Finale der finales Klaas Hoornsman kreeg de taart Daniël biedt De Week Wethouder V^n Loo overhandigt de prijzen Vitamine C-tabletten voor aanstaande- en jonge moeders Telefoonnummer Raadhuis Vier-daagsche conferentie Een handleiding voor detaillisten De nieuwe Distributie" bonnen Gemeentelijke besluiten t Schoolvoetbaltournooi Zaterdagmiddag had de finale plaats van het schoolvoetbaltour nooi 1942 en daar 't weer zich we derom van zijn goede zijde liet zien, lag het voor de hand, dat een flinke belangstelling zou komen opdagen, iets wat ook inderdaad het geval bleek. Onder de aanwezigen zagen we verschillende autoriteiten, o,a. den Burgemeester, wethouder L. F. van Loo, den heer Grobben, de heeren van de sportcommissie, vele onder wijzers enz., enz. De eerste wedstrijd ging tusschen Julianadorp en School 4, waarin de Dorpers sterk den toon aangaven en steeds het beste van het spel hadden. Hier sprak nu werkelijk de homogeniteit een ernstig woordje mee en duidelijk was Julianadorp daarin sterker. De jongens wisten goed hun plaats te houden, een ieder kende zijn eigen taak, terwijl bij School 4 het geheel meer ver warrend aandeed. Julianadorp won met 40, twee fraaie doelpunten van Jan Blaauboer, één van den linksbinnen en één van den links buiten. Ook Klaas Hoornsman was .vanzelf weer in vorm, hoewel trou wens het geheele elftal goed vol deed. De groote wedstljd tusschen Avond Vakteekenschool en Avond Machinistenschool begon al dadelijk vol vuur. Werden wij feite lijk later eenigszins teleurgesteld doordat het aanvanggpeil danig zakte, over het geheel bleef het toch een aantrekkelijke wedstrijd, die eerst vlak voor het einde werd be: slist. De Avond Vakteekenschool werd door een 20 overwinning kam pioen en inderdaad waren zij ster ker dan de Machinisten. Het ver schil was grootendeels in de-voor hoede en in dat opzicht viel deze linie ons van de M-achinisten erg tegen. Van links kwam niet veel goeds, de midvoor was bewegelijk, maar vergat tusschen de backs te gaan staan, terwijl de rechtsbuiten weinig te doen kreeg. En dat nog wel terwijl deze den besten indruk maakte met zijn snelle doorloopen. De Jong in de middenlinie was goed, hoewel hij zich waarschijn lijk spaarde voor Zondag, ook Se- lier speelde aardig. In de achter- hóede was Carsjens in uitsteken den vorm en zeker één der beste spelers van het veld. Een prachtige stijl heeft dezen jongeman. Bij de Avond Vakteekenschool was de voorhoede het meest aan het werk en vooral Hoornsman en Heeris blonken daarin uit. De eer ste fabriceerd alleen een keurig doelpunt en ook zijn werken viel te loven. De overige spelers pasten zich keurig aan, hoewel speciaal de achterhoede weinig te doen kreeg. Vlak voor tijd'scoorde De Boer het tweede doelpunt voor zijn school, waarmede de overwinning veilig was. Tenslotte bleef het 2—0. De prijsuitreiking. Meester Sinjewel nam als voor zitter het woord en dankte aller eerst de heeren de Snayer, Quant en Kramer, alsmede de overige le den, van de commissie voor hun spontane medewerking. Daarnaast kregen het Gemeente bestuur, de schenkers der pöjzen, de Sportcommissie, en de pers hun gebruikelijken dank, alsmede de schrijver van Feiten en Fantasiën, voor de herdenking van wijlen den heer Treffers waaraan Sinjewel nog wilde toevoegen wijlen wethouder De Boer, die ook altijd bij school- voetbal aanwezig was. Van