[Illffllllll Vacantiesluiting van winkels- Stadsnieuws 150 fleschjes Perl... FIRMA P. M. BROUWER BREEZAND Marktberichten Functionarissen Arbeidsfront in Den Helder F, G, H, I,J, K en L Jeugd zonder vernis Mededeelingen van den Distributiedienst Viersteden-wedstrijd te Medemblik Predikbeurten Ook gij jongeman! Sluit U niet langer willens en wetens buiten de gemeenschap van ons volk, van Europa. Velen van Uw vrienden en familieleden strijden reeds'voor de verdediging var Nêerland's eer aan het Oostfront. Zij mogen U later geen verwijt maken var Uw besluiteloosheid. Toont U een man van de daad. Europa roept„Vrijwilligers Voor" Meldt U nog heden bij het Vrijwilligers legioen Nederland! Koninginnegracht 22, Den Haag.^ Welke aardappelen poten? Bij Bensdorp is Uw snoepbon goed besieed! Ziet U maar eens: Het Nederlandsche Arbeidsfront, kantoor Den Helder, deelt ons het volgende mede: De plaatselijke leiding van het kantoor Den Helder bestaat uit: W. Kraak, leider, Middenweg H 53, Heer-Hugowaard. C. Bot, leider geldzaken, Walvisch- straat 19, Den Helder. B. Zondervan, leider rechtsbescher ming, Singel 38, Den Helder. J. Nieuwbuurt, leider beroepsontwik keling, v. Galenstr. 82, Den Helder. W. F. Langerak, leider soc. econo mie, Joubertstraat 9, Den Helder. W. Bakker, leider pers en propagan da, Nieuwstraat 137 A, gchagen. C. Visser, leider Vreugde en Arbeid, Ruyghweg 247, Den Helder. H. Wriede, leider organisatie, Paral lelweg 47, Den Helder. Gemeentediensten. Tot lsten Socialen voorman der ge meentediensten en bedrijven is be noemd: W. F. Langerak, Joubertstr. 9, Den Helder. Voor enkele gemeente-bedrijven is een aparten voorman benoemd en wel voor Water- en Lichtbedrijven: J. Prins, Bassingracht 119, Den Helder. Voor de Reiniging en Plantsoenen: P. Verkerk, Bassingracht 113, Den Helder. Voor Publieke Werken: W. F. Langerak, Joubertstraat 9, Den Helder. Particuliere bedrijven: In enkele particuliere bedrijven zijn ook reeds soc. voormannen aan gewezen, zooals voor de Hëldersche Coöperatie, nl.: Het aanvragen van schoeneubonnen. Wij vestigen er de aandacht op, dat diegenen, die dringend om schoenen verlegen zijn, en daartoe een formulier wenschen in te vullen, dit aan het Distri- butiekantdor kunnen afhalen, voorzoover hun namen beginnen met een der letters, F, G, H, I, J, K of L, op a.s. Maandag of Dinsdag. De volgende letters van het i alphabet komen de beide vol gende weken aan de beurt. Zaterdag. Het valt me hier iédere keer wéér op, hoe frisch, hoe zuiver, hoe onge kunsteld' en hoe frank de jeugd van dit dorp nog is. En hoezeer het me spijt, als ik fen vergelijking ga ma ken tusschen de jeugd uit de stad en die ten Twentschen plattelande, dan... ja, dan valt die vergelijking aan alle Zijden ten gunste van de laatste uit. Zie ze loopen hiermet bruine bloote beenen, gestoken in klonipen. Met het witte en bruine haar los zwierend in den nek. De jongens in hun „Opknappertjes" als het Zondag is