Anna Paulownapolder üd jxtcfil Kai-Kai Vadlat Sdioten-Helder 2-1 RADIOPROGRAMMA NeemnAK/CEH Officieele mededeelingen Gij gaat aan Uw werk - maar iever was U in bed gebleven... MOLESTVERZEKERINGEN HalfjaariijKsche Schaderegeling! |f. 7.500.000.000- Pijnen in de ledematen verdwenen. V Hoofdingelanden van den Anna Paulownapolder vergaderden j.1. Zaterdag in het raadhuis. Afwezig de heeren L. Metselaar. P. Schilderman en J. Smit Az Dijkgraaf Mr. M. Th. Mijnlief heet in ziin openingswoord In het bijzonder den heer A. Meijer wel kom. die. als opvolger van den heer P. J. Zoete, voor het eerst aan de besprekingen deelneemt. Na goedkeuring der notulen van den secretaris, den heer C. Keyzer. volgen Mededeelingen. M' Sr Een gedeelte van den Noorder Zolenvaartsweg (van Sinke tot poor) zal met boomen en struiken en een gedeelte van de Molenkolk bü den Boermansweg met struikge was Worden beplant. De heer W. Komen is wel voor verfraaiing der wegen, maar toch niet voor het verder gaan met be planting. De landbouw, in het bii- gonder de pootaardappelteelt. kan er hinder van ondervinden. Op land. dat open ligt voor den wind. heeft men minder last van planten ziekten. Aan den opzichter is een gratifi catie van f 250 verleend ter com pensatie van gederfde vacantie in dit en vorige Jaren. Er is bericht gekomen, dat geen toewijzing van ijzer verstrekt wordt voor den bestelden sneeuwploeg. Gepoogd wordt, alsnog die toewij- ging te verkrijgen. Overeenkomst met de Ned. Herv. kerk. Bij het Polderhuis was indertijd een watergang, die moeilijk op diepte te houden was. In 1912 is met de Ned. Herv. kerk overeenge komen. dat een andere watergang gegraven zou worden door land. dat aan deze kerk toebehoort. Daarbij waren het bouwen van een brug en het leggen van een dam noodzake lijk. Thans na 30 jaar. zijn rechten en plichten der partijen in deze niet heel duidelijk meer. Vandaar een voorstel om tot eeh oplossing te komen, waardoor in de toekomst kwesties vermeden kunnen worden. De vergadering gaat accoord met een ruil van eigendommen, waar- V bii.de oude watergang aan de kerk en de nieuwe aan den polder komt. en is voor teruggave van door de kerk waarschijnlijk ten onrechte be taalde onkosten ad f 375 ongeveer. De politieverordening van den polder wordt als volgt aangevuld en gewijzigd: le. Het is verboden houtgewas te hebben-of te planten binnen een afstand van een meter uit den bo venkant der beloopen van molen- en bermslooten. zoomede binnen dien afstand verzamelingen van mest. vuil of anderzins of schelven, getimmerten en dergelijke te heb ben of te plaatsen. Dijkgraaf en Heemraden kunnen van dit verbod ontheffing verlee- nen voor zoover het een bii het uit vaardigen van dit verbod bestaan: den toestand betreft. 2e. Indien door het niet of niet voldoende nemen van' maatregelen om zandgronden tegen stuiven te vrijwaren, stuifzand in de waterlei dingen komt. is de eigenaar van het land. waarvan het zand kenne lijk afkomstig is. verplicht' op eer ste aanzegging van dijkgraaf en heemraden, binnen een door hen te bepalen termijn, dit stuifzand voor zijn rekening uit de waterleidingen te verwijderen en wel zoodanig, dat al het ingestoven zand op zijn land wordt geborgen. Indien zich langs de waterteidin- gen weilanden bevinden, welke met groot vee worden beweid, moeten de bovenkanten van de beloopen der waterleidingen van draadafhei- ningen worden- voorzien, om het wegtrappen der beloopen te voor komen. 