DE STRIJD IN IEGYPTE INSTALLATIE VAN DEN NIEUWEN BURGEMEESTER VAN DEN HAAG Bi licht mms van HOITIKA 1 AAMBEIEN NEDERLANDSCHE KULTUURKAMER RADIOPROGRAMMA Extra rantsoenen voor tewerkgestelden Neen, n AKKERTJE Da Nederlandsche Pijnstiller Italiaansch Weermachtberioht JttAlduJb Nieuw wereldrecord Voor Den Haag was het Woens dag een feestelijke dag; de nieuwe burgemeester, prof. Mr. T>r. H. Westra, werd geïnstalleerd. Het gebouw Javastraat 26, waar déze installatie geschiedde, was smaakvol versierd. De gemeentelijke gebouwen had den de nationale vlag uitgestoken en van den Haagschen toren, zoo wel als van het oude stadhuis aan de Groenmarkt, wapperde de vlag der beweging. In de Alexanderstraat en op het Plein 1813 rondom het monument waren tal van vlaggemasten opge steld. en diverse ingezetenen had den de ylag uitgehangen. De W.A. harmonie gaf een con cert en troepen van de Haagsche heerbannen, waarbij honderd man van den Rotterdamsohen heerbart waren gevoegd, maakten een marsch door de binnenstad, terwijl de jeugdstorm er afzonderlijk een hield. Tusschen twee uur en half drie Inspecteerde de nieuwe burgemees ter de troepen van W.A., Jeugd storm, politie en brandweer. Vele autoriteiten en genoodigden waren in de raadzaal aanwezig, waar de installatie-toespraken wer den gehouden. Nadat wethouder Vrijenhoek en de burgemeester hadden gespro ken, zei Dr. Schwebel, gevolmach tigde van den rijkscommissaris, het' volgende; Mijnheer de burgemeester, Het is mij een eer en een genoe gen U tegelijkertijd uit naam van den rijkscommissaris als eerste mijn hartelijke gelukwenschen me de te geven op den weg, dien gij van nu af aan zult moeten betre den. Met bijzonderen trots zal het U vervullen, dat gij juist de leiding van Den Haag, dat Uw geboorte stad is, op U moogt nemen. Den Haag is in de aohter ons liggende twee jaren als plaatsvervanger be stuurd door den eersten wethou der, professor van der Bilt. Ik weet, dat ik geheel in Uw zin handel, wanneer ik op dit oogenblik het eerst met het uitspreken van dank de plichtsgetrouwe ambtsleiding .van Uwen voorganger gedenk. De functie, die gij nu aanvaardt, Is reeds in normale tijden een uiterst verantwoordelijke. Het gaat er om, daarin al de^taken te ver vullen, die een in edelen wedijver met twee andere, even groote ste den staande groote stad haren lei der opdraagt. Bovendien is Den Haag sedert eeuwen de residentie des lands, wereldberoemd door de schoonheid harer ligging en stede bouwkundigen vorm, evenals door haar cultureele verrichtingen. De voortdurende omgang met alle centrale autoriteiten des lands en het behoud van de hooge reputatie der stad zullen aan U als burge meester de hoogste eischen stellen. De aldus reeds normaliter op U rustende verantwoordelijkheid wórdt nog ten zeerste vergroot door de nooden van den huidigen tijd. Maar oorlog en bezetting, die dage lijks nieuwe beslissingen van U zul len eischen, zijn nog niet het moei lijkste, dat gij meester zult moeten word.en. Het moeilijkste en belang rijkste, dat aan Uw ambtsleiding haar grootste taak, maar ook haar diepsten zin en definitieve oriëntee- ring zal geven, wordt gevormd door het feit, dat wij in een ommekeer der tijden staan, 'zooals Uw volk sedert» het tot volk en tot staat werd nog niet heeft beleefd en dat velen van de U^toevetrouwde bevolking, en in het algemeen uit Uw geheele land, zich daarvan nog in het ge heel niet bewust zijn geworden. Voor de afzonderlijke menschen, evenals voor de meeste volken van Europa, was het vrijheidsbegrip van de Fransche