De Koperen Knoopen Band concerteert Stadsnieuws Marktberichten 10 Heldersche jongens na een jaar weer op de planken van Casino Groot succes voor Johan Dol Jr. Ook de kruidenier met vacantie Bon L zeep Onschuldig onder verdenking Overgangsexamens R. H.B.S. Gemeentelijk Lyceum Officieele mededeel iogen HOOITIJD IN VOLENDAM Zondagmiddag kwart voor twee jtwiepten de kettingen van de aloude Mosterdbrug onder de eerste voet stappen der Casinogangers. Piet Hei- nen en Piet Heinschen, aangevuld door een zeer groot aanta' geëvacu- eerden, dromden omstreeks dien tijd reeds naar onzen stedelijken tempel der Muzen. Het schitterend mooie zomerweer weerhield niemand, om welgemoed Casino's zalen te betreden. Voor vele geëvacueerden was dit zelfs een nog grootere aansporing, om per fiets en per trein zich te begeven naar het concert, waarover dagenlang reeds gesproken was. Opening. Om half drie precies verwelkomde de heer Wassink een eivolle Casino zaal; in het bijzonder den heer bur gemeester Ritmeester en den heer wethouder Va"; Loo. Achthonderd geëvacueerden, zoo zei de heer Was sink, waren gekomen, om de oude banden, tusschen de Jutters en de voormalige Heldersche jongens, nog maals te versterken; jongens, die door de tijdsomstandigheden gedwon gen werden, om ver buiten hun vrde- gere woonplaats te gaan werken. Dat zij echter niet vergeten zijn, daarvan getuigt de massale opkomst van ons Heldersch publiek. De herkenningsmelodie weerklinkt. Direct daarop weerklinkt achter het Wagner-doek de herkennings melodie der Koperen Knoopen, de Piet Hein-meloflie, geparaphraseerd door Johan Dol Ji. de tegenwoordige leider der band; het gordijn gaat vaneen, onder een stormachtig ap plaus van het publiek en daar ver schijnen, blazend en glunderend, de tien welbekende gezichten van onze oud-stafmuzikanten. Na deze wederzijdsche begroeting, die vanuit de zaal tot een ovatie aan groeit, treedt onmiddellijk het jon getje van uen groentenboer uit de Molenstraat naar voren. Dick Makelaar als con ferencier. Het „goeien-middag Jutters", vond direct weerklank in de zaal en Dick begon met te vertellen, dat zij, met hun tienen, blij waren, weer in het oude „Cas" te mogen zijn en allen als het ware weer al3 één groote familie te mogen begroeten. Dit kon door de band niet beter geuit wor den dan door de vertolking van „Pchön, dasz du wieder bei mir bist," met solozang van Peter van Dijk. De uitmuntende vertolking van dit nummer hield schoone beloften in voor hetgeen nog volgen zou en be wees bovenal, dat de band als geheel aan fijnheid niets had ingeboet, ja, meer nog, zelfs daaraan had gewon nen! De muzikale disciplin van het ensemblewerk was opvallend, terwijl de straffe en kunstige rhythmiek van den drummer, Martin Schneider, de virtuositeit van de.cn slagwerker deed uitkomen, in samenwerking met dei. bassist Freek Schorer. Als rhyth- me-*sectie een i itstekende combinatie. Dick Makelaar memoreerde hierna de lotgevallen van de jongens in de afgeloopen jaren, d— zij als zwer vers in een groote stad verloren zou den zijn gegaan, waren zij niet lief derijk opgenomen geworden door den heer en mevr. Rhijnsburger uit Den Haag die middels hun zaak van be legde broodjes, hun reeds menige hart versterking hadden doen toekomen en thans als vader en moeder van de band, een zéér groote plaats in de harten van de jongens hebben inge nomen. Tot l.un groote voldoening waren „Paps" en „Mams" Rhijns burger met hun zoon meegekomen naar Den Helder, en woonden het concert in de zaal bij, om tevens eens kennis te maken met de stad aan 't Nieuwe Diep. Ter eere van „Paps en Mams" speelde de band „Bei dir war es im mer so schön". wat door een