H.H. BANKETBAKKERS mBAKKERS Stadsnieuws Ko Veen, een korfballer met temperament Een uniform zwemdiploma Marktberichten Bedrijfsappèl bij de Gemeente-Reiniging NecL Arbeidsfront Het onvoldoende verduisteren Hermes-nieuws Hockey-dag voor de hoogere elftallen De Fiscus voetbalt weer Ernstig geval van berooving aan de haven Centrale Fokveedag 16 Sept» te Hoorn Een halve eeuw ervaring van H-O en QUAKER is uw waarborg voor goede kwaliteit .A Sprekers: de hoeren Wester weel en Maas. Donderdagmiddag werd in het ftorthuis van de gemeentereiniging «en z.g, bedrjjfsappèl gehouden. Dat bestaat in het bijeenroepen van de in •en bedrijf werka^am zijnde arbei ders tot het aanhooren van een toe spraak of mededeelingen. De heer Maas: De Directeur der Gemeentereini- ging, de heer P. H. L. Maas, deelde ln enkele inleide de woorde de be- doeling van het %>pèl mede, waar na hij onmiddellijk het woord gaf aan den heer Westerweel van het Ned. Arbeidsfront. De heer Westerweel: Deze spreker wees er op, dat het NAP gekomen wa~, doch dat de meesteen nog niet weten wat het is en wat het doet. Om dit meer be kendheid te ge/en was spreker hier gekomen. Het best kunnen wij het werk van het NAF bezien in verge lijking met de toestanden, zooals zij vroeger waren in den tijd yan de 6, 6 bonden. Allerlei oo zaken van onrust in de bedrijven gaat de heer Westerweel dan na. Hij constateert dingen, waar naar gestreefd werdoch die nim mer bereikt werden, o.a. de gelijk berechtiging. Thans is de mogelijk heid tot verwezenlijking van de idea len door het NAF geschapeA. „Arbeid". Met enkele woorden gaat spreker na, hoe de grondslag van het Ar beidsfront ligt. Het geheelc econo mische systeem werd na den eersten wereldoorlog in Duitschland opge bouwd op het begrip: arbeid. Bij ons in Holland was dat heel anders. Ei* werd veel gesproken en gewerkt voor verbetering van sociale omstan digheden van den Arbeiders, doch wellicht had er nog wel honderd jaar over heen moeten gaan, voordat iets bereikt werd, dat op eenheid leek. Thans is de oorlog en de bezetting over ons gekomen' en met één klap is ons daarmede ook gebracht, dat, wat wij nastreeefden. Want het NAF is een der belangrijkste dingen, welke voor den arbeider uit den nieuwen tijd zijn ontstaan. Geen „politiek" De heer Westerweel beziet dan de hoedanigheden van het Ned. Arbeids front, dat de steun heeft van de weermacht, dat 'een volledig appa raat bezit voor alle voorkomende ge vallen, dat speciale machtigingen be zit en dat eindelijk de mogelijkheden schept, waardoor de oude, groote wenschen in vervulling kunnen gaan. Het wezen van het NAF. Velen zoeken achter het NAF een politieken achtergrond. Eerlijk ge meend socialisme kan echter nooit politiek getint zijn. De wenschen van de arbeiders kunnen via den socialen voorman bij de directie van het bedrijf naar voren gebracht worden. Heeft dat geen re sultaat, dan kan de soc. voorman den plaatselijken raad te hulp roe pen. Indien ook dat niet het ge- wenschte gevolg heeft, kan het pro vinciale of hoofd-bestuur in den arm genomen worden. Op die manier kunnen reëele en billijke wenschen van den arbeider ingewilligd wor den. Dat behoeven geen egoïstische eischen te zijn, neen, veeleer moet de gemeenschapsgédachte deze verlan gens doen ontstaan. Het NAF is een dood lichaam, wapneer U, als arbeider, niet Uw wenschen en