Twééde deel der Olympische film Een Zarah Leander-fiim Vergiftigde tarwe ontvreemd Rust in Toulon Stadsnieuws Sportief evenement van den eersten rang Dank aan den heer v. cL Linde 7 ivoli-theater TEXEL Wierinqermeer Waarschuwing ANNA PAULOWNA Het weermacbtbericht van Zaterdag Hevige strijd tusschen Wolga eji Don Italiaansch Weermachtbericht Berlijn over Churchiil's rede Pessimistische toon Hoedt U voor rantsoenoverschrijding De Nederlandsche Kultuurkamer PAcwüicicderi' Reunion bezet i KERKNIEUWS Ook het tweede deel van de Odympische film was Katerdag een groot succes, zoowel vopr wat betreft de opkomst als het geen geboden werd. De opkomst was zeer groot en ook ditmaal zagen ,we onder de aanwezigen verschillende autori teiten, waarvan we noemen wet houder van Loo, den directeur van Soc. Zaken, den. heer Boon, den commandant van de Brandwacht, den heef van Wageningen, diens assistent, den heer Jongman, den heer van Gessel, alsmede de hee- ren Langerak, de Draaijer, v. d. Linde en Winter. We memoreerden het reeds, het gebodepe stond op Hoog peil, hoe wel de aard van het programma als geheel verleden week even pret tiger aandeed. Desondanks waren er ook nu weer hoogtepunten en één daarvan was zeker we^ de tienkamp, die door den Amerikaan Morris werd gewonnen. i De eerste drie nummers wa- ren voor zijn landgenoot Clark, doch daarna toonde hij zijn superioriteit en bij het zesde onderdeel was hij reeds méér dan 100 punten voor. Op het laatste, nummer, de 1500 M., ging hij onder geweldig enthou siasme van het stampvolle sta dion wederom als eerste door de finish,, daarmede zich aan den top der athleten te plaat send. Inderdaad was dit een ttphenemopale prestatie, want j'een dergelijk nummer vraagt niet alleen jaren voorbereiding 1 doch ook een lichaam van ijzer. Voor- dezen titanenstrijd hadden we eerst een beeld gekregen van de zeilwedstrijden te Kiel, waarbij onze landgenoot Daan Kachelland zege vierde met de éénmans Olympia- jollen. Overigens waren ook de op namen van de grootste klasse-jach ten bijzonder fraai. In enkele jaren tijds is Zarah Leander van een onbekende dok tersvrouw tot een van de meest populaire sterren van het witte doek geworden. En dit heeft zij bereikt doordat zij een charmante persoonlijkheid paart aan eeii mooie zangstem en goede spelca- paciteiten. Men kan er dan ook van over tuigd zijn, dat een film met Zarah Lcander tot de zeer goede be hoort. Het is nu eenmaal niet denkbaar, dat een ster met haar kwaliteiten zal optreden in een slecht geregisseerde film met een simpel gegeven tot scenario. „Es war eine Rauschende Ball- nacht" is een film die niet alleen goed in scene gezet is, maar te vens uitstekend van regie, terwijl de levensgeschiedenis van den grooten Russischen componist 'isciiaiKowsky op een treffende wij ze is weergegeven. Vanzelfspre kend is bijzondere zorg besteed aan het muzikale gedeelte van den film en afgezien van liet spel van de groote Zarah Leander is dit reêds een film van bijzondere kwaliteiten. De geschiedenis van Tschaikows- ky is een bekende. Als onbekend componist in het geheim finan cieel gesteund door een jeugdlief de van hem is zijn leven rijk aan teleurstellingen. Miskend door ve len van fciju tijdgenooten sterft liij tijdens een cliolera-epidemie en de eenige troost, die zijn geliefde wordt nagelaten zijn de woorden van prof. Iluisinggr: „De levende Tschaikowsky is van ouss heenge gaan, om ons den onsterfelijken terug te geven." Zarah Leander geeft met zeer veel gevoel de geschiedenis van Katharina Murakin weer. Marika Rökk speelt eveneens op voortreffelijke wijze haar tragi sche rol, terwijl ïlans Stüwe de rol van Tschaikowsky op zeer aan grijpende wijze weergeeft en de tragiek in het leven van den grooten componist als hel ware beleeft. „Es war eine rauschcnden Ball- nacht" is een prachtige film gewor