3e. Het is verboden water uit een niet door of vanwege den polder bemalen gebied te brentgen of te laten loopen in eenig wel door of vanwege den polder bemalen ge bied. 4e. Elke duiker of andere inrich ting. dienende tot aanvoer, door voer. afvoer of afsluiting van wa ter. moet door zijn eigenaar in zoo- danigen staat worden gemaakt en onderhouden, dat het samenstel van wanden, schermschotten en 6chuiven. kleppen of andere onder deden. te allen tijde in goed bruik- bareh staat en voldoende bedriifs- vaardig is.om het doorlaten of vol ledig afsluiten van het hooger ge legen water te bewerkstelligen en lekkage langs de buitenzijden eter wanden uitgesloten is. Dijkgraaf en heemraden oefenen een nauwkeurig toezicht uit op bo vengenoemde inrichtingen en ge lasten zoo noodig herstelling of ver nieuwing. alsmede voor een door hen te bepalen tijd de opening of sluiting daarvan. FEUILLETON door HANS POSSENDORF 82. Eromanga lacht* zachtjes, een eigenaardig, gorgelend lachje van opwinding. Dan haalt z* diep adem en zegt, terwjjl ze vol walging van de ln el kaar gedoken gestalte terugwijkt: „Foeter, laat dit vee ln de gevangen kamer brengen en niet aan dek ko men. Hü mag geen gelegenheid krij gen zich voor dien tijd van kant te maken." Een uur later le d* kuet van China aan den horizon verdwenen. XXVI. Moren hebben oerea. I Percy McKenna geloofde al lang niet meer, dat Eromanga zich nog ln vrijheid bevond. Sedert haar ver trek naar Mexico, du* meer dan anderhalf jaar, had 14 haar niet ge zien. Hij was er van overtuigd, dat ze bij haar brutalen aanslag op Al- fano gever was genomen en haar jacht „Kai Kai" in een Amerikaan- Loon vaste arbeiders. Aangenomen wordt het voorstel om. met intrekking van de tijdelijke toelage van 6 pet., het loon van de vaste arbeiders van den polder met ingang van 1 Maart 1942 te verhoo- gen. Begrooting 1943. Polderlasten. ..De begrooting voor 1943 wordt vastgesteld. De polderlasten zijn ge steld op f 25 per bunder. Verlaging-voetbruggen. De twee voetbruggen over de Molenvaart bij v. d. Goes en Blan kevoort ziin aan herstel tob. Op voorstel van het Dag. Bestuur zul len zii nft meteen verlaagd worden. Nog enkele besluiten worden ge nomen aangaande kasgeldleeningen en machtigingen verleend voor on- derhandsche verhuur van polder- eigendommen en tot uitvoering van werken in eigen beheer. Een bedrag van f 1000. verkre gen door uitloting van een' obliga tie der Mij. voor Gemeentecrediet wordt rentegevend belegd door aan koop van een pandbrief der Friesch Groningsche Hypotheekbank. Wielen schrapen. Door het rijden met veldvruchten zonder dat maatregelen ziin geno men om te voorkomen 'dat het slik der wielen op den weg komt. zien verscheidene wegen er thans zeer verwaarloosd uit en hebben zii veel te lijden. Voorz. heeft reeds aan de leden van het Dag. bestuur gevraagd zelf het goede voorbeeld te geven en doet dat nu oolc den hoofdinge landen. Riet wordt apart verkocht Voorz. wil de bollenkweekers in de gelegenheid stellen, het riet uit de vaarten rechtstreeks van den pol der te betrekken en wil daarom bii de eerstvolgende verpachting van het grasgewas langs de wegen het riet daar niet onder laten vallen. Rondvraag. De heer Meijer dankt bii de rond vraag voor de hartelijke woorden, waarmee hij is verwelkomd. Hij hoopt het in hem gestelde vertrou wen niet