Tom v. d. Stap Olympiade-film t naaisters en werksters Es war eine rauschende Ballnacht H.S.V. „De Lyceïst Formosa na f treinonge bleven val Pijnen in de ledematen verdwenen. Stadsnieuws Aan de schandpaal LANGS DE VELDEN Arrondissementsrechtbank te Alkmaar TEXEL „Vreugde en Arbeid" Officieele mcdedcclmgen IJsclub „Oost" Extra toeslag vaste brandstoffen voor groote gezinnen. I ttRT DUITSCH De eisch van dezen tijd Amusementsmiddag in Casino lnva^e Een willekeurig ongeval, dat U altijd en overal overkomen kan, heeft z'n gevolgen. Gelukkig de man, die zich tegen het finaneieele risico van een ongeval heeft beveiligd. Met een polis van Zeyl's Persoonlijke Ongevallenver zekering bent U gedekt tegen de gelde lijke gevolgen van beroeps-, sport- en verkeersongevallen en alle andere ongelukken, waar en hoe ook ontstaan! Laat U tijdig inlichten, schrijft nu nog even een briefkaart! t Amsterdam Relrersgr. 399, Te!. 31534 j t Leeuwarden l ftulterikwart. 173, Tel. 3305 I Ik kan weer wan delen als vroeger. Mevr. M. L. te W. schrijft, 4d. 2}-l-'40: „Sedert jaren leed ik san scheuten in de ledematen en pijn in de kniege- wrichten, zóó he vig, dat ik af en toe een stok gebruiken moest. Reeds na het gebruik van enkele Ovaaltjes kon ik des nachts weer slapen en thans na eenige maanden zijn de pijnen heelemaal verdwenen en kan ik ondanks mijn 62 jaren en 106 Kg. lichaamsgewicht weer loopen als vroeger." Bij rheumatiek, ischias, spit, verkoud heid, griep, zenuw- en hoofdpijn helpen de Ovaaltjes van hetTrineral Agentschap. Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef! Origineele verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets. In alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar. Trln.rd Agentschap, Naasaukade 371 Amsterdam Dezer dagen werd aangifte gedaan, da<. uit een huisje in de Californiestraat diverse voor werpen waren gestolen. Een ie. gelijke diefstal is ln Den Helder aan de orde van den dag. Deze inbraak echter munt uit door gemeenheid, omdat het hier een der huisjes betreft ln de Californiestraat, die destijds door een neergestort vliegtuig getroffen zijn., Het is te Kopen, dat men de bedrijvers van deze misdaad achterhaald. Eén straf is hier maar mogelijk: aan de schand paal! VERGEET HET NIET...! De laatste dage heeft de politie personen gecontroleerd in verband met het persoonsbewijs. Niet minder dan een 7-tal viel op één dag door de mand. Een goede les en... een waarschu wing voor diegenen, dis nog wel eens met dit voorschrift de hand probee- ren te lichten. Altijd moet men het P.B. bij zich hebben. FIETSEN GESTOLEN. Aangifte van diefstal van fietsen werd gedaan door een bewoner van de Soembastraat en van de Diaconie- straat. Zondagavond. Dat was gistermiddag in één woord prachtig, lezers. De Olympische film. Elke tak van sport, en in de nummers de beste athleten der wereld. Die lachende Amerikaan Owens, dat complex spieren en geweldige concen tratie, de man die in één week tijd op zeven verschillende nummers uitkomt! Hij was daar en is dat vamiddag ook bij ons, de favoriet. Al is 't dan al enkele jaren geleden, toch ondergaan we weer die groote emotie, als zoo'n jonge kerel met de gouden medaille op de borst en de lauwerkrans