KLAROEN GELDERLAND Stadsnieuws DE WEEK jÊm» r Zaterdag 10 October UilfieMeeAt WIEH1NGEN Marktberichten Wijziging dienstregeling Werftrein aibiSt JüSüSÜ.°p d* ttrus,e* op Tivoli weer open? F, G, H, I,J, K cn L Atlas-nieuws H.R.C.-nieuw8 Hermes-nieuws Predikbeurten Waar de bloesemknoppen springen In den fruittuin Gelderland, Woont een volk, dat alle dingen Critisch keurt en met verstand. Hier, waar ook het kopje dririken Aan veel eischen moet voldoen, Hoort men steeds den lof weerklinken Van die heerlijke KLAROEN NIEMEIJER'S KOFFIE SU RROG A AT 1 definitief is vastgesteld op Wat arbeiders Vgrlrtk Alkmaar later Naar wij vernemen zal met ingang van a.s. Maandag de Werftrein een gewijzig e .reg^in8' kltjgen, zulks in verband met een wijziging van den diensttijd de? werf. Per 19 October a.s. wordt de dienstregeling wederom veranderd. Beide gewijzigde diensten vindt men hieronder. Alkmaar St. Pancras Heer Hugowaard Nrd. Scharwoude Zijdewind Schagen Oudesluis Anna Paulowna Breezand Koegras De Kooij Den Helder Van 517 October. Aank. Vertrek 6.07 stopt 6.21 6.22 6.30 6.31 stopt 6.47 6.48 stopt 7.04 7.05 stopt stopt stopt 7.32 Vanaf 19 October Aank. Vertrek 6.53 stopt 7.07 7.08 7.16 7.17 stopt 7.33 7.34 stopt 7.50 7.52 stopt stopt stopt 8.19 Naar wij vernemen zijn er verge vorderde plannen om binnenkort het Heldersche publiek weder van filmvoorstellingen 'te kunnen doen bijwonen. Vermoedelijk met ingang van Zondag 11 October zal een aan vang worden gemaak t met deze vertooningen welke in Tivoli wor den gehouden en wel eenmaal per week, op Zondagavond. Mocht de belangstelling van dien aard zijn, dat velen teleurge steld moeten worden, dan zal waar schijnlijk ook de Zaterdagavond benut worden. Dit bericht zullen vele bioscoop liefhebbers met instemming be groeten. Reeds meermalén zijn er vragen in dit opzicht geweest en de vooheen bestaande bezwaren schij nen thans ondervangen te zijn. Wij komen %ierop nog nader terug. Afhalen schoenen formulieren YVy vestigen er de aandacht op, dat diegenen a.s. Maandag en Dinsdag in de gelegenheid wor den gesteld tot het verkrijgen van een aanvraagformulier voor schoenenbonnen op het Distri butiekantoor wier geslachts naam aanvangt met een der letters F, G, H, I, J, K of L. GESLAAGD. Aan de Universiteit te Groningen Biaagde voor het Arts-examen, le gedeelte, onze vroegere stadgenoot, de heer F. P. H. v. Dalfsen. BURGERLIJKE STAND DEN HELDER van 1 October 1942. Bevallen: M. E. TesselaarKlaas- sen, d. Overleden: D. Minneboo, v. 72 j., wed. W. v. Diest. Gehuwd: L. J. Schouten en A. A. Noordijk; W. F. Godefrooi en M. Kramer; T. van Daele en H. van Egmond. DISTRIBUTIEBESCHEIDEN GESTOLEN. Ten nadeele van een bewoner van de Tuinstraat werden een aantal distributiebescheiden gestolen. Een onderzoek wordt ingesteld. INBRAAK IN DE REIGERSTRA AT Bij een inwoner in de Reigerstraat werd ingebroken. De onverlaten na men diverse levensmiddelen als buit mede. RUIT INGEGOOID. Door een bewonen van de K'aas Duitstraat werd aangifte gedaan, dat een ruit van een woning was ingegooid. BOONEN GEROOFD. Een landbouwer aan den Zanddijk deed bij de politie aangifte, dat on bekenden een paar zakken boonen gestolen hadden. Het waren pnge- dorschte boonen. AANGEHOUDEN. Aangehouden werd een persoon, die nog