den heer Delvaux van de Onderafd. Noord-Holland was bericht van ver hindering binnengekomen. Hierna gaf spreker het woord aan den heer Van Loo. De heer Van Loo vond het bijzonder prettig dat door de medewerking van verschillende instanties het schoolvoetbaltournooi weer in eere was hersteld en bracht namens de gemeente dank uit aan de commissie, waarvan de namen wel zoo langzamerhand bekend zijn, alsmede aan de heeren Wijker en Bietvelt van resp. Rehoboth en R.K. Jongensschool. Daarnaast stelde spr. de komst van den heer Rogge veen uit Schagen ook op hoogen prijs. Er was met animo en enthou siasme gespeeld, spreker had het gezien en gelezen. Aan de lagere school-spelers werd nog een ver snapering toegezegd, welke in den loop van de volgende week zou worden rondgedeeld, waarna de prijsuitreiking door wethouder Van Lo persoonlijk plaats vond. Steeds had hij een aardig complimentje klaar voor de winnaars en het goe de voorbeeld van Klaas Hoornsman, het handdrukken van meester Sin jewel en wethouder van Loo werd prompt door alle winnaars gevolgd. Aanvoerder Heeris van Avond- Vakteekenschool ging zelfs den burgemeester persoonlijk bedanken voor het schenken van elf draag- medailles, die door zijn elftal wer den gewonnen. Een sympathiek ge baar, dat een groot-applaus uitlok- t6. Tot slot van dit tournooi zullen wij de verschillende prijzen bij de resp. winnaars vermelden. Lagere School: le prijs Julianadorp. Een wisselbe ker, een beker voor de school, elf mesjes en een taart. 2e prijs School 4, medaille. 3e prijs Tuindorp, me daille. 4e prijs Chr. OpL School, me daille. 5e prij: R.K. Jongensschool, medaille. 6e prijs School 10, med. Afeeding B. le prijs A.B.S. n, beker en wissel beker. 2e prijs A3.S. III, lauwer tak. 3e prils R.K. U.L.O., medaille. Afdeeling C. le prijs Avond Vakteekenschool, 11 draagmed. en een beker. 2e prijs Avond Machinistenschool, beker. 3e prijs B.H.B.S., medaille. Een mesje voor den keeper die er de meeste goals door liet, kreeg Henk Streutker (alias Próppie), en een landkaart voor den speler die de meeste doelpunten scoorde, kreeg Karei Pühdl. Meester Sinjewel dankte in zijn afscheidswoord nogmaals voor de prettige medewerking en vooral nog de schenkers der prijzen en gelden, waarna de schoolwedstrij- den 1942 weer tot het verleden be hoorden. En Nieuwediep koopt Verkoopingen in Musis Sacrum zijn tegenwoordig aan de orde van den dag en het is al een zeer alle- daagsch verschijnsel als Musis vol staat met voorwerpen van het meest verscheiden allooi en de meest uit- eenloopende kwaliteiten. Zoo ook dezer dagen. Met stille verbazing is een mensch vervult bij het aanschouwen van zooveel voor werpen, die de menschheid nog schijnt te kunnen missen. Ik kan mij niet goed voorstellen dat je, zoo maar zonder meer, een stel prach tige porseleinen ^jazen gaat verkoo- pen, of een verzameling boeken van Frits Reuter en De Genestet. En waarlijk, het zijn heusch niet alleen verkoopingen door sterfgevallen. Tal van zaken worden thans onder de hamer gebracht, louter omdat de op brengst meer dan behoorlijk is. Musis is geworder tot een bazar van duizend en een voorwerpen, voorwerpjes en niet thuis te bren gen dingsigheden, waarvan nut en be- t enis den mensch ontgaan. Daar staan, in de meest volstrekte non- chalanche opgesteld fin de siecle- beeldjes en poppetjes naast sala mander-potkacheltjes. Een