den, die diepen indruk zal nala ten op hen die dit meesterwerk aanschouwen. Th. Bijlsma Jr. GESLAAGD. Bij de op 24 November J.l. te Am sterdam gehouden steno-examens slaagden mej. D. de Baer voor het diploma vergader'nystenograaf, 200 lettergrepen en mej. R. van Zoonen voor het diploma dictaatstenpgraaf, 100 lettergrepen, beiden leerlingen van mevr. L. J. v. d. WoudeHaze- broek, leerares aar. het 'instituut „Mercurius", alhfer. URK, 26 Nov. De ljjn- en be'ugaalvisscherjj is ten einde. Nu slechts aanvoer van snoek baars, roode baars en voorn. De prij zen waren: snoekbaars 68 ct., roode baars 36 ct., groote voorn 30 ct. en kleine voorn 22 ct., alles per kg. De 100 KM wielrijden gaf aan hankelijk een Duitsche superioriteit te kennen hoewel de taaiheid der Iranschen tenslotte onweerstaan baar naar voren kwam en het in derdaad de Franschen waren die dit nummer voor hun rekening namen. Het sabelschermen bracht een fraaie Duitsche overwinning; het boksen was voor Amerika, terwijl de Italianen de moderne vijfkamp op hun naam stelden. De cross-cöuntrv stelde ontzet tende zware eischen aan de paar den, waarbij na spannende strijd Duitschland zegevierde. De hockeywedstrijd Duitschland- Br. Indië was van uitstekend ge halte. Duidelijk kwamen hier de verschillende handige technische staaltjes bully-contröle aan den dag en vooral de momenten voor de Indische defensie waren gewel dig spannend. Tenslotte wo^ Duistchland. Ook de voetballers konden hun hart ophalen, want hier gaf de Ita liaansche midvoor een partijtje weg om van te watertanden. Met handige schijnbewegingen om speelde hij steeds zijn Oostenrijk- sche tegenstanders. Na verlenging won Italië met 2—1 in een wed strijd, die spannend aandeed en zeker ook nog al forsch was. Een waardig slot vormden de zwemwedstrijden, waarbij vooral Rie Mastenbroek en Nida Senf van zich deden spreken. Voor Holland was het dus een dubbel waardig slot. Tijdens de pauze had de heer v. d. Linde, die zich voor deze middagen butengewoon verdienste lijk had gemaakt, een doos post in ontvangst te nemen, welke idéé door de aanwezigen spontaan ge deeld werd. De heer v. d. Linde vond zijn werk overigens heel ge woon en verklaarde zich ook in de toekomst bereid de sport in Den Helder op ieder gebied te steunen en te propageeren. (J. Bremer). BURGERLIJKE STAND TEXEL van 21 t/m 27 Nov. 1942. Geboren: Er win Tjeert, z. v. A. Alderlieste en A. Eelman. Ondertrouwd: W. G» Rijk en C. J. Koster; J. J. de Veij en C. M. Witte. Getrouwd: C. C. Stalenhoef en H. J. Bakker; S. Bakker en D. Maas. Overleden: W. Zegel, oud 68 jaar, geh. met T. de Boer; Arie Dob, oud 61 jaar, geh. m. F. de Waard; Jan netje Mets, oud 41 jaren, geh. rti. J. Grisnigt. POLITIE. Gevonden: twee handschoenen, een heerenfiets. BEVOT KING TEXEL. Ingekomen: V. Heerding, wed. J. Bloem, en gezin, Den Hoorn 119. Afke Th. de Groot, Den Burg, Wes- terweg 1. Cornelia van den Broek, Den Burg, Molenstraat 12. Alle Bethlehem H. 43. Geertje de Vet, Den 'Burg, Schilderend 49. Vertrokken: Grietje van Kooten, naar Heemstede. Johanna de Ble, naar Zijpe, I 111. Sijtje Backer, naar Leeuwarderadeel, Jelsum 14. Hen- drika Hein, naar Warder 153. J. Klein Kouwenberg, naar Rheden Velp, Schoolstraat 11. Adriana Hoog moed, naar Dordrecht, Spuiweg 106. Francisca J. van den Bogaard naar Naarden,, Pr. W. v. Oranjelaan 5. H. Schagen, naar Enkhuizen, School plein 6. J. de Jager, naar Alkmaar, Westerweg 344. - De marechaussee deelt mede, dat bij J. Kater in de Wieringermeer tarwe is ontvreemd. Deze tarwe is ontsmet met germisan, een zwaar vergift voor mensch en dier. Het gebruik dezer tarwe is derhalve levensgevaarlijk. ONGEVAL MET DOODELIJKEN AFLOOP. Toen de heer Schippers met twee achter elkaar gespannen driewiclde karren op de Molenvaart den spoor wegovergang over reed, geraakte de achterste los. De kar zwenkte naar