De rede van den Ftihrer Alle pijn verdwenen! DE VOETBALUITSLAGEN RADIOPROGRAMMA .Vervolg van.jjag. 1). De tegenstanders hebben mij ook het verwijt naar het hoofd geslin gerd, waarom wij bij Sebastopol zoo lang werk hebben gehad. Dat kwam, omdat wij ook daar niet een ontzettende massamoord wil den verwekken. Sebastopol is even wel joch in onze handen gevallen en de Krim is in onze handen ge vallen, en met volharding zullen wij doel voor doel bereiken. Wan neer nu de tegenstander "Van zijn kant aanstalten maakt om aan te vallen, gelooft u dan maar niet dat ik hem dan voor wil zijn. Hij moet maar rustig aanvallen. Hij zal zich daarbij leegbloeden en wij kunnen daarna altijd weer corrigeerend in grijpen. In ieder geval staat de Rus nier voor de Pyreneëen of voor Se- villa. Dat zijn dezelfde afstanden als tot aan de Terek. Wanneer 't heelemaal niet anders gaat zegt men: het is absoluut een fout, dat de Duitschers naar Kirkenes ge gaan zijn of naar Narvik, of dat zij thans naar Stalingrad gegaan zijn is een kapitale strategische fout. Nu, dat zullen we maar afwachten. Wij merken thans reeds of het werkelijk zoo'n groote fout was dat wij de Oekraine bezetten, de mangaanertsmijnen aldaar in ons bezit stelden, voorts het Koeban- gebied, de grootste korenschuur ter wereld, voorts de grootste olieraf finaderijen, dat wij een hoewel stilgelegde productie van 10 mil- lioen ton petroleum in ons bezit stelden en 't transport van 7 tot 9 millioen ton over de Wolga af sneden. Wanneer de tegenstanders mij iets willen wijsmaken dan kan ik slechts zeggen: mijn strate gische plannen heb ik nog nooit naar de opvattingen van anderen ontworpen. In ieder geval zijn de Engelschen uit Frankrijk getrommeld, hoewel zij verklaard hadden, dat zij daar een millioen man haflden. En hoe dicht zijn zij indertijd bij onze grens geweest. En waar zijn zij thans? En wanneer zij thans voor mijn part zeggen dat zij in de woestijn oprukken, nu best, zij zijn er reeds eenige malen opgerukt en ook weer teruggetrokken. Het be slissende in dezen oorlog is wie den definitieven slag uitdeelt, en dat zullen wij zijn, 20 millioen ton aan scheeps - ruimte gezonken. Zoo is het ook met de productie. Zij produceerden zoogenaamd alles veel goedkooper en vooral veel be ter dan wij. Ik kan echter verzeke ren: ook onze constructeurs Slapen niet. In den winter van 1939 heeft Churchill verklaard: het duikboot- gevaar is voor goed voorbij. Hij heeft dagelijks meer duikbooten ver nietigd dan wij toen bezaten. In werkelijkheid heeft hij ze echter niet vernietigd. Ik heb toen, naar be weerd wordt, een zeer groote fout gemaakt, nl. dat ik slechts een klein deel der duikbooten liet vechten en de overige in reserve hield voor de ik gevoelde mi als herboren. De Heer 0 M te K tchrqft, dd 23-1'4lt „Met mijn 83 ja ren leed ik aan een buit engewoon pijnlijken aanval ■van ischias Niets 'hielp, zoodat ik tenslotte alleen nog kromgebogen, leu nende op een stok, rondkroop. Van slapen was geen sprake. Toen nam ik Uw Ovaaltjesreeds den eersten dag vapninderden de pijnen en sliep ik 6 uren. Ik gevoelde mij den volgenden morgen als herboren en reeds na 8 dagen bemerkte ik niets meer. Uit voorzorg neem ik ook verder nog Ovaaltjes en beveel deze iedereen ten zeerste aan." Bij rheumatiek, ischias, spit, verkoud heid, griep, zenuw- en hoofdpijn helpen de Ovaaltjes van het