OUD EN NIEUW Groote Duitsche duikbootsuccessen lemeuws Verduister De geldige bonnen Zusfergemeenschap van den N.V.D. i DAGBLAD VOOR Keuringen voor lie Waffen-SS en het Legioen De sluiting der café's op Oudejaarsavond Uitreiking distributie' bescheiden Uit*.N V. Uit*. Mi). Hollands Noorderkwartier Radactie- an Admtni#tratiebure«ux: SCHAGEN: 1-aan 201 Tel. 444 (2 lijnen. OEN HELDER: Konitustr 78. Tel. 234ó (2 lijnen).ALKMAAR: Voord am 9 Tel. 3330 HELDEF^CH*- EDITit NOORD- Deze Courant.verschijnt dagelijks Advertentie-tarief. Prijs der gewone advertenties in deze Editie 11 ct. Der m.m. Bii contract binnen een jaar te ge bruiken belangriike korting. Ta rieven v. de geh. opl. od aanvr 87ste Jaargang. No. 11891 DONDERDAG 31 DECEMBER 1942 Tl I 1 ELK oogenblikken nog cn de klokken van stad en land zullen wederom plechtig een nieuw jaar inluiden. Ook nu weer zullen op de scheiding van Oud en Nieuw de gemoedsstemmingen beheerscht worden, eenerzijds door een zeke- ïen weemoed, welke nu eenmaal aan ieder afscheid verbonden is anderzijds door de vreugde, waar mede elke begroeting gepaard pleegt te gaan. In de laatste uren voor de jaar- wende ligt iets onbestemds; de toe komst. at zal het nieuwe jaar brengen? Bij deze jaarwisseling de derde voor ons land onder oorlogsom standigheden, de vierde voor Euro pa zullen ongetwijfeld slechts weinigen rouwen om het jaar dat voorbij is. Het bracht goed* en kwaad, maar geen vrede en men zal zich daarom vooral ernstig af vragen wat de toekomst brengen gaat.. Hiermede is men dan tevens weer in den ban van het groote en grootsche gebeuren in de wereld, waarvan ook ons land een deel uit maakt. Het is geen wonder dat men hiertoe komt, want het gaat bij dit gebeuren om zulke groote waarden, dat het ieders denken en doen moet beheerschen. Bij de huidige worsteling, ont daan van alle nevenverschijnselen, gaat het er immers om het bezit en het behoud van de hoogste men- schelijke waarden voor ieder mensch, al is hij nog zoo nietig, te verzekeren; het is een strijd welke uiteindelijk zal beslissen of de we reld beheerscht blijft door het ka pitaal, dan wel, dat het goud een dienende functie zal krijgen en de eerbied voor den arbeid uitgangs punt van alle handelingen wordt. IJ ET afgeloopen jaar heeft op- nieuw honderdduizenden de oogen geopend: nieuwe waarden braken zich verder baan. Zij spra ken boekdeelen voor hen, die .nog ooren hebben om te hooren en oogen om te zien. Men bedenke hierbij, dat de „nieuwe tijd" ge durende een oorlog als wij thans beleven, nooit tot volledige ontplooiing kan komen. Voor het heden is immers eerste eisch rden oorlog té winnen en daaraf ie al I 11 het armere ortdergeschiktr l ondanks zooveel gebouwd kon vfor- den is wel een zeer sterk argument voor de kracht van dit nieuwe In dit opzicht zag het voorbije jaar een logische voortzetting van de lijn, die reeds eerder gevolgd werd. Er wordt door positieven actief ge werkt, door passieven toegekeken met zooiets van: straks wijl Maar de laatsten vergissen zich, want wie zich naast den normalen ont wikkelingsgang plaatst, naast het leven dat ook in oorlogstijd zijn rechten neemt, schakelt zich voor a 11. ij d uit, omdat als hij wil gaan werken, het bouwwerk gereed is. Dat bouwwerk is in ons land reeds voor een goed deel opgetrok ken. Is het wonder dat men jui9t op het gebied van den arbeid zoo veel veranderingen zag, waar eer bied voor den arbeid in den nieu wen tijd een der eerste wetten is? DE hervorming gaat steeds ver der en de volharding van die Nederlanders, die zich reeds jaren lang voar een nieuwe wereld in zetten, is