Ingesloten Bolsjewistische aldeelingen vernietigd Niet versaagd! i— Verduister -i Muziekgilde der Hederl. «er DAGBLAD VOOR HELÖtRlCÏÏE EDÏTÏE „Gedachteloos verbruik" van gas en eiectriciteit De Duitsche luchttransporten RADIOPROGRAMMA Hoofdredacteur: A. R. JONKER Alkmaar (Afw.) HEVIGE GEVECHTcN IN CYRENAICA italiaansch Weermachtbericht De ondergang van de „Coolidge" Bat'sta óver landing in Spanje Betracht de grootste zuinigheid met kolen, gas en eiectriciteit Centrale Solisten-aud.tie 1942 Uitg.N.V. Uitg. Mij. Hollaods Noorderkwartier. Redactie- en Administratiebureaaz; SCHAGËN; l.aan 201. Tel. 444 '2 lijnen. - DÉN HELDER: Konin^str 78. Tel. 2343 (2 lijnen).ALKMAAR: Voordam 9 Tel. 3330 NOORD-HOLLAND Deze Courant verschil nt dageli&s Advertentie-tarief. Prijs der gewone advertenties in deze Editie 11 ct. per m.m. Bij contract binnen een jaar te ge bruiken belangrijke korting. Ta rieven v. de geh. opl. op aanvr 87sïe Jaargang. No. 11981 2 Pagina's. DONDERDAG 17 DECEMBER 1942 DU11SCH W> EERMACHTSBERICH1 HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEHRER. 16 Dec. (DNB). Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: „In het Terekgebied werden giste ren bij den succesvollen afweer van vijandelijke aanvallen 24 bolsjewis tische tanks vernietigd. Tusschen Wolga en Don hebben Duitsche en Roemeensche troepen verscheidene taai verdedigde plaatsen stormen derhand veroverd en tegenaanval len bloedig afgeslagen. Italiaansche troepen sloegen vijandelijke aanval len onder zware verliezen voor de bolsje"wisten af. In het gebied ten Zuidoosten van Toropetz werd een groot gedeelte van den ingesloten vij and vernietigd. Van 25 Novem ber tot 15 December verloor de vijand hier meer dan 3000 ge vangenen. 326 tanks en 227 stukken geschut. Het aantal ge- sneuvelden bedraagt meer dan 14.000. Ten Zuiden van het Ilmenmeer vernietigden stormtroepen talrijke vijandelijke stellingen. In het hooge Noorden vielen duik bommenwerpers en gevechtsvlieg tuigen stad en havefi van Moer- mansk. de installaties van den Moermansk spoorweg en batterij - stellingen op het Visschersschier- eiland met goede uitwerking aan. In de periode van 1 tot 15 Decem ber verloren de Bolsjewisten 441 vliegtuigen. Hiervan werden 348 in luchtgevechten. 60 door luchtdoelar tillerie der luchtmacht en 29 door formaties van het leger neergescho ten. De overigen werden op den grond vernield. In dezelfde periode keerden 89 eigen vliegtuigen van vluchten naar den vijand niet te rug. In het Westelijke deel van de Cyrenaica duurden ook giste ren hevige gevechten met su perieure vijandelijke strijdkrach ten voort. Zestien Britsche tanks en verscheidene stukken ge- ROME. 16 Dec. (Stefani) In zijn weermachtsbericht no. 935 maakt het Italiaansche hoofdkwar tier het volgende bekend: Ook gisteren hebben Italiaansche en Duitsche pantserafdeelingen he- vigen strijd geleverd aan de grens van Cyrenaica en de Syrte tegen superieure vijandelijke strijdkrach ten. Nog 16 pantserwagens en eeni- ge kanonnen van den vijand wer den vernietigd. Er viel aan weers zijden een intensieve bedrijvigheid van de luchtmacht waar te nemen. De vijandelijke luchtmacht verloor tijdens luchtgevechten met Duitsche jagers vier toestellen. In het gebied van Tunis hebben wij eenige Ame- rikaansche gevangenen gemaakt tijdens een verkenningsactie. De haven van Bf>ne werd opnieuw he vig aangevallen door Duitsche bom menwerpers. De aanvallen hadden een doeltreffende uitwerking. Ter hoogte van het eiland Lampedusa hebben Italiaansche jachtvliegtui gen strijd geleverd met groote for maties Britsche jagers. Tijdens her haalde en hevige luchtgevechten werden vijf Spitfires en twee Beau- fighters neergehaald. Onzë