Geraffineerde inbreker bleef ontkennen Problemen van den dag Verkoopstop voor talrijke artikelen MEISJES MET EEN WIL! Kindje door vader vermoord Chantage in den sluikhandel Hel jxtcM Kai-Kai Weerzinwekkend drama te Eindhoven Arrondissementsrechtbank te Alkmaar STAATSLOTERIJ RADIOPROGRAMMA Verkoop en aflevering al leen aan den detailhandel toegestaan. 's-GRAVENHAGE. 14 Oct. Binnen het kader van de door de overheid op economisch ge bied getroffen maatregelen is in de Staatscourant van heden gepubliceerd een beschikking van den secr.-gen. van het dep. van Handel. Nijverheid en Scheepvaart, waarbij de ver koop en aflevering door indu strie, groot- en tusschenhandel van een aantal artikelen met in gang van heden voorloopig is verboden. Daarbij zijn fabrikanten, groot- en tusschenhandelaren tevens ver plicht hun voorraden en wel naar aard. hoeveelheid en prijs van deze artikelen op daarvoor vast te stel len formulieren op te geven. Deze formulieren zullen binnen eenige dagen beschikbaar worden gesteld. Hierover zullen nadere mededee- lingen volgen. Bovendien zijn alle vóór deze beschikking afgegeven verkoop- en afleveringsvergunningen en ver leende dispensaties van een verkoop en afleveringsverbod vervallen. De goederen, waarvan de verkoop en aflevering door industrie- groot- en tusschenhandel (dus niet door den detailhandel) met ingang van heden is verboden zijn: Antiquiteiten, antieke stoffen, go belins, draperiën, speciale weefsels, badmutsen; haarnetjes; parapluies. parasols; geweven tasschen; knoo- pen. bijv. van parelmoer, hoorn, no- tenbasten. kunsthars, kunsthoorn. celluloidderivaten. enz.; kammen van kunsthars, kunsthoorn, cellu loidderivaten. enz.; reisdekens en voetmatten (niet van machinaal ge sponnen stoffen); manden vlecht werk; bezems; borstelwerk; kwas ten; naainaalden; luxe artikelen (bijv. artikelen van ivoor. resp. imi taties. van schildpad of imitaties, van parelmoer of imitaties, wasch- parelen of imitaties): Japansche ar tikelen (van hout of steen) en an dere kunstnijverheidsartikelen: imi tatiesieraden; ijzeren en verzilverde sieraden, kunstbloemen van weef sels of papier; fotografische artike len: artikelen van dierlijke stoffen vervaardigd; bamboestokken; huis houdelijke artikelen van hout; speel goederen, houten en ijzeren sport artikelen: badkuipen (bijv. bidets, spoelbakken, waschbakken. enz.); haarden, kachels: groote en kleine bijlen: hamers; broodsnijmachines; vleeschhakmachines; koffiezetma chines; ijslepels; tafelmessen; vor ken; couverts; strijkijzers; uit ijzer en staal vervaardigde sanitaire arti kelen; schaatsen, rolschaatsen, zak messen; aschbakken, schilderijen en prenten, gelijst of ongelijst met een verkoopsprijs van minder dan f 100: lampen, standaards van lampen en lampekappen; muziekinstrumenten; losse meubelen; Eau de cologne; parfums en andere reukmiddelen; haar- en mondwater; poeder, schmink; tandpoeder en tandpasta; cloches (ruwe hoed en vormen); ve ren; passementen; kanten, stoffen en ftuiers. Reistasschen en handkoffers van leder of imitatieleder; tasschen. por- temonnaies. acte- en boekentasschen portefeuilles, reisnécessaires van leder- of handweefstoffen, alsmede gedeeltelijk vervaardigd uit machi naal gesponnen stoffen, voor zoover deze niet de overhand hebben; pel terijen, leeren