De arbeidsloonsn in land- en tuinbouw 6 JULI a.s. DE HOPEDEN IDOOPEN BIND Tob nooit Stadsnieuws Kerk en zending Morgen ojn 11 uur Marktberichten Het concert der „Koperen Knoopen Het afhalen der distributie bescheiden Algemeene Friesche eq Groot-Noordhollandsche Uitslag publieke verkooping SCHAGEN Duitsche theater in NEDERLAND Pers-inrichting: „Tot uw dienst Goversstraat 42 een bruin paardje JUTTERTJES BETREKKINGEN TE HUUR TE KOOP TE KOOP DIVERSEN N tt Eenige mededeeRngen over 1 de uitvoering. Naar ons ter oore komt, blijkt dat er seer groote belangstelling bestaat voor het aangekondigde concert der „Koperen Knoopen Band", hetwelk as. Zondagmiddag in het Casino 'ge geven wordt, en waarbij men gedacht heeft speciaal de evacué's in het buitenveld eens een recht genoeg- lij hen middag te kunnen bezorgen. Waar het hier een bijzondere uit voering betreft, heeft de Casino directie besloten de zaal geheel am- phitheatergewijs in te richten; door de aangebrachte 3 verhoogingen zal elk bezoeker praktisch een even goede plaats hebben. Voorts vernemen wjj, dat de be spreking der plaatsen as. Vrijdag, morgen dus, een aanvang neemt. Waar er een groot aantal personen verwacht wordt, zal gelegenheid ge geven worden in de rookzaal met de volgnummers te wachten. Met name bq ongunstig weer zal dit wel op prijs gesteld worden. Nogmaals willen wij er op wijzen, dat men verstandig doet reeds Vrij dag de kaarten te halen, aangezien de mogelijkheid groot is. dat dien •ersten dag alle plaatsbewijzen ver kocht worden. Men leert het nooit...! Dene week tot en met morgen, was er weder gelegenheid tot het afhalen van distributiebeschei den. Verscheidêne duizenden stadge- nooten malden daarvan gebruik, en wel op die dagen, die duidelijk in de krant vermeld hebben gestaan. T is echter steeds een bepaalde categorie van personen, die zich con- sekwent niet aan die dagen houdt, en zonder uitzondering een of meer dere dagen later verschijnt. Het zijn deze menschen, die de vlotte orga nisatie van den distributiedienst, en vooral op de drukke dagen van uit reiking, ontwrichten en mede schul dig zijn aan het lange wachten. Want deze week was het bijv. Maan dag zeer stil, terwijl er gisteren geen doorkomen aan was. Waar er maat regelen in de pen zijn om aan deze ongewenschte toestanden een einde te maken, en het plan bestaat, die genen, die zonder geldige reden weg blijven, althans op een lateren datum komen, van bonnen uit te sluiten, adviseeren wij, dat men brj de eerst komende uitgifte zich precies aan den datum houdt, dien men in de krant vermeldt vindt. GESLAAGD. Onlangs slaagden voor het diplo ma machineschrijven aan het Insti tuut „Mercurius", Loodsgracht 72, alhier: de heer W. F. K. Ouwens en de dames R. H. Goedhart en J. Brou wer, allen leerlingen van bovenge noemd Instituut. BURGERLIJKE STAND DEN HELPER van 29 en 30 Juni 1942. Bevallen: K. WijngaardHoep, d.; N. de Witde Vries, z.; A. v. Loe- ner.—Blokker, d. Overleden: D. Dienaar, m., 63 j. Ondertrouwd: J. Bremer en G. A. Tesselaar; D. Geus en M. A. G. Wis se; A. Huigen en J. A. C. Buijs; F. C. A. v. Anraat en B. J. Kuit; J. Bak tn W. A. J. de Vries; P. Kuut en J. Wal; T. N. S. Conneman en H. H. Heres. Verzekerd kapitaal gestegen met 42.9 millioen. Blijkens de verslagen van de Al gemeene Friesche Levensverzekering- Maatschappij te Leeuwarden en de Groot-Noordhollandsche van 1845 te Amsterdam, welke twee instellingen door een belangengemeenschap zijn verbonden, is het gezamenlijke ver zekerde kapitaal in 1941 gestegen gen met ƒ42.996.534 (v.j. 4.849.731) tot 487.600.090. Bij de Algemeene Friesche werd voor. een bedrag van 41.489.363 (20.632.363) aan