vliegtuigen hebben bom aanvallen ondernomen op de op slagplaatsen van Nafta te Tripolis in Syrië en op de petroleumraffina- derijen te Beimet. Twee onzer toe- stelien zijn van deze operaties niet teruggekeerd. In de Algernnsche wateren heeft een duikboot ónder bevel van den luitenant-ter-zee Alberto Longhi een aanval gedaan op een vijandelijk eskader samengesteld uit kruisers en torpedojagers en met twee torpe do's een van deze eenheden in den grond geboord. Op den Atlantischen Oceaan heeft een andere duikboot onder bevel van den kapitein ter zee Carlo Fe- cia di Cossato de schepen „Empire en „Ombilin" in d.en grond geboord, die tezamen een inhoud hebben van 11.000 brt. D« batterij beeft een vuurpauae en de tijd wordt benut, om de mannen Onderricht over een belangrijk onder werp te geven PK Faupel-Sch-F-P M schut werden vernietigd. Duit sche jagers schoten bij een eigen toestel, dat verloren ging. vier vijandelijke vliegtuigen neer. Des nachts werd het havengebied van Benghazi met goede uitwerking gebombardeerd. Ravitailleeringsha- vens en luchtsteunpunten van den vijand in Algerije werden opnieuw doeltreffend bestookt. In het Oostelijke deel aan de Mid- dellandsche Zee hebben Duitsche duikbootjagers een vijandelijke duikboot in den grond geboord. Snelle Duitsche gevechtsvliegtui gen vielen overdag voor den oorlog belangrijke installaties aan de Zuid- Oostkust van Engeland met bommen en boordwapens aan. De directeur van de „American President I.ine" heeft verklaard, dat de ondergang van de „Coolidge te wijten is aan een noodlottige fout van de Amerikaansclie marine. Het schip Wilde met 4000 man troe pen aan boord, een haven van de Salomonseilanden binnenvaren. De kapitein liet den commandant van een buitengaats liggende torpedo jager vragen, of hij vrij kon bin nenvaren, waarop een bevestigend antwoord kwam. De „Coolidge" liep op een mijn en werd zwaar be schadigd. Van de bemanning \er- loren slechts 4 personen het leven. Minister Knox heeft in verband hiermede nog verklaard dat het schip vermoedelijk opr een Japan- sche mijn is geloopen, van welks aanwezigheid de commandant van den torpedojager niet op de hoog te was. En de waarde van de Ju 52 Men is te Berlijn, volgens den corr. van het H.bl. aldaar geneigd den „offensieven afweer" dep groo te Sowjet-offensieven behalve aan de, nieuwe afweermethoden en af- weervvapens voor een belangrijk deel toe te schrijven aan de trans- porteenihede* van het luchtwapen. die onlangs ook speciaal in het weermachtbericht werden ver meld. In dit verband wijst men er op, dat het een verrassing voor de Russische legerleiding is gew.eest dat de Duitsehers dit jaar hup transportescadrilles ook in den winter in grooten getale hebben gebruikt. Dit is mogelijk gewor den door een verbetering der bo demorganisatie, waarbij men met de gedurende het vorige jaar op gedane ervaringen rekening heeft gehouden. Voorts zijn ook aan hei bekende transportvlietguig van 'f Duitsche luchtwapen, de veelge prezen Ju 52, bepaalde verbete ringen aangebracht, die het beter voor den winter geschikt maken. Zooals bekend is, acht men in Duitsche militaire kringen de Ju 52, ondanks het feit, dat dit type Soldaten halen van het Sonderraferat Truppenbetreuung voor hun kameraden In de lazaretten de Kerstpakketten van den Rijks commissaris af SS Bildberichter Fritz-Stapf Pa* Holland m reeds twaalf jaar geleden werd ontworpen, nog steeds buitenge woon geschikt als transportvlieg tuig. Men handhaaft hch dan ook, naar men hier zegt, niet omdat d£ Duitsche vlic|Ruigindustrie op het gebied van verkeerstoestelien niet bij zou kunnen blijven, maar onwlat het een buitengewoon ee- lukkig type is geweest, dsTt vele