donde rend applaus wjrd beloond mede als bewijs van dank aan het Haagse h/: echtpaar, dat zooveel voor de Kope ren Knoopen heeft gedaan. Een concert-wals van Paul Lincke, hierna gespeeld, deed de veelzijdig heid van de band nog meer uit komen, het strijkerstrio Kokelaar Van AeschMakelaar was Af. In deze wals tevens trad Peter van Dijk op als solo-trombonist. Dit trombone-phenomeen was het aanhooren alleszins waard. Hij gaf een staaltje van in3trumentbeheer- sching, dat eerste klas kunst zéér nabij komt. Dezen ras-muzikant voorspellen wij een goede toekomst. De hierop volgende omzetting der band tot „Tango-orkest" was weder om een verrassing. Het violenwerk, nu met tegenzang der accordeon, gespeeld door den leider der band, demonstreerde een pakkende muzi kaliteit. Circus Ranch, xylophoonsolo door Martin Schneider en Antoon Bruul, bracht groote hilariteit in de zaal, temeer daar een paard van dit circus losgebroken door de zaal daverde. Een zeer komische intermezzo. Daarna hield de band „Een kind ten doop" Een compositie van onzen voormaligen stadgenoot Barend Steinroth. Uitstekende muziek, die zéér goed gebracht werd. De hierop volgende „Serenade in Blue" bracht de pauze. Nu kwam echter de groote ver- Yassing van dezen middag. Achthon derd evacuée's boden aan Joh. Dol Jr„ middels den heer Wassink, een krans aan, als dank voor het aange boden concert, met het verzoek om met zijn jongens géén jaar weg te blijven als nu het geval is geweest, doch spoediger terug te komen, en dar, onder gunstiger omstandigheden dan thans. Als persoonlijk cadeau presenteer de de heer Wassink daarna 'n kruik Bols aan de, band, welke met groo- ten dank en uitbundigheid werd aan vaard. Na de pauze excelleerde voorna melijk het koper-trio. De „Oriënt- express" toonde nogmaals welk een virtuositeit Joh. Dol met zijn band hebben. Applaus op applaus daverde door de zaal, en nam soms zeer groote vormen aan. Aan het eind dezer middag weer klonk wederom de Piet Hein-melodie en bracht een dankbaar publiek dank en hulde aan Joh. Dol met zijn man- jien. Achthonderd Jutters en eva- cué's kunnen terugzien op een uit muntend concert. We wenschen de „Koperen Knoo pen Band" nog vele groote successen. Morée. In tal van plaatsen hebben de kruideniers onderling een regeling getroffen om iederen kruidenier eenige dagen van het jaar gelegen heid te geven, vacantie te houden. Ook in Den Helder heeft zich nu een commissie gevormd om voor de Heldersche kruideniers een soort gelijke regeling te treffen. Daar dit niet gedaan kan worden, zonder de opmerkingen en wenschen van de vele betrokkenen te hebben gehoord, heeft men een algemeene kruide niersvergadering belegd, te houden in de bovenzaal van Café Sanderse aan het Koningsplein, en wel op Woensdag 8 Juli, des middags om 3 uur. Wij raden den kruideniers hier ter stede sterk aan, indien eenigszins mogelijk, deze vergadering bij te wonen. Waarop zjj recht geeft. Op 30 Juni j.1. werd gepubliceerd, dat op bon L zeep verkocht kon wor den 1 stukje eenheidstoiletzeep be nevens 1 pakje wasch- of zeeppoeder, terwijl de bonnenlij st in ons blad van Zaterdag 4 Juli j.1. vermeldt, dat b'.doelde bon recht geeft op het koo- pen van 1 stukje eenheidstoiletzeep, terwij over wasch- of zeeppoeder niet wordt gesproken. Wij hebben hierover bij het Distri butiekantoor ons licht opgestoken, waar men ons mededeelde, dat op boi L zeep verkrijgbaar is: 250 gram wasch- of zeeppoeder plus 75 gram eeiiheidstoiletzeep, waarin 21 vet is verwerkt, of 250 gram wasch- of zeeppoeder plus 28 gram eenheidstoiletzeep, waarin 57 vef is verwerkt. Men neme hiervan goede nota. Zaterdagavond bood iemand ineen café hier ter'stede