£xusi U 10 mmden kêkim! AXEL Stadsnieuws Een Kleinkunst-evenement met de Kerstdagen Marktberichten Grootsch opgezette toon eet-, dans-, zang en revue-uitvoeringen Algemeene vergadering Ambachtsschool Een Kerstspel van den Vrijz» Herv. Jeugdraad Belangrijke voetbal dag op komst? Bekend officier MSD heengegaan H.R.C.-nieuws Helder-nieuws In 't „Land van Axel", ver Zuid-West Maar Zeeuwsch van top tot teen, Ook daar is Neerland op zijn best Door alle eeuwen heen. De boer, de vrouw, de kinderen, Zij wéten wat zij doen, Het surrogaat dat hèn bevalt, Dat is alleen KLAROEN! Mededeelingen van den Distributiedienst K.V.H.-nieuws Predikbeurten Serieus en degelijk-opgezet programma, waar aan louter stadgenooten medewerken Nog enkele ah, en het Kerst feest staat voor de deur. Voorheen beteekende dit, dat velen op reis gingen, doch tegenwoordig zijn daar aan, hetzij door de moeilijke ver bindingen, hetzij door de problemen met de „bonnen" niet geringe be zwaren verbonden. Zoodat velen thuis blijven en hun genoegen in •igen omgeving zoeken. Dit geldt ook voor Den Helder... hoewel men zich zou moeten afvra gen: op welke wijze moet de hier verblijvende bevolking zich deze dagen verstrooien? Wat wordt hier gedaan voor de zo' noodzakelijke af leiding in dit va k geënerveerd en zenuwsloopend leven? Er wordt iets gedaan! Er - staat de bevolking iets te wach ten, en omdat dit „iets" ditmaal van bijzonder gehalte is, inder daad iets zeer speciaals, daar om willen wij daarop in het ondervolgende de aandacht ves tigen. Het drie jaar geleden neergesla gen vereeniging.leven is door enkele actieve besturen opnieuw tot fleur gebracht en niet in de laatste plaats verdient in dit opzicht de H.F.C. „Helder" een wooi d van lof, die onder de moêilijkste omstandigheden weer «en begin durfde te maken met haar organisatie. Welnu, het is deze zelfde H.F.C. „Helder", die thans de voor de deur staande Kerstdagen tot pret tig-! dagen wil maken voor een groot contingent der bevolking. Dat dit op hoogen prijs wórdt gerteld, dat men de zeer groote moeiten en lasten, die men er voor ovex gehad heeft be grijpt en waardeert, dat b ijkt reeds uit de wijze waarop men hier rea geert. De beide Kerstdagen en den Zon dag daar op volgend aal men in onze schouwburg, het Casino, getuige kunnen zijn van een grootsch-opge- zette tooneel-, ang-, danS- en revue- uitvoering. Een uitvoering, aan de ve-zorging waarvan dat onderdeel van „Helder" zijn krachten gegeven heeft, hetwelk reeds eerder vun zijn kleinkunst-a.itece-ienten gegeven heeft. Het zijn bekende namen, die dat groote spel, dat volgende week zijn opvoeringen zal beleven, in scène zetten en er de artistieke geestelijke vaders van zijn. Namelijk Ton Borgerding en Lou Notteüman, dezelfden, die reeds eer der op de CUsino-planken zulke suc cessen oogsten, Bttrgerding, wiens naam verbonden blijft aan het ver maarde ensemble van onzen popu- lairen Onderzeedienst, het cabaret „Klaar voor Onderwater". Historisch spel. Zooals gezegd: het wordt een spel, bestaande uit een proloog en 20 Jtafreelen, en wel een spel. dat een tijdsverloop omvat van de 16e tot de 20e eeuw. Waar het geheel in de origineele hist rische costuums op gevoerd wordt en men speciaal aan dit onderdeel van het geheel kosten noch moeite heeft willen sparen, daar behoeft men zich niet te