of in blauwe ovesalls door-de- week. Geen plusfours, geen borsa- lino's en geen stijfgestreken broek- plooien. Eh nu hebbgn we het waar lijk niet 'over de boerenjongens. Ook de zonen der „beter-gesitueerden" hebben lak aan dit alles en schijnen zich bij voorkeur in hun oudste plunje te hullen. En voelen er zich klaarblijkelijk gelukkig en tevreden in. Met de meisjes is het al niet an ders'. Een schoon-gebloemd jurkje op Zondag en voor de rest een simpele kleedij. Geen flodders en geen strik ken en linten en andere uiterlijke schoonheids-stimulansen. Dit is nog jeugd die niet bedorven is, zooals zulk een groot deel der groote-stads-jeugd. Hier waait een frissche wind en veel zwoels, dat kenmerkend is voor de grootere plaatsen, blijft hier achterwege. Dat voelt en proeft men in de atmosfeer En men ziet het in de wijze, waarop die jeugd hier met elkaar omgaat. Zoo'n klein Twentsch dorp heeft geen danszalen en bioscopen. Geen biljartaria's en ijsco-bars. Wie er jong is, blijft lang jong. Men ziet hier geen matiné-dan- sants, waarop bij.de klanken van wie weet welke jazzband de jeugd el kaar bezwijmelt. Geen jongens van het bekende èenheids-type, U weet wel: nat-getrokken scheiding, C. A.-tje, lakschoenen en een lefdoekje. En geen meisjes met imitatie- platina-blond, gepotloode wenkbrau wen, henna-nagels, rouge-wangen, orante-lippen, zonnebrand-geveffde beenen en poeier-neuzen. Dat is alles zeer voornaam en grootestadsch en zoo. Men ziet het al niet meer, omdat het zoo gewoon geworden is. In iedere stad is het zoo en wat men zoo lang ziet, dat went. Maar hier in dit venland, in dit vergeten Twentsche oordhier zoekt men dit alles vergeef^ en hier ervaart men, dat de jeugd nog jeugd bleef. Zonder vernis, zonder opmaak en zonder ijdelheid. Van scherven, die geen geluk brachten. Gistermorgen duwde een jon geman door de Sluisdijkstraat ter hoogte van de Janzendwars- straat, een handwagen, die hoog- l beladen was met kisten, inhou dende ledige Perl-fleschjes. Op het oogenblik dat de kar- duwer de zijstraat passeerde, be gon, om in scheepstaal te blijven, I de lading te werken, er kwam leven in de toren kistjesde berg begon te schommelen en te i deinenen even later kapseis de de geheele verzameling kisten. Het wassen droevig schouwspel, dat zich daarna vertoonde. Een 150 bruin-glazen Perl-fleschjes vormden tezamen meer dan hon derdduizend scherven, een schade vertegenwoordigend van min stens 25 gulden. Om maar te zwijgen van het toch steeds nij pend flesschen-tekort. Mistroostig begon de jongen de I boel aan te bezemen, daarbij aan gestaard door de Sluisdijkstraat- sche omwonenden, die uiteraard dit Vrijdagsche incident niet hun] aanwezigheid vereerden. Er was er één, die meende de wrange opmerking te moeten lan- ceeren, dat scherven geluk bren gen. Niemand lachte er om. P. Joffer, Breewaterstraat 59, Den Helder. Drukkerij Egner: W. A. Erkelens, Ceramstr. 