handschoenen. Steenen siervazen en vaatwerk; aardewerkartikelen; porseleinen ar tikelen (tafelgerei, siervazen. enz.) Gebruiksvoorwerpen van edelme taal (bijv. van zilver, verguld). Postpapier. Niet nakoming van deze verboden kan gestraft worden op grond van het economische sanctiebesluit. In het St. Jozef ziekenhuis te Eindhoven is overleden het vier weken oud zijnde kindje van de familie A., wonende in de Varen straat, dat eergistermorgen uit de ouderlijke woning werd ver mist. De moeder liet aangifte doen bij de politie, waarop onmid dellijk een onderzoek werd inge steld. De vader, die zich naar zijn werk begeven had, scheen van het ■verdwenen kind meer te weten, 's Nachts te twee uur had de moedèr het kind nog gevoed, 's Morgens om zes uur werd zij wakker gemaakt toen haar man liöh weer te bed begaf, waarbij lijn kleeren anders gerangschikt waren dan den avond te voren. •De man moest dus in den nacht gekleed het huis verlaten heb- De voorbereidingen voor de komen de collecte voor Winterhulp zijn in vollen gang. Op het kantoor van W.H.N. te Amsterdam worden de bussen ingepakt, welke in verschil lende plaatsen zullen worden uitge reikt. Polygoon-v. Bilsen-Pax Holland m. ben. De politie heeft daarop den man op zijn werk aangehouden en aan een verhoor onderworpen. Hij ontkende echter ten stellig ste iets van het verdwenen lcind te weten. Intussohen zocht de po litie huis en omgeving af en in een aan het huis grenzend schuur tje werd een afschuwelijke vondst gedaan. Dit berghok bevatte o.a. een ouden waschketel, welke tot vuilnisvat diende. Bij het openen van den ketel ontdekte men de kentjes, welike op het bedje van het kind gelegen hadden. Onmid dellijk werd het vuilnisvat leeg gehaald. Onderin bevond zich het kind met een strop om den hals. De dader had getracht het kind op deze wijze van het leven te be- rooven, vervolgens de dekentjes op het lichaampje geduvfd en den ketel met het deksel dicht afge sloten. Het kind, dat ongeveer zes uur in den ketel gelegen had, gaf nog teekenen van leven. De G.G.D. vervoerde het naar het St. Jozefziekenhuis. Vannacht is het echter® overleden. De vader, die een psychiatrischen indruk maakt, is gearresteerd. De economische rechter te Rot terdam heeft een drietal Rotter dammers, den 45-jarigen reiziger J. J. Kloen, den 30-jarigen grond werker A. Schroots en den 29-jari- gen slijper J. Hutteman, tot zware straffen veroordeeld, omdat zij niet alleen zwarten handel bedre ven, maar daarbij ook chantage ■pleegden. Het drietal zocht nl. contact met personen, die iets te verkoopen hadden, boden een flinken prijs, maar dreigden bij de aflevering der goederen met de politie, waar door zij in 't algemeen maar een deel van den reeds vastgestelden prijs betaalden. Zoo kochten zij van een jood 125 kg. zoetstof voor f 100 per kg. maar betaalden, na den. verkooper bang gemaakt te hebben, geen f 12.500, doch slechts f 700.