K.V.H. kampioen! Een linksbuiten met 2 beenen l LANGS DE VELDEN Stadsnieuws Dc persoon van Mussert Afscheid P- Groenhard Goed nieuws voor de Breezander evacué's Rede Ir. Huygen Voeilal Zaaadijk-Succes 2*2 H. R. C. moet degradatie wedstrijden spelen Door de 3—0 nederlaag tegen de Boys in Alkmaar is HRC aangewe zen tot het spelen van degradatie wedstrijden, waarbjj o.a. het sterke Hollandia als tegenstander fungeert. Het was in Alkmaar tevens de laat ste competitiewedstrijd en ondanks de nederlaag was het lang niet de slechtst gespeelde wedtrijd van het seizoen. Integendeel, er werd tegen dit Boys-elftal, dat volgens ooggetuigen beter speelde drn in vorige wedstrij den, aardig gespeeld en de rood- hemden hadden zelfs veelal een yeldm eerderheid. Het psychologische moment. Zooals Lotsy dat al vele malen raar voren heeft gebracht, gebeurde 't in dezen wedstrijd. De rust ging met 1—0 voor de Boys in en kort na de hervatting kreeg HRC een penalty. De Vries had reputatie op dergelijke ballen en ook ditmaal zou hij den stafschop nemen. Het was een dood- eche stilte; de roode midvoor, nam zijn aanloop... en schoot naast. Het spel ging weer door, de bal kwam bij Appel die, naar buiten zwenkend, vanaf de lijn een voorzet gaf en over den verkeerd opgestelden Dijkshoorn heen verdween de bal voor de tweede maal in de touwen. De wed strijd was verloren. HRC had op het juiste moment gefaald en de Boys daarentegen wisten er ten volle van te profiteer .n. He scheidsrechter. Iedereen in Den Helder kent scheidsrechter - chlüUr, iedereen weet dat hij via Den Helder promotie maakte en zelfs eenige wedstrijden om het kampioenschap van Neder land floot. Diezelfde heer gehlüter floot ook Alkm. BoysHRC en... floot s'echt. Achter ons merkte iemand op, die man is niet voor zijn taak berekend; het waren de juiste woorden. Geenszins willen we de nederlaag hiermede goed praten, integendeel de man was onpartijdig, maar dat het geheel door zijn be slissingen een verkeerde loop kreeg was toch wel een leder duidehjk. De twee penalty's, die hij gaf, aan de Boys en HRC elk één, waren te zvaar en daarnaast floot hij vele malen mis op buitenspel. Tot over- ir at van ramp stuurde hij de Wer ker van HRC, die inderdaad even natrapte, doch overigens niets mis daan had, het veld uit, waarop van zelf het Alkmaarsche publiek een luid geklap liet hooren, een demon stratie die een jonge voetballer als De Werker, niet ten goede komt. Een eigenaardige beslissing vonden wij het en we hopen den heer Schluter weer eens gauw te zien in zijn ouden vorm, want we nemen aan, dat hij ook een pechdag had. Toch een lichtpunt. Een lichtpunt was er zeker voor HRC in dezen wedstrijd en wel het linksbuitenvraagat.uk. De heele com petitie is Ijet zoeken geweest en eindelijk probeert men iets wat veel critiek te weeg bracht, maar dat bijzonder goed geslaagd mag hee- ten. „Chrissie" Heeris begon aan vankelijk iets schuchter ,maar toen HRC achter stond en het binentrio alles om zep bracht, was hij niet lan ger bang v uor critiek van zijn me despelers. Hij werd zichzelf >jen prompt volgden er eenige prachtige voorzetten en omspeelde hij ver schillende Alkmaarders, alsof zij er niet eens stonden. Een linksbuiten met twee beenen; de ontdekking van het seizoen. Een vraagstuk. De zware wedstrijden staan voor de deur en misschien dat a.s. Don der al wordt begonnen met de de gradatiewedstrijden. Wanneeir