revolutie in verre strekking het ideaal geworden. Men wilde vrij zijn, zonder eenigen band maar raakte daardoor in een toe stand, die de menschen van elkan der en het geheel scheidde en hen daarmee hun plichten tegenover alle natuurlijke gemeenschappen deed vergeten. De volken, die door deze valsche vrijheidsgedachte ge grepen waren, werden stuifzand, vormden geen volgroeiden, toe- komstdragenden bodem meer. Wa re vrijheid is voor den afzonderlij ken mensch evenals voor volken slechts gelegen in den band met hoogere, boven hen staande ge meenschappen. Dat heeft het na tionaal socialisme ingezien, het leidt-daarmee de individuën terug naar de volksgemeenschap en maakt hen weer tot organische ge ledingen van hun volk. Het doet de volken weer hun ver wantschap met volken van gelijken bloede inzien en vormt op die wij ze weer een gemeenschap onder hen. In iedere echte gemeenschap dienen alle geledingen elkander en het geheel. Wel zijn de functies der geledingen verschillend, maar het respect en de eer van alle geledin gen zün gelijk. Zoof hebt gij als lid van de na tionaal socialistische beweging, waarvan gij lid zijt, U ten doel ge steld de aan Uw leiding toever trouwde volksgenooten terug te brengen 'naar een ware volksge meenschap en hebt ingezien, dat de toekomst van Uw volk slechts in gemeenschap met de Duitsche en de overige Germaansche volken kan gedijen. Wij, nationaal socialisten, weten, dat wij slechts in zoo een gemeen schap, waarin ieder volk dient, de ware vrijheid van onze Wolken vin den. De staatsrechtelijke vorming van deze gemeenschap laten vfij rustig en vol vertrouwen over aan onze leiders. Wij respecteeren en eerbiedigen een ieder, die eerlijk nog niet tot deze inzichten is gekomen, maar wij moeten ook van ieder, die onze overtuiging nog niet volgen kan, verwachten, dat hij haar respec teert en eerbiedigt. Alleen op die wijze, met respect voor wederzijd- sche oprechte overtuiging, kan het Nederlandsche volk weer den weg vinden naar echte volksgemeen schap. In iederen nieuwen grooten tijd zijn er individuen, die het nieu we slechts uit egoïstische motieven aangrijpen, maar 'dat verandert niets aan de zuiverheid van de idéé als zoodanig. Dat gij, geachte bur gemeester. de nieuwe wereldbe schouwing in haar zuiverheid hebt begrepen, dat heeft Uw geheele le ven tot dusverre bewezen. Gij hebt voor haar het hoogste gegeven, dat -een mensch geven kan, het bloed van Uw eigen zoon. Ik voel mij met U in mijn innerlijk varbonden door dezelfde oriënteering van mijn den ken en handelen, evenals door het offer, dat, evenals van U, ook van mij voor de komende gemeenschap onzer beide volkeren geëischt is. Gij zijt de burgemeester van Den Haag en moet het geheel zijn, ik j ben Uw helper en kameraad. Wij beiden zullen naast elkander staan in onverbrekelijke kameraadschap. Mi) heelt Zwltaal Aambetenzali perfect ge holpen. Dat zal teder kunnen ervaren die er last van heelt, zells bij verouderde gevallen. Jeuk en branderlgheld verdwij nen snel ZWITSAL brengt direct ver- Verlichting I •POT F. 0.75 TUBE F. 1.