„Baron Kneut" Afdeeling A vijf milliard Situatie aan het Egyptisch front onveranderd Machtig filmwerk van Willy Forst pa& vier millioen ;V Marktberichten T1VOLI: Stadsnieuws CASINO Problemen van den daq „De dagen van Australië zijn reeds geteld'' „Zeer zware en bloedige oorlog" Krijgsgevangenen werken in Japan BERLIJN: Kerk en zending p*ii9 Het is nog niet zoo heel lang ge leden, dat ons land overstroomd werd door operettefilms en er zelfs oneenigheid ontstond tusschen en kele bioscoopdirecteuren en ver slaggevers, welke laatsten de fan- tasielooze onzin van sommige ope rettes niet langer konden slikken. En toch zetten wij boven dit ver slag van de film „Operette", dat het een machtig stuk werk van Willy Forst is. En zij, die dit film werk van den genialen scenario schrijver, regisseur en filmster Wil ly Forst gezien hebben, zullen dit volkomen met ons eens zijn, Anderhalf uur lang hebben wij met een glimlach, die af en toe overging tot een spontaan gescha ter, het gebeuren op hetwittedoek gevolgd. En met spanning hebben wij het kleine stukje tragedie ga degeslagen en gezocht naar het sentimenteele tintje, dat echter niet aanwezig was. Neen, hier is een meester-regis- seur aan het werk geweest, die geen enkel detail heeft verawar- loosd, maar een suggestief film werk heeft geschapen, dat zijn weerga niet heeft en dat den bios coopbezoeker enthousiast en vol daan huiswaarts deed keeren, slechts met de gedachte, om indien mogelijk dit filmwerk nog eens te aanschouwen. Zoowel de muziek, zang als het spel waren buitengewoon, terwijl het scenario vlot, geestig en van een originaliteit was, die Willy Forst plaatst onder den grootsten van dezen tijd. Een stuk historie uit het operet televen in Weenen wordt behan deld in den tijd van Strauss, Mil- löcker en Franz von Suppé en het is niet mogelijk om den indruk weer te geven, die de buitengewone mu ziek van deze groote componisten op ons maakte. Melodieën, die tin tel enen bruischen van leven, ope- retteflitsen, die het beste van het beste geven, en een ensceneering, zoo rijk als zelden voorkomt. Men krijgt een indruk uit het Weenen van het midden van de vo rige eeuw, zooals het inderdaad ge weest moet zijn. De stad van licht en muziek, van begaafde compo nisten van directeuren van thea ters, die elkaar den loef afsteken, door de beste componisten en re gisseurs te engageeren en ten slotte de overgang van het afgezaagde operettespel naar het van leven tin telende tempo, waarin de nieuwe operette, verfijnd, levendig en boeiend haar intrede doet. Willy Forst als regisseur Jauner geeft een uitstekende vertolking van dezen figuur, die een omwen teling op operettegebied teweeg brengt. Maria Holst en Dora Komar ma ken door hun prachtige zang, hun vlotte spel en de charmante wijze van vertolking van hun rol, een on- vergetelijken indruk. Paul Hörbiger blijkt nog steeds te beschikken over prima spelca- paciteiten, terwijl Leo Slezak de fi guur van een Frane von Suppé op een bijzondere wijze uitbeeld en van hem een allerpleizirigst artist weet te maken. Geen wonder, dat deze film een opmerkelijk succes in ons land heeft gehad. Het wereld- aoowel als het Hollandsch nieuws gaven de-- ze week een groote verschei denheid :van interessante ge beurtenissen weer. Th. Bijlsma Jr. Zondagmiddag is in Casino op gevoerd het kluchtspel in 3 be drijven „Baron Kneut", waarin de bekende revuekomiek Siem Nieuwenlhuizen de hoofdrol ver tolkte. Het is Nieuwenlhuizen gelukt om de stemming er gedurende twee uur bij het publiek in te houden. Hij, als hoofdrolverto'.ker, is de ziel van dit