—. Zij verkochten de partij weer voor ruim f 7500. Een partij rookartikelen, waar voor zij f 9000 moesten betalen, wisten zij los te krijgen voor f3000 en zij verkochten een gedeelte er van (de rest was gestolen) voor f 5700. J.l. Woensdag 30 September traden als eerste meisjesgroep der „De- fehlsstelle Niederlande" de Amsterdamsche BDM-meisjes ter appèl aan. Aan het einde van het prestatiekamp in den zomer 1942, over tuigde zich de hoofdmeisjesleidster Wilhelmine Hagemense van de bereidheid, van den scheppingswil en de innerlijke en uiterlijke dis cipline van de meisjes. Ter bepaling van de waarde van de afzonder lijke groepen bestaan de opgaven die aan de meisjes gesteld zijn. uit; wereldbeschouwing, sport, oorlogsinzet (NSV en oogsthulp). ar beid, zang en spel. De beste groep vertegenwoordigt den ban, en de drie beste groepen in het gebied zullen een prijs ontvangen. Vol Ijver zijn de meisjes in den zomer aan den arbeid geweest. Op het sportveld en bij het zwemmen gaven zij het beste. Op de thuis- ïden nigte W de namiddagen en avonden bij de soldaten in het lazaret. avonden ontstonden onder gezang en wereldbeschouwende scholing, een menigte speelgoed voor de NSV. Vroolijk en vol gezelligheid waren Nu staan allen aangetreden en toonen met trotsche vreugde, dat zij zich volkomen de opgaven bewust zijn, die het Duitsche meisje hier in Nederland te vervullen heeft: Voorvechtster te zijn voor de na- tionaal-socialistische idee en een voorbeeld voor allen, die eens de moeders van het volk zullen zijn. (Foto Peperkamp) Ondanks tal van bezwaren de omstandigheden. Midden in den zomer, die nu he laas weer voorbij is. heeft er in een pand aan den Kennemerstraatweg te Alkmaar een poging tot inbraak plaats gevonden, waarbij de inbre ker echter op het kritieke oogenblik gestoord werd in zijn werk en toen ijlings de beenen nam. Niet lang daarna arresteerde de Alkmaarsche politie een man. die zich in de nabijheid van het bewuste pand ophield en die bij zijn ver hoor een verklaring aflegde, welke op zijn zachtst uitgedrukt zeer eigenaardig was. De familie Uhbels heeft aan den Kennemerstraatweg een winkel in allerlei waren. Op een nacht in Juli werd mevr. Ubbels wakker van eenig lawaai, buiten in den tuin. Zij opende de balcondeuren van het slaapvertrek en zag een man staan bij een der ramen. Hü verroerde zich niet. doch toen mevr. riep: Wat moet jij hier? nam hij de beenen en verdween achter de schutting. Mevr. Ubbels maakte toen haar man wakker en samen gingen ze naar beneden. Ze ontdekten, dat in een kozijn van een raam een boor gat was gemaakt en dat eenige zak ken en kisten zout tegen de schut ting op waren gezet, kennelijk met de Dedoeling, om als „opstapje" te dienen. Telefonisch werd de politie gewaarschuwd, doch er kon geen vermoedelijke dader gearresteerd worden. De agent van de Brink gaf echter den moed niet op. hij speur de alleen verder en vond een zeke ren Th. C. N.. dien hij eens nader aan den tand voelde. Daar was reden voor: het was nauwelijks vier uur geweest en nog niemand bevond zich op straat. En nu was daar een man. in de buurt van de woning, waar men getracht had in te breken N. had een mooi verhaal klaar: Hij had in het Heiloërbosch geslapen Een partij saccharine, die f 1200 opbracht, hadden zij in handen weten te krijgen voor f 210. Aan deze drie zaakjes verdien den zij dus al meer dan f 10.000. K., die al verschillende malen ver oordeeld is, kreeg nu een jaar en drie maanden gevangenisstraf (ter wijl de bij hem in beslag genomen tabak verbeurd werd verklaard). S. kreeg tien maanden en H. G maanden gevangenisstraf, alles met aftrek van de preventieve hechtenis en was op weg naar de stad Dan