- Onze voetbalclubs J 1 i! MUSSERT ton» DE WEEK DE LIJFKABOUTER Stadsnieuws Amusement zijn startklaar Jac. Bos in het Concert gebouw-orkest benoemd voor Den Helder 1 fl 1 1 IÉ De twaalftallen van K*V* H* Problemen van den dag >Iooi succes voor oud-stad genoot. Het zal ongetwijfeld tallooze Nieuwediepers hoogelijk interes- seer«i te vernemen, dat onze oud stadgenoot Jac Bos, directeur van de Harmonie, de groote stuwkracht van het Marine Sanatorium Fonds, directeur van het Stedelijk Muziek korps, eh eigenlijk in de eerste plaats, stafmuzikant, per 1 Sep tember benoemd is tot fagottist bij Ijet Concertgebouw-orkest te Am sterdam. Het was ons bekend, dat Jac Bos eenigen tijd geléden examen voor deze prominente functie ge daan had voor een commissie, be staande uit Willem Mengelberg, Eduard van Beaum, Van Otterlo en enkele andere examinatoren. Eerst nu is echter deze verheu gende-uitslag bekend geworden. JAC. BOS. (Foto archief.) Reeds eerder schreven we over de muzikale loopbaan van Jau Bos. Bos is in ieder opzicht een ras-muzikant,, een artist. En hoewel er in onze stad altijd waardeering voldoende is ge weest voor het werk van dezen mu- zi' ant, toch twijfelden wij er wel ee: s aan of men altijd wel terdege beseft heeft over welke kwaliteiten Bos beschikte. Deze zijn thans echter wel op hun juiste waarde geschat en beloond. Zijn muzikgle opleiding -ont ving hij in Den Haag aan het Muziek conservatorium. Enkele jaren was Bos d arna verbond o. l de Mili taire Kapel in Den Haag, om daarna circa zes jaar als eerste fagottist bij de Haarlemsche Orchest Vereeni- ging te werken. Voorts'werd hg ver bonden aan de S-ifmuziek der Ma rine in Den Helder, ging op wacht geld toen de oorlog binnen onze gren zen gekomen was i werd het vorige jaar wederom verbonden aan de Haarlemsche Orchest Vereeniging. Weer als lsten fagottist.. Steeds bleef Bos les nemen om zijn techniek op te voeren. Zijn bekend ste leermeesters waren wijlen Nico Gerharz, Jac Jansen (een oud Hel- derschman), Jos de Klerk e.a. Den vorigen winter werkte Jac Bos reeds enkele malen mede aan de concerten, die Mengelberg met zijn orchest gaf. Ook de tournee naar Weenen werd door Bos mede gemaakt. Wij wenschen den heer Bos *ok verder een mooie carrière en het zal ons niet verwonderen indien wij nog meermalen van zijn pres taties hooren. Wat brengt het nieuwe seizoen Dezer dagen heeft- men kun nen lezen, dat het de Casino directie gelukt is tot 1 Januari a.s. toe alle Zondagen te bezet ten. Voorwaar... geen sinecure in een tijd, dat vele ensemble's er waarlijk wel eens tweemaal over nadenken aleer hun schre den Nieuwediepwaarts te rich ten. In ieder geval is het even wel gelukt. Hieronder geven wij een resumé van datgene wat bin nenkort voor het voetlicht komt: a.s. Zondag verschijnen Teun Klomp en z'n makkers, welbekend van de radio-uitzen dingen. Daarna komen de niet minder populaire Kilima Ha- waians en voorts zal het tooneel- stuk „Hollands Glorie" een op voering krijgen. 0 Vervolgens: Willy Derby.