Een jubileum „De dokter, de lietde en ik'' Voor vacantiepgers Hoorden Econootóen Sec liter Stadsnieuws bij de reddingboot Insulinde Gratis verstrekking van melk aan kinderen» Wie heeft er wat te missen 1 Het tempo van hei dorp Generale repetitie van de H. A. V» KORT VERHAAL Ingekomen personen. treinonge val Alg. Syiïodc Ncd. Herv* Kerk Naar men ons mededeelt, zal Zaterdag a.s. 25 Juli, door den Dienst voor Sociale Zaken alhier een aanvang worden gemaakt met de gratis verstrekking van melk aan kinderen, wier ouders steun ontvangen van Maatschappelijk Hulpbetoon of ingevolge de Rijks steunregeling. De ouders ontvangen op vertoon van de geldige distributiebon een bon, rechtgevende op een rant soen gestandardiseerde melk, wel ke bon bij melkhandelaren moet worden ingeleverd. De leveranciers dienen de bon nen maandelijks opgeplakt in te leveren bij den Dienst voor So ciale Zaken alhier, onder overleg- ging van een nota, waarna be taling volgt. De rosse en gele bonnen dienen daarbij afzonderlijk opgeplakt te worden, terwijl eveneens 2 nota's ingediend moeten worden; één voor de rosse en één voor de gele bonnen. 't Begin is er! Inderdaad... het begin is er. Reeds kwam een aantal lezers van het stukje betreffende den man,- die op zulk een onge lukkige wijze zijn portemon- naie met geleend geld verloor, aan ons Bureau om een klei nigheid af te staan voor dit doel. Weliswaar is het bedrag nog niet bij elkaar, doch wij. ho pen dat er alsnog stadgenoo- ten gevonden zullen worden, die in dezen hun steentje zul len willen bijdragen. Bij voor baat hartelijk dank voor hun praktische naastenliefde. Hier volgt de eerste verant woording: R. G* 50 ct., NN. 35 ct„ Van Hartog 50 ct., P. S. 50 ct., uit Annie's spaarpot 50 ct., D. J. v. d. B„ 2.50, G. R. 15 ct., M. R. 25 ct., Z. 1.Totaal 6.25. Wie volgt? Zondag. We hebben één dag in het dorp, onze verblijfplaats voor veertien dagen, doorgebracht en zijn instaat er een globaal oordeel over te geven. Het is, in ieder opzicht, een dorp. Niets anders dan een lange rechte straat, dwars door het veenland, met keurig in het gelid de huisjes, huizen en tehuizen. Met roode da ken en bijna overal wat boomen voor de deur. Er is een viersprong, waar de kerk staat, de bus stopt en eens in de week markt gehouden wordt. Dan is het herrie in het dorp, dan wörden er biggen en veters ver kocht en spugen de verkoopers de gegadigden van louter commer- cieele bezetenheid en verkoopspas sie in het gezicht. Inderdaad, net als hier in Holland Het is stiller op het dorp dan men verwacht. Zoo stil, dat wij, die uit de stad komen, ons min of meer geweld moeten aandoen om op het vertraagde tempo over te schakelen. Maar dat gaat sneller dan men aan vankelijk vermoedt. Niemand heeft ltier haast. En reeds na den eersten dag vraagt men zich afwaarom zoü men zich feitelijk ook haasten? Na vandaag wordt het morgen en daarna wordt het stellig overmorgen. En de boo men zullen er nog staan morgen, en de zon zal opkomen en ondergaan. En het veen zal er zijn, vandaag en over honderd jaar. Net als de witte windveeren aan den duisterenden avondhemel. Zij, die gelooven haasten niet en waar wij met stelligheid op een schoone vacantie rekenen, daarom haasten wij ons al evenmin. Aan den WeS speelt de jeugd van het