25, Den Helder. Volkshuisvesting G. Lastdrager, Tuinstr., Den Helder. Firma Vermeulen en Ran: A. G. Glas, Middenweg G 118, Heer- Hugowaard. Zuivelfabriek de Vooruitgang, Ju- lianadorp: W. Dijkstra, Zanddijk C 72, Juliana- dorp. Aanvraag rijwielbandenbonnen. De Leider van den distributie- dienst alhier verzoekt ons mede te deelen, dat in afwachting van de vraag of bonnen voor rijwielbanden zullen worden verstrekt voor de maand Augustus aanvraagformulie ren voor rijwielbandenbonnen kunnen wprden aangevraagd en ingeleverd op: Maandag lt), Dinsdffg 11, Woens dag ft en Donderdag 13 Augustus Aanvraag schoenenbonnen. t Op Maandag 10 en Dinsdag 11 Augustus a.s. kunnen aanvraagfor mulieren voor een schoenenbon wor den afgehaald en ingevuld weder worden ingeleverd door hen, die drin gend nieuwe schoenen noodig heb ben en wier geslachtsnaam, begint met de letter: F, G, H, J, J, K of L. Aanvraag petroleum voor verlichting Van Maandag 10 t.m. Vrijdag 14 .Augustus a.s. kunnen „hoofden" van gezinnen, die voor verlichting van hun woning uitsluitend op petroleum zijn aangewezen ten kantore van den Distributiedienst een inlichtingen formulier ter verkrijging van een pe- troleumkaart voor verlichtingsdoel einden invullen. Voor nadere bijzonderheden wordt verwezdti naar de elders in dit blad voorkomende publicatie. Zondag a.s. zal te Medemblik de Viersteden-wedstrijd Athletiek tus schen Den Helder, Alkmaar, Wierin- gerwaard en Hoogkarspel, respec tievelijk vertegenwoordigd door H. A. V., A. V. A., Olympia en H. E. O., plaats vinden. Het is een propa- ganda-wedstrijd en de organisatie berust bij H. E. O. Door blessures en vacantie kan de H. A. V. helaas niet op haar sterkst uitkomen; wij ho pen echter, dat zij toch hun best zullen doen om zoo goed mogelijk te eindigen, want een kleine kans heb ben zij toch nog wel. BEROEP AANGENOMEN. De cand. J. Borghardt, Alkmaar, heeft zijn beroeip als hulpprediker der Ned. Herv.x Kerk naar Den Helder aangenotnen. BEROEP HERV. GEMEENTE. In de vacature Ds. v. d. Poel, heeft het Kiescollege der Herv. Ge meente alhier als opvolger gekozen Ds. A. van Biemen te Barsingerhorn, die daarna door den Kerkeraad is beroepen. Burgerlijke Stand Den Helder van 3 Augustus 1942. BEVALLEN: G. in 't Veld—Bruin, d.; M. A. E. WeijssenbornSelder, d.; V. Bij lsma—Smit, d. OVERLEDEN: H. v. Trierum, m., 1 dag. ZONDAG 9 AUGUSTUS. We« ter kerk (Helden der Zeeplein). V.m. 10.30 uur, Ds.H. A. Enklaar (Doop). Geref.' Kerk, Rehobothkerk V.m. 10 u., Cand. v. d. Vliet. N.m. 3.30, Ds. J. Bijleveld, van As- peren. Julianadorp, 6 uur n.m. Ds. J. Bijle veld. Anna Paulowna-polder: 6 uur n.m. Cand. v. d. Vliet. Herat. Ev. Luth. Gem. (Weezenstr.) V.m. 10.30 u., Ds. Rouwelaar van Zwolle. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). V.m. 10 uur en n.m. 5 uur de heer J. Rebel. Doopsgezinde Gemeente. V.m. 10.45 u., Ds. A. A. Sepp, van Zaandam. Oud-Katholieke Kerk (Langestr. 