DE WEEK Marktberichten BETERE WAAR Stadsnieuws Badio-ontvangtoestellen van geëacueverden Schaken A, B, C, D of E K«V» H-nieuws Atlas-nieuws LANGS DE VELDEN Predikbeurten Sinds meer dan JOOjaow waardeert men in e£k. TlederBandsdi gezin onze. „■Betere uxxar Door Betere wouxr, Betere voeding. Door Betere voeding, Betere gezondheid. in. juist in rrvoeiÈgke tijden is Betere voeding van het aMergroctste. Be£ang. ibesteedt dus aft Uu) Bonnen aan. onze,.Betere uxxar" TPXEL Houders van radio-ontvangtoestel len, die geëvacueerd worden en hun toestel medenemen, moeten van hun K ««rasverandering kennis geven aan 4» 3e afdeeling van het Hoofdbestuur de» P.T.T. te 's-Gravenhage door flitCdel van een formulier B, dat kosteloos aan iedere postinrichting verkrijgbaar is. Zij, die hun toestel in hun oude woning achterlaten, behooren ook hiervan kennis te geven, door de luis tervergunning, voorzien van bewij zen, dat de luisterbijdrage over oe verstreken termijn is voldaan, tegen ontvangbewijs te zamen met een In gevuld en onderteekend formulier C, aan een postinrichting (geen post agentschap) in te leveren. Mochten zij weer de beschikking krijgen over een ontvangtoestel, dan moeten zij daarvan opnieuw aangifte doen door middel van een formulier A. De formulieren A en C zijn even eens kosteloos aan elke postinrich ting verkrijgbaar. GEVOIT»EN: Een textielkaart ten name van F. Spaans. Af te halen loket Dagbl. v. Noord- Holland, Koningsmaat. INBRAAK. Een bewoner van de Lorentzstraat deed bij de poiitie aangifte, dat des nachts tijdens zijn afwezigheid was ingebroken. Men had zich toegang verschaft door het uitsnijden van een ruit. Verschillende voorwerpen wor den vermist. NOG EEN INBRAAK. In de Jan B!r nkenstraat werd in gebroken, waarbij een radiotoestel ontvreemd werd. POGING TOT INBRAAK. Een bewoonster van den Singel deed aangifte, dat men door ver breking van het ruitje in de voor deur van haar woning gepoogd had zich toegang te verschaffen. PRIJSOPDRIJVING. Een winkelier in de Keizerstraat werd door de politie bekeurd inzake prijsopdrijving. ONBEHEERD RIJWIEL. Iemand, die zijn rijwiel onbeheerd had laten staa.i, werd door de poli tie bekeurd. Sportief gebaar van K. Geus. Onze plaatsgenoot, de heer K. Geus, is nog steeds titelhouder van het schaakkampioenschap van Den Helder en in dat verband vinden wij het aanbod van genoemde persoon, om zijn titel tegen een of twee der hoogstaankomende uit de eerste klasse van de Heldersche schaak- vereeniging „Morphy" te verdedigen, een sportieve geste. Niet alleen zal dat een grootere spanning te weeg brengen in de eerste afdeeling van genoemde vereeniging, maar daar naast kan dan ook schaaklievend Den Helder van deze unieke gelegen heid profiteeren. Wij komen in de naaste toekomst op deze belangrijke Wedstrijden nog terug. Afhalen schoenen formulieren WJJ vestigen er de aandacht op, dat diegenen a.s. Maandag en Dinsdag in de gelegenheid wor den gesteld tot het verkrijgen van een aanvraagformulier voor schoenenbonnen op het Distri butiekantoor wier geslachts naam aanvangt met een der letters A, B, C, D of E. BURGERLIJKE STAND DEN HET DER van 19 -November 1942. Bevallen: G. BraveboerKaan, z. Gehupwd: J. Bcsch en S. van Ha- negem; J. C. H. Steinman en J. Schmidt; J. van Eldijk en H. Westra. Zondag speelt KVH 3 thuis om 11 uur op het terrein aan de Kemphaan straat tegen OKV 5. Als scheidsrech ter fungeert de heer K. v. d. Maas. Onze plaatsgenooten zulen met een gewijzigd twaalftal uitkomen, waar- In we eenige nieuwe gezichten zullen zien. Wij zijn zeer benieuwd hoe deze strijd zal afloopen. Succes, KVH-ers! KVH 1 en 2 hebben een vrjjen Zondag. ATLAS 1—WATERVOGELS L Zodagmorgen vindt op het Tuin dorp-terrein de 4de klasse derby van Den Helder plaats. Op het Water vogels-terrein va," de uitslag een 33 gelijk spel; wanneer we dat nu weer konden bereiken, zouden we al heel tevreden zijn. Aanvang 11 uur. Het Atlas-elftaj komt in de vol gende opstelling uit: K. v. d. Duim, d.; K. de Boer, L. Bejjer, a.; J. GTsen, J. Tost, C. v. Osch, m.; J. Buis, G. 't Hart, J. W(j- ker, J. Engel, G. Wjjker, v. Donderdagavond. Vandaag, met eenige honderden an deren. de laatste eer bewezen aan van Rijswijk. Lang voor de stoet de oude Kerkhof- laad inslaat, zijn alle oude getrouwen al aanwezig. De meesten oud-spelers, ook enkele oud-bestuursleden, die met den overledene enkele jaren samenwerkten. Collega's zullen hem naar de groeve dragen, Sanders en Stolk dragen de kransen van Racing. De overige bloem stukken bedekken de kist volkomen. Als het stoffelijk overschot aan de aarde wordt toevertrouwd, heerscht er een ontroerende stilte. Wij scharen ons voor t' laatst rond van Rijswijk. Wij zijn allen aangedaan. Niet het minst Thijssen, die tracht zich goed te houden bij zijn laatste woor den. Wij voelen hoe in deze enkele minuten en bij deze weinige woorden, een zee van herinneringen door zijn geest gaat. Hoe hier het afscheid plaats vindt tusschen twee vrienden, die één ideaal hadden, de grootmaking van H.R.C. en hoe in het streven naar dat doel, de grondslag gelegd werd voor een vriendschap, die nimmer meer zou worden verbroken. Na Thijssen spreekt Dienaar van „Helder". Zijn eenvoudige woorden en zijn eerlijke bedoeling, een collega be stuurslid te eer en en te bedanken, gaan ons regelrecht naar het hart. Vrijwel een vreemde in de sport wereld, spreekt hier een man, die, met terzijdestelling van elk vooroordeel,, slechts wederzijdsche hoogachting en waardeering kweeken wil en daarin wil voorgaan. Wij voelen deze geste in dit moment van groot verlies als een dank baar aanvaarde winst. Tenslotte brengt Ran de laatste groeten van de menschen waartusschen de overledene geleefd en gewerkt heeft. De collega's van de werf. Hoewel dus slechts door enkelen on der woorden gebracht, namen alle overigen, ieder op zijn wijze, in stilte afscheid van den man. die door zijn levenhouding een herinnering in ons heeft vastgelegd, welke nimmer ver vagen zal. Toean Tik-Tik. H.R.C.-nieuws Het tweede ontvangt Zondagmid dag ZFC 3 thuis; aanvang 2 uur. P. J. Blankwater, d.; J. Bijl, D. Weydert, a.; J. Stins, F. v. Dok, H. W. Kok, m.; J. de Graaf, P. J. Brom- lewe, G. de Vries, J. Vries, J. Baais, v. HRC 3 ontvangt Winkel 1; aan vang 11 uur. A. Boogaard, d.; C. Siersma, G. Buitenhuis, a.: G. Post, J. Bijl, J. Huitinga, m.; D. v. Reek, A. v. Veen, J. v. 