KOMT. HOORT EN VORMT uw OORDEEL! Dansinstituut TUYN Stadsnieuws kunnen repeteeren Marktberichten Muziekkorpsen Officiccle mededeelingen van den Distributiedienst T, U, V, W, X, IJ en Z Sterk Atlas-nieuws AMeliek De eerste dag der H.A.V.- clubkampioenschappen Predikbeurten Nieuws uit Urk Anna Paulowna Spoeil Uit complete Dn r o pa- col Ier tie Spinnewielen IBVUTEEIE1 (HKT TÏRKOSPEI flpp8«J- 'V Ringers' bonbons Een prachtig aanbod Men zal zich herinneren dat wij de vorige wesk in de rubriek „De Week in Feiten en Fantasieën" de vraag stelden, hoe het nu toch eigenlijk wel stond rr et de werkzaamheden der plaats .lijke muziekkorpsen. Naar wij meenden te weten, waren eenige ver- eenigingen alreeds weer voortgegaan met hun werk, doch sedert geruimen tijd vernam men hieromtrent niets meer. In ons nummer van j.1. Donderdag, eveneens in geno.emde rubriek, werd medegedeeld, e- wel door een lid van Helders Fanfarecorps, dat het pro bleem niet zoo zeer gelegen is in het feit, dat het de vereenigingen aan lust en activiteit ontbreekt dan wel aan het feit, d§t men niet meer de beschikking heeft over repetitie lokalen. Dat was de moeilijkheid en het scheen niet mogelijk deze op te lossen. Min of meer Ironsch stelden wij de vraag aan „intelligente stadge- nooten", of deze soms een oplossing wisten. En niet denkende dat hier aan gevolg gegeven zou worden, kan men zich onze prettige verrassing voorstellen, toen die oplossing nog denzelfden dag binnenkwam. En wel in de persoon van den heer Waasink, den directeur van het Ca sino, die zich spontaan bereid ver klaarde de muziekkorpsen, die over geen repetitielokaal beschikken, te helpen door hen... het Casino, aan te bieden. De zaai is praktisch lederen Zater dagmiddag en Zondagmorgen dispo nibel, en is er is wel geen beter en doeltreffender plaats denkbaar voor dit soort repetities. Wij geven de vereenigingsbe- sturen in overweging zoo spoedig mogelfk in overleg te treden met den heer Wassink, opdat het vereenigingswerk doorgang kan vinden. plen woord van waardeering aan het adres van hem, die dit sympathieke aanbod deed, is hier o.i. wel op zijn plaats. Op deze wijze toch stimuleert men prak tisch het plaatselijk vereeni gingswerk, en toont men een goed gemeenschapsmensch te zijn. Aanvraagformulieren melk giftige arbeid 11e periode 1942. De aanvraagformulieren voor melkbonnen wegens het verrichten van gifti£en arbeid voor het tijdvak van 4 t/m 31 October 1942 (11e pe riode) moeten door de werkgevers uiterlijk Dinsdag 22 September 1942 bij den distributiedienst worden in geleverd. Na beoordeeling der aanvraagfor mulieren zullen de werkgevers in de week van 28 September3 October worden opgeroepen de melkbonnen voor hun personeel te halen. Bij het afhalen der bonnen moeten de djstributiestnmkaarten van de be trokken arbeiders worden overgelegd. Voor een vlot verloop van deze uitreiking is het gewenscht, dat de arbeiders. in de week van 28 Septem ber3 October a.s* steeds hün dis tributiestamkaart bij zich dragen. Wordem de bonnen vóór het begin van de nieuwe periode afgehaald, dan worden 8 melkbonnen per arbeider uitgereikt. Bij af hal -r der