^IachtopSau- Ahairsclie Kaasmarkt DE WEEK H. HOOGLAND Marktberichten Stadsnieuws Ga eens kijken aan de Sportlaan Distributie zeep Aanvraagformulieren melk giftigen arbeid Formulieren zwaren arbeid Frissche Morgen-nieuws ÏUeuw i uit U>ik TEXEL Viering 30-jarig bestaan Sportvereen» „Texel" Predikbeurten^ AFWEZIG tot 27 JULI «ftfl Alweer een handdoek kaput uit de wasch 1 Het is niet de schuld van de was- scherij Mevrouw. De fout ligt hij Uw man, die zijn scheermesje met dien handdoek heeft afgedroogd. Een klein ^needjè in het' weefsel wordt in de wasch onvermijdelijk 'i«?n gat. Zooiets mag in deze tijden niet voorkomen, want de inhoud van Uw linnenkast is thans moeilijk aan te vullen. Daarom is het zaak alles wat scherp is* ook gewone tafelmessen, met een specialen doek en steeds met den scherpen kant naar buiten af te w££S drogen. zuinig] E\ Onze athleten zijn den laatsten tijd buitengewoon actief, hetgeen men het beste kan constateeren door eens een kijkje te nemen aan de Sport laan. Op Zondagmorgen, Maandag- en Woensdagavond zijn er op het Hel- der-terrein steeds ongeveer zoo'n jKstig menschen aan het. oefenen, op een wijze die direct den drang naar betere resultaten verraadt. Zoo is Loes Vader maar steeds aan het discuswerpen en behaalt daarbij resultaten, die zeker gunstige per spectieven inhouden voor den athle- tiekdag op 2 Augustus a.s. Éénmaal was zijn worp slechts 1 meter minder dan de worp van Enklaar, die toch tenslotte meester in dat werk is. Even verder is men aan het speer werpen, en langs de lijnen ziet men eteeds verschillende groepen hard- loopen. Of het zijn de dames Tim mermans, Wagemaker, Gaemers c.s. die zich oefenen in de estafette, of de heeren Meijer, Rottier," Timmer en Groot, die ook al de wisselmoeilijk heden trachten te overwinnen. Den Helder heeft toekomst op athletiek- gebied, de H.A.V. zal u dit 2 Aug. bewijzen. Eigenaardig, we zijn onge veer een uur aanwezig geweest en in dat uur liep de ras-sportman Huurman maar steeds zijn rondjes, onderwijl een oogje in het zeil hou dend of zijn kornuiten het materiaal niet verwaarloosden. Huurman is een lid waarop de H.A.V. trotsch kan zijn. voor vuilen arbeid De werkgevers, die arbeiders in dienst hebben,, die vuilen arbeid ver richten, alsmede zelfstandige arbei ders, die in sterke mate aan vuil- worden van lichaam en/of kleeding zijn blootgesteld, kunnen in het tijd vak van Maandag 20 Juli t/m Vrij dag 31 Juli a.s. bij den distributie- dienst alhier een aanvraagformulier afhalen. voor artsen en vroedvrouwen Van Maandag 3 Augustus a.s. af kunnen de praktizeerende artsen, tandartsen en veeartsen op vertoon van hun distributiestamkaart bij den distributiedienst alhier in ontvangst nemen: 6 bonnen „een rantsoen toiletzeep" Ook vroedvrouwen kunnen op ver toon van hun diploma en hun distri butiestamkaart van bovengenoemden datum af toiletzeepbonnen ontvan gen, n.1. 