aan het einde van dit jaar beloond geworden: Nederland blijft zelfstandig! Zóó gezien ligt een wel zeer vreugdevol jaar ach ter ons vreugdevol vooral, om dat de positieve winst in 1942 meer beteekent dan het'bijna sadistisch negativisme, dat ons van veiligen afstand door wegloopers wordt ge predikt. Een hoopvol jaar ligt bovendien yóór ons. Een jaar dat ons weer dichter tot den vrede zal brengen den vrede, dien ieder zoo vurig begeert, een vrede, die de overwin ning van het licht over de duister nis zal brengen, in den geest van het feest, dat wij dezer dagen vier- ^Hoe dichter bij het doel evenwel, hoe moeilijker tijden te wachten staan. De laatste loodjes wegen al tijd het zwaarst èn een nieuwe tijd wordt slechts geboren in ba rensweeën. Ook voor Nederland zullen de tijden nog moeilijk zijn. W ij vor men hier immers de Westwal van Europa, èèn der fronten van dezen oorlog. De evacuatie doet dit ten duidelijkste gevoelen. Anderzijdsi is het echter verheugend, dat die moeilijkheden wellicht verlicht kunnen worden, straks als de voed- selstroom uit» de Oekraïne gaat doorvloeien tot ons land en ook hier, evenals eenige maanden ge leden in Duitschland, de rantsoe nen verhoogd zullen worden. Dat is dan stellig geen nieuwe orde, want in oorlogstijd zijn volle of leege borden geen gevolg van een oude of nieuwe orde, maar simpelweg van militair"ec?"°i^1n sche situaties. De nieuwe orde kan in oorlogstijd eigenlijk siechts ah leen den geest bezielen, den goe den en eerlijken wil der menschen, maar weinig of geen materieiel g win brengen. Daarvoor is de oor log, die woedt, te heftig. Rantsoenverhooging duidt echter wel op een verbeterd# mili taire .en economische positie van Europa en als zoodanigrwas he-t voorbije jaar dus al evenmin on gunstig voor ons continent, terwijl de vooruitzichten in dit ójpzicht ze ker meer dan bevredigend zijn te noemen. Of het komende jaar dan de be slissing in den wcreldstrijd zal brengen? Het is onmogelijk te zeg gen, doch wel zal 1943 ons weel een stap dichter brengen tot het geen de jonge volken van Europa wenschen: een eensgezind en vre dig Europa-. Het oifde- verglijdt, het nieuwe breekt baan. Dit geldt niet alleen voor het jaar dat wisselen gaat, maar ook en vooral voor onze s a- m e n 1 e r Gelukkig Nieuwjaar. BEHALVE LEVENSMIDDELEN. WINKELS, APOTHEKEN EN BRANDSTOFFENZAKEN ZULLEN OP 2 JAN. A.S. ALLE DETAIL ZAKEN EN AMBACHTSBEDRIJ- VEN GESLOTEN ZIJN. Hierbij wordt de aandacht er op gevestigd, dat op Zaterdag 2 Jan. niet alleen gesloten zullen zijn de bedrijven welke volgens het gel dende voorschrift 'nzake de be drijfssluiting tnsschen Kerstmis én Nieuwjaar gesloten moeten zijn, doch ook alle detailzaken en amibachteberlrijven, bellialve me bedrijven en winkels, welke le vensmiddelen bereiden of verkoo- pen alsmede apotheken en brand- stoffenzaken. Gesloten moeten dus ook zijn warenhuizen en de door wargn buizen geëxploiteerde restaurants lei. alsmede eenheidsprijswinkels m verder alle zaken, welke z.g genotmiddelen, zooals wijn, spiru tualiën, chocolade, snoep, banket en tabakswaren verkoopen. DUITSCH WEERMACHT BERICHT Allerwegen bolsjewistische aanvallen afgeslagen. HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEHRF.R, 30 Dec. (DNB.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: In het gebied van den Terek mis lukten krachtige, door tanks ge steunde aanvallen van den vijand. Hierbij werden 8 tanks vernietigd. In Stalingrad en in het Don- gebied leden de bolsjewisten bij de voortzetting van hun aan vallen zware, bloedige verlie zen en verloren zij 16 tanks. Bij succesvolle tegenaanvallen wer den talrijke zware en lichte wapens buit gemaakt en ge vangen gemaakt. Aanvallen van Duitsche luchtes kaders, alsmede Italiaansche, Roe- ineensche en Hongaarsche gévechts vliegers berokkenden den vijand zware verliezen en gevoelige ver liepen aan tanks en zware wapens. 