schaF Dl SPAR 52 TAMBO KOMT NAAR Stadsnieuws Nog enkele plaatsen... Marktberichten MET UW BONNEN :L SPAAR UW THEE DOÜWE EGBERTS Inenting tegen diphteritis en roodvonk Eens verwaarloosd cn verguisd H,A.V. nieuws Ook Meijer in de B-klasse Predikbeurten Breezand. In de komende film „Ik besphuldig" wordt een belang wekkend probleem aan de orde ge steld. Hanna (Heidemarie Hat- Eb Oki brengt het UDós 't beste van het beste, heerlijk- geurend, pikant en zóó natuur lijk van «maak, dat U voortaan geen andere jus zult wenschen! Dat komt door het speciale Oki recept, dat nu wederom verbe terd ia. Proef nu die bruine Oki-Jus. WOENSDAGEN ZATERDAGEN ZONDAGEN Overige dagen: Volwassenen 77 ct. Kind. t.m. 13 j. 52 ct. c/oor ze te mengen met Het Concert der „Koperen Knoopen" vrtfwel uitverkocht Wjj hebben ons niet vergist toen wij eergisteren schreven, dat de be langstelling voor het concert der „Koperen Knoopen Band- een groot succes zou worden.'Gistermorgen 11 uur is de plaatsverkoop voor de uit voering begonnen en voor er ander half uur verloopen was, bleek dat zaal en balron voor verreweg het grootste deel besproken en uitver kocht waren. Nu zj) er 3e aandacht nog op ge vestigd, dat er nog enkele goede plaatsen disponibel zijn. Men haaste zich echter deze te koopen, aangezien men anders zeer zeker teleurgesteld zal worden. Hiervoor is hedenmiddag gelegenheid tot 3 uur aan het Ca sino-loket. Vangt aan P."ci^ half 3. Men zorge er dua voor ook precies op tijd aanwezig te zijn, aan gezien de deuren tijdens de muziek niet geopend worden. Volgende week wordt men op dezelfde dagen verwacht Met ingang van a.s. Maandag vindt de tweede inenting plaats tegen diptheritis en roodvonk. De aandacht zij er op gevestigd, dat men op denzelfden dag dient te kofhen als twee weken ge leden en wederom des avonds tusschen 79 uur. Nadat het aanvankelijk bleek, dat er vele ouders waren, die het niet noodig oordeelden hun kind of kinderen voor deze beide uiterst kwaadaardige ziekten te beschermen en daarmede tevens de gemeenschap waarin zij leven te beveiligen, was de opkomst naderhand iets meer bevredi gend. Met niet genoeg nadruk kan er op gewezen worden, hoe vol strekt nuttig de maatregel is, en dat men thans de gelegenheid geboden krijgt zich te immuni- ficeeren tegen beide ziekten. Niemand verzuime dus deze gelegenheid, die volgende week weer in het gebouw van den meentelijken Geneeskundigen en Gezondheidsdienst geboden wordt WlEFHNOE\ Mi hoog in aanzien Er is een tijd geweest dat geen visscher zich verwaardigde naar 't artikel „schar" om te zien. Schar werd als minderwaardig beschouwd bij vangst vaak overboord gegooid en weer aan de elementen prijs ge geven. Aan den afslag was schar vrijwel onverkoopbaar, bracht lut tele centen per pond op en slechts wanneer dit lastige goedje bij de uitoefening van andere visscherij (b.v. garnalenvisscherlj) in groote hoeveelheden werd gevangen, ge troostte men zich de moeite eenige kisten vol mee te nemen. Voor een paar dubbeltjes per kist was al thans de moeite beloond en de on edele visch ging veelal als z.g. „puf" met ander afval en niet gangbare visch naar de vischmeelfabrieken. Ook de hoekwantbotvisschers za gen de scharren liever niet dan wel. Speciaal gevischt werd er nim mer op deze visch, behoudens door den amateur voor wien de schar- visscherij een aangenaam tijdver drijf was Toch bezat schar uitste kende kwaliteiten, doch de vissche rij daarop loonde de moeite niet. erwend als het publiek was, gaf