te beschamen. De heer K. J. Kaan vestigt de aandacht op het bestaan van diepe kuilen in den Lotweg. Zoo gauw mogelijk zullen zii worden dichtge maakt. zegt voorz. toe. Hierna sluiting. De Haagsche verkeerspolitie is op het goede denkbeeld gekomen, om met behulp van de verkeersautoè, waarop een luidsprekersinstal latie gemonteerd is. een inzameling te houden van gebruikt speelgoed, dat met St Nicolaas onder de minder bedeelde kinderen verdeeld zal worden. Schimmelpenningh-Pax Holland m. Laatste minuut brengt de beslissing. Helder on verdiend verloren. ■Vooral door pech en slecht schie ten is het de witjakken niet mogen gelukken de zege te behalen. Voor al het veldspel Helderschen was uitstekend. Uitblinkers waren bfj de gastheeren de rechts back en linkervleugel. Bii het Helder elf tal. dat niet minder dan 4 invallers telde, was Beekhoven de ster van het veld. Ook Himpers en v. d. Boo- gaerde kunnen op een goeden wed- strijd terug zien. De wedstrijd. Het begin is een verkennen der achterhoedes en bü Schoten zou dit büna aanleiding zün om de score te openen. Dan neemt Helder bet spel in handen en aanval ojt aanval wordt op de Sch. veste gedaan. Het is het gebrek aan een schutter, dat hen de leiding ftiet doet nemen. Sporadisch ziin de aanvallen der thuisclub en Booy en Teekelenburg weten van opruimen. Uit een der aanvallen ontstaat een hachelijk oogenblik voor de witjes, doch Boov weet nog net weg te koppen. Dan gaat Helder er weer vandoor. De binnenspelers weten echter nïet te profiteeren van de afgemeten voor zetten van Dorlijn. Als er nog 3 mi nuten te spelen is, voordat gedraaid wordt, is het de thuisclub die on verwachts de leiding néémt. Uit een aanval wordt een corner geforceerd waaruit het doelpunt wordt geboren Met een 10 stand komt dan 'de rust. t Na de thee verschijnt Helder zon der v. d. Bogaerde, waarvoor v. d. Water is ingevallen- Energiek doet Helder nu tegen wind spelend, zijn aanvallen. Het tempo wordt nog iets verhoogd. Schoten heeft .geluk. Eindelijk weet Gast te scoren en den stand op 11 te brengen. Het is Beekhoven, die den bal voorzet, waarna Gast met een hard schot in- kogelt. Even later moest Dorlijn 't veld verlaten wegens een blessure» In den resteerenden tijd is er volop spanning en beide elftallen doen hun best om te scoren. Drie minu ten voor het einde komt de beslis sing als Kenter een schot verkeerd beoordeelt en den bal in het doel ziet rollen. Met een 21 stand in het voordeel der thuisclub komt het einde. LSW—BKC 3—1. Een spannenden wedstrijd LSW wint de toss. Beide elftal len pakken goed aan. De strijd gaat op en neer. maar de verdedigingen zijn den aanval de baas. Toch is de aanval van LSW gevaarlijker. Bü BKC zien wü maar zelden een schot Als ten slotte de bal bij Leek komt. maakt hü zich vrü en Prins moet visschen. 10. Met dezen stand komt de rust. Na de hervatting wordt weer door beide elftallen flink aangepakt. Na 5 minuten spelen is het den rechts buiten van BKC die de partijen op gelijken voet brengt. Dit verhoogt de spanning. BKC komt nog beter los. maar de schutter ontbreekt. Bii een scrimmage voor het doel van BKC werkt v. Leeuwen den bal in het doel 21. Leek gaat nu achter spelen. Als de bal bü K. Bruin komt zet deze goed over naar Tromp die Nijman een kans geeft, welke ook door hem benut wordt. 