4 agoVvj - twefwn -v-<-Mwe4h*dwi bij acties van stormtroepen een vrij groot aantal vijandelijke kazemat ten met haar bemanningen. In den centralen sector van het front werden enkele vijandelijke aanvallen afgeslagen, eigen storm troepen drongen de vijandelijke stellingen binnen en vernielden talrijke gevechtsinstallaties. Thans U het de tijd. om de koelen te laten scheren Het koehaar wordt o.a. gebruikt In de karpettndustrie. De koeienscheerdct aan den arbeid Polygoon-Kuiper-Pax m Ten Zuidoosten van het II- menmeer stortten hernieuwde door tanks, artillerie en slag vliegers gesteunde aanvallen van den vijand ineen. 13 Bolsje wistische tanks werden stukge schoten. Aan den Wolchow en voor Le ningrad vernietigden stormtroepen' van Duitsche formaties en de Spaansche vrijwilligersdivisie tal rijke vijandelijke kazematten. Snel le Duitsche gevechtsvliegtuigen en formaties jachtvliegtuigen sloegen in aanvallen, die in scheervlucht werden ondernomen, transportko- lonnes van den vijand uiteen. 'Voor het Visschersschiereiland in de Noordelijke IJszee boorden ge vechtsvliegers bij teen verrassenden aanval een bolsjewistische mijnern veger in den grond. Nachtelijke aanvallen van Duit sche gevechtsvliegtuigen en duik bommenwerpers veroorzaakten zware branden in de haveninstal laties van Moermansk en op het stationstèrrein van Kadalaksja. In Noord-Afrika bestookten Duit sche duikbommenwerpers met suc ces vijandelijke marschcolonnes. In Tunesië slechts plaatselijke krijgsoperaties. Door duikvluchten en aanvallen in scheervlucht van Duitsche vliegtuigen leed de vijand zware verliezen aan rollend mate riaal en wapens van allerlei aard. Op 29 December des avonds wier pen enkele Britsche vliegtuigen bo ven West-Duitschland hier en daar brisantbommen neer, waardoor on- beteekenende schade aan gebouwen werd aangericht. Lichte Duitsche gevechtsvliegtui gen hebben in het Kanaal een pa trouillevaartuig tot zinken ge bracht en overdag voor den oor log belangrijke installaties in een havenstad aan de Engelsche Zuid kust met bommen bestookt. In luchtgevechten werden hierbij twee vijandelijke vliegtuigen neerge schoten. Zooals in een extra bericht is medegedeeld, hebben Duit sche duikbooten de achter volging van de verstrooide res ten van het bij de Azoren uit eengeslagen konvooi hardnek kig voortgezet en nog vier schepen met een gezamenlijken 's-GRAVENHAGÊ. 23 Dec. De Commissaris-Generaal voor de vei- Lfciieid en hoehere S.S. und Polizei- fuhrer maakt bekend: Ter voorkoming van straffen wordt erop gewezen, dat ook op den oudejaarsavond 1942-1943 het op 23 uur vastgestelde sluitingsuur der café's gehandhaafd moet blijven. Gbk dien avond moet aan het slui tingsuur streng de hand gehouden "rorden. Bij deze gelegenheid wordt gecon- teerd, dat de naleving van het op uur vastgestelde sluitingsuur (par. 1 der verordening no. 188/1940 eé par. 55 alinea 1 no. 3 der ver ordening no. 138/1941) vaak ern stig te wenschen overlaat. De poli tie heeft tot taak. op dergelijke n ertredingen nadrukkelijk te let ten en ervoor te zorgen, dat de overtreders gestraft en de voorts nog vereischte maatregelen tegen de eigenaren van het betrokken be- djfijf worden genomen. De Commissaris-Generaal voor de veiligheid en hoehere S.S. und Polizeiführer. w.g. RAUTER. S.S. Gruppenfiihrer en luite nant-generaal der politie. 