Castella De taak van het Arbeidsfront mm Hl De Nederlandsche Arbeidsdienst een jaar oud RADIOPROGRAMMA Op alle gebied baanbrekend werk Mysteries rondom „Vredelust" I*ek! reovsrs van Geen schuilnaam zonder toestemming Italiaansch Weermachtbericht p— Uitvoerig stond de heer Wouden berg, leider van het Arbeidsfront, in zijn Meirede, waarvan wij gis teren reeds een gedeelte opnamen, etil bij den klassenstrijd, een uit vloeisel van het verderfelijk kapi talisme, om dan uit te weiden over de taak van het Ned. Arbeidsfront. In de eerste plaats wil ik noemen, aldus spr., de behandeling, voorbe reiding, bespreking, vormgeving, in alle sociaal-economische aangele genheden. Dit onderdeel van de taak van het N.A.F. is verstrekkend en zal het werk zijn van de vroe gere vakbondsbestuurders. Wat zij vroeger te dien opzichte deden in beperkte mate, in onderhandeling met werkgevers, of in contact-com missies zal nu onder de gewijzigde omstandigheden in de geleide eco nomie bindender kracht krijgen door de organen van den staat. Dit belooft binnen het kader der moge lijkheden van loonen ep prijzen nieuwe mogelijkheden in de loon politiek. Wat het Arbeidsfront zal betee- kenen en welke invloed daar ten gunste van de werkers aan vastzit kan blijken uit het feit, dat ons volk moet leven van den arbeid Van ongeveer 31/?. millioen werkers, verdeeld over meer dan 700.000 bedrijven en bedrijfjes. Hiervan zijn er on geveer 8000 met vijftig en meer arbeiders. Wij kunnen dus aan nemen, dat er op den duur on geveer 10.000 vertrouwensman nen van het N.A.F. in Neder land hun arbeid in de bedrijven zullen verrichten, met hun me dewerkers zal dat aantal wel tot omstreeks 25 a 30.000 wor den verhoogd. Het Arbeidsfront staat pal voor de rechtsbescherming. De verhooging van de arbeidsbe- kwaamheid, arbeidsproductiviteit en beroepsvorming. Op alle gebieden van het leerling wezen, de bedrijfsscholen en het uitzoeken van extra begaafde krach ten, zal het Nederlandsche arbeids front baanbrekend werken. Het zal het cultureele leven vormen door de gemeenschapsorganisatie: „Vreugde en Arbeid". Dat lsikt nooit De kat is te groot voor de kooi-opening. Binnen komt hij nooit. Voor dezelfde on mogelijkheid staan de groote scbuimbellen van normale tandpasta's, wanneer zij pror beeren de kleine holten bin nen te dringen, waarvan ieder gebit er vele telt. Dat lukt nooitDat lukt alleen aan Castella Tandpasta omdat het ingrediënt Perldon voor zéér kleine schuimbel- letjes zorgt, klein genoeg, om in alle plaatsen te drin gen, die vroeger onbereikbaar blevenDé.t is pas volledige gebitsverzorging jchuimende TANDPASTA DJ^sbelm^N PRODUCIi Opgericht worden zelfhulp en on dersteuningsfondsen. In de aller eerste plaats zal de verzekering te gen werkloosheid en steunuitkce- ringen geschieden met alle hierme de verband houdende zaken door de instellingen van het Nederland sche Arbeidsfront, zoodat dit deze taak naar vollen omvang van staats- en gemeentelijke instanties overneemt. Dan is er: ondersteuning in geval van nood; ondersteuning bij huwelijk van vrouwelijke leden; overlijdingsuitkeering; ondersteu ning-bij t.b.c. Het N.A.F. geeft periodiek ver schillende vaktijdschriften uit, die aan de leden van verschillende be roepsgroepen gratis worden toege zonden. De contributies, die de leden van het Nederlandsch Arbeidsfront be talen zijn geen verzekeringspre- miën, doch bijdragen voor den op bouw, de instandhouding en den bloei van een gemeenschap. Zij be rusten op het beginsel van weder- zijdsche hulp en zijn slechts zoo hoog als voor het vervullen van de door het