Het leven ir) de woestijn is hard Beverwijk-HRC 4-5 Stadsnieuws jubileum Marktberichten Willy Derby's Wat arbeiders LnteAeM&fit Bekendmaking VoeJttol Helder weerstaat T*IJ*B*B« KoAflkd KVHI-ADOSII 11-3 Texel I-Watervogels I l-l Goede resultaten van Hermes Interview met veldmaarschalk Rommel Sinds Juli 2500 vijandelijke pantserwagens vernietigd E*n groot succes Zondagmiddag heeft in het Casino een groot publiek genoten van een alleraardigst kleinkur.stprogramma met als hdofdachotel het optreden van Willy Derby, die hier zijn 25-jarig Jubileumfeest kwam vieren en daar bij bijgestaan werd door eenige goede krachten op variété-gebied. Het programma begon met het optreden van Ronald Wagter, die als conferencier het pu bliek met eenige welgeslaagde „mop pen" in de juiste jstemmlng wist te brengen. Hierna kondigde Wagter het optreden aan van het danspaar „de Boyas", dat een aardige wals opvoerde. Na het danspa, r werd een korte •chets ten tooneele gebracht door „de Boyac" en Ronald Wagter. Deze •chets viel bijzonder in den smaak. Het optreden van Derby. Hierna kondigde Wagter Willy Derby aan, die onder daverend ap plaus op de Bühne verscheen. De jubilaris zong, begeleid door Eugene Stanley, aen jubileumlied, waarin hij het publiek dankte voor de harte lijke ontvangst, die hem steeds ge durende deze 25 jaren ten deel was gevallen. Zooals verwacht, haalde Derby oude herinneringen en oude liedjes op. Zoo begon hij met 't zingen van zrjn eerste succesnummer „Moeder". Hierna volgden nog gedeelten uit an dere bekende schlagers o.a. uit: ,,'t Schooiershart", „Pinda-Pinda", „Daar bij dien molen", en „Figaro". Dat het publiek zich niet onbetuigd liet en volop mee zong, behoeven wij wel niet te stipuleeren... En toen Derby daarna neg zong: „Scheiden doet lijden", „Verloochen nooit uw vaderland" en „de bruiloft van Jan sen", kwam er aan het applaus haast geen einde. De heer Wassink spreekt Derby toe. Voordat de pauze intrad, kwam eerst de heer Wassink, directeur van het Casino, Willy Derby toespreken namens het Heldersche publiek. Hierin zei hij o.a. dat, toen Derby 25 jaar geleden voor 't eerst optrad, dit geschiedde gedurende den oorlog in 1917, maar dat de vrede spoedig was gevolgd. De heer Wassink sprak den wensch uit, dat dit nu ook spoedig het geval mocht zijn. Als verrassing overhandigde hij daarna mede namens het publiek een smake lijke verrassing, die door Derby ten zeerste werd gewaardeerd. Na de pauze zorgde Ronald Wagter weer voor verder amusement. Dit keer trad hij op als snelteekenaar De aardige ca- ricaturen, die hy maakt, deden het goed, vooral t en personen1 uit de zaal het onderwerp voor een teeke- ning vormden. Daarna dansten „de Boyas" een acrobatgndans, „Wervelwind" ge naamd. Voorts verscheen Derby ten tweeden male. Hij bracht nu eenige nieuwe liedjes ten gehoorc en enkele bekende melodieën, waarvoor andere woorden gekozen waren. Zoo was er een brief van een distribu tieambtenaar aan zijn verloofde, een liedje, dat i het teeken des tijds geschreven was. Verdir nog een Tangolied en „Beroepsdanseur". Toen Derby het publiek ten slotte een „tot wederzlens" toeriep, brak een spontaan applaus los, als antwoord en als dank voor een zeer, geslaagden jubileummiddag. W. Blokker. BURGERLIJKE STAND DEN HELDER 2 en 3 October. BEVALLEN: N. E. Sanders— Schoonheden, d.; A. KramerStaal man, z.; M. van HalenBregman, z.; R. Otten—Otten, z. GEHUWD: G. J. A. Toes en J. H. Nikkel: L. S. Mullens en J. Helder. ONDERTROUWD: P. v. Buren en G. Kramer. OVERLEDEN: J. Visser, m„ 47 j. Het Ned. Arbeidsfront, afd. Den Helder, deelt mede, dat de zittings uren van de Dienst voor Rechtsbe scherming worden gehouden