race fiets leunt, opzichtig rood en geel, tegen een stapel boeken van anno dr.zumal, terwijl aan zijn voeten zich een vogelko ji, benevens wat aarde werk vleipn. Dekens, spreien, meubelen, potten en pannen, schilderijen, een wasch- machine... Eindeloos is het aantal voorwer pen en eindeloos de hebzucht van vele lieden die de koopgrage schare in het zaaltje van Musis vormen. Daniël Grooj: zit als een imperator hoog verheven boven alle aardsch gewoel en stentort zijn prijzen. Ach ter hem schrijden, als goden van mindere belangrijkheid, zijn paladij nen, die het goed aanbrengen, het aanwijzen en op diverse andere ma nieren hun diensten bewijzen. oerende goederen gaan van hand tot hand... Aan ieder deel dezer monster inventaris, oijeengebracht uit ver scheidene inventarissen, kleeft her innering, zit een klein geschiedenisje, een korte of lange historie. Als stapelgoed ligt alles thans vergaard op een stoffigen gfond in een zonlooze zaal. En profane handen tastten alles af, bekeken het, en schatten den prijs. Zoo gaat dit stukgoed van hand tot hand. En zoo grijpen de historiën en ge schiedenissen van dat alles in elkaar en zetten onder verschedene gene raties hun bestaan voort. Dat is de tragiek van iedere ver- kooping, de tragiek van het voor werp, dat gaat van hand tot hand. Maar dat is weer een ander vér- haal... De distributiedienst alhier zal in het tijdvak van 4 t/m 11' Mei naast 'de bonkaarten voor levensmiddelen voor de 6e periode 1942 ook vita mine C-tabletten kosteloos uitrei ken: le. aan aj». moeders. Alleen die vrouwen komen in aan merking, die een attest (afgegeven na 26 April 1942 van een arts of vroedvrouw kunnen overleggen, waaruit blijkt, dat zij in de laatste 4 maan (Jen der zwangerschap zijn. 2e. aan jon6e moeders, wier kinderen geboren zijn nè. 15 Februari 1942, doch vóór 1 Mei 1942. Voor een vlot verloop van de uit reiking, is het wenschelijk, dat de onder le genoemde a.s. moeders zich tijdig in het bezit stellen van het be- noodigde attest van den huisarts of van de vroedvrouw. Verdere bijzonderheden zullen ver meld worden in een officieele publi catie, welke in ons blad van Zaterdag 2 Mei 1912 zal worden opgenomen. Met het oog op de buitenge wone drukte, die momenteel ten raadhuize heerscht, is het nood zakelijk, dat inkomende telefoon gesprekken alléén loopen via het toestelnummer 2141. Men wordt dus dringend.verzocht slechts dat nummer t kiezen, als men een der afdeelingen van het Raad huis noodig heeft. Ook al mocht de betreffende afdeeling een eigen telefoonnummer hebben, dan kieze :en tocl*2141. In het Evangelisatiegebouw, Vijzelstraat. v Zooals wf) reeds eerder meedeel den en in advertenties in onze krant is aangekondigd, hopen de open lucht Evangelisatie in Nederland en de ver. „Jong Nederland voor Chris tus", volgende week, van Donderdag tot en met Zor.dag, dus vier dagen, een conferentie in onze stad te houden, onder leiding van den be kenden evangelist, den heer J. Kits, van Zeist. Naast den heer Kits zuUen als sprekers optreden de heeren K. Ro- sendaal, van Den Haag en J. v. Oostveen, van Alkmaar. Het hoofdonderwerp van deze con- ferentite zal zijn: „Christus ons leven". De dagindeeling is als volgt ge regeld: 's morgens 10.30 u. bidstond, 's middags 3 u. samenkomst, om 5.30 u. koffiemaaltijd en 's avonds om 7.30 u. samenkomst, waaraan, van 7 u. af, een