een fiets te koop aan. De adspirant-kooper scheen de zaak niet zeer te vertrouwen en stak dit niet onder stoelen of banken. De verkooper was hierdoor echter niet in het minst uit het veld geslagen en stelde tot groote verwondering van den ander^zelfs voor, om samen naar het politie-bureau te gaan en daar. de zaak verder in orde te maken. Zoo gezegd, zoo gedaan. Aan de Kerkgracht vond men een en ander niet vrij van een verdacht luchtje en achtte men het beter voorloopig beslag op het stalen ros te leggen, en tevens den adspirant- verkooper in verzekerde bewaring te stellen, daar deze tij nader? con- tróle een kleinigheidje aan Bacchus scheen geofferd te hebben. Den vol genden morgen bleek na ingesteld onderzoek de zaak toch wel in orde te zijn, zoodat het geheele geval met een sisser afliep. Bevorderd van klasse I naar II: Annie Potjevijd, Lien Prins, Nel Roodenburg, fcorrie Westerbaan, J. van Bale, J. Buys, H. P. Duinker, J. W. van Heuvel, J. Koomen, P. W. Nieuwstad, J. A. Prins, H. J. J. Swart, L. N. S. van Voorst, P. J. Verberne. Herexamen: 2. Afgewezen: 4. Bevorderd van klasse II naar III: Elly Klerk, Marie Lont, Jeanette Oost, J. Helder, C, de Jong, Th. Kok, H. P. Mahieu, C. F. Oly, G. Valster. Herexamen: 1. Afgewezen: 5. Bevorderd van klasse III naar IV: Dien Loesberg, E. Boon, A. J- Beneker, J. Cornelissen, Ch. J. W. Everts, P. de Hoog, U. Kollaard, L A. Koster. Afgewezen: 5. Bevorderd van klasse IV naar V: S. Bakker, L. van Diest, C. Gulde- meester, D. Kaan, J. Kelderman, W. C. Mahieu, L. Marbus,' H. J. Marinus, C. N. Silver, P. van Tol, J. A. Verwey, C. J. Zegers. Herexamen: 2. Afgewezen: 1. Afdeeling Onderbouw. Toegelaten tot de 1ste klasse: H. C. Borg, T. A. Bosker, E. Bos- sema, C. H. de Bont, A. Boon, A. C. v. Breda, J. B. Breijer, E. M. van den Braak, J. de Bruin, J. J. de Bunje, N. J. de Does, L. Dunselman, U. Franke, E. C. Groenewegen, P. G. A. Henderikxj C. Hoogschagen, A. M- Kit kert, P. C. Koni.ig, A. A. M. v. Koningsbruggen, B. Koolhaas, J. Korstman, J. N. J. Kos, T.vA. Kreu- ger, J. Kroonstuiver, L. J. Kuhuwael, N. J. Luijt, Mooij, H. A. v. Peper zeel, M. Pronk, A. C. Quant, J. van der Star, J. Sauer, I. Scheltema de Heere, M. F. Smid, H. Stolk, D. Veen, J. Visser, J. H. Uipkes, P. J. Westerhuis en 'i. A. Thorbecke. Bevorderd van I naar II: W. L. Boon, L. M. Bosker, C. Th. Bruinsma, B. v. Bijnen, P. J. Diele- man, F. de Jong, R. Kwast, H. J. Lugtenborg, A. H. C. Marinus, E. L. Meijer, G. A. Riemerts, A. v. Scheyen, F. W Schreuder, A. Smid, T. Wil- lemse, H. Zoodsma, J. G. Jacobs en A. L. de Klerk. Herexamen: 2. Bevorderd va II naar III: C. F. v. Duin, P. Hoogschagen, A. J. Lelie, J. W. v. Loo, P. W. Tolle naar, E. M. Schutte en D. Kurvink. Herexamen: 1. Af Jeeling H.B.S. Bevorderd van III naar IV: L. J. v. Deute' om, W. P. Erkelens, D. J. W. Groot Enzerink, J. G. H. Henderikx, J. P. M. Hoogerwerf, G. Koopman, G. Meijnen, C. J. Nebbe- ling, C. v. d. Plaat, W. Super, W. v. Twuyver, N. - H, v. Vendeloo, G. M. Veth, E. v. d. Zaag, M. Willemse en G. J. IJska. Herexamen: x. Bevordert van IV H.B.S. A naar V H.B.S. A: H. J. de Beurs, J F. Boenderma- V-, J. v. Grunningen, J. Koekenbier, L. J. Modder, J. Muldfer, G. M. Veen- huizen en A. H. y. Ravesteyn (als toehoorder). Bevorderd vaa IV H.B.S. B naar V H.B.S. B: C. Bandt, G. Borst, Chr. J. van Dongen en M. L. C. Flotat, P. Koorn, M. Lafèber, H. P. v. d. Maden en Tr. Walboom. Afdeeling Gymnasium. Bevorderd van III naar IV: G. G. Rehorst, M. van Till, H. C. Trap en E. v. Zweden. Bevorderd van IV naar V: P. Visser. Bevorderd van V Gym. a naar VI Gymn. F. J. Reynen. Bevorderd van V Gymn. f! naar VI Gymn. fl: J. Wessel. BELANGSTELLING