verwonde ren dat deze uiterst rijke costümee- ring een enorm bedrag aan kosten, medegebracht heeft. Vandaar dat de uitvoering minstens driemaal gege ven moet worden, wil de H.F.C. „Helder" deze kosten goedgemaakt krijgen. Gedurende la ge maanden heeft men gestudeerd; praktisch avond aan avond. Als de zaal van het militairen tehuis aan de Spoorstraat spreken kon zouden dt wanden daveren want er komt enorm ve 1 kijken aleer alle rollen door d^ze 50 medewerken den op en top onder de knie gekre gen zijn en aleer het zoover is dat men voor „de heeren" durft te komen. Den Helder is geen „gewone plaats en ook daarom mag hier met waar deering gesproken worden over het initiatief en de verwezenlijking daar van. Met tallooze moeilijkheden had men te kampen, doch men zette door en thans staat .en dilettanten-gezel schap voor een belangrijke faze in zijn bestaan. Hoewel wijMn de verléiding komen enkele tipjes van de sluier van ,,'t Zit wel rustig" op te lichten zullen wij zulks toch ialaten. W e 1 kunnen wij voorspellen, dat onze stad iets dergelijks op dilettantistisch gebied nog niet heeft meegemaakt en dat men een kleinkunst-schotel opge diend krijgt, die waarschijnlijk naar meer smaakt. Zoo komt er o.m. een groot ballet In voor, uitgevoerd door 20 personen, geheel in Biedermayer-stijl. Het was 's-Helders dansmeester, de heer Siebeling, die de geheele choreografie op zich nam en onder wiens kundige leiding dit geheel tot een zeer bij zonder intermezzo gemaakt is. Aan de décors werd eveneens veel zorg besteed; de heer Was- sink, de directeur van het Casino, die zelf een -ctief aandeel nam in de technische verzorging van het geheel, zorgde voor een pas sende ombisting, behoorend bij dit werk. Ook ir dit opzicht zal men eenige\ prettige verrassin gen beleven!- TOM BORGERDING. Foto-archief. Een orkest van tien personen, onder leiding van den heer T. Meijer, begeleidt het geheel. In dit orchest, eveneens beste .nde uit dilettanten, komt men diverse goed-klinkende namen tegen. Om er enkele te noemen: de heere. Faber, de Van de Bogaerde's, Tenny1 v. d. «Vater. Aan het vocaal gedeelte van de uitvoering werd uiteraard wel zeer veel zorg besteed. Is het Tom Bor gerding die als conferencier-humo rist, regisseur de eerste toon aan geeft, op vocaal gebied is het de heer Nottelman, die de leiding op zich nam. Door hem werden de verschil lende zangnummers en soli ingestu deerd en naar men uit ervaring weet is dit bij hem n goede handen. Men ziet: er is nog durf in onze stad, men waagt het nog iets aan te pakken, ondanks de groote, de zeer groote, risiko's, die daaraan verbonden zijn. Ri siko's, zoo groot dat beroeps-ge zelschappen deze niet dragen willen. Daarbij is het streven, de be volking enkele dagen van dege lijke en serieus-voorbereide ver strooiing te -'even, zonder meer loffelijk. Temeer, waar het lou ter stadgenooten zijn, die men hier in hun toonëel-vorm te aan schouwen krijgt. Het kan n.et anders, of velen zien gespannen ce prestaties van dit ensemble tegemoet. Vrijdagmo gen vond de alge meene vergadering plaats van de Ambachtsschool, welke ver gadering heel matig bezocht werd. De voorzitter, de heer J. J. Verfaille, herinnerde in zijn openingswoord aan het overlij den van den heer R. Kastelein. Hij s'chetste in het kort de be langrijke verdiensten van den