u Het doe! van de Germaansche jeugd KEURINGEN VOOR DE WAFFEN-SS EN HET LEGIOEN Officieele mededeeliogen i° Extra levensmiddelen enz. voor verwanten van frontstrijders Italiaansch Weermachtbericht 4- Jan Dommering 60 jaar Hei jacht Kai-JCai <Upï*>\ Neem n AKKER"fJE VERZEKERT UW BEZIT Stormschade b,i Jarenlang hevige r heumatiek. RADIOPROGRAMMA N< INSTALLATIE VAN DEN GE- BIETSFUHRER BLOMQUIST. De gemeenschappelijke wil der onge generatie van de Duitsche en Nederlandsche broedervolken, die slechts enkele dagen geleden werd fiesymboliseerd door de gezamen- ïjke eerewacht aan de oorlogsgra ven op den Grebbeberg. is opnieuw zinrijk tot uiting gekomen bij de installatie van den nieuwen Gebiets fuehrer Blomquist. Met hun jonge Duitsche kameraden waren ook/ de leden van den nationalen jeugd storm onder leiding van hun hoofd- stormer van Geelkerken in geslo ten gelederen aangetreden. Het gewicht van deze plechtig heid werd onderstreept door de aan wezigheid van den rijkscommissa ris. rijksminister Seyss-Inquart. De feestelijk versierde zaal van den Dierentuin te Den Haag was tot de laatste plaats bezet door de Duitsche en Nederlandsche jeugd. Dr. Lindenburger herdacht. Stadsfuehrer Moeckel herdacht bij het begin van zijn rede. waar mede hii Gebietsfuehrer Blomquist installeerde als chef der Befehls- stelle Niederlande van de Reichs- jugendfuehrung. den in het Oosten gevallen Hauptbannfuehrer Lin denburger. Met woorden van dank bracht spr. naar voren, dat het werk der nat.-soc. jeugd in Neder land steeds den bijzonderen steun van den rijkscommissaris en van Hauptdienstleiter Schmidt hééft ge noten. Met deze hulp zal de Hitler- jugend ook voortaan haar weg gaan. Spr. schetste vervolgens de groo- te prestaties van het Duitsche jeugd werk. Als in tegenstelling tot an dere landen elke Duitsche jongen in het vaderland zoo gebruikt kan worden dat hij rechtstreeks voor de Duitsche oorlogvoering bezig is. heeft het beginsel der Duitsche jeugdleiding daarmede zijn juistheid bewezen. Dringende taak der Duit sche jeugd noemde de Stabsfuehrer de kolonisatie in het Oosten. Met den oproep alle krachten in den gemeenschappelijken strijd te vereenigen, besloot Stabsfuehrer Moeckel zijn toespraak. Gebietsfuehrer Blomquist legde vervolgens de belofte af. dat hij al zijn krachten zou wijden aan de volbrenging van de groote taak. als een dér voornaamste taken zag hij de vorming van het H.J.-kader. Den jeugdstorm beloofde hij ka meraadschappelijke hulp bij de ver wezenlijking van het doel. het op wekken van de gedachte van het Groot-Germaansche Rijk bij de jeugd van dit land. Hauptdienstleiter Schmidt heette tevens uit naam van den rijkscom missaris den nieuwen chef der Be- fehlsstelle welkom. Vol trots wees hij op de dappere houding der Duit sche jeugd, die tegenover de laffe terreuraanvallen der Engelschen een waren mannenmoed getoond ^ïeeft. Ook in Nederland is reeds de jeugd voor de nationaal-socialisti- sche gedachte en daarmee voor een groot Germaansch rijk angetreden. Dit doel geldt onzen arbeid en on- xen strijd. Hauptdienstleiter Schmidt besloot zijn toespraak, met de belofte alle krachten voor de overwinning te zullen insapnnen en een Sieg Heil op den Fuehrer. Bij den bouw van een landbouwers- schuur in de omgeving van Markelo wordt gebruik gemaakt van doorge zaagde dennenboompjes, welke in zgn. vakwerk worden aangebracht. Hartgerink-Pax-Holland m. In het verordeningblad is opge- nonomen een verordening van den rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied betreffende aanvullende distributie van levens middelen. genotmiddelen en kolen. Hierin wordt o.m. bepaaid: Een bewijs van berechtiging op grond van deze verordening kan op verzoek worden uitgereikt aan den verwant van een persoon, die 1) deel uitmaakt van de Duitsche weertnacht. de „Waffen SS", het vrijwilligers legioen Nederland, het .Nationalsozialistische ..Kraftfahr- korps" of den rijksarbeidsdienst. 