nieuwe verzekerin gen gesloten, terwijl de normale en tusschentijdsche vermindering in to taal 12.609.278 (18.269.145) beliep, zoodat er een netto winst-vooruit- gang was van 28.880.085 (2.363.218) Èind 1941 bedroeg het verzekerde kapitaal 400.517.756. Het totaal van de taxaties der vaste eigendommen overtreft de boekwaarde met 1.569.000, In het afgeloopen jaar kwamen geen exe cuties van hypotheken voor. Op de effecten werd een koerswinsV ge boekt van f 1.034.061 (382.432). Van de bedrijfswinst ad. ƒ869.501 (955.820) werd bestemd voor af schrijving vaste goederen 45.743 (87.161), reserveering belastingen 150.000 toevoeging extra reserve 327.484 (368.844), voor ver zekerden 346.274 (499.814). De bedrijfswinst bedraagt 100.781 (107.615), waarvan gereserveerd wordt voor belastingen 60.000 15.477), naar de extra-reserve 40.143 (75.880) en extra-afschrij ving vaste eigendommen 637 (16.357). De Dinsdag gehouden algemeene ledenvergadering heeft de jaarstuk ken goedgekeurd en de heeren Mr. H. H. A. Sluis en Mr. F. F. Viehoff als commissarissen herkozen. TEXEL. In hotel „De Zwaan" werden Dins dagavond, door Notaris Mulder, ten verzoeke van de erven van den heer P. Smit Johzn., publiek verkocht vier woonhuizen, gelegen in de West straat te Den Burg. No. 12, bewoond door den heer Jn. Buisman, werd gekocht voor 6020 door de Firma Wed. v. d. Kooy. De Nos. 14, 16 en 18, respect, be woond door mej. wed. K. du Porto, den heer M. Rijk en bezet door de Wehrmacht, werden in combinatie gekocht door de heeren Gebr. Vla- min, te Oosterend voor 14537. MIDDENSTANDS-EXAMEN. Gisteren, Woensdag, slaagden voor het Middenstandsexamen, diploma handelskennis, de volgende candi- daten; Trijntje Vos te Wieringermeer, Jacob Vries te Oostwoud, Elsje M. F. de Vries te Hoorn, Reinier de Vries te Hoorn, Elisabeth A. van der Wal te Wieringermeer, Pieter D. Willig te Schagen, Jantje Winse- mius te Wieringermeer, -.Gerard Wisman té Alkmaar, Marijtje Wit te Opmeer, Wijpko Wijpkema te Alkmaar, Arie A. Zeeman te Wie ringermeer, Maartje Zilver te Ben- ningbroek, Jantje Zwaag te Win kel, Jan Zwaan te Barsingerhorn, Jacob Zwart te Schagen, Johannes v. Amersfoort te Den Helder, Frans C. A. van Anraat te Den Helder, Hermanus Ansink te Wieringer meer, Arian Bakker te Hoorn. Gerrit Bakker te N. Niedorp, Wil lem Bakker te Wervershoof, Antoon Bandt te Den Helder, Margaretha „KAARTEN." Er ajn menschen die altijd, ten minste veel méér keeren dan vol gens logisch gemiddelde, slechte kaarten krijgen. Er zijn óók menschen, die voort durend verliezen, doordat ze niet spelen kunnen, maar die te goeder trouw gelooven, en dan ook steeds nadrukkelijk meedeelen, „dat zij nu letterlijk altijd slechte kaarten krijgen". „O, speelt U niet met mij samen, als U op winnen gesteld bent," zeg gen ze, „ik ben ongelukkig in ^het spel, krijg altijd slechte kaarten." Kr is een groote overeenkomst tus- schen sommige eigenschappen van het kaartspel en van het leven. Zoo als het lang niet altijd degenen zijn, die de beste kaarten krijgen, die het beste en kundigste spel te zien ge ven, zoo zijn het ook lang niet altijd degenen die de beste kansen gekre gen hebben, die ook het beste en meest geslaagd^ van hun leven we- t«jn te maken. Er zijn menschen, die in het oog ▼an de buitenwereld werkelijk alles meehebben, een behoorlijk milieu, financieel de mogelijkheid om °P8^" leic te worden voor iets dat hun be langstelling heeft en een goede ge- Bondheid. Toch falen zij niet zelden. Waarom? Misschier omdat niets voldoende hun belangstelling had. omdat zij de goede kansen, die hun geboden werden, niet- voldoende be grepen noch op prijs stelden. Ande ren hebben