we dan in dat opzicht het elftal bekij ken, dan maakt het hinnenrtio er wel bijzonder .reinig van. Roomeyer was ditmaal de beste en zijn aange ven valt nog altijd te prijzen, maar ook hij is, evenals De Vries en Zimny geen schutter. De schoten moesten van Sanders komen en aan gezien deze steeds door twee man •wordt geschaduwd is de voorhoede vrijwel schotloos. Het ligt niet op onzen weg een elftal samen te stel len, dat productlever is, maar o.i. is dat toch wel te bereiken met het be schikbare spelmateriaal, Het is zoo gelegen, nu presteert het blnnentrio toch ook niets, dus verloren kan er niet worden. Wanneer voorzitter Thijssen eens een half uurtje ging praten met den mldvcor van liet tweede, dan mee- nen we zelfs dat we Lotsy-wonderen kunnen zien. Want daar blijven we bij: Koster kan schieten en is een doorzetter van groot formaat. Hij is geen gemakkelijk speler, door het enthousiasme gaat hij praten en daarvoor is een Lotsy noodig. En dan Roomeyer rechts- en Bakker linksbinnen en we kunnen met ver trouwen de wedstrijden tegemoetzien. - RC is ln gevaar, maar de roodjes staan niet alleen, want zelden zagen we zooveel Heldersche voetbalsuppor ters, die hun club aanmoedigden. Het is te honen, dat ook in de komende wedstrijden velen met HRC optrek ken en haar aldus een moreele steun geven. ZWIJNTJESJAGER GEPAKT. Door de politie werd iemand aan gehouden, die verschillende rijwiel diefstallen op zijn geweten had. DIEFSTAL. Een bewoonster van de Binnen haven deed aangifte dat haar tasch, welke zij op haar fiets had laten zit ten, verdwenen was. Doordat de tegenstander van K.V.H. den laats ten wedstrijd slechts roet 42 won, ls K.V.H. kampioen geworden. Onze korfballers hebben dus een jaar van hard werken beloond gekre gen, een belooning in den vorm van het kampioenshcap. K.V.H. is nog een jonge vereeni ging, maar desondanks een vereeni- ging, die er zijn mag. In het jaar van bestaan hebben zij kains gezien om van een kleine kern een groot ge heel te maken, dat onder leiding van voorzitter De Jong, die tevens oefen- meester is, een goede toekomst tege moet gaat. Momenteel bezit K.V.H. ongeveer 70 leden, een aantal adspi- ranten en een groepje in Juliana- dorp; dit laatste wordt wekelijks op het J.V.C.-terrein geoefend". De afgeloopen competitie. Het was zeker geen gemakelijke race, die onze korfballers gestreden hebben met R.O.D.A. uit Zaandam. Integendeel, want reeds in den eer sten wedstrijd tegen dezen concur rent moesten alle zeilen worden bij gezet om de zege te behalen. Na spanenden strijd werd het tenslotte 21 en deze kamp was de inleiding van een spannende competitie. Vooral toen K.V.H. in den revanche- wedstrijd te Zaandam met 21 ver loor, kwam deze spanning op het hoogtepunt. Nu ging het er n.1. om wie het beste doelgem'.ddelde had en daar K.V.H. als éénling stond tegen allemaal clubs uit de Zaan streek, wat de strijd voor hen dus zooveel te zwarder, Daarbij kwam nog dat alles in het werk werd ge- ste'd om K.V.H. tegen te werken, zoodat het kampioenschap zekér dubbel en dwars verdiend is. K.V.H. is nog een jonge vereeni- ging, hebben we reeds opgemerkt, een lange weg moet nog worden afgelegd, maar onder leiding van het energieke bestuur, De Jong, Kerk hoven en m-j. Geervliet, zien wij de toekomst met vertrouwen tegemoet. Het kampioenschap zal binnen kort feestelijk worden gevierd. Het twaalftal, dat deze prestatie