W oene- dags van 3—5 en van 7—8 uur in het kantoor in de Spoorstraat 112. P. Bakker, Proeftuinweg 4, Julia- nadorp, is voorgesteld als pl. mede werker Landbouw. De wnd. Commissaris van Po litie te Den Helder maakt be kend, dat ingevolge de Veror dening 100 van 1942 ook de be zitters van niet-complete bui tenboordmotoren verplicht zyn geworden een toestemming aan te vragen tot het onder zich hebben van onderdeelen van buitenboordmotoren, zooals b.v. de motor, het omhulsel, de aan drijfas en de scheepsschroef. De aanvraag om een derge lijke toestemming moet morden Ingezonden bij den Afdeehng commandant der Marechaussee te Alkmaar. Den Helder, 5 October 1942. De wnd. Comm. v. Politie, K. HELDER. HRC wint op verdiende wijze Onfalra tweedt helft In een door de roodjes zeer goed gespeelden wedstrijd tegen Beverwijk is H.R.C. in het bezit gekomen van twee kostbare punten. Vooral de eer ste helft van dezen wedstrijd was eèn lust om te zien, het opbouwen en af werken van de Racing-aanvallen deed ons denken aan het H.R.C. van eenige jaren terug. In 'de achterhoede was Stolk de man die volkomen het veld beheerschte,. terwijl Sanders in de voorhoede de bezielende motor was. Tot tien minuten na rust stond deze strijd dan ook op hoog peil; toen be ging één van de Beverwijkers de fout die een zoo'n mooien strijd in een rom melig einde deed uitgaan. Op een wijze die met voetbal niets te maken heeft, werd'Sanders, terwijl hij niet eens in het bezit van den bal was, geschopt en dit geval was aanleiding tot een gooi- en smijtpartij; hierin had de scheidsrechter onzes inziens 'n betere houding moeten aannemen. Ge lukkig herstelde hjj zich later iets door een der belhamels uit het veld te sturen, doch de wedstrijd was be dorven. Over den strijd het volgende: Als de scheidsrechter het signaal geeft voor den aanvang, zien we H.R.C. verschijnen met een invaller voor Roomeijer, die vervangen werd door Schippers. Direct is het een vin nige strijd en het H.-doel komt dan ook spoedig in een gevaar, doch Stolk en z'n mannen zijn op hun post en weten het spel te verleggen. Verschil lende goede aanvallen rollen op het B.-doel af en de doelverdediger doet goed werk. Als er pl.m. zeven minuten gespeeld is komt de gevaarlijke B.- rechtsbuiten in het bezit van den bal en met een goeden voorzet heeft B. de leiding genomen. Dit werkte als olie op het H.R.C.-vuur en niet lang aou B. haar 1O-voorsprong behouden. Direct na den aftrap neemt H. het offensief in handen en als we denken dat de B.-keeper gepasseerd is, brengt de paal redding. In regelmatige gol ven komt H. opzetten en doelpunten blijven dus ook niet uit. Harde kogels van Sanders, Heris en Schippers doen de B.-veste trillen. In de 21e minuut geeft Heris een pracht van een voor zet en de toesnellende Sanders kopt schitterend in en de stand is 11. B. tracht thans het spel naar de H.-helft te verleggen, doch aanvallen van dezen kant stranden op buitenspel. Steeds sterker wordt de druk op het B.-doel en de corners zijn niet van de lucht. Schitterend worden deze geno men door de H.R.C.-vleugels en stichten dan ook meerdere malen on rust in het B.-kamp. Uit een dezer hoekschoppen wordt dan ook het tweede H.-doel punt geboren en het is Sanders die er met een harden kopbal de laatste hand aan legt. Dan komt B. nog eens gevaarlijk opzetten doch Dijkshoorn geeft geen kans. Tien mi nuten voor rust is het de Vries die zijn club een 31-voorsprong verschaft uit een goeden pass van Sanders. Even dachten we dat H.