bonnen in dA le week der periode worden 6 bonnen uitgereikt, in de 2e week 4 bonnen, in de 3e week bonnen,' terwijl in de laatste week der periode In het ge heel geen melkbonnen meer worden uitgereikt. Afhalen schoenen formulieren. Wij vestigen er dé aandacht op, dat diegenen a.s. Maandag en Dinsdag in de gelegenheid wor den gesteld tot het verkregen van een aanvraagformulier voor schoenenbonnen op het Distri butiekantoor wier geslachts naam aanvangt met een der lettere T, U, V, W, X, IJ en Z. BENOEMD. Onze vroegere stadgenoote, mej. G. Niessink, thans leerares-adj. di rectrice aan de Chr. Huishoudschool te Rotterdam, is met ipgang van 1 November a.s. benoemdals directrice aan de Rotterdamsche Huishoud school. KISTJES DRUIVEN GESTOLEN. Aangifte b\j de politie werd ge daan, dat ten nudeele van een fruit handelaar in de Breestraat twee kistjes druiven ontvreemd waren. In verband hiermede vond de aanhou ding van een 2-t-al personen plaats. DIEFSTAL. Eveneens werd aangifte gedaan door esn bewoner van Zaandam, die tijdelijk in Den Helder woonachtig is, dat een zak, inhoudende diverse goe deren, verdwenen was op reis van Schoorl naar Den Helder. Een onderzoek wordt ingesteld. Indien er Mn iets moeilijk te komen is op het oogenblik, dan is dat wel een fiets. Zij, die in het bezit van een dergelijk vehikel zijn, toonen zich daarop dan ook vrijwel zonder uitzon dering uiterst zuinig. Een sterk, staaltje is even wel het feit, dat gisternacht door politie-agenten, die op surveillance waren, twee goede fietsen onbeheerd wérden aan getroffen langs den weg. Het i was 's nachts... Inderdaad, de eigenaars ver dienen niet beter dan dat men hun karretje inrekent! Om elf uur Zondagmorgen spèelt het elftal tegen onzen ouden tegen stander, Wieringerwaard, die zoo juist versterking hebben gekregen van dt le klasse keeper Dukers. De elftalcommissie heeft de ploeg herzien en hopenlijk is men nu over het gebrek, doelpunten maken, heen. De opstelling is: Beyer Jr. Slotemaker Beyer Sr. Buis Post Gersen. 't Hart Engel v. Os K. de Boer G. Wijker i Goede tjjden en veel spanning. Woensdagavond werd begonnen met de cl"ikampioenschappen van de H.A.V. In afwijking van het eerst opgestelde programma werden op dezen avrnd de sprintnummers voor alle categorieën verwerkt. Er - werd goed geloopen en in de spannende fiuales wisten alle kampioenen tijden te noteeren, die onder de clubrecords lagen. Hierbij moet echter rekening worden gehouden met den zeer ster ken wind, die de loopers in den rug hadden, zoodat deze prestaties niet als club.-ecords erkend kunnen wor den. De wedstrtyden. Bij de f0 m meisjes wist mej/ Gae- mers het kampioenschap te winnen met een halven meter voorsprong op mej. De Beurs. De 20 m juniores was weer voor Haak, die hiermede voor 19'? het kampioenschap won. De 100 m dames was deze maal voor mej. Wagemaker, die met één meter ver schil mej. Timmermans versloeg. Buitengewoon spannen was de finale 100 m heeren. Tot op 80 m had Vader nog de leiding, toen schoven Meyer en Timmers echter nog naar voren en de 3 loopers gingen bijna in één lijn door de finish. Meyer won met handbreedte voor