pollepel in school! De politie in haar strijd „zwarten handel" DE WEEK DAGBLAD VOOR NOORD-HOLLAND Officieele mededeetingea Zaterdag 23 Mei 1942 Tweede blad tegen den Aan vele duistere praktijken moet eind komen een K Minst van Crisis-ambtenaren gewenscht Muziek in jutters ooren Atlas-nieuws Ingezonden f En de jeugd smult! H.A.V.~nieuws In Nederland bloeit de zwarte handel en Den Helder maakt op dien regel, helaas, geen uitzonde ring. Wij weten wel dat het gros der bevolking over dien zwarten han del, met een, overigens onbegrijpe lijke, luchthartigheid pleegt te spreken. Wij weten wei dat velen het zelfs zeer flink en zeer aanbe velenswaard vinden deibet te zijn aan zwarten handel. Wij weten ech ter ook dat door den omvang van dien handel de verstrekking van voedsel en andere gedistribueerde artikelen ernstig gevaar dreigt te loopen, ten koste van den min deren man. En dit is nu juist het kardinale punt: men treft met den zwarten handel speciaal dat deel der bevol king, hetwelk niet in staat is meer geld uit te geven aan de goederen die de zwarte handelaars zoo vrien delijk zijn voor dik geld aan te bie den! En omdat zij die fantastische prijzen niet kunnen betalen, ook al zouden zij het willen, daarom dreigen deze menschen te verkom meren. De oorzaken. Oodc Den Helder is, gelijk zoo Vele plaatsen, een aantrekkings- punt voor den zwarten handel. Het heeft zijn nut, daar aan toe te voegen, dat speciaal onze stad zich wel hij uitstek leent tot deze praktijken. In de eerste plaats toch woont een belangrijk contin gent bewoners buiten, iets wat het politioneele opsporingswerk in niet geringe mate belemmert, en vaak illusoir maakt. In de tweede plaats zijn hier tal van vreemdelingen ge komen, als het ware buit ruikend en die naast een burgerbestaan te vens een bestaan zoeken in den awarten handel. Het grootste probleem is echter dat personen, die zelf beseffen dat ze op een fahtastische wijze afge zet worden, stelselmatig weigeren itoe te geven op welke wijze zij aan de artikelen gekomen zyn en welke prijzen zij" betaald hebben. Liet men die houding varen, dan was de ar beid der politie in onze stad met één slag voor de helft terugge bracht. Nu is de politie genood zaakt veelal in een vicieuze cirkel rond te loopen, zonder kans op uit eindelijk succes. En dat ondanks het feit, dat er wel degelijk hard gewerkt wordt, niet in het minst door den Economischen Dienst, die begin van dit jaar zijn arbeid aan ving. Ingrijpen, noodzakelijk. Moet de toestand in Den Hel der bestendigd blijven. zooals deze thans is? Moet de minder met aardsch slijk bedeelde Heldereche burger dan maar leidelijk aanzien, dat het beste voor z'n neus wegge kaapt wordt en tegen O.W.-prijzen aan de finantieel welgestelden af geleverd wordt? Moet men rustig voortgaan met het leveren van ta bak en thee, sigaren en shag, tar we en textiel, rijst en andere distri butieartikelen, die van iedereen zijn en niet van een beperkte cate gorie inwoners? Oordeelt men eer- dijk dan zal men hier alleen een hardgrondig „neen" kunnen doen hooren. Dat is ook onze meening en het behoeft geen nader betoog, ook die der politie. Waar echter gebleken is dat zachte dokters hier niet meer kunnen helpen, het kwaad heeft reeds te veel gelegenheid ge had om zich vast te zetten, daar werd reeds geruimen tijd geleden besloten met man en macht den strijd aan te binden tegen den zwarten handel. Een strijd, zonder aanzien des persoons en waar van de heeren zwarte handelaars hun plezier op zullen kunnen en die zonder eenigen twijfel zal eindi gen met de ontmaskering van een aantal personen, die slechts één ideaal hebben: van dezen tijd be ter te worden. Wij zouden echter in het bijzon der op het hier volgende de aan dacht der bevolking wenschen te vestigen. Zonder haar hulp, zon der haar bereidwilligheid mede te helpen tot het uitbannen dezer misstanden, staat de politie we'is- waar