dorp. Bloote beenen in klompjes, hoogstens in houten sandalen. Met goedkoope katoentjes aan en bruin gebakken gezichten door de Twent- sche zon. Een gezond land is het hier.' Hoe kan dat ook anders, waar de wind alle uren van den langen dag aangestoeid komt over de kla vervelden, dansend en spelemeiend met de bijen, die er als een honderd- duizend-pijpig kerkorgel over heen zingen. Èen koe loopt in den avond het veld uit en graast zich naar het midden van het dorp. Een paar uur later gaat een dorper haar terug brengen. Niemand heeft er zelfs naar gekeken. Als de avond geval len is en de schaduwen der plata nen'en iepen zich rekken en rekken, slaapt het dorp al. Het vee snuift in het Hfedauwde gras en een hond grommelt in z'n droom. Van verre klinkt het monotoon ge- stap van een paard voor een veen- wagen. Dan begint de dorpsklok te zingen en in den duister van den Twentschen avond verkondigt een bronzen stem het uur van slapen gaan voor alle menschen, ook voor hen, die vanuit Hollafid kwamen, ten einde het tempo van hun leven twee weken lang terug te zetten. Wedstrijden in Alkmaar. Zondag a.s. gaat de H.A.V. naar Alkmaar om aldaar deel te nemen aan de regionale wedstrijden. Dat er voor deze wedstrijden onder de ath- teten groote belangstelling bestaat, blijkt wel uit het feit, dat er liefst deelnemers zieft hebben opgege- ven om a.s. Zondag de Heldersche kleuren in Alkmaar te verdedigen. Daarnaast zijn deze wedstrijden als een bijzondere maatstaf te be schouwen voor den komenden Zon dag op 2 Augustus. Met deze feiten voor oogen is de kans groot, dat er wederom eenige C-klassers zullen promoveeren. Vanzelf wordt er aan verschillen de nummers deelgenomen, waarvan wij noemen: Dames C-klasse; 100 m, 4 X 100 m estafette, verspringen, hoogspringen en discuswerpen. Meisjes: 80 m en verspringen. Heeren B klasse. 100 m en 3000 m C klasse: 100 m, 400 m, 800 m, kogelstooten, discuswerpen; hoog springen en Olympische estafette. Junioren 100 m en hoogspringen. Al met al dus een belangrijk pro gramma, waarbij de verschillende H.A.V .-prominenten zich eens se rieus kunnen meten met diverse andere figuren uit Noord-Holland. Wij veronderstellen dat eerst dan zal blijken, dat onze vertegenwoordi gers nog veel moeten leeren, hoewel we aan den anderen kant van de Heldersche athleten zeker eenige eerste prijzen verwachten. Dat de minder sterke krachten wat - van deze wedstrijden opsteken, staat voor ons vast, daarentegen zullen ook de vooraanstaande, en dan be doelen we zelfs zij, die een eersten prijs winnen, er goed aan doen op de verschillende tactische onder deden van de athletiek te letten om daar zoodoende later profijt van te kunnen trekken. Tot slot veel succes en een spor tieve dag toegewenscht. GESLAAGD VOOR LEERMEESTER GEZEL IN DE TYPOGRAFIE. Op 22 Juli J.1. slaagde aan de Grafische school te Amsterdam voor het diploma Leermeester-gezel in de typografie, onze stadgenoot, de heer W. Blokker, verbonden aan de N.V. Drukkerij Uitgeverij v.h. C„ de Boer, Jr., alhier. De heer Blokker is de tweede ty pograaf in Den Helder, die dit diplo ma thans bezit. GESLAAGD. De heer J. Jas, leerling van den heer S. E. Engel, behaalde het diplo ma Nederlandsche Handelscorres pondentie van de Associatie voor Practrjk-examens. Geslaagd