-voorsprong nog be dreigd zou worden, doordat een hands- geval even buiten het beruchte gebied de achterhoede op den proef stelde. Met een veiligen 13-voorsprong voor H.R.C. kwam de rust. Na de thee was het Wederom H. die het spel voor zich opeischte en dank zij goede schoten van Sanders, was de stand sppedig 15. Toen kwam het moment dat dezen wedstrijd deed ver knoeien zooals boven vermeld. De B. keeper liet in deze zijn vereeniging in den steek en verliet het veld. Met 9 man ging B. verder en zette alles op den aanval. H. wordt dan ook vol komen ingesloten. Door het ruwe spel waren de lichte H.-spelers volkomen van den kook gebracht en eenige fou ten in de rechterhoede leverden B. ook weldra 2 doelpunten op. Doq^ spoedig werkt H. zich los en is het de aan voerder van B. die zich als verdienste lijk keeper liet zien, die handelend moet optreden. Uit een vermeend H.- buitenspel wordt het 4e doelpunt der Beverwijkers geboren met een vlie gende schot is het de 1.-binnen die den bal langs Dijkshoorn schiet. Met H. in den aanval klinkt het eindsignaal en heeft H. volkomen verdiend gewon nen. Verdiende 30 overwinning Helder heeft TIJLB een flinke Nederlaag toegebracht op een wijze, welke de eenig juiste ma nier was om te zegevieren, n.1. met enthousiasme den Haarlem mers het spelen te beletten. Het was al direct een verrassend begin in dezen wedstrijd, want voor dat de menschen goed en wel zaten hadden we reeds drie geblesseerde spelers, waarvan Vooral Wagenaar er niet best aan toe was. Na nog enkele minuten meehu >pelen verliet hij het veld, waarna Burgers de gelederen kwam aanvullen, e Leur kwam nu op de linksbinnenpla&ts en ineens zat er gang in de Helder-voorhoede, weg wa de loomheid, weg was de afwach tende houding en veelal door De Leur werden gevaarlijke aanvallen onder nomen. Rottier "'erd daardoor ge vaarlijker dan ooit te voren en ook Krab als linksbuiten was een open baring. Tusschen dit vurige drietal in opereerde Vonk als altijd even rus tig en beheerscht (soms wel eens te kalm) en meesterlijk waren zijn af gegeven ballen. De Helder-formatie is zc lang niet slecht, want ook v. d. Bogaerde deed als linkshalf heel goed werk; hoofdzaak blijft echter enthousiasme, want zonder dit sterke wapen had Helder zeker verloren. Duidelijk kon men tusschen de be De jongste boer kreeg de hoogste prijs! Klaas Koopman mocht „Bos- ma 29" van grootvader Reyne vasthouden. Dit prachtdier werd op den fokveedag te Barsingerhorn in de rubriek oudere koeien met IA ge classificeerd. Foto Kuiper. drijven door zien, '.at TIJBB een heel goed, elf tal heeft, had Helder ze ook even losge!a;en, we weten zeker dat de nederlaag gevolgd was. Er stond bij de gasten een rechtsbuiten, die zoo' in de le klasse kan komen en ook de rechtsbinnen was bijzonder goed. Alleen de baofcs waren minder sterk en het was dan ook niet vreemd, dat Helder door zwak spel van deze spelers en geholpen door hun' eigen doorzettingsvermogen reeds na 20 min. met 20 de leiding had. Ferst was het De Leur, die keu rig doorliep en even later Rottier, die een kans netjes benutte. Deze voorsprong was een stimulans en als zoodanig heeft hij dan ook gewerkt. Enorm veel kansen kreeg Helder nog voor rust, waaruit zelfs nog twee doelpunten ontstonden, maar de eer ste was door Rottier's verkeerde afhouden ongeldig, terwijl de tweede buitenspel was. Kort voor de rust had de TIJBB-keeper een doelwor- steling te doorstaan, waarbij wel driemaal werd ingeschoten, maar evenzoo vele malen werd de bal weer gekeerd. Zeer zeker had Helder in die periode nog een doelpunt ver diend, maar d stand bleef tot de rust ongewijzigd. Burgers had na de rust bijna suc ces, maar zijn kopbal werd uitste kend gekeerd. Aan den anderen kant k :eg Kenter ock at werk en zelfs belandde een bal op dé lat. Opval lend slecht plaatste Kenter