verlangens bekend maakt. Via den socialen voorman zal het dan spoedig in orde komen. Velen zeggen, dat zij zich niets willen laten opleggen door het NAF. Dat gebeurt ook niet, omdat het NAF juist zonder U een dood lichaam is. Hoogstens de hoofdlijnen worden aangegeven. Na even de beroepsvorming aange roerd te hebben gaat spreker nader in op de fupctie van den socialen voorman. «Hij is de steunpilaar van het NAF. Hij is de man, die Uw belangen bij de directie zal beharti gen. Hij behoeft daarbij niet, zooajs vroeger, beangst te zijn voor ont slag, daar hij de bescherming van het NAF geniet. Met een opwekking om het gene raal pardon niet te laten verloopen en lidte worden van het Neder- landsch Arbeidsfront, besluit de heer Westerweel zijn toespraak. De heer Maas, dankt de heer Westerweel voor het. gesprokene en hoopt, dat spoedig de tyd mag ko men, waarop deze bijeenkomsten in een daarvoor bestemde zaal kunnen worden gehouden. Hjj vond het een gewichtig oogenblik, omdat als het ware de eerste steenlegging van het NAF alhier geschied was. <>itslag B. Zondervan. De plaatselijke leider van het NA.F., afd. Den Helder, verzoekt ons opname van h t volgende: De heer B Zondervan, Leider Dienst Rechtsbescherming N.V.V., District Den Helder, is als zoodanig eervol ontslag .eFeend. In verban 1 hiermede kunnen leden met eventueele zaken de Rechtsbe scherming bet-effende N.A.F. Den "Helder, zich voorloopig ten kantore Spoorstraat 112 vervoegen, In de officieele bekendmaking van hbt Gemeentebestuur van 31 Augustus 1942 werd mede gedeeld, dat bjj het constateeren van overtredingen inzake de L verduisteringsvoorschriften naast het opmaken van proces-verbaal overgegaan zou worden tot het afsnijden van den toevoer van de lichtvoorziening voor een tijd- i vak van drie dagen. Ondanks deze waarschuwing moest deze maatregel sedertdien tweemaal worden toegepast. In het belang van de burgerjj geven wjj ji overweging de ver duisteringsvoorschriften nauw keurig na te komen. Zondag a.s. zal Hermes wederom een hockeydag houden, thans voor de hoogere elftallen. Ditmaal komen naar Den Helder een heerenelftal van de Unkhuizer hockeyclub „Fle- vo", een heerenelftal van de Hoorn- sche H.B.S. en een dameselftal, sa mengesteld uit de beste V.'est-Frie se iie spee'sters. Het programma is als volgt vast gesteld: 1 uur2.10 uur Hermes HHoom (heeren). 2.10 uur—3.20 uur Hermes I West-Friesche comb. (dames). 3.20 uur4.30 uur Hermes I Flevo I (heeren). Deze wedstrijden zullen als oefe ning dienen voor de competitie, die aanvangt o* 27 Sept. Op dien dag zal Hermes I de competitie openen meteer uitwedstrijd tegen BMHC VI te Bloer.ien^aa' De indeeling van de dames voor de competitie is als volgt: Vierde klasse E. Hermes, OK II (Amsterdam), FAHC II en III (Am sterdam), Kraaien II (Wormerveer), St-awberries tl (Beverwijk), HBS IV (Bloemendaal). Wij missen hier het sterke FAHC I en FIT II, wa< rvoor echter OK H teruggekomen is. 4 A.s. Zaterdagmiddag om 2 uur speelt het e'ftul van de Fiscus uit onze stad te en de Fiscus uit Hoorn. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein van HRC, die in deze spontaan haar medewerking ver leende. HOBELOOS... Er waren 2 personen die niet wis ten, o* deden alsof ve het niet wis ten, dat men verduisteren moet. En goed verduisteren. De waarschuwin gen waren d laatste weken niet van de lucht. D< bekeuringen zullen wel zwa-r zijn... Het betreft hier een bewoner van de Keizersgracht en van de 1ste Vroonstraat. EN DIE 2 FIETSEN...? Twee andere lieden gaven aan, dat ze hun flets kwijt zijn. Dat zal niet meevallen, die terug te krijgen. TRAGISCH. Er is welhaast geen artikel, dat zoo fel begeerd wordt als melk. Althans volle melk. Dezer dagen vond een vrjrj hevige aanrijdipg plaats tusschen een bakfietst, waarop melk vervoerd >vprd, en een zware vracht auto. Niet minder dan 70 liter melk ging tengevolg hiervan verloren. PERSOONSBEWIJS NIET BIJ ZICH Iemand, die i.et niet noodig oor deelde z'n persoonsbewijs bij zich te hebben, ging deswege eveneens op de bon. KIJDT RECHTS! Men behoort met z'n fiets aan den rechterkant van den weg te rijden. Iemand, die zulks niet deed, ging op de bon. WASCHGv. LD GESTOLEN. Een bewoner van den Middenweg deed bij de politie aangifte dat door onbekenden een hoeveelheid wasch- goed van de drooglijn verdwenen was. Een onderzoek naar den snoodaard, die daar meer van weet, wordt in gesteld. SCHAGEN VIJF HONDERD GULDEN ONT VREEMD EW VERSTOPT. Gisteren had aan de haven, alhier, een ernstig geval van berooving plaats. Een man, een zekere S., had zich af gezonderd met een vrouw, de 22-jarige A. H., in een daar liggende woonark. Later bemerkte hij, dat uit zijn porte feuille een bedrag van f 500,was ver dwenen. Aangifte bij de politie volgde, waar na de vrouw werd aangehouden. Deze bleef aanvankelijk pertinent ontken nen, zoodat de zaak weinig opschoot. Toen ze echter later door gemeente veldwachter, den heer Flapper, in haar moedertaal, het Friesch, duchtig onder handen werd genomen, viel ze ten slót te door denmand. Ze bekende het geld uit de jas van S. te hebben gehaald, terwijl deze te bed lag. Ze had het in middels in de buurt van de ark onder den grond verstopt, waar het geheele bedrag door de politie nog werd aange troffen. DE SCHAGER MARKT. De markt gaf over het geheel "een flauw beeld te zien. wat betreft het rundvee, het wolvee en de biggen. Desondanks bleven de prijzen bij zonder hoog voor wat het wolvee betrof. De aanvoeren waren ook niet te groot. Qorzaken waren, dat het met de vervoerbewijzen van 't rundvee nog niet normaal verloopt, terwijl we nog leven in den tijd van de oogst. Kalf koeien waren, in het geheel niet aangevoerd. Dehandel in geldekoeien was zeer matig, trek kend duur. Vergeleken bij de vorige week waren de prijzen van de pin ken iets lager, met een matigen handel. Voor de centrale waren aan gevoerd 170 stuks, waaronder koeien stieren en pinken; 36 graskalveren 18 nuchtere kalveren en 42 vette schapen. Voor magere schapen wer den hooge prijzen besteed. De fok schapen gingen voor f 90120. Ëvenzoo was het met de lamme ren. die liepen tot de f 25. Er waren weer heel wat veulens aangevoerd, deze werden vlug ver kocht. De noteering was van f 500 850. De handel in bokken en gei ten ging wel, tot f 85. hoogste no teering. In biggen was het wel een stuggen handel, prijshoudend. De handel in konijnen en kippen was goed. Dei eenden waren gauw verkocht. Het bezoek was vrij matig. Hel McAojMoJtféat- touïno-oi Eerst gras snijden, dan korfballen Het eerste schoolkorfbaltour- nooi heeft een aanvang genomen en hoewel de animo van de jon gens en meisje eerst wat beperkt bleef, bleek later op den eersten avond, dat de geestdrift