2) gesneuveld of vermist is, ter wijl hij deel uitmaakte van een on der 1 genoemde formatie.- 3) gewond of ziek werd. terwijl hij deel uitmaakte van een onder 1 genoemde formatie en derhalve met een militaire, invaliditeitsverklaring uit de formatie werd ontslagen: 4) ten minste zes maanden deel uitmaakte van een onder 1 genoem de formatie en daaruit eervol werd ontslagen. Verwant in den zin der veror dening is: 1) de echtgenoote. de wettige, de erkende en de geadopteerde kinderen, alsmede de stiefkinderen van een in lid 1 geneomden persoon; 2) de ouder van een in lid 1 ge noemden persoon, met wien deze voor zijn deel uitmaken van een in lid i genoemde formatie in ge zinsverband heeft geleefd. of in wiens onderhoud deze voor zijn deel uitmaken van deze formatie geheel of ten deele heeft voorzien: 3) de broers en zusters van een in lid 1 genoemden persoon, met wie deze voor zijn deel uitmaken van een in lid 1. genoemde formatie in gezinsverband heeft geleefd en in wier onderhoud deze voor zijn deel uitmaken van deze formatie geheel of ten deele heeft voorzien. Een bewijs van berechtiging kan 's-GRAVENHAGE. 12 November. Het SS-Ersatzkommando deelt ons mede, dat vrijwilligers voor de J Waffen-SS en het Legioen zich op onderstaande data bij de genoemde adressen kunnen vervoegen, tenein de gekeurd te worden. Tevens wordt er de aandacht op gevestigd en wel speciaal voor hen, die er bezwaar tegen hebben hun dienst buiten Nederland te vervul len, dat thans de mogelijkheid be staat om dienst te nemen in een speciaal wachtbataljon. De oplei ding vindt in Nederland plaats, ter wijl de inzet van dit bataljon ook in Nederland blijven zal. Tijdens de keuringen voor de Waffen-SS en het Legioen kunnen zich ook diegenen melden, die tot de Germaansche-SS in Nederland willen toetreden. 25.11.42 10.00 uur Den Haag. Ca- fé Den Hout. Bezuiden- houtscheweg. ook aan een onder 3 of 4 genoem den persoon op verzoek worden uitgereikt. Op het verzoek om uitreiking van een bewijs van berechtiging beslist de ..Fuersorgeoffizier der Waffen SS in den Niederlanden". wan neer de verzoeker of dienst verwant deel uitmaakt of laatstelijk deel uit gemaakt heeft van de ..Waffen-SS" of van het vrijwilligerslegioen Ne derland. In andere gevallen de .Amtliche Deutsfche Beratungsstelle in den NiecVsrlanden". tot welker ge bied het ten opzichte van den ver zoeker bevoegde distributiebureau behoort. Tegen een afwijzende beslissing kan de verzoeker binnen twee we ken na de mededeeling van de be slissing een bezwaarschrift indienen bij den rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied (com missaris-generaal voor de openbare veiligheid) in geval de beslissing is gegeven door den „Fuerorgeoffizier" en bij den rijkscommissaris (commis saris-generaal voor bestuur en justi tie) in geval de beslissing is gegeven door een .Beratungsstelle". Tegen de ze beslisssingen staan geen rechts middelen open. De rijkscommissaris voor het bezet te Nederlandsche gebied (commis saris-generaal voor bestuur en ju stitie) kan op verzoek een bewijs van berechtiging ook uitreiken aan een persoon of aan den verwant van een persoon, die niet hierboven is genoemd, voor het geval dit we gens bijzondere redenen billijk voor komt. Hij. die ter verkrijging van een bewijs van berechtiging onjuiste