voor het diploma Boek houden van de Nederl. Associatie voor Practykexamens, mejuffrouw C. ter Wal en de heer J. Muller, leerlingen van het Instituut „Mer- curieus", alhier. HOOFDAKTE-EXAMENS. Onze stadgenoote mej. N. Gouda, slaagde te Haarlem voor de boven staande akte. Onze stadgenoot, de heer W. Last drager slaagde voor het A-gedeelte van deze akte. Schipper Mees Toxopeus te Oostmahorn 25 jaar bjj de N. en Z. H. R. Mjj. 4 Mees Toxopeus, de schipper van de reddingboot Insulinde, station van de Noord- en Zuid-Hollandsche Red dingmaatschappij te Oostmahorn, herdacht gisteren den dag, waarop hg een kwarteeuw bij genoemde maatschappij in dienst is geweest, aldus lezen w\j in de N. R. Crt. In die jaren heeft hij de reddingsposten Rottumeroog en Oostmahorn be diend en daar op die barre kusten in den Noordelijken uithoek des lands talrijke keeren zware reddingen ver richt en ongetwijfeld talrijke malen zich uit hachelijke posities weten te redden. Toen wij dezer dagen den stoeren zeeinan in zijn huis te Oost mahorn opzochten, gaf hij ons in zage van een krabbelstaatje, waarop in soberen vorm 's mans staat van dienst is aangeteekend en een klein optelsommetje bracht aan het licht, dat Toxopeus in die jaren circa 125 meriSchenlevens uit zeenood heeft gered en aan land gebracht. Mees Toxopeus behoort niet tot het soort lieden, van wie men zegt, dat zij van den tongriem gesneden zijn. Hij is zwijgzaam van aard, en né. een redding krijgt geen journa list, hoe doorgewinterd hij ook is, een lang verhaal van dezen zee bonk los. Zakelijk en stereotiep kort zijn ook zijn rapporten aan de maat schappij. OV^r zijn meesterlijken tocht naar het s.s. Bramow in den vliegenden stormnacht van 18 Sep tember 1935 een Duitsche red dingspoging mislukte schreef hij het volgende rapport: „Gingen om half één van Oostmahorn, storm uit het W., waChtten op^ daglicht, haal den de menschen er af en keerden naar het station terug". En toch had Mees dien nacht vijftien aanvallen op het schip-in-nood gedaan en was hij er tenslotte in geslaagd alle twaalf opvarenden van een wissen dood te redden! Maar in zijn be schrijvingen over eigen prestaties i3 hij kort en krachtig; hij noemt een kat een kat; de(n) berg laat hij een... muis baren. Een komisch moment hebben wij eenS beleefd op een feestelijken avond te Oostmahorn, jaren geleden toen hooge autoriteiten gekomen waren om aan Toxopeus en zijn mannen 1ste klasse-onderscheidingen uit te reiken. Nadat men allerlei glad-verloopende, gepolijste gelegen- heidsspeeches had aangehoord, moest tenslotte Toxopeus bedanken. Nu was de gansche vergadering bekend met het feit, dat Toxopeus aan spreken-in-publiek een broertje dood heeft, en iedereen voelde, dat hij op dat moment een tocht naar het Bornrif (zij het ook onder hachelijke omstandigheden) als een bevrijding zou hebben begroet. Niettemin be gon Mees te spreken, hij bedankte op hartelijke wijze en na die paar in leidende woorden bekende hij, dat hij geen man was om in het publiek te spreken. Mees zei, dat laatste glunderend en verlegen met het gevolg, ,dat de vergadering mee- glunderde en mee-verlegen werd en toen kwam het voor Mees red dende applaus, dat heviger en ge- meender was dan andere sprekers hadden geoogst. Zoo had Toxopeus