AAMBEIEN Tob nooit Stadsnieuws UeAimieAintyen SIWA Marktberichten Vraagt Uw Winkelier Weer een inbraak bij de firma Spruit AAMBEIENZALF 0/ZETPILLEN Bonte middagtrein in Casino De vacantieregeling voor de kruideniers Nutsspaarbank tc Den Helder DE SCHAGER MARKT Jonge Nederlanders naar het Oosten ccn vergeten oase Boekbespreking I C. KEG's Groothandel N.V. Zaandam In ons nummer van gisteren meld den wij, dat onbekende elementen Zich in den nacht toegang hadden verschaft tot de zaak van de firma Spruit in de Keizerstraat en daaruit eenige bontmaitek, met een totale waarde van eenige duizenden gul dens hadden ontvreemd. In het nuchtere daglicht hebben x" waarschijnlijk spijt gekregen, er zoo snel van door te zijn gegaan, en niet meei goederen te hiebben mee genomen. In den nacht van Woens dag op Donderdag althans hebben zij hun bezoek herhaald. Door de zelfde lichtkap (gisteren meldden wij abusievelijk een dakraampje) in het plafond van ljet atelier wisten zij in de zaak te komen en zich meester te maken van niet minder dan 35 Wintermantels. Bij den'eersten inbraak hebben de heeren er blijk van gegeven, tamelijk overijld tewerk te zijn gegaan. Zij hadden blijkbaar diverse lappen stof e. d. bij het vertrekken onder den arm genomen, doch onderweg het meerendeel daarvan successievelijk verloren, zoodoende duidelijk hun pad afbakenenae. Het is ons daarom een raadsel hoe deze haast te rijmen is met de verkleedpartij met de pop pen in de étalagekast. Vermoedelijk hebben zij zich achter de verduiste ringsschotten fot op zekere hoogte veilig gevoeld. Bij het vertrek was het ook dit maal voor de heeren inbrekers be zwaarlijk met hun vracht denzelfden weg terug te gaan als waarlangs zij gekomen waren. Evenals de vorige maal wisten zij door een raam van het ateliër de buitenlucht weer te bereiken. De schade is door deze inbraak tot ruim 5000 gestegen. De goederen zijn echter tegen inbraak verzekerd. N'ettegenstaande dit ia de firma Spruit evenwel ernstig gedupeerd, daar verschillende artikelen tegen beduidend hoogeren prijs opnieuw in gekocht moeten worden, indien daar voor nog gelegenheid bestaat. De aanwezige voorraad is echter voldoende om het publiek nog van het benoodigde te kunnen voorzien. Het bereids door de politie inge stelde onderzoek wordt voortgezet. Niets geen last meer! Zwitsal Aambeien- zalf brengt direct verlichting, ook bij verwaarloosde ge vallen. POT F. 0.75 TUBE F. !.- ZWITSAL FABRIEKEN APELDOORN Zondagmiddag Frlts Schakels op de planken. Onze Casino-directie bewijst telkens weer, dat zij niet stil zit en er voort durend naar streeft,' eenig amuse ment in onze veste te brengen. Na de Koperen Knoopen van Zondag j.L heeft zij nu een cabaretgezelschap geëngageerd, dat reeds meer op de planken van Casino is verschenen, n.1. dat van Frits Schakels. Hij bréngt Zondagmiddag a.s. een bon ten middagtrein met eenige aardige attracties, o.a. Li Wang, de geheim zinnige Chinees en de Telepatische klok. Frits zelf zal zijn best doen, zijn naam als „man van de lach" alle eer aan te doen. Liefhebbers van accordeonmuziek kunnen eveneens hun hart ophalen en genieten van het spel van de beide Teunc Va Indien U er eens „uit" wilt zijn, ga dan deze Revue-variété bijwonen. U zult er geen spijt van hebben. burgerlijke stand den helder van 8 Juli 1942. Bevallen: M. A. v. d. Mark—v. Amersfoort, z.; A. Biersteker Erjl- ders, z.; J. NottelmanWulffelé, z. Ondertrouwd