Nederlandsche Arbeids front gestelde taken noodig is. De bijdragen zijn samengeseld naar de socialistische gedachte, één voor allen en allen voor één, en houden verband met de hoogte van het inkomen en de grootte van het gezin. Het Nederlandsphe Arbeidsfront is van en voor de Nederlandsche werkers in den uitgebreidsten zin des woords. Wie zijn lid? Wie kunnen nu lid zijn van het Nederlandsche Arbeidsfront? Het is de taak van het Neder landsche Arbeidsfront alle in het bedrijfsleven staande Nederland sche arbeiders samen te vatten en te verzorgen en hen tot weder- zijdsch begrip van hun maat schappelijke belangen te brengen, alsmede hen sociaal en cultureel op te voeden en tot bevrediging van de sociale en cultureele behoeften mede te werken, dat wil dus zeg gen, dat ieder, die in 't bedrijfsleven staat, de horlogemaker, de straat reiniger, de fabrieksdirecteur, de winkelier, het schoenmakersbaasje, een werkvrouw, of groot-handelaar, allen verrichten arbeid in het alge meen belang des volks, maken dus deel uit van het Nederlandsche Ar beidsfront en deelen in de rechten, die het lidmaatschap geeft. Vervolgens behandelde spr. het generaal pardon, waaromtrent wij Zaterdag de bijzonderheden reeds opnamen. Het is wel zonneklaar, dat het doel door dwang van bovenaf nim mer kan worden bereikt. De staat zou den werker een ver plicht lidmaatschap kunnen opleg gen. Wat werd dan bereikt? Niet meer dan een gedwongen betaling der lidmaatschapsbijdrage. Het gaat echter om persoonlijke toewijding van ieder werkend volksgenoot aan de groote zaak. Daarom is het lidmaatschap van het Nederlandsche Arbeidsfront vrijwillig en blijft iedere dwang ach- IprwPfP Niet politiek gebonden. Uit deze redeneering wordt het ook duidelijk, dat het Nederland sche Arbeidsfront niet gebonden is aan eenige politieke partij. Ik zelf ben N.S.B.-er en draag de overtui ging dat zonder nationaal-socialis- me en de beweging, waarin dit be lichaamd is, Nederland geen toe komst heeft. Dit ligt echter geheel gescheiden van de taak, die de werkende menschen in Nederland Voor zich hebben, die gericht is op de welvaart en de sociale verhou dingen. Wie wil en wenschte dat de ver bonden Europeesche legers waar van het grootste gedeelte gevormd wordt door den Duitscher, aan de Oostzijde hun strijd verliezen, is een zelfmoordenaar en wenscht den ondergang van Europa en van zijn volk. En zoo is het omgekeerd. Ieder die zijn volk en zijn land lief heeft, moet willen, dat Europa ongedeerd, dus zegevierend door dezen strijd komt. Hij moet niet alleen dit willen, zoo besloot de heer Woudenberg, maar moet daaraan ook daadwer kelijk medewerken en wel door te helpen de kapitalistische maat schappij om te vormen tot een so- FEUILLETON. (Een geval uit de praktijk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche) door UDO VAN EWOUD 48 Telefoon oegsprekken. Dr. Jurrians en de reporter zetten hun wandeling nog een eindweegs «amen voort. Voor Wils was het geen al te groote omweg den politie deskundige over de Weteringschans te vergezellen en daar een gesprek met den bekenden criminalist altijd interessant was, aarzelde hjj geen moment aan diens voorstel om sa men te gaan, gevolg te geven. Dit- m l viel het j. zeischap van dr. Jurrians echter niet mee. Hij scheen «enigszins gebelgd te zijn over het geheimzinnige optreden van den in specteur, dien hij een „poseur" en een „comediant" noemde waaraan Wils zich echter op zijn beurt weer ergerde, omdat hjj Sanders sinds jaren kende en dientengevolge zeer goed wist, dat deze die kwalificaties niet verdiende. Zijn vriendschap