rechts en botste tegen een boom, waarbijhet tienjarig zoontje van den heer C. J. Steenvoorden, dat op het voertuig gezeten was tusschen boom en kar bekneld raakte. Het jongetje werd naar het noodzieken huis te Juüanadorp vervoerd, waar het aan de bekomen verwondihgen is overleden. Herbenoeming kerkvoogd. De heer V. Kaan is door notabe len der Ned. Herv. Gem. herbe noemd als kerkvoogd. Verkiezing kerkeraad. De heeren M. Vermeer, ouder ling, en J. A. Brinks, diaken, zijn doov het kiescollege herbenoemd als leden, van den kerkeraad der Ned Herv. Gem. Aan een glooiing naast den straatweg heefte en Duitsche compagnie aan het Oostelijk front een bunker dorp opgericht. PK *Götze-Transo-F-P H m HOOFDKWARTIER VAN DEN FüHRER, 28 Nov. (D.N.B.) Het opperbevel der Weermacht maakt bekend: Duitsche en Roemeensche troepen hebben in 't Westen van den Kau- kasus aanvallen van den vijand in tegenaanvallen afgeslagen. Ook ten Oosten van Alagir bezweken vrtj krachtige Sowjetaanvallen onder verlies van 35 tanks. Jachtvliegtui gen schoten hier 7 Sowjet-toestel- len neer. Gemotoriseerde Duitsche troepen hebben bij een aanval in de Kal- mukkensteppe weer een groep vijandelijke strijdkrachten vernie tigd. Er werden 600 gevangenen ge maakt. Tusschen Wolga en Don, in-<je groote bocht van den Don en te Stalingrad zijn weer hevige aan vallen van den vijand in verbitter de gevechten mislukt. Luchtdoelar tillerie en vliegende artillerie na men doeltreffend deel aan de ge vechten op den grond en vernietig den 34 Sowjet-pantservoertuigen. Volgens de beschikbare gegevens, heeft de vijand tusschen 20 en 271 November tusschen Wolga en Don 319 tanks verloren, Bovendien wer den 26 stukken geschut vernield en meer dan 2000 gevangenen ge maakt. Aan het Donfront verijdel den ItaliaAnsche troepen een po ging om de rivier over te steken. Ten Zuidwesten van Kalinin en Hn de buurt van Toropets duren de hevige afweergevechten voort. Ei gen tegenaanvallen sloegen den vijand in verscheiden sectoren te rug, waarbij opnieuw 95 gepantser de vechtwagens werdern kapotge schoten, waarvan 56 door een enke le tankdivisie. Formaties gevechts vliegtuigen deden overdag en 's nachts, ten deele in sneeuwstor men, met gunstige uitwerking aan vallen op mar^heerende kolonnes, troepenconcentraties en de spoor weginstallaties van Toropets. Duikbommenwerpers hebben in het hoog® Noorden bommen van zwaar kaliber laten vallen op sta tions aan'de spoorlijn van Moer- mansk. In Noord-Afrika slechts plaatse lijke gevechtsbedrijvigheid. Tenten kampen en kolonnes tusschen Ban- gazi en Agedabia werden met bom men en vuurwapens bevochten. Andere luchtaanvallen waren over dag en 's nachts gericht op lucht- bases en gemotoriseerde vijandelij ke strijdkrachten in Tunis, Duit sche en Italiaansche jachtvliegers schoten in het geheele. gevechtsge- bie$ vijandelijke vliegtuigen neer. Duitsche jagers hebben overdag met succes een aanval gedaan op spoorwegdoelen aan de Zuidkust van Engeland. Rome, 28 November (Stefani). Het weermachtsbericht luidt als 'volgt: Gisteren hebben onze afdeelingen tezamen met Duitsche strijdkrach ten de vesting Toulon Jjezet. Matige verkenningsbeorijvigheid te land in Cyrenaica en Tunis. Leven dige gevechten ontsponnen zich boven Noord-Afrika, waarin de vijandelijke luchtmacht 18 toestel len verloor. Een onzer jachtvlieg tuigen, bestuurd dgor sergeant Mario Turchetti, startte (Op het mo ment, waarop alarm gegeven werd, en schoot bovendien twee toestel len van het type Beautighter in zee. Onze formaties deden een geslaag den nachtelijken aanval op het vliegveld van Bone, waar de doe len herhaaldelijk werden getroffen. De vijand heeft een aanval ge daan op Floridia (Syracuse), waar door eenige schade is aangericht, maar geen slachtoffers zijn geval len. Het eiland Leros in de Aegei- sche Zee is eveneens door Britsche