31. BKC is geslagen. Bij beide elftal len doet zich de vermoeidheid gel den. Met LSW in den aanval komt het einde. HFCDTS 5—4.' Na een enerveerenden strijd heeft DTS tenslotte met het kleinst mo gelijke verschil verloren. Tot op het einde bleef de uitslag onzeker. 10 minuten voor het einde was de stand 5—3 voor de gastheeren. Door het uitvallen van Kos speelde DTS toen met 10 man. maar »toch werd HFC zpo volkomen in de verdedi ging gedrongen, dat de zege elk oogenblik in gevaar was. En dat er slechts één doelpunt kwam had HFC te danken aan een groote do sis geluk. DTS opende voor de rust de sco re. toen Carnas een hard schot in zond. dat de H. keeper liet glippen Een hard schot van den H. links binnen bracht, echter beide partijen weer jop gelijken voet. waarna de astheeren een strafschop misten, "aar weer kwam D. terug en weer GENERATOR-ANTHRACIET EN BAGGERTCRF VOOR DEC. 1942. Gedurende het tijdvak van 1 tot en met 31 Dec. 1942 geeft elk der met de woorden ..generatoranthfa- ciet twaalfde periode" gemerkte bonnen recht op het koopen van één hectoliter (maj. 75 kg.) anthra- cietnootjes IV of V. terwijl gedu rende hetzelfde tijdvak elk der met de woorden „generator-turf twaalf de periode" gemerkte bonnen recht geeft op het koopen van 50 "stuks baggerturf. SNELLE VERWISSELING VAN EIGENAAR. De expediteur D. G. te Ede beëin digde zijn werkzaamheden Zaterdag door zijn vrachtauto te ontladen en den inhoud in zijn schuur 6p te slaan. Tot de inventaris van de auto behoorde o. a. een radiotoestel met bijbehoorende doos met snoer, stekkers, e.d., alles sa men een waarde vertegenwoordigende van ruim driehonderd gulden. Toen D. G. even naar de vracht auto terugging en een minuut later weer in de schuur kwam, was radio toestel met toebehooren op onbegrijpe lijke wijze verdwenen, ongetwijfeld meegenomen door een gauwdief, die zich onzichtbaar had weten op te stel len om zijn slag te slaan. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK. Op 27 dezer tegen half zeven des avonds is een passagierstrein uit de richting Geldermalsen op het sta tion Siiedrecht op een stilstaanden personentrein gereden. Afgezien van materieele schade zijn bij dit ongeval helaas ook personen ge dood en gewond. Nederlandsche en Duitsche assistentie was terstond ter plaatse. De bergings- en oprui mingswerkzaamheden der spoorwe- gep werden door perspneel der Duitsche spoorwegen eh- Duitsche militaire artsen verricht. Het on derzoek naar de oorzaak is nog niet beëindigd. passeerde Carnas den H. keeper. Uit een corner werd de stand weer ge luk. maar weer had DTS het ant woord klaar. Een harde voorzet van De Waard kwam bü Kuiper, die uitstekend inschoot. Vlak voor de rust kreeg HFC een dubieuze straf schop toegekend wegens ongeoor loofd afhouden en zoo brak de rust aan met gelüken stand (33). De tweede helft begon met een H. overwicht. Een solo-ren_van den rechtsbuiten had succes en de stand was 43. Zoo bleef het geruimen tüd. tot een hooge voorzet van den rechtsbuiten van H. dén bal voor doel bracht, keeper Kos omver werd geloopen en de bal in het doel ver dween. Kos verdween in de kleed kamer en toen heeft DTS alles op alles gezet. Een doelpunt uit een strafschop, prachtig door Carnas enomen. was het resultaat. Bü 54 "eef het tot het einde. ge bi De boeren in West-Friesland hou den gelukkig nog vast aan oude tradities. Zoo komen b.v., wanneer iemand nit een gezin jarig is van heinde en ver de familieleden op de boerderij bijeen om