dezen middag en op dt punt mag hij zich wel eens oefene Overigens ging de tweede helft gelijk op; wij voor ons dachten, dat TIJBB nog wel zou op halen, maar de witjakken weerden zich keurig en voegden zelfs nog een derde doelpunt aan de score toe, hoewel Rottier nu wel buitenspel stond. Het was de eenige fout van den scheidsrechter en hjj was dus meer als voldoende. Ondertusschen heeft TIJBB de eerste nederlaag en Helder de eerste overwinning. Zondag speelde KVH 1 een thuis wedstrijd tegen c'os 2. Zooals de cij fers reeds landu'rtden, was het een spel van kat en muis en waren de Nieuweaiepers over al c linies ster ke-. Van den aanvang af nam KVH hte spel i h. nden en het zeer sterke aanvalsvak, waarin voo.al de dames Luder.' en Wagemaker prachtig spel demonstreerden, had dan ook weinig moeite om binnen 10 minuten twee goals te scoren. Ook de tweede aan val speelde aar.ig, hoewel het samen spel te weinig over vier menschen ging en zoodoende het verrassende element, dat den len aanval ken merkte, ontbrak. Toch wisten zij Vrij spoedig*!weemaal te scoren, zoodat KVH dus al gauw een 40 voor sprong had. Voor rust werden hier nog 2 doelpunten aan toegevoegd, zoodat de rust kwam met 60. Na de rust ping het wat meer ge lijk op, daar begrijpelijkerwijze KVH het wat kalmer aandeed en Ados poogde te redden wat er nog te red den viel. Zóodomde wisten dg Hori- neozen driemaal te scoren tegen de Nieuwediepers vijfmaal, zoodat het einde kwam met een verdiende 113 overwinning voor KVH. Scheidsrechter Maas leidde uitste kend. De wedstrijden van KVH 2 en KVH 3 werden beide op onbegrij pelijke redenen afgelast. Zondagmiddag had op het Sport terrein te Dep Burg, na drie jaar competitie-rust, de eerste thuiswed strijd plaats van Texel 1 in de vierde klas van den N.V.B. Ondanks het' zeer lastige uur was de belangstel ling voon,dezen wedstrijd groot; het terrein was in buitengewoon goede conditie en het weder bizonder fraai. Texel bracht een elftal in 't veld van meerendeels jonge spelers, en kele ouderen bevonden zich nog tus schen deze ploeg, waarvan dezen middag A. Huizinga in de midden linie opvallend mooi werk heeft ge leverd. De wedstrijd werd geleid door scheidsrechter Goudswaard, die in alle opzichten voor zijn taak bere kend was. Reeds vanaf len aanvang van den wedstrijd bleek Texel een veldmeer- derheid te bezitten, deze werd na de rust nog aanmerkelijk grooter. Wa tervogels w rd veelal op eigen ter rein teruggedrongen, doch geenszins gevangen gehouden; integendeel, de uitvallen der bezoekers, die aanvan kelijk nog vrij talrijk waren, lever de een voortdurend gevaar op, te meer daar de aanvallen door een uit stekend spelende middenlinie werden g teund. Nog geen kwartier was de wedstrijd oud, toen Texel driemaal achtereen op vrij fortuinlijke wijze aan een doelpunt ontkwam. Daarna kreeg eenigen tijd de achterhoede van Watervogels het zwaar te* ver antwoorden, waarbij een schuin in geschoten bal, die tegen den zijlat aankwam, juist naast •ging en een schot van Witvliet, zeer nabij het doei gelost, juist over ging. De meeste aanvallen in deze periode werden evenwel door de zich zoo bui tengewoon goed opstellende doelver dediger van Watervogels afgeslagen. Onverwachts namen de gasten daar na de leiding; bij een schermutseling voor 't Texel-doel glipte een betrek kelijk zacht schot van den rechts binnen of middenvoor Beumkes uit de handen; 10 voor Watervogels. Hiermee kwam de pauze. Na de rust heeft Watervogels er alles op gezet om den voorsprong te behouden. Het meerendeel der spelers van die club bleef achterspe len en verdedigde langen tijd met zeer veel succes; 't bleef evenwel spannen voor 't doel