Weer eens geen strategisch succes root Jen vijand De vijand in de Kalmukkensteppe- Verduister Om de politieke hartstocht teruggeworpen DAGBLAD VOOR HELDERSCHE EDITIE Heldersche zeeridders NIEUWE WAPENS UITREIKING Den Helder De Olympische film Wie bezit ongebruikte schoenen? 87ste Jaargang. No. 11963 Hoofdredacteur: A. R. JONKER Alkmaar DONDERDAG 26 NOVEMBER 1942 DE STRIJD IN HET OOSTEN Italiaansch Weermachtbericht Artikel van Dr. Goebbels in Das Reich" DUI7SCH W EERMACHTSBERICHT Hernieuwde vijandelijke aan vallen in de bocht van den Don Gebroikt Uw gas- en stroomrantsoen met overleg, dan bewandelt U den juisten weg attentie!1 n.m. o.ZU uur v.m Waar niet is, verliest de gebruiker zijn recht RADIOPROGRAMMA Uit*.N.V. UitK. Mij. Hollands Noorderkwartier. Redactie- en Administratiebnream: SCHAGEN: Laan 201. Tel. 444 (2 lijnen. - DEN HELDER: Konirustr 78. Tel. 2345 (2 lijnen).ALKMAAR: Voordam 9. Tel. 3330. NOORD-HOLLAND Deze Courant verschijnt dagelijks Advertentie-tarief. Prijs der gewone advertenties in deze Editie 11 ct. per m.m. Bij contract, binnen een jaar te ge? bruiken belangrijke korting. Ta rieven v. de geh. opl. op aanvr. 2 Pagina's. BERLIJN, 25 Nov. (D.N.B.) De militaire correspondent van het D.N.B. schrijft in een beschouwing over den toestand aan het Ooste lijke front, dat het den bolsjewis ten, ondanks het feit, dat zij zeer groote contingenten en een groote hoeveelheid oorlogsmateriaal in den strijd hebben geworpen, weer eens niet gelukt is een strategisch succes te behalen. In de vijfmaal 24 uur, die het bolsjewistische offensief ten Zuiden van Stalingrad en ten Noorden hiervan tegen de groote bocht in den Don reeds duurt zijn de bolsjewisiten er niet in geslaagd hun strate gisch doel te bereiken, n.1. het verbreken van den Duitschen grendel in het Zuiden. Tijdens de hevige afweergevech- ten, die nog steeds voortduren, hebben zoowel leiding als man schappen aan Duitsche en verbon den zijde weer eens bewezen mees ter van den toestand te zijn, Hier bij is opnieuw gebleken, met welk een snelheid en nauwkeurigheid de Duitsehe leiding haar ervarin gen, opgedaan in de gevechten van den afgeloopen winter, in de prak tijk heeft omgezet. Een klein be wijs hiervan vormt de publicatie van gisteren over nieuwe wapens. D« tlooüelij ko zeis. In de wereld zal het electrische machinegeweer met een vuursnel- heid van 3000 schoten per minuut waarschijnlijk zeer de aandacht getrokken hebben. Bekende wapen deskundigen in de Duitsche hoofd stad, die dit wapen reeds sinds langen tijd kennen en het gepro- ROME. 25 Nov. Het 914de communiqué van het Italiaansche hoofdkwartier luidt: In Cyrenaica beperkte het slech te weer aan beide kanten de be drijvigheid te land en in de lucht. In den sector Tunis nam de activi teit der patrouilles toe. Italiaansche jagers schoten in een gevecht een Spitfire neer. In de Algeriinsche wateren brachten onze formaties torpedovliegtuigen, die in achter eenvolgende golven een vijandelijk convooi aanvielen, een transatlan tisch vaartuig van 20.000 ton. een vrachtschip van 6000 ton en een derde schip van middelmatige ton nage tot zinken. Bovengenoemde formaties stonden onder bevel van majoor Francesco Campello. kapi tein Giuseppe Zuccri. luitenant Alessandro Setti. luitenant Giovan- ni Scarpato en onderluitenant Ro- mano Bazza. Twee van onze vlieg