Nationaal-Socialisme en techniek Stadsnieuws Marktberichten Afscheid T* Postmus Bloemen tentoonstelling TEXEL koperen artsenjubileum. in het berichtje, dat we Zaterdag j.l. publiceerden, waren enkele fou ten geslopen, zoodat we het heden herhalen. Ernstig ongeluk met een aardappel-sproeiapparaat Alkmaar middelbare handelsschool. toelatingsexamen h.b.s. zomerbad in nieuw gewaad. 1 melkwagen te water. Zangersdag te Venhuizen hun eiqen tuintje en! op hun Won ino z-tjn.; Op Woensdag 1 Juli J.l. vond op de Rijkswerf het afscheid plaats van den beambte van Politie le klasse T. Postmus. Nadat te 4 uur 's mid dags een schare collega's zich ten bureele van den Chef der Werfpolitie had verzameld, werd de scheidende politieman door den Chef der Werf politie, den heer Ernens, toegespro ken. Spr. memoreerde den langen diensttijd van den heer Postmus en zeide, dat hij voor velen een goede leermeester was geweest. IJver en stiptheid kenmerkten hem in de uit voering van zijn dienst. Spreker be sloot met het uitspreken van de hoop, dat Postmus nog vele jaren in goede gezondheid en temidden van zijn gezin mag genieten van zijn wel- vrrdiend pensioen en bood hem na mens het geheele Politiecorps een cadeau aan, bestaande uit een keu- rige pijp met brjbehoorende tabaks- tók. Zijn vrouw deelde ook in de hul diging erv ontving een fraai bloem stuk. Hierna werd Postmus toegespro ken door den heer Bonarius. Deze dankte namens het geheele corps den scheidenden collega voor de vele diensten en goede kameraadschap. U en ik, aldus de heer Êonarius, heb ben 14 jaar samen gediend. In dat tijdsverloop heb ik veel van U ge leerd. Ik hoop, zoo besloot spreker zijn toespraak, dat U nog menig maal zult terugdenken aan den tijd, die U op de werf doorgebracht hebt. Geniet van Uw Welverdiend pensioen nog vele jaren. Hierna dankte Pohtmus met een kort woord voor de hartelijke toe spraken. Nadat een ieder persoonlijk af scheid had genomen van Postmus, behoorde deze korte plechtigheid weer tot het verleden. Toen in het afgeloopen voorjaar verschillende scholen wegens de brandstoffenschaarschte moesten slui ten, is van den heer Hendriks te Ju- lianadorp het initiatief uitgegaan om den anders verloren tijd te benut-' ten door het geven van lessen in het opkweeken van planten. Deze lessen werden door hemzelf gehouden in het Natuurhistorisch Museum en vondên hun bekroning in het feit, dat aan alle kinderen, die de leasen hadden bijgewoond, door bemidde ling van de Gemeente-kweekerij een ^plantje werd verstrekt. Zij mochten dit zelf opkweeken en verzorgen. Zelfs de benoodigde mest werd van gemeentewege bebchikMar gesteld. De bedoeling was, dat lhter een ten toonstelling zou worden gehouden, met daaraan verbonden een wedstrijd. Deze tentoonstelling staat nu voor de deur. A.s. Vrijdag en Zaterdag 10 en 11 Juli zal zij worden gehouden ln de lokalen van het Natuur-histo- risch Museum aan de Vroonstraat. Een tot oordeelen bevoegde commis sie zal dan beslissen, welke planten met de meeste zorg zijn opgekweekt, waarna aan de eigenaars van de mooiste planten een. aardige beloo ning zal worden uitgereikt. Deze prijzenuitreiking zal