- Ook Zetpillen verkrijgbaar. KttJTSAL FABRIEKEN APELDOORN OPLAGEBOEK VOOR UIT GEVERS VERPLICHT. Het verordeningenblad der Ne derlandsche Kultuurkamer bevat een verordening var»den president, waarbij aan uitgevers van nieuws bladen en tijdschriften de verplich ting wordt opgelegd, een oplage- boek aan te leggen en regelmatig bij te houden. Deze boeken zullen periodiek ter controle móeten wor den ingezonden. Aangezien tot nu toe de oplage cijfers geheim waren, tastten adver teerders veelal in het duister ten aanzien van de werkingssfeer hun ner reclame. De voorspiegelingen, welke advertentie-acquisiteurs den adverteerders deden, waren niet zelden ver bezijden de waarheid. Aan dezen misstand "heeft de Ne derlandsche Kultuurkamer thans een einde gemaakt. De centrale persdienst van het N.A.F. meldt: De dienst werkverruiming van het N.A.F. deelt mede, dat door den rijksdienst voor de werkverruiming de volgende regeling is getroffen met het Centraal Distributiekan toor. Extra rantsoenen voor hen, die in de werkverruiming zijn tewerk gesteld, zullen door de gewestelijke inspecteursvan den distributie- dienst, na overleg met de inspecties van den rijksdienst voor de werk verruiming, worden vastgesteld. Daar de aard van het werk als richtsnoer geldt bij de toekenning der extra-rantsoenen is vastgelegd weil als licht, zwaar en zeer zwaar ten aanzien van deze toekenning zal gelden. Hierdoor zal een bil lijke verdeeling der beschikbare rantsoenen plaats kunnen vinden. DE NED. OOST COMPAGNIE. De rijkscommissaris voor de be zette Nederlandsche gebieden, rijks minister Seyss-Inquart, heeft op 1 Juli den president van de Neder landsche Bank, Mr. Rost van Ton ningen, benoemd tot voorzitter van den raad van beheer van de op 6 Juni 1942 te Amsterdam opgerichte Nederlandsche Oost Compagnie N.V. VESTIGINGSVERBOD TE UTRECHT. Het is den burgemeester van Utrecht gebleken, dat nog herhaal delijk personen van elders zich te Utrecht vestigen zonder de aldaar vereischte vestigingsvergunning. Daar dit tot groote teleurstelling en schade leidt, wordt belangheb benden ernstig geraden hun woon plaats niet naar Utrecht over te brengen of daartoe overeenkom sten aan te gaan, alvorens zij ver zekerd zijn van de vestigingsver gunning. TERREIN PALEIS VOOR VOLKSVLIJT. Voorloopig plantsoen. Nu het zich laat aanzien, dat nog zeer geruimen tijd zal verloopen, eer kan worden begonnen met den bouw van het nieuwe raadhuis op het terrein van het voormalige Pa leis van Volksvlijt, heeft de burge meester van Amsterdam besloten, dat terrein als plantsoen te doen inrichten. Het plantsoen zal zoo eenvoudig mogelijk worden aan gelegd en op e§n wijze, welke zoa weinig mogelijk kosten voor on derhoud medebrengt. De aanleg- kosten worden geraamd op f 18.000. Reikt Uw zwakkere volksge nooten de hand, wordt lid van den Nederlsndschen Volks diens t. Het was op een der laatste dagen van Mei, dat Rommel zijn nieuwe offensief in Libye aanving. Aanvan kelijk ondervonden de Duitsche en Italiaansche divisies krachtigen te- gènstand, doch toen de Gaullisti sche bezetting van het woestijnfort Bir Hacheim voor den druk moest wijken, en Rommel zijn beroemde en gevreesde caroussel-rijden in de woestijn weer optima forma ging vertoonen, werd generaal Ritchie zóó draaierig en duizelig, dat hij tegen zijn eigen mijnenveld terecht kwam, eer hij goed wist, wat er met hem en zijn Zuiü-Afrikaansche, Nieuw Zeelandsche, Britsch-Indi- sche en Engelsche troepeé, tezamen vormende het eens zoo roemruchte 8ste leger van Wavell, aan het ge beuren was. Maar toen was hij dan ook méér dan de helft van zijn nieuwe Amerikaansche tanks, die niet zoo bijster blijken te hebben voldaan, kwijt en daarna was zijn oog en hoop vooral gevestigd op 't thermometerkwik. Als dat nog 'n paar streepjes steeg, kon er in de woestijn beslist niet verder gevoch ten worden, decreteerden de Engel- schen. Maar Rommel en zijn man nen keken niet naar het kwik, doch in verder verwijderde, Oostelijke richting en voelden zich in hun tanks blijkbaar