Stadsnieuws voor kinderen Bestrijding van trichopytie van dier en mensch De gearresteerde politie agenten Verzoek om hulp Heldersche athleten weerden zich De derde Sportdag Terug te bekomen Een tooneelspel Groote veranderingen te Batavia Brusselscfic Universiteit definitief ges oten Officieele mededeelingen Een ontaarde zoon Naar Alkmaar overgebracht. Naar wjj vernemen zijn beide hoofdverdachten in de affaire btf de grossierder|) Verfaille, de agenten v. H. en L., heden naar Alkmaar overgebracht, alwaar z(j ter beschik king gesteld worden van den offi cier van Justitie. Wie heeft voor dezen man iets over? In onze stad woont een man, een zekere L. v. Eis ('lste Vroon straat 62). die geruimen tijd in een ziekenhuis gelegen heeft en dit verliet met het' gemis van een been. De man, die slechts een zeer karig pensioentje heeft, kreeg werk aan de Langevliet, waar heen hy zich per fiets moest be geven. De banden der fiets zijn echter dermate versleten, dat het niet meer mogelijk is dat de man van het rijwiel gebruik maakt. Het Distributiebureau mag geen ban den beschikbaar stellen en dat beteekent dat de man z'n be trekking zal kwijtraken, omdat er voor hem geen middel van vervoer meer is. Tenzij... Tenzij er eenige personen gevon den worden, die zelfs in dezen tijd nog kans zien een gebruikte band af te staan voor dit doel. Men helpt er een mensch mede, die de banden hard noodig heeft. Wiens bestaan er feitelijk mee samenhangt. Mocht men dezen man kunnen helpen, dan kan men zich recht streeks tot bovengenoemd adres wenden of de banden aan ons Bureau afgeven. 13 prijzen bracht de H. A.V. uit Hoorn thuis Bij de Zondag j.L gehouden athle- tiekwedstryden te Hoorn kon duide lijk geconstateerd worden, hoezeer de H.A.V. vooruitgegaan is bij vorig jaar. Bij de toen te Hoorn gehouden wedstrijden kwam men met 3 prijzen uit de bus en nu waren het er 13. Het is ook een verheugend verschijn sel, dat de H.A.V. jeugd voor een niet gering deel hiervoor zorgde. De prestaties van de deelnemers zelf waren zeer slecht, wat hoofd zakelijk geweten moet worden aan de zeer zware baan, waardoor, de deelnemers als het ware aan den grond vastgezogen werden. Boven dien werden de tijden der loop- en estafettenummers ook nog gedrukt door de scherpe tochten in de baan. De deelnemen; moesten steeds af remmen, daan zij anders gevaar lie pen te vallen. Bij de 100 m Juniores wonnen Jo Vermeer en Maarten Pronk resp. den 4en en 5en prijs, terwijl Jo Ver meer bij het verspringen Jun. ook nog een 4en prijs haalde met 5.17 m (no. 3 had 5.18 m). By de 80 m meisjes haalde Rietje Gaemers den 3en prijs in 11 sec., terwijl *tietje Zomer, die voor de eerste maal bui ten Den Helder uitkwam, den 2en prijs won brj het verspr. meisjes met een sprong van 4.28 m. Annie Krij- nen kwam bij de 80 m meisjes ook in de finale, doch kwam als 5e niet in aanmerking voor de prijzen. Bij de 100 m heeren 1 had Jo Groot het zelfde, hij werd ook als 5e geklas seerd door de jury van aankomst, hoewel velen meenden, dat hij 4e was. Bij de 100 m Heeren B gingen er 5 deelnemers ongeveer op één lijn door de finish. De jury van aankomst besliste dat de Zaanlander Stevens (die in Den HelderSnet 3 m verschil verslagen werd) winnaar was; de Blauw-Wit-mah CoJijn werd 2e en' Herman Timmers 3e in 