78) Geen dienst. Evangelisatie (Palmstraat). V.m. 10.30 u., Cand. J. Borghardt, te Alkmaar. Evanf elisatiegebouw (Vijzelstraat). V.m. 10.30 uur en n.m. 7 uur, Samen komst. N.m. 12.15 en n.m. 2.30 uur, Zon dagsschool. Woensdag n.m. 7.30 u. Bijbelkring Vrijdag n.m. 7.30 uur, Zangdienst. Leger des Heils (Spoorgracht 35). V.m. 10 u. Hei.igihgsdienst. N.m. 7 u. Vgrlossingsdienat. 12'u. Zondagsschool. A.s. Maandag 2.15 u. Vrouwenkrans. A.s. Dinsdag 7.30 u. Schriftlezing. X'EXEL. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, 10 u. v.m., Ds. Visser. (maandcollecte). Den Burg, 7.30 u., Ds. Salm, Jeugd dienst. Oosterend, 10.30 u. v.m., Ds. Kok. De Waal, 10.30 u. vm. Ds. v. 't Hooft (maandcollecte). De Kooij, 3 u., Ds. Wesseldijk. Den Hoorn, 11 u. v.m. Ds. Wesseldijk De Cocksdorp, 10.30, Ds. Salm. Oudeschild, 10 u., Ds. Tinholt. Doopsgez. Gem. Den Burg, 10.30 u. v.m. Ds. v. d. Meulen, St. Anna Par. De Waal, 10.30 u. v.m. Ds. Knot. Den Hoorn, 10.30 u. v.m., Ds. Gorter. Geref. Kerk H.V. Oosterend 10.30 en 3.30 u. Leesdienst Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Kap teyn. Julianadorp, voorm. 10.30 uur, Ds. M. van Wichen. Burgervlotbrug, zie St. Maartens brug. St. Maartensbrug, voorm. 10.30 u.. Ds. Witkop. Eenigenburg, voorm. 10.30 uur, Mej. K. v. Drimmelen. Petten, geen dienst. Oudeslius, nam. 2.30 uur, Ds. J. v. Beek. Srhagerbrug, zie Oudesluis. Hoogwoud, voorin. 10.30 uur, Ds. Kreb. Spanbroek, nam. 2.30 uur, Ds. Kreb Oudkarspel, geen dienst. Noordscharwoude, 's av. 7.30 uur, Ds. Nell. Winkel, voqrm. 10.30 uur, Ds. Nell. Bediening van den H. Doop. Dirkshorft, geen diehst. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur. Ds. Vorstman. Hippolvtushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Slootdorp, voorm. 10 uur, Ds Meijer; Drees. Middenmeer, nam. 2.30 uur, Ds Meijer Drees. Koedijk, 's av. 7 uur, Ds. Van den Veboom. Warmenhuizen, nam. 3 uur, Ds Prins van Wijngaarden. Heerhuvowaard, geen dienst. v~ buizen, voorm. 10.30 uur, Ds Mooy. Oude Niedorn. geen dienst. Nieuwe Niedorp, 's av. 8 uur, Ds. de Mooy. Oude Niedorp, geen dienst. Nieuwe Niedorp, 's av. 8 uur, Ds. Koole. Broek op Langendijk, voorm. 10 u Ds. Koole. Bediening H. A. Nam. 3.30 uur Ds. Koole. Na- betr. H. A. Zuidsch'arwoude, geen dienst Doopsgezinde Gemeente, Barsingerhorn, voorm. 10.30 uur, Ds. J. H. Bawie, beroepen pre dikant te Terschelling. Nieuwe Niedorp, voorm. 10.30 uur, Mej. A- W. Bos, van Den Haag Ilippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Lugt. Den Oever, nam. 2.30 uur Ds. Lugt Broek op Langendijk, geen dienst Geref. Kerk. Scbagen, voorm. 10 uur en nam. €.30 uur, Ds. Keijser, hulppred.. Maassluis. Kolhorn,- voorm. 10.30 uur en nam 3.30' uur, Cand W. S. Schenk, van Terschuur. Langereis, geen dienst. Noordscharwoude, voorm. 10 uur en nam. 4.30 uur. Ds. Richel. Chr. Geref. Gemeente. Broek op Langendijk, voorm. 10 u. en nam. 3 uur. Ds. Biesma. Schagen, voorm. 