NATIONALE WEDSTRIJD De verdwenen Professor J UNICUM" AAMBEIEN De loterij van W*H»N» begint De lach' uivits tan HOI TIDI Vergunning voor verhoping vereischt TWjf* Beschikkiogsverbod metalen Neent'n 'AKKERTJE voor het schrijven van libretti «voor opera en operette koFFiesurrogaat AAMBEIENZALFg/ZETPILLEN Verplichting tot aangifte en bevoegdheid tot verbeurdverklaring Officieele mededeeliogen Van alles wat uit dorp en stad Vraagt Uw Winkelier RADIOPROGRAMMA Het Dep. van Volksvoorlichting en Kunsten dèelt medé: Nu ten gevolge van den mate- rieelen en moreelen steurf der over heid, de Nederlandsche muziekdra matische kunst in ons land tot groo- ter ontwikkeling zal kunnen wor den gebraoht, doet zich de behoefte gevoelen aan oorspronkelijke Ne deriandsche opera- en operette teksten. Om te trachten in die-behoefte te .voorzien wordt door het departe- mentMafdeling theater en dans) een wedstrijd ingesteld voor het schrij ven van libretti voor opera en ope rette, als volgt: Gevraagd wordt een libretto a. voor opera in één bedrijf zon der koor; b. voor opera in één bedrijf met koor; c. voor opera in meer dan één bedrijf, zonder koor; d. voor opera in meer dan één bedrijf, met koor; e. voor operette. Het eventueel inlasschen van bal letten wordt aan het inzicht van den librettist overgelaten. Het libretto moet een uitgespro ken Nederlandsch karakter dragen en zoo veel mogelijk gebaseerd zijn op grondelementen van onzen Ne- derlandschen volksgeest en volks aard. Elke Nederlander kan aan dezen wedstrijd deelnemen. De inzending kan geschieden onder eigen naam of onder kenspreuk. In dit laatste geval moet de inzender een geslo ten enveloppe aan zijn werk, toe voegen, waarin naam en adres wor den medgedeeld. Op dp gesloten enveloppe wordt de kenépieuk ver meld, die ook op het betreffende libretto wordt aangegeven. Ingezonden kunnen worden tek sten, al of niet in druk verschenen, mits zij het werk zijn van eep nog levenden Nederlander. Aan dezen wedstrijd zijn de volgende prijzen .verbonden: Voor libretto no. a: eerste prijs f150, tweede prijs f 100. Voor libretto onder b: eerste prijs f 150; tweede prijs f 100. Voor libretto onder c: eerste prijs f 300, tweede prijs f 150. Voor libretto onder dr eerste prijs f 300, tweede prijs f 150. Voor libretto onder e; eerste prijs f 250, tweede prijs f 125. De keuring geschiedt door het hoofd van de afdeeling.theater en dans van het departement van Volksvoorlichting en Kunsten, bij- De Amstel-rniters uit Bovenkerk Drie'* op het nationaal concours- dorp werd gehouden. wonnen het nummer „Klavertje hippique, dat Woensdag te Hoofd- Pax-Holland-De Haan m gestaan door 't bureau dramaturgie van het departement en enkele toondichters. De inzendingen kunnen geschie den bij het hoofd van de afdeeling theater en dans voornoemd, Prin- sessegracht 21, 's Gravenhage, tot uiterlijk 1' November 1942. VAN DER PLAATS BOLSWARD In ieder geval Z WITS AL I Dat is de beste raad die ik je kan geven, óók als je last van aam beien hebtl POT F. 0 75 TUBE F. 1.- 2WITSAL FABRIEKEN - APELDOORN 'S-GRAVENHAGE, 22 Juli. „Winterhulp'' begint eerstda'ags met de tweede loterij. Evenals vo rig jaar zal de prijs van de loten 50 cent bedragen, maar dat is dan ook een van de weinige punten van overeenkomst. De loten die thans vervaardigd worden zitten niet meer in een enveloppe, maar zijn in zessen gevouwen en afge sneden door een banderolle. Hier door wordt een papierbesparing bereikt van 3(k—32 hetgeen van zeer groot belang is. De prijskans is, vergeleken bij vorig jaar, toen de verhouding 1 op 6 was, gestegen en is thans 1 op 3. Er zijn namelijk op elke serie van 1 millioen loten omstreeks 330.000 prijzen. Dit jaar heeft men 6 van deze series, gemerkt a tot en met f. Na iedere serie volgt een premieloting, waarbij