niet minder dan 60 verhuisauto's heeft men uit alle plaatsen in Noord-Holland voor dit doel gerequireerd en waar ieder voertuig over 3 man personeel be schikt, mag worden aangenomen, dat het werk inderdaad binnen den ge stelden termijn zijn voltooiing zal virden. Men is verplicht de woningen ge heel leeg te halen. Niets mag daarin achterblijven. De gezinnen, wier woning thans ontruimd is of ontruimd wordt, krij gen woningen oegewezen in een an der gedeelte van de stad, niet ver van het ontruimde verwijderd. Het betreft hier uiteraard leegstaande pereeelen. Zooveel mogelijk wordt getracht voor ieder gezin eenzelfde categorie huis te reserveeren sals waarin het tot nu toe verblijf hield. Zorg voor het betalen van meer huur behoeft men niet te hebben, aangezien niemand financieele ge volgen zal ondervinden. Hun, die zelf in staat zijn een woning in de stad te huren, wordt aangeraden terstond daarvan aangifte te doen ten Raadhuize. Voor zoover moge lijk zal daarmede dan nog rekening worden gehouden. Naar wij vernemen heeft het ge meentebestuur van Den Helder bij het plotseling overstelpende werk van divers i.stant ies de grootst moge lijke medewerking ondervon den. Zoo is men dankbaar voor de praktische hulp van den heer Hol laar, den leider van het Bevrach tingsbureau te Alkmaar, van de Rijksverkeersinspectie, van den di recteur van „Bureau Vluchtelingen zorg Den Helder" den heer Van der Pluym, van den Prov. Voedsel- commissaris en van Mr. Kamp, den Dijkgraaf van Hoogheemraadschap „Noordhollands Noorderkwartier." Met veel waardeering hoorden wij ook gewagen van het zeer vele werk, verricht ten Raad- huize, in het bijzonder door het Secretarie-personeel en door den heer W. F. Koggink Jr„ tech nisch ambtenaar bij Gemeente werken. Zeker dien' ook hier vermeid te worden het omvangrijke werk van burgemeester Ritmeester, hetwelk door dezen dag-in- dag- uit in verband met deze maatre gelen verricht wordt en door wien gepoogd wordt de moeilijk heden annex aan deze gedwon gen verhuizing, voor ieder zijner burgers zoo veel mogelijk te verlichten. Geconstateerd moet worden, dat een groot deel van hen, die thans ve huizen moeten, de maatregel klaarblijkelijk niet be grijpen. Deze beoogt echter uit sluitend de veiligheid van leven en eigendom in de betrokken stadsgedeelten. Daarbij laat het Gemeentebestuur niets na om een voor de desbetref fende personen zoo gunstig mogelijke regeling te scheppen. Gratis kan men bijv. het middagmaal verkrijgen van de Centrale Keuken, evenals het per soneel van de verhuiswagens, 't Is te betreuren dat zoo weinigen meenen hiervan gebruik te moeten maken. Het verloop van de schoolwed- st rijden is zoo uitstekend, dat er van een volledig succes gespro ken kan worden. Het is dan ook v»or de commissie die alles op zto'n voortreffelijke wijze regelt, bijlonder aardig, dat vooral de medewerking van de diverse in stellingen en particuliere perso nen z«o'n groote rol speelt bij de school wedstrjden 1942. Steeds weer komen er prijzen binnen. Hier hebben we weer zoo'n lijst Van Toean Tik Tik een kaart van Nederland voor den speler van de lagere school, die de meeste goals heeft gescoord. Zou die voor Karei Pühl worden Geld stroomt er ook binnen, n.1. van: C. D. Swart 1.50; Ver. „Hel der" ƒ5—; Ver. H.R.C. 5.