tuigen keerden van hun verschil lende opdrachten niet op hun steunpunten terug. Een onder bevel van den eersten luitenant-ter-zee Mario Priggione staande duikboot heeft, na tot de reede van Bougie te zijn doorge drongen. op korten afstand drie torpedo's afgevuurd op een torpe dojager. waarvan het voorschip on der water verdween. Een andere duikboot, die onder bevel stond van den eersten luitenant-ter-zee Alpi- nolo Cinti. ving ter hoogte van Cap de Fer (Algiers) een vijandelijke formatie op en torpedeerde een vaartuig van groote tonnage, dat zonk. Gisteren hebben vijandelijke vliegtuigen laat in den avond boven Trapani gevlogen: de batterijen luchtdoelartillerie, die snel in actie kwamen, brachten .een Blenheim ten val. Twee leden der bemanning werden gevangen genomen. neerd hebben, geven bepaalde stem men uit het vijandelijke kamp ge lijk, die voor dit nieuwe model den naam „doodelijke zeis-' hebben gevonden. Terwijl het totdusver door de Duitsche en verbonden troepen ge bruikte machinegeweer zijn kogels waaiervormig verspreidde, liggen de kogels van het nieuwe wapen zoo dicht naast elkaar, dat hier inderdaad de uitwerking van een slag met een zeis met een straal van 180 graden is bereikt. Daarbij komt nog, dat dit wapen tijdens iedere koude gebruikt kan worden en geenszins zoo gevoelig is als ander gecompliceerde constructies. Bovendien is dit wapen gemakke lijk te vervoeren. De vuurspuwende kachel. Niet minder verrassend is de Duitsche constructie van een ge- pantserden vlammenwerper. Hoe wel over dit totaal nieuwe tvapen geen nadere bijzonderheden bekend OM LEVEN OF DOOD. BERLIJN. 25 Nov. (DNB). In het nieuwe artikel van dr. Goeb bels in Das Reich. dat als opschrift draagt: ..Over de politieke harts tocht" lezen we o.a. het volgende: Deze oorlog wordt om den achtergrond van alles gevoerd. Het gaat om leven of dood. Er is een beroep gedaan op de diep ste hartstochten, hier zoowel als ginds. Voor hem. die hier ver liest. is dan ook het spel defini tief ten einde en hij heeft ver loren. Wij beoordeélen iedereen uitslui tend naar hetgeen hij thans voor de overwinning doet. Parasieten en luiaards treft onze diepste verach ting -en wanneer zij tijdens dezen oorlog in gebreke blijven treft hen den wrekenden arm der wet. Voor verkeerde objectiviteit hebben wij thans in het geheel geen begrip, in tegendeel, wij achten haar in den strijd om het lot van ons volk een zijn, staat vast, dat juist dit wa pen een nieuwe schepping is, die zijn onstaan dankt aan de gevech ten om versterkte stellingen. De eerste stimulans voor het ontwerpen van dit nieuwe wapen kregen de Duitsche wapenconstruc teurs en technici tijdens de gevech ten om de Maginolinie. Hieruit blijkt, dat het hier niet gaat om een model, dat van vandaag op morgen werd ontworpen. De strijd 0111 Sebastopol en de stiaai en hui zengevechen in Stalingrad schij nen de laatste technische vervol making bespoedigd te hebben. Uit de bereikbare hoogte van den vuurstraal, welken de gepantserde vlammenwerper uitspuwt en die gemakkelijk boven een wolkenkrab ber uitkomt, kan men ook de reik wijdte van den doodenden straal in horizontale richting berekenen. Het front noemt dit nieuwe wapen „vuurspuwende kachel". Het zal bij het veroveren van hindernis sen en in straatgevechten voortaan een beslissende rol spelen. gevaar en een