op de slapen, doodstil luistert naar 't volkslied van zijn land, dat ter zijner eere gespeeld wordt, ter wijl de vaderlandsche vlag aan den hoogsten mast in top gaat. Geen wonder, dat velen daarbij de emotie te machtig werd. Wanneer U j.l. Zaterdag niet in de gelegenheid was de film te zien, kunt U die a.s. Zaterdag nog meemaken; de zwem- nummers met Willy den Ouden en Rie Mastenbroek, de hockey- en paarden sport, schermen en boksen. Zorg dat U een kaart krijgt, ditmaal zal men velen moeten teleurstellen, omdat in dit tweede deel speciaal de Ncderlandsche successen uitvoerig zijn gefilmd. De Hermes-leden zullen nu eens kunnen zien hoe de Britsch-lndiërs hun partijtje hockey heb ben gespeeld. Zooals 't wellicht velen van U gegaan is. zoo ging het ook mij. ik vroeg zoo 's na afloop aan één van m'n nogal be jaarde kennissen, die de film ook gezien had. of ie zich nogal geamuseerd had. „Geweldig!, ik heb nooit geweten, dat UITSPRAKEN. W H S.. den Helder, diefstal: eisch 10 maanden; uitspraak 6 mnd. P. S.. den Helder, diefstal; eisch 1 jaar, uitspraak: de zaak terug ver wezen naar den rechter commissaris om een voorlichtingsrapport; K. B.. de Koog. diefstal, eisch 1 jaar uit spraak als voren; A. S.. den Helder, heling, eisch 6 mnd.. uitspraak 6 maanden met 2 mnd. aftrek. GESLAAGD. Bij het te Amsterdam afgenomen examen voor Warenkennis slaagde onze stadgenoot, de heer W. I. Sinke, met voor dien lag het hoogst aantal behaalde punten. FRAUDULEUZE SLACHTERS. Door den economischen dienst der politie werd de hand gelegd op een 2-tal personen, die betrapt waren hij het frauduleus slachten van schapen. Een deel van het vleesch kon nog achterhaald worden. ZWARTE TABAKSHANDEL. Een persoon, die de „zwarte tabakshandel" bedreef werd door de politie aangehouden en in arrest ge steld. Dat komt ervan... De Cabaret-variété-voorstelling van het Nederlandsche Arbeids front, die in Pen's Bioscoopzaal te Den Burg plaats had, viel een zeer goed bezoek ten deel. De bij eenkomst werd geopend door den heer Beumer, die allen hartelijk welkom heette en zijn voldoening te kennen gaf over de goede op komst. Voor een 'eersten Cabaret avond, zei spr., mogen wij zeer te vreden zijn al is de zaal niet ge heel gevuld; een teleurstelling is het, dat we geen vergunning ge kregen hebben om autobussen van de buitendorpen te laten rijden (later arriveerden toch nog de buitendorpers daar de vergunning telefonisch as afgekomen). Hierna verkreeg de heer Max van Laarhoven, de leider van het Caba ret-gezelschap, het woord, die met een zeer geestige speech zijn pro gramma inleidde en vervolgens het optreden van mej. Tilly v. d. Vliet (de zingende voordrachtkunstenares) aankondigde. Het optreden van deze soubrette was een groot succes, be gonnen werd met 't aleraardigst liedje „Popje", verder werd gezon gen ,,Im Prater bliich 'n wieder die Bdune, dat vooral bij de talrijke mili tairen bizonder in den smaak viel en „Papa's aquarium". Daarna trad de pianist van het gezelschap als accordeon-solist op. Bep Petersen, die ook een meester op dit instrument bleek, voldeed de aanwezigen zeer met zijn keurige accordeon-muziek. De heer Max van Laarhoven zelf gaf daarna enkele geestige liedjes ten beste; waarna