met den Inspecteur noopte hem het voor deze op te nemen, maar daar dr. Jurrians niet te overtuigen was en er nu eenmaal een zeker behagen in scheen te scheppen ook den journa list wat dwrs te zitten, werd de stemming er niet prettiger op, zoo dat Wils blij was, toen zijn metgezel bij het Rijksmuseum afscheid van hem nam met de opmerking, dat de avond gelukkig nog niet zóó bedor ven was of er waren hem tenminste nog een paar uurtjes gegund om in „Parkzicht" een partij schaak te spelen. Het scheen dr. Jurrians dezen avond echter niet gegund zelf over zijn tjd te beschikken, want nau welijks had een zijner felste tegen standers op het schaakbord, de ge- pensionneerde kolonel bij de artil lerie, de la Brunière, met eenige wel overwogen zetten zijn koningin in het nauw gedreven, toen Karei, de oude ober van de sociëteit, zich als eer- schim over hem heenboog en hem op fluisterenden toon, teneinde de spelers niet te storen, mededeelde, dat hij aan de telefoon werd verlangd. Dr. Jurrians vloekte en excuseerde zich daarna in dubbelen zin bij den kolonel, die van deze gelegenheid ge- BIJZONDERHEDEN OVER DE VENNOOTSCHAPS- EN VERMO GENSBELASTING. (Vervolg van pag. 1). De vennootschapsbelasting wordt geheven volgens het onderstaande tarief: Belastb. bedrag bel.-percentage Ml ii-jj! J21 1|J1 ïlj Uil S.j| 1. niet meer dan f 37.500 30 2. meer dan f 37.500, doch niet meer dan f 44.110 30 en bovendien over het ged. boven f 37.500 50 3. meer dan f 44.110, doch niet meer f 75.000 37% 4. meer dan f 75.000, doch niet meer dan f 100.000 37% en bovendien over het ged .boven f 75.000 50 5. meer dan f 100.000, doch niet meer dan f 375.000 50 6. meer dan f375.000 doch niet meer dan f 441.170 50 en bovendien over het ged. boven f 375.000 33 1/3 7. meer dan f 441.170 56 Dit besluit treedt in werking op den dag zijner afkondiging. Het wordt aangehaald als „besluit op de vennootschapsbelasting 1942." De vermogensbelasting. Aan vermogensbelasting zijn on derworpen: De binnen het rijk gevestigde rechtspersonen, commanditaire vennootschappen op aandeelen, ver eenigingen zonder rechtspersoon lijkheid en credietbedrijven van openbare lichamen, welke aan de vennootschapsbelasting zijn onder worpen. Van de belasting zijn vrijgesteld de niet in het buitenland gevestig de: 1) Instellingen, welke het circu latiebankbedrijf uitoefenen, 2) rechtspersonen, waarvan uit sluitend openbare lichamen an dere dan buitenlandsche aan deelhouders, deelgenooten of leden zijn; wordende rechtspersonen wel ke krachtens het onder 3 bepaalde van de vermogensbelasting zijn vrijgesteld, met openbare lichamen gelijkgesteld, 3) stichtingen, waarvan de be stuurders uitsluitend door of na mens openbare lichamen andere dan buitenlandsche worden be noemd en ontslagen en welker zui ver vermogen bij ontbinding uit sluitend overgaat op zulke publiek rechtelijke lichamen of op rechts personen, welke volgens het onder 2 of 3 bepaalde van de belasting zijn vrijgesteld, 4) publiekrechtelijk georganiseer de spaarbankiitstellingen. Het voor de vermogensbelasting in aanmerking te nemen zuivere be drijfsvermogen, wordt in het alge meen gesteld op hetzelfde bedrag, waarop het voor de heffing van de vennootschapsbelasting wordt be paald. De belasting bedraagt f5. voor elk geheel bedrag van f1000, dat in het zuiver vermogen is be grepen. Voor binnenlandsche vennoot schappen, welker kapitaal geheel of ten deele in aandeelen is ver deeld, bedraagt de belasting echter niet minder dan f 120. Aan hier onder niet vallende binnenlandsche belastingplichtigen, wordt slechts dan een aanslag opgelegd, indien het zuiver vermogen meer dan f 7500.bedraagt. De genoemde bedragen van f5. en f 120.gelden per jaar van twaalf maanden. De belasting wordt voor het eerst geheven voor het jaar, waartoe de lste Januari 1941 behoort. Haar be drag wordt voor dat jaar vermin derd met zooveel twaalfde gedeel ten, als het aantal geheele maan den bedraagt, welke van dat jaar in het kalenderjaar 1940 vallen. Dit besluit treedt in werking op den dag zijner afkondiging. Het wordt aangehaald als „be sluit op de vermogensbelasting 1942." 