10.15 uur, Cand. Beneder. Schagerbrug, Dinsdagavand 8 uur. bijeenkomst Chr. Jongemannen- vereen. in het Evangelisatiegeb. Breezand, voorm 10 uur en nam. 3.30 uur, de heer P. Boon. Nieuwe Niedorp (Ned. Herv. Kerk) voorm. 10 uur samenkomst. Schagerbrug, voorm. geen dienst. Nam. 2 30 uur (in de Ned. Herv Kerk), Ds. J. J. van der Krift, v RonsWoude. Den Oever „Land in Zicht", voorm 10 uur, de heer O. Deen. Hippolvtushoef, nam. 4.30 uur, de heer O. Deen. Bergen (E.V. „Maranatha"), vooim 10.30 uur, Qjs. B. J. C. Rijndws, van Hilversum. The Star of Hope Mission. Julianadorp. voorm 10.30 uur, de heer A. de Vries, v. Den Helder Vrije Evang. Geref. Gem. Alkmaar (Doelenstraat 15), voorm 10 uur, de heer A. J. Visser van IJmuiden. Woensdagavond 8 uur St. Jacobsstraat 22. Warmenhuizen, Verbreiding der Waarheid, Fuik 1, nam. 4.30 uur de heer A. Visser v. IJmuiden. PROVINCIALE LEIDING W.H.N. De provinciaal Leider van den Nederlandsohen Volksdienst en Winterhulp Nederland voor de Provincie Noordholland, de heer D. G. Avena rius, is vanwege den LandeKjken Leider voor het ver vullen van een spociale opdracht geplaatst bij het Hoofdbureau van deze beide Stichtingen te 's-Gra- venhage. Tot zijn opvolger is benoemd.de sedert geruimen tijd aan het Pro vinciaal Bureau als Hoofd van de Afdeeling Voorlichting verbonden heer D. H. Qu'erner. Slechts 2 keer gelegenhefd per Jaar en tplkens voor ten hoogste 6 dagen. Bij de regeling van de verplichte openstelling van verschillende groe pen van winkels op bepaalde uren van den dag is er rekening mede gehouden, dat de boog niet altijd gespannen kan staan, zoodat in be paalde gevallen ontheffing kan Worden verleend. Zoo is in bijzondere gevallen van kortstondige aard (huwelijk, over lijden, jubilea e.d.) sluiting .toege staan indien de Burgemees#r toe stemming heeft verleend. Daarnaast is er nog de z.g. va cantiesluiting en in de praktijk blijkt dat de hierop betrekking heb bende bepaling nogal eens tot mis verstand aanleiding geeft. Er wordt in dit voorschrift ge sproken van een ontheffing door den Burgemeester „voor afzonder lijke winkels, in verband met va cantie van het hoofd of den be stuurder van den winkel of van het daarin werkzame personeel, vooi niet meer dan 2 keer ten hoogste zes achtereenvolgende dagen per kalenderjaar." Deze bepaling moet zoer worden uitgelagd, dat er slechts 2 keer gelegenheid is om met vacantie te gaan en dan telkens voor ten hoogste 6 dagen. Met 6 achtereen volgende dagen wordt bedoeld Sen kalenderweek, van Maandag t.m. Zaterdag dus. M.a.w., de 12 dagen in totaal mogen niet willekeurig worden verdeeld over meerdere weken. Tweemaal per jaar vacan tie en wie één of beide keeren min der dan 6 dagen neemt, schiet de rest er .bij in. Wel mogen de 2 perioden van 6 dagen op elkaar aansluiten, maar dan is de koek meteen op. Tenslotte vergete men niet, de machtiging tot sluiting vroegtijdig bij den Burgemeester aan te vragen. TWEE UITERSTEN IN DE LAMPENWERELD. De grootste aller gloeilampen is zonder fitting 90 c.M. groot en weegt meer