deze ge beurtenis te vieren. Zoo waren de zer dagen op een boerengastdag te Grootschermer vertegenwoordigers van vijf generaties bijeen, t>w. de weduwe T. Appel-Bak, de 92-jari- ge stammoeder, haar dochter, de 65-jarige weduwe A. Molenaar-Ap pel, de dochter van deze, mevr. v. d. Velden-Molenaar met haar 22-jarige dochter mevr. A. Visser-V. d. Vel den met haar 5 maanden oude baby Polygoon-Kuiper Pax-Holland d. INLEVERING VLEESCHBONNEN Met Ingang van Maandag S0 Novem ber 1942 zullen, in verband met de ver mindering van Het yle'eschrantsoen van 300 to' 250 gram Der week. de B-bon nen voor vleesch wederom een waarde neoben van een kwart rantsoen. Sla gers en détaillisten in vleeschwaren dienen de B.bonnen voor vleesch. wel ke een waarde hebben van een half rantsoen, gescheiden te houden van die. welke een waarde hebben van een kwart rantsoen, daar de beide soorten od afzonderlilke ODblakvlekken bii de Plaatseliike Distributiediensten moeten worden ingeleverd. Het aantal restant- bonnen. dat slagers en détaillisten in vieeschwaren dienen in te leveren ter verkriiging van ontvangstbewijzen voor vleesch of toewijzingen voor vleesch waren. zal mét ingar.g van bovenge- noemden datum 99 3 4. onderscheiden lijk 9 3 4 rantsoen moeten bedragen. VERVOER VAN STIIOOVLAS De L.C.O. voor N.H. maakt aan be langhebbenden bekend, dat voor par tijen stroovlas. (waarvoor een machti ging tot afname werd afgegeven en waarvan het formulier ,.B" dient als vervoerbewiis. voor het vervoer vanaf den teler naar den vlasser of handelaar reso. van den handelaar naar den vlas ser). welke zoo groot ziin, dat meer dere schfiben. wagons of wagens ge bruikt moeten worden, aanvullende ver voerbewiizen bii de afstempeling van het formulier ..B" bil den P.B.H. moe. ten worden aangevraagd. Het door den P.B.H. afgestempelde formulier „B" moet met de eerste vracht worden medegegeven en aan den ontvanger worden afgegeven, het geen ook moet geschieden mat alle door den P.B.H. afgegeven aanvullen de vervoe;hewi1»en. 'De ontvanger dient deze formuliereh te bewaren. Volledige inlichtingen verstrekt de P.B.H. van het betreffende ravon. VERGOEDING VAN WONING- HUREN. Het burèau afvoer burgerbevol king vestigt de aandacht op het vol gende: Indien een woning, welke door een geëvacueerde is verlaten een an dere geëvacueerde ter bewoning wordt toegewezen, wordt den eige naar dezer woning van rijkswege de volle huur resp. huurwaarde vergoed, mits hij de woning ten ge- noege van de gemeente naar be- hooren onderhoudt. De geëvacueerde, wien de woning is toegewezen is voorloopig in af wachting van een nadere regeling, aan het rijk daarvoor een vergoe ding verschuldigd ten bedrage van 3/j van het bedrag der huur resp. huurwaarde, tot een maximum van de huur of huurwaarde der door hem ontruimde woning. Hierbij zij uitdrukkelijk vermeld, dat het bovenstaande alleen van toepassing is op woningen, welke werkelijk worden aangewezen. KERSTMARSCH TAN DE W.A. Ook dezen winter zal door d« W A. de traditioneele KerStmarsch worden gehouden en wel te Utrecht op 17 Ja nuari 1943 en te Assen op 20 -Decem ber 1942. Inschrijvingen voor dezen marsch kunnen plaats vinden voor Utrecht tot en met 15 Januari en voor Assen tot en met 18 December. Aan deze marschen kunnen eveneens deelnemen: de politieke organisatie, de nationale jeugdstorm, de Germaansche SS in Nederland, de lijwacht van Mus. sert, de politie, de Nederlandsche Ar beidsdienst Meisjes, de Nederlandsche Arbeidsdienst Jongens, <le NSDAP en de Hitjer-jugend. Aan hen, die dezen marsch ultloo- pen, zal de Mussert-medallle worden uitgereikt. WOENSDAG t DECEMBER. RHversam L 41»,5 m. 7.1» SalonorkMt. h»t volksmuslekkwartet «r. een jeugdkoor (opn). 