3 bonnen voor een periode van 3 maanden. voor kappers Kappers kunnen in de week van 20 t/m 25 Juli 1942 bij den distribu tiedienst een formulier afhalen voor het aanvragen van zeepbonnen voor hun bedrijf. De onlangs door den distributie- dienst aan de werkgevers verstrekte formulieren MD 107, waarop voor de arbeiders, die m$t giftige stóffen óm- gaan, extra melkbonnen kunnen wor den aangevraagd, moeten ingevuld bij den distributiedienst worden teruggebracht in de week van 20 t/m 25 Juli 1942. Na beoordeeling dezer formulieren worden de werkgevers opgeroepen om de extra melkbonnen af te halen. In de week van 20 t/m 25 Juli a.s. kunnen bij den distributiedienst aan vraagformulieren voor zwaren of langdurigen arbeid worden afge haald. De toeslagkaarten voor de 9e periode 1942 zullen worden uitgereikt in het tijdvak van 27 Juli t/m 1 Augustus 1942. HANDWAGEN GESTOLEN. Een bewoner van de Boerhaave- straat deed bij de politie aangifte, dat te zijnen nadeele een handwagen was ontvreemd. INBRAAK. In een woning in de Jan in 't Veltstraat is dezer dagen ingebro ken. Een aantal boeken en huishou delijke voorwerpen wordt vermist. Onze zwemclub de Frissche Mor gen zal Zondag 19 Juli a.s. deel nemen aan de wedstrijden te Anna Paulowna, uitgesohreven door de zwemclub „Het Oude Veer". Ver schillende belangrijke nummers staan op het progra^mma en aan spanning zal het zeker niet ontbreken, temeer daar de meeste deelnemers elkaar door en door kennen van vorige wed strijden. BURGERLIJKE STAND DEN HELDER van 15 Juli 1942. Bevallen: N. van de Voorde—Bak ker, z. Door 60 vaartuigen werd aan den Vischafslag aangevoerd: 2535 kg aal en paling van 18 tot 167 kg per vaar tuig, prijs van 68 tot 154 ct. per kg.; 10 kg snoekbaars 68 ct. per kg; 16 kg baars 36 ct. per kg; 20 kg voorn 20 ct. per kg; 100 manden nest 50 ct. per mand; 300 kg pos-10 ct. per kg. 9 Be aanvoer wds« Vrijdag bijna 31.000 Kg., waarmee, vergeleken bij de vorige week een teruggang valt ie constateeren. Verschillende fa brieken zijn reeds weer aangewe zen voor melklevering en het ziet er daarmee naar uit, dat de periode der grootste markteri dit jaar reeds weer in het verleden ligt. Er waren 7 stapels boerenkaas, alle 40+. De hoogste prijs bedroeg hier f 56.de maximumprijs dus. De. 14 fabrieksstapels waren uit den aard der zaak voor verreweg het grootste deel 20+, in totaal maakte,de 40+ vermoedelijk nog, geen 20% uit van den geheelen aan voer. De hoogste prijzen kwamen ook hier overeen met de maximum prijzen, tw. f 56.— voor 40+ en f 43.50 voor 2Cf+. De kwaliteit was dooreen genomen goed en vraag was er hatuurlijk te over. De moei lijkheid bestond veelal uit het be palen van een prijs, waarmee de keurmeester genoegen kon nemen. In den regel lukte dit, todh ver namen we omtrent een en'kele T.V. -Donderdagavond is in Pen's Bios coop het 30-jarig bestaan van de Sportvereen. „Texel" feestelijk her dacht. Gegeven werd in verband hiermede ZONDAG 19 Juli 1942. Westerkerk (Helden der Zeeplein). Niet ontvangen, f Geref. Kerk, (Rehobothkerk). V.m. 9 én 10.45 uur, Ds. J. J. Bosma van Krabbendam. N.m. 4 en 5 uur, Ds. A. Verschoor van St. Pancras. Julianadorp n.m. 6 uur, Ds. J. J. Bosma. Herst. Ev. Luth. Gem. (Weezenstr.) V.m. i0.30 uur, Ds. W. J. F. Meiners Chr. Geref. Kerk (Steengracht). V.m. 10 en n.m. 5 uur, Leesdienst. Doopsgezinde Gemeente. Niet ontvangen. Oud-Katholieke Kerk (Langestr. 