1 Op nader te bepalen tijdstippen van 3 t/m 23 Jan. 1943 zullen de plaatselijke distributiediensten bon kaarten „voedingsmiddelen 2e pe riode 1943", nieuwe aardappelkaar- ten en klantenkaarten voor groen ten uitreiken. Er wordt onder scheid gemaakt tusschen stad- en landkaarten. Zij, die geboren zijn tusschen 27 Dec. 1921 en 25 Jan. 1922, tusschen 17 Dec. 1928 en 25 Jan. 11929 of tusschen 27 Dec. 1938 en 25 Jan. lt'39, moeten hun inlegvellen rui len, alvorens hun bonkaarten in ontvangst te nemen. De diensten zullen uitreiken: aan houders van een inlegvel K 1 of L T een bonkaart K 112, 2 aardappel- kiarten N 112 en een klantenkaart \vor groenten N 412; aan houders een inlegvel K 2 of L 2 een bonkaart K 212, 3 aardapelkaarten N 112 en een klantenkaart voor groenten N 412; aan houders van een inlegvel K 3 of L 3 een bon kaart K 312, 2 aardappelkaarten N 112 en een klantenkaart voor groenten N 412; aan houders van een inlegvel K 4 of L 4 een bon kaart K 412, een aardap^elkaart N 112 en een klantenkaart voor groenten N 412; houders van L-in- legvellen ontvangen bovendien een Inhoud van 21.000 brt. tot zin ken gebracht. Tot dusverre zijn zoodoen- van dit convooi in totaal 19 schenen met een totalen Inhoud van 106.000 brt. vernietigd. Daarenboven hebben onze dnikbooten in ande-v; zeege bieden in het Noordelijk en Zuidelijk deel van den Atlan- t'-':hen Oceaan 15 enen met een totalen Inhoud van 79.305 brt. in den grond geboord. Zoo doende heeft het duikbootwa pen behalve de "isteren ver melde successen opnieuw 19 vijandelijke schepen met een gezamenlijken inhoud van 100.300 brt. tot zinken gebracht. Een stap verder op het terrein der volksgezondheid Het jaar 1942 heeft zoovele pro blemen op sociaal gebied en op het terrein van de zorg voor de ge zondheid moeten oplossen, heeft zoo oneindig veel gebracht voor het gezamenlijke welzijn van het Ne- derlandsche volk, dat bij nuchtere beschouwing de grootste erkente lijkheid moet worden betuigd aan alle helpende mannen en vrouwen van den N.V.D., die zich aan dit werk gewijd hebben. Hoevele va ders en moeders zullen zich aan het eind van het jaar bij een kor ten terugblik nog de vreugde kun nen herinneren, die voortvloeide uit de daden en prestaties van den N.V.D. Men denke siechts aan de talrijke blijde kindertransporten, onverschillig, of deze jeugd voor herstel ten deele zelfs naar Duitsch land vertrok, of dat zij gesterkt en krachtig weer in het ouderlijk huis terugkeerden. Doch oQk niet wei nig gezinnen zullen kunnen terug denken aan den helpenden raad en de economische ondersteuning in velerlei opzicht, die hun ten deel viel Krachtens de hulpverleening van „Moeder en Kind" of door an dere sociale maatregelen. Doch de N.V.D. kent geen rusten op zijn lauweren, want zijn doel is grooter dan alleen helpend en genezend bezig te zijn. De zorg voor de ge zondheid, de bescherming van moe der en kind, de versterking van het gezin, dat zijn de richtsnoeren, waarnaar de N.V.D. streeft. Zooiets wordt niet bereikt van vandaag op morgen, doch het eene arbeidsveld wordt bewerkt na het andere, ten einde dit doel te kunnen naderen De Zustergemeenschap. Des te verheugender moet het dus klinken, dat nog aan het eind van het jaar 1942 een nieuwe groo te stap voorwaarts wordt gezet op het gebied van de zorg voor de ge zondheid. De N.V.D. heeft een stich ting in het leven geroepen, die den naam draagt: „Zustergemeenschap van den Nederlandschen Volks- dienst." Wij zullen hier niet den geheelen tekst der statuten publi- ceeren, doch ontleenen daaraan slechts het volgende. Art. 