van de gasten. Tijdens een zeer gevaarlijken aanval sloeg een der verdedigers den bal met de hand voor 't doel weg, het geen den scheidsrechter niet ontging; penalty volgde. H. Neijens plaatste zich achter den bal en doelpuntte feilloos, 1—1. Daarna kreeg Beumkes het in het Texel-doel bizonder moeilijk, toen na een corner, driemaal achtereen een schermutseling voor zijn veste ont stond. Beumkes kwam echter als overwinnaar uit dezen moeilijken strijd tevoorschijn. Daarna kwam het einde met een gelijk spel, 11. JUJtJANADORP KOEGRAS-NIEUWS. Zondagmiddag speelde Koegras I tegen YVieriugerwaard II. Koegras was over alle linies sterker. De uitslag van deze match werd dan ook 60 in het voordeel van Koegras. Oevrigens was het een matige wedstrijd, tempo jon gens, tempo. Koegras II verloor met 01 van Geel Zwart. sUoc&ey> Deze Zondag is voor Hermes wel bijzonder succesvol geweest, want zoowel het eerste heerenelftal als het eerste dameselftal, die beide sterke tegenstanders tegenover zich gesteld Zagen, wisten zich met flinke over winningen, resp. 52 en 30, van de eerste punten te verzekeren. Hermes heeft in dezen wedstrijd getoond, dat het ploegverband on danks enkele wijzigingen niet geleden heeft en dat zij zoo spelend, nog tot diverse verrassingen in staat zullen zijn. Vooral de. voorhoede heeft veel aan schotvaardigheid en doorzettings vermogen gewonnen en in tegenstel ling met verleden jaar zijn de straf- corners tot een gevaarlijk wapen ge worden. Over den wedstrijd het volgende. Hermes is reeds direct in het offen sief en spoedig denken we Hermes de score te zien openen, doch wonder lijk genoeg is het H.B.S., dat uit haar eersten aanval reeds de leiding weet te nemen, 01. Hermes zit echter niet bij de pakken neer en spoedig is, dank zij Ottervanger, de stand gelijk. Hoewel geen mooi doelpunt, geeft het Hermes nieuwe kracht ën het is Last drager, die Hermes met een goed schot de leiding geeft, 2—1. Na de rust is Hermes direct weer voor het H.B.S.-doel en na eenigen tijd is het v. d. Haagen, die de score verhoogt tot 31, waarna Lastdrager er zelfs de vierde aan toevoegt, 41 Bij een van de sporadische uitval len van H.B.S. begaat v. Straaten een fout, die hem noodlottig wordt. 42. Direct daarna besluit Pottinga een snelle run met een goed schot, dat den stand definitief op 5-2 brengt, waarmede dan ook het einde komt. Hoewel direct iets sterker, nadden we niet gedacht, dat de Hern^sdames een dermate overtuigende overwin ning zouden behalen. De achterhoede van de Amsterdammers waa goed op dreef en wist tot aan de rust den stand 00 te houden. Na de rust, toen mej v. d. Plas een strafbully in een doelpunt had omge zet was "de fut uit de O.K.-ploeg ver dwenen en zoodoende kon Hermes den stand, dank zij verdienstelijk aanvals- spel, tot 30 opvoeren. De Hermesdames toonden evenals de heeren, dat zij dit jaar weer ge vaarlijke tegenstanders zullen zijn en we kunnen dan ook met vertrouwen de volgende wedstrijden tegemoet zien. p IJKSMIJWSTER dr. Göb- bels heeft in zijn woning vertegenwoordigers ontvangen van de Duitsche en de buiten- landsche pers, om hun gelegen heid te geven tot een ontmoe- - ting met generaal-veldmaar- schalk Rommel, die op het oogenblik te Berlijn vertoeft. Dr. Göbbels stelde de aanwe zige journalisten aan den ge- neraal-veldmaarschalk voor en gaf in eenige woorden van wel kom uiting aan zijn voldoe ning, dat het vertegenwoordi gers van de pers gegund is, een der beroemdste en succes- vo'ste Duitsche legerleiders persoonlijk te leeren kennen. l Vervolgens kreeg generaal-veld- maarschalk Rommel het woord, die een uitvoerige uiteenzetting gaf van den strijd in Afrika. „U zult