1S0 BNO: Nleuwebe- rlchten. 1.40 Gevarieerde ochtendklanken (gr.) 8 30 BNO: Nieuwsberichten. 8 40 Gesprek met Peter. S.S0 Walsen van Schuber^ (gr.). 9.00 Orkest Carltt Carcassola en zang (opn.). 9.30 Spiegel van dén dag (opn.). 9.37 Vervolg van 9.00. 10.00 Orkest Rentmeester. '10.30 „Wat ls een Jekermolenreportage. 10.49 Instrumen tale soll (gr.). 11.00 Orkest Rentmeester. 11.30 Orgelconcert. 12.00 Almanak. 13.09 Dick Wll- lebrandts en ziin dansorkest. 12.49 BNO: Nieuwsberichten. 13.00 BNO: Actueele be schouwing. 13.19 Het groot Omroeporkest en solist.14 .00 Otto Hendriks en stjn orkest (opn.). 19.00 Meren en bergen ln Hall». 19.15 „Halfw^:gevarieerd programma. 10.45 BNO Nieuwsberichten. 17.00 Viool en piano. 17.30 Een eeuw mode, lulsterfllts. 17 45 Oerard van Krevelen en zijn orkest «n soliste. 18.30 BNO: Nleuwsberclhten. 19.40 Peter Anders slngt (gr.). 19.00 Wat niet in de krant staat. Vanat 19.15 alleen voor de radio-centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 Planovoordracht igr.j. 19.30 Omroep- sche haven geïnterneerd hoewel kapitein Casanello, als hü voor de proviandeering naar Los Jardines kwam, steeds het tegendeel bet weerde. Eerst had de zorg om Eromanga's persoon nog een groote rol gespeeld in Percy's gevoelens, doch lang zamerhand had de hoop, dat ze in handen van de politie gevallen was toch de overhand gekregen, want daardoor zouden de geïnterneerden natuurlek door de. Amerikaansche regeering bevrijd worden. Maand na maand verliep echter, zonder dat de verwachte Amerikaan sche reddings-expeditie aankwam. De stemming van McKenna en de anderen werd hoe langer hoe wan hopiger want men moest eindelijk aannemen, dat Eromanga, als ze levend in handen van de politie ge vallen was, geweigerd had inlichtin gen te verstrekken omtrent de ver dwenen zeelieden. Reeds lang hadden de geïnterneer den onder leiding van Percy een waarnemingsdlenst georganiseerd. Dag en nacht waren de posten bezet. Er was geen seconde waarin de hori zon niet naar alle richtingen werd afgezocht. Elke poet voerde voor den dagdienst een groote, witte vlag en had voor den nachtdienst een groote hoop riet naast sich om onmiddellijk noodwtaei» te kunnen geven. Doch nooit vertoonde zich een zeil of de rookzuil van een stoomboot, behalve die van de „Vendetta", die alle twee maandenenkele urfen tusschen de beide verlaten eenzame eilandjes voor anker kwam liggen om nieuwe proviand, water en wat meer noodig was, te brengen. Alle pogingen van Percy om met behulp van zijn mannen een bruik bare boot te bouwen mislukten door gebrek aan materiaal en werktuigen. Geen der geïnterneerden wilde zich toevertrouwen aan de armzalige maaksels, die men eindelijk tot stand had gebracht. Men zou met het best geslaagde dezer vaartuigen niet eens het andere eiland kunnen bereiken. Het was bij de eerste poging om doer de branding te komen omgesla- ,dus no* niet eens Edith Alfano kunnen opzoeken De geïnterneerden werden hoe 'lan ger hoe moedeloozer. Niemand twij felde er meer aan, of de „Vendetta" zou niet meer terugkeeren en hun einde zou zijn de