78) V.m. 11 üur H. Dienst (Pastoor H. J. Verheij). Evangelisatie (Palmstraat). V.m. 10 uur, Zangdienst. V.m. 10.30 uur, Dienst. Evanf elisatiegebouw (Vijzelstraat). V.m. J0.30 en n.m. 7 u. Samenkomst. N.m. 12.15 en 2.30 u. Zondagsschool. Woensdag, n.m. 7.30 u., Bijbelkring. Vrijdag, n.m. 7.30 u., Zangdienst. Leger des Heijs (Spoorgracht 35). V.m. 10 u. Hei.igingsdienst. N.m. 7 u. Verlossingsdienst. 12 u. Zondagsschool. A.s. Maandag 2.15 u. Vrouwenkrans. A.s. Dinsdag 7.30 u. Schriftlezing. TEXEL. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg,- v.m. 10 u., Ds. Visser. Oosterend, v.m. 10.30 u., Ds. Kok. Waal, v.m. 10.30 u., Ds. v. 't Hooft. Den Hoorn, v.m. 11 u., Ds. Wesseldijk De Coijksdorp, v.m. 10.30 ui, Ds. Salm Oudeschild, v.m. 10 *u., Ds. Tin'nolt Doopsgezinde Gemeente. Geen dienst. Geref. kerk. Den Burg (Geb. Fanfare), v.m. 10 u. Ds. v. d. Leer N.m. 7.30 u., Cand. Haaksma. Oosterend, v.m. 10.30,41., Cand. Haaksma. N.m. 3.30 u., Ds. v. d. Leer.^ in Feiten en Fantasieën Flip, Jan en de tandenborstel De tnensch is slecht. Men zegt wel eens, dat de mensch het ergste roof dier is. En het gevaarlijkste roofdier is hij, die meent het niet te zijn. Er zijn er zelfs, die zich op uitingen van hun dierlijke innerlijk laten voor staan en er met een zekeren trots iv er spreken. Zoo sprak ik dezer dagen een goe den kennis van me. Ik wil vooropstel len, dat zijn roofdieraard slechts is ontwikkeld, of nog in ontwikkeling is, of dat hij althans zijn zoodanige ge voelens en strevingen aardig weet te beheerschen. Na wat hij me vertelde, begon ik echter aan de juistheid van dit laat ste wel eenigszins te twijfelen. Ik zal hem hier even aan het woord laten. „Zeg Arie, herinner je je nog de heerlijk warme dagen van de afge- loopen zomer f Kerel, op dien Zater dag, dat het voor het eerst zulk prach tig weer was, zat ik met Jan, je weet wél, op een bankje in het Victorie park in Alkmaar. We zaten daar zoo een poosje genoeglijk een shaggie te rooken en zoo, tot er een dame bij ons kwam zitten. Jammer genoeg was ze echter niet alleen, want ze had een kinderwagen by zich, met daarin een flinken batter van een jongen, terwijl er ook nog een kleine meid van een jaar of vier om haar heen scharrelde. Wy maakten een pratatje met moeder en onderwijl ging zus op roof uit. Ze maakte een duik ónder de bank en de film van de Olympische Spelen In Duitschland in 1936. De bijeenkomst waarop leden van alle Texelsche Sportvereenigingen waren uitgenoodigd viel een druk bezoek ten deel, ook burgemeester Rijk de Vries gaf door zijn aan wezigheid blijk van belangstelling. 