dan 80 kg. Deze 50.000 watt lamp zou voor de verlich ting van ruim 300 woonkamers vol doende zijn. De gloeidraad van de ze lamp weegt op zichzelf reeds een half pond! I)e kleinste lamp is nauwelijks grooter dan een gerste korrel en is tusschen twee vin gers gehouden, bijna niet zichtbaar. Deze wordt voor medische doelein den gebruikt. W1ERINGEN GRATIS MELKVERSTREKKING. Ook de kinderen van gesteunde vluchtelingen ?ullen in aanmer king komen voor gratis melkver- strekking en wel op dezelfde wijze als voor kinderen van werkloozen en amlastigen is bepaald. GESLAAGD. De heer H. N. Cornelissen, hoofd der School te Westerland, slaagde dezer dagen te Den Haag voor de acte Hoog-IXiitsch. Gevonden: een zwarte zomer- dameshandschoen. Inlichtingen gemeentebode. KERKELIJK NIEUWS. Tot lid van het College van Armvoogden, béheerende de Her vormde of Gereformeerde Arm kassen op Wieringen, is in de va cature, ontstaan door het vertrek van den heer H. Smit. benoemd de heer C J. Bosker te Hippoly tushoef. LOOP DER BEVOLKING. Over de maand Juli 1942. v Ingekomen: H. Edens van Bel- lingwolde; H. Ansink van Wierin- germeer; A. J. Zwanink en gezin van Medemblik; Wed. J. J. Burgel en gezin van Heinkenszand; Joh. Woortman van Amsterdam; F. Kroon van Groningen; B. Fénnema van Leeuwarderadeel; Tj. Voer man en gezin van Anna Paulowna; H. M. J. Karhof en echtgenoote van Anrm Paulowna; W. Meinetten van OiMorn; Wed. J. Warnar van Den Helder; Wed. H. W. Bouthoorn en gezin van Den Helder; M A. Keijzers en echtgenoote van Me demblik; P. J. Wijnants en gezin van Dordrecht; J. Boon en gezin van Barsingerhorn; J. Maas en ge zin van Den Helder; L. P. van der Kuijl en gezin- van Den Helder; J. A. Stam van Uithuizen; A. van der Zwaag van Ermelo; G M. Zon en gezin van Woerden; W. Gorter van Ooststellingwerf; A. van Dalen en echtgenoote van Zijpe; P. Don kersloot en gezin van Zijpe; L. W. Meijer en gezin van Zijpe; B. C. Geen kwestie om lang over te denisen. Natuurlijk de beste, die U krijgen kunt: Poters uit Anna Pau lowna Terecht internationaal beroemd! U hebt rui me keuze in prima rassen bij Telefoon (K 2232) Schuur 385, Huis 253 Vraagt vandaag nog zonder verplichting om offerte! 'r- -V ;,V vr», Al'V ü- 1. v- Gesorteerde Fondants 200 gr. II. 0.25 Bonbons „Bensdorp" (nog oven fijn ala vóór dan oorlog) 1 00 gr. fl. 0.45 Rosino Bonbons100 gr. II. 0.25 Mocca Bonbons100 gr. fl. 0.25 Gesorteerde Bonbons. 100 gr. fl. 0.22 Advocaat Bonbons 100 gr. II. 0.22 Kofiiesurrogaat250 gr. fl.036 Hulshoudjam, per pot van 450 gr. fl. 0.37 Extra jam, per pot van 450 gr. fl.0.58 A.s. Zondag geopend volgens plaatselijk gebruik. van Hoek en gezin van Zijpe; W. J. Balijon en gezin van Zijpe; S. Den ker en gezin van Den Helder; G. de Jonge en gezin van Den Helder; J. Mulder en gezin van Den Hel der; M. I. Baart van Hontenisse; W. Tijsen van Amsterdam; P. C. Johannisse van 's-Gravenhage; A. Hollaar en gezin van Castricum; M. Bakker en gezin van