overledene ir het belang van de school. Aan de nagedachtenis van dezen oud-voorzitter wer den eenige oogenblikken stilte L ad- De notulen werden door den secre taris, den heer S. Jaring, gelezen Hierop kwamen geen aanmerkingen, zoodat deze ongewijzigd werden vast gesteld. Vervolgens .as aan de orde een bestuursverkiezing. Aftredend waren de heeren Verfaille en Bijvoet, ter wijl in een vacature moest worden voorzien. De st-mming wees uit, dat de heeren Verfaille en Bijvoet her kozen werden;,ui de bestaande vaca ture werd de heer G. Rens gekozen, die zijn benoeming aannam. Voor het nazien der rekening en verantwoording over 1942 werd een commissie van 3 ieden benoemd, be staande uit de heeren J. Ph. Klap- meijer, A. Witsenburg en W. S. Westerhuis. Als plaatsvervangende leden werden gekozen de heeren P. Schagen, F. Winter en J. Mens. Bij de mededeelingen kon de voor zitter tot zjjc genoegen bekend maken, dat aan de school thans bon- looze maaltijden verstrekt worden voor die leerlingen, die door een langdurige afwezigheid van huis daarvoor in aanmerking komen. Zij betalen daarvoor oer portie 15 cent. Deze maaltijd 'v worden zeer ge waardeerd. De rondvraag levert niets op, zoo dat de voorzitter met dank aan de aanwezigen voor hun opkomst sluit. A.s. Zondagmiddag in de Westerkerk. Evenals in voorgaande jaren geeft de plaatselijke Vrijzinnig Hervormde Jeugdraad ook ni weer een Kerst spel eri wel a.s Zondagmiddag in de Westerkerk op het Helden der Zee- plein. Voorts wordt er geconcerteerd door het Ned. Herv. Kerkkoor onder leiding van Geert de Boer. Zooals bekend, is onze plaatsge noot de heer A. v. d. Linde, sinds korten tijd consul van den N.V.B. in onze stad. Dat genoemde heer zijn taak ujterst consciëntieus opvat is in de laatste periode reeds duidelijk naar voren gekomen. Zoo ook nu weer. Hij heeft momenteel n.1. de volledige medewerking van den hoofdconsul van den N.V.B. den heer Boeljan, om straks b\j het organiseeren van een twee den „Technischen Dag", ook een wedstrijd te doen plaats vinden in ons district. Natuurlijk wil dat nog lang niet zeg gen dat wij al op zoo'n sportevene ment mogen rekenen, integendeel, de moeilijkheden die de heer v. d. Linde nog moet overwinnen zijn heel groot. De terreinaccomodatie moet in orde zijn, aan de kleedgelegenheid mag niets ontbreken, de spoorverbinding moet perfect zijn enz., enz., terwijl er ook nog andere factoren een belangrijke rol spelen. De mogelijkheid bestaat echter, en wjj zijn er van overtuigd, dat mocht de gelegenheid zich voor doen, de heer van der 1 inde deze onze stad zeker niet onthouden zal. Bericht van overlijden van A. A. C. Krairer ontvangen. Enkele dagen geleden verna men wij van het heengaan van den hier ter plaatse welbeken den officier van den Marine Stoomvaart Dienst, A. A. C. Kramer, die geruimen tijd al vorens hij naar Nederlandsch Indië vertrok, op vliegkamp „De Kooy" belangrijk werk,heeft verricht, zoo belangrijk dat de aandacht van verscheidene in- istanties duu.zaam op hem ge vestigd was. De heer Kramer was in zeker opzicht de rechterhand van den kortelings ever eens overleden ge p. vice-admiraal Ferwerda. Hij was daarnaast een uiterst kundig technikus, die van het vliegwezen 'in specialiteit ge naakt had. In dit verband moge in het bijzonder zijn uiterst be langrijk werk gememoreerd