verrichtte, is hieronder vereenigd. Op Donderdag 30 April j.1. had ten bureele van den Chef der Werfpolltie het afscheid pl ats van den beambte v. Politie le klasse, P. Groenhard. De Off. v. Politie, als eerste het woord nemende, schetste hem als een voorbeeld van ijver en plichtsbe trachting bij het uitvoeren van zijn dienst en dankte hem voor de vele diensten, welke hij bewezen heeft aan den opbouw en vooruitgang van het Politiekorps. Als tweede spreker trad naar voren de heer Bonarius. Deze zeide, in Groenhard steeds een trouw kame raad gevonden te hebben, die altijd op de bres stond voor de belangen van het corps en van de collega's in dividueel. Wij hopen, aldus spreker, dat je nog veel b(j ons aan zult ko men loopen. Daarop bood spreker namens het geheele Politiecorps, den scheidenden collega een fraaie vogel kooi met standaard aan. Zijn vrouw, die bij dit afscheid aanwezig was, deelde in deze hulde mede in den vorm van een ruiker. Vervolgens sprak de heer Van Hoek enkele oorden en overhan digde Groenhard namens de werk lieden een fraai bouquet, Met een kort woord van dank richtte de scheidende zich tot alle aanwezigen, waarna een einde was gekomen aan dit afscheid, hetwelk in een zeer prettigen vorm ge schiedde. (Door omstandigheden eerst heden geplaatst.) Foto Kuiper-Verbeij. ZONDAGMIDDAG. Vandaag vergezellen we HRC op haar reis naar Alkmaar voor den be langrijken wedstrijd Alkmaarsche BoysHRC. Behoorlijke wandeling is dat naar 't terrein van de Boys, dat feitelijk in Heiloo is. De voor zitter van de thuisclub ontvangt ons zeer hartelijk en toont ons vol trots de accomodatie van z'n vereeniging, die eenige jaren geleden uitsluitend door de leden en in vrijen tijd is ge maakt. De kleedlokalen, bestuurskamer, scheidsrechterskamer, alles is keurig afgewerkt. V/e spre ken nog even scheidsrechter Schlüter, een oude bekende, die Slingenberg zal vervangen die verhinderd was. Na 't ongeluk bij z'n laatsten wed strijd waardoor hy veertien dagen naar 't ziekenhuis raakte is dit thans weer z'n eerste ontmoeting Tusschen de ruim drie duizend be zoekers bevinden zich zeker eenige honderden Nieuwediepers. Ik weet niet bepaald waardoor maar we zijn zeer optimistisch ten aanzien van Racing. Maar dat wordt spoedig anders. We zijn nog maar nauwelijks bezig als de midvoor van de Boys struikelt over de linkervoet van Stolk, Penal ty! Gooi! De barometer van de ge moedsgesteldheid van de spelers loopt terug van fraai weer op ver anderlijk. Desondanks speelt HRC pittig door en met een gelijke krachtsverhouding draaien we. We waren zeer benieuwd naar Heeris. De kennismaking was zeer aangenaam. Deze jongen zal nog veel fraaie wed strijden spelen. Het eenige glanspunt voor HRC dezen dag. Want de baro meter gaat na rust nog meer terug- loopen. Ben roodjak zal een schot lossen, de Boys-linksback beschermt z'n gezicht. Penalty zegt Schlüter. Denies plaatst naast. Wjj voelen dat dit moment voor HRC de totale ontmoediging be- teekent. OnmiddeUyk daarop maakt Aantal treinen, dat te Breezand stopt, uitga- breid. Er is goed nieuws voor de Hel dersche evaeué's, die zich ln Breezand gevestigd hebben. Het Is nameljjk, dank zij de bemidde ling van den Heldersohen Sta tionschef gelukt een uitbreiding te krijgen van de treinen, die t» Breezand stoppen en hiermede is een niet gering ongerief voor deae categorie reizigers uit de wereld gebannen. Het betreft