kon hij wel meteen meegaan naar het politiebureau, vond v. d. Brink, die hem goed in de gaten hield en on derweg o.m. bemerkte, dat de man iets van de eene zak in de andere overhevelde. Bij het politiebureau liet de man plotseling iets vallen, wat een actetasch bleek te zijn. En daarin bevond zich o.a. een boor! Men zou zoo zeggen, dat de zaak nu verder zeer eenvoudig was, maar niets is- minder waar dan dat. Verdachte bleef namelijk ontkennen: hij had met de heele inbraak niets te maken. En die tasch Ja kijk, N. woont in Haarlem en was op den bewusten avond per trein in Alkmaar gekomen, waar hij met een zekeren Hendriks een handeltje in tabak zou doen. Die Hendriks woon de aan den Kennemerstraatweg en zou hem van het station afhalen. Maar hij was er niet en toen besloot N. om Hen driks maar tegemoet te loopen. He laas, Hendriks bleef weg en ineens was het middernacht geworden en dus te laat om nog een hotel te vinden en daarom was hii maar naar het bosch gegaan, waar hij geslapen had. En te gen een uur of vier Maar die tasch? Die had hij net even voor zijn aan houding gevonden en omdat hij dacht dat hij daarmee moeilijkheden zou kunnen krijgen op het politiebureau, had hij getracht ze te laten verdwij nen. Mr. de Brueys Tack meende, dat men hier te doen had met een zeer ge- raffineerden inbreker, die al acht ver oordeelingen wegen diefstal e.d. ach ter den rug heeft. Veel geloof kon spr. niet hechten aan het verhaal van ver dachte en waar de bewijzen overstel pend waren, vroeg spr. twee jaar ge vangenisstraf. Mr. dr. Buiskool meende, dat uit niets was gebleken, dat verdachte en de inbreker dezelfde personen zijn ge weest. Trouwens, waar deze verd. een zeer geroutineerd vakman is op het ge bied van inbreken, kan men niet aan nemen, dat hij fouten heeft gemaakt als waarvan hier sprake zou zijn. Hij zou n.1. gewacht hebben met de in braak tot des morgens half vier; een goed vakman breekt in in den nacht, als de slaap der onschuldigen het meest vast is Een goed vakman blijft na de mislukking van de kraak niet in de buurt, maar verdwijnt zoo gauw mogelijk en deze verdachte blijft juist in de omgeving! Spr. vroeg dus vrijspraak, omdat het wettig bewijs niet geleverd is. Uitspraak over 8 dagen. UITSPRAKEN. H. S., Den Oever, rijwieldiefstal, eisch 15 maanden, vonnis 8 mnd. G. S. Den Helder, rijwieldiefstal; eisch 15 maanden, vonnis 8 mnd. A. B.. Alkmaar, meineed; eisch 1 jaar vonnis 6 maanden. W. S.. Alkmaar, diefstal: eisch 8 maanden, vonnis vrijspraak. H. P.. Den Helder, verduistering; eisch 1 jaar. vonnis conform. P. J. V.. Den Helder, diefstal van textielgoederen; eisch 15 maanden, vonnis 1 jaar. H. van 't O., den Helder, diefstal van textielgoederen; eisch 9 maan den vonnis conform. J. V.. Baarn. diefstal distr.besch.; vonnis 1 jaar. NOG EENS DE MELKDISTRI- BUTIE. MEVROUW de G. te D en Hel de r is het niet eens met de cijfers, welke wii gaven over de melkdistributie. zulks naar aanlei ding van een vraag van een lezer (es) uit Groet. ANTWOORD: Inderdaad kon ons vorig antwoord aanleiding tot mis- verstand geven, omdat het door ons genoemde rantsoen slechts voor een beperkt tijdvak geldt. Wij laten daarom hier de juiste grootte van het melkrantsoen in de opeenvolgende perioden volgen: AVan pl.m. 20 weken vóór de ge boorte tot de geboorte: 1% liter taptemelk (eigen rants.) 