opgaven verstrekt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste vijf jaren en met geldboete van ten hoogste vijftig duizend gulden of met een dezer straffen. ROME. 23 Nov. (Stefani). Het 912de communiqué van het Itali- aansche hoofdkwartier luidt: ..Aanvallen van aanzienlijke vij andelijke gevechtsaf deelingen op onze vooruitgeschoven formaties in de streek van Agedabia misluk ten. De vijand verloor eenige pant serwagens. Op de reede van Al giers hebbel Italiaansche bommen werpers aanvallen gedaan op ge meerde schepen, waarvan er een tot zinken werd gebraoht en andere be schadigd. Onze torpedovliegtuigen hebben, eveneens in de haven van Algiers, twee andere groote koop vaardijschepen getorpedeerd en tot zinken gebracht. Ook door de Duit sche luchtmacht werden Engelsch- Amerikaansche schepen in havens van Fransch Noord-Afrika getroffen en in brand gebombardeerd. De Duitsche luchtmacht vernielde bo vendien bij verscheidene aanvallen op vliegvelden 17 vijandelijke toe stellen op den grond. Op de Middellandsche Zee werden Britsche konvooien ogevangen door onze afdeelingen vliegtuigen, die een groot koopvaardijschip en een oorlogsschip tprpedeerden. Een En- gelsch vliegtuig, door afweervuur getroffen, stortte in de omgeving van Calatafimi neer. Een der inzit tenden. die er het leven had afge bracht. werd gevangen genomen." De bekende biljartspeler Jan Dom mering werd gisteren 60 jaar. Hij ontving reeds in den loop van den morgen tal van schriftelijke geluk- wenschen en gelukstelegrammen, hoofdzakelijk van biljartvereenigin- gen. Vele bloemstukken werden ook aan zijn woonhuis in de Bovenberg- straat te Arnhem bezorgd. Dommering legde beslag op het Nederlandsch kampioenschap 45/2 voor de eerste maal in het seizoen 19191920 met een gemiddelde van 14.31. Het jaar daarop werd hij even wel reeds onttroond door A. Bos. die het gemiddelde liefst bracht op 23.43. Dit gemiddelde zou Domme ring alleen nog maar weten te ver beteren en wel in het seizoen 1922- 1923 toen hij het bracht op 23.80. Hij behaalde achtereenvolgens nog het kampioenschap in de beide volgende jaren waarbij Robijns voor 'n kor te onderbreking zorgde in het sei zoen 1925—1926. Dommering her overde den titel in het volgende seizoen, doch moest opnieuw zwich ten voor Robijns. 'om vervolgens weer beslag te leggen op den natio nalen titel in 1928—1929 (gemiddel-' de 23.88) tot en met het seizoen 193031. vervolgens in het seizoen 193233 en voor de laatste maal in het seizoen 1936—1937. MEISJE ONDER TREIN. Gistermorgen omestreeks zeven uur is op het station Didam (Geld.) een ernstig ongeluk gebeurd. De 18-ja rige mejuffrouw Veenink wilde in een rijdenden trein springen doch stapte mis. zoodat zij er onder kwam Het meisje werden beide beenen afgereden. In zeer ernstigen toe stand is zi.f naar het ziekenhius te Didam vervoerd. ZWARE BELASTINGDRUK IN ENGELAND. STOCKHOLM, 23 Nov. (ANP) Volgens „Dagens Nyheter" heeft het Engelsche „National Institute of eco- nomics and social research studies" op grond van een enquête kortgeleden een boek uitgegeven over het Engelsche belastingwezen. Hieruit blijkt, dat het Engelsche volk momenteel hoogere be lastingen moet betalen dan ooit te vo ren. Vo - de lage en middelgroote In. komens is de belastingdruk Uhans on geveer tweemaal zoo hoog «Hs aan het einde van den vorigen oorlog. Het on derzoek heetf tot de conclusie geleid, dat het Engelsche belastingwezen door den oorlog een algeheele omwenteling heeft ondergaan. Terwijl de jaarlijk- sche belasting per hoofd der bevolking in den vorigen wereldoorlog rond 5 pond 19 shilling bedroeg, bedroeg zij in