niet geheel machteloos, doen haar arbeid wordt er wel zeer veel zwaarder door. Vandaar dat wij hun, die door den zwarten handel gedupeerd zijn, den emstigen raad geven zich terstond tot de politie te wenden, opdat deze kan ingrij pen. Het betreft hier dus aangifte van daden, gericht tegen de aller eerste eischen van het volksbestaan. Eventueel kart men zich ook wen den tot ons Bureau, alwaar men eveneens bereid is de „zwarte adres sen" door te geven. WSj vernemen dat het vrijwel zeker is dat eenige ambtenaren van den Centralen Crisis Controle Dienst naar Den Helder zullen ko men. Men kan er van verzekerd zijn, dat zij ten nauwste met onze politie zullen samenwerken en dat men gezamenlijk vruchtbare resul taten zal weten te bereiken. Het is ons bekend, dat het aan tal gemaakte procesSenverbaal in zake overtredingen op het gebied van den zwarten handel sedert den aanvang van den Economi schen Dienst zich in sterk stijgen de lijn bevindt. Men behoeft er niet aan te twijfelen dat dit aantal zeer binnenkort nog belangrijk uit gebrefd zal worden. Den Helder moét gezuiverd wor den en wat wij hierboven schreven over den „zwarten handel", dat geldt in niet mindere mate voor de vergrijpen tegen de zedelijkheid en de vele delicten, die momenteel hier plaats vinden. Ieder zal het met ons eens zijn, dat het niet aan gaat dat Den Helder in dit opzicht een treurige reputatie gaat verkrij gen. Er werd en wordt met straffe hand ingegrepen. De Zedenpolitie zal, naar wij vernemen, haar taak nog zooveel mogelijk verbree- den, terwijl de mogelijkheid bestaat dat een vrouwelijke ambtenaar aan deze afdeeling toegevoegd wordt. Hopenlijk zal dit een wijziging ten gunste ook van dit probleem tenge volge hebben. Al met al mag worden aangeno men, dat aan veel onoirbare prak tijken in onze stad binnenkort een einde komt en er een frisschere wind gaat waaien in dat deel van Den Helder, hetwelk de volksmond nu reeds „donker Nieuwediep" noemt Besluiten wij dit artikel met nog maals de hulp van het publiek in te roepen. Zij tooh is een onmis bare schakel in den strijd, die onze politie liefst op zoo vrucht baar mogelijke wijze wenscht te voeren en in welken strijd wij haar, ook in de toekomst, goed succes wenschen. BURGERLIJKE STAND DEN HELDER van 21 Mei 1942. t Bevallen: A. T. Moor-Trijzeiaar, z. Overleden: H. Fortuinvan Oos ten, 66 jaar. Gehuwd: J. C. v. Arnhem en M. Smid; Z. Besterveld en H. Bermond; C. Forrer en H. S. J. Timmermans; G. J. Schoonheden en G. Das; P. W. v. Dijk en M. D. Kater. TOCH LUILAK... Vanmorgen 4 uur... Het is ditmaal geen wekker, wier duizendvoudig verwenscht metaal geluid mij dwingt de luttele ston den des gerusten slaaps te onder breken, teneinde in Noordelijker contreien den dagelijkschen arbeid te gaan plegen. Het is ditmaal niet de half-zachte zijde-por van mijn betere helft, met de toevoeging, „man, je tijd" en het is evenmin dat geen rechtgeaard Jutter zal mis den jongsten zoon des huizes, die bij tijd en wijle te slaapwandelen gaat en heel het huisgezin in op schudding brengt. Het is wat anders Het is een geluid, dat ons als muziek in de ooren klinkt. Het ge luid van ijzer en blik op straatstee- nen. Het geluid van afgedankte stroopblikken, rammelend en ket send, huppelend en dansend over afgesleten keien. Het is het geluid het angstwekkend gerochel van verstaand en een geluid, dat hem als arcadische muziek in de ooren klinkt. Het is de begeleiding van het Nieuwediepsche feest der fees ten: Luilak. Alkmaar is een deftige stad. Vele lieden rijden er paard, vele anderen plegen heel den Zondag en daarnevens een deel van de ove rige week in „gekleed" pak rond te wandelen, en als men de singels af-slentert, krijgt men zonder meer een Haegsch gevoel. U k e n t dat... Nieuwediep was anders en van daar dat ik zoo iets profaans als Luilak niet in Alkmaar verwacht te. 