Zaterdag 11 Juli plaats vinden. De kinderen dienen er vooral voor te zorgen, dat de planten, die aan de tentoonstelling en den wedstrijd moe ten „deelnemen", op Donderdag 9 Juli moeten worden ingeleverd aan het Natuurhistorisch Museum aan de Vroonstraat, en wel van 4.tot 5.30 n.m. - OP HET DRIETAL Op het drietal voor de Geref. Kerk te Overschild is geplaatst de cand. L. L. v. d. Vliet, hulppredi ker alhier. GESLAAGD. Dezer dagen slaagde onze stadge noot G. Stobbe voor het te Amster dam gehouden examen Middenstands diploma Bakkertj. Bij de op 22 en 23 April en 3 Juli J.l. te Haarlem en 's-Gravenhage ge houden examens „Gemeente-admini stratie I" slaagde onze stadgenoot, de heer J. K. Schendelaar. BURGERLIJKE STAND DEN HELDER van 2 en 3 Juli 1942. Bevallen: J. OudshoornRevers, z. Gehuwd: L. Kos en B. Monen; H. E. Pijl en R. Wensink; W.' de Wolf en H. Kapitein; W. Raven en J. van Doorn; A. Lienos en M. J. Greuter; G. Seegers en J. Looij; W. A. J. Wit- mer en J. Looij; J. G. Nagengast en M. T. Ariëns. BURGERLIJKE STAND TEXEL. van 27 Juni t/ 3 Juli 1942. Geboren: Dirk Marius, z. v. D. Zui- dewind en M. W. van Bovene; Jo- hanna, d. v. F. Stark en J. Geerts; Marinus, z. v. L. W. Griek en J. Vonk; Jozina Alberdina, d. v. K. Scfcagen en M. Roeper; Frederik Hendjik en Willem Lodewfjk, z. v. J. Agter en G. van der Lee. Ondertrouwd: K. K. Oenema en C. Broekman; D. Eelman en G. E. S&kkcr Getrouwd: C. de Graaf en m. Ka- ger. Overleden: Gerrit Burger, oud 71 jaar, wed. v. A. Brans. POLITIE. v Gevonden: een p kj3, een distribu tiekaart, een dameshandschoen, een gymschoen. Uit kasteel Nijenhuis te Diepenhelm had Donderdag de begrafenis plaats van wijlen den heer L. h. graaf Schlmmelpenninck. De stoet verlaat het kasteel. Hartgerink-Pax-Holland m WIERÏNGEN. Op 7 Juli a.s. zal het 12V2 jaar geleden zijn, dat dokter J. Beeker zich hier als arts vestigde. Het zal den jubilaris, die hier veel waar deering geniet, zeker niet ontbre ken aan belangstelling. W1ERINGERMEER. Slootdorp. Donderdagmiddag trof den arbeider J. G. Wolfs een ernstig ongeluk. Toen deze bezig was aardappelen te besproeien, pompte hij de sproeibus tot eën be paalde atmosfeer. Op een gegeven moment vloog met volle kracht de stop er af. Hij kreeg deze tegen zijn kin-, met het gevolg dat hij daar aan ernstig gewond werd. Dr. Tams- ma verleende eerste hulp. Het zal wel een lange tijd duren eer hij is hersteld. BENOEMD. Wlerlngerwerf. Tot opperbrand- meester is in de plaats van den heer Dijkstra benoemd lr. Wentholt alhier. Voor het toelatingsexamen van de Gemeentelijke Middelbare Han delsschool Alkmaar slaagden o.a.: Johan Gnuiijser, Bergen; Maar ten Kool, Heerhugowaard. Bevorderd van Klasse I naar II o.a.; Piet Beers, Heerhugowaard; Jan Smit, Broek op Langendijk; Kees Weder Broek op Langendijk. Bevorderd van Klasse II naar III o.a.: Carel Boswijk, Bergen; Siem Jan Wilms, Anna Paulowna; Jef Schot ten, Bergen. Bevorderd van Klasse III naar IV o.a.; Annie de Leeuw, Schoorldam; Jaap Schmidt, Bergen; Micke Te- vel, Bergen. Tot de 1ste klasse van de H.B.S. werden o.a. toegelaten: Ma v. d. Baan, St. Maartensbrug; T. A. P. Bijlsma, v. Reenenpark, Bergen; J. Feeke, Burgerbrug; P. Groot, Laan 