een maand gevangenisstraf tegoed had. Zondagmorgen elf uur komt Nieu we Niedorp naar Tuindorp om tegen Atlas te trachten de puntjes mee naar huis te nemen. Gezien de pres taties van N. N. wacht onze jongens een zware opgave, die alleen me inspanning van alle krachten tot een goed einde kgn worden gebracht. «Het elftal is: De Visser, d.; Slotemaker, Beger, a.; Buis, Post. C. v. Os, m.; De Boer, 't Hart, J. Wijker, Engel, G. Wg- ker, v. Het eerste elftal van HRC speelt Zondag a.s. een uitwedstrijd tegen Beverwijk 1. Het elftal is daartoe als volgt samengesteld: J. Dijkshoorn, d.; D. H. Bromlewe, D. Bot, a.; H. Kok, G. Stolk, W. Roomeyer, m.; J. Sanders, L. Koster, G. de Vries, G. C. Bakker, C. Hee- res, v. De roodjes moeten beslist winnen, willen zij niet te ver achterop raken. HERMES 1H.B.S. S (Heeren). Van de voor a.s. Zondag voor Her mes vastgestelde competitiewedstrij den is allereerst de wedstrijd voor de heeren, HermesHBS 3, alleszins een beschouwing waard. Verleden jaar behoorden de Bloemendalers tot de geregelde kopgroep en ook dit jaar zullen zij zeker een woordje meespreken. Voor Hermes, als debu tante, is deze club zeker een zware tegenstander. Ondanks de verande ringen, die Hermes noodgedwongen heeft moeten ondergaan, is zij toch niet zonder meer kansloos. Dit neemt echter niet weg, dat de wit- zwarten zich met een gelijk spel reeds ruimschoots tevreden mogen achten. Hierop zullen wij het dan ook maar houden! De aanvang van den wedstrijd is gesteld op 2 uur. HERMES 1 O.K. 2 (Dames). De Hermes-dames staan eveneens voor een zeer moeilijke opgave. Zij ontvangen n.1. bezoek van het Am- sterdamsche O.K. 2, dat eveneens tot een der sterkste ploegen van haar afdeeling gerekend wordt. Ook hier zullen dus de Heldersche ver tegenwoordigsters alle krachten rtioe- ten inspannen om een zoo gunstig mogelijk resultaat te bereiken. Vermoedelijk zal ook hier een ge- ljjk spel niet ver beneden de ver wachtingen liggen. Deze wedstrijd vangt reeds om 12.45 aan. Goede Nederlanders weten, dat zij hun volk dienen, door lid te worden van den Neder- landschen Volksdienst. ZONtïAG 4 OCTOBER. Westerkerk (Helden der Zeeplein) V.m. 10.30 u., Ds. H. Cramer van: Schoort. Geref. Kerk (Bethelkerk). V.m. 10 u., Cand. v. d. Bom, van Scheveningen. N.m. 3.30 u., Ds. van Nieuwkoop, van Anna Paulowna. Julianadorp, n.m. 6 u., Ds. van Nieuwkoop. Anna Paulowna, n.m. 6 u., Cand. v. d. Bom. Herst. Ev. Luth. Gem. (Weezenstr.) V.m. 10.30 u., Ds. Meiners, van Am sterdam. Chr. Geref Kerk (Steengracht). V.m. 10 en n.m. 5 u., de Heer J. Rebel Doopsgezinde Gemeente. V.m. 10.80 u. Gemeente-ochtend. Oud-Katholieke,Kerk (Langestr. 78) Geen dienst. Evangelisatie (Palmstraat). Geen zangdienst. V.m. 10.30 u., Candid. Borghardt. Evangelisatiegebouw (Vijzelstraat) Zondag, v.m. 10.30 en n.m. 5 u., Samenkomst. Zondag n.m. 12.15 en 2.30 u., 2*>n- dagsschool. Woensdag n.m. 7.30 u., Bijbelkring. Donderdag, n.m. 8 u., Bidstond. Vrgdag, n.m. 7.30 u., Zangdienst. Leger desxHeils (Spoorgracht 35). V.m. 10 u., Heiligingsdienst. N.m. 7 u., Verlossingsdienst. 12 u. Zondagsschool. A.s. Maandag 2.15 u. Vrouwenkrans. A.s. Dinsdag 7.30 u., Schriftlezing. TEXEL. ZONDAG 4 OCTOBER. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Visser. Oosterend, v.m. 10.30 u., Ds. Kok. Den Hoorn, v.m. 11 u., Ds. Wesseldijk De- Cocksdorp, v.m. 10.30 u., Ds. Salm. De Koog, n.m. 3 u., Ds. Kok. Oudeschild, v.m. 10 u., Ds. Tinholt. Doopsgezinde Gemeente. Den Burg, n.m. 7.30 u., Ds. Knot. De Waal, v.m. 10.30 u., Ds. Knot. Geref. Kerk H.V. Oosterend, v.m. 10.30 en nm. 3.30 u., Ds. v. d. Plas. Den Burg (Geb. Eben Haezer) nm. 4.30 u., Ds. v. d. Plas. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Kap- teyn. Openingsdienst voor de catechisatie. Maandcollecte. St. Maarten, geen dienst. Koedijk, nam. 3 uur, Ds. Van den Kieboom. Heerhugowaard, voorm. 10.30 uur, Ds. de Mooy. Veenhuizen, geen dienst. Oude Niedorp, geen dienst. Nieuwe Niedorp, 's av. 7.30 uur, Ds. Nell. Warmenhuizen, nam. 3 uur, Ds Nell. Groet, zie Sehoorl. Schoorl, vorom. 10 uur, Ds. Boeke. 11.15 uur Zondagsschool. Burgerbrug, voorm. 10.30 uur, Ds Witkop. Doop. Eenigenburg, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Biemen. St. Maartensbrug, zie Burgerbrug. in Feiten en Fantasieën Hollands Glorie met een luchtje Heelt U van de week gelezen van dien man, die, teneinde één enkel pakje shag te bemachtigen, een collectie rupsen naar binnen werkte? Natuurlijk heeft U het gelezen. Het ware daarbij interessant een enquête uit te schrijven over de wijze waarop de lezers hierop gereageerd hebben. Onzes inziens geldt hier dat degelijk gezegde van „gek is lastig", en waarschijnlijk zullen er meer zoo over denken. Overigens zullen er ongetwijfeld velen zijn, die zich een dergelijke handel wijze zeer goed kunnen voorstellen en tot nog wel sterker staaltjes in staat zijn als het gaat om de felbegeerde toeback te verkrijgen. Hoever het al gekomen is met de rookende heeren der schepping bleek mij dezer dagen, wandelend in Haarlem. Daar ontwaarde ik een étalage, volgeladen met sigaren. Althanshet leken sigaren. De voorwerpen heet ten: „rookstangen", en zijn bestemd om opgeknabbeld, gezogen en gesabbeld te worden. Dit rooken, zuigen en sabbelen geeft blijkbaar de sensatie van rooken, terwijl genoemde stangen bovendien den vorm van echte sigaren hebben. Het getuigt van wijs beleid, dat de Overheid voorschreef, dat er met dikke zwarte letters op ieder pak rookstangen ge schreven moet staan„Geen tabak", op dat anders het gevaar niet denkbeeldig te achten ware, dat binnen zékeren tijd gewone sigaren geconsumeerd en de namaak-stangen gerookt ujerden Men beleeft wel gortiger dingen in deze roerige dagen Hollands Glorje schijnt als boek een grooter succes geweest te zijn dan als tooneelstuk. Ik sprak enkele lieden, die het geval in Casino meegemaakt hadden, en ze betreurden heviglijk hunne pennin gen en verloren tijd, die ze aan deze weinig glorieuze glorie besteed hadden. Hoe zulks mogelijk is....? Tenslotte zijn theater-directeuren ook geen waarzeggers en de Casino-directie werkt niet met koffiedik en ei. Daar nevens werd het stuk opgevoerd in alle prominente theaters des lands. Zelfs in het super-gerenommeerde Haegsche Scala liep het gedurende enkele weken, zoodat de verwachting gerechtvaardigd was, dat het dan wel één Zondagmiddag in Nieuwediep kon loopen. Het was, eerlijk gezegd, een soort sof en de ware tooneelliefhebbers hebben zich van ergernis zitten opvreten. Als dergelijke lieden het vaderlandsch tooneel naar boven