—; den heer Van de Witte, uit de Keizer straat 15.Ver. Ambachtsschool 10.—; Mr. H. Jonker Hz. 2.50; Sportkas Brandweer 7.50. Bijna 50.in een paar dagen. Zelfs een taart. De hee Straatman, Hopfdgracht 2, geeft zelfs een groöte taart voor het Winnend elftal an de Lagere School, (rus voor Julianado-p of School 4). De verrichtingen van Woensdag. Er stond een stevige bries, onge veer van doel tot doel en begrijpe lijkerwijs hadden de jonge voetbal lers daar veel last van. De wedstrijd van de Chr. Opl.school tegen Tuin dorp werd feitelijk door de rust al beslist, toen 2e Tuindorpers al een 4 0 voorspro. g hadden en dat nog wel ondanks het goede keepen van den kleine doelverdediger der Chr. Opl.school, n de tweede helft kon Teun de Boer slechts éénmaal tegen scoren en wel uit eep penalty, Die zat anders zuiver, Teun! Door dit re sultaat k-ijgt Tuindorp den derden en de Chr. Opl.school den vierden prijs. Om den vijfden en zesden prijs rnoect School 10 tegen School 7 spe len en eerst na veel spanning ge- <vte bet School 10 een 10 over winning te behalen. In den^ wedstrijd K.K. JongensschoolSchool 5 kwa men duidelijk de betere voetbalkwa- itjiten der R.K. jongens naar voren en handig wisten zij deze meerder- be'd in doelpunten om te zetten. Met de rust was het al 5—0 en ook m de tweede helft, tegen den wind n, zagen zij nog kans den keeper an School 5 te passeeren. De wed strijd R K. JongensschoolSchool 10 moest dus inmiddels uitmaken wie ben vijfden en den zesden prijs in ontvangst neemt. Ambachtsschool II kampioen! Het tweede elftal van de Am bachtsschool wist door een 10 over- w inning op het derde van de eigen ooi ben kampioenstitel te ver overen. Het was een spannende wedstrijd tuschen H.I C. en West-Frisia; van zelf bedoelen we de beide Ambachts school-elftallen, maar aangezien zij de kleuren aan hadden van gehoemde vereenigingen was het te begrijpen, dat de jeugd al gauw deze gefingeer de namen aannam. We dachten dat het 00 zou blijven, toen echter kort voor het einde Klaas Egberts een bal zoo goed op zijn „pantoffel" kreeg, dat het sublieme keepertje geen schijn van kans kreeg. De Am bachtsschool mag dus juichen! A.B.S.—R.H.B.S. Natuurlijk ging de meeste belang stelling weer uit naar den avond wedstrijd Ambachtsschool IR.H. B S. I, waarbij het ging om de derde plaats. Omdat wij een spannende kamp verwachtten, hebben we er een volledig verslag van gemaakt, dat we hier laten volgen: Hemelrijk verricht de hattrick. Ondanks den kouden Oosten wind was een flink aantal belang stellenden aanwezig om getuige te zijn van den strijd Ambachts schoolR.H.B.S., die ging om den derden en vierden prijs, en die door R.H.B.S. met 50 werd gewonnen. De uitslag is eenigszins geflatteerd, ongetwijfeld verdienden de Am bachtsscholieren een of twee doel punten voor hun kranigen tegen stand. Het heeft zeker niet aan ie supporters van de Ambachtsdbnooi gelégen, dat „hun elftal" tens! >tte verloor, want gedurende den gehee- len wedstrijd geven zij van hun aan wezigheid blyk door de spelers luie aan te moedigen. De wedstrijd, die soms wel eens een beetje te forsch karakter droeg, had een span nend verloop. Het