203, Schagen; M. C. Hodjes, Hee- renweg Bergen; J. E. v. d. Hoek, Bergei^gan Zee; M. Lammerschaag, Koedijk; J. Mammen, Verl. Geest- weg 43, Bergen; P. Mantel, Molen straat Schagen; K. Meijts, N. Nie dorp; C. van Noort, Breelaan, Ber- ggn; H. J. R. Pastoor, Broek op Langendijk; W. J. Rempt, Nieuwe Niedorp; J. N. v. Stipriaan, Heer- Hugowaard; H. Veldman, Dr. v. Peltlaan, Bergen; J. Volkers, Bree laan .118, Bergen; L. de Waal, N. Laagzijde, Schagen; S. H. Waiboer, Wieringerwaard; T. Wagenaar, Bo venweg, St. Pancras. Het Zomerbad in Alkmaar is de afgeloopen week een attractie rij ker geworden en het lijkt ons be- BOUWVERGUNNINGEN. Bouwvergunning verleend aan: P. Spanjer, Weverstr., Den Burg, verbouw woonhuis, bouwkosten 325. A. Heerschap, Den Hoorn, ver bouw aan twonohuis, bouwkosten 175. BEVOLKING TEXEL. Ingekomen: T. J. Witte, Oude- schild 211; Willenike Visser, Den Burg, Zwaanstraat la;J. E. van Ma nen, Oudeschild 98; J. A. de Ltót, C 56; Klazina de Vries, bosterend, Nieuwatraat 2; M. C. Bakker, De* Burg, Waalderstraat 16; C. de Rid der, O 155. Vertrokken: Alida A. Boone naar Purmerend, Thorbeckelaan 12; J. J. van der Ree, naar Tietjerksteradeel Oenkerk; Lena Bravenboer en doch ter, naar Tietjerkateradeel Oenkerk; Elisabeth V. Neuvel, naar Bovenkar- apel, A 386. langrijk genoeg, om er een paar regels oyer te schrijven. De heer Minkema uit Camperduin heeft nl een deel van zijn strandinventaris naar het Zomerbad overgeplaatst en thans zien we rondom de zwem bassins niet meer de breede trot toirs, maar de parasols en tafeltjes, die tot een zitje nooden. Onze stad, die zoo arm is aan goede terrassen, heeft er thans dus een bij gekre gen en nog wel in de badinrichting. Het zit er rustig, het zit er luchtig, als men wil. Want na een bad ge nomen te hebben, kan men uitrus ten in de schaduw en genieten van een limónade of wat men maar wenscht! En bovendien dat is toch wel van groot belang voor fa milies: men kan een tent huren bij de baden voor zijn geheele gezin. We gelooven, dat velen daar t.z.t. gebruik van zullen maken. Zoo is het Zomerbad eensklaps opgefleurd en heeft daarmede een aantrekkelijke* attractie gekregen. En als men zoo eens rond kijkt over het geheel, dan ziet men de zwemmers en baders vlak voor zich, dan ziet men de zonnebaders in het gras of in het mulle zand liggen, dan ziet men rondom de tafeltjes groepen baders, die ge zondheid met volle teugen opdoen. Een 'middag of avond doorge bracht in het Zomerbad, is geen verloren middag! SPORTWEEKEINDE VOOR DE JEUGD. Zwemwedstrijden in het Zomerbad. De sport in Alkmaar stond gedu rende het jongste weekeinde in het teeken van d^ jeugd: Zaterdag zwommen eenige honderden school kinderen in het Zomerbad hun zwemwedstrijden. Een bijenkorf gelijk! Eenige honderden scholieren .uit Alkmaar en naaste omgeving krioelden als mieren door elkaar, badend in het water of in de zon, spartelend in de pierenbak, of slingerend aan de rekstokken of ringen. Tot de schoolcommissie het sein van beginnen gaf en directeur van der Griend na bet openingswqprcj van den heer Lutterot, zich voor de microfoon