Kringwedstrijden te Schagen Zomersporten te Alkmaar Mej. van Os winnares bij de dames Ondragelijke zenuwpijnen. Uitstekend geslaagd tennistornooi Mej. v. Balco Blanken kampioene hoogspringen RADIOPROGRAMMA 9 Zwemmen Boonacker wint de tocht over de Wiel Zondagmiddag werden op „De Wiel" zwemwedstrijden gehoden van de kring, waarvoor een flinke belangstelling bestond ondanks 't niet bijzonder gunstige weer. Het zonnetje was er wel bij, maor de vrij sterke wind was tamelijk frisch, terwijl er veel golfslag was Niettemin is er enthousiast ge zwommen. 't Hoogtepunt van den middag was wel de tocht over de Wiel, over een afstand van 300 M. Vooral bij de dames was er groote spanning Er waren 7 deelneemsters doch de strijd ging voornamelijk tusechen de dames Van Os en Oud kerk van De Wiel, Schagen. Met zeer gering verschil behaalde mej. Van Os de overwinning met 5 mi nuten 50.9 sec. De tijd van mej. Oudkerk was 5 min. 53.5 sec.; 3. G. Wardenaar, DAW, Alkmaar (bui ten mededinging) 6 min. 6.4 sec.; 4 M. Spoor. Veersloot, Dirkshorn, 6 min. 38.6 sec.. Bij de heeren waren er elf deel nemers. Hierbij was Jb. Boonacker van De Wiel te Schagen overwin naar met een voorsprong van bij na 40 sec. Hij maakte den uitste kend entijd van 4 min. 48.6 sec. No. 2 en 3, R. Sinke van Oude Veer en W. Hekelbeke, De Wiel voerden een heftigen strijd. Zij hadden 5 min. 25.7 sec. en 5 min. 30 sec.; 4. J. Jansen, Fr. Morgen, Den Helder, 5 min. 48 sec. Bij het nummer 100 M. school slag Heerjen Y werden bijna alle leden van de Veersloot Dirkshorn gediskwalificeerd, wegens ver keerd keeren. Mej. Oudkerk, De Wiel, werd kampioene bij het nummer 100 M. borstcrawl dames. Zij ont ving een bloemenhulde evenals mej. D. van Os, die als eerste aan kwam in de tocht over De Wiel, De uitslagen van de overige num mers van deze kringwedstrijden waren als volgt: 50 meter rugslag Heeren IJ; 1 en kampioen J. Boonacker, De Wiel, Schagen 44.2 sec.; 2. W. He kelbeke, De Wiel, Schagen 46.1 s.; 3. W. Uileman, Frissche Mórgen, Den Helder, 50.6 sec. 50 M. Schoolslag, Dames IJ: le prijs R. Hoogeveen, Wieringer waard, 2e prijs M. Spoor, Veer sloot, Dirkshorn 50.7 sec.; 3. G. Fijma, Z.O.J»., Oude Niedorp, 50,8 sec. 100 M. borstcrawl Heeren IJ: 1. G. Flameling, Fr. Morgen, Den Hel der, 1 m. 18.6 sec.; 2. J. Plooij, Fr. Morgen, Den Helder 1 min. 22.6 s. 25 M. rugslag jongens: 1 en kam pioen J. Raven, De Wiel, Schagen. 20.4 sec.; 2. C. Mosk, Wieringerw 24 8 sec. 100 M. Schoolslag Heeren X.; 1. J. Jansen, Fr. Morgen, Den Helder, 1 min. 36 sec.; 2. G. Vlameling, Fr. Morgen, Den Helder, 1 min. 43,2 sec. 50 M. Rugslag Dames X.; 1. Dini van Os, De Wiel, Schagen 45.6 s.; 2. Mien Oudkerk, De Wiel, Scha gen 56.5 sec. 100 M. Borstcrawl Heeren X.: 1 en kampioen Jb. Boonacker, De Wiel, Schagen 1 min. 13,8 sec; 2. R. Sinke, Oude Veer, Anna Pau- lowna 1 min. 14,2 sec.; 3. G. v. d. Berg, Fr. Morgen, Den Helder 1 min. 20,7 sec. 25 M. schoolslag meisjes: 1. Gré Wardenaar, de Wiel, Schagen, 20.8 sec.; 2. Nel Bregman, de Wiel, Schagen, 20.8 sec. na overzwem men; 3. Gr. Rijswijk, de Wiel, Schagen, 20.9 sec. 25 M. vrije slag jongens: le pr. C Mosk, Wieringerwaard, 15.3 sec. 2e pr. G. van 't