vcrordeelen in zich vereenigt: bet is economisch, bijna onverslijt baar en kan onder de moeilijkste omstandigheden starten en bon den. Overigens laarman er geen twijfel over hf-etaan, dat de Duit sche luchtvaartindustrie in vredes tijd bij 't ontwerpen van nieuwe typen verkeersvliegtuigen vooral zal doorwerken op de grondsla gen, die de met de Ju 52 opge dane ervaringen vormen. De op het oogenblik in Washing ton vertoevende Cubaansche pre sident Batista heeft voor journa listen de meening uitgesproken, dat alle Latijnsch-Amerikaansche republieken uiterst voldaan zijn over de landing der Geallieerden in Noord-Afrika. Een soortgelijke actie in Spanje zou door geheel Latijnsch-Amerika uiteraard met uitzondering van kleine krin gen, zooals de Falange geest driftig worden toegejuicht. De Ctr- baansche president beweerde fi/ev- der, dat de Falange zich schuldig heeft gemaakt aan „vijandelijke acties" en derhalve onder strenge controle is gesteld. ARBEID IN CHEMISCHE WASSCHEKIJEN. Bij besluit van den secr.-gt.n. van het dep. van Soc. Z. is aan hoofden of bestuurders van che mische wasscherijen in -alle ge meenten* des rijks, in wier fabrie ken of werkplaatsen ten gevolge van de bestaande verduisterings voorschriften niet bij kunslichi mag worden gewerkt, vergunning verleend om, in afwijking van het gestelde in de arbeidswet, door de in hun onderneming werk zame arbeiders arbeid te doen verrichten op de Zaterdagen in het tijdvak van 19 Dec. 1942 tot en met 16 Jan. 1943 tusschen ean half uur vóór zonsopgang en een half uur na zonsondergang. Op de overige Zaterdagen in hel tijdvag van 16 Dec. 1942 tot en met 27 Febr. 1913 mag gedurende 'M uur per dag worden gewerkt tus schen een half uur vóór zötisop gang en uiterlijk dV'2 uur na zons opgang. DE BONNEN IN DE KOMENDE WEKEN. Het dep. van H.. N. en Sch. deelt mede. dat in verband met de Kerst dagen en den Nieuwjaarsdag de bonnenlijsten in de komende week reeds op Dinsdagavond en in de daaropvolgende week reeds op Woensdagavond zullen worden be kendgemaakt. zoodat op de bonnen reeds op Woensdag, resp. Donderdag zal kunnen worden gekocht. De grootste vijand van een nut tige toepassing van gas en eiectrici teit is het gedachteiooze verbruik, dat afbreuk doet aan ieder econo misch belang. Dit ...gedachteiooze verbruik" doet zich overal voor. zoowel zichtbaar als onzichtbaar en zelfs nauwgezette menschen worden er het slachtoffer van. Men is dik wijls zóó in zijn werk verdiept, dat men nauwelijks op het energie-ver bruik let. de radio ingeschakeld laat staan als men toch niet luistert, het aansteekvlammetje onder den geyser laat branden, enz. Overal en altijd zullen er oogenblikken zijn, waarop onnoodig gas en eiectrici teit wordt verbruikt. Al moge het gedachteiooze verbruik op zichzelf gering schijnen, in totaal komt het' neer op getallen, waarvan men zich nauwelijks een voorstelling kan maken. Deze hoeveelheden, bere kend over het geheele Nederland sche bedrijfsleven, tezamen met hei onnoodige verbruik in de huishou ding. toonen aan. welk een energie er nog in het algemeen wordt ver spild. Wat op een kantoor of in een fabriek overdag overbodig door den meter vliegt, is soms zóó groot, dat een normaal gezin er voldoende aan heeft om ere en maand lang genot van te hebben. Strijdt daarom tegen de energie verspilling: het is uw eigen belang. REGISTRATIE EN REQUISITIE VAN GOEDREN. In het verordeningenblad no. 32/42 wordt de verordening van den rijkscommissaris omtrent de re gistratie en requisitie van goederen (verordening no. 139) bekend ge maakt. Deze verordening bepaalt. dat voor het geval het openbare belang zulks noodzakelijk maakt, de rijks commissaris (commissaris-generaal voor financiën en economie) kan gelasten, dat goederen door hun eigenaars, houders of bezitters bin nen een zekeren termijn bij een nog nader aan te wijzen instantie aan gegeven moeten worden, die van haar kant hierdoor de beschikking over deze goederen verkrijgt. Te vens kan de opslag of productie van bepaalde goederen worden voorgeschreven en iemand worden verplicht tot zekere verrichtingen. De jongeren krijgen een kans. Op 15. 