plaatste. Een gemakkelijke taak had die commissie, aangevuld met DAW-le- den, nu niet bepaald, want om ruim 500 jongens en meisjes in bedwang te houden, om ze stuk voor stuk bij de startblokken te laten komen zonder dat er te veel tijd verloren gaat, dat valt niet mee. Maar de organisatie klopte precies en zoo kon het gebeuren dat het program ma vlot werd afgewerkt. Spannende series? Ze waren er in overvloed! Aanmoedigende kre ten van schoolkameraden? Het ge daver was niet van de lucht! Ze nuwen? Elke zenuw was gespan nen! Het werd een prachtmiddag voor allen, die hebben deelgenomen, voor allen, die hebben meegewerkt aan de organisatie, voor allen, die als toeschouwers gekomen waren. De voornaamste uitslagen waren: 25 M. borstcrawl jongens (L. O.): 1. W. Kwast (7—8 leerj.), 16,6 sec.; 2 H. Doggenaar (id.) 17 sec.; 3. P. Berkhouwer (Tesselsch.sch.) 18,2 sec. Idem meisjes: 1. H. Boxem (Lin- densch. 19 sec.; 2. C. de Jonge (id) 20,2 sec.; 3. N. Kroon Tesselsch. sch.), 21,2 sec. 25 M. schoolslag jongens (L. O.): 1. D. Booy (78 leerj.), 21 sec.; 2. J. Nierop (Tesselsch.sch.), 22,2 sec.; 3. J. H outkooper (W. de Zw.sch.), 23,2 sec. Idem meisjes: 1. W. v. d. Pol (Tesselsch.sch.), M,4 sec.; 2. T. Klerk (78 leerj.) 21,8 sec.; 3. G. v. Zand bergen (W. de Zw.sch.), 22 sec. 3 x 25 M. estafette jongens: 1. 78 leerjaar, 56,1 sec.; 2. Tesselsch.- school, 1 min. 4,1 sec.; 3. Vondel school, 1 min. 7,8 sec.; 4. N. Beets- school, 1 min. 10,6 sec. Idem meisjes: 1. Liridenschool I, 1 min. 1 sec.; 2. Tesselschadeschool 1 min. 9 sec.; 3. Lindenschool II, 1 min. 13,8 sec.; 4. N. Beetsschool 1 min. 15 sec. Totaal-uitslagen jongens: 1. Centr. 7e en 8e leerjaar, 78 pt.; 2. Tesselschadeschool 64,5 pt., 3. Lin denschool 58 pt.; 4. Tesselschade school II 50,5 pt. Idem meisjes: 1. Lindenschool, 58 pt.: 2. Tesselschadeschool 50,5 pt.; 3. Centr. 7e en 8e leerjaar 41 pt.; 4. Willem de Zwijgerschool 37 pnt. In een door den Nationaal-Soci- alistischen Bond voor de Duitsche techniek georganiseerde bijeen komst van Dnitsche en Nederland- sche genoodigden, heeft Zaterdag middag in het gebonw Kneuterdijk 26, Reichsamtsleiter Werner Daitz uit Berlijn gesproken over „Natio naal Socialisme en Techniek. In zijn voordracht- schetste de heer Daitz de grondslagen waarop juist in dezen tijcf van „Umwer- tung aller Werte" de geheele tech niek dient te zetelen namelijk op die van de gebondenheid der vol ken aan hun natuurlijke levens- ruimte. Tot ongeveer 1500 leefden vier groote menschenrasgroepen naar verhouding vredig jegens el kander: de gele rassen in Oost-Azië (thans 860 millioen inwoners), de bruine rassen in de Indische en Maleische gebieden (thans 530 mil lioen zielen), de blanke rassen van Gibraltar tot den Oeral en van de Noordkaap tot de Middellandsche Zee (thans 550-560 millioen) ,en de zwarte rassen in Afrika (thans 180 millioen). Zij konden hun levens ruimte niet blijvend verlaten, zon* der den prijs der ontaarding te be talen. De verbetering der scheepvaart bracht daaftia verandering in deze rassenverhouding. Engeland, dat van omstreeks 600 tot 1500 nauwe lijks eenige rol had gespeeld, be halve die der