nog voor de pauze Lou Martin de muzikale clown optrad, die op meesterlijke wijze tal van zonderlinge instrumenten be speelde en voor al ook door zeer po pulaire muziek te geven een uitbun dig succes verwierf. Na de pauze trad nogmaals de heer Van Laarhoven op, die op zeer prettige wijze telkens met een gees tige inleiding van zijn alleraardigste liedjes 't publiek wist bezig te hou den. Zeer veel succes had de heer Van Laarhoven vooral met zijn versje, waarbij het publiek telkens het rijmwoord moest aanvullen. Hierna kregen we nog enkele liedjes van Tilly van Vliet; vooral met het laatste „Bel ami", waarbij de zangeres zich tusschen het pu bliek begaf, had mej. van Vliet groot succes. Hierna volgde een klein tooneel- stukje „De hoorige kamer", dat met veel succes werd opgevoerd. Gevolgd door nog een accordeon-solo van Bep Petersen. 't Amsterdamsche Stadion zooveel men- schen kon bergen! En je kon alles zoo bijzonder goed verstaan." 't Gebeurde alles heelemaal niet in Nederland en onze goede vaderlandsche taal heb ik vrijwel nimmer gehoord, maar U ziet. iedereen heeft op zijn eigen wijze genoten. Dat kunnen we helaas vandaag niet zeggen ten aanzien van dé sportpresta ties van onze clubs. Het begon van morgen met een partijtje, waarvan je zou kunnen verwachten, dat de eer een woordje zou meespreken. AtlasWater vogels. Ik weet niet wat dat is met de Kraaien uit den Ouden Helder. Ze zijn, sedert ze hun eigen domein kwijt zijn, totaal van slag. Ze stonden al even raar te schutteren als Vader Been, daar ergens in de Soembastraat zich vergeefs tracht te vermaken. Zoo'n man hoort daar achter 't observatorium, bij z'n haring- vletten. lntusschen nam Watervogels zoowel als Helder vandaag afscheid van de kans op een kampioenschap. De geheele week kan 't bestuur van een vereeniging werken en ijveren voor de club, met uit zondering van die belangrijke negentig minuten Zondagsmiddags. Dan zijn zij, evenals wij, toeschouwers. Ook de korfbalwercld kampt met groote moeilijkheden, gezien het ernstige gezicht van voorzitter Lücker. Zit m zeker in de evacuatie. Maar dat is alle maal van tijdelijken aard, mannen! Eens zullen we allen weer present zijn. Dan zullen de clubvlaggen weer waaien en de supporters weer juichen over de successen van hun club. Tot Zaterdagmiddag lezers, in Tivoli! Uw Toean Tik-Tik. PRIJS VERHOOGING AARDAPPEL MEEL, GLUCOSE EN DEXTRINE. Voorraadopgave per 21 Novem ber 1942. Met ingang van 22 November 1942 mag voor aardappelmeel van supra kwaliteit door fabrikanten van dat meel een prijs, inclusief de hefiing, be doeld in de Crisis Zetmeelbeschikking 1935, berekend worden van f 22.25 per 100 kg. netto gewicht, af fabriek, zon der dat door den Dienst van den Ge machtigde voor de Prijzen tot vervol ging zal worden overgegaan. Bedoelde maximumprijs bedraagt f 19.19 indien genoemde heffing niet verschuldigd is. Bovenstaande prijsverhooging neeft ten gevolge, dat tegelijkertijd de prij zen van onderstaande producten met de daarachter vermelde bedragen mo gen worden verhoogd: geoxydeerd aardappelmeel f 4.