4- 3i/<> liter gestand, melk (extra rantsoen) 5V± liter p. week. B Van de geboorte af tot pl.m. 6 we ken daarna: lVd liter taptemelk (eigen rants.) -f 3% liter gestand, melk (extra rantsoen), 5% liter gestand, melk (baby-rants.) IOVk liter per week. C Daarna" 13/i liter taptemelk (eigen rants.) -f 5% liter gestand, melk (baby rantsoen) 7 liter per week. Het rantsoen van den echtgenoot is steeds geheel buiten beschouwing gelaten, eveneens het extra „keu- ze"-rantsoen voor havermout en gort, óf brood, óf brood en boter. ATHLETIEK EN JEUGDSTORM. AAR aanleiding van een verslag in ons blad over atletiekwed strijden van den Nat. Jeugdstorm en de Hitlerjugend. waarbij o.m. het nummer „Handgranaatwerpen" werd vermeld, schrijft de heer P. Glas te Kampen ons o.m.: „M.i. spot zooiets met alle normen van sportiviteit, want hoe kan men van sportief oogpunt uit bekeken, waardeering hebben voor prestaties, die bij zulk een nummer geleverd worden en waarbij men zich dus oefent in handigheid in het gebruik van vernietigingsinstrumenten." ANTWOORD: De uitlatingen van dezen inzender geven weer eens het bewijs, dat men in sommige krin gen liefst alles, wat de nieuwe tijd brengt en doet, maar zonder meer afkeurt, zonder zich dus maar even in de materie te verdiepen. Want. afgezien van de vraag of het dan beter is zóó verweekelijkt te zijn en te blijven, dat men alles wat een meer of minder militair karakter heeft, liever niet aanroert. afge zien van die vraag had inzender kunnen weten, dat „sport" al dat gene omvat, wat gericht is op de ontwikkeling van het lichaam. In zender herinnere zich maar eens. welke eischen het N.O.C.-diploma stelde, het officieele diploma dus van 't even officieele „Nederlandsch Olympisch Comité" van vóór Mei 1940. Wie dit diploma wilde verwer ven. moest aan bepaalde eischen voldoen, ook t.a.v. de .verdedi- gingssport". o.m. op het gebied van boksen en schieten (ge weer- of pistoolschieten)! Als toelichting kunnen wii dan nog verzekeren, dat de handgra naat tot het verdedigingswapen gerekend wordt, evenals het pistool. Waarom mocht het N.O.C. het schieten wel op zijn program heb ben. doch de Jeugdstorm niet het handgranaatwerpen? Inzender is hier blijkbaar niet ob- HANDELAARS IN PERSOONS BEWIJZEN GEARRESTEERD. Die politie van Velsen heeft in samenwerking met de centrale recherche te Amsterdam, eenige bewoners van IJmuiden gearres teerd ,die handel dreven in per soonsbewijzen, welke tegen hooge bedragen werden verkocht. De aanhouding geschiedde in een woning in West, toen de IJmuide- naren eenige persoonsbewijzen aan een gegadigde te koop aan boden. De persoonsbewijzen zijn in beslag genomen en de hande laars naar IJmuiden op transport gesteld. BUITENGEBRUIKSTELLING VAN POSTZEGELS. Met ingang van 1 Januari a.s. worden buiten gebruik gesteld en derhalve voor frankeering ongel dig de in 1937 uitgegeven zomer en kinderpostzegels (frankeer- waarde resp. 1%, 5, 6 en 12% cent; 1%, 3, 4, 5 en 12% cent). FEUILLETON door HANS POSSENDORF 45 „Verduiveld, wat wilt u van me?" viel Alfano hem in de rede en het klonk als een kreet om hulp. „Dat u een paar minuten met me naar den een of anderen kleinen stillen bar gaat u kunt zelf be palen welken waar ik u mijn voorstellen ter bevrijding van uw