Kaar, Wirg, Win kel, 16.9 sec.; 3. J. Klaver, Z.O.N., O. Niedorp, 17.5 sec. 100 M. borstcrawl dames IJ: kampioene mej. Mien Oudkerk, de Wiel, Schagen, 1 min. 37.9 sec. 100 M. schoolslag dames X: kam pioene mej. D. van Os, de Wiel, Schagen, 1 min. 40.8 sec. 100 M. Schoolslag heeren IJ: i. Theo Kok, de Wiel, Schagen, 1 min. 43.1 sec.; 2. Jan Koning, de Wiel, Schagen, 1 min. 46 sec.; 3. Daan Kaan, Oude Veer, Anna Pau- lowna, 1 min. 47.2 sec. De prijzen werden met een toe passelijk woord uitgereikt door den heer K. Slot, die aan het einde Nu weer een ge- zonde, opgewekte Trouw. Mevrouw P H te B chrijftdd. l-y '40 „Ik .ben blij, d»t ik Uw advertentie heb gelezen, want ik leed aan ontzettende ze nuwpijnen Ik kon geen enkele natht slapen! Tot mijn groote vreugde hebben mi| de Ovaaltjes buiten gewoon goed geholpen Ik ben nu weet een gezonde, opgewekte vrouw Bij rheumatiek. ischias, spit, verkoud heid, griep,zenuw en hoofdpijn elpen de Ovaaltjes van het Tnneral Aj -,;tuur. Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maag en darmen Neem direct de proef' Ongineele verpakking van 20 tabletten slechts 60 as In alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar Trtn.rai Agentuur Hassauksde 173. Amsterdam van dezen uitstekend geslaagden zwemmiddag alle medewerkenden en de schenkers van de mooie prijzen, hartelijk bedankt heeft. In de Zondagmorgen gehouden vergadering is het kringbestuur als volgt samengesteld: voorzitter II. Minnes, Den Helder; secretaris P. de Ridder, 2e secretaresse mej. J. Jansen, Wieringerwaard, plaats- verv. voorzitter K. Slot, Schagen en commissaris P. C. Liefhebber. hooit Ui tuUd V>*j« h 20 tabletta» 5b CL 2 ubUtt«n 4 ATHLETIEK TROK VEEL BELANGSTELLINO. 1 De Zomersporten tennis, atlh- lebiok en waterpolo hebben ge durende het jongste weekeind wol in het teeken der belang stelling gestaan in Alkmaar. Allereerst werden hier de tenniskampioenschappen van Noord-Holland verspeeld, die twee volle dagen vorderden, daarnaast trok de athletiek een ongekend groot aantal toe schouwers, zoodat ook hier groote propaganda van uitging en tenslotte was er een water- ptflotournooi voor voetballers, dat ook alleszins geslaagd ge noemd kan worden. De tennUwedstr$den. De tenniswedstrijden hadden een zeer vlot verloop. Nadat drie we ken geleden het grootste gedeelte van dit toumooi was afgewerkt geworden, bleven er nog 36 partijen, over, welke j.L Zaterdag en Zon dag verspeeld werden. Natuurlijk waren dit uiteraard de belangrijk ste wedstrijden, omdat het hier ten slotte om de titels ging. Verrassende resultaten waren er niet; tenminste in zooverre, dat de titels terecht kwamen bij hen, die er ongetwijfeld de eeste recht op haden. Goéde, spannende partijen waren er in overvloed en we zou den haast zeggen, dat de wedstrij den in de kwart- en halve eind strijden dikwijls beter spel ople verden dan in de eindstrijden zelf. Op zich zelf geen vreemd verschijn sel, omdat op den duur de ver moeidheid zidh terdege deed gel den. Vijf tot zes partijen spelen op één dag, het is eigenlijk te veel. Heeren-enkelspei: Wat het hee- ren-enkelspel betreft, de finale ging tusschen Beek en van Leijden. Het werd geen grootsdh