Trineral Agentschap Deze hebben geenschadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef! Origineele verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets In alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar. Trinaral Agentschap, Nassaukada 373 Amstardair opleiding van nieuwe manschappei Er trad toen slechts een zoo klein aantal duikbooten tegen den vijanj op, dat ik mij thans geneer het te zeggen. Het groote aantal, en wel het tienvoudige, was in het vader land en heeft de nieuwe bemannin gen opgeleid. V\ anneer de Amerika tien zeggen, dat zij zoo- en zooveel oorlogsschepen per jaar bouwen, dan kunnen wij dat even goed zeg gen. Wij bouwen evenveel oorlogs schepen, alleen bouwen wij doelma tiger schepen dan zij. Wij hebben thans meer dan 20 millioen brt. scheepsruimte tot zin ken gebracht, dat is veel meer dan in den wereldoorlog. Het aantal on zer duikbooten is aanzienlijk, oroo- ter dan dat van den wereldoorlog. En wij maken nog meer en nog be tere wapens. En wanneer de heeren zeggen, dat zij een nieuw wapen zouden bezitten, dan weten zij hee lemaal niet oi wij niet al lang be tere wapens bezitten. Wij hebben zoogenaamd de slechtste soldaten en de slecht ste organisatie, maar deson danks hebben wij het eene re sultaat na het andere behaald, en daar komt het op aan. Het spreekt vanzelf, dat in een der- gelijken strijd niet de eene week na de andere nieuwë succes sen kunnen komen. Beslis send is, dat men geleidelijk de stellingen betrekt die den te genstander moeten overwinnen en dat men die stellingen ook behoudt. En daar kan men van 'op aan: wat wij^enmaal bezit ten, daar zal geen ander komen. Overigens heeft deze oorlog een uitbreiding ondergaan. Bij onze bondgenoot de Italianen, Roeme nen, Hongaren en Finnen en al de andere Europeesclie volken, de Slo- waken, Kroaten, Spanjaarden, die vrijwilligers ter beschikking stel len, alsmede de Noordsche vrijwil ligers, is nu een 'Werkelijke wereld- jnogendheid gekomen, die evenwel naar men beweert ook voortdurend nederlagen lijdt Sinds de deelne ming van Japan aan den oorlog heeft dit land zoogenaamd slechts fiasco's geleden. Maar wanneer men de fouten overziet, dan blijkt er toch iets uit. De Japanners hebben nl. den Amerikanen 98 procent van de rubberproductie afgenomen, bovendien de grootste tinproduc tie ter wereld, een reusachtige petroleumproductie en enor- 'me petroieumbronnen. Juist op dezen dag, zoo vervolg de de Führer, die voor ons de her innering vormt aan een ineenstor ting, die toen voor velen het einde van de partij scheen te beteekenen en onze tegenstanders in den waan bracht dat het nationaal-socialis me dood was juist op dezen dag kan ik slechts zeggen: voor ons na- tionaal-socialisten, moet deze her innering eyn geweldige steun be teekenen, een steun om alle geva ren te trotseerep, nooit te wanke len en te wijken, aan elke moei lijkheid moedig het hoofd te bieden en ook stand te houden wanneer de vijand nog zoo dreigt want dan moet men denken aan het woord van Luther: „Al ware de wereld vol duivels, het moet en zal ons toch gelukken". De Russische winter. Juist' thans zie ik de toekomst met groot vertrouwen tegemoet. Nu wij den afgeloopen winter, dien men toen in zijn volle vreeselijke gevareti niet kon onderscheiden, zijn doorgekomen, zie ik thans de toekomst heel anders. Toen drukte er toch iets op velen, ook