piraterij, werd als voorpost van het Westen een groo te mogendheid, die tot Britsch em pire uitgroeide. In de laatste vier eeuwen heeft Europa zijn welvaart voor een be langrijk deel meenen te moeten zoe ken in den invoer van grondstof fen en den uitvoer van eindfabri- katen. De wereldoorlog van 19141918 heeft daaraan een einde gemaakt Ten einde de bronnen van het oude Europa weer open te leggen er zijn thans 200 millioen zielen meer dan omstreeks het jaar 1500 in dit werelddeel strijden Euro pa's beste zonen aan het Oostelijk front v Amerika maakt een période door welke te vergelijken is met de vle geljaren van kinderen, die zichzelf Het voortgezet onderwijs. Hier waren de uitslagen: 25 M. borstcrawl jongens: 1. D. Leek (H.B.S.), 13,8 sec.; 2. T. Wulp (H.B.S.) 14,8 sec.; 3. P. Prins 14,9 sec. Idem meisjes: 1. T. de Rover (H.B.SH, .15 sec.; 2. M. Hollaer (U.L.0 Heiloo) 16 sec.; 3. P. Hui- berts (Huish.sch.), 16,1 sec. 50 M. schoolslag jongens: 1. A. Slikker (U.L.O., Alkmaar), 37.8 sec.; 2. J. Hofstaetter (Amb. school) 42,4 sec.; 3. L. v. d. Meer (U.L.O., Alk maar), 43 sec. Idem meisjes: 1. G. Kokkes, (i-uish.sch.) 43,4 sec.; 2. C. Stor (U.L.O., Alkmaar), 46,8 sec.; 3. J. Bieman (U.L.O., Alkmaar), 47,9 sec. 25 M. rugslag jongens: 1. A. Slik ker (U.L.O., Alkmaar) 17,3 sec.; 2. A. v. d. Griend (H.B.S.), 20 sec. 3 x 25 M. estafette jongens: 1. U.L.O.(Alkmaar), 50 spc.; 2. U.L O. (Heilop), 60 sec.; idem meisjes: 1. H.B.S. I in 60,8 sec. Z1JPE Oudesluis. Toen Zaterdagmiddag de melk rijder van de fabriek „De Volhar ding" te Wieringerwaard bij den heer C. Nobel alhier met zijn wa gen stond, geraakte het paard met de met bussen beladen kar op hpl en in den bocht van den weg naar Oudesluis, bij het huis van den h*er K. Paarlberg Sr., pardoes in het Egalement. Een jongetje van een jaar of tien werd gelukkig door mej. Snor uit Den Helder ge waarschuwd, zoodat hij zich nog net op het nippertje in veiligheid kon stellen. Toen wij kwamen kij ken, zag 't reeds zwart van de nien- schen en dreven de bussen in het rond en lag het paard met zijn kop nog even boven water op den kant. De löer Jb. v. Rijswijk, geholpen door den heer A. Jippes, maakten overschatten en hun ouders onder schatten. Doch intusschen wofden twee nieuwe wereldruimten ingedeeld: Noord-Amerika voor de vroegere Noord-Europeanen en Zuid-Ameri- _ka voor de vroegere landverhui zers uit Zuid-Europa,' zoodat de wereld dan zes groote levensruim ten kent. Spreker verwacht evenwel, dat de rekening van die wereldrevolu tie nog aangeboden zal moeten wor den. De techniek heeft tot taak alle bronnen ten bate der vol ken dienstbaar te maken en wat Europa betreft, hebben wij nog de beschikking over enor me watervallen, o.a. in Noor wegen, die als energiebronnen kunnen worden gebruikt. Daar voor zal worden gezorgd, Ook uit de beweging der lucht kan nog vee-1 energie worden ge put. Volgens den regel dat dien gene het land toebehoort, die het zelf bewerkt, heeft ook de techniek in Europa tot taak, de voorziening in de levensbe hoeften van dit Werelddeel naar haar beste krachten ter- bevorderen. De nieuwe ordening brengt on gekende mogelijkheden. Duitsch- land