gevecht, omdat Beek van tevoren eigenlijk al afgemaakt was door zijn straat genoot Kokkes. Het gevecht tusschen deze twee had pmiies anderhalf uur ge duurd en beide spelers hadden zich geheel moeten geven. Was het dan wónder, dat Beek in den eindstrijd tegen v. Leijden vrijwel niets in te brengen had. v. Leijden was nog frisch, want zijn partij tegen Dijkstra was spoedig beslist, zoodat hij zich zonder veel inspanning in den eindstrijd geplaatst had. Met 6—1, 64 won v. Leijden; Beek wist slechts in de tweede set goed partij te geven. Damesenkelspel. Bij de dames wist mej. Koppen zich door een overtuigende zege op mevr.Post- ma (6—2, 63) in den eindstrijd te plaatsen met mej. de Wit, die mej. Pranger met 6—1, 6—1 ver sloeg. In den éindstrijd bleek mej. de Wit verreweg de beste; haar plaatsen was beter en haar vast heid evenzeer. De tweede set was nog van behoorlijke spanning, maar mej .^1 Wit liet zich toch niet van de kook brengen. Ze won niet 61, 75 den titel. Heerendubelspel. Deetman mi Verroen onderbraken de zegetoent van de heeren Kuster met 6—3, 6— 3, terwijl Buma en v. Leijden zon der moeite met 60, 6—2 met BottLienesch afrekenden. In den eindstrijd bleek de goede kwaliteit van het dubbel Bumav. Leijden, want er was geen zwak plekje te ontdekken in hun opstelling. Met 6—2, 62 wonnen zij van Deetman Verroen, die het intuschen ver der brachten dan ooit. Damesdubbel. Het Beverwijk- sche duo Prangerv. d. Lem was sterk in de meerderheid en nadat het eerst mevr. Buiskool-^mej. Koppen had uitgeschakeld met 6 4, 6—3, was het ook de meer dere van de dames de Wit en Posthma. Wel was de tegenstand groot, wel wisten laatstgenoemden de tweede set te winnen, maar de vasthoudendheid van de Beverwij- kers was oorzaak, dat zij wonnen met 64, 3—6, 8—6. De cijfers wijzen er wel op, dat de spanning hier groot was. Echter, de sterk- sten wonnen. Gemengd dubbel. Mej. de Wit en Stumpel plaatsten zich door een overwinning op Mej. Bekker en Koopman in de finale met Mej. Asjes en Deetman, die den heer en Mevr. Postma met 63 en 6—0 sloegen. De Alkmaarders waren te zeer vermoeid, om nog behoorlijk partij te kunnen geven én werden geklopt met 62 en 63. Resumeerende kunnen we dus de volgende kampioenen begroeten: Heerenenkelspel: v. Leijden. Damesenkelspel: Mej. de Wit. Heerendubbel: Buma-v. Leijden. Damesdubbel: v. d. Lem-Pranger. Gemengd dubbel; Mej. de Wit en Stumpel. De 'regionale athletiekwedstrijd Zondagmiddag op het gemeentelijk Sportterrein gehouden, zijn voor de organiseerende vereeniging, de Alkm. A. V. A. een groot succes ge weest. Het uitgebreide probramma werd precies op tijd afgewerkt, waartoe bestuur, jury enz. op be kwame wijze hebben medegewerkt. Maar ook wat de publieke belang stelling betreft was van een suc ces te spreken, want nog geen en kele maal waren er in Alkma# bij atletiekwedstrijden zooveel toeschouwers. Per luidsprekers-in stallatie werden de uitslagen dui delijk bekend gemaakt. In verschillende nummers wer den goede tijden gemaakt. Op de 100 m. b.v. werden de 11 sec. meer malen heel dicht benaderd. Ook nu weer waren er op het middenterrein zeer veel personen, die daar niets te maken hadden Daarop zal de