zich steeds in stijgende lijn ging be wegen en maak sn we zelfs bjj het scheiden van de markt eenige hoogtepunten mee. Julianadorp was weer flink ver tegenwoordigd, want niet minder dan 24 kinderen waren naar de stad gekomen om hun school te verdedi gen. Een twaalftal viel na een eer volle nederlaag af, terwijl 't andere twaalftal in de volgende ronde kwam. Do wedstrijden. De eerste wedstrijd op het terrein aan de Kemphaanstraat vond eenige vertraging, daar de Gr. van Prinste- renschool op zich liet wachten. Ein delijk, een half uur later, kwamen de drie laatkomers aan en bleek dat zij eerst even gras hadden moeten snij den; in ieder geval was er een goed gevulde zak als bewijsstuk meegeno men. Het werd een spannend par tijtje tusschen deze school en Ju lianadorp II, waarbij om beurten de beide korven in gevaar kwamen. Brj Julianadorp waren vooral de meisjes zeer actief, hoewel ook de kleine Roos zijn uiterste best deed. Bij de Groen van Prinsteren school waren de jongens er goed in en het duurde dan ook niet lang of Ko Veen had zijn twaalftal de leiding gegeven, julianadorp bleef echter niet bij de de pakken neer zitten en het succes ko dan ook niet uitblijven. Handig werd de gelijkmaker gescoord en eerst nu werd de strijd fel. Ko Veen deed wonderen in de verdediging en, met zijn vriendje De Boer ruimde hij alles op. Kort voor het einde zorgde de handige Cornielje voor het winnende doelpunt en zoo doende kwam de Gr. van Prinsteren- school in de volgende ronde. Het Centraal 7e leerjaar had maar weinig moeite met School 8 en Vis ser en zijn volgelingen zegevierden met 5—0. Kranig werk, jongens en meisjes! De laatste wedstrijd aan de Kemp haanstraat was weer geweldig span nend. Wel stond het spel niet op zoo'n bijzonder peil, tenminste het kon niet tippen aan den eersten wed strijd, maar de spanning was er niet minder om. Tenslotte bleken de beide verdedigingep te sterk voor de resp. aanvallen en toen de scheidsrechter het einde floot was de stand nog steeds 00. 24 Strafworpen. Natuurlijk moest er een winnaar zijn en dus kregen we de sensatie van strafworpen nemen. En aangezien het de gewoonte is alle deelnemers een kans te geven, moesten er dus 24 strafworpen genomen worden. Eerst was School 4 aan de beurt en slechts één meisje zag kans te sco ren. Onder groote spanning en duis ternis begonnen de meisjes van sch-ol 10. Toen de gelijkmaker kwam, was het gejuich enorm, laat staan toen het laatste meisje van School 10 de overwinning bezorgde, zelfs meester Lourier stak zijn vreugde niet onder stoelen of banken. De eer te dag was d zeker een sportief succes, hoewel het jammer is, dat de ouders van de kinderen zich niet even de moeite hebben ge troost aanweziy te zijn, en vooral omdat KVH dit tournooi zeker niet voor^ zichzelf heeft georganiseerd, maar we] vcor die kinderen. Enfin, misschien dat er straks nog wel ver schillende eens konen kijken en dan twijfelen we er geenszins aan of ze zullen tevreden zijn, want de jongens en meisjes halen een paar uur fris- sche lucht en ontvangen daarnaast een sterk li-ihaam. De uitslagen zijn als volgt;. HuisduinenJulianadorp I 13. G*. v. PrinsterenJuliahad. II 2 1 TuindorpSchool 14 50 (w.n.o.). Centraal 7eSchool 8 50. School 6Schoei 7 50 (w.n.o.)v School 4School 10 00 (gew. door Sch. 10). Vanavond worden de wedstrijden weer voortgezet en vooral