- Gezelschap Louis Bouwmeester... het tooneelstuk „De Twee Wee zen", Kommer Kleyn... het ge zelschap Constant van Kerkho ven met „Cupido speelt comedie" enz. enz. Ook de Heldersche kleinere en grootere kunstwereld krijgt een beurt; naast de sportverenigin gen, als „Hermes" zal daar een uitvoering zijn van „De Lyceïst", Henk Hoogervorst zal weer ver schijnen met zijn Meisjeskoor, beide Mannenkooren repeteeren voor een uitvoering, terwijl iwij tenslotte nog de 3 opvoeringen van de groote revue vermelden. Al bij al: een seizoen, dat heel wat te bieden heeft. Spreken wij de hoop uit, dat het inderdaad mogelijk zal blijken dit lijvig programma af te werken, Ap Gast van „Helder" verdwijnt van de velden De voetbalcompetitie staat voor de deur. De indeelingen rijn bekend en wjj kunnen ons dus klaar gaan maken voor den ko menden str(jd om de punten. Naar aanleiding daarvan heb ben we een overzicht gemaakt, hoe on~'-e riubs zich zuller. weren en of we daarnaast wat van die clubs hebben te verwachten. De voetbalclubs. Helder en HRC zijn niét in één afdeeling ondergebracht en hoewel de betrokken clubs dus daardoor wel een financieel o'fer moeten brengen, komt het ons zoo gunstig voor. We krijgen ».u tenminste meerdere clubs naar hier en wie weet, wordt mis schien het geldelijk offer wel ruim schoots ingehaald, in ieder geval be staat nu de kans, dat zoowel Racing als Helder kampioen kunnen worden. Kampioen kunnen worden, klinkt «misschien in deze omstandigheden bijzonder vreemd, vooral nu er zelfs nog niet eens aan de compêtiie is be gonnen, maar toch is het heusch niet zoo dwaas hierop juist nu te wij zen, want hoeveel malen ging een kampioenschap juist bij den aanvang van het seizoen al verloren-? De eer ste klap is een daalder waard en vooral als men, zooals HRC, weer een nieuwe periode gaat beginnen. D.e roodjes spelen ditmaal met nog 8 Cl"bs en dus 16 wedstrijden en als we het zoo eens bekijken, had deze afdeeling zeker wel sterker gekund. De gevaarlijkste tegenstanders zijn o.i. Beverwijk en Zaandijk, terwijl EEN OVERZICHT voor het a.s. seizoen QSC en mogelijk KW voor een ver rassing kunnen zorgen. Daarnaast vormen, DEM, Schagen, DTS en GVO meer de clubs van de bescheiden rol len, hoewel toch vooral de uitwed strijden tegen dergelijke clubs lang geen „zacht eitje" (overigens een benijdenswaardig voorbeeld) betee- kenen. Vooral tegen Schagen,a.s. Zondag, zien we rood-wit nog lang niet winnen, vooral als er weer zoo geknoeid wordt. We weten echter, Racing kan an ders en daarom hebben we ook wel vertrouwen, dal HRC behoorlijk* mee dingt naar 't kampioenschap van 3A. De afdeeling van Helder komt ons even sterker voor, want clubs als HFC, Schoten, TIJBB en Zandvoort- meeuwen hebben Helder verleden jaar reeds veel moeilijkheden be zorgd en wjj twijfelen er geenszins aan of ook nu zal dat niet minder zijn. Maar Helder heeft een serieuze training gehad, de jongens hebben weer iets geleerd en daar de opge dane ervaring /an verleden jaar bij gevoegd, zou het ons niet verwon deren „Helder" góed aan de start te zien verschijnen. Overigens is het jammer, dat De Gast de voetbalschoenen moet op hangen, want niet alleen een sympa thiek figuur gaat er met hem heen, doch ook een nuttig speler. Toch zal ook deze moeilijkheid door de' E.C. wel worden overwon nen, hoewel wij het niet zoo kwaad 3e klasse B. Om onze lezers in de gelegenheid te stellen de verrichtingen van onze clubs goed bij te houden en daarnaast een goed overzicht te hebben, plaatsen wij drie staatjes, welke men dus moet uit knippen en bijhouden. Hoewel^ de meeste le zers wel weten hoe de uitslagen moeten worden ingevuld, zullen wij voor degenen, die dat nog niet weten de zaak uitleggen. Speelt nu bijv. A -.1 thuis tegen Wieringerwaard 12, dan vult men op de horizontale lijn van Atlas het laatste hokje in, van zelf 12. Dat beteekent 1 voor de richting Atlas en 2 voor de richting Wieringerwaard. Als nu Wieringerwaard thuis speelt tegen bijv. Vrone en de uitslag is 32, dan vult men op de horizontale lijn van Wieringerwaard het zesde hokje in met 3--2 i. zoo vervolgens. 