en Italië zijn voorgegaan in deze ordening, zij hebben daaraan hun leidende taak ontleend. De Führer van het Duitsche rijk heeft zijn volk de levenswet als grondwet voorgehouden en dit volk, toen het door den wereldoor-, log lijdende was geworden, doen weten, dat het voornamelijk op zelfgenezing was aangewezen. In 1932 drukte op het Duitsche rijk een ondraaglijken schuldenlast terwijl zeven millioen zijner inge zetenen werkloos waren. Het is aan den Führer te dan ken, dat aan dien onhoudbaren toe stand een eind'e is gekomen en dat er thans arbeid voor allen is, Het nationaal inkomen is sinds de machtsov'erneming door den Füh rer ongeveer verdrievoudigd, ter wijl ondanks den aan Duitschland opgedrongen oorlog'het volk zijn koopkracht heeft behouden. De Führer zoo eindigde spreker, heeft voor het oude Europa nieuwe grondslagen gelegd en hij is niet slechts de grootste Duitscher, doch tevens de grootste Europeaan. zich verdienstelijk, door de stren gen door te snijden, zoodat het paard door de bereidwillige toe schouwers op het droge kon woe den getrokken, evenals daarna den wagen, terwijl bovengenoemde hee- ren al zwemmende de melkbussen op den wal deponeerden. De scha de zal daardoor gelukkig gering zijn. Te Venhuizen hield de Bond van Zangkoren in Noord-Holand zijn jaarlijkschen Zangersdag onder be gunstiging van prachtig zomerweer en groote belangstelling. De uitslag was de volgende: Superieure afd. Gem. Koren: „Koorvereeniging Bergen" te Ber gen le prijs, extra prijs, met 344*4 p. Eere-afd. Gem. Koren: „Crescen do" Noordscharwoude, le prijs (ex tra pr.) met 365 p.;.2e pr. „Tavenu" Andijk West, le pr. met 341 p.; „Gemengd Koor" te Zuidscharwou- de, le prijs met 326 punten. Afd. Uitmuntendheid: „Schoorl's Gemengd Koor", le pr. (extra pr.) met 394 p.; „Zanglust", St. Pan cras, le pr. met 378 p. Eerste Afd. Gem. Koren: „Ons Ge noegen; H.Hugowaard, le prjextra prijs) met 368 p.; „Niedorps Gem. Koor", nieuwe Niedorp, le pr. met 300 p. Tweede afd. Gem. Koren: „Zang- lust", Hauwert, le prijs (extra*pr.) met 300 p. Derde afd. Gem. Koren A.: „Tha- lia" Hoogkarspel, le prijs (extra pr.) .met 341 p. „Zanglust, Medem- blik, l,e prijs 338 p.; „Tot Ons Ple zier", Bobeldijk, le prijs 310 p.; „Zan& en Vriendschap", Venhuizen 2e prijs met 282 p. Derde afd. Gem. Koren B.: „Apol- lo", Wieringerwaard, eerste prijs (extra prijs) met 314 p. BIJ DEN ZESTIGSTEN VERJAAR DAG VAN COR VAN DER LUGT MELSERT. Befaamd Nederlandsch too- neelleider. Zaterdag 4 Juli vierde Car van der Lugt Melsert, intendant van den Amsterdamschen Stads- schouwburg, zijn zestigsten ver jaardag. Men kan veilig zeggen, dat na Dr. Willem Royaards, de heer Van der Lugt Melsert de vermaardste too- neellcider gewerden is, dien Neder land heeft gekend. Over Cor van der Lugt Melsert is in den loop der laatste jaren veel geschreven, onlangs nog ter gelegenheid van zijn zilveren di- recteursjubileum. Het heeft dus weinig zin om heden in herhaling te vervallen. Maar wèj mag nog eens uitdruk kelijk vastgesteld worden, dat het ïvooral Cor van der Lugt Melsert geweest is, die in uiterst moeilijke tijden met vaste hand het schip van zijn