P. Veerman en N. S. Borst. Woensdagmiddag 'waren in Café Sanderse aan het Koningsplein een 40-tal Heldersche kruideniers bijeen gekomen om het onderwerp vacantie voor den kruidenier te behandelen. Het spreekt vanzelf, Matmen over het algemeen veel instemming toonde met het genomen initiatief. De kruidenier is naast den melk boer e.d. altijd het misdeelde kind geweest op het punt van vacantie, zoodat het inderdaad zeer toe te juichen is, dat men nu, in navolging van wat in andere plaatsen ten aan zien van de vacantie reeds is ver richt, ook voor Den Helder een rege ling op touw heeft gezet. Men stelt zich voor, ln de 3e en 4e week van de 'eerstkomende distribu tie-periode een aantal kruideniers zaken 4 dagen te sluiten, en in de 3e en 4e week van de daaropvolgende distributie-periode nog eens. Men heeft da stad verdeed in rayons, zoo dat in elk rayon tegelijkertijd slechts een klein aantal zaken gesloten zal behoeven te worden. Naast deop de vergadering aan wezige hebben nog een 10-tal andere kruideniers van hun instemming blijk gegevfti, zoodat tot nog toe in totaal reeds ongeveer 50 kruideniers hun medewerking hebben toegezegd. Er zijn er echter nog enkelen, die zich tot nu toe afzijdig hebben ge houden. Het kan zijn, dat eenig conservatisme I ierachter zit, het kan ook zijn, dat men niet te veel van de regeling verwachtte, en vreesde, dat de concurrent wél open bleef. Uit het bovenstaande is echter wel ge bleken, dat deze vrees ongegrond is. Laten zij zich daarom alsnog beden ken en ook hun medewerking gaan verleenen, om het genomen initiatief, ten volle te doen slagen. Middels raambiljetten en via de pers zal bijtijds bekend worden ge maakt, welke kruideniers en op wel ke dagefl zij gesloten zullen zijn. Overzicht eerste halfjaar 1942. In den loop van het eerste halfjaar werd op de spaarbankboekjes inge legd 861.466,71 (vorig jaar 440.818,35) en terugbetaald 659.576,10 (v. j. 667.240,71) der halve meer ingelegd dart terugbe taald 201.890,61 (in het eerste half jaar 1941 meer terugbetaald dan in gelegd 226.422,3c). Het aan inleggers verschuldigde kapitaal (bij den aanvang van het jaar 2.381.077,64) bedraagt thans 2.582.968,25 (v. j. 2.361.927,—). Het aantal in Öen loop van het eerste halfjaar nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 322 (v. j. 198). In getrokken werden 215 boekjes (v. j. 348). Het aantal in omloop zijnde boek jes (bij den aanvang van het jaar 12.485) bedraagt thans 12.592 (v. j. 12,342). Onder de in het eerste halfjaar uit gereikte nieuwe boekjes zijn begre pen 46 boekjes voor jonggeborenen (op deze boekjes plaatst de Spaar bank een eersten inleg van 1, De lediging in den loop van het eerste halfjaar der spaarbusjes lever de een bedrag van 508,09 (v. j. 4.452,49) aan kleine besparingen. Aantal ledigingen 531 (v. j. 396). VANDALISME. Het politierapport van gisteren vermeldde slechts de aangifte van een dame uit Haarlem, dat van een h?ar toebehoorend woonhuis aan de Zuidstraat eenige ruiten waren ver nield. TEXEL. GESLAAGD. De heer J. Roeper, alhier, leer ling van de heeren A. v. Graaf- eiland en A. Koning te Schagen, slaagde voor het toelatingsexamen tot de Rijkszuivelsch. te Bolsward. ANNA PAÜLOWNA APOLLO-BIOSCOOP. Lichte Cavalerie. Breezapd. Verandering van spijs doet eten en zoo volgt dus op de zeer interessante film „Ik Be schuldig", die tot de wat zwaardere kost gerekend kan