Limmen; G. Jagersma van Marum; J. A. de Kort van Wieringermeer; A. P. Versluis en echtgenoote van Wie ringermeer; C. P. Tijssen en gezin van Sint! Maarten; J. de Wagt van Opsterland; J. M. de Waard van Castricum', F. Rinn en gezin van Den Helder; C. Waterman en echt genoote van Den Helder; C. Velle- koop en gezin van Den Helder. Vertrokken: H. Rouwkema naar Smilde; P. A. de Swart naar Bev verwijk; A. Ottens en gezin naar Den Helder; G. Verfaille naar Sle- naken; E. Mook naar Alkmaar; J. Ritsema naar Bierum; A. van Lin den van den Heuvell en echtgenoo te- naar Zwolle; H. Hooiveld naar Den Haag; B. Dam naar Opster land; C. Q. J. Steigstra naar Den Haag; H. Folkers naar Wagenin- gen; J. A. M. de Boer naar 's-Hert.o- genbosch; A. van der Zwaag naar Castricum; Tr. Rotgans naar Anna Paulowna; H. Th. Nobels naar Alkmaar; J. L. Johannisse en gezin naar Goes. - URK. Door 21 vaartuigen werd aan den Gem. Vischafslag aangevoerd: 1445 kg aal en paling van 20 tot 135 kg per vaartuig, prijs 74 ct. p. kg; 50 manden nest, 50 ct. p. mand. BR. OP LANGENDIJK, 8 Aug. Aanvoer: 9000 Kg. tomaten I— IV f 18, 50 Kg. ramenas f 7.20. 215 si komkommers f 5.50—13.50. 44 Kg. druiven: Frankthalers f 80, 150 Kg. snijboonen f 15, 250 Kg. sper cieboonen f 18, 50 Kg. tuinboonen f 6, 160.000 Kfj. roode kool 'f 5, 9850 Kg. gele kool f 5, 11.500 Kg. witte kool f 3.50, 113.250 Kg. aardappe len: Eigenheimers en Schotsche muizen f 535. NOORDSCHARWOUDE, 8 Aug. Aanvoer: 4700 Kg. roode kool f 5, 177.600 Kg. aardappelen: Schot schh muizen, Eigenheimers, BI. Eigenheimers, Bintje, Geelblom f 5.30, 43.100 Kg. witte kool f 3.50, 250 Kg .ramenas f 9, 165 Kg. sper- cieboonen f 18, 150 Kg. tuinboonen f 6, 1000 Kg. zilveruien: nep, drie lingen. uien f 12.—. LEEUWARDEN, 7 Aug. Veemarkt. 154 stieren, 338 vettq koeien, 721 melk- 'en kalf- feoeieti f 320—640, 504 pinken f 125—225, 5 vette kalveren, 434 graskalveren, 119 nuchtere kalve ren, 277 weide schapen f 62 —96, 349 lammeren f 2035, 9 vette varkens, 92 kleine biggen f 30— 70. 100 bokken en geiten, 28 paar den. Totaal aanvoer 3220 stuks. Overzicht: Melk- en kalfkoeien aanvoer ruim, handel kalm, prijs houdend. Pinken, aanvoer ruim, handel vlot, prijzen duur. Biggen aanvoer minder, handel matig, prijshoudend. Schapen en lamme ren, aanvoer matig, handel vlot, "rijzen duur. De N.V.C. nam he den 500 koeien, eenige varkens, de aangevoerde nuchtere kalve ren, eenige schapen en 350 gras- kalveren over. F.ierhandel. Kipeieren 6.5 10 45 ct. per stuk. hendelsprijs f 1.32—1.37 per Kg. Eendeieren 7 6—81 ct. per stuk. Pluimvee Slachthanen f 1.50 -2.50. slachtkippen f 1.50-2.75, ionge hanen f 12.25, jonge dui- ven f 0.40 pér stuk, konijnen f 1 nor Kg. i Vereen van Zuivelmaatsrhappij- en Edammer kaas 20 plus f 87. 40 plus f 112. Goudsche kaas 20 plus f 87. 40 plus f 112, Brood kaas 40 nlus f 112, T.eidsche kaas ■'O nlus f 10? a'les nor 100 Kg. K 2167

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3