4e klasse A. Bloemendaal 1 Helder Halfweg H.F.C. 1 Kinheim Schoten Terrasvogels 1 T.IJ.B.B. Succes I Zandvoortm. I 3e klasse A. B. wijkBH. D.E.Mj D.T.S. G.V.Oj H.R.C X.V.V. ■H Q.S.C. Schag Zaand De thuisspelende clubs krijgen dus hun uitslagen op de horizontale lgn achter hun naam in het hokje waar boven of waaronder zich het zwarte hokje van den tegenstander bevindt. Van tijd tot tjjd zullen wij voor con- tróle de staatjes ingevuld opnieuw plaatsen. zouden vinden als Krab linkshalf werd en Vonk linksbinnen. We zullen echter afwachten, we tende dat we rt.akx een Helder- elftal gaan zien, dat evenals HRC serieus candidaat is en in dat ver band lijkt ons de leuze voor het aanstaande seizoen: „HRC en Helder beide kampioen" lang géén onmoge lijkheid. Helder moet dus allereerst, evenals HRC, een zoo juist gepromo veerde vierde klasser ontmoeten en ooi. deze Terrasvogels uit Haarlem komen heel goed voor der. dag. Ook hier geldt: de eerste klap enz..,. Nu we toch al zoo in kamploen- hfèer zijn, kunnen we hier achter gelijk wel even Watervogels nemen, dat inderdaad misschien wel de mooi ste kans heeft van onze plaatselijke voetbalclubs. Waarom heeft Watervogels kans Dat is heel gauw verklaard; ten eerste is de gevaarlijke concurrent Schagen gepromoveerd, ten tweede lijkt BKC ons niet sterk genoeg, ter wijl als belangrijkste punt wel de verbetering .n het eigen elftal geldt. De ploeg is inderdaad rijp voor een goede kans. Alle tekortkomingen van verleden jaar zijn aangevuld en we verwachten dan ook dat Watervogels met Oudesluis en mogelijk Wierin gerwaard eri LSVV (Oudkarspel) het zaakje wel zal litvechten. Atlas zal dus genoodzaakt zijn een bescheiden rol te spelen en een ieder zal 't met ons eens z(jn, dat er heele- maal geen factoren aanwezig zijn om het ^gendeel te kunnen schrijven. Voor K.V.H. begint a.s. Zondag ook de competitie en hoewel op dit moment de tegenstanders nog niet b'kend zijn, heeft de T.C. voor de a.s. competitie de twaalftallen reeds samengesteld. Zij zien er als volgt uit: le twaalftal. Aanval: mevr. Lüders, To Wagenmaker, C. Lokkers en J. Hemelrijk. Midden: Jo Reinders, C. Claus, T. Kranenburg en C. Snoey. Verdediging: mevr. Lokkers, A. Hol dorp, C. de Jonge en P. de Jong. 2e twaalftal. Aanval-: W. Peters, R. Bosch, H. Timmermans en W. Die- nrfar. Midden: mevr. Gieles, A. Bom- mezijn; F. Himpers en N. v. Dijk. Verdediging: mevr. Hemelrijk, mevr. De Wit, W. Bakker en A. Lüders. 