zoo kiplekker als een haring in de koelkast en op 21 Juni viel Tobroek. In 1941 had deze vesting een ze- venmaandsch beleg met succes door staan, maar nu was het binnen twee maal vier en twintig uur, nog vóór dat de binnen de uitgebreide verdedigingslinies teruggevallen troepen deze voldoende h»dden kun nen bezetten, afgelooperfc En terwijl de krijgsgevangenen nog geteld moesten worden, was Rommel veld maarschalk geworden en al op weg naar Mersa Matroe, waar zijn tanks tien dagen later binnenrolden. Wég was de laatste flankbedreiging voor de Duitsch-Italiaansche aanvallers. Al vechtend waren in iets meer dan een week tijd 400 kilometer, dat is een afstand van ongeveer Antwer pen naar Groningen, onder zware terreins- en weersomstandigheden, afgelegd. De oorlog was dus, na ruim een jaar, weer op Egyptischen bodem overgebracht en nóg bleek Rommel zich niet aan de Engelsche spelre gels te willen houden. Van Uitbla zen was ook nu geen sprake en vóórt denderden de tanks en vracht auto's. De weerstand van de resten van het 8ste leger was spoedig ge broken en de afstand welke de aan vallers nog uan Alexandrië, de laat ste overgebleven Britsehe oorlogs haven in de Oostelijke Middelland- sche Zee, scheidde, was zoo omtrent die van Antwerpen tot den Haag geworden. Langs het Oostfront blijken de Duitsche legers in beweging te komen en is dit Egyptische front eigenlijk niet een verlengstuk er van? Eenige maanden had het ge schenen dat dit lange front, van Moermansk tot Tot) roek, verstard was, doch thans is, ten Noorden en ten Zuiden van de Oude We reldzee de bewegingsoorlog hersteld en of men nu in Charkof is" of in Mersa Matroe, blijkbaar is voor beide legers het einddoel hetzelf de.. Doch wat hiervan zij, voorloopig zal generaal Auchinleck meer dan zijn handen vol hebben ora Rom mel voorloopig een bad in den Nij 1 te betwisten, waarbij dan noe komt, dat in Egypte het volk ook Bijna niet in staat uw dageljjksch werk te doen? "AKKERTJES" zullen U weer spoedig en heele- maal kunnen opknappen. Klaag daarom niet, maar: 255. Maar ze wisten van geeq op houden, uitgehongerd als ze waren en keken pas op, toen de schijn werpers aanflitsten en een oogver blindend wit licht op hen scheen. Tegelijk zagen ze twee ongunstig uitziende mannen op hen afkomen, waarvan een 'n jongetje aan de hand hield, dat erg suffig uit zijn oogen keek. roerig schijnt te worden, gezwegen nog van de ernstige spanningen in de Arabische wereld. De Engelsehe propaganda moge, na Churchill's terugkeer vooral wijzen op het steeds langer wor den van Rommel's verbindingslij nen, maar die der Britsehe troe pen worden met dat al weinig korter, want de Amerikaansche aanvoeren moeten/ rond Kaap de Goede Hoop blijven varen en hoe veel schepen zijn vóór dien, dicht bij huis, reeds niet getorpedeerd door de Duitsche duikbooten die onder de Amerikaansche kust ope- reeren? Steeds meer wordt het zelfs den leek op verren afstand duidelijk, dat de bombardementen aan den loopenden band op Malta het daarmee beoogde resultaat hebben bereikt, n.1. dat aan Rommel zeer belangrijke materieel- en troepen versterkingen dwars over de Mid- dellandsche Zee aangevoerd zijn kunnen worden. Daardoor heeft hii het overwicht kunnen verkrijgen vóór dat de met zooveel ophef aangekondigde nieuwe Amerikaan srhe wanens in voldoende hoeveel heid in het Midden-Oosten ingezet konden worden. Churehill's thuiskomst is weinig feestelijk geweest en in het Lager huis zal men in deze dagen toch ook wel tot de erkenning komen, dat niet radiopropaganda. rede