zangdienst vooraf gaat. Alle samenkomsten worden gehou den in het Evangelisatiegebouw Vij zelstraat en zijn gratis toegankelijk. Ieder belangstellende is hartelijk welkom. Inzake keramische artikelen. De distributie van uit aardewerk of porselein vervaardigde artikelen is ingegaan. Wij maken de detaillis ten er op opmerkzaam dat in ver band met deze distributie op het Distributiebureau een handleiding is te verkrijgen (gratis), die een weg wijzer vormt voor de vele problemen die zich kunnen voordoen. Men wordt geadviseerd deze hand leiding aan te schaffen. Vandaag is de uitgifte der nieu we dustributiebonnen aangevangen. Met de meeste nadruk vestigen wij er de aandacht op, dat men ver plicht is zich op het Distributiebu reau te vervoegen op den datum, welke op de kaart is aangegeven. Wi zi :h niet aan den datum houdt krijgt geen kaarten. Geruimen tijd daarna, als de bonnen zijn ingegaan, zal men daarna pas in de gelegen heid restcld worden ze af te halen, met alle onprettige gevolgen van dien. Me z(j dus geadviseerd zich pre- ci aan den datum te houden en niet te komen na de dagen, waarop deze uitreiking is vastgesteld. De Burgemeester van Den Helder maakt bekend, dat door hem, op grond van artikel 3 van de Achtste Verordening van den Rijkscommis saris voor het bezette Nederlandsche gebied betreffende bijzondere maat regelen op administratiefrechtelijk gebied en artikel 2 van de Eerste Be schikking ter uitvoering van genoem de Verordening, ter waarneming van de taak van den Gemeenteraad, de ondervolgende besluiten, zijn vastge steld: 1. Besluit van 19 December 1941, tot het, in afwachting voor zooveel noodig van een definitieve herziening van de bezoldigingsregelingen en andere voorzieningen of voorschrif ten. nemen van onderscheiden^ maat regelen met betrekking tot de sala rissen van het personeel der ge- meente-politie. 2. Besluit van 30 Januari 1942, tot het vaststellen van een Verorde ning tot wijziging van de Verorde ning, regelende de belooning van de plaatsvervangende hoofden van scho len in de gemeente Den Helder. 3. Besluit van 14 Maart 1942, tot het vaststellen van een Verordening tot wijziging van de Verordening tot het verleenen van een tgdeiyke toe lage aan het personeel uitgezon derd het politiepersoneel en het per soneel, wiens bezoldiging niet door of namens den Raad is geregeld 1 In dienst der gemeente Den Heider. 4. Besluit van 14 Maart 1942, tot het vaststellen van een Verordening tot wijziging van de Salarisverorde ning 1935. 5. Besluit van 14 Maart 1942, tot het vaststellen van een Verordening tot wijziging van de Verordening, regelende de rangen, het aantal, de samenstelling, de eischen van be noembaarheid en de bezoldiging van de ambtenaren der gemeentepolitie in de gemeente Den Helder. 6. Besluit van 16 Maart 1942, tot het benoemen van den heer P. van dei Veer, te Julianadorp, tot lid van de Commissie van Georganiseerd Overleg. 