11.5 sec., wat op deze zeer zware baan onge twijfeld nog een mooie prestatie is, terwijl Rottier en Meyer als 4e en 5e geklasseerd werden. Herman Timmers bleek dezen mid dag toch nog goed in vorm te zijn, want bij het verspringen Heeren C won hij den eersten prijs m t 5.74 m. Wanneer men hierbij v ent dat Bos, die juniores-kampioen van Nederland is met 6.72, in dezen bak niet over de 6 m sprong, is zijn prestatie wel buitengewoon irdienstelijk. Bij de 100 m Heeren C wist Jaap v. d. Sloot den 3en prijs te bemach tigen in ruim 58 sec. Hij begint er weer in te komen en het zal niet de laatste maal sjijn, dat hij een prjjs gewonnen heeft. De 100 m dames brachten voor Annie Timmermans den 3en en voor To Wagemaker den 4en prijs. Bij het kogelstooten heeren was Theo Bruin's laatste stoot 11.10 m. hij had echter het ongeluk voor uit den ring te vallen, zoouat zijn stoot ongeldig verklaard moest worden, anders had hij hiermede ongetwijfeld in de prijzen gezeten. De estafettes brachten ook weer succes. De 4 X 400 m Jun. werd door Kroon, Pronk, "hrmeer en Haak ge- Wonnen in 52.'. sec., ongetwijfeld een xi resultaat voor deze jongens. De dames ladden bij de relay den 2en prijs in 1.3.8 met de vaste ploeg Timmermans, Wagemaker, Gaemers er. De Beurs, terwijl de heeren Pie- terse, Meyer, Timmers en Rottier b(j de Olympische den Jen prijs wisten te bemachtigen in 4.11.7, Voor de 4 X 80 m meisjes was, daar er maar 4 ploegen waren, maar 1 prijs, dien de H.A.V. net ontging, daar zij er 48.2 over deed, terwijl de winnende ploeg in de andere serie er 48.1 over liep. Ware», de series anders inge deeld geweest, zoodat de sterkeren hij elkaar geloopen hadden, dan had den de H.A.V. dames, heeren en meisjes ongetwijfeld nog kans gehad hun positie te verbeteren. De H.A.V. mag echter lang niet ontevreden zijn en onder leiding van den heer Enklaar, die zijn club nu al tot een der sterkste clubs van Noord- Holland boven et IJ gemaakt heeft, verwachten wij, bij gestadige trai ning. dat er volgend jaar wel ver schillende H.A.V.-leden op nationale wedstrijden zullen uitkdmen. Korfbal. Hedenavond zullen een tweetal ge lijkwaardige ploegen van de jonge korfbalvereniging K.V.H. in het veld treden. Als men weet, dat uit twee combinaties een dezer dagen het eerste twaalftal definitief ge kozen wordt, kan men begrijpen, dat de spelers en speelsters alles op alles zullen zetten om een zoo goed moge lijk figuur te slaan. Zooals men \beet is K.V.H. in het afgeleopen seizoen kampioene van haar afdeeing geworden, na een keu rig jaar achter den rug te hebben. Dit jaar hoopt men met drie elf tallen aan de competitie deel te ne men, terwijl men voor de jeugd een schoolkorfbaltournooi organiseert, hetwelk een zware voorberei ding vereischtc, doordat alle twaalf tallen zorgvuldig opgeleid moesten worden,. Men zal dus eens in staat zijn te beoordeelen hoe onze korfballers er dit jaar aan toe zijn. De opstelling van belde twaalftal len is als volgt: A-twaalftal (groen-wit). Aanval: mevr. A. Luaers, mej. T. Wagenmaker; heeren: C. Lokkers, J. Hemelrijk. Middenvak: mej. J. Reinders, mej. v. Straaten; heeren: T. Kranenburg, N. v. Dijk. Verdediging: mevr. Hemelrijk, mej. Bommezijn; heeren C. Snoey, W. Bakker. Scheidsrechter K. v. d. Maas. B-twaa"tal (wit-zwart). Aanval: mej. W. Peters, A. Tim mermans; heeren H. Timmermans, W. Dienaar. Middenvak: mej. C. Cluas, mevr. C. Gielis; hgeren: C. Reinders, F. Himpers. Verdediging: mevr. J. Lokkers, mej. A. Holdorp; heeren: ,C. de Jon ge, P. de Jong. Aan het Hoofdbureau an Politie te Den Helder is terug te bekomen een zwart gelakt goud gebiesd da mesrijwiel, mtrk „The Corsair", voorzien van celluloid stuur met bandrem, torpedonaaf, imitatie Ter- ryzadel merk „Cecil", en een donker grijzen bagagedrager. Aan het stuur bevind zich een rijwielbelastingmerk 1939/1940. Iets nieuws voor Den Helder. Wij vestigen er de aandacht op, dat a.s. Vrijdag, 28 Augustus, in het Casino een bijzondere uitvoering voor kinderen gegeven wordt. Niets meer of minder dan een tooneelspel voor kinderen zal uitgevoerd worden en wel het spropkje van Sneeuwwitje. Het geheel vindt plaats in een bij zonder fraaie costumeering, terwijl alle medewerkenden stuk voor stuk over een groote mate van tooneel- routine beschikken. Juist in dezen tijd, nu er zoo wei nig amusement voor onze jongens en meisjes in Den Helder is, kan een bezoek aan dit kindertooneel aange raden Worden. De jeugd zal zeker niet teleurgesteld huiswaarts gaan. AANMELDING HANDELSAVOND SCHOOL. Wij vestigen er nog de aandacht op dat hedenavond voor het laatst gelegenheid bestaat zich voor alle klassen aan te melden. Dit kan ge schieden van 1718 uur aan hét Lyceum, Middenstraat. TOEVAL. Een man, die gisteren op straat een toeval kreeg, werd geholpen door den gemeentelijken geneeskundigen dienst. Spoedig kon hij vervöerd wor den. TE LAAT. Een meisje werd na 12 uur 's nachts op de openbare straat aan getroffen en deswege medegenomen naar het Hoofdbureau. Om 4 uur 's morgens mocht zy gaan. LICHTLOOS. Er wordt den laatsten tyd s^ertfc toegezien op het bezit van een lan taarn op de fiets. Enkele stadge- nooten, die meenden dat een derge lijk apparaat overbodig is, gingen terzake op de bon. GROENTEN GESTOLEN. Een bewoner van de Langestraat deed aangifte, dat een hoeveelheid groenten uit zyn tuin was verdwe nen. Een onderzoek wordt ingesteld. BURGERLIJKE STAND DEN HELDER van 21 Augustus 1942. Bevallen: T. M. Bijl—Papo, z. Geluiwd: J. Veuger en G. Putting. Twee jaar werkzaamheden van de N.S.D.A.P. in het Genefaa! Gouver nement. Aangetreden voor de vaandelwijding, welke ter viering van dit feit op de binnenplaats van den Burcht te Krakau plaats vond. Atlantie-Hoiland-Rös-Pax Holl. m. KOÉGRAS KOEGRAS I—VETERANEN. Jdlianadorp. Zondagmiddag speel de Koegras I tegen de Veteranen van het oude J.V.C. een vriendschap pelijken wedstrijd. Het publiek dat in grooten getale aanwezig was heeft genoten, want het geheel was een aardige partij voetbal. Gert Jongh maakte 3 schitterende goals en de Kaai 1. De einduitslag was tenslotte 43 voor de veteranen/ Koegras I speelde met 3 invallers. Zondag a.s. speelt Koegras I tegen Geel Zwart van 't Zand. W1ER1NCEN TENTOONSTELLING SCHIL DERSCURSUS ..WIERINGEN". Naar men ons mededeelt, houdt de sehilderscursus ..Wieringen" een tentoonstelling van gemaakte werk stukken over het cursusjaar 1941 1942 op de bovenzaal van de Ned. Herv. kerk te Hipoolytushoef. Deze tentoonstelling zal gehouden worden op Donderdag 27 Aug. a.s. van 7 tot 10.30 des avonds. Ook is er op dezen avond gelegenheid tot het