— per 100 kg., gluco- sestroop en massee f 4.18 per 100 kg., dextrine f 4.45 per 100 kg. Men houde er rekening mede, dat de prijzen, welke na de verhooging ont staan, inclusief de omzetbelasting, over bovengenoemde heffing zijn. Handelaren mogen hun prijzen op overeenkomstige wijze verhoogen, mits zij zelf voor het betreffende product den hoogeren prijs, dan wel de voor. raadsheffing, als hieronder bedoeld, be taald hebben. Een gevolg van de prijsverhoogingen is mede, dat op de hoeveelheden van evenvermelde producten, welke men op 21 November 1942 te 24.00 uur in voorraad heeft, in het algemeen een heffing, berekend op basis van de prijs verhooging, zal worden gelegd. Te dien einde wordt de verplichting opgelegd, om van de voorraden op 21 November 1942 te 24.00 uur volgens ,ftn- derstaande richtlijnen aan het Bedrijf schap voor Aardappelen, Wassenaar- scheweg 80 te 's Gravenhage, per pro duct opgave te doen. Hierbij worden onder voorraad mede verstaan de hoe veelheden welke bij derden opgeslagen zijn en de hoeveelheden, welke reeds aan den betreffenden persoon zijn ver zonden. maar nog niet door hem zijn ontvangen. Handelaren in aardappelmeel en/of ge oxydeerd aardappelmeel, die afgezien van een eventueelen winkelvoorraad 500 kg. of meer aardappelmeel of ge oxydeerd aardappelmeel in voorraad hebben, dienen laatstbedoelden voor raad op te geven. Be- of verwerkers van aardappel, meel en/of geoxydeerd aardappelmeel voor consumptiedoeleinden, die anders dan in kleinverpakking 500 kg. of meer aardappelmeel of geoxydeerd aardappelmeel in voorraad hebben, dienen dien voorraad op te geven. ONDERDEELEN VAN RIJWIELEN, ETC. Ingevolge publicatie in de Staatscou rant van 23 November 1942, is het met ingang van dien datum aan onderne mingen, die zich als hoofd- of neven- bedrijf bezighouden met het vervaar digen of verhandelen van tour-, sport-, race- of transportrijwielen, carriers of invalidewagens, dan wel onderdeelen van deze rijwielen of wagens, doch met uitzondering van de détailhande laren, verboden zonder vergunning de navolgende onderdeelen van tour rijwielen, waarvan de framehoogte 16" of meer bedraagt, te verkoopen en af te leveren: voornaven, achternaven, remnaven, spaken, velgen, kettingwie. len met cranks, voorvorken, achtervor ken, tandwielen, kettingen, zadels, za- delpennen, sturen, spatborden, pedalen, balhoofdstellen, bracketstellen. Vergunningen kunnen worden aange vraagd bij het Bureau voor de Meta len-verwerkende Industrie, Riouw- straat 174, 's Gravenhage. Hierbij wordt een algemeene vergunning tot verkoop en aflevering van bovengenoemde on derdeelen verleend voor de uitvoering van door de, Zentral Auftragsstelle goedgekeurde „verlagerte auftraege". Daarna trad de heer Charles op met zijn „rollende kogel". Iets ge heel nieuws voor Texel. Al leende het tooneel zich nu juist niet bizon der voor dit experiment, toch gaf de kogel-jongleur wonderbaarlijke toe ren te zien op zijn bewegelijke stand plaats. Aan het slot kwam nog onder mu ziek en zang het vijftal, dat op zoo uitstekende wijze dezen avond had gevuld, op vroolijke wijze afscheid nemen van de aanwezigen. Het arbeidsfront kan op een uit stekend geslaagden avond terugzien. W. C. Rey. De IJsclub „Oost" heeft haar jaar vergadering in het schoolgebouw te Oost gehouden, waarvoor toestem ming was verkregen van den Burge meester. Aanwezig 