niets mee. Zij moeten vechten tegen de handicap van een Bwakke gezondheid en moeten elke stuiver voor de opleiding in de rich ting die hen aantrekt zelf verdienen. Toch slagen z\j meermalen. Dit lijkt grillige speling van het noodlot. Misschien is dit eenigszins te verklaren uit het psychologische feit, dat over het algemeen tegen slag en hinderpalen de menschelijke natuur prikkelen tot grooter krachts inspanning. Wie het te gemakkelijk heeft, wordt li ht slap en gemakzuchtig. Wij willen allemaal graag een nuttig, welgevuld leven leiden, dat ons bevredigt,- zooal niet gelukkig maakt. En een heel voornaam punt o- dit te bereiken is het volgende, waarbij de veelspraak over „kaarten" het gemakkelijk maakt, weer te ge ven wat wij bedoelen: Concentreer Uw aandacht eens volledig op de „kaarten", die het leven U in de hand heeft gegeven. Staak dan 't gemijmer over •„kaar ten", die U het liefste gehad had of die, Uws inzien, onmisbaar zijn om e< goed spel te leveren. TT heeft eenmaal dit spel in Uw hand en geen ander; tracht nu eens uit dit spel het allermeeste te halen wat er in zit. Begrijpt U de ibedoeling? Zooveel menschen zijn onbevredigd en onte vreden, Zooveel levens zijn er mis lukt zonder noodzaak. En de groot ste oorzaak daarvan is; de gevaar lijke neiging van de menschelijke na tuur om te denken: „wat ik het allerliefste gewild had, dat kon niet. Nv heb ik verder geen lust meer om mij in te spannen, nu laat alles mij onverschillig". Er zijn nog heel wat menschen ge lukkig geworden, die een, of zelfs meer dan een dierbare illusie moes ten laten varen. Realiseert de mogelijkheid van de kansen die U nu heeft, en benut ze als „wat had kunnen zijn" U zoo lief is, laat het een droom zijn, een lieve herinnering. Maar nooit een rem voor Uw energie, nooit en belemmering voor wat nog kan zijn. Dr. Jos de Cock. Intendant dr. Wolfgang Nufer heeft voor het komende seizoen con tracten afgesloten met de volgende artisten; Kammersangerin Maria Cebotari van de staatsójpera Berlijn; Kam- mersaengerin Erna Berger van de staatsopera Berlijn; Kammersaen- gerin Viorica Ursuleac van de staatsopera Muenchen; Kammer sangerin Trude Rippele van de st. opera Muenchen; Eszter Rêthy van de staatsopera Weenen; Kammer sangerin Maria Beininer van de st opera Weenen; "Horst Taubmann van de>staatsopera Muenchen; Wil- iy Domgraf-Fasebender van de st opera Berlijn; Peter'Anders van de staatopera Berliijn; Kammersaen- ger Karl Schmjitt-Walter van het Deutsche Opemihaus Berlijn en He raid Kreutzberg. Onderhandelingen met gasten worden nog gevoerd en het resul taat daarvan zajl na afloop der be sprekingen bekend worden ge maakt MACHT OVER HET STUUR VERLOREN. Op den weg van Ingen naar Eek en Wiel, onder de gemeente Lieden, reed de 23-jarige handelsreiziger L. G. uit Den Haag naar zijn ver blijfplaats te Eek en Wiel, waar hij logeerde. Doordat hij even omkeek, raakte hij het stuur kwijt en sloeg vervolgens eenjge malen over den kop. In bewusteloozen toestand werd het slachtoffer door voorbijgangers gevonden en naar Eek en Wiel ge bracht waar hij eenige uren na het ongeval, tengevolge van een zware hersenschudding en schedelfrac tuur is overleden. G. C. van den Berg te Anna Pau- lowna, Nicolaas J. de Beurs te Scha gerbrug, Arie Bil te Barsingerhorn, Maarten Blaauw te Wieringen, Ja cob Boeder te Twisk, Cornelis de Boer te Anna Paulowna, Gerrit A. Bomans te Alkmaar, Pieter Bnr- gerditig te Den Helder, Pieter J. Borst te Anna Paulowna, Pieter Broertjes te Oosterbjokker, Anna Brugman te Schagerbrug; Antje Bruin te Schagerbrug, Dirk Bruin te Sint Pancras, Stijntje Bruin te Twisk, Klaas Buik te Oudesluis, Jan Buis te