r- Verduister Sowjets lijden zware verliezen DAGBLAD VOOR hèldersche editie Stadsnieuws Variété Bouwmeester in „Casino" DU1TSCH WEERMACHT BERICHT HULL GEBOMBARDEERD Regen, sneeuw en vorst aan bet Oostfront Publicatie van het Vaticaan Oproep van Hermann Goering 6 Jan 16.41 uur 21Jan e.k. o.5U uur l.k. Distributienieuws men met weinig gas veel doen Eenpans-maaltijd Wie is z'n vulpen kwijt? Collecte voor nWinterhulp" N utsspaarbank te Den Helder Hermes-nieuws Wat arbeiders Nieuws uit Urk RADIOPROGRAMMA Uitg.N.V. Uitg. MIJ. Hollands Noorderkwartier. Redactie- en Administratiebureanx; SCHAGEN: Laan 201. Tel. 444 (2 lijnen. DEN HELDER: Koningstr 78. Tel. 2345 (2 lijnen). ALKMAAR: Voordam 9 Tel. 3330. NOORD-HOLLAND Deze Courant verscliijnt dagelijks Advertentie-tarief. Prijs der gewone advertenties in deze Editie 11 ct. oer m.m. Bij contract, binnen een jaar te ge bruiken belangrijke korting. Ta rieven v. de geh. ooi. op aanvr. 87ste Jaargang. No. 11993 2 Pagina's. Hoofdredacteur: A. R. JONKER Alkmaar DINSDAG 5 JANUARI 1943 Fransche strijdkrachten in Tunesië teruggeslagen HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEHRER. 4 Jan. (DNB). Het ae wi opperbevel van maakt bekend: weermacht In verschillende sectoren van het front in het Dongebied en in het gebied van Stalingrad leden de Sowjets bij de voort, zetting hunner aanvallen zware verliezen. In een Zwarte Zeehaven aan de kust van den Kaukasus werd een koopvaardijschip van middelbare grc-tte door bomtreffers bescha- di Eenige stoottroepen onderna men in den centralen frontsector succesvolle acties. Vijandelijke aan vallen werden afgeslagen. In het achterwaartsche gebied van een le ger werden Sowjet-benden omsin geld en ruim 1400 bandieten vernie tigd. Voorts werden 65 kampen en een groot aantal barakken vernield, talrijke wapens alsmede groote voorraden munitie en ander mate riaal buitgemaakt. De taaie plaatselijke gevech ten ten Zuidoosten van het II- menmeer duren voort. Voor het 1 Visscherschiereiland brachten snelle Duitsche gevechtsvlieg- I tuigen een koopvaardijschip i van 5000 brt. tot zinken. Een tweede schip werd zwaar be schadigd. In Zuidelijk Tunesië sloegen Duitsch-Italiaansehe troepen Fran sche strijdkrachten naar het Westen terug. De luchtmacht viel met krachtige uitwerking het transport- verkeer van den vijand op spoorlij nen en wegen aan. In een vijande lijke luchtbasis ontstonden branden door bom voltreffers. Vergezellende jagers schoten vijf vijandelijke vliegtuigen omlaag. Een Duitsche duikboot boorde ten Noordoosten van Oran een tot «en krachtig beschermd konvooi be- hoorend schip van 5000 brt. in den grond. Na een overdag ondernomen aan val dopr een Ëritsche formatie vliegtuigen op het Westfransche kustgebied werden 16 meermotorige vliegtuigen neergeschoten. Aan eigen zijde werden geen verliezen •geleden. In de late avonden onder namen Britsche vliegtuigen een storingsaanval op het Westduitsche gebied. De bevolking leed verliezen. Twee vliegtuigen werden neerge haald. Na succesvolle aanvallen overdag door snelle Duitsche gevechtsvlieg tuigen op de Engelsche Zuidkust bombardeerden Duitsche gevechts vliegtuigen des nachts in verschei dene golven aanvallend de haven stad Huil. waar uitgestrekte bran den ontstonden. BOLSJEWISTEN VERLOREN IN DECEMBER 3522 TANKS. BERLIJN. 