begrijpen, zoo zei hij. dat ik met u slechts kan praten over hetgeen er gebeurd is. Wat er nog gebeu ren gaat, valt hier buiten beschou wing. De strijd in Afrika is ge voerd onder zeer moeilijke oms'tan digheden en wel schouder aan schouder met onzen Italiaanschen bondgenoot. Met trots kan ik zeg gen, dat wij erin geslaagd zijn, den Engelsehman de positie te ont nemen. die hij in het gebied van de MiddoMandsche Zee reeds ver overd had. Hoewel onze militaire kracht verge'eken met de ziine numeriek zeer in de minderheid was. Maar de kwaliteit van onze troepen en van de leiding beeft ons de over winning verschaft. Da poort van Egypte In Dnitsche handen. Thans staan wij honderd kilome ter van Alexandrië en Cairo en heb ben wij de poort van Egypte .in handen, en wel met het voornemen, ook hier handelend op te treden. Wij zijn er niet naar toegedaan, om ons na korteren of langeren tijd weer te laten verjagen. Zooals de Fuehrer in zijn jongste rede reeds zeide: ..Men kan er zeker van zijn: Wat wij hebben, houden wij vast". DE strijd in Afrika, zoo vervolg de de veldmaarschalk, is van- maand tot maand feller geworden. De strijd in de woestijn is hard. Vooral de klimaatsimioeden zijn zeer moeilijk, jnaar mch weer niet zoo moeilijk, crat wij Duitschers uit het hooge Noorden daaraan niet gewend zouden kunnen raken. Tot mijn groote blijdschap zijn alle manschappen, die thans worden af gelost, bereid, om terstond terug te keeren, wanneer er weer iets gaan de is. Ook willen zij soms in het geheel niet weggaan, maar met het oog on de gezondheid is het nood zakelijk, hun verlof in een ander klimaat te geven: De afstanden, die wij heb ben afgelegd, zijn zeer groot. Van Tripolis staan wij thans 2300 kilometer verwijderd. Wan neer men dit op een kaart van Europa vergelijkt, doen deze afstanden oneindig aan. Het le ven in dr woestijn is hard voor den Duitschen soldaat. Hij ziet slechts zand, vertoeft steeds onder de brandende zon en heeft te lijden van de vliegen. Maar hij vecht taal, verbeten en dapper, zooals wij ver wachtten. 2500 vijandelijke pantser wagens vernietigd. Na deze algemeene uiteenzettin gen van den generaal-veldmaar- schalk werden nog eenige vragen gesteld. Op de vraag omtrent de waarde van het Amerikaansche oorlogsmateriaal in Noord-Afrika antwoordde Rommel: „Wij, hebben het Amerikaansche oorlogsmate riaal in den laatsten veldslag in groote hoeveelheid leeren kennen, waaronder ook de „pilot". Reeds in vroegere gevechten hebben wij ken nis gemaakt met Amerikaansche pantserwagens, die evenwel niet van belang waren. Zij waren slecht gebouwd en gepantserd. De nieuwe Amerikaansche pantserwagens, die wij aantroffen, zijn reeds aanzien lijk betere strijdmiddelen. Maar zij liggen reeds alle achter ons front. Dat was voor ons geen slech te vangst. Ook de „Pilot" is aan on ze pantsergrenadiers, de pantseraf- weer en het luchtdoelgeschut ten offer gevallen. Ik geloof, dat wij sinds Juli 2500 pantserwagens ver nietigd hebben! OP de vraag naar de ervaringen met de Engelschen als woes tijnstrijders zeide Rommel: ,,De Engelsehen hebben zich ingebeeld dat zij de eenige goede strijder.