VOOR AMATEUR-TUINMAN SKUN ST. Iemand deed bij de politie aangifte, dat van het hem toebehoorende en door hem met veel zorg bebouwde en onderhouden stuk tuingrond door or «evtegden een hoeveelheid kool- planten en aardappels is meegeno men, welk blijk van belangstelling voor zijn agrarisch kunnen uit den aard der zaak niet zeer werd ge waardeerd. NOG TETS V..N DIEN AARD. De gedupeerde tuinder bovenge noemd kan misschien troost vinden in het feit, dat een collega-tuinier eveneens over al te groote belang stelling bij de politie zijn beklag is komen indienen, ook al wegens ont vreemding van koolplanten en aard appelen. TUSSCHEN AVOND EN MORGEN. Dezer dagen werd een man aange houden wegens het i eit, dat hij zich in de verboden uren op straat be vond. De politie heeft hem tot 4 uur in den morgen gastvrijheid verleend. DAT NEEM IK ZOO NIET... Een dame deed aangifte, dat zij door een sexe-genoote op beleedi- gende wijze wa.s toegesproken. LICHT.... Een bewoner van de Koningstraat werd bekeurd terzake van het uit stralen van licht op een tijdstip, dat zulks inderdaad niet gewenscht is te achten. KONIJN ONTVREEMD. Een bewoner van de Trompstraat deed bij de politie aangifte, dat van zijn erf een konijn is ontvreemd. DIEFSTAL VAN VISCHNETTEN. Door de politie werd dezer dagen een drietal personen aangehouden, verdacht van diefstal van een groote partij vischnetten, ter waarde van eenige duizenden guldens. Het bleek, dat een deel der netten bereids naar IJmuiden was getransporteerd. Door snel optreden van de Heldersche en IJmuider politie kon het grootste deel daar nog in beslag worden ge nomen. i v NOG MEER DIEFSTAL. Gisteren werden 2 personen aan gehouden, verdacht van diefstal van een vaste waschtafel uit een onbe woond huis. Op het politie-bureau vielen zij spoedig floor den mand en bekenden zij den diefstal gepleegd te hebben. AANSLAG 1942 STIEREN OUDER DAN 1 JAAR. De eerste aanslagkaarten inzake stieren ouder dan 1 jaar, die bij de December-inventarisatie op de be drijven zijn aangetroffen, zijn door de L.C.O. aan de georganiseerden verzonden. Die veehouders, die mee- nen tegen dezen aanslag in beroep te moeten komen, kunnen hun be zwaarschrift aan de Landbouw-Cri- sis-Organisatie, Afd. Veehouderij inzenden onder gelijktijdige inzen ding van het afstammingsbewijs van den stier. GEEN SUIKER MEER OP DE JAMTOEWIJZINGEN. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat han delaren, die de jamtoewijzingen, waarop zij suiker wenschen te be trekken aan de Nederlandsche Meelcentrale opzenden, teneinde deze in te wisselen tegen suiker toewijzingen hiertoe na Zaterdag 11 Juli a.s. niet meer in de gelegen heid zullen worden gestelfL Na genoemden datum zullen zij op jam-toewijzingen dus uitsluitend jam kunnen betrekken. OFFICIEELE MEDEDEELING VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. Bericht no. 113. MAXIMUM KLEINHANDELS PRIJZEN VOOR VEJRSCHE POS. Versche pos, min. lengte 10 cm. per kg. f0.25 Het vragen van hoogere prijzen is strafbaar. TELERSPRIJZEN EN REGELING POOTAARDAPPELEN OOGST 1942. In aansluiting op de publicatie inzake de telersprijzen van door den N.A.K. goedgekeurde pootaard- appelen, oogstno. 1942, deelt de On derbedrijfsorganisatie voor Zaai zaad en Pootgoecl mede, dat hierin de volgende correcties moeten wor den aangebracht. Ie. De genoemde minimum- en maximumprijzen voor goedgekeurd pootgoed van de rassen van groep 2, 3 en 4, klasse A en B zijn be doeld voor klasse A en B-ster. 2e. De maximumprijs voor vroeg- Met den Nederlandschen Volksdienst voor sociale ge rechtigheid. TEXELSCHE MARKT. Hoe welkom het regènachtige we der Maandagmorgen den boeren ook was, op het verloop van de markt had het een minder goeden invloed, althans wat de aanvoer en het marktbezoek betrof. De markt meester had zich sterk verrekend in den veeaanvoer, het meerendeel der gereed gemaakte hokken bleef onbezet. Lammeren waren nog iets hooger in prijs dan vorige week. Er waren veel koopers aanwezig, waardoor de handel vlug verliep. De normale marktprijzen liepen van f 16 tot f30, ooilammeren waren weder zeer duur, enkele werden n.1. verkocht voor 140.