3e twaalftal. Aanval: N. Buisman, mevr. Besterveld, W. Greinen en A. Dekker. Midden: N. v. d. Linde, St. v. Straaten, P. de Koning en P. Groot. Ve.dediging: mevr. Visser, mevr. de Koning, L. Veenstra en M. Dienaar. Algemeene reserves zijn: A. Go- mes, W. Schutte, Boogerd, F. v. d. Vinde, F. Lebbe en P. Dekker. INBRAAK AAN DEN POLDERWEG Een bewoner van den Polderweg deed aangifte, dat <jr in zijn woning was ingebroken. Een onderzoek wordt ingesteld. t NOG MEER BELEEDIGING. Een bewoner uit de Basstraat werd beleedigd door een bewoner van de Buitenhaven. Dat gaat maar door. in Feiten en Fantasieën „O zei ik (titel gestolen van Leonhard Huizinga), In weken was ik niet in m n huis geweest. Eerst had ik vacant ie gehad, en daar- na had ik me een week ziek gehouden (nog meer vacantie dus. kwaad sprekers en vervolgens vergat ik een paar weken om naar m'n half- ontmeubelde vesting om te zien. Cisteren was ik er en reeds van verre zwaaiden de zonnebloemen, de dahlia s, de brandnetels, de rozen en de klitten me een energiek welkom toe. Nog dichterbij komende, sloeg ik de handen ineen: welk een ongelooflijke hoeveelheid onkruid was daar in de laatste regenmaand opgeschoten. Het deed denken aart de groene hel van de Matto Grosso of zooiets en ik kon me niet voorstellen, dat dit nu het burger mansperkje was, dat een plaatselijk hovenier ieder jaar één leeer opkalefater - de a raison van vijf guldens. Welk een wasdomwelk een bewijs van de onuitroeibare kracht der Levende Natuur en welk een demonstratie van groeikracht, levensoptimisme en door zettingsvermogen in het Rijk der Planten. Maar goedik stond daar zoo te staan en me-zelf te verbazen, toen m n oog plotseling getrokken werd door een vreemde rug. Die rug deinde op en neer, dan weer heen en weer, om zich/dan vervolgens rechtstandig te verheffen en blijk te geven bij een compleet mensch te behooren. Het was een vreemde mensch. Een manspersoon van onbepaalden leeftijd, gewapend met een machtige tuinknip- schaar, een zak en een stuk touw. Eerst vermoedde ik. dat het een nieuwe huisbaas was, daarna dat het iemand was van de een of andere op bouwof herstellingscommissie en ten slotte aan iemand, die wat te maken had met Bifilogie in het algemeen en Stads tuinarchitectuur in het bijzonder. Ik trad dus beleefd op en informeerde naar 's mans bedoelingen, plannen en inzichten. Hij keek me aan op een manier van „bemoei je met je eigen zaken", spuugde eens in z'n hand. knipte een tak met twaalf rozen af. voegde die bij het reeds in z'n hand hangend reuzen-boeket en zei daarop: „Wat ik uitvoer Zooals je ziet. ik houd die plantjes wat bij en haal konijnenvoer!" Ik stond 'lichtelijk verbaasd. Zoowel inzake het één als het ander en infor meerde vervolgens wie toestemming ge geven had. Het antwoord was merk waardig, want de man zei, dat het ten slotte een kwestie van burgerplicht was, dat de eene burger de andere hielp. Ook al was die weg en trok zich van z ft tuin niks aan. Ik vroeg tenslotte hoelang hij al over die kleine gaarde dokterde en korzelig zei de schaar-man. dat hij dit al een week of zes deed. En of ik nog meer had. En toen, beste lezer, wist ik waarlijk niet hoe op te treden. Ik wist niet welken weg hier te behandelen en heb, naar ik meen, alleen dit ééne woordje gezegd, waarnaar Leonhard Huizinga een heelt roman noemde: „O J" fa. „Ozei ik. Meer niet. 1 Ik kende eens een groote heer: X Hij had een mooie baan, Hij at en dronk in overvloed,/ Maar was al gauw „blasé", Doch waar hij kwam een 0 i enklen keer: v J Hg vond er steeds hieta aan! t m f gebaar, J Hij was het reeds al zat! En spoedig was het noodlot d^ar; f v Dat was mijnheer een strop! 