gezelschap, de spil waar het geheel om draait. Zonder Nieuwenihuizen was dit stuik zonder eenige originaliteit geweest; nü verwekten de komi sche scènes, waarin deze komiek optrad, meermalen groote hilari teit Het motto van dit gezel schap „De groote kunst wordt niet betracht. Wij maken dat U schaterlacht", is inderdaad be waarheid geworden. Het tegenspel van Gerard Hart kamp als Dokter Vermeulen, vol deed minder. Dit spel was meer malen heel zwak. Beter was Pauline Hervé, als barones Oha- teau de Bazante, die het kcwni sche gebeuren goed aanvoelde en door haar vlotte spel veel tot het amusante geheel bijgedragen heeft. Al bij al: een onbelangrijke midldag, waarbij wèl veel gelachen is, doch waarbij het spel al te veel malen onder peil bleef. Het geen niet geldt voor Nieuwenhui zen. (Th. Bijlsma Jr.) TEXEL. BURGERLIJKE STAND TEXEL van 24 t/m 30 Oct. 1942. Geboren: Gerrit, z. v. D. Duinker en I. Boot; Maarten, z. v. J. Roeper en G. Mantje; Willem Jan, z. v. C. Smit en A. Maas; Jelly Theodora Aleida, d. v. H. W. Timmer en A. W. Witte; Johanna Elisabetl. Juliana Maria, d. v. P. Swarthof en J. M. A. C. Voorvelt; Elisabeth Maria, d. v. S. P. Hin en A. M. Commandeur; Jacob. z. v. J. Spigt en F. Kok; Mar- tinuo Wilhelmus, z. v. J. Witte en J. C. Reij. Generaal-veldmaarschalk Rommel bevestigt zijn valscherm voor een vliegtocht aan het front. PK Krempl-H H-St-P H m Ondertrouwd: C. C. Stalenhoef en H. J. Bakker. Getrouwd: J. Schraag en T. E. de Porto; S. Nota en G. J. Reus. Overleden: Job van der Vliet, oud 81 jaar, wed. v. Annetje Blom; Ma ria Wilhelmina Eliza Klingen, oud 59 jaar, geh. m. Maririus Knol. POLITIE. Gevonden: een bonkaart, een hon- denriem. BEVOLKING TEXEL. Ingekomen personen: B. Daalder, S 37; Jannetje Vonk, S 37; G. K. Nobbe, E 60a; Johanna van Wier, De Koog 181; Catharina J. Bakker, Den Burg, W. de Zwijgerlaan 110; Augustina E. L. Bakker, Den Burg, W. de Zwijgerlaan 110; Magdalena J. Roos, Den Burg, Schoonoordweg 1; Catharina M. Timmerman, Den Burg, W. de Zwijgerlaan 1. Vertrokken personenHendrikje Fokken, naar Meppel, Sluisgracht 19. K. F. Raschke, naar Zandvoort. An- tje Vis. naar Schoterland, Oranje woud, Altenalaan 41. Jantje Huizin- ga, naar Leeuwarden, Wijnhorster- straat 16; G. Bobeldijk en echtgen., naar Zijpe, I 73. W1ERINGEN GEVONDEN. Gevonden: een kinderjasje. Verloren: een kindertaschje. Inlichtingen bij den gemeente bode. ANNA PAÜLOWNA. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen: M. A. Rawie, Balgweg 49 van 's'-Gravenhage, Wou- wermanstraat 120; H. J. Semp, Nar- cissenstraat 21 van Lisse, Je Poellaan 24; A. van Pijpen, Zandvaart 44 van Amersfoort, Utrechtscheweg 266; Th. C. A. Dames en gezin, B. Lovink- straat 7 van Oostvoorne, Duinlaan B 8; mej. M. Scheucker, Nieuweweg 11 van Texel, Cocksdorp 31; mej. M. C. Jon- gejan, Molenvaart 118 van Den Hel der, Brakkevgldweg 49; L. N. Onder water, Koningsweg 22 van Lisse, Ka naalstraat 158; mej. A. E. Moeijes, Schorweg 16 van Schagen, Burghorn J 36; W. Kuiper, Zuiderweg 2 van Wieringermeer, Slootdorp, Ulkeweg A 36; F. J. de Haan, Molenvaart 69 van Schermerhorn A 59; F. A. M. da rijs, Molenvaart 379 van Rotterdam, Bellevoysstraat 65; C. A. Degenhart, Molenvaart 289 van Haarlem, Midden weg 48; Joh. Naber, Stoomweg 7 van Zijpe, Oudesluis H 75; C. W. van Oor schot, Grasweg 39 van Warmond A 101; mej. H. J. van der Waal, Molenvaart 91 van Haarlem, Hazepaterslaan 24; J. R. Veuger, Molenvaart 113 van St. Maarten C 101. Vertrokken personen: P. Meijer naar Uitgeest, Limmerweg 4; Jac. Meilink, naar Terschelling, Striep 7; F. J. van Laere naar