hier in de eerste plaats de trein die te ongeveer 6.38, komende uit Alkmaar, te Breezand stopt. Dit geldt alleen voor werkdagen. Voorts zal op alle dagen (dus ook Zondags) de trein te 8.27 (8.42 in Den Hel der) stoppen. Voorheen stopte deze alleen des Zondags. Wat de uit Den Helder ver trekkende treinen betreft, met ingang van heden zullen dage lijks te Breezand stoppen de trein van 19.39 uit Den Helder en die vau 21.14 uit Den Heider. Een belangrijke verbetering, waarmede de vele reizigers, die te Breezand in of uit moeten stappen ten zeerste gebaat zijn. Scherp politiek tnrieht. Zeldzame eigenschappen van hart en peest. Ter gelegenheid van den verjaar dag van Musgert, werd door Ir Huygen een radiorede gehouden, waarin deze laatste een en ander vertelde over den leider der Natio- naal-Socialistische Beweging is Ne derland, die eens algemeen zal wor den erkend alg de redder der natie. Bij al te velen bestaat nog een ge heel verkeerde voorstelling omtrent den persoon van Mussert, De op- echte aanhankelijkheid van zijn trouwe volgelingen wordt versleten voor slaafsche onderworpenheid. Er zijn er, die de beweging zien als een verzameling gewetenlooze intriganten en baantjesjagers, als politieke analphabeten en avontu riers. De dag is echter niet meer zoo heel ver, dat het een ieder duidelijk zal zijn, dat de oude tijden nimmer wederkeeren. Nog is het oorlog. Eens zal er weer vrede zijn en dan zal het Ne- derlandsche volk weer zijn groote gaven en talenten ontplooien, on der de sterke, doelbewuste leiding van den man, die met zijn 48 jaren in de volle kracht van zijn leven staat: Anton Mussert. Deze maji ig de eenige geweest die met zijn scherp politiek inzicht de juiste weg aangaf voor ons volk. Hij heeft den tijdelijken onder gang van ons land voorspeld. Hij heeft de bezetting van onze over- zeesche gebieden voorzien. Hij heeft reeds jaren met klem gewaarschuwd tegen de heillooze bultenlandsche politiek van onze vroegere regee ringen en speciaal die van Colljn Hij heeft den ondergang van het Britsche imperium voorspeld. De gebeurtenissen hebben zich steeds pijnlijk nauwkeurig volgens zijn uitgesproken verwachtingen vol» trokken. Mussert voorzag reeds jaren gele den de komst van den Nederland- schen nationaal-soeialistisehen staat. Met volledige overgave staan wij nationaal-gocialisten achter de zen grooten man., met zijn innige liefde voor zijn volk en zijn heldere blik in de toekomst. Mussert beschikt over een schier onuitputtelijke energie en een enor me werkkracht die hij uur voor uur aan de belangen van zijn volk wijdt. Hij leeft uiterst sober en kan volstaan met zeer weinig rust. Nim mer laat hij zich beheerschen door de omstandigheden. Ook in de moeilijke oogenblikken blijft hij op gewekt en vol vertrouwen. Zijn on vergelijkelijke vastberadenheid en het groote vertrouwen in de goede eigenschappen van het zoo begaaf de Nederlandsche volk hebben Mus- Een overzicht in de zaal van den Dierentuin te 's-Gravenhage tijdens de rede van den Rijksorganisatieleider van het Duitsche Arbeidsfront, dr. Robert Ley, die op het oogenblik in ons land vertoeft. Stapf-Mol-Pax Holland m sert steeds de kracht gegeven voort te gaan. Hij heeft het geduld van den werkelijk moedigen man, die precies op het juiste oogenblik zijn groote beslissingen neemt, Mussert is een figuur zooals er maar eenmaal één in de honderd of tweehonderd jaren in