0 t Want ach, hij werd zoo V J vrees'lijk naar: f Kwam er niet boven op! 0 Want, och, ook dat vond hij 0 niet goed, v Het viel wel nimmer mee! r Niets was er in de wereld maar, Dat zijn intresse had: Hij zwaaide 't af met breed S. N. Bakker. MINDERJARIG. Twee minderjarigen werd-m tus- schen 124 uur 's nachts op den openbarpn weg aangetroffen. Proces verbaal werd opgemaakt, de jongelui werden vastgehouden en terug naar hun bakermat (Zaandam) gebracht. DIEFSTAL. Door een bewoner van de Hoog straat werd aangifte gedaan, dat uit zijn perceel aan de Zmdstraat een theeservies ontvreemd. LANDARBEIDER. Een ant woord op Uw vraag over de loonen der landarbeiders vindt U in het bericht elders in dit nummer, waarin medegedeeld wordt, dat zeer binnenkort een nieuwe loon regeling te verwachten is. Red. D. v. N.H. WIERINGEN PLUKKEN VAN BOOMZADEN. In onze gemeente zijn personeir van het Staatsboschbeheer uit de Wieringermeer momenteel bezig met het plukken der zaden van el zen, eschdoorns. enz. Deze zaden die een groote kiemkracht hebben, gaat men weer uitzaaien om jonge planten te verkrijgen. VERKIEZING N.H. KERK. Hippolytushoef. Na de godsdienst oefening op 20 September a.s. zal er stemming gehouden worden voor 2 No tabelen. GEEN PERSOONSBEWIJS. Er werd iemand bekeurd, die ^zon der persoonsbewijs werd aangetrof fen. - f LICHTLOOS. Twee personen werden bekeurd voor het berijden van een rijwiel zon der licht. KLEED ONTVREEMD. Een bewoner uit de Hoogstraat kwam de politie vertellen, dat er een vloerkleed uit znn woning was ver dwenen. BELEEDIGING. Een bewoner van de Weststraat werd beleedigd door een idem uit de Sluisdijkstraat. Hoe is 't mogelijk in deze tijden...! O/U koki uekAoot: Er was eens een jongen, die dol was op voetballen. Zoo iets is niets vreemd, want de meeste jon gens zijn dat. Ieder minuutje, dat hij vrij had holde hij, achter een bal, probeer de deze op zijn hoofd te laten dan sen of met zfju voet in de lucht te houden, zonder dat ze den grond raakte. Kortom hij was altijd aan het oefenen. Toen Kees zoo hette hij nog heel jong was, zat hij al in zijn schoolelftal. 14 jaar oud speél.ïe hij in het eerste elftal van de groo te plaatselijke club en iedereen was het er over eens, dat hij een voet balwonder was. Zooals te begrijpen was. leed zijn ander werk er geducht onder.. Hij deed in den regel twee jaar over dezelfde klas, maar dat vond hij heelemaal niet erg. Want er was in de wereld maar één ding dat werkelijk de moeite waard was: voetballen. Zijn ouders, die hel aanvankelijk wel aardig hadden gevonden, be gonnen er mee te zitten. Al wel honderd keer hadden ze gepro beerd hem te doen inzien, dat hij niet goed deed, maar het gaf geen zier. Zijn hartewensch was en bleet, altijd maar beter te kunnen voet ballen. altijd maar beter, altijd maar betert Toen hij vijftien iaar was, was zijn vereeniging landskampioen en zelf vierde hij ware triomfen als middenvoor van het nationale team. Op school ging het slechter dar, ooit. Zijn klasgenooten waren allen een hoofd kleiner dan hij. maar van die jochies nam hij betrekke lijk weinig notitie. Voor zoover h.t met ze in aanraking kwam. beje gende hij ze als een vader het zijn kinderen doet. Want hij wa's immers de groote man, wiens naam iedere week in alle dagbladen met eere werd ge noemd, die in het middelpunt stond .van'de belangstelling van honderd duizenden, die in propvolle sta dions de huldebetuigingen in on* vangst had te nemen van tiendui zenden en qog eens tienduizenden Hij was beroemd tot