't Openingswoord werd gesproken door den heer Dapper. De daaropvolgende film werd met de grootste aandacht door de aan wezigen gevolgd; bij topprestaties klonk herhaaldelijk een luid applaus. Een „Band" uit de leden der Sport- vcr vulde de pauzen aan. Bloemen werden de jubileerende voetbalclub aangeboden door de Tex. Hockey-club „de Pioniers". Terwijl de club zelf bloemen aanbood aan de leden van de „Band"^ 't Sluitingswoord werd gesproken door den heer Dapper. Hierna gaf de „Band" nog enkele muzieknummers ten beste, waarna allen zeer voldaan huiswaarts keerden. WIEKINGEN ONDERWIJS. Tot vaste 4e leerkracht aan de O.L. scshool te Westerland is be noemd de heer C. Klein, thans tij delijk onderwijzer te Den Burg (Texel). VISSCHERIJ. In afwijking van het reeds eer der medegedeelde wordt thans van wege het Dept. van Landbouw en Visscherij bericht, dat de gesloten tijd voor het visschen met het staand ansjovisne't, de ansjovisfuik. het ansjovissleepnet en den wonder kuil in de Waddenzee in 1942 zal ingaan op 1 Augustus in plaats van op 15 Juli. Geref Kerk H. V. Oosterend, v.m. 10.30 en n.m. 3.30 u., Ds. v. d. Plas. Den Burg, n.m. 5.30 u., Ds. v. d. Plas. f NED. HERV. GEM.: Schagen, v.m. 10 uur, Ds. Kapteyn. Doop. St. Maarten, v.m. 10.30 uur, Ds. En klaar, 10-jaarlijksche stemming. Anna Paulowna, v,m. 10.15 uur, Ds. Vorstman. Wieringerwaard, v.m. 10.30 uur, A. Kalis. Julianadorp, v.m. 10.30 uur, Ds. van Wichen. H. Doop. Zuidscharwoude, v.m. 10.30 uur, de heer C. A. Korndörffer van Har derwijk. Groet, v.m. 9 "uur, Ds. Boeke (vroeg dienst met de jeugd.) Schoorl, v.m. 10.30 uur, Ds. Boeke. Oudkarspel, n.m. 8 uur, Ds. W. A Nell. Noordscharwoude geen dienst. Winkel geen dienst Dirkshorn geen dienst. Oosterland, v.m. 10.30 uur, Ds. van Beek. Doop. Westqrland, nm. 2.30 uur, Ds. van Beek. Doop. ►Slootdorp, v.m. 10 uur, Ds. Meijer Drees. Middenmeer, n.m. 2.30 uur, Ds. Meijer Drees. - Ileerhugowaard geen dienst. Veenhuizen, v.m. 10.30 uur, Ds. de Mooy, jeugddienst. Oude Niedorp, nm. 3 uur Ds Koole. Nieuwe Niedorp, v.m. 10.30 uur, can didaat de Hoest. Hoogvjroud, nm 8 uur, Ds Kreb. Spanbroek, v.m. 10.30 u., Ds. Kreb. VVarmenhuizen, n.m. 7 uur, Ds. H. W. Bloemhoff van Heiloo. Burgerbrug, zie St. Maartensbrug. Eenigenburg, geen dienst. St. Maartensbrug, v.m. 10.30 uur, Mej. J. van der Veen. Oudesluis, zie Schagerbrug Petten, nm. 2.30 uur, Ds. H. J. Wit kop Ez. Schagerbrug, v.m. 10.30 uur, Ds. H. J. Witkop Ez. Broek op Langendijk, vm. 10 ur. Ds. Koole, 4 uur Ds. Kollenbach uit IJmuiden. kwam even later boven water met de juichkreet: Moeder, kijk es wat ik heb! Een tandenborstel!" Moeder deed wat minder enthousiast en zei: „Geef maar hier, zoo meteen komen ze hem wel terughalen. Die heeft natuurlijk iemand verloren." - Wij hadden dit tweegesprek als niet-géinteresseerd aangehoord. Opeens zeg ik stiekem tegen Jan: „Kerel, wat zonde, dat wij niet met één 'gezegd hebben, dat die tanden borstel van ons was, en dat we niet konden begrijpen, hoe die daar was komen je liggen, en dat we erg blij waren, dat die kleine meid hem had gevonden, en zoo. We zijn stom geweest, Jan, want flie dingen zijn bijna niet