dien avond toch de meest welspre kende speech gehouden! Tbxopeus is geboortig uit Nieuwe Pekela en is thans 55 jaar oud. Hij bezocht de zeevaartschool te Nord- deich in Duitschland, voer tgdens den vorigen wereldoorlog op een Hollandschen schoener en kwam in 1917 in dienst bij het reddingwezen ■op Rottumeroog. Tal van malen deed hij geslaagde reddingstochten met de C. A. den Tex, later met de red dingboot Hilda. Sedert 1927 bevaart hij als kapitein de Insulinde. Deze motorreddingboot met zelfrichtende dubbelschroef is te Delfzijl gebouwd, volgens het systeem Niestern, en kan niets kapseizen. Of liever: ze kan het wel, doch wanneer zg over den kop is geslagen, richt zjj zich na anderhalve minuift weer op. Voordat de boot in dienst kwam, heeft Toen proeven genomen. „Negen maal ben ik met de Insulinde gekapseisd", zoo zeide Toxopeus, „maar telkens liep het best van stapel, je loopt gewoon mee als in een rollend vat, en i dan kom je vanzelf weer boven". Doch in zeenood is dit hem gelukkig nooit overkomen. Het spreekt vanzelf, dat Toxo peus de hoogste onderscheidingen heeft behaald. Hoeveel getuigschrif ten met Nederlandschen én met Duitschen tekst bij hem thuis aan den wand hangen, zouden wij niet durven zeggen; daar prijken ook de gouden en zilveren medailles en an dere gouden voorwerpen, die Toxo peus met zijn werken des vredes heeft verworven. H. Hamhuis, buffetjuffr., Spoor- str. 1. F. L. Jansen, gepens., en echt- gen., Erasmusstr. 32. J. Bos, grond werker, en gezin, Anemonenstraat 1. C. A. J. Wildenburg, banketbakker, Huijgensstr. 19. Catharina van der Holst. J. in 't Veltstr. 141. M. Kan delWulfers, en gezin,Vleramstr. 10. H Warmerdam, bloemistarb., Loop- uiitpark 25. J. M. Brechsler, hulp in de hiush., J. Blankenstr. 6. J. C. LeusmanVera, werkster, Ooievaar- str, 60. M. J. Haag, schrijver R.W., en gezin, Violenstr. 57. M. Kranen Saaerbom, en gezin, Koekoekstr. 26. H. van Loo, ambt. Distr. b, d., Sin gel 41. P. Tigchelaar, adj. comm. Gew. A.BLoopuijtpark 24. H. L. Vries, meubelhandelaar, en gezin, Nieuweweg 4a. H. G. Büchli Fest Meger, Singel 115. S. Sloterdgk, landarbeider, en gezin, Dahliastr. 29. D. Bernhard, bootsman, Keizerstr. 74. C. KerkmeijerJansen, en gezin, Singel 24. M. E. van LoonBroerse, en gezin, Goudsbloemstr. 44. C. de Kruijf, agent v. pol., Kerkgracht 33. J. S. Etjklaar, timmerman, en gezin, Herzogstraat 66. H. Minnes, kan- toorbed-, Singel 22—28. J. Zuidema, vrachtrijder, en echtgen., Fazanten- str, 61. C. Groen, voerman, Anjelier- straatll. J. T. Bakker, monteur, en echtgen., Crocusstr. 13. A. Stemfoort, voorwerker, en gezin, Langevliet 17. E. Kopman, winkel juf fr._ Kerkgracht 33. C. v. Houten—Beentjes, en gezin, 2e Vroonstraat 33. A. van LooDek ker, Erasmusstr. 14. Wed. Arends Levering, Loodsgracht 59. C. S. de Wit, loswerkman, en gezin, Visch- str. 67. W. Klokman, scheeps-tim- merman, H. Treubstr. 3. W. R. Fgn- heer, verkoopster, Rugghweg 148. K. Schuurman, koopman in ongeregelde goederen, en gezin, Sluisdgkstr. 