de hoofdprijs f 10.000 be draagt, terwijl er voorts nog 70 premies van f 100 zijn. De hoogste der directe trekprijzen bedraagt f 5000, de totale waarde dier prijzen f 1.059.000. De verkoop zal weer op dezelfde wijze geschieden als vorig jaar, doch men zal tevens meer den na druk leggen of> den z.g. „raderver koop", waar men -door het „rad" van fortuin" kans heeft eenige lo ten tegelijk te winnen, hetgeen na tuurlijk de prijskans verhoogt. Iets nieuws' is, dat deze „raderen van fortuin" ook de provincie in zullen trekken. Prijzen tot een bedrag van f 10 zullen direct door de verkoo- pers aan de winnaars uitbetaald worden, terwijl hoogere bedragen aan de kantoren van „Winterhulp" geïnd kunnen worden. De Winterhulp-loterij heeft in de eerste plaats ten doel, minder be deelde volksgenooten te steunen. De loten begaan uit twee deelen, een stamlot en een premielot, Avaarvan men het laatstgenoemde moet bewaren tot de premietrek king van de desbetreffende serie is geweest. De doozen met loten worden ver zegeld met een metaaldraad, en door het geheele land verzonden. Als alle loten afgeleverd zijn, kan de Winterhulp-loterij 1942 begin nen en dan is het startschot gelost. WAARSCHUWINGSDIENST AARDAPPELZIEKTE. In het etmaal van 's avonds 21 tot 's avonds 22 Juli is de weersgeseldheid in de Wierin- germeer, het midden van het land en op de Zuid-Hollandsche eilanden kritiek geweest voor het optreden van aardappel ziekte. In het verordendngieniblad is op genomen een verordening van den Rijkscommissaris, houdende een be- schikkingsverbodeen verplichting tot aangifte, alsmede de bevoegd heid tot verbeurdverklaring vtan metalen voorwerpen Tmetaalver- ordening). Hierbij wordt o.m. bepaald: Metalen voorwerpen iin den zin van deze verordening zijn: 1. ge- denkteekenen; 2. kerkklokken; 3. gedeelten 'en toebehooren van ge bouwen; 4. walsen; 5. melkbussen; 6. bierleiddngen van brouwerijke tels; 7. bedrijfs- en iniriohitAngSbe- standdeelen van alcoholfabrieken; 8. bedrijfs- en inricht ingSbestand- deelen van café's, bedrijven, welke maaltijden verstrekken, alsmede huisvest in gsbedrij ven9. bed rijf s- en i nrichtin gsbesta n ddeel e n van wasscherijen; 10. lettermetaal; 11. nvuiziiekmairijzen; 12. onderdeelen van buiten bedrijf gestelde benzi nelaadstations; 13. electrisdhe ge leidingen, voor zoover deze zich niet binnen gebouwen bevinden. indien deze voorwerpen geheel of voor een overwegend deel uit ko per, lood, tin, nikkel of uit legee ringen daarvan bestaan. Het ls verboden zonder vergun ning van den rijkscommissaris of van een door dezei^ aangewezen in stantie over metalen voorwerpen te beschikken. Hetzelfde geldt even eens ten aanzien van het beschik ken, waartoe iemand op grond van een vóór het in werking treden van deze verordening aangegane rechts handeling is verplicht. Rechtshandelingen, welke in strijd met het in het eerste lid vervatte verbod worden aangegaan, zijn nie tig. Met rechtshandelingen worden beschikkingen, welke bij wijze van executie of beslaglegging geschie den, gelijkgesteld. De eigenaar of houder van meta len voorwerpen moet deze binnen een door dten rijkscommissaris te bepalen termijn bij de „RueStungs- inspektion", afdeeling nijverheid, Carel van Bylandüaan 30 te 's-Gra- venhage, aangeven. De Rijkscommissaris kan door middel van een tot den eigenaar of houder gerichte beschikking meta len voorwerpen ten gunste van het rijk der Nederlanden verbeurd-ver- klaren. De eigenaar of houder van me talen voorwerpen, aan wien een beschikking in dezen zin is mede gedeeld, is gehouden de metalen voorwerpen aan de in de beschik king genoemde instantie en op den aldaar bepaalden tijd in te leveren. Ilij ontvangt, indien hij zulks ver langt, v^n het rijk der Nederlan den. de metpalwaarde der