't Leek me er niet bij te passen, 't leek me te vloeken met de hoof- sche opvattingen in de stad van Waag, Groote Kerk, Victorie en Houten Hain. En tóch En tóch werd ik om 4 uur uit m'n Iaatsten dommel wakker-geschud door een schoon geraas van potten en pannen, deksels en blikken, bus sen en ketels, en allerhand ander huis- en tuingerei. Muziek in m'n ooren Herinneringsmuziek. Herinnering aan de jaren van weleer, dat we het in Nieuwediep zagen. Dat Pilo, Doolhof en Ouwe Helder in het brandpunt stonden van dit meest luidruchtige aller luidruchtige jeugdfestijnen. Herin nering aan de tijden dat Luilak morgen ons reeds te 3 ure op straat zag, om te zien of er voor de krant nog iets te verhapstukken was. Dan zag men den (ongelijken...) strijd tusschen jeugd en politie en al was daar wel eens een exces, het was goeddeels een sportleven strijd, die beide partijen hun krachten deed meten. Wij, in Nieuwediep, weten hoe Luilak gevierd moet worden. Daar toch was het dat de lieve jeugd reeds weken en weken tevoren alle dierlijke stoffelijke omhulselen ijve rig verzamelde, alle pannen en ke tels, kortom, alles wat men slee pen en trekken en voortsjouwen kon. Het werd zuinig verborgen, 't zij ergens op het land, 't zij ergens in een sloot. En op Luilak-morgen kwam het voor den dag en werd het in grootscheepsche optochten door de binnenstad getransporteerd Schoone tijd En vanmorgen was het Luilak in het deftige Alkmaar. Vanmorgen zal menig Alkmariaan verstoord het oog geloken hebben bij het ver nemen van zooveel rauw misbaar en hij zal waarschijnlijk gedacht hebben: „Wat een flauwe kul".... Maar wij wij hingen uit het raam en riskeerden een chronische bronchitis. In losse pyama's sloegen wij de voorbijtrekkende blik- en ijzer-cavalcade gade en genoten diep van dit schouwspel, zóó na aan Nieuwediep verwant. Schurend en krakend, botsend en rammelend ging het voorbij, met daarnaast een schare van vele jon gens en enkele meiskes. 'tWas net als in Jutterland, net zoo écht, net zoo oer-wild en net zoo lawaai-rijk. In Alkmaar zal menig Jutter de ze muziek gehoord hebben en het zal hem vergaan zijn als ons: z'n hart zal met weemoed vervuld zijn bij het vernemen van die klanken. Later hingen de groene bundels loof zachtkens te deinen boven de rimpellooze singels, en in verheven majesteit schoven de ochtend-wol ken voorbij. Alkmaar had zijn rust terugbekomen. Maar de echo va.i het Luilak-feest was nog stilleken s waarneembaar in de oude stad die ons op dezen prillen Zaterdagmor gen de herinnering aan iets waar- lijks Helders geschonken had. Wij zijn er dankbaar voor ATLAS I—B.K.C. I. Den eersten Pinksterdag, des mid dags om 2 uur, speelt Atlas den Iaatsten comp.-wedstrijd van dit sei zoen tegen de oude tegenstanders B.K.C. Er moet minstens één puntje in Den Helder blijven. In deze opstelling wordt er waar schijnlijk gespeeld: A. de Visser J. Slotemaker L. Beyer G. 't Hart J. Post J. Buis J. Snijders J. Gersen J. Engel J. Wjjker C. v. Os Een inbraak, die was een inbraak (Foto Kuiper-Verbeij.) In de Groen v. Prinstererschool Mej. De Klerk houdt toezicht op de uitgereikte porties Menige school heeft veel binnen haar muren gezien en beleefd. Behalve voor het doel, dat haar bouw rechtvaardigde, heeft zjj b.v. meestal ook gediend voor andere doeleinden. Denk b.v. aan stembureaux en soldatenonderkomens. En thans ziet zij weer iets nieuws. De kinde ren, die zoo zes, zeven jaar achtereen twee maal per dag haar deur met gemengde gevoelens binnentreden, zijn meestal gewapend met een schooltasch. Maar nu hebben zij ook nog wat anders bij zich: een bord, of een kom of een pannetje en een lepel en vork. Want de dage- lijksche verstrekking van warme maaltijden is begonnen! 