vliegtuigen gebombydeerd. Onder de burgerbevolking zijn er vele doo- den en gewonden. De -schAde is ge ring. Goed gecamoufleerd staat het pant- serafweerkanon voor den inzet ge- reed. De pautserjagers houden de wacht, om op iedere verdachte be- weging van den vijand te reageeren PK Paul-Sche-F-P H m. BERLIJN, 29 Nov. (DNB). Uit de hedèn door Churchill gehouden radiorede, die volgens de meening van Berlijnsche politieke kringen slechts een beperkte belangstelling verdient, spreekt feitelijk een op merkelijk pessimistische toon, ook wanneer Churchill uiteraard er naar streeft, bepaalde illusies te laten voortleven. Naar de opvat ting van Berlijn ziet Churchill reeds sinds geruimen tijd duidelijk in, dat Engeland geen kans meer heeft, den oorlog te winnen, en hem dus noodzakelijkerwijs wel verliezen moet. Bijzonder kenschetsend acht men hier de omstandigheid, dat Chur chill niet. meer op een kentering van den toestand vertrouwt door militaire beslissingen, doch een zelfde grootspraak als Engeland en de Ver. Staten in den vorigen oor log tegen Duitschland gebruikt heb ben. De dreigementen die hij jegen Italië uit, gelijken meer op de me thoden van een Al Capone, dan op die van een verantwoordelijk staats man. De eer van Italië, zoo ver klaart men hier heeft nog niemand ongestraft aangetast; waarbij het evenwel nog de vraag blijft in hoe verre een politicus van het formaat van Churchill de eer van een der as:partners wel kan aantasten. 's-GRAVENHAGE. 28 Nov. De onlangs afgekondigde regeling, vol gens welke degenen, die de hun toegemeten rantsoenen gas en elec- triciteit overschrijden, zullen wor den bestraft, is niet mis. Het ..zwaard" van de afsnijding zweeft boven de hoofden dergenen, die zich aan overtreding schuldig ma ken. De overheid heeft helaas tot dezen drastischen maatregel moe ten overgaan, omdat de beschikba re hoeveelheid kolen in geen geval toelaat, dat men meer verbruikt dan zijn rantsoen. Er zit dus niets anders op dan nog zuiniger met die rantsoenen om te gaan dan in het algemeen gebeurt, en met een beetje goeden wil zal zulks in vele gevallen mo gelijk zijn. %1 ontkennen wij niet. dat men zich dan enkele gemakken zal moeten ontzeggen. De gasfabrieken verbruiken jaar,- Ujks verscheidene tonnen steenko len om den -verbruikers gas te ver schaffen, dat voor de bereiding van de maaltijden en de verwarming van de woning noodig is. Het ver gassingsproces van steenkolen le vert nog andere onmisbare produc ten, zooals cokes en teer enz. op reden waarom dan' ook steeds een deel der gedolven steenkolen voor gasproductie beschikbaar moet wor den gesteld. Hierop kan echter be spaard worden indien de verbrui kers in de woningen zoo spaarzaam mogelijk met het gas omgaan, d.w.z. bij zuinig gebruik er zooveel moge lijk profijt van trekken. Hoedt u voor rantsoenoverschrij ding. Het is uw eigen Delang en de straffen op niet naleving van dit voorschrift zijn zwaar. 's-GRAVENHAGE. 27 Nov. Het verordeningenblad der Nederland sche Kultuurkamer bevat een ver ordening van den president, waarbij wordt bepaald, dat tusschen leden van de Kultuurkamer gesloteh ar beidsovereenkomsten, welke ver houdingen regelen op het gebied, bestreken door de werkzaamheden van het gilde vooy theater en dans. moeten worden aangegaan bij authentieke of onderhandsche akte. Op de overtreding van dit voor schrift is een boete gesteld van ten hoogste vijfhonderd gulden. Het is nl. gebleken, dat het ont breken van eenig schriftelijk be wijs der overeenkomst in de thea- Je kent ze er direct uit, als je in Amsterdam ron lloipt er. eens ergens binnenstapt, de menschen die eens voor „een dagje" Ei Amsterdam zijn en zich als échte hoofdstedelingen willen gedragen. Nu is het in dezen oorlogstijd wel anders geworden, om dat er veel minder „een d«-gje uit"- gegaan wordt clai. in normalen tijd, maar toch