een volk opstaat. Hij kent slechts één doel en daarop zijn al zijn gedachten, al zijn daden gericht: het welzijn van het Nederlandsche volk. Hij wil dit volk weer groot en sterk en welva rend zien. Achter deze figuur staan thans in onverbrekelijke trouw vele tiendui zenden Nederlanders, die slechts één verlangen hebben; alles te doen wat het welzijn van ons volk kan bevorderen. Zij, die nog buiten de beweging staan, begrijpen dit alles wellicht niet. Zij luisteren met aandacht naar iedere verdachtmaking, die hen over Mussert en de beweging wordt toegefluisterd. En waarom dit wanbegrip, deze verbeten haat? Omdat U jarenlang, iedere dag weer opnieuw is verteld in pers en radio, in redevoeringen en brochu res, dat Mussert zelfs zijn vader land zou verraden om zijn eigen verlangen naar macht te kunnen bevredigen. Op sluwe wijze zijn deze volksgenooten vergiftigd. Eens komt echter de dag, dat zij volledig overtuigd zullen zijn, dat het de liefde voor volk en vaderland was, die Mussert de innerlijke kracht gaf tien jaar lang zoo hardnekkig zijn strijd te voeren, en komt de dag, dat mjllioenen Nederlanders den verjaardag van Mussert zullen vieren als de verjaardag van den leider van een herboren Neder- landsch volk in het nieuwe Euro pa- «- i Met een verdienstelijk gelijk epel heeft Succes deze competitie beslo ten. De uitslag geeft volkomen de verhouding weer. Succes was er, na langen tijd, weer eens goed in, In de eerste helft had Zaandijk het initiatief. Al spoedig namen de gastheeren de leiding (10), maar dank zij een uitstekende bal van Schmitt was de stand weer spoedig gelijk, Toen Zaandijk n.1. even de verdediging verwaarloosde. brak Schmitt plotseling door en over den uitloopenden keeper wipte hij den bal in het net. Zaandijk liet het er niet bij zitten en viel heftig aan, Bij een doelworsteling voor het Suc- de Grand het tweede doelpunt, waar-1 cesdoel nam een Zaankanter, hoog- door de roodjakken zich geslagen opspringend den bal met de hand mee, juist voldoende om het leer over de doellijn te doen verhuizen. Deze „tactiek" ontging den scheids rechter. Rust 2—1, Na rust speelde Succes een keu rige partij en Zaandijk kreeg de handen vol. Toch scheen het ge luk weer aan de andere zijde te zullen vallen, want Zaandijk kreeg wegens een geringe overtreding aan penalty toegewezen. Engel schoot keihard in, maar Posthumus wist den bal nog weg te stompen, zoo dat het gevaar bezworen was. Dan krijgt Succes een penalty te nemen en onberispelijk voltrekt Rijkers het vonnis (2—2). De hierna losbrandende strijd om de winnende goal. waaraan beide partijen zich ten volle gaven, lever de voor Succes nog de beste kan sen op, echter zonder resultaat. weten. B{j verscheidene spelers loopt de stemming terug tot ,#eer slecht" We gaan dus degradatie-wedstrijden spelen, Waarschijnlijk Donderdag reeds. Zal wel worden Beverwijk HRC en dan met Pinksteren HRC Hollandia. Verscheidene spelers en aanhan gers van onze HRC praten over 't noodlot, dat de vereeniging achter volgt maar zoover zijn we nog niet manneneens zal 't ty keer en. Wel licht heel spoedig. Laten we er voor zorgen dat we er dan ook bij zijn. Lücker, van de korfbalmensehen, gaat kampioensvlaggetjes maken. Ja, die hebben hèt bereikt. Hopen we dat 't nieuwe hoogere milieu waarin zijn club zal gaan spelen een genoe gen zal zijn voor de spelers. Niet al leen i» 't leven bereiken we soms na