volgende maal ze ker strenger worden toegezien. De uitslagen der verschillende nummers volgen hieronder; Hoogspringen dames C. I. Mej. T. v. Dijk, HEO., Hoog- karspel, 1.35 m., 2. mevr. Affourtit -Hartog, AVA Alkmaar, 1.30 m., 3. mej. L. Jager, BGV, Bloemen- daal 1.30 m. II. Verspringen meisjes: 1. N. v. Wijk, Lycurgus, Kromme nie 4.67 m., 2, T. de Moor, AVA, Alkmaar 4.34 m., 3. C. Klomp, Ma rathon, Hoorn 4.24 m. III. 400 M. heeren B: 1. Dekker, Haarlem 54.9 sec., 2. C. v. Cohen, AAC, Adam 55.3 sec., 3. D. Koel, Meteoor, A'dam 55.6 sec. IV. Discnswerpen heeren C: 1. G. Luecks, APGS, A'dam 36.02 M., 2. L. Vader, HAV, Den Helder 35.34 M., 3. D. P. Westraten, APGS, 34.50 M. V. 109 M. heeren kl. B. I. J. Bakker, Meteoor, A'dam, 11.2 sec., 2. J. B. Meyer, HAV, Helder, II.2 sec., 3. J. v. d. Waa, Haarlem, 11.3 sec. VL 80 M. meisjes: 1. N. v. Wijk, Lycurgus, Kromme nie, 10.4 sec., 2. T. de Moor, AVA, 10.6 sec., 3. T. de Vries, Olympia, Wieringerwaard 10.8 sec. VII. 800 M. heeren kl. C.: 1. F. Breek, AVA, Alkmaar, 2.10.9 2. L. J. Lodewijks, BI. Wit 2.12.6., 3. J. Buis, Haarlem 2.14., 4. P. G. Beyk, APGS, 2.14.4., 5. R. C. Pieter- se, HAV, Helder 2.14.9. VIII. 400 M. heeren C: 1. C. Stolwijk, Haarlem 56.4 sec., 2. J. Belle, Haarlem, 56.7 sec., 3. H. Westerhof, APGS, 56.8 sec. IX Hoogspringen heeren C. 1. P. Kooyman, Meteoor, Hoorn I.60 m.; 2. C. Koomen, Lycurgus Kr. 1.55 m. 3. H. Hadigius A. A. C I.55 m.; 4. D. Hart Lyc. Kr. 1.55 m. X 100 m. dames kL C 1 W. Dinker, Meteoor A.'dam 13.6 sec.; 2. C. Aafjes Lyc. Kr. 13.7 sec.; 3. A. Kaan, Olympia Wierin gerwaard 14 sec. I XI 100 m. heeren KL C. 1. A. M. Rottier H.A.V. Helder II,1 sec.; 2. C. Broertjes B. G. V. Bloemendaal 11,2 sec.; 3. L. Mole naar A.A.C. 11,5 sec. XII Kogelgtooten heeren C. 1. R. A. Keizer AP.G.S. 16.98 m. 2. L. D. Otten APGS 19.90 m.; 3. C. Visser HEO Hoogkarspel 10.865 m. XÏII Hoogspringen Junioren. 1. J. G. Homberg AV '23 1.55 m. 2. J. Symons, Volewijkers 1.55 m.; 3. Ch. Keesman, Olympia 1.50 m. XIV Discnswerpen damss: 1. B. Plooier, Zaanland 2995 m* 2. T. Tensen HEO 25.81 m.; 3. T. de Beurs HAV, Helder 25,76 m. XV 3000 m. heeren B. 1. H. Diemeer Lyc. Kr 9.44,1; 2. J. Joustra A.A.V. 9.48,4; 3. J. Over- dijk AA.C. 9.52,4 X</1 3000 m. heeren C. 1. A. v. d* Veen HEO 10.00.4; 2 K. Hulst, Zaanland 10.02,5; 3. G. Donker, WAG 10.08,9 XVII Estafette dames 4X100 m. 1. de Meteoor A'dam 56,1 sec.; 2. H.A.V. Helder 56,6 sec.; 3.' BI. Wit A'dam 59 sec. XVIII Olympische Estafette. 1. Zaanland 3 miri. 50,9 sec.; 2. Lycurgus Ki;. 3 min. 54,8 sec 3 Haarlem 3 min. 54,9 sec.; 4. Suomi 3.5a. WATERPOLO VOOR VOET BALLERS. In het Zomerbad te Alkmaar hield de Alkmaarsche ZwBmver- éeniging D.A.W. Zondag een polo- tournooi voor voetballers, waaraan vijf zeventallen deelnamen. Er werd met veel animo gespeeld, doch op den laatsten wedstrijd na bleef het peil ver beneden de ver wachting. Alcmaria bleek verreweg de beste ploeg te hebben, terwijl ver- FEUTLLETON. Een romantisch verhaal uit de Grlekache bergen - door ERNST KLEIN 29 Hamid moest eerst eenige malen op- en neerloopen, voor hjj weer wat gekalmeerd was. Toen rukte hg Vitus den brief uit de handen en las hem nogmaals. Daar! Kijk