op vooraanstaande en denkende inenschen, n.1. de herinnering aan het lot van Napoleon in 1812, En de winter van 1812 was precies 50 procent zoo koud als de winter van het vorige jaar, dien wij achter ons hebben. Dit jaar zijn wij anders voorbereid. Den een of ahder kan ook nu iets ontbreken of te kort komen, maar voor den komenden winter zijn wij anders uitgerust dan verleden jaar. Dat kan ik zeg gen: ook wanneer deze winter even zwaar zou worden als de vorige, zal ons ditmaal niet meer overkomen Kroaatsche soldaten halen de nog bruikbare onderdeelen uit een mid den in de stad Stalingrad vernielde Sovjetvrachtauto. PK Herber-Sche-F-P H m wat wij verleden jaar winter heb ben beleefd. Een groot wijsgeer heeft eens gezegd dat wanneer een stoot een sterken man niet omver werpt, hij hem dan slechts nog sterker maakt. Dan kan ik slechts zeggen: de stoot, die ons in den vqrigen winter niet om- - ver geworpen heeft, heeft? ons slechts nog sterker gemaakt. Onverschillig waar de fronten zich bevinden, altijd zullen wij pareeren, zullen wij tot den aanval overgaan. Ik twijfel er geen seconde aan dat aan het eind van den oorlog het succes beschoren zal zijn aan onze vanen. De inval in Afrika. Wanneer thans Roosevelt zijn aéinval op Afrika uitvoert met de opmerking dat hij dit tegen Duitsch land en Italië moet beschermen, dan behoeven wij over deze leugen achtige faze geen woord te verlie zen. Roosevelt is zonder twijfel de super-gangster die tegenover ons sta^t, maar het beslissende en laatste woord spreekt stellig niet mijnheer,Roosevelt Zooals altijd, zullen wij al onze slagen grondig voorbereiden. Altijd zijn wij nog op het juiste oogenblik gekomen. Geen enkele slag dien de anderen tegen ons dachten te verrichten, heeft snucces gehad. Er steeg ook eens een triomfkreet op toen de eerste Engelschen in Boulogne landden en toen oprukten, en zes maanden la ter was 't met dezen kreet gedaan. Het is toen anders uitgevallen en het zal ook hier anders uitvallen. Ge kunt het stellige vertrouwen hebben, dat leiding en weermacht alles doen wat er gedaan moet en gedaan kan worden. Bovendien heb ik de rotsvaste overtuiging dat achter leiding en weermacht voor alles het Duitsche vaderland staat en achter mij in het bijzonder de geheele nationaal- socialistische partij als een hechte gemeenschap. Wat de tijd van he den onderscheidt van dien van vroeger is, dat er toen achter den keizer geen volk stond, terwijl achter mij een der meest groot- scheepsche organisaties staat die ooit op deze aarde zijn opgebouwd. Zij vertegenwoordigt het .Duitsche volte Wat, echter ook omgekeerd de tijd van heden van dien van toen onderscheidt, is, dat aan het hoofd van het volk niemand staat die ooit wellicht in kritieke tijden naar hét buitenland, zou gaan, doch iemand die altijd slechts den strijd en altijd slechts het eene be ginsel gekend heeft: slaan, slaan en weer slaan. En nog iets anders onderscheidt het Duitschland van heden van het Duitschland van toen: toen was er een leiding die niet geworteld was in het volk. Tenslotte was het niet anders dan een klassenstaat. Thans echter staan wij midden in' de voltooiing van datgene dat uit den oorlog is voortgesproten. Thans treedt de nationaal-socialistische volksge meenschap naar het front. Aan vele dingen zult gij opgemerkt heb ben1 hoe deze weermacht van maand tot maand meer #atiönaal- socialistisch wordt, hoe hier de Duitsche volksgemeenschap steeds meer tot uiting gekomen is. Mid- s' den in den oorlog bouwen wij een volksleger op zooals de wereld het nog nooit gezien heeft. Binnens lands echter werkt een geheel volk. Thans weet de Duitsche werkman, dat hij de wapens smeedt voor zijn kameraden ginds. Wat hier door mannen en vrou wen gepregteerd wordt is enorm. Wij hebben wel geen goud, maar wij bezitten de levende arbeids kracht, een heiligen ijver en een j heiligen wil. Wat baat den Ame- rikanen hun goud in de schatkel ders? Wanneer zij fabrieken had den voor de vervaardiging van synthetische rubber, zou dit meer waard zijn dan hun geheeele goud voorraad. Ook wat het materiaal betreft zullen wij den oorlog weten te doorstaan, vooral thans, nu wij uns in het bezit gesteld hebben van nieuwe grondstofgebieden. Het vol gend jaar zullen wij pas goed de vruchten van dit werk zien. Ook daarbij heeft de partif zich gewel dig geweerd. Tallooze dappere par- tijgenooten bevinden zich daar ginds en organiseeren met een handvol, menschen deze gebieden voor ons bedrijfsleven en Onze voedselvoorziening, en in breede- ren zin inderdaad gok voor de voedselvoorziening van heel Euro pa. Dit is een oorlog,*-z >o verklaarde de Fuehrer, die voor heel Europa gevoerd wórdt. Daarom valt het het niet te verwonderen, dat zich zoovele vrijwilligers hebben aange boden, van het Noorden tot het Zuiden, die deels als zelfstandige eenheden en contingenten zijn op genomen in het geweldigste front van de wereldgeschiedenis. Het is daarom ons onwrikbaar be sluit, dat de komende vrede wer kelijk een vrede voor Europa zal zijn zonder de voogdij van lieden met het z.g. fijne instinct voor ideëele en pnateriëele waarden. De ideëele waarden aan den kant van Engeland zijn ongetwijfeld geringer1 dan die welke het Duitsche volk en de verbonden naties aan de wereld hebben, gegeven. Ook onze bond- genooten zien terug op een bescha ving waartegenover die vdn Enge land oneindig jong is, om niet te zeggen nog in de kinderschoenen staat. Wat echter de materieele waarden betreft zoo gelooven wij, dat de Engelschen daarvoor een fijn instinct hebben. Dat hebben wij echter ook en daarom zullen wij er voor zorgen dat de materi eele waarden van Europa in de toe komst ook aan de Europeesche vol ken ten goede komen en niet aan een internationale kleine kliek van financiers. De volkeren van Europa strijden niet opdat later weer de paar lieden met het fijne instinct komen die de meTischheid begin nen leeg te plunderen en millioe- nen werkloozen achterlaten, waar na zij hun brandkasten kunnen vullen. Zeker is dat Europa uit de zen oorlog economisch gezonder te voorschijn zal komen dan tevoren. Man verwijt ons, zoo verklaarde de Führer o.a. nog, dat wij Ne derlanders willen 'verplanten, maar er zullen vele menschen zijn die blij zijn weer vasten grond onder de voeten te hebr ben en zich niet meer zoo te moeten afsloven zqoals dat in de overbevolkte géhieden noo- dig is. Enözij zullen gelukkig zijn, omdat hef loon van hu# arbeid aan henzelf ten goede komt en njet in de een of an dere Engelsche of Amerikaan- sche brandkast terecht komt. Wij gelooven derhalve dat het einde van dezen oorlog ook naar buiten de val zal betee kenen van de goudheerschappij en de val van de geheeje maat schappij die schuldig is aan de- zen oorlog. Opwekkking