4 Jan. (DNB). De bolsjewistische tankverliezen tij dens de zware gevechten aan het Oostelijk front waren, naar 't DNB. verneemt in Dec. bijzonder groot. De Bolsjewisten verloren in den tijd van 1 tot 31 December 1942 in to taal 3522 tanks. SPOORWEGONGELUK DUITSCHLAND. IN BERLIJN, 4 Jan. (D.N.B.) In den nacht van 3 op 4 Jan. is in de vroege ochtenduren tusschen Hannover en Wunstorff een snel trein op een anderen sneltrein ge reden, die voor een signaal ge stopt had. Door de botsing werden wagons van beide sneltreinen ver splinterd, resp. zwaar beschadigd. Tot dusver zijn er twintig doodcn en twintig zwaar gewonhen te be treuren. De gewonden werden naar het reservelazaret Hannover en naar het ziekenhuis Nordstadt te Hannover vervoerd. Schroot uit Engeland. De mecaniciens van een verzamelplaats voor schroot in Nederland dcmontecren een door Duitecbe jagers neergeschoten Britsche Vickers, .WeHington"-bommenwerper PK Niemeyer-St-P m Sedert veertien dagen is er nage noeg geen verandering in den toe stand aan het Oostelijk front geko men. melde de Berlijnsche ANP.- correspondent. Brandpunt van den strijd is nog steeds het Don-Wolga gebied, waar de Sovjets hun aan vallen dag in dag uit voortzetten en zeer sterke strijdkrachten in het ge vecht brengen. Behoudens enkele plaatselijke sectoren hebben de Duitsche en de met hen samenwer kende Italiaansche. Hongaarsche en Roemeensche troepen geen duim breed grond prijsgegeven. De Sov jets hebben daarentegen zeer groote verliezen aan menschen en materi aal geleden, terwijl de Duitschers er tevens in slaagden op enkele der bovengenoemde locale strijdtoonee- ien een ring om de doorgedrongen Sovjettroepen te leggen en deze reeds ten deele te vernietigen. De Sovjets zelf hebben bij hun aanval len sterk te lijden onder de buiten gewoon slechte weersgesteldheid. Er valt op het oogenblik veel regen en sneeuw en de telkens weer inval lende vorst maakt het gevechtster rein moeilijk begaanbaar. Over het algemeen kan gezegd worden, dat er in den grooten af- weersiag aan het Donfront nog steeds geen beslissend stadium be reikt is. De offensieve afweer van de Duitsche troepen heeft tot nu toe aan alle sectoren tot het gewensch- te resultaat geleid. Van Duitsche zijde houdt men rekening met het feit. dat de bolsjewisten zoodra een aanhoudende vorst dit mogelijk maakt, zullen trachten groote troe pencontingenten over de Wolga ten Zuiden van Stalingrad te zetten. In Stalingrad is eveneens geen veran dering in den toestand gekomen. De bolsjewisten kunnen slechts uit het Oosten, dus over de Wolga. de stad bereiken. 24 Encyclieken in het licht gegeven 24 Sociale encyclieken, te begin nen met den cyllabus van Pius IX en eindigend met de radioboodschap van den Paus op Kerstmis 1941 zijn thans gepubliceerd. Volgens het voorwoord behandelen deze ency clieken: 1) de menschelijke per soonlijkheid. haar waardigheid, vrij heid en haar geestelijke vorming. 2) het gezin, zijn zelfstandigheid te genover de maatschappij en het hu welijk als sacrament, niet als over eenkomst volgens het burgerlijk recht. 3) onderwijs en opvoeding. 4) den arbeid (recht op voldoende loon. vereenigingsvrijheid. en sa menwerking der klassen) 5) het kapitaal (de rechtvaardiging van zijn bestaan en zijn plicht tot steun van de werknemers, 6) de eigendom volgens het beginsel van het chris telijk gebruik van het bezit voor het algemeen welzijn en voor de ver mindering van het klasse-onder scheid. evenals de eigendom als le vensruimte van het gezin. 7) de so ciale betrekkingen die den bijstand der rijken voor de minderbedeelden eischen. 