hongerdood op dit afgelegen plekje, zonder dat iemand ooit iets vari hun ontzettend einde zou vernemen. Onder deze omstandigheden werkte de komst van de „Kai-Kal" voor Los Jardines ln den morgen van den 31sten Augustus als een verlossing. Allen hadden het gevoel als moest de terugkeer van het jacht na zoo langen tijd een gunstige wending in hun lot brengen. Eromanga wilde, zoodja men voor anker lag, met een boot naar het ZuicJ-eiland gaan, doch kapitein Ro- binson verzette zich zoo beslist daar tegen, dat ze ten slotte toegaf. Ze moest Inzien, dat ze in een moeilijke en gevaarlijke positie zou komen als de geïnterneerden haar daar als gij zelaarster vast hielden. Dan zou er ter bevrijding slechts één middel zijn overgebleven, beschieting van het kamp, waarbij er dooden en gewon den zouden vallen. Percy McKenna werd dus met een boot naar het jacht gehaald. Het liep tegen lunchtijd toen de tweede officier hem naar het kleine salon voerde. Juist toen Percy binnen wilde gaan hoorde hij door de deur heen een hooge mannestem het was die van Hsii die gichelend een of andere grappige opmerking scheen te maken, want ze werd gevolgd door het bassend lachen van twee andere mannen en het lacheh van een heldere vrouwenstem. Percy bleef met een ruk staan; dat was Eromanga's stem. Ze leefde dus nog en was vrij en schijnbaar in de meest opgewekte stemming. Nog nooit had hij haar jmo hooren lachen. Alle -mogelijke veronderstellingen over de reden dezer vroolijkheid schoten hem bliksemsnel door het hoofd, doch ze werden alle verdron gen door een woeste ergernis: ter wijl hij zelf en meer dan honderd ge zonde, krachtige menschen in ellen dige gevangenschap werden gehou den, zat dat duivelde schepsel met haar handlangers vroolijk pret te maken en lachte van ganscher harte) Hij begreep niet meer hoe hij dat mensch ooit had kunnen lief hebben en bezorgd had kunnen zijn voor haar leven. Nu koesterde hij alleen woesten, doodelijken haat tegen Ero manga. „Nu? Vooruit, als 't u belieft," zei de tweede officier achter hem. De deur werd geopend en Percy werd over den drempel geduwd. Aan tafel zaten Eromanga, Robinson, Casa nello en Hsü. Het lachen verstomde. Eromanga stond schijnbaar verrast op. Ze had zeker nog niet verwacht, dat Percy nu reeds aan boord zou komen. De drie mannen verlieten on middellijk zwijgend de kamer. Nu stonden Eromanga en Percy alleen tegenover elkaar. Haar vroo lijkheid verdween plotseling toen ze- Mc Kenna's vermagerd gezicht zag al de wanhoop, de zielemartelingen van deze hopelooze gevangenschap stonden daarop gegrift. (Wordt vervolgd). Steeds dat loodzware gevoel ie Uw ledertiaten.. dofte hoofdpijn... zoo'n geradbraakt gevoel. En dan die tegen zin In 't werk, terwijl gij vroeger blaakt* van werklust. Al die verschijnselen kun nen 'n gevolg zijn van onzuiver bloed. Duizanden mannen en vrouwen hadden dezelfde klachten, die bij velen ontaardden in rheumatische pijnen. Maar die fvelden op, toen zij Kruschen als versterkingsmiddel namen, Mej. C. H. MDen Haag schrijft: „...den laalslen iijd had ik veel last van hoofdpijnen, enz... wilde hel eens mei Kruschen probeeren en na ver loop van enkele dagen merkte ik reeds verbetering.Na geregeld gebruik heb ik nergens geen lasl meer van én voel mij opgewekter dan vroeger'. Neam óók Kruich«n Klachten verdwijnen - Uw werklust keert terug en dat lustalooxa gevoel maakt plaats voor energie en gexondheld. Kruschen is verkrijgbaar bij alle Apdlh. en Drog, 1.47, 0.76. 