't Hoff, L. Conijn, C. Bak, v. Het vierde gaat naar SVW 1; ver trek 11.30 uur. G. Does, d.; J. Snel, J. Holdorp, a.; P. Groot, M. de Boer, A. Lichten berg, m.; G. Jansen, C. Roetman, P. Snijders, J. de Kater, G. Bak, v. Adspiranten a gaan naar Wierin- gerwaard en adsp. b gaan naar Hel der b. ZONDAG 22 NOVEMBER. Westerktrk (Helden der Zeeplein). V.m. 10.30 u., Ds. Cramer, Gerei. Kerk (Bethelkerk). V.m. 10 u., Ds. S. Greving, van Dirks- liorn. N.m. i u., Cand. Dr. Batelaaan, van Amsterdam. Julianadorp, n.m. 2.30 u., Ds. S. Greving. Anna Paulowna, n.m. 2.30 tl., Ds. v. Nieuwkoop. Herst. Ev. Luth. Gem. (Weezenstr.) V.m. 10.40 u., Cand. Oldemans, te Bilthoven. Oud-Katholieke Kerk (tfld.: Herst. Evang. Luthersche Kerk, Weezenstr.) Geen Dienst. Evangelisatie (Palmstraat). V.m. 10 u., Za ïgdienst. V.m. 10.30 u., Cand. Borghardt. Chr. Geref Kerk (Steengracht). V.m. 10 en n.m. 3 u., de heer J. RebeL Doopsgezinde Gemeente. V.m. 10.30 Ds. P. J. Lugt, van Wie- ringen. Evangelisatiegebouw (Vijzelstraat). V.m. 9.30 u., bidstond. V.m. 10.30 u., evangelist Pasman. N.m. 4 u„ jeugddienst, Pasman. N.m. 7 u., evangelist Pasman. Woensdag, n.r.. 7.30 u., bijbelkring. Vrijdag, n.m. 7.30 u., zangdienst. Leger des Heils (Spoorgracht 35). N.m. 7 u., Verlossingsdienst. V.m. 10 u., Heiligingsdienst. 12 u., Zondagsschool. A.s. Maandag 2.15 u„ Vrouwenkrans. As. Dinsdag 7.30 u., Schriftlezing. TEXEL. ZONDAG 22 NOVEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m 10 u., Ds. Visser. De Waal, v.m. 0 u., Ds. v. 't Hooft. Oostereind, v.m. 10 u., Ds. Kok. Den Hoorn, v.m. 10 u., Ds. Wesseldijk. De Cocksdorp, v.m. 10 u., Ds. Salm. N.m. 7.30 u., Ds Salm. Jeugddienst Oudeschild, v.m. 10 u., Ds. Tinholt. De Koog, n.m. 3 u., Ds. v 't Hooft. Doopsgez. Gemeente. Den Burg, n.m. 7.30 u., Ds. v. d. Veer. Oosterend, v.m. 10 u., Ds. v. d. Veer. Geref. Kerk F.V. Oosterend, ".m. 10 u., Ds. v. d. Plas. N.m. 3 u., Ds. v. d. Plas. Ned. Herv. Gemeente, Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Kap- teyn. Herdenking der gestor venen. Sehoorl, geen dienst. Groet. nam. 3 uur, Ds. Roobol. Oosterland, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Westerland, 's av. 7.30 uur, Ds v. Beek. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. Van Biemen, Barsingerhorn, voorm. 9.30 uur, Zondagschool. - 11 uur Zondags school 2e klasse. Wieringerwaard, voorm. 10 uur. de heer A. Kalis. 11 uur Zondags school. Opmeer, voorm. 10 uur, Ü3. Krob. Aartsvvoud, nam. 2 uur, Ds. Kreb. Slootdorp, voorm. 10.30 uur, Ds. Meijer Drees. Middenmeer, nam. 2.30 uur, Ds Meijer Drees. Koedijk, >v,oorm. 10.30 uur, Ds Prins van Wijngaarden. - Doop. Heerhugowaard, geen dienst. 11 uur Zondagsschool. Veenhuizen, nam. 2 uur Gemeente- middag. 11 uur Zondagsscti. Nieuwe Niedorp, voorm. 10.30 uur! Cand. de Hoest. Oude Niedorp, 's av. 7.30 uur, Ds Nell. Oudkarspel, voorm. 10.30 uur, Ds Nell. Noordscharwoude. geen dienst. Winkel, geen dienst. Dirkshorn, nam. 2.30 uur, Ds. Nell Extra roll. Doop. Warmenhuizen, nam. 3 uur, Ds Roobol van Egmond a. Z. Julianadorp, voorm. 