48 leden. De voorzitter, de heer H. Steig- stra, opende de vergadering met een woord van welkom en gaf het woord aan den secretaris, den heer P. Rozendaal, tot het voorlezen van Notulen en jaarverslag, dat zeer uitgebreid was, en zonder op- of aan merking werd geodgekeurd, waar voor de voorzitter hem hartelijk dank bracht. Verder volgde rekening en verantwoording van den penning meester, de boeken waren nagezien door de heeren Jac Boersen en A. C. Kager, eerstgenoemde verklaarde, dat alles in orde was bevonden. De ontvangsten bedroegen 278,96, de uitgaven 247,73, zoodat er een ba tig saldo was van 31,23. De voorzit ter dankte hen voor de moeite en den penningmeester, Jn. Roeper Nz. voor zijn accuraat beheer. Hierna volgt bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden waren P. Rozendaal, C. Dijker Cz., W. C. Daalder en Jac. de Smit. De eerste drie werden met groote meerderheid herkozen en in plaats van Jac. de Hoofdredacteur A. R Jonker Plaatsverv van den hogfdred buitenl. en stadsnieuws Den Hel der A. C van Kampen Binnen land alg report en streeknieuw A Eriks Haagsche redacteur I 8 H M Verberne. Den Haaj Verantwoordelijk voor de advei tenties, Schager editie G Schoori Schagen. Verantwoordelijk voo dê advertenties Heldersche editie J. Visser, Den Helder. Heden overleed, na een noodlottig ongeval, onze lieve Zoon en P -oeder, TJIPKE LOUIS, iii den ouderdom van 17 jaar. Den Helder, 25 Nov. '42. De Wetstraat 31. De diepbedroefde Ouders, Broer en Zusje: A. T. C. de Vries. J. P de Vries-van Lent. Auke. Neellie. De gezongen Uitvaart zal laats hebben in de Parochiekerk van de H.H. Petrus en Paulus, op Maandag 30 Nov. a.s., te 9 uur, waarna de begrafenis te circa 12.30 uur, op het R.K. Kerkhof „St. Joseph". Vertrek vanuit de kerk te 12 uur. Heden overleed, na een noodlottig ongeval, onze lieve Kleinzoon en Neef, TJIPKE LOUIS DE VRIES, in den ouderdom van 17 jaar. Den Helder, 25 Nov. '42. De diepbedroefde Grootouders en verdere familie: Medemblik: Wed. L. de Vries— Hansen. Den Helder: H. D. P. Louwerens. P. L. Louwerens Van der Lee. Utrecht: J. Dhont, Echtge- noote en Kinderen. Den Helder: D. Kolhorn, Echtge- noote en Kinderen. g—h—m Bjj mijn vertrek naar het buitenland, ter afscheid. J. BIJL. U. B. O. „St.Joannes de Deo" te Den Helder. Ledenvergadering op Zaterdag 28 Nov.1942, n.m. 3 u in de kleine zaal „Casino" Kanaalweg. Agenda; 1. Opening. 2. Voorstel tot liquidatie van het Fonds. 3. Voorstel tot overdracht van de rechten en verplichtingen uit de verzekeringsovereenkomsten aan de N.V. Verzekering-Maatschap pij „Sint Petrus", te Utrecht. 4. Rondvraag en sluiting. Namens het Bestuur, A. HEIJBLOK, Secretaris. Gevraagd voor Duitsche Dienststelle in Velsen en Be verwijk Aanmelden gew. Arb. Bur., bijk. IJmuiden, Casembroot- str. 58, bijkant. Bew. Kees Delfsweg 1. Personeel gevraagd DIENSTMEISJE gevraagd. Adres: Singel 63. Net meisje gevraagd voor halve dagen. Adres: Joubertstraat 33. Net meisje gevraagd voor de morgenuren. Adres: Govers, Koningstraat 84. Voor direct gevraagd een jongen voor opleiding timmervak. Adres: A. Bontes, Ooievaarstr. 