tot medestrijders De Führer herinnerde dan nog eens aan de taak, die de nationaal- socialistische Duitsche arbeiders partij in het binnenland vervuld heeft efo sprak jegens al zijn oude medestrijders zijn dank uit voor hun trouw. Hij wekte hen op, met het uiterste fanatisme ook aan de overwinning en het eindresultaat in den grooten beslissenden strijd te gelooven, dien Duitéchland thans moet voeren. Het gaat daarbij om het zijn of niet zijn van het Duit sche volk. Het staat tegenover te genstanders, dié geen pardon ken nen, doch slechts een enkele moge- TECHNISCHE DAG. □istrictswedstrjjden. Groningen: BeQuick) NoorflWest 24 Breda (NAC): Zuid^-Oost 2—2 Afd.-wedstrijden: A'damsche 2e en 3e kl Rotterd. 2e en 3 kl. 42 Amsterd. afd.elftal Haagsch afd.elftal 6-2 Noordholl. elftal Amsterd. jeugdelftal 52 Noordholl. afd.elftal Utreohtsch afd. elftal 1—5 'Rottend, elftal— Amsterd. eltfal 04 Haarlemsch afd.elftal Leidsoh afd.elftal 3—1 Haarlemsch elftjil— Haagsche 2e en* 3e kl. 5—2 Goudsch elftal— Leidsch elftal 1—3 Haagsch elftal— Dordtsch elftal 34 Dord. afd.elftal Rotterd afd. elf tal 1-6 Utrechtseih elftal Tilburgsch elftal 43 Nijmeegsch elftal Hilv. elftal 1—4 Twentsch elftal— Bondselftal 45 Twentsch afd.elftal Zwolsóh afd.elftal 1-2 Deventer elftal Apeld. elftal 2—2 Achterhoeksch Zutphensch elftal 1—2 Amersfoortsch Twentsche tweede kl. 32 Noordlimb. elftal- Zuidl. elftal 2-3 Westbrabantsch elftalZeeuwsch elftal 2—0 Geldersch elftal Bondselftal 1 Friesch plftal Zwolsch elftal 43 Friesch-Drenisch jeugdelftalGron. jeugdelftal 1—6 Friesche jeugdelft. A-elftal—B-elftal 9—3 DISTRICT IV. Eerste klasse. MIWMaurits 16 Spekholzerheide— Roermond uitgest. DISTRICT l Tweede klasse B- Vriendenschaar Volendam 90 Derde klasse A. DEM—Beverwijk 1—2 Derde klasse B. Helder—'Terrasv. 7—0 DTSZandvoort meeuwen afg. Derde klasse D. Purmersteijn— WA afg. Vierde klasse A LSW—N. Niedoro afg. Texel—Vrone aTg. BKC—W. waard 1—2 Vierde klasse C. Uitgeest—CSV afg. ,ADO 1920—Zeev. 3—2 Res. tweede kl. A De Kennemers 2— Helder 2 afg Res. derde kl. A WFC 3—Alcm. Victrix 3 afg. Alkm. Boys 2— Assendeljt 2 13 QSC 2OSV 2 afe. Zaandijk 2—HRC 2 -afg. KW 2—ZFC 2 afg. AFDEELING NOORD-HOLLAND. 1D: Alcmaria 4—HRC 3 RKAFCWaterv. 2 Helder 3-SVW alles afg. 2C: Alkm. Boys 4— Limmen t Oudorp 2—Alkm. 2 alles afg. 2D: Con Zelo—DTS 2 N. Niedorp 2-Holl. T alles afg. Winkel 2—LSA* 2 8-2 2E: BKC 2—Succes 2 afg. G.-Zwart—Schagen 2 0-1 SRC—Callantsoog Atlas 2—W.waard 2 alles afg. 3E: Alkm. Boys 5— Koedijk 2 afg. 3F: DTS 3—Alkm. Boys 6 afg. Helder 4—Schagen 3 afg. Winkel 3—Oudesl. 2 2-4 4G: Alkm. Boys 6 SVW 2 afg. 4H: LSW 3—Dirkshorn 2 N. Niedorp 3—Holl. T 2 l alles afg. 4J: Schagen 4-Koegras 2 Barsingerhorn BKC 3 Watervogels 3 Geel Zwart 2 alles afg. Adspiranlen: Alcm. b—Bergen a Alcm. a—Alk. Boys a BKC 'a—HRC b HRC a—Helder b Schagen aHelder a alleg afg. Succes a—W.waard a 7-0 Winkel a—N. Nied. a DTS b-=-DTS a SVW a—LSW a alles afg. Iijkheid: een van beiden valt. Wij zijn ons daarvan bewust en zijn mans genoeg, zoo zeide de Führer, om dit koelbloedig onder het oog te zien. DE LUCHTBOMBARDEMENTEN, Van den Duitschen soldaat, zoo vervolgde de Führer, heb ik niet meer verlangd* dan ik zelf bereid was te presteeren, en van het Duitsche volk heb ik niet meer arbeid geëischt dan ik zelf gepresteerd ,heb. Mijn arbeid is het lot van het rijk. Wanneer de