215. Terwijl zij van angst hun gezicht nog met de handen bedek ten, verdween de bestuurder weer vlug achter de struiken en gaf Piet een wenk. Toen de mannen einde lijk voorzichtig durfden op te kij ken, zagen ze Piet, met kniebaard en puntsnor staan. cialistische. Dit kan niet anders dan door een gemeenschapsorgani satie, die uitmondt in de bedrijfs- gemeenschappen en die vandaag is opgericht: Het Nederlandsche Arbeidsfront! Na de rede van den heer Wou denberg, die een langdurig applaus ontlokte aan de aanwezigen, speel de het Symphonie-Orkest van den Nederlandschen Omroep onder lei ding van Pierre Reinards op magi strale wijze de Piet Hein-rhapsodie van dr. Peter van Anrooij. Deze stijlvolle en zeer geslaagde bijeenkomst, die men ongetwijfeld mag zien als een veelbelovend be gin van het Nederlandsche Ar beidsfront, werd o.a. bijgewoond door General Kommissar Schmidt, als vertegenwoordiger van den Rijkscommissaris, de gevolmachtig den voor den Rijkscommissaris van Noord-Holland, Zeeland, Zuid-Hol land en Rotterdam, Gau-Inspektor Unger, Kreisleiter Muenzer, dr. S. Schwebel en dr. Voelckers en ver schillende vertegenwoordigers van Duitsche instanties en organisaties. Voorts waren er tal van bekende Nederlandsche persoonlijkheden. Aanvragen aan den Presi dent der Knltunrkamer, Het Verordeningenblad der- Ne derlandsche Kultuurkamer bevat een verordening van den president, waarbij het voeren van een schuil naam wordt afhankelijk gesteld van diens toestemming. De toestemming kan worden ge weigerd: a. indien het een buitenlandschen of een buitenlandsch klinken den naam betreft; b. indien een schuilnaam tot ver warring aanleiding kan geven; c. indien de schuilnaam niet ver- eenigbaar is met de eer van het beroep of den stand; d. indien geen noodzaak tot het voeden van een schuilnaam of van meer dan één schuilnaam aanwezig wordt geacht. Zij, die werkzaam zijn op het door de taak der Nederlandsche Kultuurkamer bestreken gebied en een schuilnaam wenschen te voe- rein, dienen derhalve onverwijld een verzoek om toestemming aan den president te richten. Dit verzoek moet voorts bevatten: geboortedatum, opgave van het tijd stip, sedert hetwelk de schuilnaam wordt gevoerd, alsmede aanduiding van de werkzaamheden, bij de uit oefening waarvan de schuilnaam wordt gebruikt. Eventueel dient tevens aangegeven te worden, op welk gebied van de Nederlandsche Kultuurkamer de aanvrager nog onder zijn burgerlijken naam werk zaam is. Degenen, die op den dag der af kondiging der verordening een schuilnaam voeren, kunnen dezen blijven voeren, totdat op het ver zoek om toestemming zal zijn be slist. Overtreding van deze verorde ning kan worden bestraft met een boete van ten hoogste f 1.000. ROME 4 Mei (Stefani): Het 702e weermachtbericht luidt: Onze vliegtuigformaties, die kam pementen en auto-colonnes met machinegeweervuur bestookten, hebben den vijand gevoelige ver liezen toegebracht. In het vijande lijke achterland werden felle en uitgestrekte branden veroorzaakt. In andere sectoren van het Cyrenai- ca-front dreef de