bedreiging van onze nationale belangen. Ons past thans het meest radicale fanatisme en de vurigste hartstocht voor onze groote zaak. Wij schamen ons niet voor onze onvoorwaardelijke liefde voor ons volk, waaruit wij zijn voortgekomen en welks kinderen wij zijn en dat wij dagelijks in zijn vlijt en be kwaamheid. in zijn oprechtheid, in zijn moed en nationale paraatheid kunnen waarnemen. Met dit volk voelen en denken wij. met dit volk leven wij en midden in dit volk willen wij eens sterven. Dit volk is voor ons alles. Het geeft zin en doel aan ons leven, zooals wij ons volk met geheel ons hart liefhebben, zoo haten wij zijn vijanden uit het diepst van ons hart. Ook hiervoor schamen wij ons niet. Wij komen hiervoor uit. voor iedereen, die het hooren wil. Wij hebben hun niets gedaan, in tegendeel, wij zijn hen tegemoet gekomen, zoover ais wij maar konden. Doch zij wilden niet den vrede, doch den oorlog, Op laffe wijze hebben zij ons overvallen en nu dreigen zij ons met wraakplan nen, welke slechts het product kunnen zijn van een ontzaglijk die pen haat.Laat ons daarom op de zen haat met haat antwoorden. Wie ons in ons leven aantast, kan geen aanspraak maken op onze ob jectiviteit. Wij waren bereid alles te doen en al les te geven om voor ons volk de vrij heid te veroveren. Dezen oorlog voe ren wij met een verstandig hoofd, doch ook met een warm hart. Tegenstand op den weg naar de overwinning geeft ons alleen maar nog meer vreugde in den aanval en tegenslagen sporen ons tot maximum prestaties aan. Wij wil len in oorlogstijd alleen van den oor log hooren. Wij zijn niet laf genoeg om onze oogen voor de taken en gevaren, die hieruit voortvloeien, te sluiten. Geen offer is ons te groot en geen weg te lang om de overwinning te behalen. Ons volk zal in allen voor. en tegenspoed in den oorlog met in elkaar gehaakte armen staan, een levende phalanx van menschenlichamen, ieder oogenblik paraat het hart vol warme liefde voor de eigen zaak en vol kouden haat jegens zQn vijanden. HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEHRER. 25 November (DNB). Het opperbevel der weermacht deelt mede: In den Kaukasus hadden ook gis teren slechts plaatselijke gevechten plaats. Bij een geslaagden aanval in de Kalmukkensteppe drongen gemo toriseerde Duitsche troepen de vij andelijke stellingen binnen, wier pen den vijand naar het Oosten te rug en vernietigden een batterij en een aantal pantserwagens. In tegenwoordigheid van den Rijkscommissaris dr. Seyss-Inquart werd op een plechtige bijeenkomst der N.S.D.A.P. in den Haagschen Die rentuin aan den Gebietsfuehrer BJomquist de leiding van de Hitier. jugend in Nederland overgedragen. Arbeitsbereich der NSDAP-Stapf-Pax Holland m. Ten Zuidwesten van Stalin grad en in de groote bocht van den Don zette de vijand zijn aanvallen met sterke gepant serde en infanterieafdeelingen voort. De Duitsche afweer werd op doeltreffende wijze gesteund door sterke formaties vliegtui gen voor den strijd op korten afstand en Duitsche en Roe- meensche gevechtsvliegers, die in opeenvolgende golven ope reerden. Sowjettroepen leden opnieuw zware verliezen aan menschen en materiaal. Te gelijkertijd werden vijandelij ke aanvallen tusschen Wolga en Don door Duitsche en Roemeensche troepen in verbitterde gevechten en met zware, bloedige verliezen voor den vijand