Wierinqen HANDEL IN DISTRIBUTIEBONNEN ABSOLUUT VERBODEN :i Stadsnieuws Mededeeling Helder II - W.F.C II 1-0 Economische rechter LANGS DE VELDEN Wieringerraeer De strijd aan het Oostelijk front Engelsche pers over kwestie Darlao Het sportinsigoe voor den Rijkscommissaris Kritiek op Amerikaanscbe berichtgeving De Japansche mentaliteit van den Distributiedienst Handleiding voor handelaren In serviesgoed en keukengerei. In verband met de gedeeltelijk in gevoerde distributie van keuken gerei en serviesgoed kunnen hande laren in ieze artikelen bij den distri butiedienst een handleiding gratis verkrijgen. INBRAAK IN SOEMBA STRAAT. Tijdens haar afwezigheid werd in gebroken bjj een bewoonster van de Soembastraat. Ontvreemd werden •en radio-toestel, een accordeon en •en mantel. FIETS WEG. Een bewoner van de Van Galen- itraat deed aangifte dat zijn fiets Verdwenen is. Hetzelfde overkwam een bewoner van de Krugerstraat. WERKSCHOENEN AAN DE Een bewoner van de Vischstraat gaf de vermissing van een paar werkschoenen aan. Dat er ondanks de omstandighe den toch nog vrij goed gevoetbald werd pleit in zekeren zin voor de betreffende, clubs. Vooral W.F.C. speelde technisch heel goed en kreeg daarom als belooning dan ook een overgroote veldmeerder- heid. Er speelden echter drie (ac toren mee, die hun de zege belet te, n.1. het slechte schieten, het weinige geluk en vooral het voor treffelijk verdedigen van de Hel- der-achterhoede, waar vooral Boo gaard onmogelijke ballen onscha delijk wist te maken. Vooral voor de rust had W.F.C. een uitgesproken meerderheid en door keurige combinaties storm den de blauw-witten steeds op de Helder-veste aan. Voor het doel was het echter steeds mis en zoo als gezegd werd de kans tot schie ten ook tot een minimum geredu ceerd. Uit een schermutseling voor de Wormerveersche veste ontstond een penalty voor Helder, die Wie ren met een handige schijnbewe ging benutte 10. In de tweede helft was het spel beter verdeeld, hoewel de baltech niek tenslotte de balans weer naar de Wormerveerders deed overslaan. De achterhoede van Helder bleef echter paraat en in den stand kwam dan ook geen wijziging meer. De wedstrijd werd in een prettige verhouding gespeeld, hoe wol een ieder blij was dat de wed strijd was afgeloopen. TEXEL BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 5 t/m 11 December 1942. Geboren: Peter Cornelis Nico laas, z. v. J. Keijzer en D. H. Smit; Cor nelis Arie, z. v. W. Eelman en J. C. van Kan; Willie Jacoba Maria, d. v. W. Jas en E» M. G. Jansen. Ondertrouwd: J. Vlaming en M. van Dijk; A. de Ridder en G. de Ridder. Overleden: Martje Zoetelief, oud 73 jaar, ongeh-wd. GEVONDEN. Een rijwielsleuteltje. POLDER WAARD NIEUW- LAND. Buitengewone vergadering van de Hoofdingelanden van den Pol der Waar.d Nieuwland des Vrij dagsmiddags in Hotel de Haan te Hippolytushoef. Voorzitter de heer J. Breebaart Kzn., Secr. de heer M. Kooij Szn. Voorzitter deelt mede, dat in de plaats van den heer Kaashoek als Hoofdingeland benoemd is de heer W. Snooij Jzn. Voorzitter deelt mede, dat 'e smeerinrichting en het pomphuis van de bemalingsinrichting defect waren. De toestand is zeer precair geweest. Dank zij de pompinstalla tie van den heer Jn. Bosker is er ger voorkomen en spr. dank den heer Bosker voor diens bereidheid Het plan is om op de plaats waar He dijk doorgestoken is, een behoor lijke buisleiding te laten aanleg gen. Die in noodgevallen te gebtui ken en zoo tot wederzijdsche hulp van Heemraadschap en Polder. De teer voor de wegen is aange schaft, doch de weersgesteldheid liet de verwerking ervan niet toe. Ingekomen stukken. Comm. der Prov., houdende de benoeming van den heer J. Bree baart Kzn. tot dijkgraaf. Proc.