127. Gevraagd een meisje voor halve dagen, 812 uur. Adres: D. Bais, Binnenhaven 143. Net meisje gevraagd voor heele dagen. Adres: Kerkgracht 16. Te huur gevraagd Zit-slaapkamer gedocht door net meisje in Den Heider. Adres: Violenstraat 33. Ambtenaar vraagt tegen begin December a.s. te Den Helder te huur, huis, bevattende kamer en suite, 4 slaapkamers en zolder. Brieven onder nr. 540, Bureau van dit blad. Spoed! Nette werkman vraagt slaapgelegenheid, in Den Helder, met 's avonds huiselijk verkeer. Brieven onder nr. 451, Bureau van dit blad. Officieele mededeeling Distriebutiekring Den Helder. De Burgemeester van Den Helder maakt bekend, dat opnieuw een termijn is ge steld, wa irbinnen Hoofden van groote gezinnen bon nen voor extra brandstoffen bij den distributiedienst kun nen aanvragen. Hoofden van groote ge zinnen, die destijds verzuimd hebben vóór 1 Ju i 1942 een aanvraag in te dienen, als mede Hoofden van gezin nen, die vóór 11 Juli j.l. niet in aanmerking kwamen voor extra rantsoenen, doch thans een gezin, dat 7 of meer leden telt, bezitten, kunnen alsnog een aan vraagformulier MD 333—05 indienen, ln het tijdvak van heden t/m 5 December 1942 bij de kantoren van den dis- tributi :dienst te Een Helder, Spoorstr. 44, Anna-Paulowna, Molen vaart 89, Callantsoog, Gemeente huis, Terrein Zwaardijk en wel op de dagen en uren, waarop deze kantoren voor het publiek zijn geopend. Na 5 December 1912 kun nen geen aanvragen meer ln behandeling worden geno men: Uitgereikt worden: 1. aangezinnen van 7, {Lof 9 personen 3 rantsoen bonnen. 2. a n gezinnen van 10 of mesr personen 6 rant soenbonnen. De aanvraagformulieren zijn van heden af bij boven genoemde kantoren ver krijgbaar. Bij het inleveren der Inge vulde formulieren moeten de distributiestamkaarten van alle gezinsleden worden overgcle0' Den Helder, 25 Nov. 1942. De Burgemeester voornoemd, RITMEESTER. Te huur gevraagd ait-slaapkamer in Den Helder. Brieven onder nr. 539 Bureau van dit blad. Te koop gevraagd i i 9 Meer en metr wordt voor goede betrekkingen als eisch gesteld„KENNIS DER DUITSCHE TAAL IS GEWENSCHT". Laat deze voorwaarde geen struikelblok voor U zijn. Verkrijgt een betere positie. Schrijft dus In op den Duitschen taalcursus, aanvangende 8 Dec. voor beginners, en 12 Dec. voor gevorderden. 25 LESSEN f 2.50. Stort nog heden f 2.50 op girorekening 400.000 van den Ned. Omroep met vermelding: Duitsche cursus beginners (of gevorderden). Voor volledige Inlichtingen wordt verwezen naar de microfoon- mededeelingen 's Maandags, 's Woensdags en 's Vrijdags te 18.30 uur Hilversum I. (21.45 uur ook via Radio-centrales). Vraagt gratis proefles aan bij Postbus 2, Hilversum DE NEDERLANDSCHE OMROEP n Te koop gevraagd een heerenjas en jongensjassen (4 en 6 J.). Brieven onder nr. 538 Bureau van dit blad. TIVOLI-THEATER Zaterdag 2 uur en 5 uur: Het tweede en laatste deel van de Toegang eiken leeftijd Zondag 2 uur en 5 uur: Zarah Leander en Marika Rökk in Toegang 18 jaar Komt U nu ook eens om 2 uur, in plaats van om 5 uur? Het is namelijk zoo, dat we tijdens de voorstelling van 2 uur wel een kogel door de zaal zouden kunnen schieten, terwijl om 5 uur de zaal bijna uitpuilt. Waar moet dat heen De volgende week draaien we QUAX, DE BROKKENPILOOT, een film, die heel Den Helder gaat zien, en wel liefst om 5 uur. Daarbij