Timmers, welke op zijn beurt Vader weer met hand breedte versloeg; voor alle drie werd de tjjd van 11.opgenomen. Ook werd nog het polsstokhoog springen verwerkt. Deze sport wordt nog slechts kort bij de H.A.V. be oefend en de prestaties waren dan ook slecht; winnaar werd A. K. v. d. Wal met 2.60 n.. De uitslagen luiden: 60 m meisjes: 1. M. Gaemers 8.5 sec.; 2. T. de Beurs 8.5 sec.; 3. R. Zomer 8.6 sec. 80 m juniores: 1. A. C. Haak 9.5 s.; 2. P. Koon 9.6 s.; 3. J. G. Vermeer 9.7 s.; 4. C. Pieterse 10 s. 100 m dames: 1. T. Wagemaker 13.6 s.; 2. A. Timmermans 13.7 s.; 3. G. Boogaard 14 s. 100 m heeren: 1. J. B. Meyer 11 s.; 2. H. Timmers 11 s.; 3. L. Vader 11 s.; 4. J. Groot 11.8 s.; 5. R. C. Pie terse 11.8 s. Het programma voor Zondag 20 en Maanbag 21 luidt als volgt: Zondag (begonnen wordt om 8.30): 400 m heeren, 1500 m heeren, 300 m juniores, discus heeren en juniores, verspringen dames en meisjes. Maandag (aanvang 7 uur)hoog springen heeren en juniores, speer werpen dames, meisjes, heeren, juni ores. ZONDAG 20 SEPTEMBER. Westerkcrk (Helden der Zeeplein). V.m. '0.30 u., Ds. H. A. Enklaar. Geref. Kerk (Bethelkerk). V.m. 10 u., Cand. v. d. Vliet. N.m. 3.30 u., Ds. Bosma van Krab bendam. Julianadorp, n.m. 6 u., Ds. Bosma van Krabbendam. Anna Paulowna, n.m. 6 u., Cand. v. d. Vliet. Herst. Ev. Luth. Gem. (Weezenstr.) V.m. 10.30 u., Ds. Visser van Rotter dam. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). V.m. 10 en n.m. 5 u., de Heer J. Rebel Doopsgezinde Gemeente. Niet ontvangen. Oud-Katholieke Kerk (Langestr. 78) Geen dienst. Evangelisatie Palmstraat V.m. 10 u., Zangdienst. V.m. 10.30 u., Ds. J. C. Aalders te Amsterdam. Evangelisatiegebouw (Vijzelstraat) Zondag, v.m. 10.30 en n.m. 5 u., Samenkomst. Zondag n.m. 12.15 en 2.30 u., Zon dagsschool. Woensdag, n.m. 7.30 u., Bijbelkring. Donderdag, n.m. 8 u., Bidstond. Vrijdag, fl.m. 7.30 u., Zangdienst. Leger des Heils (Spoorgracht 35). V.m. 10 u., Heiligingsddenst. N.m. u., Verlossingsdienst. KERKNIEUWS. Beroepen bjj de Ned. Herv. kerk te Urk (toezegging) candidaat A. Pie- tersman, hulpprediker te Ommen. URK, 16 Sept. De prjjzen waren heden: kuilpaling 74 ct., lijnaal 0.68—1.90, snoekbaars 68 ct., baars 30 ct., voorn 2230 ct., pos 10 cl., alles per kg. Het nest was 50 ct. per bak van 37% kg. W1ER1NGEN RIJWIELDIEF ZWAAR GESTRAFT. Voor de rechtbank te Alkmaar is j.1. Dinsdag tegen J. R. uit de Nieuw straat 1 jaar en 3 maanden gevan genisstraf geëischt wegens het ont vreemden van een rijwiel uit een stegg van een perceel aan het Kerk plein. De eigenaar van de fiets A. K. werd er op gewezen dat wanneer een fiets iri een steeg wordt gezet, deze toch op slot moet worden ge daan om zelf niet strafbaar te zijn. 12 u. Zondagsschool. AA Maandag 2.15 u. Vrouwenkrans. A.s. Dinsda? 7.30 u., Schriftlezing. TEXEL. ZONDAG 20 SEPTEMBER. Ned. Herv. Gemeente. T -i Burg, n.m. 7.30 u., de Hr. T. Schaap van Beerta. Oosterend, 'v.m. 1'„.30 u., Ds. Kok. De Waal, v.m. 10.30 u., Ds. Van 't Hooft. De Koog, n.m., 3 u., Ds. Salm. Den Hoorn, v.mf 11 u., Ds. Wesseldijk De Cocksdorp, v.m. 10.3P u., Ds. Salm Oudeschild, v.m. 10 u., Ds. Tinholt. Doopsgezinde Gemeente. Den Burg, v.m. 10.30 u., Ds. Knot. Oosterend, v.m. 10.30 u., Ds. Gorter. Geref. Kerk H.V. Oosterend, v.m. 10.30 en n.m. 3.30, Leesdienst. Ned. Herv. Kerk. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Kap- teyn en de heer Beneder. Be vestiging en intrede hulppredi- ker. Collecte. Heehhugowaard, geen dienst 11.30 uur Zondagsschool. Veenhuizen, voorm. 10.30 uur, Ds. de Mooy. Daarna Zonciagssch. Oude Niedorp, geen dienst. Nieuwe Niedorp, voorm. 10.30 uur, Ds. Koole. Ou-dkarspel, geen dienst. Noordscharwoude, voorm. 10.30 u., Ds. Nell. Onderwerp: Jeugd en toekomst. Winkel, nam. 3 uur, Ds. Nell. Doopdienst. Dirkahorn, geen dienst. Hippolyt.ushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Den Oever, nam. 2.30 uur, Ds. van Beek. Hóringhuizen, voorm. 10.30 uur, Ds. v. Biemen. Kolhorn, geen dienst. Julianadorp, voorm. 10.30 uur, Ds. v. Wiohen. 2.30 uur Zondagssch. Burgerbrug, voorm. 10.30 uur, Ds. Witkop. H. Doop. Eenigenburg, voorm. 10.30 uur Mej. J. van der Veen. St. Maartensbrug, zie Burgerbrug Oudesluis, nam. 2.30 uur, Ds. Wit kop. Schagerbrug, zie Oudesluis. Aartswoud, voorm. 10.30 uur, Ds Kreb. Opmeer, nam. 2.30 uur, Ds. Kreb Slootdorp, 's av. 7 u., Ds. Meijer Drees. Avondmaal. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur. Ds. Vorstman. Zuidscharwoude, geen dienst. Broek op Langendijk. voorm. 10 u. Ds. Kleiine, van Alkmaar. Nam. 4.30 uur, Ds. Koole. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10.30 uur Ds. Oosterbaan. Hippolvtushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. H. W. Meihuizen van Den Haag. Nieuwe Niedorp, voorm. 10-30 uur, Da. T. Rothfusz. Broek op Langendijk, geen dienst. Geref. Kerk. Schagen, voorm. 10 uur en nam 2.30 uur, Cand v. d. Vaart, van Nieuwe Niedorp. Kolhorn, voorm. 10.30 uur en nam. 3.30 uur, Ds. 'Visch. Noordscharwoude, voorm. 10 uur en nam. 4.30 uur, Dr. Richel. T angereis. geen dierst. Broek op Langendijk. voorm. 10 u. en nam. 3.30 uur, Ds. Donner. Ned. Herv. Evangelisatie» Schagen, zie Ned. Herv. Kerk. Stolpen, nam. 3 uur, .Cand. H G. Beneder. Schagerbrug, Dinsdagavond 8 uur bijeenkomst Chr. Jongemannen- vereen. in het Evangeiisatiegeb. Breezand, voorm. 10 uur en nam. 3.30 uur, de heer Boon. Schagerbrug, voorm. geen dienst. Nam. 2.30 uur (in de Ned. Herv. Kerk), de heer F. v. Rossum. Don Oever, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. Hippolytushoef, nam. 4.30 uur, de heer O. Deen. Bergen (E. V. „Maranatha"). vm 10.30 uur, Ds. A. A. Dönszelmann van Amsterdam. The star of Hope Mission. Julianadorp, voorm. 10.30 uur o' nam. 4 uur, de heer Broeksr «van Zaandam. Vrije Evang. Gerei. Gem. Alkmaar (Doelenstr. 15), voorm. 1' uur en 's av. 5 uur, Ds. Rui}? Woensdagavond 8 uur, St. Ja cobsstraat 22. Warmenhuiznn. Verbreiding der Waarheid (Fuik 1), 's av. 7 uur Ds. Ruijs. Donderdag 4 uur Vrouwensamenkomst. WIJ BLIJVEN VRAGEN. Ja landgenoot, wij houden niet op. Wij blijven Uw steun vragen voor ons fonds. Immers in het' Oosten woedt de strijd voort. Nog-steeds geeft de bolsjewist zich niet gewon nen. nog steeds biedt hij verbeten tegenstand. Nog steeds kampen aan het front ook onze mannen voor de