spannends was de eerste helft, waarin de strijd geiijk op ging, met van weerskanten goed opgezette aanvallen. De eerste se rieuze kans ontstaat voor de R.H. B.S. Na 10 min. spelen krijgt Hemel rijk den bar van rechts goed toege speeld, passeert handig de A-backs om tenslotte, alleen voor den keeper staande, te falen. Hierna volgt een snelle aanval van de Ambachts school; als een aal glipt de kleine reohtsbuitïn Groot langs Boxmeer, een keurige voorzet volgt, die echter door de geheele voorhoede gemist wordt. Het spel blijft zich snel ver plaatsen en zoowel keeper Van Loon als keeper Hc moeten vaak hande lend optreden. De laatste minuten voor de rust g /en een meerderheid aan d- R.H.B.S. Nadat l.buiten Pie- terse een goede kans gemist had, wordt er bij een volgenden aanval een speler deer Hokke in het be ruchte gebied „genomen". Scheids rechter moet een penalty geven, die door Boxmeer in een doelpunt wordt omgezet, 01. Succes in het leven hangt van vele factoren af. En bij die factoren is er een, die men zeker niet mag ver- waarloozen, namelijjc de factor gé- luk. Zonder geluk vaart niemand wel, zegt het spreekwoord en gaat men 'de prakttijk des levens na, dan blijkt dat dit spreekwoord meer dan men wel eens meent, op realiteit ge grondvest is. I Maar naast dat" geluk is er iets meer noodig. Daarnaast is noodig energie, doorzettingsvermogen, de eigenschap om de tanden op elkaar te kunnen zetten als het noodig is en zich niet opzij te laten duwen. Er is mede voor noodig een besef van eigenwaarde, van geloof in zich zelf. En zeker niet minder de weten schap dat men alleen dan iets be reikt als men volhoudt, iederen dag, iedere maand, ieder jaar. Volhouden, en niet versagen. In eigen omgeving ziet men er voorbeelden van dit niet vefsagen en juist in deze jaren, nu het voor de bewoners van deze stad zoo moeilijk is het hoofd boven water te houden, wordt men menigmaal getroffen door een elan en een durf tot volhouden, die het bewijs vormen dat er nog altijd menschen van karakter ge vonden worden. Ze waren er vroeger en zijn er vandaag. Een voorbeeld van vroeger: de heer Mijnhardt. Eens de bered- deraar van een klein drogisterijtje aan den Kanaalweg en thans de lei der van een grootbedrijf, in Zeist, in geneesmiddelen. Te goeder naam en faam bekend in heel het land. En een voorbeeld van vandaag Jan Zuidweg, eens een onbekend on dergeschikte in een plaatselijk be drijf en thans de eigenaar van een zich steeds uitbreidende inrichting op het gebied van stoffeering en wo ning! richting. Ook iemand, die het eens tegenzat in het leven, en alleen door het stug ïegeeren van tegen slagen zijn doel bereikte. Vandaag bestaat de zaak precies 5 jaar. Men mag aannemen dat ze over weer 5 jaar, 1 Mei 1947 dus, dubbel zoo groot is. Eenergie, moed en geloof in de toekomst. Ziedaar, het middel om iets in het leven te bereiken. Als U het niet gelooft, vraag het dan de Zuidweggen en Mijnhart's maar. Op 23 April j.J. is in de krant be kend gemaakt, dat de speeltuinen Vischmarkt, Oude Helder en Tuin dorp «op 2 Mei des middags te 2 uur geopend zouden worden. Als gevolg van tegenslagen met de herstelling van de Tuindorptuin, zal de opening van dezen tuin eerst op 9 Mei