afgeslagen. Daarbij wer den wederom 54 pantserwagens vernield. Ook in Stalingrad zelf mislukten vijandelijke aanvallen. Aan de rest van het Oostelijk front werden met succes Duitsche stormtroepoperaties ondernomen en plaatselijke aanvallen van den vij and afgeslagen. In Cyrenaica en Tunis geen ge vechtshandelingen van beteekenis: In Cyrenaica werden Britsche strijd krachten door jachtvliegtuigen en snelle gevechtsvliegtuigen in scheer vlucht bestookt en hangars en op een vliegveld staande vliegtuigen gebombardeerd. In de wateren van Algiers ver nietigden gevechtsvliegers des nachts een koopvaardijschip van 10.000 ton. Zij bombardeerden een groot transportschip in brand en brachten zware schade toe aan twee torpedojagers. In de havenwerken van Algiers. Bóne en Philippeville werden door bommen zware branden veroor zaakt. Bovendien werden met suc ces vijandelijke gemotoriseerde af deel ingen en spoorwegdoelen be stookt. De plaatselijke distributiedien sten zullen op nader te bepalen tijdstippen gedurende het tijdvak van 3 tot en met 24 Dec. 1942 op de bekende wijze bonkaarten ..voe dingsmiddelen le periode 1943". als mede nieuwe aardappel- en groen- tekaarten uitreiken. De diensten zullen uitreiken: Aan houders van een inlegvel K 1 of L 1 een bonk. K 111. twee aardappelk. N 111 en een groentek.. aan houders van een inlegvel K 2 of L 2 een bonk. K 211. drie aard appelk. N 111 en een groentek.. aan houders van een inlegvel K 3 of L 3 een bonk. K 311. twee aard appelk. N 111 en een groentek.. aan houders van een inlegvel K 4 of L 4 een bonk. K 411. een aard appelk. N 111 en een groentek. Houders van L-inlegvellen ont vangen bovendien een toeslagk. v. aardappelen N 211. Zij. die een machtiging voor op slag van winteraardappelen heb ben ontvangen, zullen, wanneer zij in het bezit zijn van een L-inlegvel. slechts een toeslagkaart N 211 ont vangen. Zij. die geboren zijn tusschen 30 Nov. en 28 Dec. van de jaren 1921. 1928 en 1938. moeten hun inlegvel len ruilen alvorens hun bonkaarten in ontvangst te nemen. Voorts zullen de diensten tegelijk met de bovengenoemde kaarten nieuwe tabaks-, cigaretten- en ver snaperingenk. uitreiken. Bij deze uitreiking zal men opnieuw kunnen kiezen tusschen een tabaks- of ci- garettenk. en een versnaperingenk. met dien verstande, dat mannelij ke personen, geboren n a 28 Dec. 1924 en vrouwelijke personen, ge boren n a 28 Dec. 1917. uitsluitend voor een versnaperingenk. in aan merking kunnen komen. Gedurende bovengenoemd tijd vak zullen voorts nieuwe bonk. voor zeep en toiletzeep voor kinde ren worden uitgereikt. Kinderen, geboren n a 1 Dec. 1940 zullen één bonk. P 111. bevattende drie bon nen voor eenheidstoiletzeep en drie bonnen voor waschpoeder. alsmede een bonk. P 211. bevattende drie bonnen voor toiletzeep ontvangen. Kinderen, geboren na 1 Dec. 1934. doch vóór 2 Dec. 1940-. ont vangen alleen een bonk. P 111. be vattende drie bonnen voor een heidstoiletzeep en drie bonnen voor waschpoeder. Er wordt op gewezen, dat bij de uitreiking van de kaarten die bon van het inlegvel zal worden verwij derd. waarvan het nummer over eenstemt met het nummer der uit gereikte bonkaart voor voedings middelen. Bij de uitreiking van de bonkaart voor voedingsmiddelen en de groentekaart zal het vakje 05 van de stamkaart worden afge- kruist en bij de uitreiking van een