16 en 17 December hebben de centrale solisten-audities van het muziekgilde der Nederlandsche Kul tuurkamer voor het eerst plaats en wel in studio a van den Nederland - schen Omroep te Hilversum. De candidaten voor deze auditie zijn in drie verschillende categorieën inge deeld. t.w. 1. Categorie voor solisten, die met orkest willen optreden: 2. Categorie voor solisten in ora torium- en kerkconcert; 3. Categorie voor solo-voordracht (recital). Voor elk van deze categorieën is een door het muziekgilde samenge stelde beoordeelingscommissie aan gewezen. Deze commissies bestaan uit de dirigenten van de symphonieorkes- ten in Nederland voor auditie 1. uit zangsolisten en koordirigenten voor auditie 2 en uit recitalisten voor auditie 3. Op uitnoodiging van het muziekgilde worden de audities in principe bijgewoond door besturen en administrateurs van de orkest instellingen in Nederland, door be sturen en dirigenten van de koren van alle afdeelingen van de Maat schappij t.b.d. toonkunst, alsmede door verschillende autoriteiten van het dep. van Volksvoorlichting en Kunsten. Nederlandsche Kultuurka mer en Rijksradio-omroep. Aan de deelnemers van deze audi tie zal een door den leider van het muziekgilde en door de resp. beoor delingscommissies onderteekend certificaat worden uitgereikt, waar uit blijkt, dat zij hun proeven van bekwaamheid als solisten hebben afgelegd, al dan niet geslaagd zijn en daardoor al dan niet geacht kun nen worden als podium-rijpe solist in het openbaar op te treden. Na afloop van de audities zullen de namen van de geslaagden aan de verschillende concertinstellingen in het land bekend worden ge maakt. waarbij de besturen van deze instellingen er op zullen wor den gewezen, dat deze jonge kunste naars zich plichtmatig aan een des kundig onderzoek naar hun be kwaamheid hebben onderworpen en door algemeen erkende kunste naars geschikt zijn verklaard om hun loopbaan als uitvoerende kun stenaars aan te vangen en te ver volgen. In tegenstelling tot het ver leden. waarin het kon voorkomen dat jonge solisten jaren lang of zelfs tevergeefs op hun kansen moesten wachten, zullen hierdoor voortaan voor hen ruimere moge lijkheden worden geopend om in het Nederlandsche muziekleven te worden opgenomen. Het muziekgilde stelt zich voor deze audities in het vervolg van jaar tot jaar te herhalen en wil be reiken. dat het in de toekomst voor solisten niet mogelijk zal zijn zon der het bezit van een certificaat als boven bedoeld in het openbaar op te treden. Op deze wijze wordt niet slechts de aankomende jonge solist naar voren gebracht, doch zullen ook de ongeschikten van het podium kunnen worden geweerd. Door het officieele onderzoek naar de vakbe kwaamheid zal ook van de zijde der Nederlandsche Kultuurkamer de Nederlandsche muziekkultuur wor den bevorderd en voor de toekomst beveiligd. Als beschikkingen krachtens deze verordening geschieden, hebben de betrokken personen aanspraak op schadevergoeding. Overtredingen worden gestraft met boeten of vrij heidsstraffen. Bovendien kunnen bij de veroordeeling de goederen in beslag worden genomen. En weer wordt het Kerst feest. Weer een oorlogskerstfeest. Ook al zullen straks in vele wo ningen de groene boomen getooid staan met zilveren en gouden