a.s. kunnen plaats hebbèn. De opening van de tuinen Visch markt en Oude Helder blijft evenwel vastgesteld op 2 Mei a.s. Evenals in vroegere jaren zal het zomerseizoen bij de opening der tui nen gepaard gaan met een eenigsr zins feestelijke bijeenkomst der kin deren in het Clubhuis Kemphaan straat, waarbij voor vele attracties zal worden gezorgd en versnaperin gen zullen worden uitgedeeld. Deze bijeenkomsten zullen als volgt worden gehouden. Voor de Afd. Vischmarkt op 4 Mei van 7 uur tot 9 uur 's avonds. Voor de Afd. Oude Helder op 5 Mei van 7 uur tot 9 uur 's avonds. Voor de Afd. Tuindorp op 11 Mei van 7 uur tot 9 uur 's avonds. De kinderen die deze bijeenkom sten wenschen bij te wonen, moeten zich tijdig opgeven aan de bekende adressen. De heer de Snayer, de actieve se cretaris van het Schoolvoetbaltour- nooi 1942, heeft een uitnoodiging ontvangen om als grensrechter te fu.igeeren bij den kampioenswed strijd Blauw WitEindhoven, die a. s. Zondag wordt gespeeld in het Olyjnpisch Stadion te Amsterdam. Voorwaar een mooie eer! Na de rust weet de R.H.B.S., m ede door den sterken wind, die ze nu mee heeft, het spel vrijwel steeds in de, A.- helft te houden. Wel doet A. alle mogelijke moeite om dit te verhin deren, 1och dat gelukt maar ten deele. Geruimen tijd weet de A.-ver dediging, ondanks de vele aanvallen, stand te houden, doch moet tenslotte zwichten voor een uitstekend geno men corner van Pleterse, 02. De Ambachtsschool, niet ontmoe digd, zet de tanden nog eqps flink op elkaar en bfengt het tot verschil lende goede aanballen, opgebouwd door spil Darper. Doch hoe de Am bachtsschool ook werkt, ze zien geen kans orh v. Loon te passeeren, hoe wel er soms niet veel aan mankeerde. Naarmate de tijd verstrijkt, wordt de druk /an de R.H.B.S. zwaarder. Doel punten blijven dan ook niet uit en als scheidsrechter De Wit voor de laat ste maal fluit, heeft R.B.S. nog drie doelpunten aan de score toegevoegd, die alle drie door Hemelrijk gemaakt werden. Zij no. vermeld dat de kee per van de Ambachtsschool de laat st minuten vegens een blessure ver vangen moest 'orden. De uitslag n zijn als volgt: Afd. A. Chr. Jongensschool-—Tuindorp 14 School 10School 7 10 R.K. JongensschoolSchool 5 70 Afd. B.: A B S. II—A.B.S. III 1—0 Afd. C. A.B.S. I—R.H.B.S. I 0—5 R.IC Jongensschool—School 10 2—0 Chr. ULO-school—R.K. ULO 0—2 Sluisdijkstraat 76 heeft nog voorraad. Oude qualiteit. BURGERLIJKE STAND DEN HELDER van 28 en 29 April 1942. Bevallen: H. VerweijVan Wee- ren, d.G. LuthsPieters; d.; F. Bek- kema- -Leuver, z. Overleden: J. Over de Linden, wed. J. Bruin, 77 jaar. Ondertrouwd: J C. v. Arnhem en M. Smid; G. J. Schoonheden en G. Das; J. Zaal en D. ten Boekei. Gehuwd: J. W. Greidanus en H. P. v. d. Wal. ANNA PAULOWNA APOLLO BIOSCOOP. Breezand. Heinz Rühmann is in „De Gasman" het ambtenaartje Hermann Knittel, dat op wat eigen aardige wijze door de fortuin wordt toegelaten, als hij in den trein kenr nis maakt met een heer. die hem in ruil voor zijn pak een chèque van 10.000 mark geeft. Dat Knitte; dan in pyama het station uit moet is voor hem maar een korte pijn en voor den toeschouwer niet on-grap- pig. Maar als hij de 10 mille op zak heeft, kan en zai hij het er eens van nemen! Het