kunst is blijven besturen» Dank is hem daarvoor niet steeds 'ten deel gevallen. Men heeft hem vaak, eg ten onrechte, verweten, dat hij meer koopman dan kunste naar was, maar zij, die dit deden vergaten daarbij, dat ook de ont plooiing der kunsten een materiee- len grondslag behoeft. Het juiste, zakelijke beleid van Cor van der Lugt Melsert, die nimmer verder poogde te springen dan zijn pols stok lang was en zich nooit inliet met zoogenaamde artistieke expe rimenten, die bij voorbaat tot mis lukking en chaosf gedoemd waren, is- zijn geëngageerden ten goede ge komen. In periodes, wagrin vele andere tooneeldirecteuren niet in staat ble ken hun acteurs en actrices de ga ges geheel uit te betalen, kon van der Lugt Melsert zijn troep een rus tig en zorgenvrij bestaan blijven waarborgen. Dit kwam ook de too- neelspeelkunst ten stut, want hij die nog altijd meent, dat alleen een hongerende kunstenaar het best zijn kunst kan dienen, is een dwaas Het zou echter een tekortkoming zijn, wanneer bij den zestigsten ver jaardag van Cor van der Lugt Mel sert die, wat zijn huwelijk met de Muze betreft, zich de woorden van Badeloch tot de zijne kan ma ken: „Van mijn bruiloft af, van dat ik zat verloofd, wat «stormen .waaien mij niet sedert over 't hoofd!" uitsluitend zijn commer- cie.ele kwaliteiten in het licht ge steld werden. Ook als kunstenaar, als acteur en regisseur, heeft van der Lugt Melsert ruimschoots zijn sporen op de vaderlandsche plan ken verdiend. Grootsche voorstel lingen en voortreffelijk gespeelde rollen staan op zijn naam. Een ieder die meeleeft met het wel en wee van ons Nederlandsche tooneel, zal er zich op dit oogenblik vele van herinneren. Wij wensehen»Cor van der Lugt Melsert nog tal van gezonde en ge lukkige jaren en opgewekten lust om zich nog lang aan de schoon- hei(J van het woord en het gebaar, die hij zijn gansche werkzame le ven heeft verdedigd, te blijven wij den. H. P. VAN DEN AARDWEG. De bouw van een duikboot-bunker. Het .grondwerk is ln vollen gang. Orbis-Holland-Pax-Holland m HIER ZATEN MENSCHEN,; DIE UITERST NETJES OP Polygoon-Scjnn-Pa* Holland n» URK. Door 58 v rtuigen werd aan den Gem. Visc haf slag aange voerd: 3500 kg aal e.. paling, van 20 tot 125 kg per vaartuig) prijs 0.68 1.54 per kg; 150 manden nest 50 ct. per mand. ZWAAG, 3 Juli. Aardappelen f 8.50, kleine aard appelen f 5, Spinazie f 8—10, uien f 7.50, 3laboonen f 40, snijboonen f 40, tuinboonen f 13, doperwten f 20, peulen f 20, tomaten f 28.80— 36 bospeen f 810, radijs f 1.80, rabarber f, 5.80—7, andijvie f 11, sla-f 1.50—2, bloemkool f 1114., komkommers f 9—15, perziken I 15 —50, selderie f 34, aardbeien f28 —35, blauwe pruimen f 90, prole- fic f 35, kruisbessen f 10, kersen f 40. koolrabi f 2.50. WABMENHUIZEN, 4 Juli. Aanvoer: 47500 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 8.50, 425 Kg. rabarber f 6. BR. OP LANGENDIJK, 6 Juli. Aanvoer: 283825 Kg. aardappelen: rrooten f 8.50, kleine f 5. NOORDSCHARWOUDE. 6 Juli. Aanvoer: 50.700 Kg. aardappe len: groote f 8.50. kleine f 5, 1300 Kg. rabarber f 6. 170 stuks kom kommers f 6 per 100 st.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3