aardappelkaart het vakje 06. Bij uitreiking van een tabaks-, cigaret ten- of versnapeningenkaart zal het vakje 09 worden voorzien van on derscheidenlijk de letter X. Y of z. Bij uitreiking van zeepkaarten zal een aanteekening geplaatst wor den in het vakje 08. Terstond bij het in ontvangst ne men der kaarten ga men na of men alle bescheiden, waarop men recht heeft, inderdaad heeft ontvangen, aangezien latere reclames uiteraard niet in behandeling kunnen worden genomen. De molen te Dedemsvaart. welke de dubbele functie van korenmolen en houtzagerij vervult, zal waar schijnlijk behouden blijven. Het economisch theologisch instituut te Zwolle heeft zich daartoe met de eigenaars in verbinding gesteld. VNP-v. Buiten-Pax Holland m. HOOFDPRIJZEN STAATSLO. TERIJ. f 20.000 12681 f 2.000 15407 f 1.500 13045 f 5.000 2157 f 1.000 4201 10797 A.s. Zaterdag, 2 uur, 2e deel. Dat er voor het tweede deel van de Olympische film groote belang stelling bestaat, blijkt wel uit het feit, dat het balcon reeds Dinsdagavond uitverkocht was. Voor de zaal is er nog een beperkt aantal kaarten be schikbaar, hoe' /el ook hier het aan- ta nog maar heel klein is. Men haaste zich dus om bij zijn vereeni- ging een kaart in ontvangst te ne men, opdat men het sport-evenement op de film niet behoeft te missen. De Schoenenbeurs het aan gewezen adres Zy, die schoenen inleveren voorkeur by het uitzoeken. Wjj maken er het publiek op at tent, dat a.s. Dinsdagmiddag, van 35 uur, wederom gelegenheid ge geven wordt schoenen in te leveren op de Schoenenbeurs, die gehouden wordt op de bovenzaal van het Dis tributiekantoor. Daar wij veronderstellen, dat er nog al velen zijn, die de bedoeling van deze Beurs niet ten volle begre pen, vestigen 'vij nog eens de aan dacht op het navolgende: Het is de bedoeling dat men die schoenen inlevert, die hetzij onbruik baar geworden zijn vanwege een te kleine maat, hetzij dat deze door andere oorzaken niet meer gedragen worden. Het betreft alle soorten schoenen, dus zoowel dames-, heeren als kinderschoenen. Velen bezitten in oude rommelkas ten, op zolder e.d. nog wel schoenen, die daar al geruimen tijd aanwezig zijn, en die door den «igenaar niet meer gebruikt worden. Dit schoen werk leent zich by voorkeur voor de Beurs, omdat men aldus in de ge legenheid komt andere schoenen te verkrjjgen, die voor U het schoenen probleem tot oplossing brengen. Inderdaad... een probleem. De voorziening wordt hoe langer hoe schraler èn lang zal het niet meer duren, of men zal een instelling als de schoenenbeu s als een zegen be schouwen. Nog iets: het spreekt vanzelf dat diegenen, die een of meerdere paren schoenen ingeleverd hebben, v<®rkeur hebben by het uitzoeken Een wenk bjj eventueele evacuatie. Per 1 November is de loods-, I commissaris van Den Helder, de heer P. C. van Diest, overge plaatst in dezelfde functie te Amsterdam. Zooals bekend, ver vulde de heer Vrzi Diest Levens de functie van secretaris-pen ningmeester van de Plaatselijke Commissie van de Noord-Zuid- hollandsche Reddingmaatschap- py, in welke functie hij zorg droeg voor Ce uitbetaling van de pensioenen en ondersteuningen aan de oud-varensgasten alhier. De nieuwe loodscommissarls, de heer E. J. Bracke, voorheen walkapitein by de Holl. Stoomb. Mij., vervult deze nevenfunctie niet. Deze is namelijk toege wezen aan den heer