Alkmaar, Willem Bur ger te Heiloo, Klaas J. Burgman te Schagen, Cornelis Butter te Den Hoorn (Texel), Geertje A. Bijl te Midwoud, Jan R. Bijl van Duijven- bode te Breezand, Derk Cleveringa te Wieringermeer, Pieter Compas te N. Niedorp, Arie L..Dalenberg te Sint Maartensbrug; Anna P. Dek: ker te Anna Paulowna, Gprnelis v. Delft te Schagen, Jacob Delver te Warmenhuizen, Anna M. Dignum te Anna Paulowna, Pieter Dirks te Wieringen. Geëxamineerd: 64, geslaagd: 52, afgewezen: 12. De afsluiting van de ongeveer 300 collectieve arbeidsovereen komsten in land.- en tuinbouw kreeg in de laatste jaren in den regel haar beslag in het voor jaar, in elk geval uiterlijk Mei. Alleen de goedkeuringen door het College var Rijksbemidde laars, alsmede de beslissingen inzake aangevraagde arbitrale uitspraken op grond Van de-cri sis-organisatiebeschikking, lie ten nog al eens op zich wach ten. Dit jaar is de situatie heel anders Met uitzondering van enkele plaat sen en districten (boomkweekerijen Boskoop en Zeeland, bloemisterij Aalsmeer, tuinbouw Leeuwarden en Harlingen, Hógezand-Sappemeer en landbouw Voorne-Putten-RoZen- burg) zijn voor 1942/'43 overal elders in land- en tuinbouw nog steeds geen collectieve arbeidsovereen komsten tot stand gekomen. De re den daarvan is, behalve aan het streven naar uniformiseering van Ioorien en arbeidsvoorwaarden en concentratie van de bestaande con-. tracten, waardoor vertraging ont stond, mede toe te schrijven aan de veranderingen, welke zich voltrok ken in de werkgevers- en werkne mersorganisaties, welke tot en met 1941 de contracteerende partijen wa ren. Door deze organisatorische wij zigingen ontstond stagnatie in de bespekingen en eveneens in de af sluiting van nieuwe overeenkom sten. De onzekerheid op dat terrein weerhield nog bestaande landbouw organisaties en werkgeversbonden om hun medewerking aan de afslui ting van loonregelingen te verlee- nen. De oprichting van den Neder landschen Landstand maakte aan die onzekerheid eensdeels een ein de. De provinciale leiders van deze organisatie benoemden, waar geen werkgeversbonden bestonden, on- derhandeliögscommissies. Op vele plaatsen overeen- steming bereikt De met den Nederlandschen Land arbeidersbond gevoerde onderhan delingen hebben in de meeste pro-< vincies en districten geleid tot over eenstemming inzake loonen en ar beidsvoorwaarden en zulks voor den landbouw in de provincie Friesland, Overijssel, Gelderland, Utrecht Zeeland, meerdere distric ten van Noord-Brabant, het geheele veehouderijgebied van Znid-Hol- Iand. In Noord-Holland en op de Zuid-Hollandsche eilanden leidden de besprekingen niet tot overeen stemming. Evenmin in de provincie Cronin- 0®u. Ook in Drente nog niet maar in deze provincie bleven slechts een paaiv geschilpunten over. Voor den tuinbouw werd overeenstemming bereikt in alle districten van Zuid en Noord-Holland en eveneens voor het geheele bloembollen bed rijf. Verplichte arbitrage. Waar echter tegen de vastlegging van de voorloopig overeengekomen loonen en verdere arbeidsvoorwaar den in den vorm van collectieve arbeidsovereenkomsten dit jaar be zwaren bleken te bestaan, is van werknemerszijde thans het Depar tement van Landbouw en Vissche- rij verzocht aan werkgevers in land en tninbonw In alle provincies en districten op grond van de crisis- organisatiebeschikking verplichte arbitrage en naleving van scheids rechterlijke uitspraken te willen op leggen. De voor verschillende pro vincies en districten aangewezen arbiters zijn reeds begonnen verte genwoordigers van werkgevers en werknemers en verdere deskundi gen te hooren. Wie den Nederlandschen Volksdienst steunt, steunt ons