tegenstan ders gelooven, ons op een dwaalspoor te kunnen brengen, dan vergissen zij zich. Het uur zal komen waarop ik terugsla en dan wee hun. Soms moest ik maandenlang toezien, ge looft u rpij, dat mij hel hart van woede verteerd wordt, wanneer ik verneem van die laffe luchtaanvallen op Duit- sclie steden. Ik heb op de stad Parijs geen enkele bom laten werpen. Voor den aanval op Warschau heb ik vijfmaal Op gewekt tot overgave en ver langd dat althans de vrouwen en kinderen uit de stad zou den worden gevoerd. Pas toen niet eens onze parlementariër ontvangen werd, heb ik tot den aanval -besloten. Ook na het begin van de nachtelijke Engel sche luchtaanvallen heb ik drie en ebn halve ma#nd gewacht, hoewel wij sterk genoeg wa ren om terstond terug te slaan. Maar ik heb gemeend dat nog tijdig het verstand zou gaan spreken. Thans is het niet an ders, en ik neem dat allemaal in mij opt Men zal daarginds nog te be speuren krijgen dat .de Duitsche uitvindersgeest niet heeft stilge zeten, en dan zullen de tegenstan ders een antwoord krijgen, dat hun hooren en zien vergaat. Ik heb vroeger reeds eenige malen tegen de lieden moeten zeggen ,dat wan neer ik geruimen tijd niet spreek ik dit niet doe omdat ik misschien mijn stem ben kwijtgeraakt, maar alleen omdat ik het niet doelmatig achtte te spreken. Ook thans is dat zoo. Thans spreekt het front. Al het andere Is slechts bekvech ten. Slechts in de zeldzaamste ge vallen zal ik het woord nemen, want de taal van het front is na drukkelijk en krachtig. Ik praat ook niet met mijnheer, Roosevelt. Ik praat slechts door een instru ment dat thans alleen spreken kan en dit Instrument spreekt luid en duidelijk genoeg. V FEUILLETON Hel facAt Kai-Kai door HANS POSSENDORF 05. „Mis Alfano", riep hij, „sta gauw op. De „Vendetta" is zooeven aange komen. Alles is wel aan boord, Ka pitein Casanello wacht op u." Een minuut later kwam Eromanga haar hut uit. De kleine bende w. s al op de been. De Chineezea grensden tevreden, de Maleiers sclireeufrden door elkaar, de Guadalcauars dans ten als dollen. Eromanga viel den trouwen Sici- liaan van blijdschap om den hals en klopte hem op den rug. Torn trok ze hem mee in haar hut 'en de vragen en antwoorden volgden elkaar vlie gensvlug op. „Heeft u bericht van vader? Leeft hij?" „Ja, door mijnheer Kuan Lung heb ik bericht van hem. Hij leeft en maakt het naar omstandigheden goed. Ik ben geheel op de hoogte, want ik heb met Kuan Lung een massa telegrammen gewisseld." „Is er iets onaahgenaams gebeurd Waarom kom je zoo laat?" „Ik ben een heele week in Hong kong gebleven niet met de „Ven- letta" die is in Taschu-Yang ge bleven maar met een kustboot. Het' is onmogelijk óm van Tschau- Yang te telegrafeeren en van Swa- tao zou het terverdacht zijn geweest. In het groot,e Hongkong was het veel minder opvallend en ging het mak kelijker." „Wat heeft Kuan Lung getelegra feerd?" „Hij is in Augustus bij uw vader in Nieuw-Caledonië geweest. De di rectie was zeer voorkomend, hij mocht lang met mr. Alfano spreken. Uw vader wordt goed behandeld en is ook gezond, maar hij gelooft niet, dat hij in vrijheid gesteld zal worden en berust in zijn lot. Hij hoopt alleen, dat Ixij^u nog eens terug zal zien. Hij leest den heeien dag „moeilijke boeken" zooals Kuan-Lung seint." „Wat nog meer, wat weet u nog meer van hem?" „Verder niets, aljeen dat hij u laat