artillerie afdeelin- gen, die onze stellingen trachtten te naderen, uiteen. „Wat ons in de toekomst verbindt, is sterker dan wat ons In het verleden scheid de." In alle opzichten is de dag van den Nederlandschen Arbeidsdienst, Zondag op het Groote Houtrust-ter- rein in Den Haag uitnemend ge slaagd. De belangstelling was overweldi gend en er heerschte groote geest drift telkens wanneer een nummer van het rijke programma werd afge werkt. Rondom wapperden de kleurige vlaggen van de Nederlandsche en de Duitsche natie, terwijl de emble men van den Arbeidsdienst op smaakvolle wijze met de bloemver- siering van het proote podium een harmonisch geheel vormden. Op de gereserveerde tribune aan de overzijde waren als voornaamste toeschouwers aanwezig: Rijksmi nister Seyss-Inquart, Reichsarbeits- fuehrer Hierl, Oberst Prinz Sayn zu Wittgenstein als vertegenwoordiger van den bevelhebber der weer macht, de Commissarissen-Generaal Schmidt en Rauter, gezant Bene, de leider der N.S.B. Ir. Mussert, de Generaal-Arbeidsleiders de Bock, de Secrëtarissen-Generaal Goede- waagen, Van Dam en Schrieke. Nadat een rijk programma was afgewerkt, waaruit de geoefendheid van den dienst bleek, brachten man nen van den Duitschen Arbeids dienst plechtig de vlaggen van acht afdeelingen van den R. A. D., die reeds sedert 1985 de eerenamen van groote figuren uit de Nederlandsche geschiedenis dragen bij wijze van groet van de Duitsche kameraden aan den N.A.D. en aan het Neder landsche volk, op het terrein bin nen. Daarna sprak de wnd. comman dant van den Nederlandschen Ar beidsdienst den Reichsarbeitsfürer toe en zeide o.a.: Dank zij uwe beslissingen en door het ter beschikking stellen van een uitgelezen staf van leiders van den Rêichsarbeitsdienst, ver- eenigd in de dienststel le van den General-Arbeitsführer Bethman, is sedert het oogenblik, dat de Neder landsche Arbeidsdienst zijn taak begon, reeds veel tot stand gebracht. Het is ongeveer een jaar geleden, dat onze arbeidsdienst in een vorm, overeenkomende met het Duitsche voorbeeld, zijn werkzaamheden be gon, daarbij krachtdadig onder steund en kameraadschappelijk met raad ter zijde gestaan door de Diens tstelle. Onder zeer moeilijke omstandig heden komt de opbouw tot stand, maar er wordt gewerkt met volle toewijding en met opofferingsge zindheid. De luchtmacht van de as was ac tief boven het eiland Malta en trof verscheidene malen militaire doe len op het eiland. Een onzer duik- booten is niet op haar basis terug gekeerd. De verwanten zijn gewaar schuwd. Op de Middellandsche Zee is een aanval van Engelsche vliegtuigen op een convooi mislukt. Hetconvooi vervolgde zijn weg zonder schade en kwam op zijn bestemming aan. bruik maakte 'bij Karei een nieuwe whiskey soda te bestellen. Geërgerd begaf dr. Jurrians zich naar de telefooncel, waar zijn ont stemming nog toenam, toen hem van den anderen kant van de lijn door den telefonist van het hoofdbureau werd meegedeeld, dat Sanders hem om half twaalf bij zich verwachtte. „Is dat nou noodig?" vroeg hij op een toon, welke den ander wel dui delijk moest overtuigen, dat dit ver zoek hem zeer „ngelegen kwam. „De inspecteur rekent stellig op u", kreeg hjj ten antwoord. „Ik moest u zeggen, dat het een zeer belang rijke kwestie betreft, waarin van avond nog een beslissing moet wor den genomen en waarbij uw aanwe zigheid vereischt is." „Ik schijn tegenwoordig nergens meer veilig te zijn," mopperde dr. Jurrians en plotseling schoot hem iets te binnen, dat (j onmiddellijk onder woorden bracht: „Hoe wist de inspecteer eigenlijk, dat ik in „Park zicht" ben?" „Wjj