Zaandam, Meidoornstraat 74; mej. G. Glasbergen naar Andijk, Oosterdijk 54c; J. Hoogesteger naar Wieringen, Smerperweg 2; J. Smit en gezin naar Den Helder, Stakmanbosse- straat 52; mej. C. M. Caspers naar Noordwijk, Offemweg 54; A. van Mar- le naar Hasselt, Achter de Muur A 52; P. C. H. van Nuland naar Schagen, Magnusstraat C 163; mej. J. N. Hoo- maijers naar Amsterdam, Kattenbur gergracht 31; P. Vermaire naar Am sterdam, Linnaeustraat 100 II! L. van Klaveren, naar Sassenheim, Molen straat 13; F. M. van den Berg, naar 's'-Gravenhage, Prinsengracht 14; R. Schouwvlieger naar Zijpe, Boschweg I 42. Goede Nederlanders weten, dat ztj hun volk dienen, door lid te worden van den Neder- landschen Volksdienst. A ONDERLINGE «W f VERZEKERING MAATSCHAPPIJ™ QCVCSTIQD TC 'S-6RAVENHA6C RCSTUUUl. C. F. C. f AN RC10EH TUCKCIt, A. A. B. SOCfT'V MA Ai HOUT IJlt, L k 8R0B6EM. L HIL Sedert de oprichting der Maatschappij, op 16 Juli 1940, werd in de afdeeling A. verzekerd aan woon huizen, inboedels, inven tarissen, boerderijen enz. (tot een maximum van f50.000,voor een totaal van GULDEN. verdeeld over meer dan 500000 objecten. In de afgeloopen 4 half jaar-perioden werd aan schade vergoed ruim GULDEN Voegt ook Uw belang bij het groote geheel en neemt deel in de steeds groeien de risico-spreiding! Vraagt inlichtingen bij Uw ASSURANTIE BEZORGER ER IS VOLDOENDE BESCHUIT. Mej. K. S. te Nieuwe Niedorp vraagt ons hoe het mogeliik is. dat zij op haar 8 beschuitbonnen per week met moeite slechts 3 rol kan loskrijgen bii haar kruidenier. Vol gens den winkelier is er slechts 10% beschikbaar. Dit lijkt haar onwaar schijnlijk; er moet toch beschuit voor de kinderen zün. ANTWOORD: Volgens de betrokken instantie wordt voor het bakken van beschuit steeds een zoodanig kwantum bloem toegewezen, dat de in omloop zijn de bonnen kunnen worden ingewis seld. Klachten omtrent schaarschte aan dit artikel werden dan ook nog niet vernomen. Het is natuurlijk mogelijk, dat de leverancier soms weinig beschuit voorradig heeft, doch dan moet de belanghebbende eens naar een anderen winkelier gaan. Het D.N.B. meldt uit Sjanghai: Hirota, de woordvoerder van de Japansche ambassade, heeft vol gens Domei op de persconferentie van vandaag medegedeeld, dat de oorlog in den Stillen Oceaan na de Japansche overwinning in het Zuidelijke deel daarvan, in een nieuw stadium is gekomen. Hij gaf als zijn meening te kennen, dat d.e Engelschen en Amerikanen onver mijdelijk al hun bezittingen aldaar zullen verliezen, waarmede zij slechts contact via zee onderhou den. Wij wisten reeds voordien, dat de Amerikaansche vloot slechts op papier bestond, zoo verklaarde Hirota, doch thans is het ons na de jongste gevechten duidelijk ge worden, dat het met haar slecht gesteld is. De groote factor, waaraan de Ja panners bijzondere waarde hechten is het feit, dat, onvërschillig wel ke inspanning de Vereenigde Sta ten zich ook zullen getroosten om hyn vloot te versterken, deze nooit voldoende zal zijn om de Japan sche marine doeltreffend te be strijden. Vervolgens merkte Hirota op: Tsjoengking en Australië dienen niet te vergeten, dat de verbinding met hen alleen door de macht ter zee gewaarborgd kan worden. Hij voegde hieraan toe: „De dagen van Australië zijn reeds geteld". Nu de aardappelen en bieten vopr het grootste deel gerooid zijn, wordt overal op het land de wintertarwe gezaaid. Links de zaaimachi- ne, rechts de eg, die het zaad onderwerkt. J. C. Stevens-Pax Holl. m Kalinin over de positie der Sovjet-Unie. In een rede tot jonge kolchos- boeren sprak president Kalinin uit voerig over