7. Besluit van 16 Maart 1942, tot het benoemen van den heer Th. A. A. Terra, te Den Helder, tot plaatsver vangend lid van de Commissie van Georganiseerd Overleg. in Feiten en Fantasieën Den Helder heeft klaarblijkelijk zangzaad ingenomen en gaat thans publiekelijk van zijn zanglust en zajigbedrevenheid blijk geven in een serie concerten, die j.L Zondag aan ving en eerst over enkele maanden zal eindigen. Het nieuwe mannenkoor zong en straks zal het oude, dat van 60 len te s zingen. En de oer-Nieuwedieper Dirk Steeman laat z'n Den Oeversche kinderschaar zingen, en Corrie Dol, pardon, Corrie MoreeDol, blijft niet achter doch tijgt met haar jonge- dochters Nieuwe Niedorpwaarts, teneinde de gekoloniseerde Jutters eveneens gelegenheid te bieden een zingend stuk Den Helder te beluis teren. Daar zit iets in; in dit streven. Een goed deel optimisme, een goed deel levensmoed en een even groote por tie idealisme. Zoolang we nog van die mede-burgers hebben zal Den Helder niet vergaan. In Schagen zou den ze zeggen: dat zit wel rustig Waar men zingt, daar kun je heen gaan, want slechte luyden bezitten geen liederen, zegt een beroemd Duitsch dichter en de man wist het wel. Dat deel der stad, hetwelk thans op stel en sprong moet verkassen zal het echter met deze wijze woorden waarschijnlijk niet geheel eens zijn. En terechthét valt ook niet mee om in een vloek en een zucht uit je huis gezet en in een nieuw onder komen gebracht te worden. Helaas de maatregel was noodzakelijk en vandaar dat de verstandigsten zich niet te buiten gingen aan eindelooze jerimiade's, doch beseften dat oor- 8. Besluit van 26 Maart 1942, tot het vaststellen van een Verordening tot wijziging van de Verordening tot regeling van het Georganiseerd óver leg en het scheidsgerecht voor de ambtenaren der gemeente-politie in de «gemeente Den Helder. 9. Besluit van 2 April 1942, tot het vaststellen van een wijziging van het Reglement voor de ambtenaren der gemeente-politie in de gemeente Den Helder. 10. Besluit van 26 Maart 1942, tot het vaststellen van een wijziging van de instructie voor de vroedvrouwen bij den gemeentelijken geneeskundi gen- en gezondheidsdienst te Den Helder. 11. Besluit van 2 April 1942, tot het vaststellen van een wijziging van de instructie voor den arts bjj den gemeentelijken geneeskundigen- en gezondheidsdienst in het plattelands gedeelte der gemeente Den Helder. 12. Besluit van 2 April 1942, tot het vaststellen van een Verordening tot wijziging van het „Ambtenaren reglement 1935." 13. Besluit van 2 April 1942, tot het vaststellen van een wijziging van de Instructie voor den Directeur van den gemeentelijken geneeskundigen en gezondheidsdienst te Den Helder. 14. Besluit van 2 April 1942, tot het vaststellen van een wijziging van de instructie voor den arts bij den gemeentelijken geneeskundigen- en gezondheidsdienst in het stedelijk ge deelte der gemeente Den Helder. 15. Besluit van 2 April 1942, tot het vaststellen van een Verordening tot wijziging van de Verordening tot regeling van den gemeentelijken ge neeskundigen- en gezondheidsdienst. 16. Besluit van 2 April 1942, tot het vaststellen van een Verordening tot wijziging van de Kinderbijslag verordening. 17. Besluit van 2 April 1942, tot het wijzigen van het Arbeidsovereen- komstenbesluit 1935. 18. Besluit van 17 April 1942, tot het aanvaarden van een door wijlen H. Lastdrager aan de gemeente ge legateerd bedrag van 500.in contanten, vrij van successierechten, te aanvaarden, onder den last om uit de renten de ten name der ge meente staande grafruimte op de algemeene begraafplaats, afd. R., letter K., no. 8, met den zich daarop thans bevindenden opstal te onder houden tot het tijdstip, waarop de algemeene begraafplaats gesloten wordt verklaard, om de op den op stal aangebrachte portretten van erflater en diens overleden echtge- noote zoo noodig te vernieuwen en voorts onder den last dat de voor melde grafruimte nimmer meer zal worden geopend. 