kleine ambtenaartje als fuivende Don Juan. dat is na tuurlijk een rol. waarvoor Heinz Rühmann geknipt is. Hij meet zich een vriendinnetje aan. maar be leeft er niet veel pleizier van. En als hij z'n eigen vrouw (Anny Ondra!) vertelt van z'n fortuin en deze groo te inkoopen gaat doen. wordt dat nogal verdacht gevonden en dreigt de politie hem achter slot en gren del te zetten. Dank zij een schoone dame en een handigen advocaat komt na 'n telefoontje met. den ge- heimzinnigen mijnheer van de pya ma echter toch alles in orde. BONNEN-MISèRE. Woensdagmorgen stond voor den economischen rechter te Alkmaar terecht W. v. Baars, verdachte in de brandstoffenbonnenhistorie, die ten gevolge had, dat de Heldersche kerkgangers onlangs in de koude hebben gezeten. De oorzaak was een vergissing van den distributiedienst te Den Helder die een zending abusievelijk ver keerd adresseerde aan J. Hollestel- fe Sr. Van Baars, die de woningen van Hollestelie Sr. en Jr. geregeld controleert, kreeg het bewuste do cument in handen, dacht dat het bij Holestelle Jr. had moeten zijn en haalde de 60 kolonbons, welke op het ontvangen bewijsje in ont vangst konden worden genomen af. Hij maakte daarbij de handteeke- ning van Hollesteile Jr. na, iets wat hij, naar zijn zeggen, wel va ker deed.. Van de bonnen hield hij er 12 achter en gaf de resteerende 18 door aan zijn zwager, die ze, zooals men weet, vergat. Toen de Ned. Herv. Gemeente geen bonnen ontving, maakte deze werk van de zaak, de bonnen wer den achterhaald en van Baars, die op 6 van 12. welke hij in bezit had gehouden, reeds steenkool had ont vangen, gaf deze brandstoffen aan den handelaar terug, waarop deze hem de bonnen weer ter hand stelde. Zoo konden alle 60 bonnen worden geretourneerd. Verd. gaf echter alles toe en, hoe wel ten slotte alles in orde was gekomen, was er toch een zwaar misbruik geweest. De officier re- qüireerde een maand. Verd Vhte vroeg om een boete, vreezende, dat hij bij een vrijheidsstraf zijn be trekking zou verliezen. De rechter behandelde hem cle ment en veroordeelde hem tot f 300 of 60 dagen. De 18-jarige Gijs van den Voort, leerling bij bakker Brouwer te I Naarden, wist met gevaar voor eigen leven drie kinderen, die in het water van de Nieuwe Haven te Naarden waren geraakt, te redden. Pax Holland-De Haan m OFFICIEELE PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. Bericht no. 104. MAXIMUM KLEINHANDELSPRIJZEN VOOR VASTE BRANDSTOF FEN IN DE PROVINCIE NOORD HOLLAND. NOOTJES Willem-Sophia p. hl. Domaniale Amsterdam overige plaatsen Wilhelmina Oranje-Nassau J p. hl. Willem, Laura) Amsterdam overige plaatsen Kachelnootjes, p. hl. Amsterdam overige plaatsen Vetkolen p. h. Eierbriketten p. hl. Amsterdam overige plaatsen Bruikoolbriketten, per 110 kg. Amsterdam overige plaatsen Anthracietbriketten per-100 kg. Huis-, brand I 11 III IV f2.35 f2.65 f2.85 f2.45 f2.25 f2.55 f2.80 f '2.40 f2.20 f2.45 f2.65 f2.35 f2.15 f2.35 f2.55 f2.25 f2.— f2.25 f2.35 f 1.90 f2.