maart riep hij, ter wijl zijn vinger zenuwachtig naar de betreffende plek wees. Daar staat het zwart op wit, dat uw aanwezig heid beslist gewenscht wordt. Lees maar! „Mocht u niet komen, dan zullen wij daaruit de gevolgtrekking maken, dat u bevreesd zijt Die doen een beroep op uw eergevoel, mijn waarde, en trekken u zoodoende naar zich toe! Vitus las den brief eveneens nog maals door. i Mogelijk, dat u gelijk hebt. Hamid, zelde hij. Het klinkt inder daad verdacht. Maar wat gebeurt er met dien ongeluksvogel van een professor, als ik niet ga? Daar gebeurt niets mee. Ze denken er natuurlijk niet aan, hem te dooden. Daarvoor geven ze hem nu toch ai te lang te eten. Ze willen hun geld hebben een kleine tege moetkoming in hun onkosten. En voor een vermoorden professor be taalt geen sterveling een rooien duit. Dat weten de heeren even goed als wij. Ik zal u zeggen, hoe wij de zaak aanpakken. U stuurt een uitgebreid telegram aan uw blad, waarin u alles vertelt, en er vóór alles de aandacht op vestigt, dat de Atheners erachter zitten Maar dat weten wij toch niet zeker. Ik durf er mijn rechterhand on der te verwedden, dat het zoo ls. Uw regeering neemt dan onmiddellijk doortastende maatregelen ln Athene, de onze sluit zich daarbij aan en nu, dan zou ik wel eens willen zien, of de Grieksche regeering zich dan niet dadelijk met de bende in verbin ding stelt en zegt: Hoor eens, de zaak loopt mis. Thans worden wij er ook nog bij betrokken, voor den dag dus met dien professor! En ik raad u zelf aan, Thavon, uw artikel een gezwollen tintje te geven en met cul tuur, beschaving en dergelijke onzin meer, te beschermen. Het mist bij Grieken, Serven en Bulgaren nooit zijn uitwerking, als men hun goede verstandhouding tot de groote mo gendheden ln twijfel trekt. Wanneer u het telegram verzendt, is de pro fessor over drie dagen vrij. Ga zit ten en schrijf! Ik maak snel mijn rapport voor Constantinopel klaar en zend beide nog dezen nacht naar Ellasona. Vitus antwoordde niet dadelijk. Voor het voorstel van Hamid viel zeer veel te zeggen En toch en toch! Waarom deed de schrijver van dien brief een beroep op zijn persoonlijke eer? „Dan zullen wij daaruit de ge volgtrekking maken, dat u bevreesd zijt!1' Irene's waarschuwing. Neen neen! Honderdmaal neen! De ^aak was voor hem een persoonlijk geworden en hij zou haar ook persoonlijk uitvechten. Hamid, zeide hij. Wat zoudt u doen, als men u zooiets schreef? Ik zou er geen seconde aan denken, om erheen te gaan. Wanneer men met Grieksche antartes te doen heeft, dan kan men eer en ridder lijkheid gerust uitschakelen. Het zou Immers aan waanzin grenzen, om vrijwillig in de val te lonoep. Hamid, u mag1 mjj voor gek verslijten, of voor wat u maar wilt Ik ga. Salomon vergat alle respect voor Vitus, stormde op hem toe en greep hem bij beide schouders. Dat zult u niet doen al moest ik u ook vastbinden, gromde hij. Of ik ga mee. Geen van beide. En voor u, Ha mid, zal ik vooraf een verklaring op maken, waarin ik u van alle verant woordelijkheid onthef. Voor mij be hoeft dan geen mensch losgeld te be talen, begrepen? Trouwens wij kunnen het vijandelijk terrein van te voren nog eens verkennep. Wij