worden, weer een van gemakkelijker verteerbare samenstelling. „Lichte Cavalerie", met de pittige Marika Rökk in de hoofdrol, is een film, die een kijkje geeft in het eigenaardige wereldje, dat circus heet. Zij Iaat echter niet alleen de schittering van de manege zien, waar rondom heen de toeschouwers zitten, die onder de tonen der schet terende muziek genieten van prach tige dieren en hun dressuur, van clownerie, halsbrekende toeren of mooie balletten, maar ook en voor al voert ze ons achter de schermen, waar liefde, vriendschap, jaloezie en haat het leven der artisten be- hèerschen. Voor de levering waren Donder dag j.1. ruim 100 dieren minder aan gevoerd dan de vorige week. Er waren nu 197 koeien en pinken, 13 graskalveren, 109 nuchtere kalve ren en 6 schapen, dus in gras- en nuchtere kalveren en schapen ook beduidend minder. De handel in geldekoeien had een stil verloop. De duurste ging voor f 500 van de hand, dus hooger dan de vorige we ken, maar het was kwaliteit. De kalf. en melkkoeien bleven pr.hou- dend tot f 550.de handel was matig. Pinken waren ook aan de stuggen kant toch was de noteering van de duurste iets hooger. Tot na Wanneer ik de laatste dagen veel terug denk aan de week van genoe gen en jolijt, die wij in vroeger jaren omstreeks dezen tijd beleefden, dan zult tt dat als lezer misschien niet direct begrijpen. Als Nieuwedieper zult u het zeker verstaan. Ik zou 't met m'n gepeins-in-stilte nog wel gered hebben, ware 't niet dat een van m'n drie schoolvrinden, die thans sedert jaren elders vertoeft, me met een sarcastisch briefje de kachel heeft aangemaakt. Hij schrijft mij, dat we volgens zijn geheugen, thans midden in de kermis zitten en of ik mij nogal vermaak met de diverse attracties. Natuurlijk kom je nu niet meer in die groote danstent aan den kop van het Havenplein, waar. we in onze jeugd zooveel plezier fiadden. Maar stellig ga je nu met je jon gens naar 't hyppodróme, daar vlak naast en laat je je zoon een ritje maken op één van die aardige paard- jes. En welke caroussel staat er nuf Is 't die van Anton Benner of Hubert Wolff. Je weet wel met die steigeren de paarden voor de entrée. Kerel, ik hoor nog 't schrille gefluit van de machine in 't midden van die prach tige molen. Je moet er zeker nu wel even eerder uit zijn dan wij in die dagen. Maar Arie Overtoom heeft je wel in z'n glanzende landauer van de kermis naar de kermis gereden. Nu maakte je natuurlijk dat tochtje met je vrouw en zullen jullie wel netjes de Hoofdgracht en Loodsgracht ge reden zijn. Ja, wij zagen en hoorden destijds veel zonder de officieele en trée te betalen. Vooral de schouwburg van Stoel en Spree op 't plein van Luyckx leende zich uitstekend voor ons genre bezoeMers. Een paar biervaten om op te staan en een klein kiertfe in de planken was voor ons voldoende om de revue „de Jantjes" volop mee te genieten. Je. moet me 's vertellen, in de wafel- kraam van Porton was altijd zoo'n aardig orkest met eenige Italiaansche dames met castagnetten. Zijn die er nu weerf of moest je deze keer meer je aandacht bepalen bij de verschul digde boterbonnetjes f Doe me een genoegen en stuur me wat nougat van Jacob Stuvée, wij kunnen de Heldersche kermis hier in de verte dan toch een beetje met jul lie mee-leven". Toen ik deze brief ontving, dacht ik, dat is aardig om nog 's aan ons te denken. Nu ik hem gelezen heb, voel ik weer de waarheid van de bewering „Van je vrinden moet je 't hebben". Niettemin lezert tot de eerstvolgende Maandagmorgen 8 uur, inluiden van de Heldersche kermis. I Uw optimistische Toean Tik-Tlk. den hooibouw valt er op de ge- brüiksveemarkt weinig drukte te verwachten. Op de wolveemarkt was al heel weinig aangevoerd. Ook de tijd van lammerenmarkten raakt voorbij. De lammeren golden tot f 30. handel matig. Kale schapen golden tot f 65 en schapen met het wpl er op f 85, handel in beiden zeer kalm. Een melkgeit ging voor f 75 gemiddelde prijs van 1065 gld., handel goed. Magere varkens tot f 49 en biggen tot f 35 dus f 5 min der bij de vorige weken, handel in beiden matig. Aardig wat aanvoer van konijnen, maar de handel was nu juist niet zoo heel erg best, vooral in klein goed werd haast niet naar gevraagd, deze golden dan ook van de 50 ets. tot de bijna f 7Hoogere noteering in kippen, tot f 4.iets duurder bij de vorige weken. Veel drukte en beweging was er niet vanwege den hooibouw WIERINGERMEER MEETING DER CALVINISTISCHE JONGEREN IN DE W-MEER. Middenmeer. In het Gerefor meerde kerkgebouw te Midden- meer had Dinsdagmiddag, uit gaande van den Kring Ger. Meis jes- en Ring Ger. Jongelingsv.er. in 'de Wieringermeer een zéér goedgeslaagde meeting plaats Naast de Ger. Jeugdvereen. van Slootdorp, Wieringerwerf en Mid denmeer, waren eveneens jjprte- VRIJWILLIGERS VOOR DEN LANDDIENST. Vierhonderd Nederlandsche jon gens en meisjes boven de 16 jaar zijn gisteren in jeugdstormverband naar Danzig vertrokken om in Oost-Pruisen als vrijwilligers bij boeren op het land te werken. De Nationale Jeugdstorm, waar toe zij allen behooren, heeft hun dezen middag een plechtig afscheid bezorgd op het Haagsche Binnen hof, waar zij uit de verschillende deelen van ons land waren bijeen gekomen. Hoofdstormer Van Geelkerken, vergezeld van Hauptdienstleiter Schmidt, heèft hen officieel geïn specteerd en hartelijk toegespro ken, in de eerste plaats namens den leider van de N.S.B., Mussert, en verder namens zich zelf als lei der van den Jeugdstorm. Kameraden van de W.A. en de S.S. zijn bij vorige gelegenheden op dit historische plein toegesproken voordat zij naar het front vertrok ken om daar andere plichten te vervullen. Thans gaat het voornamelijk om landbouwwerk, maar ook dit ver trek wettigt een plechtig afscheid. Deze jongelieden zullen eveneens de Nederlandsche kleuren met eere dragen en te allen tijde vervuld blijven van 'hun ideaal. Af en toe zullen spreker en an dere Jeugdstormleiders de jonge lieden in hun nieuwe gebied be zoeken. Des avonds zullen cursussen wor den gegeven ter voltooiing van de opleiding dezer jeugdige pioniers. De hoofdstormer eindigde zijn toespraak met een „tot ziens in Duitschland". Gezamenlijk werd tenslotte het zesde couplet van het Wilhelmus gezongen. De stafmuziek van den Ned. Arbeidsdienst begeleidde de plechtigheid en den daarop gevolg den marsch naar het Staatsspoor station, vanwaar té ruim drie uur de speciale trein naaar Danzig ver trok. genwoordigd de vereenigingen van Medemblik, Opperdoes en Wierin- gen, terwijl ook van Kolhorn en andere plaatsen zich groepen jon geren naar hier hadden begeven, om getuig® te zijn van dezen Cal- vinistischen jeuddag. De leiding berustte bij Ds. H. v. Twillert, Ger. pred. te Wieringer werf. In de middagvergadering, welke te 4 uur aanving, behan delde Ds. J. v. d: Zee, Ger. pred. te Amsterdam een onderwel-p, ge titeld: „Voorgaan en volgen". Na afloop der middagbijeenkomst be gaf het groote gezelschap zich naar Hotel Smit .alwaar een kof fietafel was aangericht. Te 6.45 heropent Ds. H. v. Twil lert de vergadering, welke zeer druk was bezocht, met het zingen der beide bondsliederen, als ook Ps. 75 1. Daarna gaf Z. Eerw. het woord aan Ds. v. d. Sijs, Ger. pred. te Amsterdam, welke een be zielend woord sprak naar aanlei ding van „tweeërlei levenshondirffl" .Spr. formuleerde zijn betoog in twee hoofdgedachten, n.1. „met kracht te werk gaan in den naar de Schrift geordenden weg, terwijl de andere groep dreinende kinde ren worden genoemd. Op alle le vensterrein, toonde spr. in den breede aan, vindt men beide groe pen, waarbij hij waarschuwde te gen vaische krachtsopenbaring, wat in zijn diepste wezen voort vloeit uit zwakheid tegen Gods geboden, inzettingen en de H Schrift. Spr: spoorde zijn jeugd- publiek aan deze levensuiting tot de hunne te maken, n.1. „Spreek Heere, want Uw dienst knecht hoort!" Na het zingen van het Lutherlied beklom Ds. D. Roest van Opper does het spreekgestoelte tot het uitspreken van een opwekkend slotwoord. Na gemeeenschaopelijk zingen van „Halleluja,', eeuwig lof en eere", Gez. 29, sloot Ds. v. d Sijs deze hoogtijdag met dank aan God. *;-v' fik 7§MÊm.xl m JP™1 Zoo ziet het er in de haven van Tobroek uit Een foto van de wrakken der schepen, die niet meer konden ontkomen. Scherl-Fellinga-P .K. Tannenberg-Pax Holland m VRUCHTBAAR PARADIJS IN DE WOESTIJN. Hevige gevechten spelen zich in Noord-Afrika pf, maar de oase Si- wa, honderden kilometers in het binnenland gelegen, zet zijn ver borgen leven bijna onberoerd voort. Weliswaar heeft de krijgskans Duitsche, Italiaansche en Brit- sche troepen afwisselend naar Si- wa gevoerd, maar desondanks wordt deze oase, waarheen eens Alexander de Groote een tocht on dernam om het heiligdom van Ju- piter Ammon te bezichtigen, in de legerberichten slechts zelden ver meld. Ook thans, terwijl Ropimel reeds tot El Alamein is doorge drongen, is het lot van Siwa, dat ver achter het front nabij de Liby- sche grens ligt, nog onbekend. Als de meeste oases ligt ook Si wa in een diep dal, waar bronnen en het toevloeiende regenwater een weelderigen plantengroei mogelijk maken, Het dal is van langgerek- ten vorm en wordt door bergen, die een hoogte van 100 meter be reiken, omsloten. De bewoners, ruim 5000 Berbers, wonen niet in de laagte, maar op eenige heuvels, die zich in het dal verheffen. De nieuwe stad Siwa met haar wallen, leemen huizen en rotswo ningen, gelijkt op een menschelijke bijenkorf temidden der wuivende dadelpalmen. Een andere heuvel draagt het dorp Aghurmi, waar spo ren van oude tempels zijn gevon- dert. De waterrijke vlakte is uiterst vruchtbaar. Duizenden dadelpal men groeien hier voorspoedig, rijst- en korenvelden wisselen elkander af en overal worden pruimen, druf- ven en citroenen gekweekt. Vele bronnen zorgen voorwatertoevoer. Sommige geven warm water; be kend is vooral de „zonnebron", die naar de meening van vroegere rei zigers pverdag koud en 's nachts warm water bevatte. Later is ge bleken, dat dit bedriegelijke ver schijnsel aan het groote tempera tuurverschil tusschen dag en nacht in de woestijn moet worden toege schreven. ('V.P.B.). De Heks van de Riethoek door A. M. de Jong. Uitgave van A. J. G. Strengholt te Amsterdam. Als derde en laatste deel is thans verschenen in de