- voor Afrika zijn. Stellig hebben zij rno<% ervaring dan wij. Doch reeds bij het eerste treffen met hen bleek, dat onze troepen niet bij ben ten achter stonden, doch den strijd zonder meer met succes kon den aanvaarden. De Engelschen hebben daarbij nog heel andere mogelijkheden, daar zij talrijke vreemde volkeren als Meoris, kor pensnellers, enz. gebruiken. Dit leidt tot oneerlijke strijdmethodtn. Het komt n.1. voor, dat/ Maoris een vooruitgeschoven post binnen dringen en eenvoudig alles om brengen wat zij aantreffen. Wan neec zulke methoden gebruikt worden, moet men me;t hardei methoden antwoorden. Daarover zijn trouwens ook onze Duitsche en Italiaansche soldaten het eens. Natuurlijk is ons een eerlijke methode van oorlogvoering liever. Noodelooze bezorgdheid. In antwoord op een opmerking, dat er onder het Duitsche volk be zorgdheid bestaat, dat de maar schalk zijn leven al te zeer aan het gevaar bloot stelt, antwoordde Rommel: „Ik kan u verzekeren, dat ik zulks niet meer doe dan strikt noodzakelijk is, maar tot dusver was de toestand in Afrika zoo, dat een leiding van den rug uit niet mogelijk was. Bovendien Itioet men bedenken, dat er op het strijdtoo- neel op elke plek gevaar aanwezig is. Ik houd ervan, om altijd daar te zijn, waar iets gaande is. Alleen op die manier kan ik onverwijld besluiten nemen. Men moet abso luut ter plaatse zijn en mag niet vertrouwen op koeriers en radiobe-' richten, die altijd vertraging te weegbrengen. Soms komt het op seconden aan." Een andere vraag Luidde: „Bent u zelf al met Engelschen in nauw contact geraakt?" Hierop antwoordde Rommel: „Eens in 't voorbijgaan heb ik een lazaret bezocht. Men behoeft zich om mijn persoon werkelijk geen zorg te maken. Ik pas wel op". Veel beloven, weinig geven... De Nederlandsche Volksdienst belooft niets, doch geeft alles. Blijft geen bnitenstaander, slnit U aan als lid. ANNA PAULOWNA. NIEUWE WEGENNAMEN De vroegere bestuurders zijn wel wel wat karig geweest met het geven van namen aan de wegen van onze gemeente. Zoo kregen wegen, waarvan enkele in eikaars verlengde liggen met andere is ook dit niet eens het geval é§n zelfden naam, hoewel het toch eigenlijk twee afzonderlijke wegen zijn. De burgemeester, overwegende dat het gewenscht is, dat iedere weg met zelfstandig karakter een eigen naam heeft,-besloot daarom: 1. De weg tusschen Zandvaart en Schorweg, tot heden beschouwd als deel van den Stoomweg, heet voortaan* J. C. de Leeuwweg; 2. de weg tusschen Zandvaart en Schorweg, beschouwd als deel 1 van den Meerweg, heet voortaan Wijdenes Spaansweg; 3. de weg van Schorweg tot Noordh. Kanaal, beschouwd als deel van den Koningsweg, heet voortaan Bergeenderweg; 4. de weg tusschen Middenweg en Zandvaart, beschouwd als deel van den Kleiweg, heet voortaan Wallerweg; 5. de weg vanaf den Rijjtsweg Kleine SluisAfsluitdijk naar de Van Ewijcksvaart (het verlengde van den Balgweg) heet voortaan Sluisweg. TEXELSCHE MARKT. De wolvee-aanvoer was veel grooter dan de vorige week. Voor al de rammenhandel was belang rijk, er werden weder goede prij zen betaald, hoogste prijs f250. Schapen deden ook beste prijzen, hoogste prijs f 130.Lammeren golden f 36.tot f 75.Verder werden vooral voor biggen hooge prijzen betaald, f 40.tot f 48. voor matige dieren. 5 Koeien, pr. f 375f 550; 23 Schapen, pr. f 85f 130; 34 Lam meren, pr. f 36f 45; 40 Rammen pr. f 135f 225; 5 Nuchtere kalve ren, pr. f 25f 35; 7 Biggen, pr. f 40f 45; 60 Kippen, pr. f 3f 5; 25 Konijnen, pr. f 2-—f 7. PURMEREND, 6 Oct. Koeien, totaal 815 stuks: 540 vette koeien voor de levering, $75 gelde koeien en melkkoeien: gelde kotien f 385490, melkkoeien f 500 —620. 38 Stieren voo,r de levering, 15 veulens f 400—600. 5 vette kal verenPvoor de levering, 128 nuch tere kalveren: voor de slacht voor de levering, voor de fok f 33—55, 1? vette varkens voor de slacht voor de levering. 118 bigeon f 14 iO. 1620 schapen f 4695, 220 '•okken en geiten f 2585. URK, 2 Oct. De pril zen waren heden: kuilpaling 74 ct„ lij naai 0.68—1 90, snoek baar» 68 ct., roode baars 36 ct„ voorn 2230 ct„ spiering 40 ct., pos 10 ct., alles oer kg; nest 50 ct. per bak van 37% kg. f

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3