het de voorkeur aan andere, betere visch, zoodat het aanbod Van schar steeds de vraag overtrof. Vandaar "ook de slechte prijs. y Er is thans te dien opzichte, even als met zoovele andere dingen, wel het een en ander veranderd. Het publiek heeft zijn eischen wel zeer gematigd, kijkt minder op kwali teit, doch wenscht visch. In dep vorm van schar ontvangt het thans een, wat wij zouden wil len noemen „surrogaat-bot", van de allerbeste soort. Vooral gebakken is schar uitstekend, terwijl het ge kookt de bot zeer nabij komt. Ook gerookt en eenvoudig gedroogd is het een lekkernij. De eens gesmade schar, heeft plotseling een eere plaats onder de Waddenzeevisch» verworven. Naar Wij van officieele zijde ver- nemen, is de athleet J. Meijer voor zjjn uitstekende prestaties, welke hij dit seizoen reeds geleverd heeft en zeer zeker nog leveren zal, bevorderd tot de B-klasse. Derhalve bezit de H.A.V. op het oogenblik 2 B-klassers, n.1. P. Huur man en J. Meijer. Naar alle waar schijnlijkheid zullen er aan het einde van het sportseizoen nog wel meer deren b;j komen, waaronder ook eenige dames, naar wij hopen. FIGARO HET KIND VAN DE REKENING Een kappèr uit de Keizerstraat kwam dezer dagen tot de minder pretitge ontdekking, dat men zich tjjdens den nacht had ontfermd over den kapperastok, die jarenlang zijn gevel had opgeluisterd. Men kan ook alles gebruiken! - VOOR EEN BRANDHOUTJE? Een bewoonster van de Loods- gracht deed btj ,de politie aangifte, dat van een haar toebehoorend per ceel aan de Van Hogendorpstraat een schutting was ontvreemd. verkeersovertreders. De politie bekeurde een persoon, die het waagde een fiets te berijden, Zonder dat dit vervoermiddel was voorzien van een bel. Een ander kreeg een bon voor het rijden zonder bel, terwijl hij bovendien nog iemand achterop had, die den maximum leeftijd van tien jaren 'reeds was gepasseerd. Een derde verkeerszon- daar werd aangehouden wegens het rijden in verkeerde richting. YlieuuM uU I0i& benoemd. Tot opvolger van den heer G. Metz is tot leider van het Distributiekan toor benoemd de heer A. J. Luttekes, plaatsvervangend leider van het Distributiekantoor te Ommen. beroepen. Ds. van Wieringen, Ned. Hervormd predikant te Urk, ontving het beroep van de Ned. Hervormde Gemeente te Werkendam. MIDDENSTANDSDIPLOMA. Voor het middenstandsdiploma slaagden de dames: Tr. de Boer en S. Guldemeester en de hffren_Ljf' Brouwer, L Metz, J. Neutjes Kzrn, K. L. Ongersma, J. Schraal Wzn. en Joh. Vis. URK. Door 65 vaartuigen werd aan den Gem Vischafslag aange voerd: 4100 .g aal en paling, van 15 tot 114 kg per vaartuig, Pril» f O-?8 1.54 per «kg; 70 manden nest bu cl. per mand. Het is thans de echte schartijd ook wat kwaliteit betreft, en zij is er overvloedig, juist'in 'n tijd dat andere visch zeer schaars is. We zien het thans gebeuren, dat de beroeps»isschers zich speciaal op de scharvisscherij gaan toeleg gen, iets waaraan men vroeger nier dacht. Men bedient zich daarbij zelfs van het gewone amateurvisch- tuig, de peur. Doch, om derwille van de smeerzet zelfs de be- roepsvisscher zijn ingewortelde principes opzij, en men fcaat zelfs zoover dat op het oogenblik op schar meer prijs wordt gesteld dan op het volwaardige artikel bot. Als men weet dat schar er in veel grooter aantal is, zich gemak kelijker laat verschalken en een hoogeren prijs opbrengt dan de bot, heeft men de verklaring voor deze principe-verloochening gevonden. Andermaal komt de kwestie neer op de ondoorgrondelijke prijsrege