ingele verde voorwerpen vergoed. In oij- zondere gevallen kan hem op ver zoek een hoogere vergoeding wor den uitgekeerd. Hij die opzettelijk of door schuld in strijd handelt met deze voor- FEUILLETOr/ Een romantisch verhaal uit de Grieksche bergen door ERNST KLEIN 27 Er verliepen meerdere minuten. De schrede kwam naar boven. De trap kraakte. Toen werd de deur geopend iemand trad de kamer binnen. Van buiteg scheen de maan helder naar binnen het vertrek lag in het gele licht gedompeld, zoodat de luisteraars achter de deur duidelijk de schaduw van een man konden zien. De bode van den kapitein! De vreemde, die in het huis oogen- schijnljjk precies den weg wist. stond stil. Hijzelf voelde zich in de leege zwijgende rufrnte niet erg op zijn gemak. H\j riep zacht: Stephanides! Stephanides! Toen er geen antwoord kwam, deed hij langzaam *eenige stappen in de kamer. Die ellendige schoolmeester! mompelde hij halfluid. Waar zit hij toch? Steph .nides...? Stephanides? ftt rankte een beweging, alsof hij naar de deur van het nevenvertrek wilde toegaan. Hamid Bey richtte zich op»gereed tot,den sprong. Maar daar de deur half open stond, meende de vreemde, dat die kamer, evenals de andere, leeg was. Hij draaide zich weer om. Zij zagen hem naar de tafel gaan, die tusschen de beide vensters stond, en er iets op leggen. Toen verliet hij het vertrek. De trap kraakte onder zijn schreden toen niets geen geluid meer Hamid en Vitus loerden achter de vensters. Zij luisterden binnenshuis en keken uit op de straat. Niemand zagen ze naar buiten komen. Ik ben toch niet1 gek, knarse tandde Hamid. Waar blijft de kerel? Lost die zich ook in de lucht op, zooals de overige bende? Vitus was reeds aan de deur, die naar de trap voerde. Geruischloos gleed hij naar beneden. Op de laat ste trede hield hij stil. In de keuken hoorde hi) een geluiddoor de deur zag hij even een schijnsel van licht toen een zacht kraken, een dof schuiven. Het licht verdween stil en donker was de keuken. Hamid en Salomon stonden achter hem. Zij verroerden zich niet, haal den nauwelijks adem. De spanning hunner zenuwen werd te strak... Toen richtte Vitus zich op, nam een sigaret uit zijn étui en stak die op. r In dit huis is niet alleen een geheime telefoon, zeide hij, maar ook een geheime gang. En weet u, waarheen die voert, Hamid? Regel recht naar professor Martius! Goed, dan gaan wij hem een bezoek brengen, verklaarde de Turk, terwijl hij het voorbeeld van zijn vriend volgde. Wat het rooken be treft. Salomon sprong de keuken bin nen, sloot de vensterluiken en maak te licht. Onderzoekend keken zij 'in de kleine ruimte om zich heen. De in richting was armelijk, zooals alles in het huis. In het midden van den tegenover het venster liggenden wand stond de haard. Daarvoor eeo waggelende houten tafel met drie niet minder waggelende stoelen. Aan den wand tegenover de deur leunde een wormstekig soort van buffet, waarop allerlei vaatwerk, tinnen borden en kroezen stonden. In den hoek links van den haard hing aan een van ouderdom zwart geworden beeld een eeuwige lamp, in den an deren hoek de v fameuze koekoeks klok. Hm dat kan toch niet zoo moeilijk zijn, om die gang te vinden, meende Hamid. Natuurlijk niet, wij halen den BOTER TEGEN GEREDUCEERDEN PRIJS. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat de taillisten eventueel nog in hun be zit zijnde bonnen 57 en 06 der vet- kaart, waarop zij tegen gereduceer- den prijs boter verkocht hebben, ge durende het tijdvak van 3 tot en met 7 Augustus a.s. bij de plaatse lijke distributiediensteti dienen in te leveren ter verkrijging van toe wijzingen. Zij dienen deze bonnen op een afzonderlijk opplakvel te plakken en op een afzonderlijken regel van het ontvangstbewijs MD 201a, waarmede zij boter- en vet- bonnen inleveren, het aantal inge leverde bonnen 57 en 06 te vermel den. De terugbetaling der verleen de reductie zal op nader door de distributiediensten te bepalen tijd stippen plaats hebben. KOFFIESURROGAATTOE WIJ ZINGEN. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat de taillisten de voor koffiesurrogaat aangewezen bonnen „algemeen 338" uitsluitend van 10 tot en met 14 Augustus a.s. en van 7 tot en met 11 September a.s. kunnen inleve ren. Restantbonnen „Algemeen 328" kunnen zij inleveren van 7 tot en f X Het ver ord e n rn ge nib l«ad bevat een besluit van de Secretarissen- Generaal van de deipartementep van V. en K., van O., W. en K. en van H. en N. en S. betreffende het houden van verkoopingen van ge schriften, afbeeldingen, spreekrol- len en gramofoonplaten. Hierbij wordt bepaald: Hij die een verkooping organi seert, waarop boeken, gesefhriften, documenten of andere geschreven, verveelvoudigde of gedróïkte stuk ken of afbeeldingen, dan wel spreekrollen of gramofoonplaten zullen worden aangeboden, be hoeft hiertoe een vergunning. Diit voorschrift is ni^t van toe passing ten aanzien van verkoo pingen, welke gehouden worden op bevel of namens een door den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied aangestelden bewindvoerder of beheerder. Het verzoek tol het verkritgen eener vergunning wordt ingediend bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken. De K. van K. en F. geeft aan den betrokkene kennis vam de be slissing. Vpor de vergunning zijn rechten versdhukligd. De redhten worden door de K. van K. en F. te haren bate ingevorderd. Verkoopingen mogen eerst wor den aangekondigd, wanneer de ver gunning is verleend. Als straffen wordt gedreigd met hechtenis van ten hoogste' zes maanden en met geldboete van ten hoogste een duizend gulden of met een der straffen. Die kan U elk oogenblik over vallen. Zorgt steeds AKKER TJES in huis te hebben. Laat U dus niet noodeloos kwelleh. O» Nederlandsch» Pijnstiller schriften wordt gestraft met ge vangenisstraf van ten hoogste vijf jaren en met geldboete tot een on beperkt bedrag of met een dezer straffen. Naast de straf kunnen de metalen voorwerpen, waarop de strafbare handeling betrekking heeft .worden verbeurd verklaard! De strafvervolging vindt slechts plaats op klacht van den rijks commissaris. Deze verordening treedt heden in werking. Zij wordt aangehaald als „metaal verordening". 270. Nu was hij ^ijn goede, trou we vrienden dus kwijt. Hoe kwam hij nu ooit weer thuis. Hij snikte, zooals hij nog nooit in zijn leven gedaan had. Het mannetje werd er door aangedaan en in zijn goedheid om Piet te kalmeeren, wist hij niet beter te doen, dan hem een emmer water over 't hoofd te gieten. met 11 Augustus. De geldigheids duur van de toewijzingen voor kof fiesurrogaat, welke een vervalda tum hebben gelegep tusschen 12 en 18 Augustus a.s., wordt met een maand verlengd. RUILING WEHRMACHTMARKEN E.D. TEGEN RANTSOENHiONNEN. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visschèrij maakt bekend, dat de taillisten in den vervolge niet al leen de wchrmachtmarken, urlaub- marken en bonnen der lebensmit- telkarten voor brood, vleesch en boter, doch ook die voor andere ar tikelen, desgewenscht, bij de distri butiediensten zullen kunnen ruilen tegen rantsoenbonnen. Daarnaast blijft de mogelijkheid bestaan om de wekrmachtmarken e.d. »op af zonderlijke opplakvellen in te leve ren ten einde daarvoor rechtstreeks toewijzingen fe ontvangen. GORTTOEWIJZINGEN. De secretaris-generaal van het Dep. van L. en V. maakt bekend, dat detaillisten van 27 tot en met 31 Juli 1942 en van 10 tot en met 14 Augustus 1942 de ter verkrijging van 125 gram gort e.d. aangewezen bonnen „Algemeen 341" en de ter verkrijging van 125 gram gemengd meel aangewezen bonnen „Alge meen 342" bij de plaatselijke distri butiediensten dienen in te leveren ter verkrijging van toewijzingen voor gort. De bonnen 341 en 342 mogen door elkaar op hetzelfde op plakvel voorkomen en moeten met het ontvangstbewijs MD 201B wor den ingeleverd. Aangezien de bon nen „Algemeen 341" en „Algemeen 342" de waarde hebben van een half rantsoen, moeten voor één rantsoen gort twee van de ge noemde bonnen worden opgeplakt. Belangrijk bedrag verloren. Dins dagmiddag heeft een koopman uit Bussum een belangrijk bedrag aan geld verloren. Hij had een enve loppe met f 5200.