de précaire positie, waar in de Sovjet-Unie zich thans be vindt. De geleden verliezen waren „uiteraard niet onaanzienlijk" en vooral de landbouw was voor een moeilijke taak gesteld. Door de be zetting van de Oekraine en het Koe- bangebied was de graanvoorzieninsr geheël afhankelijk van de oostelijke gebieden, waar ieder zich „tot de grens van het menschelijk prestatie vermogen moest inspannen". Kalinin wees er verder op, dat de strijd „zeer zwaar en bloedig" is. Aan Duitsche zijde strijden legers van een reeks staten, die weliswaar behalve Italië niet groot zijn, maar toch was de Sovjet-Unie genoodzaakt „alleen" tegen vele Europee- sche landen te strijden. De Duitsehers hebben een gebied veroverd, dat tot de dichtstbe volkte gedeelten der Sovet- Unie behoort. Het ministerie van Oorlog pu bliceert een verordening over de tewerkstelling van krijgsgevange nen, die in Japa.n als arbeiders in belangrijke industrieën gebruikt zullen worden De krijgsgevange nen worden onderworpen aan een streng onderzoek naar bekwaam heid. karakter cn beroep. Zij wor den bezoldigd volgens de bepalin gen over de betaling van arbeid van krijgsgevangenen. Vaklieden worden tewei kgesteld bij de pro auctie van trans-portpiididelen en electrische toestellen, in d mijnbouw en bij technische on dernemingen.. De tewerkstelling is gebaseerd op de internationale overeenkomst van 1927. DE BRITSCHE VLOOT IN DEN INDISCHEN OCEAAN. Sedert de hevige aanvallen van Japansche vliegtuigen en oorlogs schepen heerscht in den Indischen Oceaan betrekkelijke rust. Wellicht zal de strijd in deze wateren door een actie van een der partijen ech ter spoedig opleven. De Engelsche vloot bestaat thans, naar het Ham burger F"remdenblatt meldt, uit de slagschepen Warspite, Resolution en Koyal Sovereign en liet vlieg kampschip Illustrious. Deze slag schepen van circa 30.000 ton zijn alle tijden^ den eersten wereldoor log voltooid en sedert dien gemo derniseerd. De Illustrious (23.000 ton) is een der nieuwe vliegkamp schepen en kan 72 vliegtuigen mee voeren. BEIERSCRE MINISTER-PRESI DENT OVERLEDEN. Ludwig Siebert, minister-presi dent van Beieren en president der Duitsche Academie, is op 08-jari- gen leeftijd overleden. INDUSTRIEELE ONTWIKKELING IN CIJFERS. Sedert 1922 is de bevolking der Italiaansche hoofdstad meer dan verdubheid en wel steeg zij van 700.000 tot bijna 1.5 millioen. Dit is niet alleen het gevolg van annexa tie der randgemeenten, maar voor al van de sterke industrieele ont wikkeling. Het aantal bedrijven, dat twintig jaar geleden nog 3000 bedroeg, was in 1939 tot 4750 geste gen. Het gemiddeld aantal arbei ders per bedrijf is eveneens toege nomen, zoodat het totale aantal meer dan verdubbeld is en thans 140.000 bedraagt. 'Eigenlijke frontlijn nog niet door gevechten beroerd. In bevoegde Duitsche kringen noemde men de situatie aan het Egyptische front Woensdagavond onveranderd. ..Als er iets veranderd zou zijn. dan hoogstens ten onzen gunste", werd hieraan toegevoegd. Ofschoon de Britsche pers en radio de laatste dagen hoog hebben opge geven van de moderne wapens, die men ditmaal tegen de Duitsch-Ita- iiaansche strijdkrachten zou inzet ten. "verklaarde men te Berlijn, dat de vijand tot dusver „geen verras sende nieuwe wapens" in het vuur heeft gebracht. Zooals reeds uit het legerbericht blijkt, hebben er langs het geheele front hevige gevechten plaats. De Engelsche aanvallen rich ten zich in het bijzonder tegen de Noordelijke en Zuidelijke uitloopers van de 60 K.M. lange grendelstel ling. die de Duitsehers en Italianen tusschen El Alamein en het Quatta- radal verdedigen. In het Noorden vinden de spilstrijdkrachten zich geplaatst tegenover de 50e North Humberlanddivisie, terwij] zij in het Zuiden tegenover de 51é Hignlan- derdivisie staan. In het centrum van het vijandelijk front staat een Br. Indische divisie. De aanval wordt verder ondersteund door Australi sche. New Zeelandsche. Zd.