stellen van vragen en het geven van inlichtingen omtrent den nieu wen cursus door den leider der cursus den heer P. P. Dirkmaat uit Heerhugowaard. Wij twijfelen er niet aan of het zal de moeite waard zijn. om de tentoon gestelde werken te bezichtigen. De cursus leidt op voor het diploma aezel der V.V.A. en is voornamelijk bedoeld voor den jongen schilder, daar dit diplo ma vrijstelling geeft voor enkele wakken bij het diploma vestigings wet opgesteld door de- examencor poratie voor het Huisschildersam- bacht. GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden: een portemonnaie in houdende eenig kleingeld, eenige bonnen en een médaille. Inl. bij den gemeentebode. MOTOR-ONGELUK. Maandagavond zou J. W. even op de motorfiets van Wieringen naar Ewijcksluis gaan. Hij koos daartoe den binnen/yeg over Westerland. Even voorbn Lutje nam hij de bocht veel te snel. De motorfiets schoot onder hem vandaan en J. W. lag in de bocht. Wonder boven wonder kwam hij er met wat schaafwonden en het verlies van een pa^r tanden nog tamelijk goed af. Na door de doktoren* Beeker en Oterdoom be handeld te zijn. kon hij weer huis waarts keeren. SUCCES—NIEUWE NIEDORP. 6—1. Met flinke cijfers werd N. Niedorp in dezen oefenwedstrijd. Zondagmid dag op het Succes-terrein igespeeld, ge klopt. Inderdaad was het overwicht der Successers vrijwel den geheelen wedstrijd duidelijk merkbaar, doch ge zien de talrijke kansen die door de uit stekend spelende middenlinie telkens voor de voorhoede werden geschapen moeten wij, ondanks de 6 doelpunten voor de Succes-voorwaartsen een on voldoende noteeren. Het spel was te tam en te onzuiver. De prima S. achterhoede was te zwaar voor de voorhoede der gasten. Middels een penalty wisten zij de eer te redden, n»er overigens kwamen zij er ook bijna niet aan te pas. De S.- reserve-keeper de Bie, bevstigde den goden indruk welke hij vorige week wist te maken. Met een keurig doelpunt, in eerste instantie schoot Metselaar hard in, doch de bal werd gekeerd, opende Schmitt de score. De druk op het N.N. doel werd steeds grooter, doch vele kansen, zelfs voor open doel, werden grandioos gemist. Vooral in deze pe riode was een grootere activiteit van middenvoor Metselaar, die het wel heel kalm aan deed, gewenscht ge weest. Gaarne zagen wij dezen speler, die ongetwijfeld de capaciteiten be zit, wat meer aan het spel deelnemen en wat vinniger optreden. Door een penalty maakte N.N. ten slotte gelijk, doch vrijwel van den af trap af kogelde C. Lont no. 2 in de touwen. Tenslotte maakte ook Hart man een goed doelpunt, zoodat met 31 de rust in ging Na de rust was het overwicht van S. nog grooter, vooral het laatste kwar tier was het een steeds aangolven van S. aanvallen. Nu deponeerde Metselaar met een goeden kopbal, uit een pri ma voorzet van Schmitt, no. 4 in de touwen en ook het 5e doelpunt nam hij met een welgericht schot voor zijn rekening. Een ouderwetsche kogel van C. Lont maakte het half dozijn vol. Eindstand 6—1. EEN AFSCHEID. Den Oever. Naar wij vernemen gaan de beide postbestellers A. Bakker en J. Bakker Sz., Den Oever tijdelijk verlaten, daar zij elders te werk gesteld zullen worden. Hun plaatsvervangers zullèn het niet ge makkelijk hebben, gezien de vele ge- lijknamigen, die in ons dorp