het fiscale jaar 1941/1942 51 pond 14 shilling. Dit bedrag zal, aldus wordt opgemerkt, dit jaar nog hooger wor den. Bijzonder ingrijpend is de indi recte belasting op thee, suiker, tabak en alcoholoische dranken voor de klas se van de laagste inkomens. BOTER OF RUNDVET OP BON 58. Gedurende het tijdvak van Dins dag 24 November tot en met Za terdag 5 December 1942 geeft elke der met „Boter 58" gemerkte bon nen van de bonkaart voor voe- dingsmidelen, recht op het koopen van 125 gram boter. Zij. die gedurende het tijdvak van 4 tot en met 7 November j.1. de bonnen „Boter 58" bij den sla ger hebben ingeleverd, ontvangen gedurende bovengenoemd tijdvak per bon 100 gram rund vet. WINTERTELLING 1942. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Noord-Holland maakt het navolgende bekend. In de periode van 23 November t/m 5 December 1942 zal evenals in het vo- t vorige jaar een wintertelling plaats vinden. Aan de hiertoe aangestelde tellers zullen opgaven verstrekt moeten wor den over de geheele veestapel met uit zondering van geiten en pluimvee tbt een maximum van 10 stuks van per sonen die niet bij de Landbouw-Crisis- Organisatie zijn aangesloten. Tevens zullen nog opgaven verstrekt moeten worden, inzake de ingekuilde producten en de uitzaai van Winterge wassen. De belanghebbenden worden er op gewezen, dat het verstrekken van on juiste gegevens, slsmede het weigeren om de gevraagde gegevens te verstrek ken of het formulier, dat overeenkom stig gedane opgaven door een teller is ingevuld, te onderteekenen, strafbaar is, ingevolge art. 1 van het Economisch Sanctiebesluit. SUIKERWERKTOEWIJZINGEN. De geldigheidsduur der verzameltoe- wijzingen voor suikerwerk, waarvan de linkerbovenhoek is verwijderd, is verlengd tot en met 23 December 1942. Deze vyzameltoewijzingen zijn door de plaatselijke distributiediensten bij aanbieding van toewijzingen voor sui kerwerk, waarvan de linkerbovenhoek eveneens was verwijderd, aan gros siers uitgereikt. Zooals bekend, hebben de diensten toewijzingen voor suiker werk met verwijderde linkerbovenhoek verstrekt aan detaillisten, die bonnen „algemeen 377", aangewezen voor het extra-rantsoen versnaperingen, hebben ingeleverd. HAVERMOUT, PEULVRUCHTEN EN GEMENGD MEEL. Detaillisten zullen bij inlevering van bonnen „een rantsoen peulvruchten" en „een rantsoen havermout" van de plaatselijke distributiediensten toewij zingen voor peulvruchten, onderschei denlijk havermout ontvangen. Zij die nen in dit geval de genoemde bonnen elk op aparte opplakvellen te plakken, derhalve niet tezamen met genummer de bonnen voor havermout of peul vruchten. Grossiers zullen echter bij inlevering van toewijzingen voor havermout of peulvruchten verzameltoewijzingen voor gort ontvangen. In verband hiermede dienen zij op de toewijzingen voor havermout en peulvruchten on derscheidenlijk havermout of peul vruchten uit hun voorraad af te leveren. Grossiers, die in het bezit zijn van gort-toewijzingen, waarvan de linkerbovenhoek is verwijderd en welke derhalve recht geven op het koopen van gemengd meel, kunnen deze toewijzingen, wanneer zij daarop geen gemengd meel kunnen betrekken, bij de plaatselijke distributiediensten inwisselen tegen toewijzingen voor gort, waarvan geen hoek is verwijderd. Toewijzingen voor havermout of peul vruchten, waarop zij deze artikelen niet kunnen verkrijgen, kunnen zij eveneens inwisselen tegen toewijzin gen voor gort. Dit is ook mogelijk, wanneer de toewijzingen op hun eigen naam en codenummer staan. INLEVERING CACAOBONNEN. Bij vele detaillisten blijkt de opvat ting te bestaan, dat zij de cacaobon, nen uitsluitend in