-verbaal kasopname 11 Dec. Ontvangen f 11532.23. uitgaven f 10942,06V2, kassaldo föüO.lB1/^. Prov. Waterstaat van N.H., be treffende de vervaardiging van wa terschapskaarten. Schrijven van den heer Slump over het koopen van het rietgewas. De plaatselijke rietdekker Lui- kens was in 1938 geen pachter,' dus komt niet in aanmerking. Het Be- sturu is echter ook wel van ge dachte, om indien de pachtprijs niet mee zou vallen, het riet zelf te laten scheren. Men zit echter met bindmateriaal. Schrijven betreffende dispensatie om van 04 uur buiten te zijn bij noodgevallen voor personen van het waterschap. Schrijven van den heer van de Ploes (eigenaar van de plaats van den heer Kaashoek),, dat hij ac- coord gaat met den vraagprijs van f 1000, doch dan zonder verdere kosten. Wordt goedgevonden. Schrijven betreffende de huur prijs van de tijdelijke pompinstalla tie. De huur hiervan bedroeg voor de periode van 4 weken f360.—. Schrijven van het P.E.N. met be trekking tot het afnemen van ener gie in spertijd. Idem betreffende bezoldigde her plaatste beroepsofficieren. Schrijven mef betrekking tot de opgave van land in eigendom toe- behoorende aan rechtspersonen. Alles is hier verpacht aan boeren en tuinders. De heer Jac. Broersen verzoekt om uitkeering van de hem verleen de emolumenten in geld. Hij vraagt hiervan f 164.per jaar. Hem wordt toegestaan f 104 voor den tijd van èèn jaar. Volgt vaststelling salaris van den secr.-penningmeester, den heer M. Kooij Szn. Het Dag. Bestuur meent het totaal salaris te moeten stellen op f 400 per jaar. Wordt goedgekeurd. De heer D. Lont zegt, dat de Pol der niet buiten een opzichter kan en wijst op den,toestand van het gemaal en op de wegen. De heer Breebaart zegt, dat met het oog op de wegen, de ingelanden eigenlijk zelf eens de handen uit de mouw moesten steken, want men rijdt maar raak vanuit het land en de weg is niet om aan te zien. Wat betreft het opzichter schap is het Bestuur van gedachte hierin een afwachtende houding aan te nemen. Volgt bespreking over huur van kantoor met archief en kluisruim- te. Besloten wordt een enander met het Heemraadschap en de andere lichamen te bespreken en af te werken. Rondvraag. De heer J. Mulder Nzn., klaagt over de oprit bij Poldersteiger. Zal over geschreven worden. Spr. wenscht in het voorjaar meer water aan den Noordkant van den Polder door bijv. stuwing bij de duikers. Hieraan kan over het algemeen niet worden voldaan. EEN VERBETERING. Naar ons ter oore komt, is men van plan om op Wieringen een eigen Crisiskantoor te vestigen. Men zal dan onafhankelijk zijn van Anna Paulowna. Voor hen, die met deze instelling te maken hebben, zal dit veel tijd besparen. De Nedcrlandsche Volksdienst telt reeds 35.000 vrijwillige me dewerkers en duizenden leden Blijft geen buitenstaander sluit U ook aan. Adieu tribune We wisten het al enkele weken. De geweldige verarming waaraan deze wereld naar wij hopen, tijde lijk zoo hevig lijdende is, heeft ook jou gegrepen en je zult moeten verdwijnen. Nu je gaat verdwijnen, komt mij weer voor den geest, hoe ntoeizaam men je ongeveer vijftien jaar geleden bijeen heeft gespaard. Hoe de offi- cieele openstelling plaats vond en hoe trotsch de bestuursleden van je vereeniging waren, toen zij het pu bliek een behoorlijke en comforta bele plaats konden