volk. Sluit U aan als lid. TOENADERING GEWEIGERD. Door den kerkeraad der Neder- landsche Hervormde gemeente te Epe werd het verzoek van de Gere formeerde Evangelisatie om in ker kelijk verband te worden opgenomen, ge 'eigerd. Voorts werd ook door den kerke raad der Nederlandsch Hervormde gemeente te Heerde het verzoek van de Vrijzinnig Hervormden tot opne ming in kerkelijk verband geweigerd. THEOLOOG EN MEDICUS. Nu de Noorc-Oosterpolder van het IJaselmeer bLmen afzienbaren tijd bevolkt zal worden, zoo schrijft hét Algemeen Handelsblad, komt de vraag zoowel an de geestelijker als van de materieele verzorging van de aldaar te vestigen bevolking met na druk naar voren; en veel meer dan vroeger ziet mtn de parallelliteit tus- schen die beide. Het is ontegenzeg gelijk juist, dat ons leven den invloed van de sociaal-economische omstan digheden ondervindt; maar ook moet worden erkend, dat de lichamelijke en geestelijke gesteldheid- van den mensch om herziening vraagt, daar zijn levenshouding op die omstandig heden van invloed is. Voor den veel zijdig gezichten medicus en den theo loog in het bijzonder ligt hier een onmetelijk terrein. Wij kunne: in het algemeen zeggen, dat de geestelijke vorming van den mensch een veel te weinig bewerkt arbeidsveld is, en (eveneens in het algemeen), dat de theologen te weinig studie maken vafi de psychologie, al zijn er dan uitzonderingen. Wel zijn er in dè laatste jaren gezaghebbende stem men opgegaan van theologen, die op psychologische voorbereiding van predikanten en geestelijken aandron gen. Wij noemen alleen maar het wejjt van prof. Arvid Runestam, hoogleeraar in de theologie te Lund: „Psycho-anolyse en Christendom". In de toekomst wacht den pastoor, die uit hoofde vap zijn beroep de diepere roerselen van de menschelijke ziel moet leeren verstaan, en waardoor zijn arbeid dien van den medicus kan aanvullen, een bijzondere taak voor het cultureele geestelijke leven, en nergens kan men een nieuwe taak- verdee' ng zóó goed opbouwen als in een nieuw gewonnen gebied. IN KERKELIJK VERBAND. Een geheele serie berichten ver meldt de inlijving van evangelisaties in kerkelijk verband. Zoo geschiedde te Assen, waar de kerkeraad vrijzin nig, de evangelisatie met ds. R. van der Loos en cand. J. Gras orthodox is; beide genoemden werden officieel hulppredikers der gemeente. Het vrij zinnige Coevorden deed desgelijks; cand. R. C. H. Verhoef werd hier tot hulpprediker benoemd. Eveneens deed Leiden (orthodox)Dr. H. D. Boersema werd hier officieel hulp prediker, echter voor „ten hoogste twee jaar" en op grond van „den bij- zonderen nood van den tijd". In Vaassen werden de afdeelingen van den Gereformeerden Bond en van den Nederlandschen Protestanten bond in kerkelijk verband opgeno men en hun gebouwen bij notarieele acf voor den tijd van twee jaar aan kerk overgedragen. Te Sneek werd de voorgangster der afdeeling van Vrijzinnig Hervormden, mej. M. W. J. CooUngh, voorloopig voor den Verloofd: ANNIE BRUIN en JAN ISAKSON. Julianadorp, 3 Juli 1942. Bij ons vertrek uit Den Hel der wenschen <>vij alle vrienden en bekenden het beste toe. M. G. VAN ZOELEN. F. VAN ZOELEN—SMIT. Alkmaar, Regullers'aan 19. i* Wij staan „tot uw dienst" met het oppersen en ont- vlekken van uw costuum, pantalon, demi, of colbert. Prijzen billijk Zondag 29 Juni van het land weggeloopen CHRIS GOES, Middenweg 101, Den Helder i gevraagd Mil. wachtgelder zag zich gaarne gepl. als kwit.looper, event. ophalen van huren. Des- gewenscht borg storten. Brieven onder No. 915, aan het Bureau van dit blad. aangeboden Te huur nog één huis, JAN BLANKENSTRAAT No. 11 4.50 per week, water vrij. Te bevr.: Drjkstraat 49. aangeboden Te koop: AQUARIUM, 40 X 80 X 45. Adres: De la Reystraat 17. Te koop:, MODERN PHILIPS RADIO. .Adres: Bureau van dit blad. Te koop aangeboden: EEN BOK. Adres: Bureau van dit blad. Te koop aangeboden een beste HEERENFIETS met nog goede banden. Adres: H. Kramer, Dahliastr. 