19. Besluit van 18 April 1942, tot het vaststellen van een Verordening, houdende- verbod van vestiging en verhuizing binnen een aangewezen deel der gemeente Den Helder. 20. Besluit van 24 April 1942, tot het aan J. Kleijn. te Sint Maartens- vlotbrug, verstrekken van een lee ning van ten hoogste 555.ten einde hem in staat te stellen te kdn- nen voldoen aan den herbouwplicht ten aanzien van het hem in eigen dom toebehoorende perceel West gracht 17, te Den Helder, onder na der door den Burgemeester te stellen voorwaarden. Den Helder, 29 April 1942. f BURGE1 AJKE STAND DEN HELDER van 30 April 1942. Bevallen: J. A. LakNoorder- meer, z. Gehuwd: P. A. Kroon en M. Roos; N. Bakker en G. Groen; P. Bes en L. M. Koster; D. Tiel en M. Grooff; P. Wiljouw en M v. d. Pol; M. Jimmink en J. Weerstand. van 1 Mei 1942. Gehuwd: F. Seegers en M. M. Lootj. logstijd nu eenmaal opofferingstijd is. En laat ons hopen dat er spoedig betere tijden aanbreken en dat een iegelijk z'n eigen woning weer zal kunnen betreden. Met vreugde lazen wij van de weeft dat een aantal jongelui, die zich onledig hielden met het maken van „fikkies", met de meest bekwa me spoed politiebureau-waarts ge transporteerd zijn en aldaar den nacht doorbrachten, letterlijk op water en brood". Op water en broodeigenlijk nog een te smakelijk maal voor deze vlerken en bandieten, die dag-in, dag- uit b^zig zijn andersman bullen te vernielen en te schandaliseeren. En eigenlijk moesten ze geen nacht, doch een volle week worden vastgehouden. En daarbij gedwongen worden flink aan tepakken bovendien. Dat zou de heeren genezen van hun vanda listische complexen .en hun mateloo- ze vernielzucht. Als ik burgemeester wasik wist het wel. Ik gaf de politie op dracht iedere daad van vernieling di rect den kop in te drukken met niet 1 nacht, doch 7 nachten water en brood. Als het konalleen water Zeven-achtste der gemeenschap zal dit met ons eens zijn! AANWIJZING VAN HOUT VOOR GENERATORBLOKJES. De Directeur van het Rijksbureau voor Hout maakt bekend, dat met ingang van 1 Mei 1942 zonder ver guizing is verboden: a. Het verkoopen van loofhout, dat overeenkomstig de bekendma king van den Directeur van het Rijksbureau voor Hout van 10 Maart 1941 (Nederlandsche Staatscourant van 10 Maart 1941 no. 48) in aan merking komt om te worden be werkt of verwerkt tot brandhout, ook voorzoover het bestemd is ter voorziening in de normale brand houtbehoefte van den kooper. b. Het verkoopen van alle hak hout, voorzoover hiervopr niet geldt de dispensatie voor'hout, be stemd voor takkenbosschen, c. Het verkoopen van vrucht- boomen. d. Het verkoopen van alle boe- rengeriefhout. Ten aanzien van hout, bestemd voor takkenbossen blijft de dis pensatie gehandhaafd. Ten aanzien van griendhout geldt het Griend- houtbesluit V.V.O. 1942 (Ned. Staats courant 17 en 18 April 1942 no. 74). Een vergunning tot het verkoopen van hakhout, vruchtboomen en boerengeriefhout zal alleen dan door den Directeur van het Rijks bureau voor Hout worden verstrekt indien aan de bij de kapvergunning gestelde voorwaarden tot het afle veren van afvalhout, geschikt voor de vervaardiging van houtblokjes bestemd voor gasgeneratoren, is voldaan, hetgeen moet blijken uit de