— per stuk. Verder was de veeaanvoer van weinig beteekenis. Er werden slechts twee koeien aangevoerd, die veel geld opbrachten de beste ging voor f525.—. Ook biggen gingen voor hooge prijzen van f40.tot f50.— per stuk. In totaal werden aangevoerd: 2 koeien f450—f525: 16 kalveren f20 - f 31, 12 bigg 'n f 40—50. 7 sche nen f45—f65, 460 lammeren f 16 f 30. 1&.K. Door 60 vaartuigen werd aan den Gem. Viscliafslag aange voerd: 3530 kg aal en paling, van 10 tot 169 kg per vaartuig, prijs 0.68— 1.54 per kg; 132 manden nest 50 ct. per mand. purmerend. 7 Juli 1942. Koeien, totaal 720 stuks. 350 vette koeien, levering; gelde koeien f390 —480, melkkoeien f490620, 12 stie ren, levering: 410 nucht. kalveren, v. d. sl.. levering, v. d. fok f32—46. 8 vette varkens, v. d. slacht, leve ring, 340 biggen f 19-35, 480 scha pen f40—68 165 bokken en geiten f 24—85, 540 lammeren f 20—27, 85 pinken f 150250. ROTTERDAM, 6 Juli 1942. Zandaardappelen f 6,12 kleiaard- appelen le soort f7.12, 2e soort f 6.62, nieuwe groote f9.12, kriel f5.12, al les per 100 kg. Aanvoer en voorraad voldoende. Vlasbeurs. De productieslag was grooter, evenals de aanvoer ter beurze. Holl. geel f 1.40f 1.45, Dauwrood tot f 1.15; en Blauw tot f 1.30. De getoonde partijtjes waren respectievelijk 1400 kg., 1100 kg., en 875 kg. WARMENHUIZEN, 6 Juli. Aanvoer: 5400 Kg. aardappelen: Schotsché muizen f 8.50, 1400 Kg rabarber f 6 BR. OP LANGENDIJK, 7 Juli. Aanvoer: 13000 Kg. tomaten I— IV f 32, 450000 Kg. aardappelen: -crooten f 8.50, kleine f 5. NOORDSCHARWOUDE. 7 Juli. Aanvoer: 166.000 Kg. Schotsché muizen: grooten f 8.50, kleine f 5. gerooid A-pootgoed voor de rassen van groep 3 maat 25/28 en 28/35 is f 15.30 en niet f 15.20. 3e. De onder b van de toelich ting genoemde B-klasse met zijn B- ster klasse. Onder B-ster (ook wel genoemd B-plus) -perceelen worden verstaan die perceelen, welke dcor den N.A.K. met deze keuringsletter worden aangeduid. Er wordt op gewezen, dat er geen bezwaar tegen bestaat, op grond van de gepubliceerde telersprijzen, thans reeds afspraken voor ver koop van goedgekeurd pootgoed te maken tusschen telers en handela ren. Een uitzondering vormeji^ech- ter: a. Eersteling a, b en c 35/55, b. Furore, Industrie a, b en c 45/opw., die derhalve voorloopig niet ver handeld mogen worden. Zoolang de handelsmarges voor het verhandelen van pootgoed van den oogst 1942 nog niet zijn bekend gemaakt, is doorverkoop door han delaren echter niet mogelijk. De marges zullen binnenkort bekend gemaakt worden. De aandacht wordt er nog op gevestigd, dat het aankoopen en verhandelen van pootaardappelen als veldgewas in het algemeen verboden is. Over eenigen tijd zal worden medege deeld, in hoeverre op dit verbod uitzonderingen kunnen worden toe gestaan ten aanzien van uitslui tend vroeg-gerooid pootgoed. De voorschriften, waaraan telers en handelaren bij het afleveren en verhandelen van pootgoed *zullen zijn gebonden, zijn in voorbereiding en zullen eveneens zoo spoedig mo gelijk gepubliceerd worden. Voor- koopen en afspraken, welke in strijd zijn met de binnenkort te stellen voorschriften, zullen niet kunnen worden nagekomen. VEELEVERING. In aansluiting op het persbericht d.d. 27 