wor den aan de Jomier-vliegbooten, waaraan hij persoonlijk diverse ingrijpende w'-zigingenaan bracht, wijzigingen die er toe leidden dat men het type een speciale naam in Holland gaf, n.1. DO X. Het heengaan van den offi cier Kramer, in '39 naar Indië vertrokken, zal velen zijner vrienden in Den Helder onge twijfeld treffen. De marine ver liest in hem een zijner kundig- ste vakmenschen. BURGERLIJKE STAND DEN HELDER van 17 December 1942. Bevallen: G. van der EijkPaar- dekooper, d.; Is. GreeuwKokelaar, z.; A. G. CroneTromp, d.; T. SwatersHeeroma, d. Gel.uwd: J. Bakker en K. Bakker; H. Schippers en G. Backer; M. J. Schenk en A. Minnes. HRC I gaat Zondag a.s. naar DEM I (vertrek 9.30 uur) en is als volgt samengesteld: J. Dijkshoorn, d.; J. Bijl, D. Bot, a.; L. de Jong, G Stolk, W. Roo- meijer, m.; P. Bromlewe, J. de Schip per, R. Koster, G. C. Bakker, C. Heeres, v. Alkm. Boys II ontvangt ons twee- do, dat om 11.30 uur vertrekt. P. Blankwater, d.; D. Bromlewe, D. Weijdert, a.; J Stins, T. v. Dok, H. W. Kok, m.' J. de Graaf, W. Lig- tenberg, G. de Vries, J. Vries, J. Buis, v. Het 4e speelt 's morgens 10 uur op het Helder B-trerein tegen Wa tervogels 2. V. Boogaart, d J. Snel, C. B. v. d. Poll, a.; P. Groot, M. de Boer, L. Conijn, m.; G. Jansen, H. Jansen, A. v. Veen, A. Boot, J. Holdorp, v. HELDER I—HALFWEG I. Het eerste elftal ontvangt in een nieuwe formatie Halfweg, waartegen nog niet gespeeld werd. Het elftal luidt als volgt: Kenter, d.; Booy, v. Teeckelen- burgh, a.; Himpers, v. Beekhoven, v. d. -Bogaerde, m.; Rottier, Kiese- wetter, Gast, Kra' N.N. A-terrein, aanvang 2 uur. i HELDER 2—DE KENNEMERS 2. Boogaard, d.; Neerhoff, Pater, a.; Goutier, Kwinkelenberg, Bakker, m.; Dorlijn, N.N., Veen Spigt, Wieren, v. B-terrein, aanvang 2 uur. SVW 1—HELDER 3. Brouwer, d.; Visser, Bodenstaff, a.; v. d. Bogaerde, Jansen, Papo, m.; v. Horik, N.N., Borgerding, Hendriks, Snijder, v. Vertrek per trein 11 uur 30. HELDER 4—WINKEL 3. Terrein „Bios Boys' a. d. Nieuwe weg. v. Doorn, d.; Minneboo, de Lange, a.; Blom, v. Dam, ten Berg, m.; Rombout, Roelink, v. Essen, Kwin kelenberg, Hillen, v. Aanvang 12 uur. Keg'» T.T.T tabletten behandelt U net als iedere goede thee - U zet ze met kokend water en laat ze 10 minuten trekken. Dan heeft U een drank waarvan U zegt: er is niets.dat het vroegere kopie thee beter kan vervangen Eén T.T.T tabletje is voldoende voor 8 heerlijke kopjes thee. NIEMEIJER'S Inlevering door winkeliers enz. in verband met de Kerstdagen. Daar den len Kerstdag op Vrijdag valt moeten de handelaren, die ge woon zijn op Vrijdag hun distributie bescheiden in te leveren, deze in de komende week op Dinsdag 22 Decem ber a.s. inlevere" De bakkers kunr.er de broodbon nen in de komeide week uiterlijk Dondfdagmorgen bi, den distributie diens inleveren. Zondag speelt KVH I zijn laatsten thuiswedstrijd tegen het zeer sterke Zaandam Zuid I. Vanaf deze week speelt KVH haar thuiswedstrijden op het terrein a. d. Meeuwenstraat. De wedstrijd begint om 11 uur en staat onder leiding van scheidsrech ter Doeves uit Zaandam. De opstelling van het le twaalftal is als volgt: Aanval: A. Luders, D. Hemelrijk, C. Lokkers, M. Dienaar; midden: T. Wagemaker, A. Holdorp, T. Kronen burg, A. Luders, vérdeb.: J. Lokkers, C. Claus, J. Hemelrijk, W. Visser. Wij zijn zeer benieuwd hoe onze