moeten brengenwat zal er dan van terecht komen. Schrijver dezes h§eft niet het recht er meer' van te zeggen, aangezien hij niet het twijfelachtige voorrecht genoot per soonlijk deze tooneel-moord te beleven. Hij had wel, eenige jaren geleden, de twijfelachtige eer een ander stuk van het zelfde ensemble te mogen verslaan. Dat was het beroemde Biechtgeheim Zelden zagen wij zotter, dwazer, senti- menteeler, afgetakelder en dilettantisti- scher gedoe dan dien avond. Reeds toen was het een wonder hoe men met derge lijk fraais voor de heeren durfde komen. Sedertdien schijnt er weinig veranderd te zijn. Men is op den ingeslagen weg, be gonnen met het Biechtgeheim, voort gegaan en is inmiddels aangeland bij Hollands Glorie. Het is hiertegen, dat wij willen protes teeren. Het is zonder meer onfatsoenlijk om De Hartog's boek te misbruiken tot vlag, die deze belachelijke lading moet dekken. Het "is artistieke diefstal van het ergste, soort en daarbij bedriegerij van zwaar kaliber. Wellicht komen deze heeren nog wel eens terug in Nieuwediep. Accoord. Maar dan zonder biechtgeheim en Hol- landsche glories, doch met tooneel, dat inderdaad op dien naam aanspraak mag maken. Zoo is het volksmisleiding, geld- klopperij enexcuzes le mot zwendel. Tenslotte, curiositeitshalve, nog dit: enkele dagen geleden stond er in de krant een advertentie, waarin vriendelijk werd verzocht om „Moppie", een weg- geloopen poes, terug 'te brengen. Een kennis van mij was dusdanig met het lot van Moppies eigenares begaan, dat zij iedere losloopende kat aan een scherp onderzoek onderwierp en middels „Mop pie Moppie Moppie in formeerde of hij naar dien naam luister de. Het resultaat was, dat niet minder dan 9 zwervende Moppies acte de présence gaven en tijdelijk opgenomen moesten worde?. Waarmee we maar willen zeggen, dat je altijd voorzichtig moet zijn, ook als het weggeloopen poesen betreft, die Moppie heeten en d'rlui baas kwijt zijn. ™\7, i™ Gratis proefl«s van da nieuwe schriftelijke methode. Iln 8 mnd. vlot spreken en schrijven. Elke week een les. ENGELSCH el DUITSCH ..12.- p. m. - MIDDENSTANDSDIPLOMA I 2.85 p. m. - NEDERL. TAAL EN CORRESPI 1.55 p. m. BOEKHOUDEN HANDELSRf 1.05 p. m. NEDERLANDSCH TALEN INSTITUUT - ROTTERDAM (Het Instituut met ruim 1000 cursisten) BON als brief zenden. Gratis les van |^(No. 63 Naam adres te fhoï KOM IK MET MIJN CAS UIT Op al deze vragen en nóg veel meer geeft dit boekje U het juiste antwoord. Voor 10 cent ontvangt U het franco, 'n Best en handig boekje 1 Twee-en- dertig klóeke bladzijden vol goede wenken, met kennis van zaken samen gesteld en duidelijk geïllustreerd, om U terdege te helpen den winter zon der veel ongemak door te komen. Vraag het vlug, lees het, bestudeer hetVolg al dien wijzen raad op en U zult zien, dat U er profijt van heeft. Vul nó in uw eigen belang onderstaan- den bon in, want uitstel wordt afstel. PUBLICATIE V. h DEPARTEMENT HANDEL. NIJVERHEID 'EN SCHEEPVAART t k. HET RIJKSKOLENBUREAU De Directeur van het Bureau Aardappelverbouw te Arnhem deelt aan belanghebbenden mede, dat de sluitingsdatum voor opgave van te scheu ren graslanden in de provincies Utrecht, Noord- Holland en Zuid-Holland aan genoemd bureau des v.m. 10 uur. Opgave moet uitsluitend geschieden op de daarvoor bestemde formulieren, welke verkrijg baar zijn bij het Bureau Aardappelverbouw te ARNHEM. Oudesluis, voorm. 