be ginnen met te onderzoeken, waar de gang heen voert! Tusschen nu en morgenavond ligt nog een heele tijd. Het compromis werd aanvaard. Salomon zette vlug koffie. Men at brood en kaas, gaf de gevange nen te eten en maakte zich toen ge reed. Vitus deed z(jn kompas en een kaart bij zich. Zij lieten den haard draaienr en daalden af in de diepte. Salomon bleef achter om de wacht te houden De gang liep tamelijk vlak en ge lijkmatig in' Zuidwestelijke richting. Op élke tweehonderd schreden af stand brandde een. electrische lamp Alle oneffenheden waren uit den bodem verwijderd. Jarenlang moest qraan gewerkt zijn. Het was een, vol gens alle regelen der kunst, aange legde tunnel, die, zooals het kompas aanwees, bijna loodrecht door het gebergte naar Griekenland voerde. Wordt vervolgd. der Verkade nog genoemd mag worden. De eindwedstrijd tusschen deze twee ploegen, was dan ook verreweg de beste; nier werd vrij goed gespeeld, terwijl het plaat sen soms zeer goed was. De uitslagen waren: AlcmariaAlkm. Boys 100 AlkmaarVerkade 0 AlcmariaPurmerend 70 AlcmariaVerkade 41 D.A.W. IN DE COMPETITIE. De D.AAV.-dames bonden Zon dag den stijd aan tegen het derde zevental van Nereus. De Alkmaar ders waren veel sterker; speciaal hun schieten was superieur. Met de rust leidde D.A.W. met 3—0, dank zij drie goede doelpunten van Jo Oostwouder. Na de rust doelpuntte mej. Huiberts twee keer en Jo Oostwouder nog één keer, zoodat de D.A.W.-dames met 60 wonnen. De heeren moesten met eeri ge lijk spel genoegen nemen. De Ham was weliswaar lang zoo sterk niet, maar de doelman van (ie gasten bleek bijna niet te verschalken. Direct na het begin nam D.A.W. de leiding door Imhulsen. terwijl v. d. Pol er even later 2—0 van maakte uit een hoekschop. Door te ver opzwemmen van de D.A.W. verdediging kon de Ham een te- genpunt maken. Na de rust ver- rastte de Ham iedereen door twee keer snel achter elkaar te doelpun ten en daardoor de leiding te ne men. De Wandeler zorgde er echter voor net op tijd te zijn. om den gelijkmaker in het net te schieten, zoodat de punten gedeeld werden. D.A.W, noteerde dus haar eerste verliespunt in deze compe titie. AMetUJk Blok wederom kampioen op de 400 meter. De athletiek kampioenschappen 1942 zijn inderdaad het hoogtepunt van het tot dusver verloopen sei zoen geworden. Niet minder dan drie records sneuvelden. Het fraai ste succes hierbij bethaal de onge twijfeld mevr. Fanny Blankere Koen, die zoowel het record 100 m. als dat op .he>t nummer versprin gen wist te verbeteren. Het derde damesrecord, dat ver beterd werd, was het recórd dis cuswerpen, dat door de houdster, mej. Ans Niesink, van 40,40 meter gebracht werd op 41,60 meter. Een fraaie strijd op de heeren nummers bracht de finale 100 m., waarbij de belangstelling vooral uitging naar het treffen tusschen Osendarp en den nieuwen opko menden kracht Spree. Na een zeer feilen strijd eindigden beiden gelijk en tot veler verrassing slaagde ook de veteraan Oh ris Berger er in ge lijktijdig over de eindstreep te gaan. Voor alle drie werd een tijd opgenomen van 10,6 sec. Er heer- schte onder de jury nog eenigver sohil van meenimg, wie als eerste de streep passeerde, dodli ten