groeten." „Hoezoo? Wat weet hij van me?", „Kuan Lung heeft hem naar Nieuw Caledonië getelegrafeerd, dat hij met u in verbinding staat en toen heeft uw va-der zijn groeten geseind. Daaruit ziet u al dat de directie in Nieuw-Caledonië hem goed behan delt." „En heeft u dadelijk mfln lang be richt aan' Kuan Lung afgezonden en den brief aan mijn vader?" „Ja, natuurlijk. Drie dagen voor mijn vertrek van Hongkong heb ik nogv een telegram uit Dobo gekregen dat Kuan Lung, zoodra hij uw uit voerig schrijven ontvangen heeft, weer naar Nieuw-Caledonië zal gaan, om uw vader zoo mogelijk alles mondeling te vertellen wat u hem wegens de censuur op de post ,voor de gevangenen niet per brief kunt meedeelen." „Ga door. Heeft berichten van mijn advocaat in Melbourne?" „Ja, maar zeer 'slechte. De naspo ringen van mr. Dujardin in Frankrijk zijn tot nu toe zonder resultaat ge bleven. Toen hy eindelijk zoover was dat hij den naam van den gevange nisopzichter te weten was geko men... dat wil zeggen, van den man van wien men vermoedt, dat hij de zelfde is die indertijd bij de verwis seling geholpen heeft bleek het, dat die man al lang niet meer in Varseille woonde, doch ergens In 'Oost-Frankrijk en dat hij daar, in de buurt van het front, het slacht offer was geworden van een Duitsche bom uit een vliegtuig. Eromanga zweeg eenige seconden, doch zei toen: „Ik koester geen groote verwachtingen van de wettige middelen om mijn vader te bevrijden. Ik moet den ingeslagen weg verder volgen. Is pir. Dujardin al uit Europa terug?" j^.Neen, mr. Douglas wilde eerst bericht van u afwachten. Ik ijeb echter getelegrafeerd, dat hij moet blijven en verder werken. Misschien gelukt het hem familieleden van den gestorven opzichter te vinden aan wien hij indertijd de geschiedenis vertejd heeft." „U heeft goed gehandeld, Casa nello." „Ik dacht zoo, de kosten zijn be trekkelijk gering en alles moet in het werk worden gesteld," ging de Sici- liaan verder. „Dat was goed gezien. En heeft Kuan-Lung nog bericht gegeven over den gang van zaken?" „Jawel, alles ging goed en u kon over elk bedrag beschikken als u geld noodig had." „Heb je het geld op de cheques zonder moeilijkheden in Swatao kun nen krijgen?" „Ik heb de cheques ook in Hong kong ingewisseld. Drie kwart van de som lieb ik al in Hongkong weer uit gegeven ook. Maar ik heb daarvoor ook alles gekocht wat we noodig hebben. En dan heb ik nog een bij zondere verrassing voor u, mftc Al fano, maar die verklap ik nog niet. U moet het later zelf zien en ik breng ook nog iets mee waarover u waarschijnlijk boos op me zult zijn. Ik heb daarin een beetje op eigen houtje gehandeld, maar hoop, dat het voor het bestwil van de onderne ming zal blijken te zijn. Dat mag u ook pas later zien." „Had men in Tschau-Yank geen argwaan? Niéts gemerkt van de vervalschingen in het scheepsjour naal „Ik weet het niet. Ik heb in elk geval heel wat omkoopgeld en ca- deaux aan de Chineesche douanen gegeven al was het alleen al om de wapens die ik nog heb meege bracht en daarna hebben ze me met rust gelaten. U zult nog op- kijen wat ik in die haven allemaal geriskeerd heb." „Heb je ook met bankier Wang in Oakland telegrammen gewisseld?" „Ik heb hem tweemaal getelegra feerd en om inlichtingen over den toestand der firma McKenna Co. verzocht, doch hij heeft niet" geant woord. Of hij heeft mijn telegram men niet begrepen omdat ik geen namen durfde noemen óf hij was wantrouwig was misschien bang, dat, men zijn spionnage tegen de firma op het spoor was gekomen en hem met die telegrammen in de val wilde doen loopen. H(ji wil natuur lijk niet de kans loopen uit Amerika verbannen te worden." (Wordt vervolgd). DINSDAG 10 NOVEMBER. Hilversum I. 415.5 m. 7.1\ Dit: „Tessino" (gr. pl.). 