hebben uw woonhuis opgebeld en daar werd ons meegedeeld, dat u Woensdagsavonds in „Parkzicht" pleegt te schaken..." „Zoo..." Dr. Jurrians nam zich voor zijn huishoudster morgenochtend eens en voor altjjd te verbieden nieuws gierigen omtrent zijn mogelijke ver blijfplaats in te lichten, wanneer hjj niet thuis was. Hjj stond dag en nacht voor de politie en justitie klaar, maar die paar uren ontspan ning in d-. week liet hjj zich niet ont nemen. :.qj wierp een blik op zjjn horloge. Het liep al tegen half elf. „Om half twaalf, zei u? Goed, ik zal komen!" 't Liep mee, maar niet zooals dr. Jurrians gewenscht had. Hjj speelde vanavond bjjzonder slecht, zoo slecht, dat de grijze kononel hem schier na eiken zet bulderend op den sc' ouder klopte en deze betuiging van deelneming vergezeld deed gaan van een joviaal: „N.v. doktertje, hoe heb ik het met je? Wil je me persé laten winnen?" Reeds tegen elf uur was de partij dan ook afgeloopen en daar het niet meer de moeite loonde aan een twee de te beginnen, ontbood dr. Jurrians een taxi om zich naar het hoofd bureau te la' an brengen. Daar wachtte hem echter een nieuwe ver rassing, want toen hij met een ver- vee''' gezicht Eander's kamer binnen trad, ontving de inspecteur, die in eenige lijvige dossiers verdiept was, en daaruit nauwelijks opkeek, hem met een verwonderd: „Zoo dokter, nog zoo laat oA pad?" „Wat zuilen we nou hebben?" vroeg dr. Jurrians, die zich nu lang zamerhand ernstig boos begon te ma ken. „Je hebt me toch gevraagd om hier te komen?" Sanders had plotseling geen be langstelling i» eer voor de papieren, w _k op zijn schrijfbureau verspreid lagen. „Wat zegt u, dokter? Ik zou u verzocht hebben hier te komen? Maar ik heb u immer*- nog geen twee uur geleden gesproken...?" „Alles goed en wel, maar ik ben ongeveer drie kwartier geleden in „Parkzicht" opgebeld door den tele- forist van het hoofdbureau, die mij meedeelde, dat ik om half twaalf door jou, Sanders, inspecteur der centrale recnerche, op het bureau werd verwacht!" Sanders was plotseling ernstig geworden. Hij wees zjjn verbolgen bezoeker een stoe' en nam daarna de huistelefoon van de haak. „Neemt u even p aats,, dokter. Hallo, met de centrale? Ja, Sanders, hier. Sinds hoelang heb je dienst, Bane...? Van acht uur af? Heeft er in dien tjjd iemand naar dr. Jurrians geïnfor meerd? Niet...? E heb je zelf dr. Jurrians oo niet opgebeld in op dracht van dezt of gene? Prachtig, dank je!" (Wordt vervolgd.) Het Nederlandsche leiderskorps moet zich bewust zijn en blijven welke mooie, maar verantwoorde lijke taak op zijn schouders is ge legd en dat het geroepen is het de vies van den Nederlandschen Ar beidsdienst „lek dien" bij de jeugd te verbreiden. De Reichsarbeitsführer Hierl bracht daarna de groeten over van den Duitschen arbeidsdienst. De vlaggen, aldus spr., der afdeelingen van den Duitschen Rijksarbeids dienst, die voor u staan, dragen op haar doek de volgende namen: De graaf van Hoorn de graaf van Eg- mond, Willem van Oranje, admi raal de Ruyter, Peter Paul Rubens, Anton van Dijck, Rembrandt van Rhijn, Paul Kruger. In 1935 zijn deze Nederlandsche eerenamen aan afdeelingen van den Duitschen Rijksarbeidsdienst verleend. Ik heb deze eerenamen gekozen in het bewustzijn van on ze verbondenheid in bloed en be stemming. Nooit heb ik er aan ge- twijfled dat de wegen van onze vol keren, die ten tijde van het uiteen vallen van het oude heilige Room- sche rijk der Duitsche natie uiteen gegaan waren, eens weer tot elkaar zouden komen. Dat, dat ons voor de toekomst verbindt, is sterker dan dat, wat ons in het verleden