1 luidt bijv. aldus: De zustergemeenschap van den Ned. Volksdienst dient de Nederlandsche volksgemeen schap door aan zieken en aan personen, die verpleging noodig hebben zusters ter beschikking te stellen, die een voorbeeld zijn zoowel van flinkheid als van plichtsbesef. Zij tracht dit doel te bereiken door opleiding van leerling-zusters, door de voort durende beroepsopleiding van de zusters, door de medewer king der leden, door het zich bezig houden met alle economi sche vraagstukken, die op de zusters betrekking hebben, als mede door de bevordering van de tucht en den geest van ka meraadschap onder de leden. Art. 13 luidt; De zustergemeenschap van den Ned. Volksdienst draagt zorg voor haar leden in beroeps- en maatschappelijke aangelegen heden. Hieruit valt reeds op te maken, dat deze nieuwe zustergemeenschap in de eerste plaats dient voor het welzijn van het Nedérlandsche volk in de tweede plaats echter ook voor de zusters zelf een inrichting is, waarin zij een nieuwen grooten steun vinden. Daarbij wordt vol komen rekening gehouden met de beroepsopleiding, de verdegelij- king en de zwaarte van dit beroep. Het spreekt vanzelf, dat binnen de veelzijdige inrichtingen van den N.V.D. de aldaar werkzame zusters zich reeds in deze nieuwe gemeen schap bevinden. Doel is echter, dat alle zusters daarin eens vereenigd worden. Zoo wordt dan ook aan elke zuster de hand gereikt en men mag hopen, dat deze stichting in het jaar 1943 een aanzienlijk aantal leden zal bereiken. Cholm In November 1942. In dit hult had generaalmajoot Scherer de ver dediger van Cholm. zijn kwartier, van waaruit da verdediging geleld werd PK Muck-Atl-H P - toeslagkaart voor aardappelen N 212. Evenals bij de vorige uitreiking ontvangen zij, die een machtiging hebben voor opslag van-winteraard appelen en van wie de bonnen K of L 112, 212, 312 of 412 van het inlegvel zijn afgekruist, geen aardappelkaarten. Zij, die in het bezit zijn vhn een L-inlegvel, ont vangen wel een toeslagkaart 212 voor aardappelen. Voorts worden aan hen, die in het bezit zijn van een „bewijs van berechtiging", toeslagkaarten voor langdurigen arbeid uitgereikt. Men kan zijn kaarten uitsluitend afhalen bij den distributiedienst der gemeente, waar men in het be volkingsregister is opgenomen. Een uitzondering kan slechts ge maakt worden voor hen, bij wie uit een verklaring op de stam kaart en op het inlegvel blijkt, dat zij tengevolge van oorlogsomstan digheden tijdelijk elders verblijven en voor schippers, woonwagenbe woners, gedetacheerde marechaus see's, de vaste bevolking van kost scholen e.d. Bij de uitreiking van een bon kaart voor voedingsmiddelen en een klantenkaart voor groenten wordt het vakje P 5, en bij uit reiking van een aardappelkaart het vakje P 6 van de stamkaart afgekruist. Bovendien wordt een bon van het inlegvel verwijderd. Tenslotte wordt hét vakje R 1 van de stamkaart afgekruist bij die personen, die geboren zijn in de jaren 1922, 1929 en 1939 en d.ie dus in de loop van 1943 hun inleg vel moeten ruilen. Men moet terstond bij ontvangst nagaan of men alle bescheiden -in derdaad heeft ontvangen; latere re clames worden niet in behande ling genomen. MANDÉRIJNEN EN SINAAS APPELEN VOOR KLEINE KINDEREN. Kinderen van 0 t/m 3 jaar zul len gedurende het tijdvak van 30 Dec. '42 t/m Febr. '43 op den met „reserve 404" gemerkten bon dei- bonkaart voor voedingsmiddelen 850 gr. manderijnen en/of sinaas appelen kunnen betrekken. Terwijl men. zooals bekend, op den bon „reserve 4—03" uitsluitend 350 gr. manderijnen kan verkrij gen, kan uien op den bon „reser ve 404" hetzij 850 