96. W. T. Kramer en echtgen., Koning- dw.str. 10. J. Tol, bankwerker, en Beste Sonja, Je schrijft, dat je ongerust over me bent, omdat je zoolang niets van me gehoord hebt. Of ik ziek ben, ja, maar het is niet een van die ziekten, die je in doktersboeken kunt vinden. Maar ik, zal je vertellen wat er aan de hand is geweest, zooals we vroe ger al deden' toen we nog met onze ppppen speelden. Ik ontmoette hem ergens en ik wist dat ik op het eerste oogen- blik van hem hield. Niet zoo maar, neen, heel diep gemeend. Hij was groot en forsch en had twinkelende oogen, waarmee hij me veel aandachtiger bekeek, dan beslist noodzakelijk was. Ik voel de dat ik hem interesseerde en ik was vreemd blij gestemd. Hij ver telde me, Ik heb Uw novelle gelezen en ik vind ze heel goed. Ik ben blij U persoonlijk te ont moeten. De werkelijkheid over treft de voorstelling, die ik in mijn verbeelding van U had ge maakt. Stel je voor Sonja, zooiets hoor je niet eiken dag. Ik straalde compleet en je weet dat gebeurt niet zoo gauw bg mg. Kort en goed, hij bracht me naar huis. Nooit maakte ik een heerlijker wandeling en het speet me ge noeg dat ik zoo dichtbij woonde (terwijl-ik anders altijd het tegen gestelde beweer!). Voor de deur van mijn woning namen we af scheid. Hij had mijn hand in de zijne en drukte |lie één seconde langer dan hij had moeten doen. Ik voelde dat hij nog iets wilde zeggen, maar het bleef onuitge sproken en ik hielp hem niet. De ti*ap ben ik opgehuppeld, zoo licht en gelukkig voelde ik mij. Ik had in zijn oogen gelezen dat hij van me hield kan men zich daarin vergissen? Werken door: PER LUND kon ik dien avond niet meer, daar was ik te opgewonden voor. Ik leefde in een roes en bijzonder goed in slaap komen kon ik niet 's nachts. Den volgenden morgen belde Lisa me nog op, je weet wel, dat meisje dat bij de redactie werkt. Ze vroeg me Weet jij wat af van dien nieuwen dokter? Hij is getrouwd metja de naam die ze me zei, ben ik werkelijk vergeten een stil vrouwtje moet het zijn Maar wat een type hè? Je kent dat wel. Enfin, die opbellerij was na tuurlijk louter nieuwsgierigheid, waar ik evenwei meteen' een eind aan gemaakt heb. Stel je voor, wat interesseerde het mij, dat hij getrouwd is. Ik ben een vrouw, in alle vrijheid opgevoed en ik kan in mijn leven doen en laten wat ik wil. In den loop van den dag, kwam er een brief van hem, hij had me geschreven, zoo spoedig na onze ontmoeting al. Ik wou U graag spreken over een belang rijke zaak, 'schreef hij. Liefst, zoo gauw mogelgk, als het kan vanavond nog, als het schikt Vanavond nog... Natuurlijk schikte het mij. Ik zou hem weer zien, hij zou tegen mg spreken, hij zou zeggen al hetgeen onuit gesproken was gebleven den vori gen avond. Hij had mij in werke lijkheid nog knapper gevonden, dan hij zich had voorgesteld. Was zooiet* niet om over te zingen Ik stelde mg voor hoe hij zou komen, wat hij zou zeggen, de blik, waarmee hg mij zou aan kijken Ik wilde eerst de kamer nog een goede beurt geven, den grond opwrijven, maar dat was onmo gelijk. Toen volstond ik maar met het koopen van een plant. In ieder geval fleurde dat de boel nog een beetje op. Ja, Sonja, ik vertel je dit allemaal zoo nauwkeurig, om dat ik wil dat jé het heelemaal zult kunnen begrijpen, inplaats var#het belachelijk te vinden. Ten lange leste wist ik niets meer te doen en wachtte ik vol ongeduld. De bel ging en ik rende naar de deur om hem open te doen. Daar stond hg voor me. Bg zijn groote gestalte voelde ik me heel klein worden en ik bedacht hoe veilig