trilogie, waarvan de beide eerste deelen heeten „Poes- ke" en „De Vreemde Broeders",, „De Heks van Riethoek". De Jong beschrijft hierin het verdere leven van Poeske, hoe zjj trouwt met den zoon van den door haar verafgoden Bart Verhagen, uitsluitend om van dien zoon een kind te krijgen, dat den aard van dien vader heeft. klaarheid. Er zouden minder complexen ont staan en er zou meer geluk zijn, als wij mensghen meer onszelf durfden te zijn. De meesten van ons leven in eejv of ander opzicht anders dan ze zou den moeten leven, anders dan wan neer ze die diep-verborgen inner lijke stem volgden, die zich steeds onhoorbaar voor anderen, beklaagt dat ze een essentièele levenseisch van hun wezen verloochenen. Wij hebben in de practijk meer dere voorbeelden hiervan meege maakt, waarvan we' er hier een wil len vertellen. Het betrof een jonge vrouw, die op aandringen van kennissen van haar bij ons kwam. JSij was om streeks 30 jaar en leed aan een geestelijke depressie, stelde eigenlijk nergens meer belang in, en lipt zeer weinig los. Ze herhaalde maar: „ach, m(j scheelt eigenlijk niets, ik ben een maal zoo, zeker a een jaar of vijf. U zult ook wel niets vooi mij kun nen doen, maar op aandringen van de familie G. ben ik bij U gekomen." Natuurlijk was er wel Iets. Na ein deloos voorzichtig polsen kwamen wij er eindelijk achter, dat ze tobde over haar moeder. Zij was al jaren met haar ouders in onmin, sprak ot zag ze nooit meer. Ze zei dan ook: „dat is het niet, die band is verbro ken al zoo lang." De band was alleen uiterlijk ver broken, daar zij blijk gaf van nog veel aan haar moeder te denken, gedachten van zelfverwijt en ver langen. Heimelijk verlangde zij naar een verzoening. Terwijl wij voorzich tig in die richting adviseerden, ant woordde zij: „Dat kan niet. Er is indertijd véél te veel voorgevallen. Mijn moeder heeft mij veel vergeven, dal weet ik. Ik van mijn kant vind dat ik haar veel te verwijten heb. Ik zou alles willen laten rusten en weer goed zijn met moeder, maar dat zou zij niet kunnen. We zouden weer opnieuw woorden krijgen, en het zou tot niets leiden." We legden haar uit, dat zij het, wilde zij haar 'nnerlijk evenwicht terugvinden, in elk val moest pro- beeren. Bleek het weer niet te gaan, dap had zr, in elk géval van haar kant gedaan wat ze kon, en dan zou vermoedelijk dat zelfverwijt en dat verlangen verdwijnen. Zoolang zij bewust bleef strijden tegen iets, dat haar onderbewustzijn^ sterk wilde, zou zij die levensmoeheid en die ver lammende onverschilligheid tegen over alles behouden. In haar geval was contact, zelfs met botsingen, beter dan een contact waarnaar zij innerlijk hunkerde en steeds met ge weld geen gevolg aan gaf. Het slot wa dat moeder en doch ter beiden bljj waren, dat ze elkaar weer geregeld zagen. In vele levens wordt een essen- tieele eisch van het innerlijk hard nekkig verdrongen. „Het kan niet," zegt men. Waarom niet? Waarom een on recht van jaren geleden nog niet hersteld) als de mogelijkheid er is? Waarom degenen, van wie wij in bitterhejd en tweedracht scheiden, zij het moeder, vader, man, vrouw of vriend niet opgezocht, al was het na jaren, indien hun beeld zoo hardnekkig in ons hart blüft? Wanneer de tijd onze gevoelens verzacht en onze inzichten gewijzigd heeft, zou dat dan bij die andere ook niet gebeurd kunnen zijn? Wanneer iet ZOo hardnekking in ons onderbewustzijn blijft leven, is dit een