bieden, waar men de wedstrijden op prettige wijze kon volgen. Op beide hoeken geflankeerd met vroolijke vlaggen, heb je al die jaren trouw dienst gedaan, voornamelijk Zondags. Je was getuige niet alleen van alle wedstrijden, doch ook van die ver trouwelijke conferenties tusschen den voorzitter van de vereeniging en de elf spelers van het eerste elftal, eeni- ge uren vóór den aanvang van een belangrijken wedstrijd. Hoeveel oefenmeesters heb je zoo al zien werken en hoeveel spelers heb je voor het eerst het veld zien op komen. Tenslotte, hoeveel heb je er hun laatste wedstrijd zien spelen. Als jij memoires kon schrijven, zouden ze voor duizenden een schat van herinneringen vormen. Weet je nog hoe je op je grondvesten stond te schudden bij fenomenale overwin ningen. Hoe het gejuich van het pu bliek, dat je tot in alle hoeken vulde, tot ver in de stad te hoor en was. Hoe wij meermalen stonden te dansen van vreugde. Het zijn thans alle herinneringen geworden. Het is jammer dat je weg moet. Je vervulde een nuttige taak en je deed het immer op bescheiden wijze. Wij. die zoo heel veel emoties beleefden daar op de velden, vonden, dat je zoo volmaakt paste in de entourage van onze sportterreinen. Natuurlijk zullen we ook thans nog gaan en we zullen, zij het dan elders, weer langs de lijn staan, even als vóór vijftien jaar. Maar we zul- 'en je stellig missen en wel als iemand, die by ons behoorde. Adieu, Tribune! Toean Tik-Tik. WAAR BLEEF DE ZUIDERZEE- PALING? VLEESCH. KAAS EN TARWE. Een beetje tarwe van den voorraad, die D. de Ruyter te Alkmaar bezat, een kaas.ie van den veehouder C. Langediik uit Abbekerk. wat boter van den Hoogkarspelier W. Wagemaker. een malsche biefstuk van C. Bakker uit Hoogkarspel. ge rookte paling van J. Beuker uit Den Helder, aardappelen van een der velen, die den weg wis ten. bruine boonen van weer een ander, tenslotte nog wat bonnen van den banketbakker van Santbrink uit Amsterdam en turf uit Limmen; zie daar zoo ongeveer alles, wat noodig is. om zijn gezin een week lang aan een welvoorzienen disch te zien zitten, terwijl de kachel snort (vanwege de Limmer turf) Ziedaar ook in het kort op gesomd het menu van den eco- nomischen rechter. Die meneer van Santbrink uit Amsterdam had in de Wieringer- meer bij een aantal boeren aardap- pelkaarten. aardappelbons. brood bons. vetbons, enz. „zoo maar ge kregen". wat in duidelijker taal wilde zeggen, dat hij deze bonnen ingeruild had voor shag en zeep. Dergelijk geknoei met levensmid delenbonnen wordt afdoende afge straft: eisch en vonnis luidden drie maanden. De turf werd deze keer o.a. gele verd door A. den Houdijker te Alk maar. De man werd op 22 Juni des morgens op heeterdaad betrapt met het vervoer van een vracht turf. kreeg toen proces verbaal en liet zich een paar uur later nog- ^riaals snappen! Heel veel angst voor de gevolgen van een proces verbaal had hij dus blijkbaar niet. Die verregaande brutaliteit kost hem thans veertien dagen zitten. De eisch was 150 gulden. De vette paling Zoo langzamerhand komen we er achter, wat de reden geweest is. dat de paling dezen zomer en herfst niet op de tafel verscheen: ze ver dween heel eenvoudig in den zwar ten handel. Een bewijs? De schilder J. Beukers uit den Helder werd in Augustus gesnapt bij het vervoer van 45 Kg. gerookte IJsselmeerpaling. De man. die uit stekend thuis is in den -zwarten handel, hoorde twee weken tegen zich eischen en er ging bij het von nis vellen geen dag af. Heel erg geschrokken van het proces verbaal was hij echter toen niet. want de zaak werd na Augus tus op denzelfden voet voortgezet, met als gevolg, dat hij in October j.1. weer tegen de lamp vloog. 