Juni 1942, wat betreft het le veren van rundvee op de markt met overlegging van een aanschrijvings- kaart deelen wij nog het volgende mede. Georganiseerden, die een con tract-rund wenschen aan te bieden, behoeven niet in het bezit te zijn van een aanschrijvingskaart. Echter dienen hiervoor dan bij de levering de contracten aangebo den te worden. Verder vestigen wij er de aan dacht op, dat ingeval van achter stallige leveringsplicht over 1941 van een rund van 350 kg., ook vol staan kan worden met het leveren van tenminste 400 kg. vleesch (b.v. in den vorm van pinken; betreft het een rund van 250 kg., dan mag hiervoor 300 kg. vleesch geleverd wordeij. Bij de toeslagpremie voor pinken is het voorgekomen, dat in sommige gevallen pinken geleverd zijn, wel ke reeds ter levering waren opge geven vóór 7 Juni 1942, doch later werden overgenomen en daardoor bij de levering iets zwaarder wogen dan 160 kg., resp. 130 kg. Daarvoor wordt de toeslag van f30.— toegepast, indien de vóór 7 Juni 1942 opgegeven pinken wogen: 135165 kg. in de week van 8—13 Juni 1942 140170 kg. in de week van 1520 Juni 1942 145—175 kg. in de week van 2227 Juni 1942 terwijl een premie van f40.be taald wordt, indien de vóór 7 Juni 1942 opgegeven pinken wogen: 100—135 kg. in de week van 8—13 Juni 1942 100—140 kg. in de week van 15—20 Juni 1942 100—145 kg. in de week van 2227 Juni 1942. DE VOEDSELCOMMISSAR^ VOOR NOORD-HOLLAND. REGELING AANVOER RUND. VEE OP DE MARKT. In verband met de nieuwe rege ling ingaande per 6 Juli a.s. dat vee slechts mag worden aange voerd op de markt, indien het ver gezeld gaat van de aanschrijvings kaart tot levering aan den veehou der, en dat aan deze aanschrijving ook onherroepelijk gevolg dient te worden gegeven, wordt den erken den marktveehandelaren bekend gemaakt, dat het inzenden van de handelaarskaart (met antwoord kaart) aan de L.C.O. voortaan ach terwege kan blijven: d.w.z. de er kende marktveehandelaren behoe ven niet meer aan de L.C.O. op te geven hoeveel stuks vee door hen in de week daaraanvolgende op de markten zullen worden aange voerd. DE LANDBOUWCRISIS- ORGANISATIE VOOR NOORD-HOLLAND. OPBRENGST CONTROLE. d! Provinciale Inkoop-Centrale van Akkerbouwproducten voor Noord-Holland te Alkmaar maakt bekend, dat de telers van akker* bouwgewassen, die na de voor jaarsinventarisatie van Mei/Juni 1942 nog wjjziging in hun zaai- en teeltplan hebben gebracht, ver plicht zijn. hiervan den plaatselij ken Bureauhouders in hun district op de hoogte te stellen. Tevens is men verplicht van zeer slechte of mislukte gewassen opga ve te doen aan den plaatselijken Bureauhouder. Telers, die nalaten aan deze ver plichtingen te voldoen moeten van oogst 1942 inleveren volgens de ge gevens, vermeld op het inventarisa tieformulier en volgens de door ons vastgestelde taxatie van de gemid delde opbrengst per H.A. Bij ingebreke blijven stelt de te ler zich dus bloot aan ernstige moeilijkheden. BOLRAAPKOPTOUW VOOR RUNDVEE. Het door de marktveehandelaren op de slachtveemarkten ter over name aangevoerde rundvee zal voortaan dienen te zijn voorzien van een koptouw, vervaardigd van z.g.n. bolraaptouw, teneinde het ge bruik van touw van oude kwali teit zooveel mogelijk te beperken én tevens om te voorkomen, dat de veehouders het staltouw mede leve ren, daar dit moeilijk of in het ge heel niet is te vervangen. Twee jeugdige bewoonsters van het vlsschersdorp, die dapper meehelpen. Polygoon-v. Biisen-Pax Holland m Een Italiaansch convooi zet koers naar een haven van Ita- liaansch Noord-Afrlka onder veilig escorte van eenheden der oorlogsmarine. I.R.C.E.-Recla-Pax Holland m

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3