ling, die t.a.v. de visch reeds vele onaanvaardbare dingen in het le ven heeft geroepen. Voor bot geldt een maximum prijs van 41 cent per pond, de schar prijs is ongelimiteerd en beweegt zich van de 4047 cent per pond. Een en ander heeft een ware klopjacht op de schar ontketend Met alle ten dienste staande mid delen wordt getracht deze visch te bemachtigen. Velen hebben reeds hun bootje naar Den Oever ge bracht en nog dagelijks ziet men auto's en wagens met bootjes Oever waarts trekken.. In diep water wordt naar hartelust gepeurd. Op het goede plekje wordt de een na de andere schar opgehaald. De visch is zeer gulzig en zuigt zich vast aan het in het water gelaten aan een touwtje gebonden bosje zeepier. Het komt voor dat op deze manier in korten tijd honderden scharren "worden verschalkt. Ook de scharkoepel is in eere hersteld. Sommige visschers vangen 100— 150200 pond per dag. De bedrijfs- onkosten zijn gering en er worden goede besommingen gemaakt. De botvangst is geheel op den achter grond geraakt. Het kan verkeeren POLITIE. Gevonden: een damesarmband. Inlichtingen gemeentebode. ZONDAG 5 JULI. Westerkerk (Helden der Zeeplein). V.m. 10.30 u., Ds. A. van Biemen, van Barsingerhorn. Geref. Kerk, (rtehobothkerk). V.m. 9 en 10.45 u., Ds, F. Tollenaar. N.m. 4 en 5.45 u., Ds W. P. Kramer, van Finsterwolde Julianadorp, n.m. 6 u., Da. F. Tolle naar. Anna Paulowna, n.m. 6 u., Ds. van Twillert van Wieringerwerf. Herat. Ev. Luth. Gem. (Weezenstr.) V.m. 10.30 u„ Ds. Steegenga, van Harlingen. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). V.m. 10 en n.m. 5 u., de heer J. Rebel Doopsgezinde Gemeente. N.m. 7.15 u„ Kerkdienst voor de Vrijz. Christel. Jeugd o. 1. v. Ds. v. Drimmelen. Oud-Katholieke Kerk (Langestr. 78) V.m. 11 u., H. Dienst (Pastoor H. J. Verhey. Evangelisatie Palmstraat) V.m. 10 u„ Zangdienst. 'V.m. 10.30 u., Cand. J. Borghardt, te Alkmaar. Evan; ellsatlegebouw (Vijzelstraat). V.m. 10 en n.m. 7.30 u. Samen.komst. N.m. 12.15 en 2,30 Zondagsschool. Woensdag, n.m. 7.30 u., Bijbellezing. Vrijdag, n.m. 7.30 u„ Zangdienst Leger des Heils (Spoorgracht 35). V.m. 10 u. Hei.igingsdienst. N.m. 7 u. Verlossingsdienst. 12 u. Zondagsschool. A.s. Maandag 2.15 u. Vrouwenkrans. A.s. Dinsdag 7.30 u. Schriftlezing. TEXEL. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u., Ds, Visser. N.m. 7.30 u., 'Ds. Visser, Jeugd dienst. Waal, n.m. 8 u., Ds. Salm. Oosterend, v.m. 10.30 u„ Ds. Kok. D'e Cocksdorp, v.m. 10.30 u„ Ds. Salm Koog, n.m. 3 u., Ds. Kok. Den Hoorn, v.m. 11 u., Ds. Wessel- dijk. V Oudeschild, v.m. 10 u„ Ds. Tinholt. Doopsgezinde Gemeente. Oosterend, v.m. 10.30 u., Ds. Gorter. Den Hoorn, v.m. 10.30 Ds. Knot. Geref. Kerk. Den Burg, v.m. 10 u., Cand. Wouda. N.m. 3 u„ Ds. v. d. Leer. Oosterend, v.m. 10.30 u„ Da v. d. Leer N.m. 3.30 Cand. Wouda. Geref Kerk H. V. Oosterend, v.m. 10.30 en n.m. 3.30 u„ Ds. v. d. Plas. Den Burg, n.m. 5.50 u., Ds. v. d. Plas. ZONDAG 5 JULL Ned. Herv. Gemeente. Schagen, 's av. 7.30 uur, Ds. Kap teyn. Maandcollecte. Valkkoog, voorin. 10.30 uur, Ds. Kapteyn. 10-jaarl. stemming. Burgerbrug, zie St. Maartensbrug. Eenigenburg, geen dienst. Oudesluis. zie Schagerbrug. St. Maartensbrug, nam. 2.30 uur, Ds. Witkop. - Kolhorn, nam. 2.30 uur, Ds. Van Biemen. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, Ds. Vorstman. Wieringerwerf, nam. 2.30 uur, Ds. Meijer Drees. Maandcoll. Oosterland, voorm. 10.30. uur, Ds. Van Beek. Westerland, nam. 7.30 uur, Ds. v. Beek. Wieringerwaard, voonn. 