't Is interessant om zoo'n maaltijd mede te maken. De schoolbanken, anders bedekt met schriften of boeken, dragen nu een verzameling van de meest uiteenloopende modellen van etens bakjes en borden. Deze varieeren van plat tot diep tot zeer diep. En de vorken en lepels zijn in allerhande min of meer kunstzinnige uitvoerin gen tegenwoordig. t Achter dat eetgerei de jongens en meisjes, bijna allemaal met glundere gezichten en zonder uitzondering met een grage mond. Ze lusten wel wat! Dat blijkt, als ze één voor één bjj de juffrouw of den meester komen met hun bord om de hun toegedachte portie in ontvangst te nemen. Reeds een half uur voor de middagschooltijd afloopt, brengt de Centrale Keuken een of meer groote kegels vol stamppot of soep. Dat hindert niets, want de inhoud van de ketels blijft uren lang warm. En als de lessen voor dien middag gedaan zijn, dan wordt de zware ketel vooraan in de klas gezet, de onderwijzer (es) neemt een groote lepel U weet wel, zoo'n diepe soeplepel en de uitdeeling begint. Voor dertig kinderen is er zoo ongeveer 35 liter eten en dus kunnen ze elk een flinke hoeveelheid in ont vangst nemen. Wanneer U er een voorstelling van heeft hoeveel een liter stamppot of soep is, zult U misschien zeggen: Is dat niet te veel, elk kind meer dan een liter Nu, het antwoord is in de klas-, sen zelf te vinden. Gelooft U maar niet, dat er iets overblijft. Er zijn van die jonge „hongerlijders", die na hun eerste portie om nog een beetje terugkomen. Er zijn er, die na hun tweede portie om nog een schep komen! Totdat het koopen gedaan is en er hoogstens een paar armzalige aardappelkruimels hier en daar aan den ketelwand zijn achter gebleven. Want eten kunnen ze !Daar we ten de moeders van mede te praten en ook het onderwijzend personeel heeft op dit gebied al weer nieuwe ervaringen opgedaan. Bovendien: „Lust niet" bestaat niet. Ze eten het cp, al was het alleen maar om hun eer op te houden! Zie ze smakelijk happen in het werkelijk goede spul, dat de Cen trale Keuken zoo maar zonder bon weet klaar te stoomen. Het mag niet zoo vet zijn, de koolhydraten en vitamientjes zijn er wel en wor den bjj millioenen eenheden veror berd. Ja maar. dan eten de kinderen aan het middagmaal thuis minder? Denkt U dat maar niet. Na een mor gen schoollokaal lusten ze hun deel wel en wat hen over een paar uur wacht, daar houden ze om 12 uur geen rekening mede. Neen, er is een ander voordeel en de moeders waardeeren dit goote- ljjks. Als nu de kinderen uit school komen is het niet: Moeder, hebt U een sneedje broi i? maar: Moeder, we hebben zulke lekkere soep ge geten, ik ben zóó vol! Dat is een groot verschil. Een verschil dat tegenwoordig gedr uit meetelt. Er is dan ook geen noeder en geen vader, die he* groote nut van deze voedsel- verstrekking niet inziet en er dank baar voor is. Het schijnbaar eigen aardige tijdstip blijkt wel met be grip van zaken vastgesteld te zijn. 't Is alleen maar jammer, dat niet èlle kinderen in aanmerking komen voor deze verstrekking. Er moest een zekere grens gesteld worden en zoo is op elke school een aantal leerlingen uitgesloten De schoolarts heeft naar zijn beste weten bepaald, welke kinderen het eerst in aan merking kwamer. voor deze bijvoe ding en op "sze wijze is de moeilijk heid zoo billijk mogeljjk opgelost. Weer is iets goeds en nuttigs tot stand gekomen. De kinieren zelf toonen zich dankbaar en vinden het „reuze". Hetgeen al voldoende be looning is voov hen, die zich voor deze verstrekking beijverden. Geachte Redactie, Verzoeke beleefd eenige plaats ruimte voor onderstaand als ingezon den stuk in uw veelgelezen blad, bjj voorbaat onzen dank. Gisteren las ik in uw blad, dat er twee personen waren, n.m. de stuur man B. A. en de matroos V., die had den ingebroken bjj een geëvacueerde. Voor de rechtbank hadden de beide menschen gezegd, dat ze toestem ming hadden om de oei weg te ha len, wat de p>oIitie echter niet ge loofde. Nu moet ik hierbjj verklaren, en met mjj nog een persoon, dat diezelfde geëvacueerde ook ons had gezegd: „Haal er alles maar uit, anders is het toch weg." Wij hebben dat niet gedaan, maar