8) de positie van den staat volgens de beginselen der christe lijke ethiek en zijn samenwerking Zonder offers geen succes! Rijksmaarschalk Goering richtte op 1 Januari den volgenden oproep tot het Duitsche volk: Duitsche volksgenooten. Weer is een jaar van de krachtigste inspan ningen en zwaarste gevechten ver streken. Als onoverwinnelijke wal ter bescherming van volk en vader land heeft zich de aan overwinnin gen zoo rijke Duitsche weermacht opnieuw roemvol gehandhaafd. De grootste moeilijkheden en ontberin gen in zomersche hitte en tijdens sneeuwstormen in den winter, ver bitterde veldslagen en gevechten overdag en 's nachts tegen een dik wijls numeriek superieuren vijand, dappere wapenfeiten in de lucht en op de wereldzeeën zijn een bewijs voor de onvergelijkelijke houding en voor de nooit versagende dapper heid van den Duitschen soldaat. Hetgeen aan unieke geestdrift en offervaardigheid in het Duitsche ka rakter aanwezig is. is in het afgeloo- pen oorlogsjaar weer zichtbaar ge worden. En wanneer wij op dit uur terugzien en denken aan den hel denmoed aan alle fronten, dab worden wij bewogen door een ge voel van diepen en onuitwischbaren dank aan allen, die in dezen vrij heidsstrijd hun gezondheid en hun leven op het spel hebben gezet. Hun offer zal niet tevergeefs zijn. want daarvan zijn wij heilig overtuigd: het Groot-Duitsche rijk zal voort bestaan en zegevierend alle stor men en gevaren van dezen tijd trot- seeren. In onwrikbare vastbesloten heid en in een onvergelijkelijk ver trouwen op de overwinning baant zich ons volk al strijdende een weg naar het licht. 1943 staat voor de deur. Wij al len hopen dat het het jaar van de overwinning en van den vrede zal zijn. Wij allen weten echter ook. dat opnieuw zware offers van iede- ren volksgenoot, niemand uitgezon derd. geeischt zullen worden. Want zonder offers is er geen succes en zonder moedig optreden en zelfop offerende overgave geen overwin ning. Zonder uithoudingsvermogen, taaiheid en discipline- kan nooit een strijd gewonnen worden. Laat ons daarom de rijen nog nauwer slui ten. eensgezind in willen en han delen. sterk en gestaald in offer en daad willen wij als een gezworen strijdgemeenschap in onwankelba- ren trouw onzen geliefden Fuehrer Adolf Hitier volgen en het ons een eer achten, zijn bevelen getrouw onze beste krachten te geven. De vermaning, die de groote Olausewitz in den vrijheidsstrijd van Pruisen gebruikte, geldt ook voor ons: de tijd is aan u. Wat hii brengen zal. brengt hij door u. Daarom luidt het parool voor het nieuwe jaar: de overwinning. Hermann Goering. Rijksmaarschalk van het Groot-Duitsche rijk. met de kerk. 9) de kerk en haar recht op onafhankelijkheid. In het voorwoord wordt gewe zen op den eeuwenouden strijd van het pausdom tegen het communisme, tegen de vrijmet selarij. tegen het agnostische li beralisme. tegen het marxisme en tegen het atheisme. Tenslot te wordt gezegd dat het paus dom de vormende krachten steunt en de satanische wet bestrijdt, die tracht de men schen uit te leveren aan tegen natuurlijke eigenschappen. In bet Concertgebouw te Amsterdam werden Internationale bokswedstrijden gehouden. Tijdens de partij tusschen Loc van Dam en den Duitschen bokser Walther Muller, welke loot Van Dam (links) werd gewonnen Polygoon-v. Bilsen-Pax m RADIOTOESPRAAK VAN DR. GOEBBELS. Minister Dr. Goebbels heeft op oudejaarsavond een radiotoespraak tot het Duitsche volk gehouden, waarin hij het afgeloopen jaar ken