ik me zou gevoelen met zijn armen om me heen. Hij was zoo jongensachtig ver legen en zocht, naar woorden. Maar ik hielp 'hem natuurlijk niet. Of ik het erg vond dat hij mij met iets kwam lastig val len. Stel je voor. Ik beweerde vanzelfsprekend het tegendeel. Zijn blauwe oogen probeerden in de mijne te lezen, maar ik boog mijn hoofd. Het was niet noodig dat hij alles ineens wist. Toen zei hij nog iets, maar in mijn' verruk king drong het pas even later tot mg door. Ik geloof dat hij onge veer het volgende zei: Ik heb gehoord dat U een schrijfmachine hebt. Daar kom ik voor, ik wou U vragen of U voor mij het proefschrift zou willen typen, dat ik bezig ben te schrijven. Natuur lijk zal ik U er behoorlijk voor betalenIk verwafcht daar tegenover dat U het billijk zult maken Anders was het niet. Misschien beste Sonja, kan je nu begrijpen waarom ik je al zoo lang niet heb geschreven. Ik heb het geweldig druk gehad met de verhandeling vaA den dokter. Je voelt wel, tegenwoordig pak je aan wat je krijgen kunt. Je toegenegen Jean. echtgen., Hoogstr. 23. J. L. B. Lou waard Rugghweg 13. A. F. Bezem Dortmundt, en gezin, Crocusstr. 24. A. RoetmanHollander, v". d. D. v. Maasdamstr. 31. H. J. Nieuwland— Jansen, Gladiolenstr. 4. Suzanna C. Maarse, Vlietstr. 4. Wed. Bottema— Feenstra Kuiper, en gezin, Badhuis- str. 32. Johanna G. W. Jansen, kan- toorbed., vrouwenbarak „De Kooij". G. Bedorf, Ooievaarstr. 90.A. M. Rot tier, Ooievaarstraat 60. W. Smlth, transportarbeider, Leliestr. 13. J. Robben, arb., Oranjestr. 2. H. Bal- lema, timmermn, en echtgen., Wa- genstr. 30. W Jongepier, loswerk man, en gezin, Goudsbloemstraat 20. H. F. Kramer en echtgen., Schagen- straat 91. M. H. OudhuisBeumer, en gezin, W. Beukel^z-str. 14. J. T. van Norren, magazjjnsjouwer R.W., en gezin, Fabrieksgracht 5. H. Lom, stoker D.W., v. L. Stirumstr. 31. G. M. RamlerLeegwater, Narcisstr. 57. P. J. C. A. Duinker, hotel-em ployé, CeTamstr. 8. M. J. H. Bres— Schuijt, Janzenstr. 9. A. Wever, huis naaister, Doggersvaart „De Koog". Josina van Oudenaarde, Doggers vaart „De Kooij". H. Fiermans, mon teur, én echtgen., Crocusstraat 56. A. K. v. d. BergSchröder, huis houdster, Koningstr. 91. A. C. van Bremen, brig. v. pol., Soembastr. 63. M. M. GrapendaalClaassen, en ge zin, Keizersgracht 128.T. Boogaard Gelgn, Vijzelstr. 86. Johanna B. van der Burg, kant.bed., Begoniastr. 65. H. Kooger, arbeider, en gezin, Bali- straat 8. L. ten Bosch, opz. v. pol., en gezin, Krugerstr. 30. G. Holter- man, voerman rijkswaterstaat, Dah liastraat 52. J. Trouw, loonploeger, en gezin, Dahliastraat 11. G. Geuze- broek, huishoudster, Langevliet 11. C. Terol, bakker, Langevliet. C. J. de Schipper, metselaar, Rugghweg 140. AN\A PAUWWNA APOLLO-BIOSCOOP. Pantserkruiser „Sebastopol". Na langgf afwezigheid loopt de kruiser „Sebastopol" de thuisha ven binnen en 's avonds is er feest op het in -een dansvloer her schapen dek. Plotseling klinkt op het schip het afgesproken signaal voor de revolutie en weldra waait in de stad de roodevlag. In het paleis van den gouverneur fees ten thans de nieuwe heerschers van Sebastopol. Deze gouverneur, hoewel gewond, door het moedig gedrag van zijn dochter Mar.ja, ontsnapt. Boris, zijn kamerdienaar, thans commissaris van Sebastopol, is verliefd op