kunnen leveren bij de N.V. Wessanen en de N.V. Cacao fabriek de Zaan. Deze opvatting is niet geheel juist. Slechts de detaillis ten, die gewoon waren de door hen ontvangen cacaobonnen rechtstreeks aan een fabrikant te zenden, moeten deze bonnen thans aan een van de beide bovengenoemde fabrieken toe zenden, of, indien zij daaraan de voor keur geven, aan een grossier. Detail listen, die gewoon waren cacao van een grossier te betrekken, kunnen ook thans nog hun bonnen aan hun gros. sier opzenden. VERBOUW VAN KARWU. De Provinciale Productiecommissaris voor Ni i-d-Holland maakt aan be langhebbenden bekend, dat de te vel- destaanüe karwij voor de oogst 1943 mag blijven liggen en dus niet omge ploegd behoeft te worden. VRIJSTELLING HER*ST- KAL VEREN. De bepaling, dat in totaal niet meer dan 20 pet. van het bedrijfs- maximum aan jongvee beneden 1 jaar zonder aanslag mag worden aangehouden, brengt ten aanzien van najaarskalveren, geboren vóór 1 December 1942. groote bezwaren met zich mede. In verband hiermede is besloten de najaarskalveren, welke na 30 September 1942 zijn geboren, te rekenen tot den jaar gang 1943. Hiertoe wordt bepaald, dat kalveren met een gewicht per 1 December 1942 van 70 Kg. of minder beschouwd zullen worden als geboren te zijn na 1 December 1942; kalveren óp dat tijdstip zwaarder dan 70 Kg., doch waar van de eigenaar kan aantoonen op grond van over te leggen bewij zen. dat deze kalveren geboren ziin na 30 September 1942, vallen even eens onder deze bepaling. PRIJZENAANGELEGENHEDEN VOEDSELVOORZIENING. In verband met de instelling van de bedrijfsschappen op het gebied der voedselvoorziening wordt de aandacht er op gevestigd, dat men zich voor prij zenaangelegenheden niet meer moet wenden tot de afdeeling prijzen van het Rijks bureau voor de Voedselvoorzie ning in Oorlogstijd. Riouwstraat 170. 's-Gravenhage. doch naar gelang van het artikel, tot een van de na volgende adressen: hoofdbedrijfs schap voor akkerbouwproducten, afd. prijzen. Wassenaarscheweg 80! tel. 183456; hoofdbedrijfsschap voor tuinbouwproducten, afd. prijzen Lange Voorhout 11. tel. 180101; be drijfschap voor Vee en Vleesch. afd. prijzen. Laan van Meerder voort 5153. tel. 335982; bedrijfs- schap voor zuivel, afd. prijzen. Laan van Meerdervoort 84. tel. 392310; bedrijfsschap voor marga rine. vetten en oliën. afd. prijzen Nassaulaan 6. tel. 182150; bedrijfs schap voor pluimvee en eieren Beekbergen, tel. 241; bedrijfsschap voor visscherijproducten, afd. prij zen. 2de Adelheidstraat 300. tel. 720080. T VOORSCHOT VLEESCHWAREN. Detaillisten in vleeschwaren, die hun bedrijf reeds ln 1941 uitoefenden, kunnen gedurende het tijdvak van 23 tot en met 27 November 1942, wanneer zij zulks wenschen, een voorschot vleeschwaren verkrijgen. Dit geldt even wel niet voor slagers. Detaillisten, die voor een voorschot in aanmerking willen komen, moe ten op hun inleveringsdag bij de plaatselijke distributiediensten een opgave doen, volgens onderstaand model, van hun,voorraad op Zaterdag 21 Novem ber 1942, na winkelsluiting. Aanwezige voorraad vleeschwaren en distributiebescheiden voor vleesch waren. Op 21 November 1942, na winkelsluiting waren aanwezig: Omschrijving Aantal rantsoenen vleeschwaren in natura rantsoenen aanwezige, voor inlevering vat. bare bonnen en toewijzingen rantsoenen nog te ontvangen vleeschwaren rantsoenen Totaal rantsoenen Nov. 1942. (Handteekening detaillist) Naam: I Straat: Woonplaats: Codenummer: Deze opgave moet in duplo gedaan en onderteekend worden. Achter de omschrijving „Nog te oBtvangen vleeschwaren" moet het aantal rantsoenen vleeschwaren worden opgegeven, dat