hard werken een omgeving waarin we ons in 't geheel niet thuis voelen, dat is ook wel 's 't geval geweest met een vereeniging. Waarmee ik zeggen wil dat de HKV fraaie prestaties zal moeten blijven leveren wil zij de stemming in haar vereeniging en de sympathie van 't publiek behouden. Want ook Hermes gaat ons in 't komende sei zoen iets extra's voorzetten. Wat een sportmenue tegenwoordig! De kleine man met de pijp, V weet wel, Hoofdconsul Boeljon van den Nederlandschen Voetbalbond was een dezer dagen in Den Helder voor een bespreking met den Heer De Draayer, consul voor onze vereenigingen, in verband met een questie over het vaststellen van wedstrijden. Hopen we dat thans voor iedereen goed vaststaat wie in dit opzicht de leiding heeft. Wy Nieuwediepers hebben liefst maar één gezagvoerder aan boord! Toean Tik-Tik, WlRRINGKfr „WIERINGEN" BESTAAT 15 JAAR J.1. Zondagavond hield de Gyrn- nastiekvereeniging „Wieringen" 'n feestavond, ter herdenking van haar 15-jarig bestaan, voor werkende le- den en genoodigden in „Concordia" te Hippolytushoef. De voorzitter-directeur, de heer Pennekamp zette in korte trekken de loop der zaken van het begin tot nu toe uiteen. Hierna nam de heer S. de Vries het woord namens de muziekvereeniging „Harmonie", de Gym. geluk te wenschen met haar 13-jarig bestaan en bood een bloem stuk aan. Vervolgens kwam de hr. D. Oden, namens de voetbalvereen. „Succes" gelukwenschen en bloe men aanbieden, waarna mevr. Mo lenaar namens de zust-ervereen. D.O.S. van Den Oever, eveneens wenschen en bloemen aanbood. De heer Pennekamp bracht dank aan allen voor deze hulde. Tevens deelde spreker mede, van eenige ontvangen berichten, n.1. van de Mandolinevereen. O.K.K., de mu ziekver. Apollo en de Turnvereen. Holl. Noorderkwartier. Aan den heer Pennekamp werd een eouvert met inhoud overhandigd. De heer M. Kooij zong daarna het feestlied, welks refrein door de op gekomen menigte werd meegezon gen. Het verdere deel van den avond werd gevuld met nummertjes van het duo Wi-Jo. In de pauze werd een taart en een tulband verloot. KOEGRAS. AFLEVERING VAN MARGARINE EN VET AAN DE DUITSCHE WEERMACHT. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij brengt, met afwijking van hetgeen destijds is bekend gemaakt, ter kenpis van handelaren in boter, margarine en vet, dat OP Bezug- scheine. welke in druk vermelden, dat zij bestemd zijn voor den aan koop van „Butler oder Fett" niet slechts boter moet worden afgele verd, doch tevens desgewenscht margarine of vet JULI AN ADORP. UITREIKING VAN TABAKS. EN VERSNAPERINGSKAARTEN Van heden af tot en met Zater dag 16 Mei a.s. zullen aan het Distri buüekantoor te Den Helder boven genoemde kaarten uitgereikt wor den; ten le Tabakskaarten E.H. aan mannen die op 31 Mei a.s. 18 jaar of ouder zijn; 2e sigarettenkaarten E.J. aan vrouwen die op 31 Mei a.s 25 jaar of ouder zijn en ten 3e. Ver- snaperingskaarten E.K. voor hen die geen prijs stellen op tabaks- of sigarettenkaarten of voor hun leef tijd daarvoor niet in aanmerking komen. Tegen inlevering van een bon van da textielkaart en vertoon distributiestamkaart ontvangt men volgens onderstaand schema de kaart: Mannen: Geboren voor 1 Juni 1924: In te lev. v, tetxiel- kleur Ontvangst bonnen kaarten bonkaart T D.A. rood E.K. P D.A. rood E.H. Geboren na 31 Mei 1924: T D.A. rood E.K, T D.C. geel E.K. BB D.E. blauw E.K. JJ D.F. bruin E.K. Vrouwen Geboren voor 