— bij zich gesto ken om handel te koopen, doch ongelukkigerwijze verloor de man de enveloppe. Hoewel naam en adres op de enveloppe voorkwa men, is de vinder tot op heden niet komen opdagen. Er is een groote belooning in uitzicht ge steld. Geldkistje gestolen. Uit de wo ning van M. in de Merelstraat te Tilburg zijn twee geldkistjes ge stolen, die waren opgeborgen in een muurkast in de huiskamer. Het eene kistje bevatte f 1365. liet andere een spaarbankboekje van f 1100.en een bedrag aan geld van ongeveer f 430.—. Ook de distributiebescheiden van het heele gezin alsmede twee horloges lagen hieri n. Uit een handtasch, die in dezelfde kast lag, ontvreemdde men f 100.—. Jongens stalen in beslag genomen goederen. Reeds herhaaldelijk werden goederen vermist uit een opslagplaats dön den Zeedijk te iX-, H; '''-■'f'' f* q tij C. KEG's Groothandel N.V. Zaandam Hilvexsum, waar de Centrale Crisis Controledienst de in beslag geno men goederen deponeert. De re cherche is er thans in geslaagd de daders vaq deze inbraken te arres teeren. Het bleken twee jongens, vijftien en zestien jaar oud, die de gestolen goederen voor'belachelijk lagen prijs aqn verschillende per sonen verkocht hadden. Zij kochten een „enkele reis". Twee Haagsche jongelingen, die met weinig risico flink wat i?eld wilden verdienen, spoorden her haaldelijk van Den Haag naar HilverSum. Ze kochten een „enkele reis", want de terugtocht werd per fiets ondernomen, welke in het Gooische Haagje gestolen werd. Het tweetal, een 20-jarige monteur en een 19-jarige verkooper, is thans echter tegen de lamp gcloo- pen. Zij hebben een bekentenis af gelegd en zijn opgesloten. De heer W. B. Engelbrecht voorzit ter van het Ned. Roode Kruis. i De rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied heeft den gezant ter beschikking, com missaris van de provincie Utrecht, W. B. Engelbrecht, benoemd tot voorzitter van het Nederlandsche Roode Kruis. schoolmeester en zijn zuster naar be neden en helpen hun een handje, om hun geheugen op te frisschen, stelde Salomon voor. Neen, dat doen wij niet, verzette VitU3 zich, ik wil die twee hoopjes ellende niet meer zienBoven dien geloof ik, dat wjj de geheime ^ang sneller vinden, wanneer wij ons niet eerst één of twee uren kwellen, iets uit dat tweetal te krijgen. Hij ging in het midden van de ieuken staan en mat met het oog de leele ruimte. De man, die deze telefoonlei- Hng liet aanleggen, is slim. Die rengt geen geheime gang aan, zóó at een blinde haar kan vinden. De apitein is minstens even slim als ik. k kan mijzelf dus de volgende vraag •3tellen: Waar zou ik de deur tot de -jeheime gang aanbrengen? Daar, waar men haar het minste vermoedt! In een der hoeken dus? Neen Wij zullen eens zien, of ik gelijk heb. Hij had gelijk, want in geen der hoeken bleek zich een valdeur te be vinden. Zjj klopten en luisterden den hellen vloer af nergens een gang. De muren kwamen heelemaal niet in aanmerking, daar zij aan drie zijden aan de naburige hulzen grensden en aan den voorkant de straat was. Vitus overzag den heelen toestand nogmaals. Zijn blik bleef rusten op den haard, die groot en breed in het midden van den achtermuur stond. Wij zullen hier ons geluk eens beproeven. Doch