slot te verklaarde men Spree..kamnioen Osendarp heeft evenwel tegen de beslissing van de jury protest aan- geteekend en nu zal een filmop name moeten uitmaken, wie uit eindelijk de Nede rlandsohe kam pioen op de 100 meter is. Blok slaagde er zonder noemens- waardigen tegenstand in de 400 m. in den fraaien tijd van rond 50 sec. te winnen. De uitslagen waren: 1. Mevr. SchouwenCramer, AHC 12 m. 9.5 cm., 2. Ans Niesink, Si- gitta, 10.97 m. Versuringfen heeren: 1. Waller- dieck, Hellas, 6.90 m., 2. Bouwman PSV., 6.76 m. Discuswerpen heeren: 1. A. de Bruyn, V. en L., 41.01 m., 2. Deu- risch, Swift, 39.26 m. Speerwerpen dames: 1. Elly Dam mers, Zeeburg. 38.60 m„ 2. mevr. Beerman-Rombout, Sparta, 36.23 m. Kogelstooten heeren: 1. A. de Bruyn, V. en L., 13.60 m., 2. Oreel, APGS, 13.55.3 m. Polsstokhoogspringen heeren: 1. Verkes, Haarlem, 3.75 M., 2. Hoven, Quick, 3.65 M. Finsche soldaten genieten van den zomer. De onderkomens zijn van tafels en banken ln de openlucht voorzien en in terrassenveranderd en hier brengt men de vrije uren door. Suomen-Holland-P.K/ Yslander Pax Holland m DINSDAG n JULI. Hilver*um I. 415,5 ra. 8.45 Qramofoonmuzlek. 8.58 Ochtendgym nastiek. 7.00 B.N.O,: Nieuwsberichten. 7.15 Oramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B.N.O.: Nteuweberlchten en Programma - uittreksel. 1.15 Politiek weekpraatje (opn.J. 8,30 Oramofoonmuziek. 0.15 Voer de huls vrouw. (.34 Qramofoonmuilek. 14.00 Zeng met planobegeleiding. 10 25 Qramofoonmutiek. 11.00 Vrouwsnmozaïek. 11.20 Ensemble Rentmeester. 12.00 Ensemble Willy Kok. 12.40 Almanak. 13.45 B.N.O.: Nieuwe- en zakelijke berichten. 13.00 Omroeporkeat en gramofoonmuzlek. 14.00 Haar- lemsche Orkeatvereenlglng, solist en gramo foonmuzlek. 15.00 Ziekentroost en QewUde muziek (opn.l. 15 30 Qramofoonmuelek. 10.4; Voor de Jeugd. 17.00 Reeks A.Q.B.T.O.: Smake lijk onkruid. 17.13 B.N.O.: Nieuws-, sakelijke- en beursberichten. 17.30 Amebile-sextet. 1815 Qramofoonmuilek. 18 30 Nêerlands etem van het Oostfront. 18.45 B.N.O.1 Nieuwsberichten. 18.55 B.N.O.Qesproken btnnenlandsch over zicht. 19.05 Het groeit maar niet vanzelf: Hoe Je Overheid Beer en Tuinder helpt (herh.). 19 30 Salonorkest en Mevrouw van Straten wil het naadje van de kous weten. 20.30 Theo Uden Masman en zUn dansorkest. 31.00 Otrard van Krevelen eii ztjn orkest en solist. 31.43 B.N.O.: Nieuwsberichten 22.00 Qramofoonmuzlek. Van af 23.15 alleert voor de Radlo-Centralee, dia* over een lijnverbinding met de Studio beechlk- ken. 22.13 U raadt wat w|| draalen. 22.45—A.00 Qramofoonmuzlek. Hilversum n. 301,5 ra. 8.45—8.15 Zie Hilversum I. (.13 OewtJde mu ziek (gr. opn.). 8.43 Qramofoonmuilek. 10 00 Morgenwtlding; 10.15 Gramofoonmuzlek. 11.00 Zang met pianobegeleiding. 11.30 Qramofoon muilek. 12.00 Prtne Wouters en «Un orkest. 12.45 B.N.O.Nieuwe- en zakelijke berichten. 13.00 Boerenland ln boek en krant. 13.15 Vier handige pianovoordracht. 14.00 Gramofoonmu zlek. 14.30 De lichte toets. 15.30 Voor de zie ken. 18.00 „Wagner: Jeugdwerken en „Der flle- gende HolWnder", dlseo-canserie. 18.43 Am- sterdamsch Kamermuziekgezelschap. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.30 Musetteorkest en soliste. 