ver over de grenzen van het land. Eens op eep avond toen er weet een groote overwinning was be vochten, was hij heel laat te bed geraakt. Het was een zware da«j geweest en een gevoel van wellust viel over hem, toen hij eindelijk zijn vermoeide ledematen kon uil- strekken. Zooals gewoonlijk nad hij een flink aandeel'gehad in de zeffi hij was bewierookt als zelden te voren, hij had weer nieuwe lauwe ren gevoegd bij de vele. die hij reeds bezat. Plotseling was het of hij in de kamer zwaar hoorde zuchten. Hij keek op en wat hij toen zag had hij nog nooit gezien. De maan scheen juist door zijn venster en in het lichtdaarvan bespeurde hii een klein kereltje, niet grooter dar 'lijn hand. dat. door de,kamer liep Het was stellig een kaboutertje want het droeg een puntmutsie en daaronder uit kwam een oud ge zichtje met diepe rimpels en een lange witte baard. Het kereltje ging zwaar gebukt onder een last die verscheidene malen grooter was dan hijzelf. „Wonderlijk, dat lijken wel alle maal eereteeken te zijn" dacht Kees. Het waren medailles gouden en zilveren voetballen, kransen lauwertakken, een zilveren doel. een gouden voetbalschoen en nog veel meer. „Gek. dat lijken wel allemaa' mijn prijzen", schoot het Kees op eens door het hoofd, „dat is mijn gouden voetbalschoen, mijn zilve ren doel. waarempel het zijn mijn prijzen." „Hé, hé. wat moet dat?" klonk plotseling van Kees' lippen, „waai ga je naar tM met die dingen? Ze zijn van mij! Het ventfe keek op. Even, stono het stil. toen liet het zijn bagage cp den grond zakken en ging erjop zitten. „Dacht je, dat ik dat niet wist?' liet het mopperend hooren. „Ik vind. dat het langzamerhand wel letjes is met die prijzen van jou Ieder oogenblik maak ie mijn pak zwaarder. Ik doe mijn best. maar waarempel. aanstonds zak ik in el kaar. Werken is goed en best. maar ie kunt ook het onmogelijke van me verlangen". „Ik het onmogelijke verlangen van jou?" vroeg Kees. die rechtop in zijn bed was gaan zitten, ver wonderd. „en ik ken ie niet eens Voor zoover ik weet. heb ik nog nooit iets van je verlangd." „Dat dacht je maar" antwoordde het kereltje,/„weet ie wie ik ben?" „Geen idéé van" zei Kees. „Wel. ik ben je lijfkabouter. Eu daarom moet ik die rommel van jou allemaal dragen" „Waarom?" „Wel. natuuliik omdat ze je het naast aan je hart liggen" „Zoo", zei Kees „nti daar kan ik toch niets aan doen?" „Rest mogelijk, maar ze mochten lou liever een lijfreus geven. Weet je wat ik wilde?" „Nu?" „Dat ie zóó goed kon voetballen dat geen mensch jé dén hal meer kon afnemen." „Dat is ook wat" meende Kees „dan kreeg ik immers nog veel mger prijzen." „Dat dacht ie maar", luidde het antwoord. „Zou ie het zelf ook willen?" „En óf", zei Kees uit den grond van zijn hart. „Goed. dan zal het zoo zijn. Ban lijfkabouter die in nood zit. mag de wenschen van den mensch waar hij bijhonrt. vervullen. Nie mand zal in het vervolg jou den bal meer kunnen afnemen. Zuchtend nartt het kereltje ziin pak weer op. De maan verdween achter de wolken, het werd pikdon ker en Kees kon niets meer zien. Hij ging weer liggen en even la ter sliep hij een gezonde slaap. Den volgenden morgen herinner de hij zich de geschiedenis heel duidelijk. Een grappige droom was dat geweest. Stel je voor. dat hij eens zoo goed zou kunnen voetbal len. dat niemand hem den bal meer kon afnemen. Maar dat was