gr. sinaasappe len, hetzij 850 gr. manderijnen, het zij 850 gr. van deze beide artike len te samen koopen. Ook nu weer make men zich niet ongerust, wanneer de winke lier niet aanstonds kan leveren. Genoegen moet worden genomen met de soort of de soorten welke de detaillist beschikbaar heeft. Ziekenhuizen en dergelijke instel lingen dienen zich wederom te wenden tot het bedrijfschap voor groenten en fruit. Met deze Zuidvruchtendistributie is thans bereikt, dat de allerklein sten met 1200 gr. Zuidvruchten hun aandeel hebben in de serie extra-rantsoenen ter gelegenheid van Kerstmis verstrekt. Zooals be kend ontvingen de kinderen tus schen 4 en 14 jaar 1 Kg appelen en die tusschen 11 en 21 jaar 3 eieren. Maan tMaan op vanavond om onder 0.55 12.59 6 Jan. 16.35 uur 2IJan N.M. tot morgenochtend V M 13 Jan. Q C1 29 Jan EK 0.51 uur LK 3 Jan. t.m. 6 Jan. '43: Brood 02, Beschuit 02, Vleesch 02, Aardappelen 02, Melk 02, Taptemelk 02, Tabak 02 (A en B). 27 Dec. t.m. 23 Jan. '43: Suiker 463 (1 kg.); Jam 464 (1 rantsoen); Gort 465 (250 gr.); 470 (125 gr.); Havermout 471 (125 gr.); Vermicelli 472 (125 gr.); Kaas 460, 461, 462 (elk 100 gr.); Bloem 466, 467, 468, 469 (elk 70 gr.); Rijst 4-02 res. (500 gr.), Cacao met sui ker 3-01, 4-01 res. (elk 150 gr.), Chocolade 01 Versn. (100 gr.), Suikerwerk 02 en 03 Versn. (elk 100 gr.) 27 Dec. t.m. 20 Febr. '43: Koffiesurrcgaat 473 (250 gr.) 30 Dec. '42 t.m. 10 Jan. '43: Boter 02 (boter of margarine). 12 Nov. t.m. 10 Jan. '43: Boter 59. 12 Dec .t.m. 31 Dec. '42: Appelen 3-73 res. (1 kg.) 21 Dec. t.m. 31 Dec. '42: Eeieren 2-77 res. (3 stuks). 29 Dec. '42 t.m. 23 Jan. '43: Mandarijnen 4-03 res. (350 gr.) Diversen: EA 03 Petroleum tot en met 9 Jan. '43; 01 t.m. 05 BV Brand stoffen tot en met 31 Dec.: 06 tot en met 08 BV. Brandstoffen t.m, 28 Febr. '43; 01 t.m. 05 K.F. Brandstoffen t.m. 30 April 43; M Textiel' (mannen) scheerzeep t.m. 31 Dec.; 452 alg.;'P eenh.- zeep, 453 alg., P. Waschpoeder en P toiletzeep t.m. 31 Dec. '42. Honden- en kattenbrood 12 t.m. 31 Dec. Verlengde geldigheidsduur: Diverse soorten zeep 412, 413, 431, 432 t.m. 31 Dec. Het SS-Erzatzkommando deelt ons mede. dat vrijwilligers voor de Waf fen-SS en het legioen zich op on derstaande data bij de genoemde adressen kunnen vervoegen, ten ein de gekeurd te worden. Tevens wordt er de aandacht op gevestigd en wel speciaal voor hen. die er bezwaar tegen hebben hun dienst buiten Nederland te vervul len. dat thans de mogelijkheid be staat. om dienst te nemen in een speciaal wachtbataljon. De oplei ding vindt in Nederland plaats, ter wijl de inzet van dit bataljon ook in Nederland zal blijven. Tijdens de keuringen voor de Waffen-SS en het legioen kunnen zich ook diege nen melden, die tot de Germaan- sche SS in Nederland willen toe- treden. 4 Jan. 9 uur: Rotterdam Deutsches Haus. Westzeedijk; 15 uur: Tilburg. Lange Schijstraat 66 5 Jan. 9 uur: Roermond. N.S.D.A.P.. Swalmerstr. 61; 15 uur: Den Bosch, hotel Noord- Brabant. Markt 45. 6 Jan. 9 uur: Arnhem. Weverstraat 16b. 15 uur: Hengelo. Deutsches Haus. 7 Jan. 9 uur: Zwolle Hotel Peters. Markt 15 uur: Assen. Frieslandkazerne. Vaart Zuidzijde. 8 Jan. 9 uur: Groningen Concerthuis Poelstraat. 14 uur: Leeuwarden. Huize Schaaf. Breed- straat. 9 Jan. 9 uur: Amsterdam, school Iepenweg 13. 10 Jan. 10 uur: Utrecht. Wehrmachtheim. Maria- plaats. 11 Jan. 10 uur: Amersfoort, Dienstgebouw. Leusderweg. 12 Jan. 10 uur: Den Haag. café Den Hout. Bezuidephoutscheweg. Bij onze vrijwilligers. Tijdens een rustpauze; een sigaret smaakt altijd Orbls Holland-Paz m 4

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 1