wonen, b.v. div. Bakker's, Tijssen's, enz. Harmonie „Apollo" mist in den heer J. Bakker een der beste krachten van het korps. Jan is al jaren hoboïst ge weest van Apollo. Wij hopen, dat het beiden goed moge gaan en dat zij weer spoedig gezond naar Den Oever mo gen terugkeeren. BERLIJN, 24 Aug. (V.P.B.) Naar van bevoegde zijde wordt vastgesteld, beschikt Japan in Ned. Indië over een bevolkfng van tien tallen millioenen, die gewillig en met succes haar taak van wederop bouw in dit land volbrengt. De ver woestingen, die een direct gevolg waren van den oorlog, warén be trekkelijk gering, zoodat 'Ie her vorming op cultureel en economisch gebied inmiddels energiek ter hand genomen kan worden. Overal, zoo wordt door journalisten, vastgesteld die in de gelegenheid waren ter plaatse indrukken op te doen, werkt de bevolking ijverig mede en ook de achtergebleven Nederlan ders onttrekken zich niet aan deze taak. Batavia heeft reeds een ge heel ander uiterlijk gakrag i. Het aantal inwoners is belangrijk ge stegen, daar de arbeidsmogelijkhe den grooter geworden zijn. Van werkeloosheid zal weldra geen sprake meer zijn, omdat vele stil gelegde fabrieken haar bedrijf weer op gang hebberugebracht en nieu we fabrieken gebouwd worden. '»e meeste Nederlanders in Batavia heb ben hun werkzaamheden hervat. De waterleiding staat onder Ja- pansch beheer, terwijl de electri- sche centrale in particulier bezit is gebleven. De groote hotels wor den door een Japansche onderne ming geëxploiteerd, die in totaal over een personeel van 1500 man beschikt. Wegens Waalsche sabotage. BERLIJN. 24 Aug (VPB). Naar de correspondent van de Essener National Zeitung te Brussel aan zijn blad seint, is de Brusselsche univer siteit definitief gesloten. De militai re bevelhebber in België in Noord- Frankrijk heeft hiermede een haard van democratisch-liberale reactie en van nationaliteitenhaat in België onschadelijk gemaakt. De universi teitsgebouwen zullen voor andere doeleinden worden gebruikt en de provoceerende professoren zijn in de gelegenheid gesteld om. nuttiger werk te verrichten. Bij het begin van het winterse mester 1941—1942 was op Duitsch initiatief de geliikgerechtigheid van het Fransch en het Vlaamsch aan de Brusselsche universiteit tot stand gekomen. Het curatorium der uni versiteit stelde zich in schijn achter dit Duitsch initiatief om het echter in feite te saboteeren door systema tisch te weigeren om Vlaamsche professoren te benoemen. Toen ten slotte tegen den wil van het cura torium toch Vlaamsche professoren werden benoemd, besloten de Waal sche profesosren tot een staking, hetge'en voor den militairen bevel hebber aanleiding was om de uni versiteit voorloopia te sluiten De secretaris-generaal van het ministe- -rie van onderwijs heeft geruimen tijd alles in het werk gesteld om tot een vergelijk te komen. Zijn moeite wak vergeefsch. Thans is besloten de universiteit van Brussel defini tief te sluiten. STROOREGELING OOGST 1942. De Provinciale Inkoopcentrale van Akkerbouwproducten voor Noordhol land te Alkma&r maakt bekend, dat de telers van stroogewassen, die in de ondergenoemde gebieden hun bedrijf uitoefenen, verplicht zijn al hun stroo, dat beschikbaar is na aftrek van hun toewijzing voor gebruik van stroo uit eigen oogst en de toegestane hoeveel heden in den handel