Manja, die verdwenen schijnt, doch in een havenkroeg haar vader verpleegt. Toevallig komt zij in zijn macht en zij, die eens te bevelen had, moet nü haar trots opzij zetten en zich vernede ren om te redden wie haar dier baar zijn. Manja's vader komt achter de waarheid en schiet in zijn paleis zijn gewezen bediende neer. Hij heeft echten te veel van zijn krachten gevergd en sterft, .zijn dochter vertwijfeld achterla tend. Intusschen is haar verloofde, de luit. ter zee Kostja, met eenige anderen er in geslaagd de revo- lutionnaire bemanning van den kruiser te overmeesteren. Hij redt zijn verloofde en kameraden uit de gevangenis in de stad en als hij na een moeilijke terugtocht weer aan boord is, vaart het schip uit naar vreemde haven want naar Rusland kan de krui ser „Sebastopol" niet terugkeeren VEERTIG VERDACHTEN PAS SEERDEN DE REyUE. Slechts veertig Noord-Hollanders moesten zich Woensdag melden bij den economischen rechter voor de een of andere overtreding op eco nomisch gebied. Slechts veertig! Misschien denkt de argelooze lezer, dat veertig wel zoo ongeveer een record zou zijn, maar dat is verre van waar: in den regel loopt het aantal zaken op den Woensdag tegen de 60! Zoodat we maar willen zeggen, dat er nog al wat gesmokkeld wordt in onze provincie. En als men dan bovendien nog weet. dat de Wieringermeeri slechts 4 maal genoemd werd op dezen Woensdag, 'dan begrijpt men, dat de rechtbank verslaggevers een buitengewoon rustigen dag. hadden! DENKT OM DE VEILING! We zouden thans een waarschu wend woord kunnen laten hooren over de veiling: een paar tuinders bleken narhelijk te hebben verge ten, dat er ergens in ons land ook nog veilingen zijn en dat het de be doeling is dat de tuinbouwproduc ten over de veiling verkocht wor den, opdat de producten rechtma tig verdeeld worden over de con sumenten. P. Slijkerman te Warmenhuizen bijvoorbeeld had een 1600 kg roode kool verkocht aan een groentenhan delaar in Den Haag en deze trans actie was niet geschied via de vei ling. De boete werd bepaald op 100 gulden. A. Ligthart uit Warmenhuizen had 2000 Kg roode kool aan den zelfden groentenhandelaar ver kocht, ook al buiten de veiling om Hier was de schuldvereffening even eens 100 gulden. DE VEE- EN VLESCHVERORDE- NING. Natuurlijk waren er ook weer verschillende heeren, die de vee- en vleeschverordening overtreden had den. A. Ottens uit Wieringen bijv. had een geslacht kalf gekocht, wat op zich zelf al erg genoeg is. Erger en bedenkelijker was echter, dat hij 1 Invalt® n» kleven Een willekeurig ongeval, dat TJ altijd en overal overkomen kan, heeft z'n gevolgen. Gelukkig de man, die zich tegen het finincleele risico van een ongeval heeft beveiligd. Met een polis van Zeyi's Persoonlijke Ongevallenver zekering bent U gedekt tegen de gelde lijke gevolgen van beroeps-, sport- en verkeersongevallen en alle andere ongelukken, waai* en hoe ook ontstaan Laat U tijdig inlichten, schrijft nu nog' even een-briefkaart I Amsterdam l Actieve Keliersgr. 39?, Tel. 31534 1 ««enten Leeuwarden 1 - Rutterskwarl. 