klei- noodiën. en ook al zullen de moei lijk verkregen kaarsjes hun too- verachtig licht rondom uitstralen, het echte Kerstfeest wordt het niet, en dat kan ook niet, nu het „Vrede op aarde" meer illusoir lijkt dan ooit tevoren. Wij wandelden gisteren eens door de stad. Voorheen zag men dan de win kels in Den Helder rijkelijk ver sierd. Groote sparren rezen in de étalages op, boomen, zwaar-be- laden met geschenken en schoone versierselen. De étalages waren geënca dreerd met wollige watten, met linten en strikken er. duizenden gulden lovertjes gaven het ge heel een uCelal feeëriek karakter. Nu gesloten winkels ver laten zaken bedrijven met planken ervoor. Een somber en droevig Kerst feest, niet in de laatste plaats voor de middenstanders, die voorheen de groote stoot tot gezelligheid en knusheid gaven. Geen wonder, zal de pessimist zeggen. Geen wonder <jat men niet aan versiering denkt. In de eerste plaats staat 's menschen hoofd er niet naar en in de'tweede plaats is het volstrekt onnoodig om speciale aandacht op de étala ges te vestigen. Men verkoopt de boel toch wel Inderdaad: men verkoopt de boel toch wel! En waarschijnlijk meer en sneller dan menig winke lier dat zelf wil. En toch Tochwaren daar zaken die er blijkbaar anders over dach ten. Want wie beschrijft onze pret tige verrassing, toen wij verschei dene winkels opmerkten, die, ge heel tegen de verwachting in, toch een Kerst-étalage vervaar digd hadden. O ja, op bescheiden leest ge schoeid. Geen immense b'oomen geen warreling van goud en zil ver geen feest van kleuren en verschietende flikkeringen uit het glas, het gaas en het fijnst metaal. Maar toch een feest-étalage. Toch een étalage, waarin men groen aanbracht, en wat roode kaarsen op sneeuwwitten 'achter grond. De een deed het simpel, de'an der op wat breeder schaal. En wij zagen een groote winkel in de Keizerstraat, die het al heel smaakvol gedaan had en deson danks met bescheiden middelen. De hoog-optijzende reuzen-kaars leek ons het onsterfelijk symbool van de hoop en het smetteloos wit van de sneeuw, weergegeven door mijdige wattert, als dat van het eeuwig optimisme in 's menschen hart. Het was treffend. Het was treffend, omdat wij het zagen in onze stad, waardoor heen al te vaak in deze dagen van donkerte en benauwenis een geest van grauw en zwaar pessimisme vaart. Zoo treffend, dat wij lang voor die étalages gestaan hebben en een stroom van blijdschap door ons heen voelden gaan. In de donkerste tijden voor onie goede stad blijken er menschen te zijn die nog licht zien. Die de kracht, de moed en de wil hebben hun zaak, hun huis, een feestelijk aanzien te geven. Dat noemen wij eerst met recht moed hebben! 'Dat zijn de onsterfelijke opti misten, die, let wel, altijd gelijk hebben. Zij zijn het, die, ook nu nog, in dagen van somber gerucht, de moed niet verliezen, doch gestaag voortbouwen aan de toekomst. Waren allen zoo! In deze tijden gaven zij echter het goede voorbeeld. Laat ons dat straks niet vergeten PRIJSAANDUIDING VOOR BLOEMEN. De gemachtigde voor de prijzen heeft blijkens een publicatie in de St.Crt. de prijsaanduidingsplicht uitgebreid tot ieder, die als klein handelaar of in een andere hoeda nigheid in den kleinhandel bloemen te koop aanbiedt. De wijze, waarop het prijzen moet geschieden, is zoo als Bekend, vastgelegd in het grijs- aanduidingsbesluit 1941. SANEERING VAN HET KLEINE LANDBOUWBEDRIJF. De secr.