vrijheid van Europa. Zoolang dit het geval is blijven wij uw aan dacht op ons gironummer vestigen, want steeds meer pakketten moeten aan onze dappere Oostfrontstrijders gezonden worden. Wij blijven vragen, van alle goede vaderlanders, dus ook van u een flink bedrag op girorekening 432100 t.n. Verzorgingsfonds Vrijwilligers legioen ..Nederland" Koninginne gracht 22. te 's-Gravenhage. SLACHTING ONDER DE KONIJNEN. Zeer vele bewoners vanaf Zandbu- ren-Nieuwstraat-Hoofdstraat kwamen Donderdagmorgen tot de zeer onaange name ontdekking, dat onder hun konij- nen een ware slachting had plaats ge had. De hokken waren opengerukt en de konijnen in de meeste gevallen zwaar verminkt er uit gesleurd. Ver moedelijk hebben groote honden hier op een gruwelijke manier huisgehou den. Ruim 50 konijnen lieten hierbij het leven. Voor velen beteekende dit een groote 'schadepost. De politie stelt een onderzoek in. POLITIE. Gevonden: een sleutelbosje en een kinderportemonnaie. Verloren: een ceintuur en een porte- monnaie, inhoudende f 3.75. Inlichtingen gem. bode. KOEGRAS KOEGRAS-NIEUWS. Zondagmiddag .2.30 uur speelt Koe- gras II thuis tegen B.K.C. III. Dit be looft een partijtje voetbal te worden. Koegras I moet naar Schagen II. Dit is een zware opgaaf, maar hij kan ge wonnen worden. ANNA PAULOWNA. MIDDENSTANDSCURSUS. Meer dan 70 leerlingen meldden zich voor den plaatselijken Mid denstandscursus, een aantal zoo groot, dat het bestuur, in overleg met den vertegenwoordiger van het Instituut voor Middenstands- ontwikkeling, besloot naast de heeren Noorman van Anna Pau lowna en Den Hartog van Den Helder, ook den heer Van Dijtk van Breezand tot onderwijzer aan den cursus te benoemen. De laatste zal Nederlandsche taal en correspon dentie voor zijn rekening nemen. Tevens besloot men den tweejari gen cursus om te zetten in een driejarigen, een aanpassing aan de praktijk, die uitwees, dat een deel der cursisten van het tweede jaar aan het eind daarvan nog geen examen kon doen, zoodat uit de tweede klas tooh een aparte examenklas gevormd moest wor den. Bovengenoemde besluiten wer den genomen aan het eind van den openingsavond van het nieu we cursusjaar. De lessen worden thans gegeven in de r.k. school in de Spoorbuurt en de voorzitter van het cursuabe- stuur, de heer C. Kaan, heette op dezen eersten avond behalve de cursisten en onderwijzers, ook den adj.-secr. van het I.M.Ó., den heer Eggink, en de pers welkom. De heer Eggink richtte zich tot de cursisten en sprak zijn voldoe ning uit over het feit, dat het leerlingental gestadig groeit. Spr. zag daarin een bewijs van toene- menden drang tot ontwikkeling. Zóó moet het ook zijn, want niet het diploma moet hoofddoel we zen, maar Vermeerdering van ken nis, tot nut van eigen zaak, gezin en maatschappij. Van de cursisten die aan het laatste examen deel namen, slaagde ten naastenbij tweederde deel, terwijl het lande-, lijk gemiddelde ongeveer 50 pet. geslaagden is. Men mag dus over de resultaten tevreden zijn en spr. gaf de daarvoor toekomende eer aan de onderwijzers, de heeren Noorman en Den Hartog, en roem de ook d>e leiding van de mannen van de praktijk, die