't Betrof thans slechts het vervoer van 2V-> kg. paling, maar de straf was gevoeliger dan de eerste keer: een maand gevangenisstraf! Heel wat kilo's tarwe werden ver volgens vereffend. Allereerst de hamstervoorraad van D. Ruyter te Alkmaar; een mud of vijf van dit kostelijke graan had de Ruvter voor zich en zijn gezin gekocht; nu is hii alles kwijt en bovendien nog 400 gulden boete, welke hij thans ver schuldigd is aan de griffie! H. Keesen te Alkmaar hoorde 250 gulden tegen zich eischen. omdat hij slechts 2 mud tarwe ongeoor loofd in huis had. J. H. Selie, even eens te Alkmaar, kwam er minder goedkoop af: de man, die filiaalhou der van een levensmiddelenbedriif is. werd voor 1 mud tarwe beboet met 300 gulden, waarmee de rech ter wilde zeggen, dat iemand met een dergelijke betrekking in de al lereerste plaats zich aan de distri butiebepalingen dient te houden. Dan komt de kaas. C. Langediik uit Abbekerk had op den zolder 36 kazen liggen toen de controleurs bij hem kwamen. Proces verbaal werd opgemaakt, wegens het ongeoorloofd maken van kaas. Dat deed mijn dochter, zei Lange diik en dus werd de zaak aange houden. W. Wagemaker uit Hoogkarspel had 53 kazen in voorraad. Niet ik. maar mijn vrouw kaasde, ver telde de veehouder en ook diens zaak werd daarom aangehouden. Clandestien geslacht. Een jongeman uit Bovenkarspel J. Mantel, heeft zich van den zomer laten verleiden door C. Bakker uit Hoogkarspel. om een schaap te slachten, 't Kost hem thans 6 maan den. Bakker zelf. die den ander eigenlijk in het ongeluk stortte, kreeg 8 maanden. Bakker Droog uit Hoorn werd wegens het kQopeji van een 80 sui kerbons veroordeeld tot een maand gevangenisstraf. J. Schipper te Zwaag kreeg 250 gulden voor het zelf kazen en de expediteurs C. Be- lie en L. de Vos uit Andijk werden elk beboet met een rijksdaalder, omdat zij zonder het te weten in hun vrachtauto voor anderen pak jes hadden meegenomen, die bij nader onderzoek boonen e.d. bleken te bevatten. Waaruit al weer valt te leeren. dat beurtschippers en vrachtrijders drommels goed moeten uitkijken. INENTIN'GSWET 1939. Nog steeds worden de in art. 1 der Inentingswet bedoelde verkla ringen niet tijdig door de ouders ten raadhuize ingeleverd. In dit ver band vestigt de burgemeester de aandacht op de bepalingen, vervat in de art. 1 en 7 der Ineritingswet 1939. welke als volgt luiden: Art. 1. Hij. die de ouderlijke macht of de voogdij uitoefent over een kind. is verplicht, voordat het kind den leeftijd van een jaar heeft bereikt, het bewijs te leveren, dat het kind met inachtneming van het bij of krachtens deze wet bepaalde tegen sokken werd ingeënt, of een door iem onderteekende verklaring over te leggen, houdende de reden, waar om zoodanige inenting achterwege wordt gelaten. Artikel 7. 1. Hij. die voordat het kind, waar over hij de ouderlijkij macht of de voogdij uitoefent, den leeftijd van een jaar heeft bereikt, niet levert het bewijs van de inenting tegen pokken, bedoeld in art. 3. noch overlegt een verklaring, als bedoeld in art. 4. alsmede hij. die geen ge volg geeft aan een oproeping, als bedoeld in art. 5 wordt gestraft met hechtenis, van ten hoogste zes dagen of geldboete van ten hoogste honderd gulden. 2. Indien het kind staat onder voogdij van een vereeniging. stich ting of instelling van weldadigheid, geldt het in het vorige lid bepaalde voor de bestuurders van die ver eeniging. stichting of instelling van weldadigheid. 