13.00 De repor tagestaf presenteert. .38.30 Ensemble Jonny Ombach, soliste en gramofoonmuzlek. 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 B.N.O,: Twentseh praatje. 19.50 Spiegel van den dag! 30 00 B.N.O.: Engelsche uitzending: „Holland and the economie reorganlsatlon". Voor de liadio-Centrales: Qramofoonmuzlek. 30.15 Vlooi en piano. 30.45 „Maria van Reigersbergh", luisterspel. 21.30 Qramofoonmuzlek. 31.43 B. N. O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: eMllltalr overzicht. 22.10 Avondwijding. 22.15—24.00 Zie Hilversum I. Met den Nederlandschen Volksdienst voor sociale ge rechtigheid. -ê- 1500 M. heeren: 1. F. de Ruyter, Volewijckers, 4' min. 2.9 sec., 2. Kamps, AP 1926, 4 min. 7.4 sec. Hoogspringen dames: 1.' Nel van Balen Blanken, Sagitta, 1.45 m., 2. Meulenbrugge, PEC, 1.40 m. 5000 M. heeren: 1. Slijkhuis, Hol- landia, 15.43.3 sec., 2. Weenink, Suo mi, 16 min. 9.3 sec. 110 meier horden heeren: 9 1. Hogendoorn (Trekv.) 15,9 sec,; 2. Loozens (P.E.C.) 16 sec. 100 m. hardloopen dames: 1. me vrouw F. BlankereKoen (Sagit- ta) 11,7 sec. (nieuw Nederl. ree.); 2. mej. J. Adema (Zeefourg) 12,6 cao •3CV, 100 m. hardloopen heeren: 1. Spree (V. en L.) 10,6 sec. (onder protest); 2 Osendarp (Treikv.) 10,6 sec.; 3 Berger (A.A.C.) 10,6 sec. Verspringen dames: 1. Mevr. BlankereKoen fSqtfitta) 6 meter (nieuw Nederl. record); 2. mej. J. Adema (Zeeburg) 5,24 meter. Discuswerpen: 1. Mej. A. Niesink (Sagitta) 41,60 m. (nieuw Nederl. record); 2. Mevr. RoosModder (Sagitta) 35,37 meter. 800 meter hardloopen heeren: 1. Bouman (A.A.C.) 1 min. 39,2 sec.; 2. Dobbelaere (Marathon) 1 min. 59,8 sec. 200 meter hardloopen dames: 1. Mej. G. Koudijs (Hollandia) '26,3 sec.; 2. Mej. Buyten (Sagitta) 27,4 sec. Hinkstapsprong heeren: 1. Peters (P.E.C.) 14,11 m.; 2. Oos terlof (A.P. ,26), 13,79 meter. 80 meter horden dames: 1. Mej. Schrijver (Atihleta) 12,7 sec. 2 Mej. E. Dammers ((Zeeburg) 12,8 sec.; 3. Mej. N. van Balen Blanke (Sagitta). 400 meter heeren: 1. Biok (Olympia) 50 sec.; 2. Haaglh (Trekv.) 51,8 sec.; 3. Sdhaap (Aio) 52,7 sec. 200 meter heeren: 1. Osendarp (Trekv.) 21.8 sec.; 2. Spree (V. en L.) 21,9 sec, Hoogspringen heeren: 1. Lanklhorst (Ensdhed. Boys) 1,85 meter; 2. Spanjerdt (P.S.V.) 1,80 meter; 3. Lóozen (P.E.C.) 1,80 m. Speerwerpen heeren: 1. Lutkeveld (A P.G.S.) 58,66 meter 2. van Meyl (P.S.V.) 54,86 meter; 3. Dammers (Zeébung) 53,66 meter. GROOT ATHLETIEKFEEST TER OPENING VAN HILVERSUM'S SINTELBAAN. D« fraaie sintelbaan met spring en werpplaatsen ter beoefening der athletiek, welke op het hoofd- terein van het gemeentelijk sport park in aanleg zijn, naderen thans haar voltooiing. De ingebruikne ming zal een officieel karakter dragen, waarbij op 23 Augustus - a.s. een groot athletiekfeest zal worden géorganiseerd met mede-, werking van de Ned. Athletiek Unie en de Gooische Athletiek Club. Ruim tweehonderd Neder- landsche athletcn, waaronder alle kampioenen, zullen aan dit feest deelnemen. Hoofdredacteur A. R. Jonker fafw,). Pl.verv. van den hoofd- red., buiteni. en stadsnieuws Den Helder A. G. van Kampen. Binnenland, alg. report, en streeknieuws A. Eriks.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 2