de detaillist nog van zijn leveranciers te goed heeft en waarvoor hij dezen geldige toewijzingen heeft toegezonden. Behalve deze voorraadopgave moeten detaillisten aan de diensten nog een opgave verstrekken van hun omzet aan vleeschwaren gedurende de pe riode van 3 tot en met 8 November vanhet vorige jaar. Zij dienen hiertoe het ontvangstbewijs MD 201 C, hetwelk zij hebben ontvangen voor de in de pe riode van 10 tot en met 14 November van het vorige jaar ingeleverde bon nen, over te leggen. Aan de hand van deze omzetopgave en de bovenge noemde voorraadopgave zal de distributiedienst bepalen of de detaillist al dan niet voor een voorschot in aanmerking komt. De distributiediensten zul len voor de bonnen, welke in de week van 23 tot 28 November 1942 worden Ingeleverd, op de gewone wijze toewijzingen afgeven. FEUILLETON door HANS POSSENDORF 78. „Dat moet ze zijn, de dochter van Rocco," dacht Livio. Hij meende de trekken van het elfjarige kind in deze volwassen vrouw te herkennen, doch beweerde haar nooit gezien te hebben. Toen Livio eindelijk zoo ver her steld was, dat hjj weer naar zijn kantoor kon gaan, was de toestand van de firma McKenna reeds zoo slecht, dat de zaak niet meer te red den was. Men had ook de Manilla route moeten opgeven. De terugge keerde booten waren niet meer uit gevaren want geen enkele bevrach ter wilde zijn waren meer aan deze ongeluksfirma teovertrouwen. Reeds .lang had Alfano het groote bureau opgeheven en de meeste employés moeten ontslaan, en daarmee had hjj de hopelooze positie van de firma toegegeven. Er hielp geen ontkennen meer. De toestand viel niet meer te verbergen .i Livio trachtte zijn schepen te verhuren, doch de vele schandaalbe- richten maakten, dat men niets meer met schepen van McKenna te maken wilde hebben. Eindelijk gelukte het toch vier schepen tegen lagen prijs te verhu ren aan een andere lijn en zoo kon de eens zoo aanzienlijke firma ten minste weer een klein kantoor ope nen, armoedig en onder voortduren de geldzorgen, want de banken ga ven haar geen crediet meer en door de nadeelige vaarten der laatste maanden- waren de eigen middelen totaal uitgeput. Op zekeren dag geschiedde iets, dat Livio Alfano opnieuw een ont- zettenden schrik bezorgde: Hij was op zijn bureau aan het werk toen de telefoon op zijn schrijftafel rinkelde, wat nu nog maar een enkelen keer per dag gebeurde. „Hier Alfano, firma McKenna Co." „Spreek ik met mijnheer Alfano zelf? Goed. Weet u met wien u spreekt? Met den man die u in dertijd op straat heeft aangespro ken en toen met u helaas ver geefs in den bar heeft onderhan deld. Dat „helaas" zeg ik met be trekking op u,v want u hadt zich heel wat ellende kunnen besparen als u destijds mijn raad hadt opgevolgd. Enfin, u hebt het niet anders gewild. Maar denk nu maar niet, dat u van ons af is. U is in Frisco niet meer veilig. Hallo! Hallo! Is u daar nog?..." Maar Alfano had den hoorn laten vallen en was kreunend achterover in zijn stoel gevallen. Eindelijk herstelde hij zich, verliet zijn bureau en nam een auto om naar de politie te gaan, doch kort voor hij het bureau bereikte gaf hij den chauffeur een ander bevel. Hij ging naar huis en naar bed en weer lag hij een week lang ziek. Denzelfden dag ontving bankier Wang in de naburige stad Oakland, bezoek van een heer, in wi«.n nie mand Philipp Foster zou hebben herkend, want hij droeg een korten, donkeren puntbaard en had donker haar, terwijl Peter Foster een blon de, gladgeschoren jonge man- was. „Ik kom in opdracht van miss E. A.", begon Philipp Foster, nadat hjj er zich van had overtuigd, dat nie mand henf kon beluisteren. „Ik