broer kan voorleggen." „In wiens opdracht handelt u eigenlijk?" vroeg Alfano, terwijl hij een zijstraat in sloeg. „Soms op die van de dochter van mijn broer?" Livio Aifano had de dreigende woor den en de van haat fonkelende oogen van het elfjarige kind niet vergeten en jaren lang was hem Eromanga in de gedaante van een kleine duivel of kabouter in zijn droomen verschenen. „Ik ken geen dochter," verklaar de Foster droog. Enkele minuten later zaten de beide mannen in een kleinen bar en voerden fluisterend een haastig ge sprek. „Is u gek, mijnheer?" zei Alfano hoonqnd. toen Foster zijn voorstellen had gedaan. „Als ik geen medelij den had met mijn broer, zou ik hier niet met u zitten onderhandelen, maar ik kan toch niet zoo ver gaan. dat ik me zelf beschuldig van een daad, die hij bïgsan heeft." „Daar u niets ernstigs overkomen kan, zou een dergelijke zelfbeschul diging toch slechts een klein' offer zijn." „Een klein offer? Ik zou in San Francisco onmogelijk worden, nie mand zou meer met me om willen gaan." „U heeft genoeg geld om ergens ander te gaan wonen, waar niemand u kent. Natuurlijk zou ook uw vrouw, de vroegere verloofde van uw broer, hetzelfde moeten beken nen..." „Ik begrijp u niet," viel Alfano den jongen man in de rede. „Mijn vrouw is nooit met mijn broer ver loofd geweest, maar van het begin af met mij Rocco Alfano. Als u geen betere voorstellen hebt, dan die nonsens, dat ik mij zelf als misda diger zal aangeven en mijn waren naam omruilen voor dien van mijn broer, zullen we maar een eind aan dit onderhoud maken." Alfano stond ongeduldig op. „Bedenk u nog eens goed, mr. Al fano." Er zijn slechts twee mogelijk heden voor u. De eene is, dat u pro beert althans een klein, heel klein gedeelte van uw schurkenstreek jawel, een schurkenstreek! goed te maken door met uw vrouw alles te bekennen en te beëedigen. Dan kunt u naar een ander land gaan, waar niemand u kent. Uw broer zal dan in vrijheid worden gesteld, want uw verklaringen zullen de laatste schakels zijn in onzen bewijsketen. De andere mogelijkheid voor u is... enfin, ik heb niet de bedoeling met dreigementen aan te komen, de ge beurtenissen zullen dan wel voor zich zelf spreken." „Nu heb ik genoeg van dat ge klets," siste Alfano woedend. „Als u met een verstandig voorstel geko men was bijvoorbeeld om de po sitie van mijn broer door geld te verlichten of misschien een verzoek om gratie voor hem in te dienen, dan..." „Genoeg," viel Foster hem in de rede. „Bespreek alles met uw vrouw, die wel eenig belang zal hebben bij den loop die deze zaak nemen zal. Ik geef u drie volle dagen tijd om tot een besluit te komen. Vandaag is het Maandag. Donderdag om den zelfden tijd wacht ik u hier. Bedenk u goed! Vergeefs wachtte Philipp Foster drie dagen'later op dezelfde plek op Livio Alfano. Om een laatste poging te doen belde hij tegen den avond den reeder in zijn woning op. Een vrouwenstem zei: „Mijnheer Alfano is voor langen tijd op reis." „Spreek ik met mevrouw Alfano?" „Neen, met het dienstmeisje. Me vrouw is ook op reis." „En waar is mijnheer heen?" „Wie is u?" Foster noemde een willekeurigen naam. „Ik ken u niet, mijnheer,' zei het meisje, „en ik mag onbekenden geen inlichtingen geven. Wend u zich tot mr. Mc Kenna op het kantoor van de „Three Anchors Line" als u iets naders