voeringen en moties, doch op het slagveld door harde daden de groote beslissingen worden ver kregen. Niet de woorden der di plomaten én parlementariërs doch de taal der wapenen geeft den doorslag! HANDELSREGISTER. Inschrijvingen van 23 Juni tot 30 Juni 1942. Nieuwe jnschrijvingen: Den Helder: Transportbedrijf D. Faikena, Ooievaarstraat 24, trans portbedrijf, los en laadwerk. Andere wijzigingen: Alkmaar: Alkmaarsche Glazen- wasscherij Zalm en Zonen, Tuin straat 24, in- en uittreding vennoot. Den Helder: J. Bruin, van Galen straat 20. melk- en kruideniersbe- drijf, overgegaan aan de Wed. G. BruinGrooff. Langedijk: H. v. d. Heerik, Ifroek op Langendük, Dorpsstraat 246. beurtschipper en vrachtdienst, de afdeeling vrachfkutodienst is over gegaan aan G. J. v. d. Heerik. Schagen: G. Plevier. Laan C 262. cafébedrijf met stalling, rechtsvorm gewijzigd. Opheffingen: Alkmaar: W. F. Stoel'g Handel Mij. N.V., in liq. Eilandswal 10, han del in zaken de bouwvakken en het transportwezen betreffende, liqui datie beëindigd. Barsingerhorn: Café Restaurant „De Fortuin", N.V. in liq., Dorps straat A 61, liquidatie beëindigd. Bergen: Pension Eikenhof, eig. P. Vrije Jr., Guurtjeslaan 1. Gedeponeerde stukken: Schoorl: N.V. Hybrida in liq., Duinweg 84, plan van uitkeering ingediend. Alkmaar: W. F. Stoel's Handel Mij. N.V. in liq., Eilandswal 10, plan van uitkeering ingediend. ROME, 2 Juli. In zijn weer- machtbericht no. 766 maakt het Ita liaansche opperbevel het volgende bekend: De Britsehe stellingen van El Alamein aan de Arabische Golf, die krachtig versterkt en hardnek kig verdedigd werden, zijn gisteren door de Italiaansche en Duitsche eenheden stormenderhand ingeno men. Na een verwoeden strijd bra ken de troepen van de as door de vijandelijke linies heen. De lucht macht van de as pfreep herhaalde lijk in den strijd te land in en over- heerscht den toestand. De Britsehe luchtmacht verloor tijdens lucht gevechten negen toestellen. Formaties Italiaansche en Duit sche vliegtuigen ondernamen hevi ge bomaanvallen op de steunpun- ten van Malta, waarbij tat van doe len getroffen werden. Tijdens he vige en herhaalde luchtgevechten schoten onze escorteerende jagers elf Engelsche machines neer, zon der zelf verliezen te lijden. Een vijandelijke vliegtuig liet op het eiland Scarpato in de Egeïsche Zee eenige bommen vallen, die geen schade aanrichtten. h'h:T lil .T .KrrON Een romantisch verhaal uit de Grieksche bergeq door ERNST KLEIN 10 Vitus knikte tevreden, toen hij het las. Voor de vleiende betiteling was hg niet verantwoordelijk, maar 'net doel, dat hij bereiken wilde, konden ze eerder baten dan schaden. Des middags zat hij bij den consul- generaal. Het bezoel: bi) den Wali was reeds gebracht; de papieren be vonden zich in zijn zak en nu genoot hjj met innig welbehagen van de Turksche koffie die zijn gastheer hem voorzette. Deze wees op het bericht ln de „Union et Progrès". Wie u niet kent, zeide hij, zou gelooven, dat u reclame voor uzelf wilt maken. Maar nu U hebt toch zeker een bedoeling met dien onzin! Dat is geen onzin, dat is een val! En wie moet in die val loopen? De heeren bandieten. Ik begrijp er niets van. U bent altijd een waaghals geweest, waardè vriend, maar u zoo op een presen teerblaadje aan te bieden, dat grenst toch aan waanzin. Inplaats van met een gevangen professor, zal ik mij spoedig met een omgebrachten jour nalist hebben bezig te houden. Het eene is mg even antipathiek als het andere. Afwachtend geëerde magistraat! Heeft men van de bandieten zelf nog niets gehoord? De