3. De in dit artikel strafbaar ge stelde feiten worden beschouwd als overtredingen. 4. Hij. die geen gevolg heeft gege ven aan een oproeping, als bedoeld in artikel 5. is niet strafbaar, in dien blijkt, dat hij een geldige re den van verhindering heeft gehad. BELANGRIJKE KENNISGEVING. Distributiedienst. De uitreiking van bonkaarten enz. welke aanvankelijk was vastgesteld op Maandag 14 December in hotel Smit te Middenmeer. komt te ver vallen en zal plaats hebben op Woensdag 24 December in 't dorps huis te Middenmeer. Tevens maakt de leider van den distributiedienst Wieringermeer be kend. dat het gebruikelijke spreek uur Van den leider te Middenmeer en Hippolytushoef op denzelfden dag en uur weder zal worden ge houden. INLEVERING INKWARTIE RINGSBILJETTEN. Zij. die thans nog onderteekende inkwartieringsbiljetten in hun be zit hebben, dienen deze met den meesten spoed ten raadhuize ter betaling aan te bieden. Uitbetaling geschiedt aan het kantoor van den ontvanger des morgens van 912 uur. Na Woensdag 16 December worden geen betalingen meer ge daan. AFGIFTE VERHUISKAARTEN. Nog steeds worden aangiften tot verhuizing binnen de gemeente, dan wel tot vertrek naar een andere ge meente gedaan, zonder dat de hier toe vereischte vergunning kan wor den overgelegd. In dit verband brengt de burgemeester onder de aandacht, dat deze aangiften niet kunnen worden geaccepteerd. Aan vragen om toestemming tot verhui zing dienen te worden gericht tot den directeur van het Evacuatiebu reau te Alkmaar. St. Laurensstr. 3. LOOP DER BEVOLKING over de maand Nov. '42. Gevestigd: G. J. Huisman, van Groningen naar Torenstraat 9. Middenmeer; M. Kremer. van Rhe- den naar Alkmaarscheweg C 35. Middenmeer; J. Wildeman van Ab bekerk naar Kerkstraat 36. Sloot dorp; M. Bakker, echtg. J. de Boer. van Amsterdam naar Brugstraat 35. Middenmeer; gezin M. Weidema van Wieringen naar Kon. Emmastraat 5. Slootdorp; H. v. d. Wal van Oost stellingwerf naar Zuiderdijkweg M 37. Wieringerwerf; G. Posthuma Linthorst van Leeuwarderadeel n. Kerkstraat 18. Slootdorp; Wed. J. A. Wouters-van Santvoort van Til burg naar Slootweg 7. Slootdorp; gezin J. Postma van Menaldumadeel naar Ulkeweg A 27. Slootdorp; L. Dijkstra-Koster en 2 kinderen van Idaarderadeel naar Kerkstraat 37. Slootdorp; gezin J. Verpoorten van Axel naar Molenweg B 67. Sloot dorp; gezin C. M. Groot van Heer- hugowaard naar Slootweg 6. Sloot dorp; J. Boerhave van Kampen n. Slootweg G 116. Middenmeer; P. Groenewoud van Amsterdam naar Oudelanderweg D 46. Middenmeer; C. Lagendijk van Klaaswaal naar Noorderkwëlweg J 62. Wieringer werf; Tr. Huizinga, echtg. M. Schol- tens van Ulrum naar Slootweg 4. Slootdorp; P. G. Brauwers van Bergen- (L.) naar Wagenpad H 52. W.'werf; de Haas. Geertruida Jo- hanna Maria, echtg. J. v. Dam. van Haarlem naar Brink 62 te Slootdorp J.M. de Graai'f. van Vuren naar Wieringerwerf. Raadhuisstraat 2. A. M. Geusebroek van Gouda naar Wieringerwerf. Raadhuisstraat 20; J. M. van Loon van Sassenheim n. Schelpenbolweg F 33; A. H. Rasing van Didam naar Zuiderdijkweg M 46: P. Ytsma van Achtkarsoelen n. Slootdorp; E. Bouma van Franeke- radeel naar Wagenpad M 49 Wie ringerwerf; A. v. d. Wal van Hee renveen naar Brink 56 Slootdorp: J. Bearda van Menaldumadeel naar Noorderdijkweg L 55. W'werf; gezin P. Bierma van Menaldumadeel naar Noorderdijkweg L 55: J. W. Cremers van Roermond naar Meeuwtraat 6 te W'werf; B. v. d. Griendt van Rotterdam naar