10.45 uur, d heer B. Broekman, v. Alkmaar Burgerbrug, zie St. Maartensbrug. Eenigenburg, geen dienst. St. Maartensbrug, voorm. 10 uur, Mej. Van der Veen. Noord-Zijpe, geen dienst. Valkkoog, voorm. 9.30 uur, Ds Witkop. Zuidsharwoude, nam. 3 uur, Ds. Kleine, van Alkmaar. in Feiten en Fantasieën Een goed verstaander... -H Het was Maandag het gesprek van den dag: 't overlijden van Piet van Rijswijk, den populairen H.R.C.-man, zeer geacht, zeer terzake deskundig. Kortom, een der pijlers der vereeniging, die niet pleegden in te zakken als de zaken niet zoo marcheerden als men dat wenschte. Integendeel, iemand, die juist in tijden van neergang en defaitisme op de bres bleef staan en daarmede bewees een vereenigingsman van de goede soort te zijn. Dat is een zeldzaam soort. Er zijn maar al te velen, die gaarne als bestuurder paradeeren, doch die het feitelijke werk, de rompslomp, weige ren op den koop toe te nemen. Dat zijn de slechte bestuurders en zoo zijn er velen. Met Van Rijswijk verliest Racing een hoeksteen en Nieuwediep een voort varend vereenigingsman. 't Is tragisch, dat het verscheiden zoo plotseling ge schiedde, dat geen enkel woord van af scheid gesproken mocht worden. Ware dit wel mogelijk geweest, ongetwijfeld had menige bejaarde H.R.C.-veteraan zijn hart uitgestort aan dezen wakkeren bestuurder, die men inderdaad missen zal en wiens plaatsvervanger men niet benijden mag In de harten der H.R.C.-veste zal hij ongetwijfeld nog vele jaren een bijzon dere plaats innemen. Er mist weer een stadgenoot geld. Ditmaal een postbeambte, iemand, die in zak en asch zit over het verlies en die steeds nog in de hoop leeft dat de geen, die dit geld abusievelijkf?mede- nam, zich zal komen melden. Of wij ten deze hoopvol zijn De ervaring maakt den merisch en de ervaring der laatste maanden is in dit opzicht niet bijster hoopvol. Het gaat er inderdaad op lijken, dat de eerlijkheids normen zich aan het verplaatsen zijn en dat men het vetschil tusschen het mijn en het dijn niet meer zoo nauw neemt. Daarin schuilt een ernstig gevaar. Dat beteekent, dat men zijn mede burgers niet verder kan vertrouwen dan dat men ze ziet. Is er een ellendiger verhouding denkbaar? Eenigen tijd geleden miste een be lastingambtenaar een flink bedrag. IJdele hoop bleek het dat hij dat kapitaaltje terug zou krijgen. Daarna werd een laaghartige inbraak gepleegd in de Reigerstraat, ten koste van een vrouw die dezen slag moeilijk te boven zal komen. Een beroep op het verderfelijk element om althans brieven, bonnen en sleutels terug te bezorgen, bleef onbeantwoord. En nu de postbeambte, die in het zelfde schuitje zit. Neen, wij gelooven niet, dat dit geld meer terugkomt. Wij gelooven niet. dat hij of zij, die zich verrijkte met dat geld, zoo edelmoedig zal zijn alsnog den moreelen moed te vatten om het terug te zenden. Dat is hoogst betreurenswaardig en wij meenen, dat zoo iets voorheen niet geschiedde. Verplaatsen zich dus inderdaad de eerlijkheidsnormen Het heeft er veel van. Vandaag draait de Olympische film- Driekwart van Helder s jeugd zal dit filmische festijn vandaag aanschouwen. Het zal voor velen een openbaring zijn wat er op dit gebied gepresteerd kan worden en zeer zeker in een