copsul-generaal wist al even weinig als de wali. Er was meer dan een halve week verstreken se dert den overval en de bende had nog niets van zich laten hooren. Blijkbaar wilden zg' eerst hun ge vangene in veiligheid brengen, voor zij de onderhandelingen openden. De consul verwachtte eiken dag hun bode. Noch hg, noch de Turksche autoriteiten hadden er eenig ver moeden van, wat voor een bende het was, die den professor ontvoerd had. Ik vermoed, dat het geen Turksche Grieken, doch Grieken uit het koninkrijk zijn, eindigde de con sul zijn verslag. Zg hebben hier hun spionnen natuurlijk gehad die oude gek van een professor heeft het luid genoeg rondgebazuind dat hij naar Kokonoplos wilde. Het nest ligt niet ver .van de grens in één dag zijn zij erover, den volgenden dag terug. Ik ben nieuwsgierig, wat zij zullen verlangen. Nu, aan bescheidenheid gaan die kerels zich gewoonlijk niet te buiten. Enfin, wij zullen zien, welke uitwerking mijn klein bericht heeft. Vitifs lit zich een derden kop koffie inschenken en góng op een ander onderwerp over. Vertel mij eens, begon hij, is u iets over Appolodorus Xymatis bekend Hm! er valt eigenlijk niet veel in zijn nadeel te zeggen. Een schat rijk man, die zich weinig om poli tiek bekommert Ik dacht, dat hjj hier als leider der Grieken gold...? Nominaal, ja. Maar ik ge loof, dat bij hem de zaken voor gaan. Overigens is hg een intiem vriend van Talaat en Dschavid. Leeft zeker op grooten voet? Dat zou ik denken! Nu, hij heeft ook wql een en ander, dat de rrtoeite waard is om te laten zien' Een prachtige villa, een schitteren den tuin en de mooiste vrouw van den heelen Levant. Z-o-o-o? Vitus onderdrukte een geeuw. Zijn gastheer maakte zich boos. Als U haar zag, dan zoudt U geen lust tot gapen meer hebben, verklaarde hij. Het maken van poëtische vergelijkingen is niet be paald mijn sterke zijde, maar toch beweer ik, dat die vrouw zoo mooi is als een engel uit het paradijs. Nu, zoo poëtisch is die verge lijking niet. Eerder een beetje afge zaagd. Zoo? Nu, dan hoop ik, dat U madame Xymatis eens zult leeren kennen! Of haar zuster! want,die is namelijk even mooi. Vitus strekte zijn lange beenen uit, voor hij zijn pijl afschoot. Ik ken ze alle twee. Heb van af Budapest met haar gereisd. De consul-generaal was diep ver ontwaardigd. Dat is toch al te kras! Eerst hoort hij mij uit... zeg eens, voor welke van de twee interesseert U zich eigenlijk? Ik wou, dat ik het wist! zucht te Vitus wanhopig. Hij ging op verkenning uit. Niet ver van het huis van den consul- generaal verhief zich dicht aan de zee de villa van Apollodorus Xyma tis. Met voornamen hoogmoed keer de zij de straat den rug toe, een een voudige steenen gevel met gesloten jalouzieën. Dicht lichter het gebouw begon de twee meter hooge muur van den tuin, die zich tot aan de zee uitstrekte. De kruinen van oude boomen staken er een heel eind bo venuit, machtige platanen, olmen, cypressen. Zelfs slanke palmen stonden slaperig te wuiven in het zachte middagbriesje, dat uit de richting van den Olympus waaide. Het liep tegen vijf uur. Voor Oos- tersche begrippen vroeg op den dag. De voorname villastraat lag als uit gestorven in den bradenden zonne gloed. Geen mensch, geep geluld. Wijd en zijd geen geopend venster. Elk kwartier twara de paardentram .zwaarmoedig aangesukkeld. Lang zaam trok het magere paardje den wagen achter zich aan. Ëlnnenin hielden koetsier en conducteur een wedstrijd in snurken. Levant- idylle1 Langen tijd stond Vitus, geduldig als een schildwacht, op den hoek van een straat aan