10.30 uur, Mej van der Veen. Schagerbrug, zie Oudesluis. Kolhoni, nam. 2.30 uur," Ds. Van Biemen. Speciale dienst voor jongeren en ouderen. Wieringerwerf, nam. 7.30 uur, Ds Meijer Drees. Koorzang. Maandcollecte. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, Ds. Vorstman. Hippolvtushoef, voorm. 10.30 uur. Ds. Van Beek. Doop. Den Oever, nam. 2.30 uur, Ds. van Beek. Julianadorn, voorm. 10.30 uur, Ds M. van Wiehen. Oudkarspel, geen dienst. Noordscharwbude, voorm. 10.30 uur Ds. Nell. Winkel, nam. 3 uur, Ds. de Mooy Dirkshorn, geen dienst. Broek op Langendijk, voorm. 10 u., Ds. M. C. Koole. Openb. Bel. des Geloofs. Nam 3.30 uur, Ds. Koole Bedie ning H Doop. Zuldscharwoude. voorm. 10.30 uur Ds. J. v. d. Winden. Jeugddienst Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10.30 uur Ds. Oosterbaan. Burgervlotbrug, nam. 2.30 uur, Ds Oostprhaan. Broek op Langendijk, geen dienst Nieuwe Niedorp, voorm. 10.30 uur. Da. Rothfusz. Geref. Kerk. Schagen, voorm. 10 uur en nam 2.30 uur, Cand W. H. de Boer. hulpprerf! te 's-Gravenhage-W Kolhom. voorm 10.30 uur, Ds Visch. Voorbereiding Nam. 3.30 uur, Cand. Blom, van Den Haag. Langereis geen dienst. Broek op Langendiik, voorm. 10 u en nam. 3 30 uur, Ds. Donner. Voorher. H. Avondmaal Noordseharwoude (in de Ned Herv Kerk), voorm. 9 uur en nam. 4.30 uur, Dr. Riehel. Evangelisatie. Schagen, voorm 10.15 uur, Cand C. M. Graafstal, van Amsterdam. Breezand voorm. 10 uur en nam 3.30 uur de heer Boon. Sehagerbriig. voorm geen dienst Nam. 2.30 uur (in de Npd. Herv Kerk) de hper F. van Rossum. Sehagerhrug. Woensdagav. 8.30 u bijeenkomstChr Jongemannen vereen, in hel Kvangelisntlegeb The Star of Hope Wssion Tulianadorp. voorm. 10.30 uur en nam. 4 uur. de heer Besselaar van Amsterdam KOEGTtAB JTTLTANAOORP KOEGRAS-NIEUWS. Zondagmiddag om 2.30 uur speelt Koegras I tegen W. Waard II. Dit beloqft weer een aardig partijtje voetbal te worden. Daar M. Hey- bldk weer meespeelt, zal deze de back-plaats innemen. Het tweede elftal gaat naar Geel-Zwart II. Bedrijfsbijeenkomst op „Gemeentewerken" Het plaatselijk kantoor van het Nederi. Arbeidsfront deelt mede, dat een Bedrijfsbijeenkomst op Gemeen tewerken, Kerkgracht, zal worden gehouden op Donderdag 15 Oct. te 11.30 uur v.m. Bij een bedrijf te dezer stede is door den plaatselijken leider van het Nederi. Arbeidsfront als medewer- ke van den soc. voorman voorge steld J. Henning. Bijzonderheden over de Ziekteverzekering Specialistenhulp kan nimmer wor- dten ingeroepen zonder dat dit door den huisarts wordt noodig geoor deeld. Bij een eventueele oogziekte gaat men dus eerst naar den huis arts, die zoo noodig naar den specialist verwijst. Verloskundige hulp kan In begin sel uitsluitend worden verleend door een vroedvrouw, die bg het fonds is aangesloten. Alleen in plaatsen en in gevallen, waar' geen vroedvrouw beschikbaar is, kan de hulp van den huisarts worden ingeroepen. Deze kan zoo noodig een specialist ontbieden. Indien de vroedvrouw doktershulp noodig oordeelt, kan zij deze inroepen. Opname in een ziekenhuis kan niet plaats vinden dan op medisch voor schrift en onder toezicht vanwege he' fondsbestuur of van den contro leerend-geneesheer, die