A. P. Süter, Fazantenstraat 25, Den Helder. De heer Süter is een goede bekende van de zeeridders, om dat hy Let was, die in den loop der jaren op het kantoor van den heer Van Diest de uitbeta lingen regelde. Hij is namelijk arnbtenaa. bij het loodswezen. Op het volgende wordt nu met nadruk de aandacht gevestigd: het is va het grootste belang, dat de oude zeevaarders by eva cuatie direct hun nieuwe adres opgeven bij den heer Süter. Dit is daarom van zooveel belang, opdat nog voor hun vertrek de bekende kwitantie geteekend kan worden en niets een vlotte uitbetaling in den weg staat. Dit geldt voor allen, die vla het Loodswezen hun pensioen of ondersteuning verkrijgen. Nogmaals dus: alle adresver anderingen e.d. direct doorgeven aan den heer A. P. Süter, Fa zantenstraat Nr. 25. Het is aan te bevelen dit be richtje uit te knippen en het steeds te bewaren. van de schoenen, die ze noodig heb ben. Men krijgt by inlevering een bewijs en met dit bewijs zoekt men op een nader te bepalen datum schoenen 'it. Er worden redelijke prijzen be rekend. Geen „zwarte handeT'-prtJ- zen uiteraard, doch prijzen, waar mede kooper en verkooper allebei tevreden kunnen zijn. A.s. Dinsdagmiddag krijgt men de kans dus zijn niet gedragen schoenen in te leveren en wel van S—5 uur. Maan Maan op vanavond om onder 19.46 U.02 1 Dec. 1Ö.3Ö uur i t Dec. L.K. fot morgenochtend E.K. 8 Dec. q ofi 22Dec. Besparing op het verbruik van gas en electriciteit is in de tegen woordige omstandigheden dringen de noodzaak geworden. Het behoeft nauwelijks te worden aangestipt, dat voor fabricage van gas en de opwekking van electri citeit kolen noodig zijn en het gas- en electriciteitsrantsoen. dat den verbruiker is toegestaan, nauw ver band houdt met het beschikbare quantum kolen. Het rantsoen zou dan ook stellig hooger zijn dan het is. indien dit met het oog op de huidige kolenpositie mogelijk ware. Het behoeft geen betoog, dat de di recties der gas- en electriciteitsbe- drijven niets liever zouden doen. dan de verzoeken om een hooger rantsoen in te willigen. In het alge meen is zulks echter helaas niet mogelijk. Er zullen zelfs zooals men dezer dagen heeft kunnen le zen straffere maatregelen geno men worden tegen degenen, die het hun toegestane rantsoen gas en electriciteit overschrijden. Jammer genoeg zijn er nog verbruikers, die den reden en dus de noodzakelijkheid der rantsoeneering niet kunnen of willen inzien. Anderen, die overigens niet van inzicht zijn ontbloot, putten zich uit in het ontdekken van motieven, waar op speciaal voor hen een hoo ger rantsoen zou moeten wor den vastgesteld. Meestentijds ervaren deze ver zoekers. dat hun verzoek niet kan worden ingewilligd. Dit behoeft niet zoo heel erg te verbazen. De verzoeken mogen redelijk zijn. de kolenpositie laat niet toe. dat het rantsoen wordt verhoogd. Een ieder, die meent aanspraak te kunnen of moeten maken op meer dan hij heeft, bedenke dat waar niet is zelfs de gebruiker zijn recht verliest. MET ZIJN BEENEN IN EEN DORSCHMACHINE. MADE. 25 Nov. Bij het dor- schen geraakte de 13-jarige A. Ma- riinissen met zijn beide beenen in de dorschmachine. Het eene been werd hierbij afgerukt en het andere geheel verbrijzeld. Het slachtoffer is kort na het ongeluk door bloed verlies overleden. HOESTPASTILLES NIET MEER OP DEN BON. Met ingang van 25 Nov. 1942 mo gen hoestpastilles. d.w.z. menthol- bonbons. mentholpitten, jnenthol- tabletten. eucalyptisbonbons. euca- lyptistabletten en eucalyptispitten. alsmede calciumpepermunt. aniis- melktabletten en anijsmelkbloks. worden gekocht en afgeleverd, zon der dat daarvoor een bon van de versnaperingenkaart behoeft te worden afgegeven. VRIJDAG 27 NOVEMBER 1942. Hilversum I, 415.5 m. 7.15 Liederen uit Tessino (gr.). 