zoo sportieve veste als onze stad zal men dit alles op de juiste wijze weten te waardeeren. Men kan uit deze film iets leeren: sportiviteit. Het is niet overbodig hierop in het bijzonder de aandacht te vestigen. Ook in dit opzicht kan deze film een heilzame invloed uitoefenen op velen, die wel den mond vol hebben van „sportiviteit", doch het wezenlijke daar van niet kennen. Een goed verstaandertnzoo- voorts.' Denk om uw stroom rantsoen Denk om de vitaminen Schakel direct op „0", wan neer het gerecht is doorge kookt. Dat spaart stroom, maarook vitaminen Hoe meer water U bij het eten doet, hoe meer stroom U gebruikt en hoe minder vitamineii behouden blijven! Kook dus alles met zeer weinig water en onder een gesloten deksel! Help mee aan de stroombesparing. Strijk bijvoorbeeld alles in één keer. Schakel het warm-water reservoir uit, als U den volgenden dag geen heet water noodig heeft en... controleer Uzelf; uw rantsoenkaarten ff WIES waarschuwen U als U teveel dreigt te verbruiken. Ilaal meer warmte uit minder kolen PUBLICATIE v.h DEPARTEMENT HANDEL. NIJVERHEID EN SCHEEPVAART LU HET RIJKSICOLENBUREAU Broek op Langendijk, voorm. 10 u., Ds. M. W. J. Geursen, v. Rumpt. Nam. 3 uur, Ds. Geursen Doopsgezinde Gemeente. Burgervlotbrug, voorm. 1030 uur, Ds. Oosterbaan. Barsingerhorn, nam. 2.30 uur, Ds Oosterbaan. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur. Da. T. Rothfusz. Broek op Langendijk, voorm. 10 u Ds. F. Kuiper, van Alkmaar. Hippolytushoef, geen dienst. Geref. Kerk. Schagen, voorm. 9.30 en nam. 2 u. Cand. C. Meijer, hulppr. te Loos duinen. Kolhorn, voorm. 10 uur en nam. 3 uur, Ds. Visch. Langereis, nam. 3 uur, Cand. v. d. Vaart. Noordscharwoude, voorm 9.30 en nam. 3.30 uur, Ds. Bichel. Broek op Langenlijk, voorm. 10 u en nam. 3 uur, Cand Blom van 's Gravenzande. Chr. Geref. Gemeente. Broek op Langendijk, voorm. 10 u en nam. 3 uur Leesdienst. Evangelisatie. Schagen, voorm 10.15 uur, Ds. Th. G. Tonnon van Amsterdam. Bediening v. d. H. Doop. Breezand, voorm. 10 uur, de beer Boon, 's Av. 7 uur de beer Boon. Dankstond voor het gewas. Schagerbrug. nam. 2 uur, dienst. Schagerbrug. Chr. Jongemannen- vereen. Woensdagavond 8.30 u* bijeenkomst in het Evangelisatie gebouw Bergen (E.V. „Maranatha"), voorm 10.30 uur, Ds. ter Linden, van Zeist. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. Len Oever, nam. 4 uur, de heer O Deen, The Star of Hope Mission. Julianadorp, voorm. 10.30 uur en nam. 4 uur, de heer Broeksima v. Zaandam. Vrij Evangelische Gemeente. Alkmaar (Doelenstraat 15). voorm 1015 uur Ds Ruijs. Woensdag" avond 8 uur St. Jacobsstr. 22. Warmenhuizen (Fuik 1), nam. 4 u Ds. Ruijs Vereeniging tot Bevordering van het Vakonderwijs in West-Friesland In Hotel „De Lindeboom" werd dezer dagen eer vergadering gehou den van de af. Texel van bovenge noemde vereeniging, die werd bij gewoond door ongeveer 30 personen. De bijeenkomst werd, door afwezig hei, van den voorzitter, geleid door den heer D. Saai, afgev. van het het Hoofdbestuur. De heer Saai begon met enkele mededeelingen, voornamelijk betrek king hebbende op de teekenschool. Hoewel de inspecteur, de heer W. H. Cool, de verk' ring