7.30 BNO: Nleuwsber. 7.40 Herfstbladereé (gr. pl.). 3.30 BNO: Nleuwsber. 8.40 Goedkoop.... en goed, lezing. 8.50 Viool met pianobegeleiding (gr. pl.). 9.00 Orkest van den Duitschen Arbeids dienst lopn.). 10.30 XJ kent hen, maar kent O hen ook? Ir. W. L. Z. V. d. Vegte. 10.45 Orkest van den Duitschen Arbeidsdienst (opn.). 11.15 Het 8ylvestre Trio. 13.00 Alma nak. 13.05 De Melodlsten. 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Kamerorkest (gr. pl.). 14.00 Salonorkest. 15.00 Finldndla, muzi kaal programma. 15.30 Don Fasquale, opera (opn.). 16.45 BNO: Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.00 De Lichte Toets,' ge varieerd programma. 18.00 Luisterspel: Jacob Cats". 18.30 Cello en plano. 19.00 Neerlands stem van het Oostfront. Vsnal 19.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnver binding met de studio beschikken. 19.15 Marschmuziek (gr.pl.). 19.30 BNO: Nleuwsber. 19.40 BNO: Zeeuwsch praatj^. 19.50 Musette orkest en soliste. 20.15 Om en om programms. 21.45 BNO: Nleuwsber. 22.00 Kom ln m'n armen (gr.pl.). 23.00—24.00 Ouvertures en rhapsodieën (gr.pl.). Hilversum II. 301.5 m. 7.157.40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtendgym nastiek. 7.50 Operalantasie (gr.pl.). 8.00 Poli tiek weekpraatje (opn.l. 8.15 'Licht spel bi] het ontbijt (gr.pl.). 8.30 BNO: Nleuwsber. 8.40 Het symphonie orkest van het N.I.R. (gr. pl.). 9.00 Vroolijke gramoloonmuziek. 9.15 Voor de hulsvrouw. 9.20 Vroolijke gramoloon muziek. 10.00 Godsdienstige uitzending. 10.30 Planovoordracht. 11.00 Vrouwenmozaiék. 11.30 Omroen-Meisjeskoor (opn.). 11.30 Zang met pianobegeleiding en viool en piano. 12.15 Olt Neerlands Gouwen. 12.30 ^rogramma-overz. 12.35 Orkestconcert (gr.pl.). 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Wat doet de directie van den landbouw. 13.15 Oerard van/Krevelen en zijn orkest. 14.00 Godsdien stige uitzending. 14.30 Omroeporkest en solist. 15.30 Voor de zieken. 16.00 Orkest Wiljy Kok. 16.45 B.N.o.Nieuws-, zakelijke- en beursbe richten. 17.00 Voor de Jeugd. 17.30 Bonte reis door Nederland, gevarieerd programma (opn.). 18.30 BNO: Nleuwsber. 18:40 Spiegel van den dag. 18.50 BNO: Oesproken blnnenlandsch overzicht. 19.00 Landsmans lust. Vanaf *19.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.30 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 20.00 BNO: Engelsche uitzending: „Holland and the economio reorganlsation" of Kinderkoor zang (gr.pl.j. 20.15 Residentie-orkest en solist. 21.45 BNO: Nleuwsber. 22.00 BNO: Militair overzicht. 22.10 Avondwijding. 22.2024.00 Zie Hilversum I. Hoofdredacteur A. R. Jonker. Plaatsverv. van den hoofdred. buitenl. en stadsnieuws Den Hel- er A. C. van Kampen. Binnen- and alg. report en streeknieuws A. Eriks. Haagsche redacteur P. ■E. H. M. Verberne, Den Haag. Verantwoordelijk voor de adver tenties, Schager editie G. Schoorl, Schagen. Verantwoordelijk voor de advertenties Helderschc editie J. Visser, Den Helder. i 9

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 2