wilt weten." Nog denzelfden dag vertrok Phi lipp Foster met den nachttrein der Southern Pacific Railway van San Francisco daarheen, vanwaar hij enkele dagen te voren gekomen was: naar het kleine havenplaatsje San Diego, dicht bij de Mexicaansche grens. De reis duurde zes en dertig uur. Bijna den heelen nacht lag Foster wakker. Zijn opwinding was te groot en zijn gedachten waren te opstan dig om te kunnen slapen. Zijn zending was mislukt vol komen, daar bestond geen twijfel aan. Als ze gelukt was dan zou Ero manga op een spoedige bevrijding van haar vader hebben mogen reke nen. Maar of en wanneer zou het nu gelukken Rocco Alfano uit zijn ont zettende positie te verloren? Philipp Foster kon zich werkelijk geen ver wijten maken, want hij had zijn uiterste best gedaan en geen onhan digheid begaan. Ook had Eromanga er van het begin af aan rekening mee gehouden, dat Livio Alfano niet toegankelijk zou zijn voor betere gevoelens. Wie zou het den jongen Foster dan ook kunnen kwalijk ne men, dat naast deze sombere over peinzingen ook een dolle blijdschap in hem was over wat nu ging ko men: den kraaktocht met het iacht „Kai-Kai". J Toen hij meer dan drie maanden geleden Eromanga voor het eerst bh zijn vader in Melbourne had gezien was het vooral zijn zucht tot avon tuur geweest, die hem onmiddellijk vuur en vlam had doen zijn voor het vermetele plan van het meisje. Doch ook de indruk die Eromanga's per soonlijkheid op hem gemaakt had misschien onbewust had een rol gespeeld bij zijn snelle toestemming. Wordt vervolgd. jectief. Overigens merken wii op. dat het niet onsportief is. het lichaam te ontwikkelen volgens regelen, die eventueel militaire op vattingen zouden benaderen. Wij zien liever jongens met pit in hun lijf en geoefend om hun mannetje te staan, dan de zwetsende bleeke jongelingen met hun flodderende haren en kwasi-interessante. maar ziekelijke gelaatsuitdrukkingen. Ook thans mag bij onze jeugd ge rust het Geuzenbloed spreken. 500 GRAM JAM OP EEN BON. H U. te W. schrijft ons: ...Sinds langen tijd wordt er op den jambon 500 gram beschikbaar gesteld. Komt men echter bij den winkelier, dan krijgt men potjes van 450 gram. Zelfs de papieren noodverpakking bevat slechts 450 gram (uitgezon derd kunsthoning).. Nu wilde ik U vragen: kan men die 50 gram er bij verlangen? Volgens den winkelier niet daar hij beweert ook slechts 450 'gram op zijn bonnen toegewe zen te krijgen. Hoe zit dat nu?" ANTWOORD: Op een jambon voor 500 gram jam. stroop of honing moet inderdaad ook 500 gram worden af geleverd. Indien een pot of beker inhoudt 450 gram. kan men bij leve ring van 50 gram losse jam verlan gen. Indien de winkelier geen losse jam voorhanden heeft, verdient het wellicht aanbeveling, dat hij per keer dat er te weinig jam wordt af geleverd een door hem geteekend bonnetje afgeeft van 50 gram (het tekort dus) zoodat men op negen van deze bonnetjes van den betrok ken winkelier nog eens een pot of beker, inhoudende 450 gram ont vangt. De volgende hoofdprijzen zijn in de trekking van 14 Oct. uitgetrok ken: f 1000 6512 20088 21330 f 400 5777 12419 12457 f 200 9044 16480 16711 17531 f 100 5210 5628 6981 7315 7806 8025 8038 9241 9577 10592 1#036 14432 16132 17472 17792 VRIJDAG. Hilversum I. 415.5 m. 7.15 Lichte gr. pl. 7.30 BNO: Nieuwsber. 