heeft gegeven, dat de noodzakelijkheid bestaat dat op Texel een teek' nschool wordt op gericht, staan de goedkeuring nog enkele moeilijkheden in den weg, zoodat vermoedelijk voor Januari de subsidie neg wel niet zal worden verkregen. Vorig jaar zijn de kosten bestreden uit de bijdragen, die ouders en leerlingen hebben geschonken, zoodat het bestuur de rekening klop pende heeft weten te maken. Om de zaak ook dit .jaar draaiende te hou den, zal ook nu weder zoo moeten worden begonnen. Het voornemen bestaat, om in December de lessen weder aan te vangen. Van den Burgemeester is toestem ming verkergen, om loka'en van de O.L. School te Den Burg te gebrui ken; met het oog op de brandstof - fenschaarschte zal evenwei het be stuur zelf voor verwarming zorg moeten dragen. De heer Zijlstra deel de mede, dat log wel geen bonnen zjjr verstrekt, doch dat 7 eenheden zijn aangewezen. Vervolgens kwam de bestuursver kiezing in behandeling. Wanneer de afdeeling officieel is erkend zal een bestuur moeten worden gevormd, be staande uit 3 leden, door de alge- meene vergadering benoemd en 2 leden, aangewezen door het ge meentebestuur. Voorgesteld werd voorloopig bij acclamatie het voor- loopig comité (bestaande uit de hee- ren J. v. Wessem, voorz.; J. J. v. d. Vlies, secr.; D. Toolens, penningm.; comm. de heeren: De Rode, Slaman, voor Oudeschild; IJska voor De Waal; Igezs voor De Koog; P. Boon voor Den Hoorn; Drijver voor Oos terend en Daalder voor De Cocks dorp) als bestuursleden te benoemen. De heer v. Wessem heeft evenwel we gens gezondheidsredenen moeten be danken, in zijn plaats werd als be stuurslid gekozen de heer A. de Wit. De heer Saai deelde verder nog mede, dat de school door 43 leerlin gen bezocht zal worden (vorig jaar 39). Bij de rondvraag werd gevraagd of er ook les in electr. teekenen aan de school wordt gegeven, bevestigend werd hierop geantwoord; de heer Plantenga geeft hierin les. Verder verstrekte de heer Saai enkele in lichtingen over het bijhouden van de verstrekte werkboekjes aan de leer lingen. Ook werd nog geïnformeerd naar de indeeling der klassen. Medege deeld werd dat het dit jaar wel in bedoeling ligt meerdere klassen te vormen. De heer Steenhuis wees er op, dat bij het vormend onderwijs het vorig jaar daarmede al rekening ls gehouden. De heer Saai verstrekte verder nog enkele inlichtingen over het uit te reiken diploma en deelde mede, dat voor Texel thans 22 leer lingovereenkomsten zijn afgesloten. Hierna werd de vergadering ger sloten. ANNA PAULOWNA OP HET DRIETAL. Ds. J. v. Nieuwkoop alhier, is op het drietal geplaatst voor de derde predi kantsplaats bij de Geref. Kerk te Hoo- geveen. VERGADERING VEEFONDS. Breezand. Het Onderling Vee fonds vergaderde Vrijdag bii den heer Jb. Borst. Na opening en vast stelling der notulen, deed de pen ningmeester verslag, waaruit bleek, dat er tegenover f 979.40 inkomsten f 1014.07 aan uitgaven stonden, zoo dat er een nadeelig saldo van t 34.67 was. Van de aftredende bestuursleden werden de heeren A. Schilderman en D. de Graaf herkozen. De heer C. v. d. Linden, die geen vee meer heeft, stelde zich daarom niet meer verkiesbaar. In zijn plaats werd be noemd de heer G. Philipsen. De heer J. 