het bestupr vormen. De heer Noorman tenslotte ried alle cursisten aan, van het begin af serieus te werken en drukte speciaal de examenklas on het hart de vakken, die op het exa men alleen mondeling gevraagd worden, niet te verwaarloozen. IJMUIDEN, 17 Sept. Tarbot f 8—-3.50, Griet f 52.50, Tongen f 7.501, Middelschol f 3, Kleinmidd-schol f 2.50, Kleine schol (1) f2, Kleine schol (3) f 0.80 Kleine schol (4) f 0.50, Bot f 1, Schar (1) f 0.G0, Schar (2) f 0 30, Visohpuf f 0.10, Gullen f 0.80, Wij ting f 0.80, Pieterman f 1.50, Roode poon (1) f 3, Roode poon (2) f 1.20, Horsmakreel f 0.40, alles per Kg. LEEUWARDEN. Veemarkt: 330 vette koeien 612 melk- en kalfkoeien f 320—670. 342 pinken f 230275 634 graskalveren f 70130. 298 weideschapen f 75 125. 201 lammeren f 48—58, 111 kl. biggen f 1240. 144 bokken en gei ten. 55 paarden, totaal aanvoer 2046 stuks. Eierhandel: kipeieren 6VÓ.103/, ct. per stuk. handplspriis f 1.321.37 per kg., eendeieren 7.68.1 ct. per stuk. Pluimvee: slachthanen f 1.50 7 50. slachtkippen' f 1.502-»75 jon- ■3 hanen f 12.25, jonge duiven 7.40 per stuk. Ver. van Zuivelmaatschappijen: immer kaas 20 plus f 0 87 idem plus f 1.12 Goudsche kaas 20 pl. 1.87. idem 40 plus f 1.12 broodkaas ia» 40 plus f 1.12 Leidsche kaas 0 plus f 1.02 per kg. ALKMAAR. 18 Sept.' Op de heden gehouden kaasmarkt waren 20 stapels aangevoerd, we gende 21000 kg.. 11 st. fabriekskaas 20 plus f 43.50. 40 plus f 56; 8 st. kleine boerenkaas f 56: 1 st. Uom- missiekaas f 55. Handel vlug. Door dezen betuigen wij on- /en hartelijken dank aan al len, voor de zeer vele blijken van medeleven hij het voor ons zoo smartelijk verlies van onzen innig geliefden Zoon DIRK. In het bijzonder aan de Di rectie R.W., Cornm. en Scheep makers, Drukkerij Egner en v.v. H.R.C. en de heeren Goudswaard, voor de troost volle Woorden tot ons gespro ken De diepbedroefde Ouders, J. AUGUSTIJN. R. AUGUSTIJN— Stienstra, en Kinderen. Oud'karspel, Sept. 1942. AANVANG DER LESSEN bij den heer W. KOSSEN te DINSDAG 22 SEPTEMBER a.s. van 7.15 tot 9.15 u., voor R.K. VRIJDAG 25 SEPTEMBER a.s. van 7.15 ot 9.15 voor niet-K. Rijwielen kunnen desge- wensch gestald worden in ga rage Naastepad. MOOI ORGEL GEVRAAGD. Br. met volledige omschrijving en uitersten prijs onder lett. B.20, BRANDER's Adv. Bur., Kloveniersburgwal 59, Amster dam. wordt verkocht bij inschrijving. I Unieke gelegenheid! Gratis inlichtingen: JAAPHORCHNER Noordèindc 196 .TEi.1U1.57 DEITHAAG van eikenhout, soliede bouw, fraaie Oud-Holl. modellen met diep ingedraaide onderdeelen, onberispelijke werking, die U zelf bij ons kunt controleeren. Gratis onderricht en handlei ding bij aankoop. N.V. COBER, Prinsengracht 542, Amsterdam telef. 33861. -- -■ - ÜPi/jua-'A V'V mr ik WÊÊÊm?~-~ Wk- iSST''. Uitsluitend natuurlijke ingrediënten worden door Ringers verwerkt tot de kostelijke bonbons, die ieder nog steeds prijst om den heerlijken, zuiveren smaak. Kies dus Ringers op uw bons. U ontvangt dan een voudig verpakte bonbons van goede kwaliteit en U bent zeker van het volle gewicht aan onbeschadigde, ongekneusde bonbons. K 2167

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3