van boer tot boer, aan den daarbij gemelden erkenden landhandelaar af te geven. De betaling van het afgenomen stroo moet ge schieden tegen overgave van een N.I.C.A. kwitantie. WIERINGERMEER: Begrensd door Zuiderdijkweg grens tusschen de bedrijven kavel, Nr. L 18, L 58 en L 19, L 59 in het verlengde van de Oome Keesweg Oosterkwelweg Oosterterpweg Medemblikkerweg Hoornscheweg Westfrieschevaart Hoornscheweg Koggenrandweg. Uitgezonderd zijn de Staatslandbouw- bedrijven en de leden van de Coöp. Strooverkoopbureau Landhandelaar D. H. Viersen, Medemblik. Begrensd door Friescheweg Medem blikkerweg Hoornscheweg Alk- maarscheweg Westfrieschevaart Slootvaart Nieuwe Sluizervaart Molenweg Kooltuinenweg Arri- stelmeerweg Wieringerrandweg Klieverweg. Uitgezonderd zijn de le den van de Coöp. Strooverkoopbureau. Landhandelaar A. Terpstra, Midden- meer. Begrensd door Alkmaarscheweg Westfrieschevaart Sloot vaart Nieuwe Sluizerweg Molenweg Kooltuinenweg Arrlstelmeerweg Waardweg Groetweg. Uitgezonderd zijn de leden van (de Coöp. Stroover koopbureau. Landhandelaar Gebr. Heermans, Westzaan. Begrensd door Friescheweg Ooster terpweg Noorderkwelweg, grens tusschen de bedrijven kavel Nr. L 18, L 58 en L 19, L 59 in het verlengde van de Oomë Keesweg Noorderdijkweg Wieringerrandweg Klieverweg. Uitgezonderzijn de Staatslandbouw- bedrijven en de leden van de Coöp. Strooverkoopbureau. Landhandelaar Tj. Smidstra, Slootdorp. Begrensd door Koggenrandweg Hoornscheweg Alkmaarscheweg tot Koggenrandweg. Uitgezonderd zijn de StaatslandbouWbedrijven en de leden van de Coöp. Strooverkoopbureau. Landhandelaar N. (flerk, Wijdenes. De leden van het Strooverkoopbureau moeten hun stroo aan dit Bureau af geven. De Staatslar^dbouwbedrijven moeten hun stroo afgeven aan den landhande laar A. Terpstra. Uitgezonderd zijn de Staatslandbouwbedrijven, welke voor komen in de rayons van Heermans en Klerk, die hun stroo moeten afgeven aan den landhandelaar Gebrs. Heer mans, Westzaan. Wieringen: Landhandelaar Tj. Smid stra, Slootdorp. Anna Paulowna en Wieringerwaard: Landhandelaar A. J. Keppel, Anna Paulowna. Texel: Volgens opgave van den Bu reauhouder aan de landhandelaren J. Barends, Cocksdorp en H. Keesom,.Den Burg. Andjjk, Blokker, Bovenkarspel, Enk huizen, Grootebroek, Hoogkarspel, Hoorn, Schellinkhout. Venhuizen, Westwoud, Winkel, Wijdenes. Zwaag: Landhandelaar N Klerk. Wijdenes. Amsterdam bezuiden het Noordzeeka naal, Velsen benoorden het Noordzee kanaal en Castricum: Landhandelaar Gebrs. Heermans, Westzaan. Haarlemmerliede en Velsen bezuiden het Noordzeckanaal: J. H. Harmeijer, Halfweg. Haarlemmermeer: begrensd {loor Ring vaart, Vennepertocht Hoofd vaart Lissertocht. Landhandelaar B. C. <J. Breed, Nieuw Vennep. begrensd door Ringvaart Venneper tocht Slotertocht Bennebroeker- tocht Kagertocht Vijfhuizertocht Hoofdvaart Spaarnwoudertocht Kagertocht. Landhandelaar C Bruijn, Hoofddorp. begrensd door Ringvaart Lissertocht Hoofdvaart Vennepertocht Slo tertocht Bennebroekertocht Ka gertocht Vijfhuizertocht Nieuw- kerkertocht Kruistocht. Landhandelaar A. J. Brouwer, Hoofd dorp. begrensd door Ringvaart Kruistocht Nieuwkerkertocht Vijfhuizertocht Hoofdvaart Spaarnwoudertocht I Kagertocht. Landhandelaar P. Oostwouder. Half weg. De telers van stroogewassen In de niet genoemde