ken geen miss E. A.," be weerde de Chinees. „Maar dit stuk uit een Chineesche courant kent u misschien wel? Pro beer eens of het ook past aan het stuk, dat u in uw bezit heeft." „Wilt u een oogenblik in een An dere kamer wachten?" vroeg Wang zonder een spier van zijn gezicht te vertrekken. Toen Foster de kamer verlaten had haalde Wang uit zijn brandkast een stuk van een oude Chineesche courant en hield de beide stukken tegen elkaar. De onregelmatig ge scheurde randen pasten nauwkeurig. Foster had zich dus vrij positief als afgezant van Eromanga gelegiti meerd. De Chinees riep hem weer binnen, doch bleef voorzichtig. „Met die courant is het in orde," zei hij kort. „Wat wilt u van me?" „Ik moet u allereerst Eromanga's dank overbrengen voor de geweldige resukaten die door uw bemiddeling met1 onze vijanden zijn bereikt. De firma is zoo goed als failliet wat u trouwens nog wel beter zult weten dan ik." „Hm. Wat nog meer?" „Verder heb ik voor u een blanco cheque, onderteekend door Eromanga p.o. Kuan Lung Co. Wilt u de echt heid daarvan even verifieeren dan zullen we het bedrag vaststeih-n dat u b(j de transacties tegen de firrna heeft uitgegeven, benevens de over eengekomen provisie." „Ik zal u straks de nauwkeurige berekening voorleggen," antwoordde de Chinees nu al vriendelijker. „Is het eindelijk gelukt den compagnon van mjjn vriend Kuan-Lung te bevrij den?" „Neen, nog niet. U heeft toch zeker van de mislukte poging in Mexico ge lezen?" „Ja natuurlijk Wr die dame soms miss Eromanga zelf?" „Ja zeker. Ze is echter allang weer in veiligheid en zal dezer dagen wel met haar jacht daar ginds aan komen." „En u Was u er ook bij Fostef bevestigde dit door een bijna onmerkbare hoofdbeweging. „Is het voor u hier niet gevaar lijk?" „Ik geloof het niet. Ik heb meer dan een maand gewacht voor ik me weer in Frisco waagde. Ik zie er ook heel anders uit, Eromanga was er op gesteld, dat ik in Amerika bleef om weer ln verbinding met u te komen. Hebt u indertijd die telegrammen uit Hongkong niet ontvangen of was u wantrouwig, dat u niet antwoordde?" „Is me dat kwalijk te nemen?" vroeg Wang met een glimlach. „Neen, u hebt gelijk, u kunt niet te wantrouwig zijn. Ik heb nu op dracht hier ln Frisco te blijven tot de firma McKenna Co. voorgoed van de baan is en dan na te gaan wat Al fano begint. Kan het nog lang duren voor de zaak failliet is?" (Wordt vervolgd;. tegen Oorlogsschade Brandschade Prechsche voorwaarden V,..„ d- Wo"e 'chtderegelir,, lage tarieven aan het Hoofdkantoor van het Algemeen Onderling Waarborg Genootschap RENOVATUM Singel 202/8 Amsterdam-C. Nu kan Ik waar loopen. De Heer C. C. Ie B. schrijft, v dd. 19-ll-'40i „Jarenlang leed ik tan hevige rheu- matiek. Soms kon ik heelemaal niet meer loopen en 'dikwijls alleen met behulp van een stok. Ovaaltjes hielpen mij zoo goed, dat ik reeds na enkele tabletten weer gaan kon en nu ook weer mijn beroep lyn uitoefenen. Ik ben nu heelemaal gezond, maar heb Iteeds Ovaaltjes bij de hand en kan ze iederen lijder aanbevelen." Bij rheumatiek, ischias, spit, verkoud heid, grfep, zenuw- en hoofdpijn helpen deOvaaltjes van het Trines! Agentschap. Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef! Origineele verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets. In alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar. Tilfiam Agentschap. Naaaaakada 171, Amstardaia ZWITERSCHE NEUTRALITEIT GESCHONDEN. Opnieuw hebben Engelsche vlieg tuigen gisternacht de Zwitsersche neutraliteit geschonden, aldus een D.N.B.