— f2.15 f2.25 f 1.90 f 1.70 f 1.70 f 1.65 f 1.55 f 1.70 f 1.65 Doof Union Carisborg f2.85 f2.60 f2.30 f2.75 f2.60 f2.25 f4.50 Grove cokes cokes 1, cokes 4 i 2, 3 en parel f 1.10 IV f 1.95 f 1.85 f 1.20 V f 1.60 f 1.60 f 1.05 Mijncokes per hl. Industricnootjes. per hl. Amsterdam overige plaatsen Toeslag voor Vlieland en Terschei ling: Eierkolen f O.lo p. hl. cokes f 0.10 p. hl. alle overige soorten f0.20 p. hl. Op bruinkoolbriketten, anthracietbriketten wordt geen toeslag geheven. Alle prijzerf gelden franco bergplaats verbruiker. Bij levering in papieren zakken rtiag f0.40 peT hl. extra worden berekend. HET VRAGEN VAN HOOGERE PRIJZEN IS STRAFBAAR. en industrienootje» VERLENGING INLEVERINGSTER MIJN TOEWIJZINGEN „TABAK EN SIGARETTEN" DOOR GROSSIERS* De Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart maakt bekend dat de inleveringstermijn van de toewijzingen „Tabak" en „Sigaret ten". welke door de grossiers tot en met 28 April jl. bij de Plaatselijke Distributiediensten tegen verzamel- toewijzingen konden worden inge wisseld. verlengd is tot en met 15 Mei a.s. Grossiers, die na 28 April nog tóe wijzingen van detaillisten in hun bezit hebben of ontvangen, kunnen deze toewijzingen derhalve alsnog bij den Piaatselijken Distributie- dienst inwisselen voor verzameltoe- wijzingen. Aan de orde waren daarop enkele clandestiene meelmolenaren. J. Wilms, bakker, Kolhorn, die het nog al gemoedelijk nam, mocht zeer tevreden zijn met de f 30.of 10 dagen. De gerechtelijke kaleidoscoop bood toen een vetkaartenbeelH. C. Schouten uit Hoorn had er van Jantina Klasens te Barsingerhorn, enkele 'gekocht. De laatste werd door den burgemeester van Barsin gerhorn beschreven als een zielige, achterlijke vrouw en dit had tenge volge, dat verdachte Schouten de te verwachten duw in hoofdzaak had op te vangen. C. Schouten f 200.— of 30 dagen, J. Klasens f 5.— of 1 dag. BRUINE BOONENZWENDEL TE SPANBROEK. Zware straffen voor clan destiene handelaren. De spil van en kettinghandelhis- torie, welke zich onder Spanbroek afspeelde, was Abraham Mol, beurt schipper, die zaken deed in bruine boonen. kaas en blijkbaar ook nog in tarwe, hoewel dit laatste niet was ten laste gelegd. Zoo kocht hij van Jan Bos te Hoogwoud 200 225 kg bruine boonen, van R. Kuin te Spanbroek nog eens 70 kg. en van Simon Koomen te Hoogwoud een 20-tal kazen, die door deze laatste frauduleus waren bereid. Verdachte kwam met het verhaal dat hij er vrienden in Amsterdam mee had willen helpen bij een winstje van f 0.10 per kg. Bos had de boonen gekocht voor f0.70 en verkocht zfc voor fl aan Mol, "Kuin had ze gekocht voor f0 85 en gaj ze verder voor f0.95. Mol sloeg er een dubbeltje op. enz.. enz. Het eind van de historie werd echter gevormd door een serie zware straffen. Mol kreeg 2 maan den op een eisch van 3 maanden. Bos kreeg den raad zich in het ver volg alleen te bepalen tot zijn mo lenaarschap en bovendien 1 maand terwijl Kuin. er met f100 of 20 da gen vrij genadig afkwam. Koomen ten slotte betaalde zijn rol in het drama met f200 of 30 dagen. Over het algemeen was de zitting van den economischen rechter dit maal zeer gevarieerd, althans voor zoover de verscheidenheid der arti kelen betreft, die bij de diverse transacties waren omgegaan. Eerst verscheen een aantal clan- destine kaashandelaren op de mat waarbij de kazen, die aanvanke lijk enkele rijksdaalders hadden gegolden, van schakel tot schakel een paar kwaftjes duurder wer- ijen. Al naar den omvang der trans acties luidden de straffen: Jan Nieboer. Alkmaar, f200.