0.41 N.V. Rowntree. ONDERLINGE OORLOGSSCHADE Verzekering Mootschoppij VOOR' beschadiging van gebouwen, inboedels, inventarissen, vaar tuigen, ehz. bedrijfsschade en huurderving, ook voor binnenvaartuigen) persoonlijke ongevcllen; geld, geldswaarden en preciosa I Meer dan 500.000 deelnemer» I verzekerden reeds voor ruim Veegt daarbij cok Uw belang I en vraagt inlichtingen bij Uw 1 Assurantiebezorgerl Ik kan weer wen delen al» vroeger. Mtvr. M.Lkr. uhrijft, dd. 2}-l-'40: „Sedert jaren leed ik aan scheuten in de ledematen en 'pijn in de kniege- jwrichten, zóó he vig, dat ik af en toe een stok gebruiken móest. Reeds na het gebruik vin enkele Ovaaltjes kon ik des nachts weer llapen en thans na eenjga maanden zijn de pijnen heelemail verdwenen en kan ik ondanks mijn 62 jaren en 106 Kg. lichaamsgewicht weer loopen als vroeger." Bij rheumatiek, ischias, spit, verkoud- heid, griep, zenuw- en hoofdpijn helpen de Ovaaltjes van hetTrineral Agentschap. Deze hebben ge«p schadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef! Origineele verpakking van' 20 tabletten slechts 60 as. In alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar. Trtnanl Agentschap, Ntssaukadc 271 Amsterdam symphonle-orkest. 30.1» Componist, nsplegel. 20.20 Omroepsymphonie-orkest. 21.1» Zang en plano (gr.). 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 32.00 Hawalian (gr4). 22.2(1—24.00 Fllmmelodleta (gr.). Hilversum II. Ml.» m. 7-157.40 ZleH llversum I. 7.40 Ochtend gymnastiek. 7.60 Sportnieuws. 2.00 De platte landsvrouw, vraaggesprek. 1.15 Heini Mun- sonius en z(jn solisten (gr.). 8.30 BNO: Nieuws berichten. 8 40 Ouvertures (gr.). 9.00 Instru mentale opera fragmenten (gr.). 9.15 Voor de hulsvrouw. 9.30 Instrumentale opera fragmen ten (gr.). 10.00 Godsdienstige uitzending. 10.40 Pianovoordracht. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Omroepmelsjeskoor (opn.). 11.30 Orkest Wllly Eberlé en gramofoonmuziek. 12.30 Verbouw en bewaren van Langedjjker kool, vraaggesprek. 12.45 BNO: Nieuwsberichten. 13.-00 Program ma-overzicht. 13.05 Boyd Bachman en al)n orkest logn.). 13.45 Walsencyclus R <«r.). 14 00 Godsdienstige uitzending. 14.30 Het groote Omroeporkest en solist. 15.30 Van vrouw (J tot vrouw. 15.45 strijkkwartet (gr.). 16.00 Zang en piano. 16.45 BNO: Nieuwsberichten. 17.00 Voor de Jeugd. 17.30 Marschen en marschlie- deren (gr.). 17.45 Spiegel yan den dag en BNO: Actueele beschouwing. 16.00 Marschmu- zlek (gr.), ig.15 Pension 't Stekeltje, luister spel. 18.30 Operette-concert. Vanaf 19.15 al leen voor de redlo-centralea, die over een lijn verbinding, met de studio beschikken. 19.15 Theo Uden Maaman en s()n dansorkest. 19.45 BNO: Nieuwsberichten. 19.55 Harmonie orkest (gr.). 20.00 Orkest Malando. solist, orgelspel en gramofoonmuziek. 21.46 BNO: Nieuwsbe richten. 22.00 BNO: Actueele beschouwing. 22 10 Avondwijding. 22.20—24 00 Zie Hilvor- zum I. Hoofdredacteur A. R. Jonker Piaativerv. van den hoofdred. buitenl. en stadsnieuws Den Hel- i r A C. van Kampen. Binnen land alg report en streeknieuwf A Firiks Haagsche redacteur P K H M Verberne, Den Haag Verantwoordelijk voor de adver tenties. Schager editie G Schoorl, Schagen. Verantwoordelijk voor d« advertenties Heidersche editie J Visser. Den Helder.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 2