Oudelanderweg D 64. Middenmeer; .1. Klompstra van Wieringen naar Klieverweg E 79 te Slootdorp; J. L. Verschoor van Wonseradeel naar Oudelanderweg D 64. Middenmeer: A. C. P. Ruys van Blaricum naar Sternstraat 42 W'werf. Vertrokken: gezin G. Boekee van Kanaalweg 11. naar N.O. Pol der. kamp Vollenhove: G Heerink van Brink 51 naar Avereest Weth. v. Haringenweg D 110A; J. Schip pers van Kerkstraat 49 naar den N.O. Polder: Tr. de Vries naar Den Haag. Schuddegeest; E. van Slig tenhorst. Klieverweg E 84 naar Nii- kerk. Lazarussteeg 20; P. A. Dijk huis. Ulkeweg B 47 naar Klooster buren. Hornhuizen C 177: H M. Th. Fleurheus van Wagenpad H 52 n. venray Ysselstein I 73; Gezin J. Koorn van Meeuwstraat 8 naar Hoorn. Korte Achterstraat 913: J W. Luyben van Zeugweg J 67 naar Bloemendaal. Dennenweg 19; gezin P. J. Kuiper van Öosterterpweg n. Oudesluis. Frieschebuurt Jac. Filins van Brink 8 naar Wissenkerke B 129: H. Uffen van Öosterterpweg J 19 naar Oostwold M 89: Jac. Hak vair Schelpenbolweg F 340 naar Diepenveen. Schalkhaar: M. W. Nii- karrtp van Klieverweg F 14 naar Kampen. Schinkuhlstraat 3; H. de BERLIJN, 12 Dec. De ANP— correspondent meldt; Op vrijwel geen enkel punt van het Oostelijke front heerscht rust. De weersgesteldheid is zeer wissel vallig en men kan niet zeggen dat reeds overal winterweer heerscht. In het centrale deel van het front schrijdt de vernietiging van de ten Z.O. van Toropez ingesloten bolsje wistische strijdkrachten, die vele duizenden man sterk zijn, voort. Een poging, ten Zuiden'v. Rzjew een doorbraak te forceeren, moes ten de bolsjewisten betalen met het verlies van 170 pantserwagens. Het mislukken dezer doorbraakpoging heeft, .naar van militaire zijde wordt opgemerkt, opnieuw aange toond, dat de pantserafweer ster ker is dan de pantserwagens, die vrijwel nergens meer door kunnen breken. De vele buiten gevecht ge stelde pantserwagens zijn vrijwel alle van Sowjet-Russische fabri kaat. Zelden treft men er een van Engelsch of Amerikaansch maaksel aan. De Don is thans dichtgevroren en begaanbaar, hetgeen de verken ningsactiviteit in het Zuiden heeft doen toenemen. De Woiga heeft evenwel nog geen vast ijsdek, doch voert drijfijs. In het gebied ten Oosten van Wo- ronesj heeft de Sovjet-Russische legerleiding sedert eenigen tijd sterke strijdkrachten geconcen treerd, die zij blijkbaar opgesteld heeft als reserve om op het juiste oogenblik in den strijd te worden geworpen tegen het IJonfront, of wel in Zuidelijke richting tegen Stalingrad. Deze troepen hebben zich tot dusver nog niet in bewe ging gezet. Na het weinige, zeker niet beslissende, succes van den eersten offensieven stoot in het Zui dén, is het de vraag, of de bolsje wisten deze reserves hier nog in den strijd zuilen werpen, met het risico, dat zij zich hier eveneons vastloopen. De Engelsche pers, die zich nog steeds bezig houdt met de kwestie Darlan, verwijt thans, naar Goete- borgs Handels och Sjoefartstidcn- de uit Londen meldt, het Ameri- kaansche ministerie van buiten- lundsche zaken 'n politiek te voe ren, die met de door Roosevelt ge proclameerde politiek nauwelijks in overeenstemming gebracht kan worden. Reeds sedert lang vertoont het ministerie van buitenlandsche zaken, zoo verklaart de Engelsche pers, te Washington reactionaire tendenzen. De Tribune schrijft in dit verband, dat Engeland welis waar den Ver. Staten zeer, dank baar is voor hun hulp, doch dat Engeland zich niet kan laten wel gevallen, dat de Europeesche poli tiek van Engeland door het oncon