— of 30 dagen: Petrus Laan, kellner, Alkpnaar, f200.— of 30 dagen; A. P. Klaver, Berkhout, f 100.— of 20 da gen; Th. J. Hoffer, Berkhout, f 60. of 10 dagen; J. Visser, Schellink hout, f75. of 15 dagen; E. Mol Schellinkhout, f75.of 15 dagen. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. Verbetering Groentenprtjzen 29 April 1942. NIEUWE GROENTEN: Grossiersprijs postelein oer 100 kg. f41.25, detaillistenprijs per kg. fP.52. HANDELSVERKEER MET FINLAND. De Ceqtrale Dienst voor In- en Uitvoer brengt ter kennis van be langhebbenden. dat een regeling voor het handelsverkeer met Fin land gedurende 1942 is tot stand ge komen. Voor een aantal met name ge noemde producten zijn invoercon tingenten vastgesteld. Hiernaast be staat een beperkte invoermogelijk- heid voor andere producten. Aan vragen voor vergunning tot storting bij het Nedlrlandsche Clearingin- stituut kunnen worden ingediend bij het Deviezeninstituut. Anna Pau- lownastraat 6, 's-Gravenhage. Wat den uitvoer betreft, dienen aanvragen voor industrieele pro ducten op de gebruikelijke wijze te worden gericht tot den Centralen Dienst voor In- en Uitvoer, Piet He-inplein 6, 's-Gravenhage, voor agrarische producten tot de mono poliehouders. TELERSPRIJZEN AARDAPPELEN De Provinciale Inkoop-Centrale van Akkerbouwproducten voor Noord-Holland maakt bekend, dat voor de hieronder vermelde perio des voor aardappelen de volgende bëwaarloonvergoedingen zijn vast gesteld: 3—9/5 f 0.07 24-4-30/5 f 0.11 10-16/5 f 0.07 31/5—6/6 f 0.13 17—23/5 f 0.09 7—13/6 f 0.15 14—20/6 f 0.17 Na—20/6 f 0.20 Hieruit vloeien dus de volgende telersprijzen voort: Telersprijzen aardappelen. Datum Groep 1 Groep II Groep III 3-9/5 f4.68 f4.43 f4.23 10-16/5 f4.75 f-4.50 f4.30 17—23/5 f4.84 f4.59 f4.39 24—30/5 f4.95 f4.70 f4.50 31/5—6/6 f5.08 f4.83 f4.«3 7—13/6 f5.23 f4.98 f4.78 14—20/6 f5.40 f5.15 f4.95 Na 21/6 f5.60 f5.35 f5.15 VOLKSTUINEN 1942. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Noord-Holland ma<.kt in aan sluiting op het officieele persbe richt bekend, dat de aanvraagfor mulieren Volkstuinen 1942 ook te gen betaling van 0.25 verkrijgbaar zijn op alle gemeentehuizen ter plaatse van inwoning. Tuinen, welke een onderdeel uit maken van de honing, worden be schouwd als particuliere «tuinen en vallen buiten de volkstuinregeling. Het inschrijvingsformulier moet volledig ingevuld en onderteekend binnen 2 weken na inwerkingtre ding der beschikking worden inge diend, dus vóór 11 Mei 1942, bij de Landbouw-Crisis-Organisatie voor Noordholland te Alkmaar. Iedere, volkstuinhouder is ver plicht zich te laten inschrijven. Op bouwland mogen géén volks tuinen worden aangelegd. Ver bouwd mag slechts worden aardap pelen. peulvruchten en groenten en een klein gedeelte mais. Verbouw van granen is verboden. Voor het mogen verhuren of uit- Keven van gronden voor den aan leg van een complex van minstens tien of meer volkstuinen, moet ver gunning an de Landbouw-Crisis- Organisatie te Alkmaar worden aangevraagd. Voor verdere bijzonderheden wordt men verwezen naar de achter zijde van het aanvraagformulier.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3