10.30 uur, de heer A. Kalis. Julianadorp, voorm. 10.30 uür, de heer B. Broekman, van Alkmaar Callantsoog, voorm. 10.30 uur, -Ds. M. van Wichen. Petten, geen dienst. Schagarhrug, voorm. 10.30 uur, Ds. Witkop. Nieuwe Niedorp, geen dienst. Winkel, geen dienst. Dirkshorn, voorm. 10.30 uur, Ds Koole. Middenmeer, voorm. 10 uur, Ds. Meijer Drees. Maandcoll. Heerhugowaard, voorm. 10.30 uur, Ds. de Mooy. Veenhuizen, geen dienst. Oude Niedorp, 's av. 8 uur, Ds. de Mooy. Oudkarspel, voorm. 10.30 uur, Ds. Nell. Noordscharwoude, geen dienst. Opmeer, voorm. 10.30 uur, Ds. Kreb Hoogwoud, 's av. 8 uur, D3. Kreb Warmenhuizen, voorm. 10.30 uur, Ds. Tuinstra, van Alkmaar. Broek op Langendijk, voorm. 10 u., Ds. D. A. Meeter van A'dam. Nam. 3.30 uur, Ü3. M. C. Koole. Zuidscharwoude, voorm. 10.30 uur, de heer C. A. Korndörffer, van Harderwijk. Extra coll. Doopsgezinde Gemeente. Nieuwe Niedorp, voorm. 10.30 uur, prop. J. P. Keuning, te De Rijp Op beroep. Broek op Langendijk, voorm. 10.30 uur, Mej. de Lugt. Geref. Kerk. Schagen, voorm. 10 uur, Cand. J v. d. Mije, hulpprediker. Nam. 2.30 uur, Cand J. v. d. Mije Kolhorn, voorm. l'0.30 en nam. 3.30 uur, Ds. Visch. Broek op Langendijk, voorin. 10 u„ Ds. Donner. Voorber. H.A. Nam. 3 uur, Ds. Donner. Noordscharwoud?, voorm. 10 «uur en nam. 4.30 uur. Dr. Richel. Chr. Geref. Gemeente. Broek op Langendijk, voorm. 10 u en nam. 3 uur, Ds D. Biesma Jr Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.15 uur, Cand Beneder. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. 's AV. 7 uur. de heer Boon. Kerkkoor. Schagerbrug, Voorm. geen dienst. Nam. 2.30 uur (in de Ned. Herv Kerk), de heer C. Hégeman, van Noordwijk. Nieuwe Niedorp (Ned Herv. Kerk» vporm. 10 uur samenkomst. Schagerbrug, Dinsdagavond 8 uur bijeenkomst der Chr. Jongeman nenvereen. in het Evangelisatie- geljouw. Bergen (E.V „Maranatha") voorm 10.30 uur, Ds. B. J. C. Rijnders. van Hilversum. The Star of Hope Mission. Julianadorp. de heer P. J. Ternee van Den Helder Vrije Evang. Geref. Gem. Alkmaar 'Doelenstr. 15), voorm. 10 uur, Ds. Ruijs. 's Av. 5 uur, lezen eener predi catie. Woensdagavond 7.45 uur, St. Ja cobsstraat 22. Warmenhuizen, Verbereiding der Waarheid, Fuik 1, nam. 4 uur Ds. Ruijs. Koedijk (bij J. Groot), 's av. 8 uur, Ds. Ruijs. AMERIKAANSCHE ÏFLIEGKAMP. SCHIP „WASP" TOT ZINKEN GEBRACHT. Het blad Dagens Posten geeft een uit Lissabon gedateerd beticht weer, waarin gezegd wordt, dat vol gens een radiomededeeling het Amerikaansche vliegkampschip „Wasp Woensdag in Europeesche wateren tot zinken gebracht zou zijn. ZILVEREN ARTSENJUBILEUM. Op 7 Juli a.s. is het 12y2 Jaar ge leden, dat dokter J. Bleeker zich nier als arts vestigde. Het zal den jubilaris op dezen dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. ANNA PAULOWNA. APOLLO BIOSCOOP. Ik beschuldig. t /i? de vrouw van Pr°f- Heyt, (Paul Hartmann) lijdt aan een on geneeslijke ziekte. Wanneer Dr.1 Lang (Mathias Wieman) meent dat ze nog twee maanden leven kan, geeft haar man" haar een kalmee rend middel, die de door haar ver langde verlossing uit het lijden brengt. Een broer van Hanna dient tegen den professor een aanklacht we gens „moord" in. Er rijzen juridi sche problemen, wier oplossing niet mogelijk schijnt, omdat Dr. Lang, die inlichtingen zou kunnen geven, niet kijmt getuigen." Deze toch ver afschuwt den daad van zijn vriend Heyt, maar wil ook niet tegen hem getuigen. Door een geval in eigen praktijk verandert hij van gedach ten. Een klein meisje, lijdende aan