troleerbare ministerie van buiten landsche zaken te Washington ge controleerd wordt. Zou het Ameri- kaansche ministerie van buiten landsche'zaken met de min of meer aarzelende toestemming van het Foreign Office aan zijn politiek vasthouden, dan zal dit binnenkort onvermijdelijk tot een diplomatie ke botsing rnet de Sowjet-unie lei den. De kwestie-Darlan is niet pas in de hitte van den strijd geregeid doch lang voor het begin van de militaire actie tegen Fransch-Nrd. Afrika in orde gemaakt. Ook het Engelsche tijdschrift Ti me and Tide verklaart in dit ver band, dat de Engelsche bevolking zich niet tevreden kan stellen met een geheime zitting over de kwes tie-Darlan. Bij deze kwestie gaat het om de eer en veiligheid van Engeland. Ofwel Darlan moet ver dwijnen en wel zeer snel, of wel de Engelsche natie moet een bevredi gende verklaring krijgen over 'de verdere en blijkbaar toenemende samenwerking met den verrader Darlan. Zou dit niet geschieden, BERLIJN, 12 Dec. (ANP). Naar aanleiding van de uitreiking van liet sportinsigne voor gewonden aan «en Rijkscommissaris Dr. Seyss- Inquart door den Duitschen Reiclis- sportfuehrer, vernemen wij nog het volgende. Ter verkrijging van dit onder- scheidingstecken heeft de Rijkscom missaris de volgende proeven afge legd: 300 m zwemmen in 10.12 m.n. 1000 m loopen in 7,28 min., sleen- siootcn met twee armen over 7,75 m, 10 kul marschen in 1 uur 39 min. 58 sec. en een duik van de spring plank van 3 meter. Dr. Sevss-Inquart heeft steeds een vooraanstaande plaats fn de sport ingenomen en heeft vooral ais bergbeklimmer naam gemaakt. Hij is dan ook voorzitter van de Duit- sche Alpenvereeniging. dan stuurt de regeering op een con flict aan. Wanneer men thans ver klaart, dat men alles dient te ver mijden om een geallieerde te be- leedigen, dan verraadt dit een vol komen gebrek aan inzicht wat be treft de opvatting van den eenvou- digen man over de betrekkingen tusschen de Ver. Staten en het Brit- selie volk. Bovendien bevat een der gelijke aanduiding een soort aan wijzing alsof president Roosevelt iels schandelijks te verbergen heeft waarvan de overwinning afhangt. Zoolang Darlan blijft, zal de onge rustheid onder het Britsche volk toenemen, ook al zou de Engelsche regeering iedere week een geheime zitting houden. Het is een misdaad met de eer en het fatsoen te sjacheren, doch hiermede sjacheren zonder winst is een domheid. Het eenig juiste is de gcheele kwestie Darlan onmid dellijk te liquideeren. STOCKHOLM, 12 Dec. (D.N.B - „Onze officieele berichtenpolitiek verdoezelt of verfraait alle slech te berichten" schrijft Christ an Science Monitor in een kritiek op de Amerikaanscshe berichtge ving. De dagbladen blazen kleine plaatselijke en voor zeer korten tijd behaalde successen op en ve^r onachtzamen alle groote neder lagen. Ais voorbeeld hiervoor ci teert het blad de berichtgeving uit Moskou. Hoeveel koppen ver tellen ons niet van 't uithoudings vermogen en de voortdurende te genaanvallen van het bolsewisti- sche leger, terwijl toch in leife de dingen zoo zijn, dat het Sowjet- leger de eene nederlaag na de andere heeft geledon. Precips het zelfde is het gesteld met den oor log in den Stillen Oceaan, waar men uit verschillende „zeege vechten" „groote overwinningen" heeft gemaakt, terwijl de gealli eerden in werkelijkheid zich nog steeds in het defensief bevinden. STOCKHOLM, 12 Dec. (DNB). De voormalige Britsche ambassa deur in Japan, Sir Robert Clive, heeft, volgens den Engelschen nieuwsdienst in een ingezonden