inzending van een geteekend copie-contract met de Inkoop Cen trale Generatorhout U.A. te Am sterdam over de bij de kaovergun- ning aangewezenhoeveelheid. Ten aanzien van vóór 1 Mei 1942 verleende kapvergunningen en op drachten tot gedwongen kap blij ven, in zooverre niet reeds op de kapvergunning het aan de Inkoop Centrale Generatorhout te leveren kwantum afvalhout is aangewezen de terzake door den Dire teur van het Rijksbureau voor Hout gegeven voorschriften van kracht, volgens welke aan genoemde Inkoop Cen trale per M3. hout moet worden af gestaan: 130 kg. voor eikenhout, 120 kg. voor populierenhout, 190 kg. voor beukenhout. 130 kg. voor iepenhout, 80 kg. voor naaldhout/miinhout, 180 kg. voor hout N.A.G., 120 kg. voor naaldhout van 18 cm en op borsthoogte. DISTRIBUTIEREGELING VOOR BRUIKBAAR IJZER. Het Rijksbureau voor IJzer en Staal vestigt er de aandacht op, dat het koopen, verkoopen en in het algemeen het gebruiken, ver duiken, bewerken en/of verwer ken van bruikbaar ijzer is verbo den, indien daartoe geen schnflé- lijke Vergunning is verkregen. Deze vergunningen worden verstrekt in den vorm van toewijzingen, zooals gebruikelijk voor nieuw materiaal. Voor nadere bijzonderheden wor den belanghebbenden verwezen naar hun contingentbeheerders als mede naar de betreffende vakbla den. VOORLOOPIG GEEN VERZOEKEN TOT AANMELDING BIJ DE BE DRIJFSGROEP HOTEL-, CAFE, RESTAURANT-, PENSION- EN AANVERWANTE BEDRIJVEN. De Voorzitter van de Bedrijfs groep Hotel-, Café-, Restaurant-, Pensioen- en Aanverwante Bedrij ven vestigt er. naar aanleiding van verzoeken voor toezending van een aanmeldingsformulier voor inschrij ving bij deze Bedrijfsgroep, de aan dacht op, dat door belanghebben den tot nadere aankondiging te de zer zake nog geen stappen behoe ven te worden gedaan. Te züner tijd zal door mededee- ling in de pers ter kennis van be langhebbenden worden gebracht op welke wijze en waar de aanmelding moet geschieden. INLANDSCHE SCHEERWOL. De aandacht van de schapen- houders wordt er op gevestigd, dai het ingevolge het bepaalde in d» Wolbeschikking 1939 no. 2 verbo den is wol, geschoren van inland- sche schapen, te koopen, te verkoo pen, af te leveren, te be- of verwer ken, te doen be- of verwerken, als mede te vervoeren of te doen ver voeren, zonder schriftelijke ver gunning van dén Directeur van het Rijksbureau voor Wol «en Lompen. Voorts zijn de schapenhouders op grond van genoemde beschik king verplicht alle in hun bezit zijnde scheerwol binnen een door genoemden Directeur te bepalen ter-v mijn te verkoopen en af te leveren aan door dezen Directeur aan te wijzen personen of lichamen. Het tijdstip en de plaats, waarop, resp. de namen der personen of li chamen waaraan, de wol zal die nen te worden afgeleverd, alsmede de prijzen, waartegen de afleve ring zal dienen te geschieden, zul len nader worden bekend gemaakt De af te leveren wol zal zich in be hoorlijken staat moeten bevinden. Bij niet-nakoming van het boven staande stellen belanghebbenden zich bloot aan de toepassing van sanctiemaatregelen. WIJZIGINGEN PRIJZENBESCHIK- KINGEN TURF. De Secretaris-Generaal van het Departement van Handel. Nijver heid en Scheepvaart maakt bekend, dat in de Nederlandsche Staatscou rant van 30 April 1942 is afgekon digd een wijziging van de Prijzen- beschikking Turf no. 2 en van de Prijzenbeschikking Turf no. 3. Deze wijziging