de tegenoverge stelde zijde van het huis. Toen er zich niets vertoonde of bewoog, gleed hij den tuinmuur langs tot aan het strand. De muur eindigde een heel eind in de zee. Deze vesting was alleen vanuit zee toegankelijk. Ik kom vanavond terug, zeide Vitus tot zichzelf. Ik moet weten wie van beiden... Wordt yervolgd., STOCKHOLM, 2 Juli (D.N.B.) De bekende Zweedsche athleet Gun- der Hiigg slaagde er gisteravond in Götetoorg in. met den fraaien tijd van 4 min. 6,2 sec. een nieuw we reldrecord te vestigen over 1 mijl. Hij verbeterde hiermede het oude wereldrecord, dat op naam staat van den Engelschen athleet Woo- derson met 0,2 sec. De 1500 Meter werd bij deze suc cesvolle recordpoging afgelegd in 3 min. 50,8 sec. De thans wederom verbeterde wereldrecordtijd van Wooderson datéërt van 28 Aug. 1937 geloopen in het Motspurpark in En geland. ZATERDAG 4 JULI. Hilversum L 415.1 m. 6 45 Qramofoonmuslek. 6.50 Ochtendgym nastiek. .1.00 B N O Nieuwsberichten. 1.15 Qramofoonmuslek. 1.45 Ochtendgymnastiek. 155 Oramofoonmuslak. 8.04 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 0 15 Brandsnda kwesties, eauserla (opn.). 8.10 Oramoloonmuslak. 8.15 Voor da huiserouw. 8.20 Qramofoonmualek. 10 00 Ern stige muziek (opn.). 11.00 Voor xleke kinderen. 11.20 Voordracht voor 2 plano's en gramofoon- muslek. 12.04 Prana Wouters en *l)n orkest. 12.44 Almanak. 12.48 B.N.O.: Nieuws- en za kelijke berichten. 12.00 Bertui van Dlnteren en s|)n orkest en gramofoonmuzlek. 14.00 Cul tuur en staat, cauaerie. 14.20 Na gedanen arbeid, muslek en vroolUkheld. 15.45 Qramo foonmualek. 10.00 BUbelleilng en gewijde mu slek (opn.). 10.30 Pro Muaica. Ce. 10.86 Qra mofoonmualek. 11.15 B.N.O.: Nieuws-, zakelijke berichten. 11.20 Orgelspel. 10.00 De NSB. ant woordt. 10.15 Gramofoonmuzlek. 10.46 B.N.O.: Nieuwsberichten. 10.65 B.N.O.: De wereldmee- nlng uit den aether geplukt. 18.05 Liedje van verlengen. 18,15 De luleterglds vertelt, gevari eerd programma. 20.16 Fllmpraatje. 20.30 Qarard van Krevelen eo lUn orkest, soliste en programma-overzicht. 21.45 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 22.00 Gramofoonmuslek. Vanaf 22.16 Allaen voor da Radio-Centrales dl# over een ltjriverblnding met de studlo't beschikken. 22.15—24.00 Oramoloonmuslak. Hilversum II. |01,g m. 0.458.15 Zie Hilversum I. 8.16 Oramofoon- muzisk. 10.00 Morgenwijding. 10.16 Qramofoon mualek. 10.10 Llobta muziek (opn.). 12 00 Or gelconcert. 12.30 Oramofoomnuzlek. 12.45 B. N. O.: Nieuws- sn zakelijke berichten. 12.00 Een vlaacherU kwartiertje. 11.16 Klaas van Beeck en aUn orkest. 11.40 We kijken de natuur ln. 14.00 Arnhemache Orkeatvereenlglng en solist en gramofoonmuslek. 15.30 Tljd- schriften-Schouw. 15.46 Ensemble Wllly Kok. 16.20 De groententuln ln Juli. 16.45 Oramo- foonmuziek. 11.00 Voor da binnenschippers. 11.16 B.N.O.: Nieuws- en sakelUke berichten. 11.20 Qramofoonmuslek. 18.15 Het Kwartier van den arbeid. 18.30 Otto Hendrlke en stln orkest, en gramofoonmuslek. 18.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 B.N.O.» Praatje ln Oro- ntngach dialect. 11.60 Bplegel ven den dag. 20 00 Concertcebouworkeat en aollat. 21.00 Ale Ik 't voor 't seggen had. 21.15 Concertgebouw orkest en sollet. 21.45 B.N.O.Nieuwsberichten. 22,00 B.N.O.: Militair overzicht. 22.10 Avond- wljdlng. 22.16—24.00 Zie Hilversum I. Hoofdredacteur A. R. Jonker lafw.l. Pl.verv van den hoofd- red., buitenl. en stadsnieuws Den Helder A. C. van Kampen, Binnenland, alg. report, en streeknieuws A. Eriks. i

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 2