stuk in de „Daily Telegraph" be toogd, dat hij de recente uitlatingen van den gewezen Amerikaanschen ambassadeur te Tokio, Joseph Grew over het geloof van Japan aan zijn goddelijke roeping onderschrijft. Clive schrijft: in dit land geloo- ven maar al te veel leden eenvou dig niet, dat de overwinning van Japan een zware taak zal blijven. De Japanners zullen nooit capitu leren of een gedicteerden vrede onderteekenen. Vries, van Nieuwesl.weg B 22 naar Ursem. Kerkbuurt A 118; C. Ham- melburg van Schoolpad 7 naar Am sterdam. Krammerstraat 2; H. van Oosten van Potstraat 5 naar Am sterdam. Zuider-Amstellaan 213 hs. A A. Rasing van Zuiderdijkweg M 46 naar Didam D 61; gezin J. Riet veld van Havenstraat 7 naar Vol lenhove Parallelweg; G. Straatman van Alkmaarscheweg C 37 naar Odoorn. Exloo A 20; Fokke van Veen van Alkmaarscheweg C 37 naar Odoorn. Volthe C 203; Reint van Veen. van Alkmaarscheweg C 37 naar Odoorn. Volthe C 203; J. Leegwater, van Westerterpweg F 68 naar Hensbroek C 11; N. Öosterhuis van Kolhorn'erweg C 18 naar Win schoten. Zuiderveen 44; A. Ham. stra van Poststraat 17 naar Rotter dam a.b. Meent 110: Joh. Leiienaar v. Schelpenbolweg E 47 n. Frane- keradeel. Hitzum; H. C. Poelma vam Oosterkwelweg L 18 naar Bedum. St. Annerweg 1; Jansje Schurer v. Schelpenbolweg F 28 naar Ooststal- lingwerf. Haulerwiik 28; P. Smits van Wagenpad H 46 naar Rotter dam a.b. Coolsingel 104: H. B. Vries van Zuiderdiikweg M 37 naar Zijne 't Zand K 111: E. Witten, van Waard weg A 13 naar Avereest Balkbrug. G. van Veldhuizen naar Ede. Oude Arnhemscheweg 15: gezin J. N. L«ut- eharms van Raadhuisstraat 6 naar blokzijl. Zuiderwalstraat; gezin J. Koopal van Slootweg 4 naar Lem mer. Willem Barendstraat 14; H. Feenstra van Oosterkwelweg L 23 naar Ferwerderadeel. Nijkerk 23: Tr. Holkema van Öosterterpweg K 14 naar Den Helder. Gravenstraat 7: Gezin H. Leezer van Kerkstraat 37 naar Amsterdam. Zwanenburg wal 90 III; P. J. J. Sponselee van Öosterterpweg M 5 naar Graauw Achtereindstraat B 184: J. Boever van Friescheweg naar 's-Gravenha ge; J. F. Hopmans van Westerterp weg naar 's-Gravenhage; Tj. Stuts van Wierweg E 25 naar Slochteren. Gaarland A 837; A. Boersma van Scherven weg K 33 naar Stiens: Mo lenweg F 457; gezin L. Boomsma van Kon. Emmastraat 5 naar Vol lenhove; N. Dirkmaat van Brugstr. 33 naar 's-Gravenhage. Keizerstraat 296; M. J. ten Have van Ulkeweg A 23 naar Warnsveld E 44: A. J. Kaptein van Zuiderdiikweg M 45 naar Boxtel Nieuwe Kerkstraat 95: B. G. M. Lenting van Oosterkwel weg L 24 naar Vollenhove. kamp Kadoelen; C. v. d. Mijden van Wa genpad H 52 naar de Werken en Sleenwijk nr. 313; gezin D. Vas Vis ser van Slootweg 6 naar Vollenhove Grintweg; C. A. M. Warmerdam v. Zuiderdijkweg M 35 naar Voorhout Leidschevaart 2: J. Bakker, echtg. A. Dalstra van Zuiderdiikweg 4 n. Medemblik. Torenstr. 6: M. Bosters van Klieverweg J 29 b naar Nieuw- Vosmeer. Baardenhoek 359: Gezin .1. Pieters van Torenstr. 18 naar Westerbork. Witteveen 24: Jochem Pieters van Torenstraat 18 naar Westerbork. Mantegediik: Joh. Pie ters naar idem; Joh. Liefferink van Zuiderdiikweg M 43 naar Bram men A 54. ANNA PAVLOWNA BENOEMING. Met ingang van 1 Januari 1943 is benoemd tot onderwijzer aan de o. 1. school III (Oostpolder) de heer Th. Strobel. Urk, 10 Der ember. Weinig aanvoer van snoekbaars, roode baars, bijl en voorn. De prijs der snoekbaars 68 ct., roode baars 36 ct.. blei 50 ct., groote voorn 30 ct en kleine voorn 22 ct. Alles per kg.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3