-bericht uit Bern. In Zwitser land wordt hierover officieel me degedeeld: op 22 November tus- schen 21 uur en 21 uur 50 is het Zwitsersche luchtruim aan de Noordelijke grens door in Oostelij ke richting overvliegende vreemde vliegtuigen geschonden. In Noord- Zwitserland werd luchtalarm ge maakt. WOENSDAG 25 NOVEMBER 1942. Hilvaraum I. 415.5 m. 7.15 Marschen (gr.pl.). 7.30 B.N.O.: Nleuwa- berichten. 7.40 VroolUke ochtendklanken (gr.). 8.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.40 Le zing „Rhythmen". 8.50 Seml-popul&lr pro gramma (gr.). 9.30 Spiegel van den dag (opn.). 10.30 De awarte handel lokt, luister spel. 10.48 Sylvestre Trio. 11.30 Viool en piano en zang en plano (opn.). 13.00 Almanak. 12.05 Dlck Wlllebrandta en zUn dansorkest. 12.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 13.00 B.N.O.: Ac- tueele beschouwing. 13.10 Fluit en piano en zang en plano. 14.00 Melodie en Rhythme, 18.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 17.0q Zang met pianobegeleiding en het Rontgenkwartet. 17 30 De sneldichter houdt zitting, luisterschets. 17.45 Orkest Malando en solist. 18.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 18.40 Accordeonorkesten spe len (gr.). 19.00 Wat niet in de krant staat. (Vanaf 19.15 Alleenvoor deradlo-cêntkalea die over een lUnverblndlng met de atudio be schikken. 19.15 Kamermuziek (gr. en opn 20.15 Omroep-aymphonle-orkest en solist. 20.45 „Dvorak", componlstenspiegel. 20.55 Omroep- symphonle-orkest. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberich ten. 22.00 Filmmelodleën (gr.). 22.20 Koning Winter ln aantocht (gr.). ^3.20—24.00 Popu laire operafragmenten (gr.). Hilversum II. 301,5 m. 7.15—7.40 Zie Hilversum X. 7.40 Ochtend gymnastiek. 7.50 Sportnieuws. 8.00 Voor de rijpere Jeugd van het platteland. 8.15 Licht spel en' zang (gr.pl.1. 8.30 B.N.O.: Nieuws berichten. 8.40 Pianovoordracht (gr.). 9.00 Omroeporkest en solisten (opn.). 9.15 Voor de hulsvrouw. 9.30 Omroeporkest en solisten (opn.). 10.00 Godsdienstige uitzending 10.40 Koren uit de Mis van J. S. Bach (gr.). 1100 Kleuterlledjes en melodietjes. 11.20 Kinder koor van de Vereenlging „Zanglust". lopn.1. 11.30 Orkest Wim Rlpken en gramofoonmu- ziek. 12.30 Landbouwreportage. 12.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 13.00 Programma-overzicht. 13.05 Bert van Dinteren en zijn orkest en gramofoonmuzlek. 14.00 Godsdienstige uitzen ding. 14.30 Residentie-orkest (opn.) 15.30 Van vrouw tot vrouw. 15.45 Oskar Joost en zijn orkest (gr.l. 18.00 Sopraan, hoorn en plano. 18.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 17.00 Voor de Jeugd. 17.15 Er dreunen trommels door ons land, Jeugdstormreportage. 17.30 Walsen (gr.l. 17.45 Spiegel van den dag en B.N.O.: Actueele beschouwing. 18.00 Marschmuziek (gr.l. 18.15 Pension t Stekeltje, luisterspel. 18.30 Omroep- Opera-koor an -orkest en soliste. Vanaf 1913. alleen voor de radio-centrales, die over een lUnverblndlng met de studio beschikken. 19.15 Jodelen en accordeonspel (gr.). 1945 B.N.O.: Nieuwsberichten. 18.55 Vreugde en arbeid, ge varieerd programma. 20.30. In de pauze (gr.). 20.55 Vreugde en arbeid, gevarieerd program ma. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Actueels beschouwing. 22,10 AvondwU- dlng. 22.20—24.00 31e Hilversum I. Hoofdredacteur A R. Jonker. Plaataverv. van den hoofdred. buitenl. en stadsnieuws Den Hel der A C. van Kampen. Binnen land, alg. report en streeknieuws A. Erik*. Haagsche redacteur P- E- H. M. Verberne, Den Haag Verantwoordelijk voor de adver tenties, Schager editie G. Schoorl, Schagen. Verantwoordelijk voor de advertenties Heldersche editie Visser, Den Helder. !P-n» 1 J

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 2