gebieden zullen in af wachting van nadeöe instructies bij de P.I.C.A. kunnen informeeren aan wel ken handelaar zij hun stroo moeten af geven. In geen geval mogen zij stroo eigenmachtig afgeven. Nogmaals wordt gr nadrukkelijk de aandacht op gevestigd, dat telers vat stroogewassen een toewijzing voor ge bruik van stroo uit eigen oogst bij hun Bureauhouder moeten aanvragen. Bij niet voldoen aan dezen laatsten op roep, loopen zij gevaar, dat zij al het stroo aan den handel zullen moeten af staan. Van tijd tot tijd zullen op de bedrij ven controles worden gehouden of de aanwezige hoeveelheid stroo in over eenstemming is met de dorschresulta- ten en de toewijzingen eigen gebruik, vergunningen van boer tot boer, afge leverde hoeveelheden aan den handel. Bij niet voldoen aan de voorgeschre ven distributiebepalingen zullen stren ge maatregelen worden genomen. VERLENGING GELDIGHEIDSDUUR BEWIJZEN VAN OVERDRACHT „C" 3E KWARTAAL 1942 WALSERIJ- EN GIETERIJPRODUCTEN. De Directeur van het Rijksbureau voor ijzer en staal maakt bekend, dat in verband met de wijziging, welke in het contingent 3e kwartaal 1912 voor Nederlandsche behoefte is aangebracht, de geldigheidsduur van de bewijzen van overdracht „C" 3e kwartaal 1942 wederom met een maand is verlengd. Deze bewijzen van overdracht kunnen derhalve bij de handelaren tot en met 7 September 1942 en bij de Nederland sche producenten, alsmede voor bestel lingen in het buitenland, tot en met 15 September 1942 wórden aangeboden. VERMICELLI- EN MAIZENA- DISTRIBUTIE. De Secretaris-Generaal van het De partement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat de plaatselijke distributiediensten gedurende de tijd vakken van 24 tot en met 28 Augustus en van 7 tot en met 11 September 1942 bij inlevering van de tnans geldige bon „Algemeen 361" maizenatoewij- gen zullen uitreiken, waarvan de linker bovenhoek is verwijderd en welke uit sluitend recht geven op het koopen van vermicelli, macaroni, spaghetti en vermicelli-, kippen-, of pouletsoep. Grossiers zullen bij inlevering van toewijzingen met verwijderden linker hoek verzameltoewijzingen ontvangen, waarvan de linkerbovenhoek eveneens is verwijderd en welke eveneens uit sluitend recht geven op het koopen van vermicelli e.d. Zij dienen deze toe wijzingen derhalve met een afzonder lijk ontvangstbewijs MD 275 en in een apart zakje MD 258 in te leveren. LEVERING SLACHTSCHAPEN. Belanghebbenden wordt medege deeld, dat binnen enkele dagen de nieuwe aanslagen voor schapen zullen worden verzonden. In verband met den hieruit voort vloeiende grooteren aanvoer van slachtschapen nè 13 September 1942 is tot nadere aankondiging wekelijks ge legenheid tot het leveren van schapen en wel met ingang van 14 September a.s. op de navolgende dagen en mark ten' Op Maandag: Alkmaar en Amsterdam. Op Woensdag: Hoorn. Op Vrijdag: Uithoorn. MAXIMUM GROSSIERS- EN DETAILLISTENPRIJZEN VOOR GROENTEN EN FRUIT. Bekendmakina No. 18/1942. Deze priisliist' eeldt van 26 AU GUSTUS af. Grossiersprijs Detaillisten- p. 100 kg. P- 100 kg. Roo°deNkToolN: f6.70 f0.09 Savoiie kool f 6.70 f 0.09 DRUIVEN: Groep I, Gros Colman. Golden Champion. Muscaat Westfrisia. Leopold f90— f 1.08 GroeD II. Frankenthaler f '9.f 0.94 GroeD III. .AOn Overige soorten f 74.f 0.»9 Zie voor de overige producten en bvzonderheden de Bekendmakin gen Nrs. 24. 