't Hart de taxateur van het fonds, werd als zoodanig herbe noemd en de heeren P. Schilderman en A. Pool aangewezen om de boe ken van den penningmeester te con troleeren. Bij de rondvraag waarschuwde de voorzitter de aanwezigen er voor. toch vooral niet te veel koud voer aan de koeien te geven en herinner de er aan dat de leden, wanneer een koe door den bliksem is getrof fen. deze door den veearts moeten laten keuren. Hierna sluiting. XV1ER1NGEN FRAUDULEUS ERWTEN VERVOERD. Op 19 November jl. werden door de politie aangehouden zekere B. en L. uit Westerland, die frauduleus erwten vervoerden. De erwten werden in beslag geno men en tegen de daders werd proces verbaal opgemaakt. BRANDWONDEN DOOR BED- KRUIKJE. Door heet water uit een bedkruikje heeft de baby van Ds. Lugt, zich ern. stig aan haar ruggetje verbrand. Hoe wel het geheel zich in den beginne ern stig liet aanzien, is de toestand heden iets beter. 1400 PIKETPALEN GESTOLEN. Door de maréchaussee zijn een tweetal personen aangehouden, ze kere B. en L. Deze beide heeren hadden ten nadeele van de Wierin- germeerdirectie een partij van 1400 piketpalen gestolen. De palen zijn in beslag genomen en tegen de da ders wordt proces-verbaal opge maakt. Na door de maréchaussee te zijn verhoord, zijn beiden weer op vrije voeten gesteld. LEEUWARDEN, 20 Nov. Aanvoer: 42 stieren, 220 vette koeien, 774 melk- en lcalfkoelen f 215—725, 355 pinken f 220280, 401 graskalveren f 65—140, -380 weideschapen f 75—135, 202 lam meren f 40—75, 45 vette varkens 114 kleine biggen f 3—40, 264 bok ken en geiten, 16 paarden. Totaal aanvoer 3122 stuks. Overzicht: Melk- en kalfkoeien aanvoer rede lijk, handel kalm, prijshoudend. Pinken aanvoer redelijk, handel kalm, prijshoudend. Graskalveren aanvoer minder, handel kalm, prijshoudend. Biggen aanvoer kort, handel kalm, prijshoudend. Scha pen en lammeren aanvoer ruim, handel redelijk', duur. De N.V.C. nam 600 koeien, 200 graskalveren, 235 nuchtere kalveren, 200 schapen en 45 varkens over. Eierhandel. Kipeieren 6.5 10.45 ct. per stuk, handelsprijs f 1.32—1.37 per Kg., eendeieren 7.6—8.1 ct. per stuk. Pluimvee. Slachthanen f 1.50 —2.50. slaohtkippen f 1.50—2.75, jonge hanen f 1—2.25, jonge duiven f 0.40. alles per stuk, konijnen f 1 per Kg. Vereen, v. Zuivelmaatschapp. Edammer kaas 20 plus f 87, 40 plus f 112, Goudsche kaas 20 plus f 87, idem 40 plus f 112, Broodkaas 40 plus f 112, Leidsche kaas 20 plus f 102. alles per T00 Kg. ALKMAAR, 20 Nov. Kaasmarkt. Aangevoerd 948 I<g.: Fahriekskaas kleine 40 plus f 56. Boerenkaas kleine 40 plus f 56. Handel vlug. TJMUrDEN. 20 Nov. Prijzen: tarbot f 6—3.50, gr. tong f 7.50, kabeljauw f 2.26—2, gr. gul f 1.65—1.50, kl. gul f 1.351.20. kl. schol 2e srt. f 2.—, 3e srt. f 0.80, 4e srt. f 0.50. kl. middelschol f 2.50, vi rhnuf 1 0.10. bot f 1.— er s"har f 0.60, kl. gul 2e srt, f 0.88—0.80 pufsrhar f 0.30. wijting gestript f 088, wijting dicht f 0.80, alles p. Kg. URK, 18 Nov. Heden waren de prijzen: snoek baars 68 ct., roode baars 36 ct., groote voorn 30 ct. en kleine voorn 22 ct., alles per kg. K 2167

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3