meer te krijgen." „Ja", zuchtte Jan, „da's zeker jam mer, maar met die warmte, wie'is er dan zoo ad rem? Maar, die tanden borstel krijgen we evengoed wel. Laat dat maar eens aan mij over!" Dit gesprek hadden we natuurlijk op zeer fluisterenden toon gevoerd. We zaten nog even zwijgend naast elkaar. Op een gegeven oogenblik zegt Jan tegen me: Nou Flip, ik moet weer es verderop. Saluutjes hoor!" Ik begreep hem en bleef zitten. Na een minuut of vijf komt uit een van de laantjes een jongen van een jaar of twaalf aangeslenterd. Een beetje zoekend om zich kijkend en by het naderen van onze bank bepaald ver dacht speurend. Hij nam me op van top tot teen en deed even daarna met de dame en de kleintjes hetzelfde. Toen kwam een beetje aarzelend uit zijn mond: Mevrouw, hebt V. hier misschien mijn tandenborstel ergens gevonden Zoopas heb ik hier gezeten en toen had ik hem nog by me." De dame sprong meteen, een en al 1 welwillendheid, overeind, bukte en deed etn greep in den kinderwagen. Js dit em Asjeblieft hoor!" „O, fijn, DOOPSGEZ. GEM.: Barsingerhorn, v.m. 10.30 uur, de heer H. Bremer van Haarlem. Broek op Langendijk v.m. 10.30 uur Ds. C. F. Brüsewitz uit Den Haag. GEREF. GEM.: Schagen, v.m. 10 uur, Ds. J. H. Don- ner van Broek op Langendijk. Bediening H.A. N.m. 2.30 uur, Ds. J. H. Donner. H.A. en Nabetrach ting. Kolhorn. v.m. 10.30 en nam. 3.30 u. Ds. Visch. Langereis, n.m 3 uur, cand. C. v d. Vaart. Noordscharwoude, vm. 10 uur, Ds. Richel, voorb: H. Avondmaal, 4.30 uur nm. Ds. Richel. Broek op Langendijk, v.m. 10 uur. en nm. 3 uur cand. v. d. Meij uit Schagen. CHR. GER. GEM.: Broek op Langendijk, v.m. 10 en nm. 3 uur Ds. Biesma. VRIJE EVANG. GEREF. GEM. Alkmaar, Doelenstr. 15, v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Ruys. Bed H. Doop. Warmenhuizen, Verbreiding der Waarheid, Fuik 1, n.m. 7 15 uur, Ds. Ruys. Donderdagavond 8 u. Vrouwensamenkomst. EVANGELISATIE: Schagen, v.m. 10.15 utfr, Ds C. L. Tuinstra van Alkmaar. Schagerbrug, v.m. geen dienst, nm 2.30 uur, in de Ned. Herv. kerk Ds. A. J. Westra Hoeksema van Scherpenzeel Schagerbrug, Dinsdagavond 8 uur, bijeenkomst der Chr. Jongeman- nenver. in het Evang.gebouw. Breezand, v.m. 10 uur, de heer P Boon; 3.30 geen dienst. 4.30 u. nm. Ds. Bronsgeest jn de Ned Herv.. kerk te Anna Paulowna. H. Doop Bergen. „Maranatha". v.m. 10.30 u„ Ds. H. M. E. Bremer van Amster dam. The Star of Hope Mission Julianadorp, v.m. 10 30 uur, de heer P. J. Fernee, den Helder. ENGELSCHE SCHEEPSBOUWERS DENKEN SLECHTS AAN HUN EIGEN WINST. - HET VADER LAND KOMT ER MINDER OP AAN GENEVE, 17 Juli (D.N.B.) Naar uit Londen gemeld wordt, heeft de arbeidersafgevaardigde Shinweil, een uistekend kenner van den scheepsbouw, gisteren in de gehei me bijéénkomst van het Lagerhuis verklaard, dat de toestanden op de groote Britsche werven eenvoudig schandelijk zijn. De regeering werkt met geflat teerde cijfers en tracht den voor het meerendeel argeloozen parle mentsleden een scheef beeld van den toestand te geven. Zij is er ech ter