-Afri- kaansche. Br. Indische. Gaullisti sche. Grieksche en Noord-Ameri- kaansche formaties. Deze laatste verschijnen echter alleen in den geallieerden berichtendienst. Duit sehers. noch Italianen zijn er tot nu toe slaags mee geraakt. Het geheele offensief wordt gevoerd met Ameri kaansche wapens. Van bevoegde Duitsche zijde verklaart men. zon der verder in te gaan op de Brit sche beweringen ten aanzien van een doordringen in de Duitsch-Ita- liaansche stellingen, dat de voor naamste frontlijn der spilmogend- heden niet alleen nog intact is. maar dat er aan deze frontlijn nog niet eens gevechten plaats vinden. Omtrent het bericht van een bui- tenlandschen radiozender dat ge neraal Alexander met een vliegtuig neergestort en doodelijk veronge lukt zou zijn, beschikte men te Ber lijn over geen andere gegevens dan een dementi van de Britsche be richtgeving. Bij den harden strijd om Stalingrad Duitsche infanteristen voor hun grondbunkers in de stad. PK Heine-Transo-F-P H m Te Oudorp zijn de fundeeringen ge vonden van het kasteel Middelburg, dat graaf Floris V na zijn krijgs tocht tegen de Westfriezen liet bou wen. In den loop der 14de eeuw werd dit kasteel bestemd tot ambts woning van den rentmeester van Kennemerland en Westfriesland. Nadat het bouwwerk in 1517 door brand was verwoest, werden de resten gesloopt. De opgravingswerk zaamheden. Polygoon-Kuiper-Pax Holland m. AMERIKAANSCH VLIEGTUIG- MOEDERSCHIP IN DEN GROND GEBOORD. STOCKHOLM, 1 Nov. Naar de Britsche berichtendienst meldt, heeft het Amerikaansche ministe rie van marine bekend gemaakt, dat een "Amerikaansch vliegtuig- moederschip op 26 Oct. van de na bijheid van de Santa Cruz eilan den, op 260 zeemijl ten Noorden van Guadalcanar is aangevallen en door bommen van den vijand tot zinken is gebracht. De naam van het vliegtuigmoederschip wordt niet bekend gemaakt. ZITPLAATSEN EN PRIJS OPDRIJVING. Het verhoogen van de huur van zitplaatsen in de kerken is niet ge oorloofd in verband met de bepalin gen van de thans geldende voor schriften inzake de prijzen. Echter zijn ingevolge machtiging van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart de kerkvoogdijen, welke aangesloten zijn bij de Ver- eeiiging van Kerkvoogdijen in de Nederlandsche He vormde Kerk, voorloopig nog in een uitzonderings positie geplaatst. VRIJZINNIG PROTESTANTISME. Prof. dr. J. Lindeboom te Gronin gen schrijft in voortzetting van zijn beschouwingen over het Vrijzinnig Protestantisme in het „Weekblad" van den Nederlandschen Protestan tenbond thans o.m. het volgende: „Protestantisme in het algemeen werkt heel eenvoudig uitgedrukt vóór alles met de gegevens van de Schrift, en het verwerkt en ge bruikt deze (als het goed is) niet klakkeloos, maar historisch-redeljjk. Het gaat uit van de waarheid van die gegevens (in zooverre is het niet rationalistisch), aanvaardt die door gaans (ook al weer niet altijd!) als waar. Vrijzinnig Protestantisme gaat een stap verder. Het aanvaardt ook een openbaring van waarheid, die van buiten de Schrift tot ons komt: uit de natuur, uit den redelijken sa menhang der dingen, uit het eigen menschelrjk denken, het vrijzinnig protestantisme kent, eenvoudig ge zegd, tweeërlei openbaring, en acht zich gerechtigd beide aan