12. Te koop: MODERN WOONHUIS, Ooievaarstraat 81. Te bevragen: Ruyghweg 97. Te koop een kleine 4-persoons AUTO, met Singer Nine, op goede banden, zuinig in gebruik Adres: Ooievaarstraat 103. Te koop; Damesfiets met banden, Am. Rolschaatsen met kogellagers. Bakker, Goversstraat 40.^ Te koop MEISJES SWAGGEIt, z. g. a. n., .10—11 j. Adres: Bureau van dit blad. Te koop een z. g. a. n. wollen 16-els VLOERKLEED. Adres: Breestraat 27. Te koop: witte Trouwjapon met 1. m. Tevens Gitaar in étui. Adres: Bureau van dit blad. Te koop KAPSTERSJAS, maat 40, z. g. a. n. Voorthuysen, Goversstraat 42. Na 5 uur. gevraagd Te koop gevraagd een z. g. a. n. KINDERWAGEN. Adres: v. Speykstraat 14, Den Helder. 2 R.K. jongens (broers) vast werk, zoeken KOSTHUIS. Ju lianadorp, A. Paulowna, Bree zand of omstr. Ook afzonderlijk. Adres: Lammerstr. 13, J'öorp. Wie ruilt Dames Tourfieta met banden, z. g. a. n. tegen nieuwe Empo Damesfiets? Adres: Hof, Spoorgracht 19. Verloren: Zilveren Schakel Armband, Maandag J.I., gaande van Spoorgracht, door de stad naar Emmastraat. Terug te bezorgen: Oranje straat 38. BELOONING voor diegene, die inl. verschaft, welke leiden tot terugbek. van mijn sinds Maandag j.1. vermiste bruine Vulpen met koperen omhulsel. Adres: Molenstraat 63. Weggeloopèn: jonge Herder, donker dek en lichte pooten, nikkelen halsketting om. Luis terend naa:- den naam Reks. S. v. p. terug te bezorgen bij K. v. d. Blom, Keizerstr. 1618, Den Helder. begint het plaatsbespreken voor het concert te geven door: o. 1. v. JohanDol Jr. Bij slecht weer wordt U in de ge legenheid gesteld om in de foyer te wachten. UIT GROOTE VOORRAAD LEVERBAAR MOOIE GEZONDE KOOLPLANTEN> van de klei, in de volgende soorten: Roode Bewaarkool orig., Langedijker Gele Bewaarkool orig., Langedijker, Deensche Witte, jonge planten, Groene Putjes, Bredasche Late Groene, Groote Herfst, Spruitkool,, middelhooge. Boerenkool, middel- hooge, fijne krill. Bloemkool, Alpha, Bloemkool, Herfstreuze. Preiplani^n, winter reuze, Slaplanten, Attractie, Zomerandij- vie, Koolrapen, Gele Blauwkop, Mergkool, jong. Beleefd aanbevelend, C. ZEEMAN - TEL. 288. WIE RINGER WAARD. tij;1 van een jaar godsdienstonder- wijzeres der gemeente. Ook te Sleen werd de voorganger der evangelisa tie officieel godsdienstonderwijzeres der gemeente. Onderhandelingen ter zake te Dozum, Heerde en Kampen mislukten. GIFTEN EN LEGATEN. De Gereformeerde kerk te Rotter dam-C. ontving van wijlen mej. P. v. D. een legaat, groot 834,51, waaronder een obligatieleening 1938, groot 500, ZWAAG, 1 Juli. Veilipgsvereen. „Bangert en Om streken". Aardappelen f 9, kl. aardappelen f 5, spinazie f 8—10, uien f 7.50, slaboonen f 40, snij- boonen f 40, doperwten f 20, peulen f 20, tomaten f 28.80—36, bospeen f 810, radijs f 1.80, rabarber f5.80 —7, bindsla f 7, sla f 1.50—2, bloem kool f 1114, komkommers f 9— 15, perziken f 1550, aardbeien f 28--35, blauwe pruimen f 90, prolefic f 35, kruisbessen f 10, ker sen f 40, tuinboonen f 13. WARMENHUIZEN, 1 Juli. Aanvoer: 1150 Kg. aardappelen:' Schotsche muizen f 9, 750 Kg. ra barber I 6. NOORDSCHARWOUDE, 2 Juli. Aanvoer: 2200 Kg. rabarber f 6, 138.000 Kg. Schotsche muizen, groote f 9, kleine f 5. BR. OP LANGENDIJK, 2 Juli. Aanvoer: 500.000 Kg. aardappe len: grooten f 9. kleine f 5, 19025 Kg. tomaten I—IV f 36. K 2167

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3