7.40 Ochtendstart (gr. pl.). 8.30 BNO: Nieuwsber. 8.40 Grapjassen en grapbroeken, voordr. 8.50 Viool en orkest (gr. pl.). 9.00 Oostersche in drukken (gr. pl.). 9.30 Spiegel van den dag (opn.). 9.40 Oostersche indrukken (gr. pl.). 10.00 Gerard van Krevelen en zijn orkest. 10.30 Voordr. 10.45 Gerard van Krevelen en zijn orkest. 11.15 Viool, cello en piano. 12.00 Alma nak. 12.05 Licht orkestconcert (gr. pl.). 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke ber. 13.00 Het Amusementsorkest, soliste en gr. pl. 14.00 Een goed verblijf in elk bedrijf, luisterspel. 14.20 Van alles wat (gr. pl.). 15.00 Klaar voor op name....? Draalen....!, gevar. filmprogr. 16.45 BNO: Nieuws-, zakelijke en beursber. 17.00 Afscheidsconcert door Egbert Veen, piano met een afscheidswoord door den Pro gramma-Directeur den heer J. C. Plate. 17.30 En hier is de Poppenkast. VI. 18.00 Omroep- Harmonie-orkest en Orgelspel. 19.00 Neerlands stem van het Oostfront. 19.15 Marschen en marschliederen (gr. pl.). 19.30 BNO: Nieuws ber. 19.40 BNO: Binnenl. zakelijk praatje. 19.50 Viool en plano. 20.15 Otto Hendriks en zijn orkest. 21.00 Schlager na schlager (gr. pl.). 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.00 Afwisselend: ,,Een lach een traan" (gr. pl.). 23.00— 24.00 Oevar. avondprogr. (gr. pk). Hilversum II. 801.5 m. *L157.40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtend gymnastiek. 7.50 Sportnieuws. 8.00 Technisch# voorlichting. 8.15 Berliner Philharmoniker (gr. pl.). 8.30 BNO: Nieuwsber. 8.40 Piano- rhapsodieën (gr. pl.). 9.00 Symphonie orkesten spelen walsen (gr. pl.). 9.I5 Voor de huis vrouw. 9.20 Symphonie orkesten spelen wal sen (gr. pl.). 10.00 Godsd. uitz. 10.30 Sym phonie orkest (gr. pl.). 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Kinderkoor (opn.). 11.30 Omroep Opera Orkest en solisten (opn.). 12.30 Programma- overz. 12.35 Orkestconcert (gr. pl.). 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke ber. 13.00 Streep- progr. 13.30 Kamermuziekprogr. 14.00 Godsd. uitz. 14.30 Arnh. orkestvereen. en solist. 15.30 Voor de vrouw. 16.00 Weensch progr. (gr. pl.). 16.45 BNO: Nieuws-, zakelijke en beursber. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Solisten, koor van de Ned. Bachvereen. en het Omroeporkest (opn.). 18.00 Het wekelijksche sportpraatje. 18.15 Marschen en marschliederen (gr. pl.). 18.30 BNO: Nieuwsber. 18.40 Spiegel van den dag. 18.50 BNO: De Jordaner vertelt over sociale nooden 19.00 Pusztklanken (gr. pl.). 19.15 Hoe de W,A. groeide. 19.30 Will Glahé en zijn orkest <opn.). 20.00 BNO: Eng. uitz.: „Holland's political aspects. (Voor de Radio- Centrales: Matrozenkoor (gr. pl.). 20.15 Viool en piano (gr. pl.). 20.45 Richard Strauss-progr. igr. pl.). 21.45 BNO: Nieuws ber. 22.00 BNO: Leidende staatslieden schrij ven. 22.10 Avondwijding. 22.2024.00 Zie Hilv. I. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. Hoofdredacteur A R Jonker Plaatsverv van den hoofdred. ouitenl en stadsnieuws Den Hel- er A C van Kampen Blnnen- report en streeknleuws A, Eriks Haagsch redacteur P "j H M Verberne. Den Haag Verantwoordelijk voor de adver tenties. Schager editie G Schoorl Schagen Verantwoordelijk voor de advertenties, Heldersrhe editie f Visser. Den Helder. -

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 2