scheidde. Met den keer der tijden is ook een keer ontstaan in den weg, wel ken het Nederlandsche volk op gaat. Onze wegen gaan weer teza men. En op deze samengaande we gen willen wij, mannen van den Arbeidsdienst, wegbereiders zijn. Met ons marcheert de nieuwe tijd. De Arbeidsdienst zal ook een hoeksteen zijn voor den opbouw van het nieuwe Europa. Deze toespraak maakte met het défilé der vaandels, waarbij onze saamhoorigheid zoo plechtig tot uiting kwam, een diepen indruk op de vele duizenden aanwezigen. WOENSDAG 6 MEI. Hilversum I. 415.5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtend gymnastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.00 B. N. O.: Nieuwsberichten. 8.15 Gewijde koor- en solozang (opn.). 8.40 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.00 Het groote Amusementsorkest (opn.). Als intermezzo: Het Schrammelkwartet en soliste. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Ensmeble Francis Keth. 12.00 Orgel en zang. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Alle hens aan dek: De hulpkrachten in den landbouw. IJ. 15 Pianovoordracht en gra mofoonmuziek. 14.00 Otto Hendriks en zijn orkest en gramofoonmuziek. 13.00 Voor de vrouw. 13.20 Zangklasse van de Vereeniging „Zanglust". Als intermezzo: Eigen opnamen. 16.00 Bijbellezing. 16.20 Voor de Jeugd. 17.00 Klaas van Beeck en zijn orkest. 17.15 B.N.O-j Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Nationale Jeugdstorm-kwartier. 17.45 Klaas van Beeck en zijn orkest. 18.00 Kamphuis en jeugdherberg. 18.15 Orgelconcert. 18.50 B.N.O.: Nieuwsberichten. 10.00 B.N.O.: Economisch praatje over den landbouw. 19.10 Gramofoon muziek. 19.15 De familie de Boer. 19.30 Het Schouwcabaret. Vanaf 20.15 Alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 20.15 Otto Hendriks en zijn orkest. 20.45 Gramofoonmuziek. 21.00 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 21.80 Gramofoonmuziek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberich ten. 2.00 B.N.O.: Politiek praatje. 22.1024.00 Gramofoonmuziek Hilversum II. 301.5 m... 6.458.15 Zie Hilversum I. (7.30—7.40 Bokê- les). 8.15 Gramofoonmuziek. 8.45 Omroeporkest en solisten (opn.). 9.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Fluit en piano. 10.40 Voordracht. 11.00 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. ca. 11.35 Gramofoonmu ziek. 12.00 Bert van Dinteren en zijn orkest. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berich ten. 13.00 „Castagnetten", muzikaal program ma. 13.30 Melodisten en solist. 14.15 Uit Nêer- lands Gouwen. 14.30 Verkorte opera „Andrea Chenler" (gr. pl.). 16.00 Kamerorkest „Ars Nova et Antiqua" en solist. 17.00 Voor de Jeugd. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Gerard van Krevelen en zijn orkest, solist en het Graziosokwartet me planobegeleiding. 18.30 Van huis tot huis. 18.45 Gramofoonmuziek. 19.00 Viool, piano en gra mofoonmuziek. 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 B.N.O.: Bia- bantsch praatje. 20.00 Het groote Omroepor kest en soliste. (Vanaf 20.15 Alleen v00^ e Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken). 21.00 Voordracht ter herdenking van den sterfdag van C. Adema van Scheltema. 21.15 Het groote Om roeporkest en soliste. 21.45 B.N.O.: Nieuws e richten. 22.00 Gramofoonmuziek. 22.05—22.lü Avondwijding. Hoofdredacteur A. R. Jonker (afwPlaatsverv. van den Hoofdredacteur, Buitenland. Alg Reportage en Streeknieuws Fred Groot, Schaffen. - Binnen land en Stadsnieuws den Hei der A. C van Kampen, den Helder.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 2