aan het fonds is verbonden. Van groot belang is, dat in dit geval het daarvoor be stemde formulier door den huisarts wordt ingevuld, onderteekend en bij he' fonds wordt ingeleverd. Bg ver zuim hiervan bestaat zeer veel kans, dat alle kosten, aan de opname ver bonden, op den verzekerde worden verhaald. Niemand late zich dus op nemen alvorens overtuigd te zgn, dat aan deze overigens eenvou dige voorschriften is voldaan. In bepaalde gemeenten (b.v. Am sterdam) worden ziekenhuizen van gemeentewege geëxploiteerd en is de gemeente-arts als controleerend- geneesheer der ziekenfondsen aange wezen. In dat geval ligt de beslis sing omtrent wentueele ziekenhuis opname bij den gemeente-arts. OP HET DRIETAL. Op de voordracht ter benoeming van een Secretaris-Penningmeester van het Heemraadschap .Wieringen" komen de volgende namen voor: No. 1 M. Kooij Szn. te Wieringen: 2. R. Dijkstra ie Huisduinen (Den Helder): 3. J. Blokland te Wester- land (Wieringen). Met nadruk wijzen wij er op, dat bg de beslechting van eventueele meeningsverschilU tusschen verze kerden en fondsen in de eerste plaats zal worden nagegaan, of verzeker den zich voldoende rekenschap heb ben gegeven van het feit, dat ook door hen aan de bestaande voor schriften is voldaan en niets Is na gelaten, wat redelijkerwijs kon wor den verwacht. LEEUWARDEN, 2 Oct. Veemarkt. Aanvoer: 102 stie ren; 395 vette koeien, 954 melk en kalfkoèien f 310—665, 415 pin ken f 210—266, 778 graskalveren f 60120, 124 nuchtere kalveren, 952 weideschapen f 75126, 204 lam meren f 40—60, 14 vette varkens 119 kleine biggen f 20—56 per s%tuk, 162 bokken en geiten, 120' paarden. Totaal aanvoer 4340 st. Eierhandel. Kipeieren 6V2 10.45 ct. per stuk, handelsprijs f 1.321.37 per Kg. Eendeieien 7.6—8.1 ct. per stuk. Pluimvee. Slachthanen f 1.50 —2.50, slachtkippen f W)-2 75, jonge hanen f 1—2.25, jonge dui ven 40 ct. per stuk; konijnen f 1 per Kg. Vereeniging van Zuivelmaatschap pijen. Edammer kaas 20 plus f 0.87, 40 plus f 1.12, Goudsche kaas 20 plus f 0.87, 40 plus f 1.12, Broodkaas 40 plus f 1.12, Leidsehe kaas 20 plus f 1.02. Stemming: geen. Geen aanvoer. ALKMAAR, 2 Oct. Kaasmarkt. Aangevoerd: 14 stapels, wegende 26.812 Kg.: Fa- briekskaas 20 plus f 43.50, 40 plus f 56.—. Handel vlug. URK, 30 Sept. De prijzen waren heden: kuilpallng 74 ct., lij naai 0.681.90, snoek baars 68 ct., roode baars 36 ct, voorn 2230 ct., spiering 40 ct., pos 10 ct., alles per kg; nest 50 cC. per bak van 37% kg. IJMUIDEN. 1 October. Prijzen per kg.: Tarbot f 8—3.50: griet f 5.—2.50; tongen f 7.50—1; middelschol f 3.—; fel. middelschot f 2.50. kl. schol 2e soort f 2.— 3e s. f 0.80, 4e srt. f 0.50, bot f 1.schar ]e sft- f 0.60. 2e srt. f 0.30; vischpuf f 0.10: gullen f 0.80; wijting f 0.80; pieterman f 1.50; poon ie srt. f 3.— 2e srt. f 1.20 horsmakreel f 0.40. Prijzen 2 October: Tarbot per kg. f 8.00—f 3.50; tong per kg. f 7.50—f 1.00; griet per kg. f 5.00—f 2.50; kleinmiddel schol f 2.50kleine schol 2e srt. f 2.00; 3e soort f 0.80; 4e soort f 0.50 gullen, f 0.80; pieterman f 1.50; roode oon le soort f 3.00; 2e soort f 1.20; schar le soort f 0.60; 2e srt. f 0.30; horsmakreel f 0.40; wijting f 0.88; wijting dicht f 0.80; vispuf f 0.10. Alles per kg. K 2167

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3