zijn er altijd nog wel menschen te vinden, die voor geen geld hun „dagje winkelen" in Am sterdam zouden willen overslaan. Zoo was het dezer dagen, dat ik ergens in een restaurant in de bin nenstad m'n avondmaaltijd zat te ge bruiken, dat er een paar jutters bin nen kwamen, en breeduit aan een tafeltje gingen zitten. Gewoonlijk wachten we dan een paar minuten, tot een dienster bij ons komt, om te vragen wat we wenschen. Zoo niet deze dames en heeren. Nauwelijks hadden ze hun jassen uitgetrokken, of een welhaast krijgszuchtige kreet om de „juffrouw" weerklonk. De chef de reception, die bij de bar zoo ongeveer zat te dommelen, sprong verschrikt overeind, doei1 ziende, dat een paaf menschen als gekken naar een juffrouw zwaai den, glimlachte hij eens en ging weer zitten. De betreffende dienster haastte zich haar klanten, waarmee ze be zig was, te bedienen, en vloog naai het tafeltje, waar zoo angstig om haar geroepen werd. Hoewel ik ten minste tien meter verwijderd zat van dat tafeltje kon ik woord voor woord de nu volgende dialoog verstaan. Juffrouw, kunt U niet wat vlug ger komen, als ik U roep? U zag toch, dat ik bezig was menschen te bedienen, mijnheer. Nou, hum. Hebt U nog iets fatsoenlijks i eten? Diverse menschen in de omgeving gingen geïnteresseerd verzitten, loenschen naar het tafeltje en zet ten hun ooren goed open om alles te kunnen hooren, want de dienster was eenigszins in de war gebracht door deze vraag. Niet omdat er „niets fatsoenlijks te eten" zou zijn, maar omdat er op ieder tafeltje een fraai gedrukte spijskaart lag, waar op allerlei n.:n oi mee' lekkere ge rechten stonden verme d, al dan niet met bonnen, en voor -ed-rs Deurs. Mijnheer, waagde de dienster, er ligt hier een spijskaart, daarop kunt U uitzoekèn wat U wenscht te eten en te drinken. 2r volgde een stilzwijgen, waarin de gasten ce spijskaart nauwgezet bestudeerden, allerlei opmerkingen slaakten, en tenslo'te geen keus kon den maken. Juffrouw, hebt U niet iets an ders, dan er op deze kaart staat? De juffrouw gaf zich de moeite uit te leggen dat er niets anders te krijgen was, waarop werd gerepli ceerd met een: „Wat is dat hier voor een zaak?" De juffrouw zweeg toen maar wijselijk. Eindelijk en ten laat ste hadden de dames en heeren iets naar hun smaak uitgezocht, en met een vermaning aan de dienster dat ze op moest schieten omdat het ge zelschap over een uurtje in den trein moest zitten, kon deze ver dwijnen. In den tijd, dien ze wachten moes ten op hun gerechten, namen ze de zaal met inhoud eens goed op, en slaakten op- en aanmerkingen, die door het verder aanwezige publiek met een grjjnslach werden aange hoord. Want alles werd becritiseepd, de meubelen, de verlichting, de be diening, alles was beter in de plaats waar ze vandaan kwamen, wat mij persoonlijk trof als egn uiting van plaatselijk chauvinisme, omdat er in Den Helder, vcor zoover ik tenmin ste weet, niet van dergelijke gelegen heden zijn, tenminste niet van die grootte. Tenslotte konden ze zich ook niet weerhouden de menschen te critisee- ren. Een man met een witten baard werd luidop vergeleken, met een be kende Heldersche figuur, die vroeger op geen enkele raadsvergadering' placht te ontbreken, en zoo meer. Totdat het len chef de reception blijkbaar begon te vervelen en deze naar het tafeltje toebeende, waarna een fluisterend gesprek ontstond; de chef liep weg met een lachje en het gezelschap, dat kennelijk zat te blo zen, sprak ook verder op fluisteren delf toon, totdat de dienster met de gerechten kwam. Toen ging het weer hurry op. De een zei, dat» het er lekker uitzag, de ander dat het toch niet zoo lekker was als thuis e.i r.ieer van dergelijke opmerkingen. Maar toen de kwestie van vorken en messen. Angstig zag ik een paar van hen loeren naar Ce andere menschen, om /ervolgens stie- kum onder tafel de vorken en mes