heeft betrekking op de in de Peel geproduceerde aanmaak- turf van groot formaat. Voor deze aanmaakturf, waarvan het formaat zoodanig moet zijn, dat 1 kub. meter ten hoogste 300 stuks, goed gestuwd kan bevatten, zijn thans de volgen de prijzen vastgesteld: Bij levering af veen (maximum- vervenersprijs): Onverpakt f 11.50 per 1000 stuks. Verpakt f 0.34 per pak van 20 groote of 25 kleine turven. Bij levering aan verbruikers 'maximum detailprijs): Onverpakt f23.50 per 1000 stuks. Verpakt f0.59 per pak van 20 groote of 25 kleine turven. Genoemde detailprijzen gelden al leen voor het gebied ten zuiden van de groote rivieren: de Riin, Lek Nieuwe Maas en Nieuwe Waterweg Voor vervoer van aanmaakturf uit de Peel naar het gebied benoorden de groote rivieren zullen geen ver- voervergunningen meer worden verstrekt. Bovenbedoelde wijziging van de Prijzenbeschikking Turf no 2 en no. 3 is dus niet van invloed op den detailprijs voor aanmaak turf benoorden de groote rivieren welke prijs derhalve gehandhaafd blijft op f20.— per 1000 stuks. BEKENDMAKING. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Noord-Holland te Alkmaar maakt bekend, dat met ingang van heden de georganiseerden van ver schillende gemeenten zich tot een onderen Plaatselijken Bureauhou- der moeten wenden, dan tot nu toe het geval was. Georganiseerden e.a in de ge- meeriten: Zijpe, Schagen, Barsin- gerhorn. Winkel, Nieuwe Niedorp, St. Maarten, Harenkarspel, War- menhuizen, en Oude Niedorp ver voegen zich bij den P.B.H.: K. D. de Haan, Loet E 191 te Schagen. Georganiseerden in de gemeen ten: Andijk, Enkhuizen, Urk, Bo- venkarspel, Grootebroek, Hoogkar- spel. Venhuizen, Wijdenes, Schel linkhout, Blokker, Zwaag, West woud en Hoorn bij den P.B.H.: C. J. Broersen, Lutjebroek L 210. Georganiseerden in de gemeen ten: Berkhout, Avenhorn, Ouden dijk, Beets en Beemster bij den P.B.H.: J. Euwen, Schoolstraat 121 B te Midden-Beemster. Georganiseerden in de gemeente: Akersloot bij den P.B.H.: A. Jan sen, Noordervaart D 38. te Stompe- toren. Georganoseerden in de gemeente: Cudorp bij den P.B.H.: A.Tesse- laar, Basserweg A 74 te Heerhugo- waard. Georganiseerden in de gemeen ten: Heemskerk, Beverwijk, Velsen, Haarlem, Heemstede, Bennebroek, Bloemendaal en Zandvoort bij den P.B.H.: P. A. Cornet, Meerstraat 66 (Vereen. Veilingen Kennemerland en de Vrije Veiling) te Beverwijk. Georganiseerden in de gemeen ten: Uitgeest. Krommenie, Wormer- veer, Jisp, Wormer. Assendelft, Westzaan, Zaandijk. Koog a. d. Zaan en Zaandam bij den P.B.H.: G. De neken, Stationsstraat 3, Koog a. d. Zaan. Voor de georganiseerden in de overige, niet genoemde, gemeenten is niets veranderd en vervoegen zij zich. evenals vroeger, ij den hun bekenden P.B.H Oqk voor inlevering van granen, peulvruchten enz., wende men zich tot den P B H,, die voorheen reeds hiervoor was aangewezen. INSTELLING BEZOEKUREN. De Nederlandsche Visscherijcen- trale deelt mede, dat bezoekers met ingang van 4 Mei a.s». slechts wor den ontvangen: des voormiddags van 11—12 uur en des namiddags van 14.3016 uur. Des Zaterdags kunnen geen be zoeken worden afgewacht. Daar de mogelijkheid zeer groot is. dat men tijdens de vastgestelde bezoekuren niet meer geholpen zal kunnen worden, doet men goed steeds te voren een schriftelijke of telefonische afspraak te maken.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3