25. 26 en 27. Een uitstapje voor gewonden. 400 gewonden met hun verpleegsters en D.R.K. helpsters namen deel aan een boottocht, van Potsdam naar Werder, welke door het lluitsche Roode Kruis georganiseerd werd. Vanaf het terras van een restaurant genieten de deelnemers aan dezen tocht van het fraaie uitzicht Scherl-Fellinga-Pax Holland m Hij zond zijn vader een dreigbrief Een aannemer in Hilversum wachtte, toen hij eenige dagen gele den van vacantie terugkeerde, thuis een weinig aangename verrassing, nl. een dreigbrief, waarin hij ge sommeerd werd f2500 te betalen, daar het anders slecht met hem üjiu afloopen. De brief was intus- schen al achterhaald door een twee de .schrijven, waarbij het geëischte bedrag tot f 4000 werd verhoogd. Deze som moest hij Zaterdag jl. om 15 uur op het Frederiksplein te Am sterdam aan twee mannen over handigen. Op dat uur kwam de aannemer ter plaatse.met een en velop, welke echter geen geld, maar slechts waardeloos papier bevatte en zoodra de twee mannen haar hadden aangepakt, voelden zij ie der de hand van een rechercheur op hun schouder. Het bleken een 21-jarige bankwerker en een 20-ja- rige tegenhouder tè zijn. Spoedig kwam aan het licht, dat het plan was uitgegaan van een zoon van den aannemer, die hier ter stede in een café werkzaam is. Het drietal is thans naar Hilver sum gebracht en daat achter slot en grendel gezet. In de laatste jaren komt in de provincie Friesland niet alleen veel trichophytie (ringvuur) bij het vee voor. maar het blijkt ook. dat heel veel personen, die met dat vee om gang hebben, worden besmet. De Centrale Landbouwonderlinge voor ongevallenverzekering - trichophytie is in de land- en tuinbouwongeval- lenwet als beroepsziekte erkend had in 1940 en 1941 alleen in de pro vincie Friesland bijna 300 schadege vallen door trichophytie. de bedriifs vereeniging De Waarborg te Leeu warden in die twee jaren eveneens ongeveer 300 gevallen. De ziekte brengt in den regel langdurige ar beidsongeschiktheid en daardoor hooge kosten aan uitkeeringen en geneeskundige behandeling met zich mede. Soms dreigt voor de be smette personen zelfs levensgevaar. De Gezondheidsdienst voor vee in Friesland en de Arbeidsinspectie schenken reeds alle aandacht aan deze vooadier en mensch zoo schade lijke en besmettelijke ziekte. De be sturen van beide genoemde be- drijfsvereenigingen hebben nu ver der in de vele schadegevallen aan leiding gevonden een commissie van deskundigen in te stellen, welke zal hebben te rapporteeren inzake maatregelen ter voorkoming en be strijding van deze huidziekte. DIAMANTEN VALLEN UIT DE LUCHT. Volgens een United-Pressbericht zijn op het strand bij Broome in West-Auslralië diamanten ter waarde van 1 millioen mark ge vonden, aldus het Hamburger Frem denblatt. "Waarschijnlijk zijn deze afkomstig van een Ned.-Indisch passagiersvliegtuig, dat op weg van Java naar Australië door Japan sche jagers wer<* neergeschoten. De ze vondst heeft een ware „gold- rush" naar Broome ontketend. Er zijn namelijk geruchten in om loop, dat het neergeschoten vlieg tuig nog andere edelsteenen aan boord had, die een waarde van drie millioen mark zouden vertegen woordigen. (V.P.B.)

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3