nu de finale in zicht komt, verwachten wij veel spanning. VERBETERDE VERVOERGELEGEN- HEID. Dezer dagen kon ik vermelden, zoo schrijft ons de heer E. Koster Dz., se cretaris van den Bond van Rundvee- fokvereenigingen, dat de Fokveedag te Hoorn zijn ontstaan heeft te danken aan het toeval. Wat de reisgelegenheid per spoor betreft is het niet onmoge lijk, dat hierbij voorshands gesproken kan worden van een gelukkig toeval. Voor de reizigers per spoor uit de richting Schagen was het nl. niet mo gelijk, eerder dan 12 uur in Hoorn te arriveeren. Ten behoeve hiervan heeft een onder houd plaats gevonden op het Hoofdbu reau van de Nederl. Spoorwegen, met het gevolg, dat de toezegging werd ge geven, dat reizigers die met trein 2526 te 7.30 u. uit Den Helder vertrekken en 8.09 u. uit Schagen, in Heer-Hugo- waard aansluiting zouden krijgen op een extra gelegenheid met een losse machine die dagelijks naar Hoom ver trekt en waaraan ditmaal een passa giersrijtuig zou worden gekoppeld en waarmee men te ongeveer 9 u. in Hoorn kan arriveeren. In dit rijtuig is plaats voor 110 per sonen. Aan den secretaris is heden op het station Alkmaar meegedeeld dat indien mogelijk het wenschelijk zou zijn aan het Station Alkmaar op te geven hoe veel personen waarschijnlijk van deze reisgelegenheid gebruiken zouden ma ken, opdat zoo noodig uitbreiding aan dit treinstel zou worden gegeven. De heer Bakker, controleur te Wieringer- waard, gaf hiervoor op b.v. 12 perso nen. Te verwachten is echter dat meer dere personen hiervan willen profitee- ren. Wenschelijk is het dat hieromtrent in de vereenigingen spoedig overleg wosdt gepleegd en de controleurs daar na aan het station Alkmaar opgave verstrekken. Voor de terugreis is de zaak ook verbeterd, omdat ook een éxtra gele genheid is ingesteld met vertrek uit Hoorn te 6.50 u., die aansluiting geeft op den trein die 7.24 u. uit Heerhugo- waard vertrekt. Men behoeft dus nu geen 2 uur aldaar te wachten zooals volgens de reisgids anders noodzake lijk zou zijn. Intusschen werd ons op het station Alkmaar meegedeeld, dat met ingang van Maandag a.s. deze diensten als vaste zouden worden ingevoerd. Voor de verbinding met de richting Scha gen en Den Helder beteekent dit een belangrijke verbetering. WIERINGEN. 12V,-JARIG JUBILEUM. Den Oever. Gisteren, 10 Sept. herdacht de heer J. Berghorst den dag dat hij voor 12i/„ jaar in dienst trad als boerenarbeider bij den heer M. Heijblok te Oosterland Trouw heeft Jaap zijn werk verricht en het heeft hem en zijn patroon niet aan belangstelling ontbroken. Ook in het vereenigingsleven wist de jubilaris zich aan te passen. Zoo is hij een goed bestuurs- en werkend'lid van de zangver. ..Excelsior". Laten wij hopen dat Jaap nog vele jaren In goede gezondheid zijn arbeid zal mogen voortzetten. ANNA PAULOWNA. DENK OM DE VERDUISTERING. Na de lange dagen en heldere avonden, waarop velen, zooals 't in de wandeling heette, maar „onver- duisterd naar bed" gingen, zijn we weer aangeland in den tijd. dat we er geen van allen aan ontkomen des avonds met onze zwarte gordijntjes, triplex- of kantonplaten, 't licht te moeten „binnen" sluiten. De avonden zijn langer, maar thans vooral ook erg donker en het komt nu maar al te vaak en „te hel der" voor den dag. dat het verduis teringsmateriaal niet altijd van het beste en in ieder geval aan slijtage