nu worden er twee voor bestraft, die ook toestemming hadden. Het is een lage streek van dien geëvacueerde, om te staan beweeren: „ik heb niets gezegd". Nu worden de menschen nog voor dief aangezien, omdat ze den ander vertrouwden. Hadden mjjn collega en ik het gedaan, dan wa ren wij er ook in getippeld. Als deze menschen in hooger be roep gaan, kunnen ze ons als ge tuigen roepen. Hoogachtend, J. THOMASSEN. H. RAS. Helder-nieuws Op Maandag, 2den Pinksterdag, gaat Helder 1 naar exel, terwijl op den lsten Pinksterdag het eerste tegen het tweede in het veld komt, aanvang half r'.rie Vrijdag 29 Mei iaat Helder weer offcieel oefenen en wel onder leiding van Kaufmann, den bekenden bond»- oefenmeester. Kaufman heeft een goeden naam als oefenmeester en vele clubs kwa men onder zijn leiding naar voren, waarvan wjj noemen: VSV, verleden jaar kampioen le klasse en dit jaar RCH, kampioen 2e klasse. Momenteel is hjj één dag in dienst bjj Allen V/eerbaar, Concordia, 't Gooi en Helder. De training duurt van 29 Mei tot 30 September. Maandag, 2en Pinksterdag, worden door de H.A.V. onderlinge wedstrij den georganiseerd op het Heider- terrein. De te verwerken nummers zjjn: Dames: verspringen, discuswerpen, hoogspringen, kogelstooten en 80 m. Junioren: 100 m, verspringen, 800 m. Heeren: 100 m, 400 m, 800 m, 1500 m, hinkstapsprong, verspringen, hoogspringen, kogelstooten, discus werpen en speerwerpen. De aanvang van de wedstrijden is gesteld op 2 uur. Een bezoek aan deze bij uitstek gezonde sport is zeer zeker de moeite waard. OP HOL GESLAGEN. In de Hector Treubstraat is gis ter n een paard en wagen op hol ge slagen. De wagen botste tegen den voorgevel van een huis, die ver nield werd. WEER TERUGGEBRACHT. Door de politie zjjn gisteren een 4-tal minderjarige meisjes uit Am sterdam aangehouden, die zich zon der de toestemming van hun ouders hier ophielden. Zij zijn weer naar hun ouders teruggebracht. VERKEERSOVERTREDINGEN. Door de politie zijn gisteren een aantal menschen op de bon gezet wegens verkeersovertredinggen ter zake het rijden in de verkeerde rich ting op den Singel en het rjjden zon der bel. OP HEETERDAAD BETRAPT. Gisteravond werden een tweetal manen op heeterdaad betrapt bjj het inbreken een verlaten per ceel. Bij de komst van de politie gingen zij aan de haal, maar één er van kon door achtervolging nog ge pakt worden, terwijl de ander in zijn woning werd gearresteerd. Zij zijn beiden op het poltitiebureau in gesloten. WJEE1NGEN. MARKTO VERZICHT. De ansjovis is er weer! Reeds goede vangsten! Prachtig op tijd is de ansjovis weer op onze Wadden verschenen en thans, reeds na enkele dagen vangst, is deze visscherij in vollen gang. Nadat einde vorige week af en toe enkele kleine kwanta waren binnengebracht, werden met ge zwindheid meerdere kamers in zee geplaatst en deze week stegen de aanvoeren met den dag. Zondag 2000 kg., Maandag 3300 kg. en Dins dag jl. reeds 4500 kg. Tegen den vastgestelden prijs van 55 cent per kg. worden uitstekende besommin gen gemaakt. Eén visscher bracht Dinsdag jl. 1700 kg. aan voor f 935. Voorts waren er aanvoeren van 400 en 500 kg. en minder. De op brengst der 15 a 20 kamers die in bedrijf zijn, kan zeer wisselvallig zijn. Ook van andere plaatsen, o.a. Harlingen en Makkum worden goe de vangsten gemeld, hetgeen de beste verwachtingen inhoudt. Eigenaardig is nog dat ook des Zondags ansjovis wordt aangevoerd OVERNAME NUCHTERE KALVEREN. De Bedrijfsorganisatie voor Vee en Vleesch maakt bekend, dat het overnemen van nuchtere kalveren op 22, 23, 24 en 25 Mei niet zal kun nen geschieden. in Feiten en Fantasieën Zoo'n Zondag in Nieuwediep, een dag in een deels verlaten stad, heeft tenslotte ook weer z'n, zij het spe ciale, bekooring. Weliswaar zullen velen opmerken, dat dit een bekoo ring met een verdacht luchtje ia, doch een bekooring i a het. Neem nu, bijvoorbeeld, den Iaatsten Zondag. Het toeval voerde