1 Juni 1917 T D.B. groen E.K. P D.B. groen E.J. Geboren na 31 Mei 1917: T DB. groen E.K. T D.D. violet E.K. BB D.E. blauw E.K. JJ D.F. bruin E.K. UIT DE HAND VERKOCHT. Naar wij vernemen, heeft de heer H. Hardenbol zijn woonhuis met erf aan den Proeftuinweg alhier uit de hand verkocht aan den heer D. de Graaf Jz., aannemer alhier. KANTOREN AFD. ERKENNINGEN EN ZAAIZAAD N-A.C, EN N.LC.A. De Nederlandsche Akkerbouwcen- trale en de Nederlandsche Inkoop centrale van Akkerbouwproducten (N.LC.A,) maken bekend, dat de Afd. Erkenningen is verplaatst van Pieter Bothstraat 57 naar Zuid-Oost Binnensingel 66, 's-Gravenhage, Tel. 183540, InteiTocaal letters EEEE De afd. Zaaizaad is verplaatst van Pieter Bothstraat 57 naar het ge bouw van de Bataafsehe Import Maatschappij (B.Ï.M.), Wassenaar- scheweg 80, 's Gravenhage, Tel. 183456, Interlocaal letter DDD. Hat correspondentie-adres van belde af» deelingen blijft voorloopig geves tigd Bezuidenhout 15, 8 Graven hage. VERBOUW VAN KORRELMAIS. Het Rijksbureau voor de Voedsel voorziening in Oorlogstijd maakt bekend, dat voor den oogst 1942 da teelt van korrelmais niet aan be perkingen is gebonden. Men mag er dus zooveel van verbouwen, als men wil. Teneinde de teelt van dit gewas, dat speciaal voor de klei nere en.de gemengde bedrijven van beteekenis is, aan te moedigen, zijn een tweetal maatregelen getroffen In de eerste plaats is de richtprijs verhoogd tot f 15.— per 100 kg. In de tweede plaats is besloten, dat elke verbouwer van korrelmais de opbrengst van 10 Are geheel voor eigengebruik mag behouden zon der dat hem daarvoor eenige kor ting op andere producten wordt toegepast. Verbouwt men meer dan 10 Ara, dan mag tan hoogste 500 kg. voor eigen gebruik worden behou den, de rest moet worden ingele verd. Het ligt in de bedoeling van den Landbouwvoorlichtingsdienst korte wenken omtrent de teelt van korrelmais in de vakpers te doen verschijnen. Voor nadere inlichtin gen en adviezen kan men zich wen den tot de Rijkslandbouweonsulen- ten en hun assistenten. AANKOOPVERGUNNINGEN VOOR STROO. De Provinciale Inkoopcentrale van Akkerbouwproducten voor Noord-Holland te Alkmaar maakt bekend, dat met ingang van heden alle uitgegeven, doch nog niet ge realiseerde aankoopvergunningen qn spoed-noodaankoopvergunnin- gen voor stroo vervallen zijn ver klaard, met dien verstande, dat partijen stroo. welke verladen en voor handelaren onderweg zijn, als nog mogen worden afgeleverd aan consumenten, die hun aankoopver- gunnjngen bij den handel hebben ingeleverd. Particuliere paardenhouders en veehouders, die ttidens den zomer niet in de gelegenheid zijn hun vee te weiden, kunnen rechtstreeks bij de P.T C.A. voor Noord-Rolland te Alkmaar een speciale aankoopver gunning voor stroo aanvragen. De aanvrager moet vermelden den tuis ten naam en adres. org. Nr. L.C.O. aantal stuks vee en den naam van den erkenden detaillist, van wien het stroo betrokken wordt. Handelaren in stroo worden er op gewezen, dat zij, rekening hou dende met het bovenstaande, al leen stroo mogen afgeven op aan koopvergunningen voor stroo. wel ke door de Provinciale Inkoopcen trale van Akkerbouwproducten voor Noordholland zijn uitgeschre ven en voorzien zijn van de met roode inkt geschreven aanteeke- ning „Speciale vergunning". Deze nanteekening moet bekrachtigd zijn met ons stempel, paraaf en da tum.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3