onderhevig is. Ook ipoeten we er weer even aan wennen, voorzichtig te zijn met het aansteken van het licht in een vertrek, dat niet direct aan de straatzijde is gelegen, maar waarvan het schijnsel toch buiten is te zien. En daarom waarschuwen we even: Kijkt Uw verduisteringsspul eens goed na. controleer het even vén buiten af als het daar goed don ker is en het licht brandt, maar vooral ook. houdt uw vingers in bedwang en van het knopje af. als ge niet zeker weet. dat geen spiertje licht dat ge ontsteken gaat. naar buiten kan dringen. Want.... er wordt dezer dagen met strenge con trole begonnen en behalve het al tijd onprettige proces-verieaal met de daaraan verbonden kosten, wacht u.afsnijding van het elec- trische licht voor drie dagen. Dat laatste bespaart u dan ook wel drie dagen dat „akelige" of ..lastige" ver duisteren, maar om dezen tijd al met de kippen op stok te moeten, is ook zoo gezellig niet! BURGERLIJKE STAND. Geboren: Jacobtis Nicolaas, 'zoon van Jac. N. Steenvoorden en Juc. Schoute; Gerardus Petrus, zoon van W. C. Kortekaas en E. M. ven Kampen; Johannes*Arnoldu9. zo "van W. C. J. van der Salm en de Jong; Petrus, zoon van M. J v. Berkum en A. Folkers; Jonanio zoon van Joh. Verhage en M. C. Dorst. Ondertrouwd: Joh. W. van Kes sel en C. A. Smiers; K. van Koo- ten en J. C. Smierl. Overledene A. Buning, oud 73 jaar. POLITIE. Gevonden: zilveren armband damesrijwiel met kindermandje. Verloren: armbandhorloge. f PUN IN DEN RUG? Iemand van buiten de gemeente, doch hier werkzaam, vond aren-le zen blijkbaar een zuinig werkje of niet vlug genoeg gaan en pikte maar eenige schooven tarwe tege- lük van een stuk land aan den Meerweg. De dader werd echter op zijn beurt door de politie gepikt. BRIKETTEN-DIFFSTAL. Het sintelzoeken langs de spoor baan. waarmee menigeen een aar dig wintervoorraadje wist te vor men. behoort weer tot het verleden Een bewoner van de Spoorbuurt die dit zekef niet had kunnen of willen doen of nog meer kon ge- Reeds meer dan 50 jaren voorzien Quaker en H-0 Neerlands huisvrouw van boven stebest havermout; méér dan 'n halve eeuw fabricage-ervaring staat er achter èlk pak. Het bewijst: Neerlands huisvrouw wéét wat zij kiest. H-0 en Quaker zijn gezond en bevatten vele noodzakelijke voedingsstoffen. Boven dien worden ze zoo terecht geprefereerd, omdat ze zoo zuinig zijn in het gebruik, gas en electriciteit besparen èn om den rijkdom aan de zenuwsterkende Vitamine! Bi, phosphorus, ijzer en eiwit. <^j»> Natuurlijk moest ook H - O en Quaker zich aan de tijdsomstandigheden eanpassen. Ontvangt U nog bonnen voor havermout, vraag dan ook nu naar het beste dat er is, vraag naar H-O of Quaker. bruiken. vulde zijn brandstoffen- rantsoen aan met briketten, die hij van het stations-emplacement weg haalde. Dat mocht natuurlijk niet en voor deze „bonlooze" brandstof kreeg hij dan ook* prompt zelf een bon. HOUT ONTVREEMD. Als Dritte im bunde vloog een be woner van den Kleiweg tegen de lamp. die hout had weggenomen van andermans erf aan denzelfden weg. AP' LLO-BIOSCOOP. Driemaal bruiloft. Breezand. Deze Wien-Terra-film der Ufa, gepegiseerd door Geza von Bolvary, vond allerwegen een goede pers en werd b.v. in het Dagblad van Rotterdam beschreven als qen film, die juist voldoende ernst bevat om aan nemelijk te zijn er juist voldoende hu mor om haar gezellig te maken; een geslaagd