hersenvliesontsteking, weet hij nl. met alle middelen die hem ten dien ste staan,, wel in het leven te hou den, maar met het gevolg dat het kind doof. blind en volslagen idioot géworden, in een inrichting haar dood moet afwachten.' Dr. Lang treedt dan als ^erdediger van*Prof. Heyt op en vrijspraak schijnt zoo goed als zeker. Maar dan verbreekt de professor het stilzwijgen. Hij be kent, dat hij zijn vrouw op haar na drukkelijk verzoek uit haar lijden heeft verlost. In een vurig betoog valt hij de wetsartikelen aan die dit verbieden en vraagt om zijn vonnis. STROOKLAMP VERLOREN GE- GAAN. Breezand. Vrijdagmiddag werd de brandweer gealarmeerd voor een in brand staande strooklamp op het erf van den heer Van Lie- rop, daar deze gevaar opleverde voor een in de nabijheid staand huis. De spuit was het vuur gauw meester, zoodat alleen wat stroo verloren ging. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Bastiana Cornelia Jo- hanna, dochter van Jac. Veldhoen en L. G. Hart; Pieter, zoon van Se van Es en Jac. G. Bais; Alida Afra Cornelia, dochter van Joh. A. Meijer en E. Konijn Johanna Margare- tha Maria, dochter van C. P. Smiers en A. M. Winnubst; Arie Maarten, zoon van P. van Teulingen en V. Bakker. Ondertrouwd: P. A. M. van Oers en Joh. E. Kunnen. Getrouwd: Joh. Robben en C. M. Borgart; J.#van der Ham en F. Bijpost. Overleden: Jac. Roos, oud 39 jaar. LEEUWARDEN, 3 Juli. Aanvoer: 285 vette koeien, 402 melk- en kalfkoeien f 310605, 297 pinken f 125—20Q, 5 vette kalveren, 76 graskalveren, 306 nuchtere kal veren, 134 weide schapen f 5890, 281 lammeren f 1630, 2 vette var ken3, 277 kleine biggen f 28—34, 130 bokken en geiten. Totaal aan- yoer 2271 stuks. Overzicht: Melk- en kalfkoeien aanvoer kort, handel kalm, prij zen mindlr. Pinken aanvoer kort, handel kalm, prijzen ongeveer prijshoudend. Biggen aanvoer ruim, handpl redelijk, prijshou dend. Schapen aanvoer minder, handel kalnï, prijshoudend. Lam meren aanvoer minder, handel kalm, prijzen minder. J)e N.V.C. nam 500 koeien, eenige varkens, alle nuchtere kalveren, eenige schapen en 50 graskalveren over. Eierhandel. Kipeieren 6V2— 10 45 ct. per stuk, handelsprijs f 1.321.37 per Kg. Eendeieren 7.6—8.1 ct. per stuk. Pluimvee. Slachthanen f 1.50— 2 50, slachtkippen f 1.50—2.75, ion- ge hanen f 12.25. jonge duiven 40 ct. per stuk, konijnen f 1 p. Kg. Vereen van ZuivelmaatschapDii* en. Edammer kaas 20 plus fO.87, 40 plus f 1 12, Goudsche kaas 20 nlus f 0F7. 40 plus f 1.12. Brood kaas 40 plus f 1 12, Leidsche kaas 20 nlus f 1.02. ner Kg. ALKMAAR, 3 Juli. Kaasmarkt Aangevoerd 79 stapels, zijnde 39786 Ka.: Fahrleks kaas kleine 40 plus f 56.20 plus f 43.50. Boerenkaas kleinp 40 plus f 56 Boerenkaas commissie 40 oltis f 56 Handel vlug. WARMENHUIZEN, 3 Juli. Aanvoer: 142.50 Ka aardappelen: Srhnt.Kche rnit'7on f 3 "0 N'XinrKCHARWOITDE. 4 Juli. 153.600 Schotsche muizen, groote '8.50. kleine f5 RROFK op LANGENDIJK. 4 Juli. Tomaten 10175 ka. 1—IV f36 aardanenlen. 510 000 kg., groote f8.50. kleine *f 5. Rabarber 1250 ka. f6.Schalk. 20 ka. n. 10 Oka. f2.40 K 2167 NAAR WAAR DE BONNEN WAARDEBONNEN ZIJN. ZELFSTANDIGE KRUIDENIERSURGANISATIE IN NEDERLAND Een blokje |us-pasta 10 cent A .A,„ •y - Jus-pasta - Aroma Soéppasta Hondelmij. DeBrutoeaHetoekenN.V. Keizengr. 232, A dom, Tol.41031 Handelsonderneming „Kootaari". Hooimarkl 8, BoarUl, lol. 10505 A THEESURROGAAT KOMT ECHTE THEE HET MEEST NABJJ U kunt dan nog lang een smakelijk kopje blijven drinken.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3