stadgenooten dezen laatsten thuis wedstrijd het i "uilen afbrengen. Reserves: C. Si oe,_ J. Roobol. Het derde twaalftal gaat naar Oost- zaan en vertrek'- om 9.30 uur, met de volgende opstelling: Aanval: J, v. Straaten, mevr. Dirks, P. Dekker, J. v. Laar; midden: F. v. Laar, H. Schutte, P. de Koning, H. Dirks'; verd.: B. v. d. Braak, M. W. Evers, D. r.oogert, J. de Visser. ZONDAG 20 DECEMBER 1942. WesterKork (Helden der Zeeplein) V.m. 10.30 uur, Ds. TT. Cramer. N.m. 3 uur, Kerstspel en Kerkkoor van de Vrijz. Herv. Jeugdraad. Gerei. Kerk (Rethelkerk). V.m. 10 en n.m. 3 uur, Cand. F. Kouwenhoven van Maassluis. Julianadorp, n.m. 3 uur, Ds. 3osma van Krabbendam. Anna Paulowna, v.m. 10 en n.m. 2.30 uur, Ds. J. v. Nieuwkoop. Uhr. Geref Kerk (Steengracht). V.m. 10 en n.m. 3 uur, L-esdienst. Evangelisatie' (Palmstraat). V.m. 10.30 uur Cand. Borghardt. Herst. Ev. Luth. Gem. (Weezenstr.) V.m. 10.40 uur, ">s. Visser van R'dam Doopsgezinde Gemeente. V.m. 10.45 uur, Ds. P. J. Lugt van Wieringen. Ev.ingelisatiegobouw (Vijzelstraat). V.m. 10 30 en n.m 4 u., Samenkomst N.m. 12.15 en 2.3 u., Zondagsschool Woensdag, n m. 7.30 u.. Bijbelkring Vrijdag, n.m. 7 30 u., Zangdienst. Leger des Heils (Spoorgracht 35) V.m. 1 u., Heiligingsdienst N.m. u., Verlossmgsdienst 12 u., Zondagsschool A.i. Maandag 2.15 u., Vrouwenkrans A.s. Dinsdag 7.30 u., Schriftlezing Oud Katho'.ieke Kerk (tijdelijk Herst Ev. Luth. Kerk, Weezenstraat). N.m. 2.30 uur, H. Dienst (Ps. H. J. Verheij). TEXEL. ZONDAG 20 DECEMBER 1942. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.i— 10 en n.m. 2.30 uur, Ds. Visser. Waal, v.m. 10 uur, Ds. v. 't Hooft. Koog, n.m. 3 uur, Ds. Wesseldijk. Oosterend, v.m. 10 uur, Ds. Kok. Den Hoorn, v.m. 10 uur, Ds. Wessel dijk. Cocksdorp, v.m. 10 en n.m. 7.30 uur, Ds. Salm. Doopsgez. Gemeente. Den Burg, n.m. 8 uur, Kerstwijdings- dienst. Oosterend, v.m. 10.30 ur, Ds. Knot. Geref. Kerk (H.V.). Oosterend, v.m. 10 en n.m. 3 uur, Ds. v. d. Plas. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, vm. 10 uur, Ds. Kapteyn. Valkkoog, voorm. 9.30 uur, Ds. Van Biemen. Koedijk, voorm. 10.30 uur, Ds. Prins van Wijngaarden. Broek op Langendijk, voonn. 10 u. en 's av. 7 uur, Ds. Koole. Julianadorp, voórm. 10 uur, de heer B. Broekman, van Alkmaar Heerhugowaard, voorm. 10 uur, Ds. de Mooy. Veenhuizen, geeri dienst. Oude Niedorp, nam. 2.30 uur, üs de Mooy. Nieuwe Niedorp, geen dienst. Den Oever, voorm. 10.30 uur, Ds Van Beek. YVesterland, nam. 2.30 uur. Ds. v. Beek. Oudkarspel, voorm: 10 uur, Ds Nell. Noordscharwoude, geen dienst. Winkel, nam. 2.30 uur, Ds. Ncil Dirkshorn, nam. 2.30 u., Ds. Koole. Warmenihuizen, nam. 2.30 uur Ds Van den Kieboom. Barsingerhorn, 's av. 7,45 uur Kerstwijding. 9.45 en 10.30 u. Zondagsschool. Kolhorn, voorm. 11.30 uur, Zon dagsschool. Schoorl, geen dienst. Groet, nam. 3 uur, Ds. Kleine. Wieringerwaard. voorm. 10 uur. de heer A. Kalis. Zuidscharwoude, nam. 3 uur, Ds Klein Wassink vkn Alkmaar Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur. Ds. Vorstman. Aartswoud, voorm. 10 uur, Ds Kreb. Spanbroek, nam. 2 uur, Ds. Kreb Puirgerbrug, zie St. Maartensbrug Eenigenburg, geen dienst. St. Maartensbrug, voonn. 10 uur. Mei. J. van der Veen. Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. Wit kop. Wieringerwerf, Zaterdag 19 Dec. 's av. 7.30 uur, Kerstwijdipgs- dienst. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn. voorm. 10.30 uur, Ds. Oosterbaan. Broek op Langendijk. voorm. 10 u Cand. Prinsen Geerligs van Am sterdam. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur Da. T. Rothfusz. Geref. Kerk. Schagen, voorm. 9.30 uur. Dr N. A. Waarning. van Zandvoort. - Bevestiging Cand. .T, v. d. Mye Nam. 2 uur, Ds. J. v d. Mve. Noordscharwoude, voorm. 9 30 uur en nam. 3.30 tl.. Dr. P. J. Richel Kolhorn (in de Ned. Herv Kerk) voorm. 10 uur en nam. 3 uur. Ds. Visch. Rroek op I.angendiik. voorm. 10 u en nam. 3 uur. Ds Donner. Chr. Geref. Gemeente. Broek op Langendijk. voorm. 10 tl en nam. 3 uur Leesdienst. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.15 uur, Cand. v. d. Berg, uit Vlaardingen. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 7 uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, da heer O. Deen. Den Oever, nam. *3 uur, de heer 0. Deen. Schagerbrug, geen dienst. Schagerbrug, Woensdag 8.30 uur, bijeenkomst Chr. Jongemannen- vereen. in het Evangelisatiegeb. Bergen (E.V. „Maranatha". voorm. 10.30 uur, Ds. A. D. Meeler, van Amsterdam. 18 Dec., 's av. 7 uur. de heer Sevensma, v. A'dam. The Star of Hope Mission. Julianadorp, voorm. 10.30 uur en nam. 4 uur, de heer Broeksma, van Zaandam. Vrij F,vang. Geref. Gsm. Alkmaar (Doelenstraat 15), voorm. 10.15 uuf, Ds. J. J. Ruys. Warmenhuizrn. Verbreiding der Waarheid (Fuik 1), nam. 4.15 u. Ds. Ruijs. ANNA PAliLOWNA. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Annie Klazina. dochter van H. Loer en A. Groenbroek; Wil helmus Johannes, zoon van J. G. Boere-en C. M. Huiberts; Jannetje Aagje, dochter van S. de Jong en A. C. Klein; Maria Petronella Jo- hanna dochter van C. P. Suiiker- land en E. M. A. Zandbergen; Ger- rit Hendrik, zoon van P. van Di.ike en H. Hoogeveenr Apollonia Hen- drika, dochter van Joh. v. d. Berg en A. A. Caspers. Getrouwd: K. Zuidema en A. Vos Overleden: W. H. N. Steen voor den. oud 10 jaar; G. Wende!Uile man. oud 59 jaar: P. Compagne oud 40 jaar: P. Michielsen. oud 58 jaar; H. Bakker, oud 94 jaar; C. M. Kroon Ad., oud 2 weken. POLITIE. Gevonden; sleutel, groene alpino muts. sleepkabel voor auto. Verloren: portefeuille, klap van veewagen, portemonnaie. doosje m. persoonsbewijs. VISSCHEN. De hengelsportver. DVS houdt as. Zondagmorgen aanvangende kwart over tien. weer een vischwedstrijd in de Molenvaart. LEEUWARDEN, 18 Dec. Veemarkt. 25 stieren; 336 vette koeien, 597 melk- en kalf- koeien f 345—7S0. 146 pinken f 250 —350, 121 graskalv^ren f 95—210, 253 nuchtere kalveren. 230 weide- schapen f 85155, 263 lammeren f 5095. 47 vetjte varkens, 84 klei ne biggen f 116ö. 121 bokken en geiten, 18 paarlen. Totaal aanvoer 2285 stuks Volgende .week wordt de veemarkt op Donderdag 24 De cember gehouden. Eierhandel. Kipeieren: 6Vz 10.45 et. per stuk, handelsprijs 1 1.32—1.37 per Kg. Eendeieren 7.68.1 ct. per stuk, Pluimvee. Slachthanen f 1.50 —2.50, slachtkippen f 1.502 75, jonge hanen f T—2.25, jonge dui ven f 0.40 per stuk, konijnen f 1.— per» Kg. Urk, 16 December. Snoekbaars vangsten zeer gering: roode baars ze gering; baars, voorn en blei zeer gering. Prvjs der snoek baars 68 ct.; roode baars 36 ct.; groote voorn 30 ct.; kleine voorn 22 ct.; blei 50 ct„ alles per kg.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3