7.30 B.N.O.t Nieuwsberichten. 7.40 Vlugge vingers spelen vlotte wijsjes (gr.). 8.30 B.N.O. Nieuwsberich ten. 8.40 „Bij wijze van spreken", lezing. 8.50 Over wind en water (gr.). 9.30 Spiegel van den dag (opn.). 9.37 Over wind en water (gr.). 10.00 Omroeporkest. 10.30 De zwarte handel lokt, luisterspel 10.45 Omroeporkest. 11.15 Bossi en Boëzi (gr.). 12.00 Almanak. 12.05 Ouverture en rhapsodie (gr.). 12.45 B.N.O.Nieuwsberichten. 13.00 Tusschen de bedrijven, gevarieerd programma. 15.00 Klaar voor opname?Draaien, gevarieerd film programma. 16.00 Lichte muziek. 16.45 B.N.O. Nieuwsberichten. 17.00 Septet-concert. 17.30 Gezelle volksverbonden dichter, herdenkingsprogram ma. 17.45 „Steyr-land", muzikaal programma. 18.20 Gramofoonmuziek. 18.30 B.N.O.: Nieuws berichten. 18.40 Sportrevue van de week. Van af 19.15 Alleen voor de radio-centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschik ken. 1915 Vierhandige pianovoordracht. 19.45 Het Poltronieri kwartet. 20.15 Het salonorkest. 21.00 Luchtige liedjes door leutige luidjes (gr.). 21.15 Theo Uden Masman en zyn dans- orkest. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Symphonische dansen (gr.). 22.20 Symphoni- sche gedichten (gr.). 23.0024.00 Liefdes wel en -wee (gr.). Hilversum II. 301,5 m. 7.157.40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtend gymnastiek. 7.50 Sportnieuws. 8.00 Landbouw voorlichting. 8.15 Voor de binnenschippers. 8.30 B.N.O. Nieuwsberichten. 8.40 Gramofoon muziek. 9.00 Bont Operetteprogramma (gr.). 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Bont Operette programma (gr.). 10.00 Godsdienstige uitzen ding. 10.30 Zang met pianobegeleiding. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Kinderkoor „Bel Canto" (gr.). 11.30 De Melodisten en solist. 12.15 Streekcultuur. 12.45 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 13.00 Programma-overzicht. 13.05 Het Zepparoni-kwartet en drie fagotten (opn.). 14.00 Godsdienstige uitzending. 14.30 Kamer orkest „Ars Nova et Antiqua". 15.30 Voor de vrouw. 16.00 Licht opera-programma (gr.). 16.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Bioscoop-orgel (gr.). 17.45 Spiegel van den dag en B.N.O.: De Jordaner vertelt over sociale nooden. 18.00 Musette-melodietjü (gr.). 18.15 Een rondgang door een biscuit fabriek te Zwolle, reportage. 18.30 Orgelcon cert en zang. 19.00 B.N.O.: Engelsche uitzen ding: „Holland's politlcal aspects. (Voor de radio-centrales: Gramofoonmuziek). Vanaf Gramofoonmuziek). Vanaf 1915 alleen voor de radio-centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 Dick Wille- brandts en zijn dansorkest. 19.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.155 Droommuziek (gr.)! 20.15 Albrecht Durer, luisterspel. 20.45 Sym- phonisch concert (gr.). 21.45 B.N.O.: Nieuws berichten. 22.00 B.N.O.: Actueele beschouwing. 22.10 Avondwijding. 22.20—24.00 Zie Hilver sum L

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 1