sen te verwisselen. Net of het er wat op aan komt of je met je vork links dan wel rechts eet. Ongelukken bleven niet ui». Of het van zenuw achtigheid kwam weet ik niet, maar een van de heeren zat afgrijselijk te knoeien en liet een groote schep van zijn andijvie-stamppot op de tafei belanden Het publiek, dat net deea of het niets zag, keek met groote interesse toe. Provincialen...' HET VERLAAGDE VLEESCHRANTSOEN. In ons vorig nr. is een storende drukfout geslopen. Het vlleschrant- soen werd nL niet teruggebracht ven 300 op 20 gram. doch van 300 op 250 gram per persoon per week. Veel beloven, weinig geven... De Nederlandsche Volksdlenst belooft niets, doch geeft alles. Blijft geen buitenstaander, slnit U aan als lid. terwereld heeft geleid tot een zeke re mate van rechteloosheid. De werknemer zoowel, als de werkge ver immers aarzelen veelal om een gerechtelijke actie te ondernemen, omdat bij gebreke van een duidelijk schriftelijk contract, vaak de stel lingen niet voldoende te bewijzen zijn. Bovendien is een bemiddelend schrijven van de zijde van het gilde voor theater en dans biina ondoen- lija. indien schriftelijke bewijsstuk ken ontbreken. Door de verordening wordt nu bereikt, dat er althans oïntrent het bepaalde bij de overeenkomst geen verschil van meenihg meer kan be staan. waardoor werkgever en werk nemer dus beiden zijn gebaat. VICHY, 28 Nov. (Stefani) In een communiqué van het staats secretariaat voor koloniën wordt gezegd, dat een ontscheping van Britsche troepen op Reunion 1«- denochtend om half vijf geschied de. Volgens het communiqué was er in Saint Denis geen enkele ver dedigingsinstallatie. Het communi qué deelt verder mede, dat in de omgeving tegenstand wprdt gebo den. Omtrent de gebeurtenissen op 't Fransche eiland Reunion ten Oos ten van Madagascar werd Zondag avond in bevoegtle kringen te Vi- chy meegedeeld, dat er geen nade re berichten ontvangen zijn. Men trekt daaruit de conclusie, dat de Engelschen het eiland volkomen in hun bezit gekregen hebben. In een verslag over den toestand in Toulon wijst Havas-Ofi erop, dat het in de stad en omgeving volko men rust is. De onderprefect en de burgemeester hebben gemeenschap pelijk een oproep tot de bevolking gericht, waarin zij maanden tot be zonnenheid en de strikste discipli ne. De sluiting der cafés, restau rants en inrichtingen van vermaak wordt iederen avond om 8 uur nauwgezet uitgevoerd. De stad is dan in een ondoordringbare duis ternis gehuld en de stilte van den nacht wordt slechts verbroken door de ontploffingen, afkomstig van de tot zinken gebrachte schepen, wan neer de vlammen de kruitkamers bereikt hebben. Ook in het tuig huis is het volkomen rustig. De stadstram rijdt normaal. De com mandanten der tot zinken gebrach te schepen hebben zich gemeld bi] den havencommandant en hem verslag uitgebracht over de vernie tigingsactie. De slachtoffers. Volgens een bericht van Havas- Ofi maakt de Fransctie admirali teit officieel het volgende bekend: De verliezen aan militairen tij dens het tot pinken brengen van Fransche schepen te Toulon bedra gen zes dooden en 25 gewonden. Onder de burgerbevolking zijn geen slachtoffers gevallen. In bevoegde kringen verklaart men hieromtrent nog, dat de dooden en gewonden het slachtoffer geworden zijn van de ontploffingen aan boord der schepen en niet van militaire ge vechtshandelingen. ROOMSCH-KATHOLIEKE KERK. In het bisdom Roermond werdbe- noemd tot vicaris-generaal dr. F. J. Feron, president van het groot-se minarie van Roermond en kanun nik van het cathedrale kapittel van Roermond. Inge Conradi als Maria Stuart en Hilde Kneip als Kennedy in het tooneelstuk ..Maria Stuart". dat de- ze en de volgende week door het ..Deutsches Theater in den Nieder. landen" wordt opgevoerd, v. d. Meer-Stapf-Pax Holland m. t

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3