komt nog, dat de meeste militairen ook om 5 uur komen. Het ziet er dus hopeloos uit, wanneer we de zaak niet wat beter verdeelen. Mogen wij ook op Uw medewerking rekenen Te koop gevraagd 2 wintel-japon nen. liefst bruin, maat 42/44, regencape of -mantel, overhemd, maat 14, alles z.g.a.n. Brieven onder nr. 536, Bureau van dit blad. Te koop gevraagd de delen 1, 2 en 3 van Slors van de Rebeileclub, en twee witte dames kapstersjassen Adres: Jan Verfailleweg 75. Te koop gevraagd een stel doel- netten, ook in ruil. Secretaris v.v. „Koegras" te Julianadorp, Schoolweg 32. Te koop aangeboden Te koop aangeboden een paar jongensschoentjes, maat 28, z.g.a.n. Adres: R. Kwast, Sluisdijkstr. 74. Te koop prima bakfiets op beste zware banden. Adres: J. P. de Langen, Ooie vaarstraat 36. Te koop weegschaal met gewicht, en zw. mantel (bej. dame). Tevens te koop gevraagd boekenkast. Adres: Bakker, Beukenkampstr. 4. Van geëvacueerde dame te koop een z.g.a.n. moderne Kinder wagen, donker blauw. Adres: Kiesewetter, Spoorgracht 1. Te koop aangeboden heerenjas, z.g.a.n., gezet figuur. Adres: Hofman, Dahliastraat 40. Te koop een groote babycape, en eenig speelgoed, tooverlantaarn, pop met wagen, tafelstoel voor pop, serviesje, eetserviesje, keuken, kamer en stoeltje. Adres: Van Moort, Sperwerstr. 51. Te koop een z.g.a.n. Duffelsche Jas, een badgeijzer (gas), een klein mahonie Cylinder-Bureau, een paar laarzen met houten zolen, m. 44. Adres: ^Schuurman, Sluisdyk- straat 96. Te koop aangeboden, alles z.g.a.n. witte Indische broeken, witte en blauwe hemden, blauw werkpak, witte gympjes, m. 36 en 42, dames schoenen, m. 36, en schoentjes, m. 18, nappa heerenhandschoenen, kleine maat, baby- en meisjes- kleertjes tot leeftijd 2 jaar. Adres: Van Deurzen, Lijsterstr. 24. Te koop damesmantel, maat 42, en eenige wollen babykleertjes, z.g.a.n. Tevens verstelwerk ge vraagd. Adres: Bureau van dit blad. Te koop 3 paar beste schoenen, m. 23, 24, 25, 1 paar br., m. 25, 1 dameskapjas, m. 46, 1 p. r. wieg, alles z.g.a.n. Adres: Koningstein, Hugo de Grootstraat 18. geeft Zondag 39 Nov. a.s. een Kaarten aan de zaal verkrijgbaar Plaatsbespreking op XTJ f van 11-1 u. Zaterdag n -7 v aan Casino Zondag Aanvang 2 uur Entrée f 0.75 (belasting en programma inbegrepen) Zondag afscheid en zijn „Witte Raven" Te koop witte Angora konijn. Adres: Harms, Van Limburg Stirumstraat 16. Te koop een z.g.a.n. regenmantel. Adres: Molenstraat 90. Te koop een heeren tourrfjwiel. Adres: Bureau van dit blad. Te koop Timmermansgereed schap, dubbel gasstel, bankschroef, werkbank en tandem, ln goeden staat. Adres: Van Son, Van Heemskerk straat 11, na 4 uur. Te koop eenige meisjesspeelgoed, w.o. poppenwagen en vacht. Adres: Kommer, Klaas Duit straat 19. Te koop poppenwieg geheel com pleet, I p. hooge damesrijglaarzen, maat 38, z.g.a.n., een film projec tieapparaat merk „Fllmosto" 220 en 125 volt. Bevr. Krugerstraat 118. Te koop een prima robroek zg.a.n. en idem 1 paar zwarte lederen laarzen, maat 45, 1 kinder- naaimachinetje, 1 baypop, l mas- cottespel. Adres: Luiten, Keizerstraat 4. Te koop 6 prima pluche stoelen. 1 salontafel, l uitschuif taf el, l eikenarmstoel, 1 spiegel (gesleneni an^T/rl; -CS alles z^g.a.n. Te beiichtigen tus- straït fi7VUr adles: a°verS- Straat 68, daarna Joubertstr. 