zelfs de krachten van Salo mon waren niet toereikend, om den haard ook maar één centimeter van zijn plaats te schuiven. Neen, zoo gaat het ook niet, lachte Vitus en zocht op den grond naar de een of andere verborgen of zichtbare klep. Op handen en voeten kroop hij om den haard heen hij vond niets. Nu, wat denkt u ervan? Zal ik den schoolmeester toch maar halen Ditmaal verwaardigde Vitus zijn trouwen Salomon met geen ant woord. Hij stond voor den haard en keek erop neer. Hamid en Salomon grinnikten. En opeens was er iets, dat hem opviel. Het hout op den haard lag nog net zoo als te voren. Geen hand had het aangeraakt. Maar de arm, waaraan de ketel hing? Vitus trachtte hem naar boven, naar be neden te drukken. Geen beweging! Ja toch hij draaide hem naar links en de heele haard schoof mee... Een opening werd zichtbaar, waar in een trap in de diepte voerde de geheime gang, waardoor de heele bende met haar buit, en thans ook de bode, verdwenen waren. Wordt vervolgd. ZATERDAG 26 JULI. Hilversum I. 415.5 m. 8.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.09 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 „Brandende kwesties", caüserie (opn.). 8.30 Amusements orkest en soliste (opn.). 9.15 Voor de huis vróuw. 9.30 Gramofoonmuziek. 10.00 Ernstige muziek (opn.). 11.00 Voor de zieke kinderen. 11.20 Zang met pianobegeleiding. 12.00 Orgel concert en zang. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Ensem ble Willy Kok en gramofoonmuziek. 14.00 „Amerika en het continent", lezing. 14.20 „Na gedanen arbeid Muziek en vroolfjkheid". 15.45 Gramofoonmuziek. 16.00 Godsdienstige lezing en Gewijde muziek (opn.). 16.30 Gra mofoonmuziek. 16.45 Omroepkamerkoor. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.30 Otte, Hendriks en zijn orkest. 18.00 De N.S.B. antwoordt. 18.15 Gramofoonmuziek. 18.30 Otto Hendriks en zijn orkest. 18.45 B.N. O.: Nieuwsberichten. 18.55 B.N.O.: De wereld- meening uit den aether geplukt. 19.05 Liedje van verlangen. 19.15 Gevarieerd Zaterdag avondprogramma. 20.15 Film praatje. 20.30 Nederlandsche volksklanken. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuziek. Van af 22.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de 8tudio beschik ken. 22.1524,00 Gramofoonmuziek. Hilversum II. 301.5 m. 6.458.15 Zin Hilversum I. 8.15 Orgelconcert (opn.). 8.40 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgen wijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Bertus van Dinteren en zijn orkest. 11.15 Lichte muziek (opn.). 12.00 Piano k quatre mains. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en vzakelijke berichten. 13.00 Tuinbouwreportage. 13.15 Gramofoon muziek. 13.40 Voor de Jeugd. 14.00 Gooisch strijkorkest, soliste en gramofoonmuziek.f15.30 TUdschriftenschouw. 15.45 Een muziekcorps van de weermacht. 16.00 Theo Uden Masman en zijn.dansorkest. 16.30 In en om de bijen stal. 16.45 Vioolsoll (gr.). 17.00 Voor de bin nenschippers. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.30 Strijkorkest. 18.15 Kwartier van den Arbeid. 18.30 Gerard van Krevelen en zijn orkest, soliste en het Duo Rommerts-Reeskamp. 19.00 Groeten aan Nederlandsche zeelieden. 19.15 Gerard van Krevelen en zijn orkest. 19.go B.N.O.: Nieuws berichten. 19.40' B.N.O.: Groningsch praatje. 19.50 Spiegel van den dag. 20.00 Omroep- opera-orkest en solist. 21.00 Als ik 't voor 't zeggen had. 21.15 Vervolg van 20.00. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Nieuws berichten. 22.00 B.N.O.: Militair overzicht. 22.10 Avondwijding. 22.15—24.00 Zie Hilver sum L Hoofdredacteur A. R. Jonker 'afw.). Pl.verv. van den hoofd rad., buitenl. en stadsnieuws Den Helder A. G. van Kampen. Binnenland, alg. report, en streeknieuws A. Erlks.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 2