elkaar te toetsen. Beteekent dit nu, dat alle open baring, die niet direct uit mensche lijk denken stamt, aan dat denken ondergeschikt moet worden gemaakt en bij niet-akkoordbevinding moet worden verworpen. Dit ware ratio nalisme op zijn smalst, waar geen vrijzinnig Protestantisme, geen reli gie in vervallen mag, het rationalis me van Batavus Droogstoppel en van Flaubert's Hr. Momais. Dit rationa lisme miskent het mysterie, ook het mysterie hetwelk is het geloof. Maar ,het verdient aanbeveling de kwestie 'niet zoo simplistisch te stellen, alsof het om een wedloop een voorrang tusschen geloof en rede gaat. Juister is het uit te gaan van die eigenaar dige, met redenatie niet te begrepen coöperatie tusschen gelooven en re deneeren, waarvan we de tweeheid hebben te aanvaarden omdat zij er nu eenmaal is. En nu gaat het ook in vrijzinnig Protestantisme aller eerst om het gelooven, maar dat ge looven laat zich niet isoleeren. Het vrijzinnig Protestantisme heeft zich altijd onderscheiden door een niet te stuiten Irang naar waarheid; maar ook naar di- welke den mensch voor zijn min of meer gezuiverd denken ter beschikking is gesteld. Het heeft van den beginne de Schrif ten onderzocht, of zij uit God zijn. Dat deden alle Erasmiaanschgezin- den, dat deden Hugo de Groot en Spinoza, dat deden de 18de eeuwsche verlichte bijbeldeskundigen, dat de den onze moderne vaderen. Wat ztj daarbij vonden of soms verkeerd von den, doet hier minder ter zake; de hoofdzaak is dat zij zochten en zelfs het critiekste onderzochten. Dót ra tionalisme blijve altijd een glorie van ons vrijzinnig Protestantisme! Na tuurlek heeft het zijn grenzen die vaak overschreden zijn. Begrijpelijk! rationalisme mag nooit meer zijn dan de weg naar een doel, maar voor den mensch is die verleiding groot dien weg zelf tot een doel te maken. Zulk een 100 - verkeerde-rationaliteit was er bij dien astronoom, die triom fantelijk beweerde met zijn kijker nergens een spoor van God te heb ben gevonden. Maar dat was geen vrijzinnig protestanU Wij erkennen, dat vrijzinnig Protestantisme op dien weg te ver kan gaan en ook wel is gegaan. Dat het dien weg echter niet aan den aanvang afsluit is geen schande; de schande kom eerst met de schade, die de rationalist al rede- neerende lijdt ran zrjn ziel. In het La Trappe klooster te Aiguebelle mag alleen de abt midden in de gangen oopen. Alle anderen loopen vlak langs de muren ten einde hun nederigheid tot uitdrukking te brengen. De koekoek is niet de eenige vogel, die er de (voor andere vogels onaan gename) gewooite op na houdt, zijn eieren in het nest van een anderen vogel te eggen. Zoowel In Afrika als in Amerika en Australië bestaan na melijk vogelsoorten, die er ook „koe koeksmanieren" op na houden. Enkele geleerden hebben een Egyptische mummie, die ruim 3500 jaar oud was, onderzocht en ge constateerd. dat longontsteking den dood had veroorzaakt! URK, 29 Octt. De prijzen waren heden: kuilpaling 74 ct., ljjnaal 0.68—1.90, snoek baars 36 ct., voorn 2230 ct., alles per kg; nest 50 ct. per bak van 37 Mi kg. IJMUIDEN 31 October 1942. Groote tarbot f 8.—. middel tar bot f 6. kleine tarbot f 3.50- griet (kleine) f 2.50 tong f 7.50—2.50 ka beljauw (gestript) f 2.20, kabeljauw (dicht) 2.— groote gul f 1.85—1.50 &eiI3£ I"1 f 1 351.20; pufschol 88—80 ct. wijting (gestript) 88 ct. wnting (dicht) 80 ct. bot f 1— mid- 2'ei Csncl?(?1 f 3 kl- middelschol f 2.50 kleine schol 2e s. f 2.idem 3e s. 80 ct.. idem 4e s. 50 ct. groote schar le s. 60 ct. pufschar 2e s. 30 ct. vispuf 10 ct

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3