12 JseJo;p95e-.prima e"« R,di°- Bevr. Bureau van dit blad. Te koop 2 paar damesschoenen (pumps) bruin en zwart, maat 38. Tevens een 4 meter wol loopertje en 2 wollen babyjurkjes rose en wit, alles nog in geheel goeden staat. Adres: Bureau van dit blad. Te koop 4 donker mahoniehouten armstoeltjes met bijpassend rond tafeltje en theemeubel, z.g.a.n. Adres: Bureau van dit blad. Te koop Sjoelbak, eenige spelen, prentenboeken, enz. Adres: Aberson, Emmastraat 93. Te koop aangeboden Van Delft's Kinderwagen, licht grijs, 50.—. Nieuwe wieg met bedje cü drie wollen dekentjes 25.—, z.g.a.n. Adres: Van Deursen, Lijster straat 24. Diversen Huwelijk. 2 heeren vaste positie, zoeken kennismaking met 2 dames, 2025 Jaar. Brieven met foto op eerewoord retour, onder nr. f37 Bur. v. d. bl. Gevraagd 1 of 2 kostgangers. Adres: Bureau van dit blad. Ruil: zware mangel voor heerea- costuum, maat 48, ln goeden steat, en te koop 2 zware hokken. Tot 4 uur te bevr.: Mols, Jan ln 't Veltstraat 72. Besch. bij Wehrmacht werkz. dame zoekt gezellig tehuis in go®d milieu. Geen voeding. Event. eigen bed. Brieven onder nr. 542 Bureau van dit blad. Smit werd C. Kager gekozen. Allen namen de benoeming aan. Het volgende punt was verhooging contributie. Het bestuur stelde voor, die te verhoogen met 25 cent en vast te stellen als volgt: voor leden en zij die zich opgeven voor 15 Dec., 0.75. Echtpaar 1.na dien datum resp. 1.en 1.25, en die b(j aanbie ding der kaartjes bedanken, of niet aannemen, en in 't zelfde seizoen weer wenschen toe te treden, alles te verdubbelen, hiervan wordt niet afgeweken. Ook het loon voor baan vegers zal worden verhoogd. De heer Jac. Halsema stelde voor om de dag kaartjes van 20 cent op 25 cent te brengen, wat wordt goedgekeurd. Vervolgens benoeming rekening- nazieners 194243. Hiervoor wer den gekozen: Jac. Keijzer Jacz., Jan Eelman Jz. en Jan Trap Czn, Allen namen de benoeming aan. Rondvraag. De heer Jn. Daalder Cz. vraagt of de beker van den Tex. Ijsbond dit seizoen wordt verreden, daar het z.i. het vorige jaar al had moeten ge beuren. De voorzitter zegt, dat het reglement van de Tex. IJsbond het wel voorschrijft, maar het bestuur van T. IJ. daarvoor niet veel ge voelde. De secretaris zal dat be stuur nogmaals aanschrijven. De heer Jac. Keijzer JrN vraagt, of het z.g. „walsen" op 't (js nu ver boden is. De voorzitter antwoordt: verboden is het niet, voor het „wal sen" wordt echter, indien mogelijk een aparte baan aangelegd. Óp de gewone banen mag het niet meer met het oog op eventueele ongeluk ken. Het vorige jaar is wel geble ken, dat deze maatregel niet over bodig is. De heer W. Halsema vraagt of de tent nu weer verhuurd wordt. De voorzitter zegt van wel; de briefjes moeten uiterlijk 1 Dec. in zfjn bezit zijn. De heer Jac Halsema vraagt, of men, wanneer er leden van IJsclub „Eierland" komen, die geen bewijs van lidmaatschap b(j zich hebben, baangeld kan vragen. De voorzitter antwoord bevestigend. Daar er verder niets meer aan dé orde is, sluit de voorzitter om D uur de vergadering, met de beste wenschen voor de vereeniging. K 2167

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 2