niet in geslaagd een produc tiecijfer te bereiken, dat ook maar eenigszins bevredigend is. Desorganisatie en wanorde hebben een chaotischen toe-- stand geschapen, aldus Shin weU, en vertragen het tempo van den scheepsbouw. De Duit- sche duikbooten' brengen tien maal zooveel schepen tot zin ken als er in Engeland ge bouwd worden. De groote reeders en scheepsbou wers denken slechts aan hun parti culiere winst tijdens en na den oor log en daardoor wordt de tenuit voerlegging van het scheepsbouw programma geremd op een wijze, waarvan men zich geen voorstel ling kan maken. De regeering durft het publiek de ware cijfers betref fende scheepsbouw en scheepsver- liezen niet mede te deelen. ShinweU werd herhaalde malen onderbroken door opgewonden conservatieve afgevaardigden, voor al dbor degenen, die relaties met de groote rederijen onderhouden. Algemeene kennisgeving. Met dank aan God deelen wij U mede de geboorte van een Zoon, dien wij HANS noemden. J. BAIS en T. BAIS—WETLAND. JAN. Den Helder, Begoniastraat 12. Ondergeteekenden betuigen, ook namens wederzijdsche Ouders, hun hartelifken dank aan familie, vrienden en beken den, voor de groote belangstel ling bij hun huwelijk ondervon den. i F. C. A. v. ANRAAT. Br. J. v. ANRAAT— KUIT. Geef Uw fyutteAtje vóór s middags 4 uur op aan ons bureau Mede namens de familie zeg gen wij hiermede onzen harte- lijken dank aan de buren en kennissen voor de betoonde hulp en medeleden bij het verlies van onze jongste lieveling, in het bij zonder aan Dr. OLREE. JB. HENGSDIJK en Echtgenoote. Breezand, Juli 1942. Wfl danken onze familie en de Kameraadskes der N.S.V.O. voor hun belangstelling bij den verjaardag van ónzen Zoon Gefr. Joh. Kramer. Fam. C. KRAMER, Brouwerstraat 27. Spoedgevallen worden waar genomen door de andere tand artsen. dat XJ hem hebt! Ik dank V wél! Dag mevrouw!" Jonkman af Ik maakte nog even een praatje en zei zooiets, dat het toch gélukkig was voor dien jongen, dat er nog eerlijke menschen zijn en maakte toen lang zamerhand, aanstalten om te vertrek ken. Na een paar minuten meende ik, zonder verdenking op me te laten rusten, gevoeglijk het veld te kunnen ruimen. Jan stond buiten het park al glunderend op me te wachten. De tandenborstel triumfantelijk in de hand. Moe was-ie Reuze niet. Ik heb die knul een dubbeltje gegeven voor zyn moeite!" We hebben samen nog eens heerlijk nagelachen. Wat was-ie goed, hè Arie. Ja man, je moet maar handig wezen! Niet dat we om die tandenborstel verlegen waren, maar we moesten een gyntje hebben. Anders word je zoo melig met die warmte!" Toen mijn jeugdige vriend uitge sproken was, keek ik hem eens aan. Mooie heeren zijn jullie. Om iemand zoo .in het ootje te willen nemen. En je schijnt er waarempel nog trotsch op te wezen ook. Ik zou me schamen. Zooiets is minstens even erg als diefstal!!" Jan keek me aan, een blik van niet- begrijpen in zijn blauwe oogen, alsof hij zeggen wilde: Jy bent toch ook jong geweest. Enfin, ik heb hem een flinke klap op zijn schouder gegeven