compromis tusschen ernst en luim. De Residentiebode wijst op de voortreffelijke aankleeding en uitste kende rolbezetting. De hoofdrollen zijn dan ook in handen van Willy Fritseh (als Vorst Alexander Wouverien) en Marte Harell (als Vera Petronella) ter wijl Theo Lingen er op zijn best in is. De eerste maal springt een huwelijk tusschen Vera en een Russischen vorst af, omdat men haar al te duidelijk laat voelen dat zij niet yan zijn stand is. Den tweeden keer, als na de revolutie de vorst'aan lager wal is geraakt en in Berlijn als 4axi-chauffeur zijn brood verdient, trekt hij zich terug, daar hij in Vera's wereld (zij is een gevierde re vue-ster geworden), niet thuis hoort. Maar zij ontmoeten elkaar nogmaals, thans op een oceaanboot. Zij is daar mannequin, hij bar-mixer. Zij zijn nu beiden arm en driemaal is scheeps recht in een paar minuten geschiedt nu, waar het tweetal in jaren niet ioe kon komen. De kapitein van de boot voltrekt het huwelijk! (Ph. de Wilde) WINTERHULP NEDERLAND LOTERIJ 1942. Beteekent: Groote kans op één der twee millioen geldprijzen. AANTAL INSCHRIJVINGEN TECHNISCHE HOOGESCHOOL DELFT. DELFT. 10 Sept. Tot op heden i n aan de technische hoogeschool t Delft. naa.r wij vernemen, om- s >eks 400 studenten ingeschreven. Verwacht wordt, dat het totale aantal hooper zal zijn. aangezien Woensdag' a.s. nogmaals gelegen heid tot inschrijving zal worden ge geven. Vorig jaar werden in totaal 693 studenten ingeschreven. INTERNATIONALE ZWEMWED STRIJDEN TE DEN HAAG EN AMSTERDAM. In een gisteren op het dep. van Volksvoorl. gehouden persconferentie, deelde de heer Jan de Vries, voorzitter van den Ned. Zwem- en Reddings hond, het een en ander mede over een uniform zwemdiploma, dat hier te lan de zal worden ingevoerd. In overleg met het college van gevolmachtigden voor de sport en den bond van direc teuren van overdekte zwembaden, is de Ned. iwem- en Reddingshond hier toe kunnen komen. Zoo zullen wij hebben vaardigheids diploma's, welke zwaardere eischen zullen stellen, schoolzwemdiploma's voor^ oudere kinderen en een diploma voor reddend zwemmen. Iedere zwem mer moet ook redder kunnen zijn en moet dus trachten het reddersdiploma te behalen. De overheid heeft thans be grepen het groote belang voor het Ne- derlandsche volk door het stellen van behoorlijke eischen. Deze diploma's zullen door den Zwem- en Reddings hond worden gecontroleerd. Er zal dus niet zooals in het verleden is voor gekomen met het afgeven van deze di ploma's de handen kunnen worden ge licht. Internationale zwemwedstrijden Vervolgens deelde de heer De Vries mede, dat op 10 en' 11 October a.s. res pectievelijk in Den Haag en Amster dam internationale wedstrijden zullen worden gehouden,'waarop de drie bes te zwemsters van Duitschland, België en Denemarken haar krachten zullen meten met onze beste nationale zwem sters. Tevens zijn daarvoor ook de kampioenen, schoonspringen van deze landen uitgenoodigd. SCHAGEN 9 Sept. 21 Veulens f 500—850. 8 gelde koeien (mag.) f 350500 170 idem (vette) centrale: 11 pinken f 200 275 36 graskalveren centrale: 18 nuchtere kalveren centrale; 45 scha pen (mag.) f 90---120 42 id. (vette) centrale. 110 lammeren f 3565. 9 bokken en geiten f 2085 34 big gen f 3045. 97 konijnen f 0.507. 14 kippen f 23.50. 36 eenden f 1.1Ó 2.50. v

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3