natuurlijk onmogelijk. Hij dacht er niet meer over na. Toen hij die week zijn eerste oe- fenpartijtje speelde, leek het wel of de kabouter waarheid had ge sproken. Wanneer de. bal bil hem kwam, leek het de anderen of het ding behekst was. Niemand van de tegenstanders, was in staat het ieer te benaderen, het was bij Kee3 en het bleef hij hem. Met een ver wonderlijk gemak liep hij door de vijandelijke verdediging heen on genaakbaar voor de backs en even zooveel malen ontstónd er een doel punt. Wanneer Kees in het bezit was van den bal. beteekende dat een goal. niets meer en niets min der. Dertig of veertig malen her haalde hi.i het spelletje en niet één kepr zonder sucées. Enkele bestuursleden, die den gang van zaken hadden gezien wa- ren opgetogen. Dat beloofde wat voor den ko.menden Zondag. De vereeniging had een kolossaal tware ontmoeting, maar met Kees. oie zoo in vorm was behoefde men niets te duchten. Zijn mede spelers stonden bijna paf over zulk vrletballen. ze begrepen, dat Kees een fenomeen was. dat ver en ver boven hen uitstak. Voor jalousie was hier geen ruimte meer en dus bleven ze niet achter met hun loftuitingen. De Zondag kwam en gaf een her haling te zien van datgene, wat er op de oefenpartij fe aanschouwen was geweest. Wanneer Kees den bal had. volgde onherroepelijk een doelpunt. Nog nimmer had het pu bliek zoo iets aanschouwd! Het had gemeend te doen te hebber/ met twee clubs .van ongeveer ge lijke kracht. Echter, dank zij Kees. was er van strijd geen sprake. Vier en vijftig maal kwam hij in het bezit van den bal en dus was de uitslag 540. Het was ongehoord! De kranten schreven er kofommen over v' het heel land sprak er over. Dat was eerst voethallen! Een poosje ging dat zoo doortj de record-score werd 730. Geleidelijk aan kwam de tegen kanting. die toenam, naarmate het publiek er genoeg van begon te krijgen. Eerst „moest men het ge zien hebben", doch langzamerhand werd het vervelend. Het was altijd hetzelfde. Kees kreeg de bal, drib belde door alles heen en maak^fe ten goal. Kees kreeg weer de bal, dribbel de weer door alles heen en maakte weer een goal. Da capo ad libitum. Gedurende twee maal drie kwar tieren kreeg Kees ballen, dribbelde hij er mee door alles heen en maakte hij goals. Van strijd was geen sprake meer. De andere vereenigingen kwa men met bezwaren. Ze Vilden niet meer spelen, wanneer Kees mee deed en ten slotte begonnen ook ^ijn clubgenooten er beu van te worden om langer naast den won- der-voetballer te figureeren. Waarlijk, het had geen zin meer Ze zouden het oogenblik zegenen, waarop Kees hen ging verlaten en toen op deze laatste ten slotte zoo veel drang werd uitgeoefend, dat hii als lid bedankte, had hij even een gevoel of zijn glorie begon te tanen, hoewel zijn voetbalkunst inderdaad volmaakt was. Hij verhuisde naar een andene vereeniging. die hem mdt open armen ontving, maar waar de ge schiedenis zich al spoedig herhaal de. Nog eens veranderde hij vin kleuren, nog eens en nog eens. toen wilde men hem nergens meer heb1" ben. Zijn voetbal ldopbaan was ten einde. Hij was té goed. Er waren bij hem andere krach ten in het spel. hbogere klachten, waartegen de mensch het moet af leggen. Doch deze laatste heeft de gewoonte, datgene, waartegen hij niet is opgewassen te vermijden. (Slot volgt).

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3