en zei: Maal dergelijke gijntjes nou niet meer uit, en als je ze 'wel uithaalt vertel ze dan niet aan mij, want ik voel me nou gewoon medeplichtig- Tot ziens hoor!" Tja, dacht ik by mezelf, ik ben ook jong geweest, maar zooOf zou ik dat allemaal alweer vergeten zijn Onze moeders hebben wel wat te stellen met hun welig opschietende knapen, wanneer ze volop in de vlegeljaren zitten! ;VV y v< Publicatie van bel Departement Handel. Nijverheid tn Scheepvaart. NEDERIANDSCHE OMROEP NEDERLANDSCH SCHIP GETORPEDEERD. STOCKHOLM, 17 Juli (D.N.B.) Volgens berichten uit Washington heeft het Amerikaansohe departe ment van marine medegedeeld, dat verscheidene weken gel ede ri een klein Nederlandsch koopvaardij schip eenige honderden mijlen uit de Noordkust van Zuid-Amerika getorpedeerd is. De overlevenden zijn in eeii haven adn de Oostkust der Vereeniigde Staten aan land gebracht. UITBREIDING VAN VLOOT- EN LUCHTMACHT IN SPANJE. MADRID, 17 Juli (D.N.B.) De Spaansche staatscourant publi ceert een wet, onderteekend door generaal Franco, waarin voor uit breiding van vloot- én luchtmacht een buitengewoon crediet van 324 millioen pesetas wordt verleend. NOORDSCHARWOUDE, 18 Juli. 339650 kg. aardappelen groote f 6.50,' kleine f 5, 300 Kg. tuinboonen f 8. BROEK OP LANGENDIJK 18 Juli 8500 Kg. tomaten I—IV f 28, 8700 Kg. roode kool f 7. 295 Kg. tuinboo nen f 8, 325.075 Kg. aardappelen gr. f 6.50. kl. f 5. WINKEL. 17 Juli. Appelen f10, aalbessen f22.50— 30, kruisbessen 110—16, frambozen 150, slaboonen f2530, aardappelen 17.10, komkommers f8—13.50, krop sla f 1.50. i LEEUWARDEN, 17 Juli. 96 stieren; 340 vette koeien; 608 melk- en kalfkoeien f 320—635; 368 pinken f 120210, 8 vette kalveren 248 graskalveren, 235 nuchtere kal veren, 162 weideschapen f 6093, 249 lammeren f 2033, 12 vette varkens; 171 kleine biggen f 40—80, 190 bokken en geiten; 2 paarden. Totaal aanvoer 2689 stuks. OVERZICHT: melk- en kalfkoeien aanvoer matig, handel vlug, duur der. Pinken aanvoer ruim, handel vlug, duur. Biggen aanvoer ruim, handel vl,ug, zeer duur. Schapen pn lammeren aanvoer kort, handel re delijk, prijzen goed. De Ned. Vee houderijcentrale nam 600 koeien, eenige varkens, alle kalveren, eeni ge schapen en 200 graskalveren over. EIERHANDEL; kipeieren f 6.50 10.95 ct. p. stuk; handelsprijs f 1.32 —1.37 p kg. eendeieren 7.6—81 ct. per stuk. PLUIMVEE: slachthanen f 1.502.50, slachtkippen f 1.502 75 jonge hanen f 1—2.25, jonge duiven f 0.40, per stuk; konijnen f 1 p. kg. Vereen, van Zuivelmaatschappijen. Edammer kaas 20 plus f 0.87, 40 pl. f 112, Goudsche kaas 20 plus f 0.87, 40 plus f 112, broodkaas 40 plus f 1.12, Leidsche kaas 20 pl. f 1.02 p. Kg. Stemming geen. KAASMARKT ALKMAAR, 17 Juli Aangevoerd: 71 stapels, zijnde 30931 kg .fahriekskaas kleine 40 plus f 56, 20 plus f 43.50, boeren kaas kleine 40 plus f 56 per 50 kg. Handel vlug. WARMENHUIZEN, 17 Juli. 90700 Kg. Scholsche ©juinen f 6.70, kleine f 5, 245 Kg. rhabarber 1 6. K 2167

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3