bewijs, d"t wij daarmee niet hebben afgedaan. En alles, waarmee wij niet afhandelen, kan- ons leelijke parten spelen en allerlei complexen foen ontstaan. Een eerste vereischte voor een harmonisch, evenwichtig, innerlijk leven is, durft waar te zijn! Durft Uzelf te bekennen, hoe het met U staat en wat U eigenlijk verlangt, Wanneer Uw goedbedoelde poging om onrecht te herstellen schipbreuk lijdt, dan zult U althans verlost zijn van het hinderlijk besef, dat U niet gedaan heeft wat U verlangde te doen en behoorde te doen. Durft waar te zijn. Het is de moeite waard! Dr. Jos de Cock. In Staphorst en in den Gelderschen Achterhoek komen nog sporadisch de oude bijenkorven, de zgn. „bis schopsmutsen" voor. Op den bijen- stand van de Amsterdarpsche Chi- ninefabriek zijn ze nog als bizon- derheid te zien. Pax Holland-v. Bemmel m Dat kind komt er, en Poeske ziet er in het evenbeeld. Helaas, zij maakt de tragische vergissing, dat die gelijkenis uitsluitend uitwendig is. Deze zoon blijkt in niets het karakter van den vader te hebben. Aan het eind van het boek merkt Poeske, die dan een oude vrouw is, haar fatale vergissing. Het is haar dood, doch aleer het zoover is, heb ben zich vele en verschrikkelijke voorvallen afgespeeld. Heel dit boek is één doorloopend noodlotsverhaal geworden, één somber relaas van sóms bloedige, soms huiveringwek kende gebeurtenissen. De Jong is een uiterst vlot vertel ler ten dit blijkt ook weer uit dit boek. Het werk bezit echter ver scheidene grofheden en uitwijdingen, die het schade doen. Dat is jammer, omdat £>e Jong beter kan. Daarbij do-ït veel melodramatisch aan, ter wijl weer ande: e episoden niet geheel en al uit de verf komen. Ondanks deze bezwaren en ondanks 't feit dat dit geen boek voor de kindertafel is, zullen de tallooze De Jong-lezera hei met spanning lezen, omdat de auteur, met al zijn gebreken, de kunst van schrijven verstaat. A. C. van Kampen. URK. Door 63 vaartuigen werd aan den vischafslag aangevoerd: 5930 kg aal en paling, van^ 30 tot 200 kg per vaartuig, prijs 0.681.54 per kg; 250 manden nest 50 ct. p. mand. SCHAGEN, 9 Juli. 4 veulens f 450—600; 8 geldekoei en (magere f 350500; 197 id. (v.) Centrale; 10 kalfkoeien f 475550; 13 pinken f 200300; 13 graskalve ren Centrale; 109 nuchtere kalve ren Centrale; 12 schapen (magere) f 4565; 6 id. (v.) Cefitrale; 71 lam meren f 22—30 8 bokken pn geiten f 1075; 11 varkens (magere) f 40 f 49; 47 biggen f 20—35; 220 konij nen f 0.50—7; 15 kippen f 14. ZWAAG, 8 Juli. Aardappelen f 8.10, kl. aard. f 5, spinazie f 810; postelein f 14; Ui en f 7; slaboonen f 35; snijboone.n f 35; tuinboonen f 10 doperwten f 18 peulen f 18'; tomaten f 32; wasch- peen f 14; bospeen (p. 100 bos) f 7.209; radijs f 1.80; rabarber f 5.60—7; andijvie f 10; sla f 1.50 f 2; bloemkool 1114; komkommers f 10—15; perziken f 13.50—45; sel derie f 3; aardbeien f 28—35; fram bozen 60; blauwe pruimen 7-20 per st.uk, roode bessen f 24—30, prole- fic 2430; kruisbessen 10; kersen 40, koorabi 2.50, raapstelen 5.60—7. BROEK OP LANGENDIJK, 10 Juli 60 Kg. spinazie f 10; 550.000 Kg. aardappelen, groote f 7.70, klein 5; 3500 Kg. roode kool f 8. NOORDSCHARWOUDE, 10 Juli. Ca. 250.000 Kg Schotsche muizen groote f 7 70; kleine t 5.—; 100 Kg. snijbiet f 7.—. WARMENHUIZEN, 9 Juli. Aanvoer: 107400 Kg aardappelen; Schotsche Muizen f 7.90; 500 Kg. rabarber f 6. i

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3