-gen. van het dep. van L. en Viss. heeft aan de gemeentebe sturen medegedeeld, dat hij in over leg met zijn ambtgeonot van Soc. Z. in verband met de huidige om standigheden heeft besloten, met ingang van 1 Jan. 1943 het op 1 Oct. 1938 uitgevaardigde „regle ment tqt tewerkstelling op eigen be drijf van kleine grondgebruikers", in te trekken, voor zoover daarin sprake is van vergoeding in natura De kleine grondgebruikers, die op eigen bedrijf tewerkgesteld waren, zullen op een door den directeur- generaal van den landbouw nader aan te geven wijze door den riiks- landbouwvoorlichtingsdienst gehol pen kunnen worden, ten einde zoo spoedig mogelijk een saneering vari het kleine landbouwbedrijf te ver krijgen. Bi) het .Deutsche* Theater in des Niederlanden" ging op 13 December de eerste opvoering van .De barbier van Sevilla". comlsche opera in twee acten van Rossini. De ensceneerlng is van Hans Strohbach. terwijl de muzikale leiding berust bij Georg Pilowskl Sanders Schier (Bartolo) en Jeannette Wenzel (Rosine) in een der scènes Sieburg-Stapf-Paz Holl. m Maan Maan op vanavond om onder 14.16. t jr 2.54 22 Dec. 16.27 UUr 6 Jan. v M tot morgenochtend N.M. 30 Dec. o a i 13 Jan. L.K. 8.46 uur EK VRIJDAG 18 DECEMBER. Hilversum I. 415,5 m. 7.15 Het Coro Belmonte (gr.). 7.30 BNO: Nieuwsberichten. 7.40 Musette en Hawaiian- klanken (gr.). 8.30 BNO: Nieuwsberichten. 8.40 Gesprek met Peter. 8.50 De eeuwig jonge Strauss (gr.). 9.30 Spiegel van den dag (opn.). 9.37 De eeuwig jonge Strauss (gr.). 10.00 Sep tet Jonny Ombach. 10.30 Voordracht. 10.45 Septet Jonny Ombach. 11.15 Utrechtsch Strijk kwartet. 12.00 Almariak. 12.05 Het groote Om roeporkest (opn.). 12.45 BNO: Nieuwsberich ten. 13.00 Tusschen de bedrijven, gevarieerd programma. 15.00 Klaar voor opname?.... Draaien! gevarieerd filmprpgramma. 16.45 BNO: Nieuwsberichten. 17.00 Zang en piano. 17.30 Het eene woord haalt het andere. 17.45 Aangenaam, mijn naam is: Piet! gevarieerd programma. 18.30 BNOr Nieuwsberichten. 18.40 Sportrevue van de week. Vanaf 19.15 alleen vobr de radio-centrales, die over een lijnver binding met de studio beschikken. 19.15 Viool en piano. 19.50 Duitsche taalcursus. 20.15 Luchtige avondklanken. 21.45 BNO: Nieuws berichten. 22.00 Tango en Spaansche wals (gr.). 22.20 Klassieke dansen (gr.). 23.0024.00 Aether romantiek (gr.). Hilversum II. 301,5 m. 7.157.40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtend. gymnastiek. 7.50 Sportnieuws. 8.00 Landbouw voorlichting. 8.15 Voor de binnenschippers. 8.30 BNO: Nieuwsberichten. 8.40 PianosoU (gr.). 9.00 Morgenspel (gr.). 9.15 Voor de huis vrouw. 9.20 Morgenspel (gr.). 10.00 'Gods dienstige uitzending. 10.30 Zang en piano. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Regensburger Domspatzen (gr.). 11.30 Bertus van Dinteren en z(jn orkest. 12.15 Streekprogramma. 12.45 BNO: Nieuwsberichten. 13.00 Programma overzicht. 13.05 Zang met pianobegeleiding. 13.30 Haarlemscbe orkéstvereeniging. 14.00 Godsdienstige uitzending. 14.30 Haarlemsch® orkestvereeniging en soliste. 15.30 Voor de vrouw. 16.00 Zang en piano. 16.45 BNO: Nieuwsberichten. 17.00 Voor c^e jeugd. 17.30 Harmonika orkest „Alle Neune" (gr.). 17.45 Spiegel van den dag en BNO: De Jordaner spreekt over sociale nooden. 18.00 Koor van den Nederlandschen Arbeidsdienst (opn.). 18.15 Het groote leven in: Vraaggesprek over de voorlichting bij beroepskeuze. 18.30 Mu- sette-orkest en soliste. 19.00 BNO: Engelsche uitzending: Holland's political aspects. Voor de radio-centrales: Jussi BJorling (gr.). Vanaf 19.15 alleen voor de radio-centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 De Melodisten. 19.45 BNO: Nieuwsbe richten. 19.55 Piet van Dijk en zijn orkest. 20.15 De wetenschap dient de menschheid. 20.45 Pianokwartet. 21.20 Symphonieconcert (gr.). 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22.00 BNO: Actueele beschouwing. 22.10 Avondwijding. 22.20—24.00 Zie Hilversum L

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 1