ona des middags in Bram's Spoorstraatsche koffie-„tent", alwaar men over de voetbalhoofden kon loopen. Het zag er zwart van sportluyden en natuur lijk ontbraken ook de emigranten Rein de Boer en Thijssen niet. De eerste vooral glom van genoegen en was kennelijk verheugd weer eens een Zondag niet in de malsche noordkopsche dreven, met uitzicht op koeienruggen en alsmaar groene velden, te moeten vertoeven. Er waren Beverwijkers en Beverwijksters en behalve goede sportlieden te zyn, aten ze er goed van. Waarschijnlijk waren het alleen maar supporters. Zijn het de spelers geweest, dan ia de nederlaag verklaarbaar. Men heeft zich dan te veel gelaafd aan Bram's koffie en gebak en zijn diverse an dere keuken-specialiteiten. Overigens doe ik er het zwijgen toe, meenende dergelijke ontboezemingen beter te kunnen overlaten aan mijn penne- broeder Toean-Tik-Tik, die daar een kei in ia. Jammer dat ze zelfs op de krant niet weten wie die Toean ia. 's-Middags was hei ook gezellig in Casino. Daar concerteerden de muzi kanten, die we al kennen van tien jaar geleden. Toen speelden ze al goed en nu zeker niet slechter. On danks Racing en ondanks het feit, dat vele lieden dien dag de lente plukten, was het tóch vol, hetgeen op een benijdenswaardige reputatie wijst. Nieuwe gezichten legio en veel oude gezichten die men mist. Dat zyn de bandlieden, die inmiddels een vrouw, twee kinderen, mitsgaders een dosis zorg aanschaften en lang geleden de band vaarwel zegden. De Krekeltjes misten we óók, maar dat lag 'm niet aan het trouwen, doch aan het feit, dat de microfoon haar poot dwars gezet had. Het ding ia dien middag verwenscht tot in het vijfde en zesde geslacht. Hetgeen overdreven, doch tevens menschelijk en begrijpelijk is. Met de Pinksterdagen staat er wederom het noodige op het feest- prograrrl. Het kan niet op. Het brengt echter wat vertier in de Zondagsche uitgestorvenheid van dit plekske grond en ook dat is wat waard. Wat Uf daar de netten dagelijks moeten worden geledigd. Omstreeks half Juni kan ook de aanvoer van makreel worden ver wacht, welke visch in dezelfde per manent in zee staande netten, zg. kamers of kommen, wordt gevan gen. De aangevoerde ansjovis wordt te Den Oever onmiddellijk voorloopig ingezouten en in vaten naar elders gebracht om te worden ingelegd. Als versche visch is zij niet gang baar. Gezegd kan worden dat de Wad- denvisscherij zich normaal ontwik kelt. Velen wenschen een intensie vere uitoefening, doch dit is in de gegeven omstandigheden dikwijls niet mogelijk. ZALM VAN 17 POND De visscher P. Poel te Den Oever bracht een zalm binnen van 17 pond Gerekend naar de eerder besteedde prijzen van 20 gulden per pond. was dit een goedkoope, doch zij bracht toch ruim f160 op, nl. f9.50 per pond. OPGEPAKT. Op vermoeden van medeplichtig heid aan den diefstal van een mo torrijwiel uit garage Veltman al hier, in den afgeloopen winter ge pleegd, is zekeren C. v. B. alhier gearresteerd en gevankelijk naar Alkmaar overgebracht. Gevonden: een bonkaart voe dingsmiddelen. Inlichtingen gem. bode. ANNA PAÜLOWNA, LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen: S. Grin en echtg. Molenvaart 76a van Wierin- gen, Koningsweg 23b. G. Dekker, Nieuweweg 63, van Den Helder, Ba- listraat 50. G. Bakker en gezin,. Nieuweweg 4 van Den Helder, An jelierstraat 17; G. J. C. Hendriksen en gezin, Schorweg 28 van Den Hel der, Breewaterstraat 20. Jac. J. Koorn en gezin, noodw. Meerweg 28, van Den Helder, Jan in tVeld- straat 121; A. Dekker, Nieuweweg 39 van Harenkarspel, Waarland D 41. J. Schoenmaker en gezin, Zand- vaart 96, van Den Helder, Kanaal- weg 189. Wed. A. van HeterenNe- derhof en gezin, Molenvaart 373 van Den Helder, Kanaalweg 137. J. Heesters, Zandvaart 28, van Den Helder, Fabrieksgracht 2. W. Klok man, Burg. Lovinkstraat 12 van Den Helder, Keizersgracht 103. K 2167

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 5