173', Tel. 3305 1 gevraag» s 's-Gravenhage, 23 Juli. In de achtste zitting rapporteerde, de heer Vlieg namens de commissie voor de consideratien over de voorloo- pig aangenomen wijziging van art. 37 en 40 alg. regl., bedoelende ver ruiming van den vergadertijd der classikale vergaderingen van den laatsten Woensdag in Juni en mo gelijk maken van zulke vergaderin- gen in anddVe gedeelten van het I jaar zonder datd eze, buitengewone class. vergaderingen worden met de beperkingen van deze. Conform de conclusie van het rapport werd de wijziging vastgesteld en aan de hoofdelijke stemming der pyov. kerkbesturen en der Waalsche cam missie onderworpen. De heer v. d. Sluys rapporteerde namens dezelfde commissie over de voorloopig aangenomen wijziging van het alg. regl. door toevoeging vap een nieuw art. 65 pl. omschrij vend de bevoegdheden der synode, om bij feitelijke noodtoestanden die maatregelen te nemen, die zij in 't belang der kerk noodzakelijk oor deelt. Dit art. werd vastgesteld met de bepaling, dat deze maatregelen worden opgeheven bij beëindiging van den noodtoestand. Ook dit z'ai aan de eindstemming der kerk wor den onderworpen. Dr. Hengeveld rapporteerde na mens dezelfde commissie over een toevoeging van een art. 9' regl. o.h. ex. en wijziging van art 3 regl. h.o. beoogende de kerk paraat te doen zijn om de bediening* des woords onder alle omstandigheden voortgang te doen hebben. Deze toevoeging werd gewijzigd vastge steld en aan de eindstemming der kerk onderworpen. In verband met de overstel pende drukte, die de spoorwe gen door de tienduizenden va- cantiegangers te verwerken krijgen, wordt van bevoegde zijde op het volgende gewezen: Den vacantiegangers wordt in hun eigen belang verzocht, zoo weinig mogelijk gebruik te maken van den Zaterdagmid dag om te reizen, daar de trei-, nen dan overbelast zijn. Dit advies klemt te meer voor rei zigers naar de Veluwe, die ge bruik zouden willen maken van de aansluiting uit Amers foort richting Apeldoorn te 15.04 (trein no. 1841) en richting Zwolle te 15.00 (trein no. 1500). Aan hen, die absoluut Zater dagsmiddags moeten reizen, wordt aangeraden van de spe ciale „seizoentreinen" gebruik te maken, die, in verband met de vacantiespreiding, reeds van 4 Juli af in dienst gesteld zijn. Voor de andere reizigers ver dient het aanbeveling te trach ten Zaterdaggiiddags vóór 12 u. de plaats van bestemming te bereiken, of te reizen na 19 uur Zondags wordt bij voorkeur tusschen 6 en 10 uur of tus- schen 12 en 17 uur gereisd, ech ter niet na 19 uur. Bussen rij den er zooals bekend Zondags niet. den verkooper-slachter had aange spoord om het kalf te slachten. Gevolg: twee maanden voor Ot tens. Zijn collega, J. F. A. Beukers uit Wieringen, had met Ottens het vleesch vervoerd in twee koffers. In de autobus w'aren ze> aangehou den en daarbij bleek, dat elk van hen ongeveer 17V2 kg. vleesqh had den vervoerd. Drie weken luidde de eisch; 175 gulden was het vonnis. R. Spikman uit Slootdorp had 15 kg. varkens- en kalfsvleesch ver voerd, hetgeen hem te staan kwam op 150 gulden. HANDEL IN KOEIEN. J. Boontjes uit Burgerbrug had een koe verkocht aan N. P. Kossen te Warmenhuizen. Bij deze zaak kwam een deskundige om den hoek kijken en deze beweerde, dat het buitengewoon moeilijk is, om de koeien te klassificeeren. De zaak werd aangehouden, om andere deskundigen te hooren en de sjtuatie is zoo, dat een belang wekkend geval ons te wachten staat.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3