schetste als een jaar van verdere beveiliging van de Duitsche over winning. Al is het een der gevaar lijkste geweest, zoo zeide hij. het zal toch in de geschiedenis geboek staafd worden als een der grootste en meest beslissende jaren. Ten aanzien van de hoop van den vijand, dat het Duitsche volk mo reel niet zou zijn opgewassen tegen een langdurigen oorlog, verklaarde spreker, dat de vijand zich vergist, wanneer hij gelooft aan een herha ling van het wonder van November 1918. Wij hebben, zoo zeide hij. als volk in dezen oorlog zooveel bewij zen van onze moreele standvastig heid gegeven, dat daaraan eigenlijk in het geheel geen twijfel kan be staan. Duitschland heeft een front dat tegen elke belasting is opgewas sen. Onze soldaten vormen de meest trotsche en betrouwbare man nelijkheid. waarover het Duitsche volk ooit beschikt heeft. Voor dit front heeft het vaderland slechts een gevoel van trots en diepe dank baarheid. Zoo zijn dan ook front en vaderland volledig met elkander sa mengesmolten. Het verdere verloop van den oor log kan Duitschland met rustige ze kerheid tegemoetzien. omdat het Duitsche volk in zijn geheel, aan het front zoowel als in het binnen land. een onoverwinnelijke verdedi ging heeft opgebouwd, die zelfs door de stompzinnige taaiheid van het bolsjewisme niet aan het wankelen gebracht kan worden. Maan Maan op vanavond om onder 7.15 1 j* jé* 15.59 N.M. tot morgenochtend v-M 13Jan. q g/\ 29 Jan INWISSELING DER LUISTER. VERGUNNINGEN. De omwisseling der luisterver gunningen zal over 10 maanden van net jaar worden verdeeld: in Jan. 1943 de letters A en B. in Febr. C en D; in Maart E. F en G. in April H I en J; in Mei K. in Juni L en M. in Juli N. O. P. Q en R. in Sept. S. in Oct. T. u en V. in Nov. W. X IJ. en Z. De verdeeling dezer letters over bepaalde dagen zal per advertentie worden bekend gemaakt. Zij. die later dan in Januari hun nieuwe luistervergunning moeten halen, moeten voortgaan met het plakken van zegels en wel op de achterzijde van de luistervergun ning in de rubriek ..belangrijke me- dedeelingen" en zoo noodig op de adreszijde boven den regel ..zich bevindende enz.". Er wordt op gewezen, dat alle houders van een luistervergunning deze op een postinrichting (geen postagentschap) moeten inwisselen, dus ook zij die vorig jaar door middel van de giro hebben betaald. MOORD TE LUNTEREN. Zondag werd ten huize van den alleenwonenden 85-jarigen A. Veen- vliet. wonende aan den Barneveld- scheweg een gruwelijke ontdekking gedaan. In de nabijheid van de trap vond men nl. het lijk van den ouden man. Zijn hoofd was ingeslagen, zijn beenen waren vastgebonden, zoodat een misdrijf in het spel is geweest. Het onderzoek is nog in vollen gang. MANDARIJNEN VOOR KINDEREN. Op de aan kinderen, geboren tus schen 30 Nov. en 28 Dec. 1938. uit gereikte bonkaarten, komen de bon nen res. 3-73. res. 4-03 en res. 4-04 niet voor. Deze kinderen zouden dus geen appelen, mandarijnen of sinaasappelen kunnen krijgen. Voor hen worden daarom 1200 gram mandarijnen beschikbaar ge steld op bon res. 3-02 van de bon kaart voor de le periode 1943. Deze bon moet daartoe, onder overleg ging van de stamkaart van het kind. bij den plaatselijken distributie- dienst worden ingeleverd, waar de bon op een verklaring wordt ge plakt met de vermelding: ..geldig voor 1200 gr. mandarijnen. OUDE MAN VAN RIJDENDE TRAM GEVALLEN EN GEDOOD. Zondag is op den Middenweg te Amsterdam een 74-jarige man van een rijdenden tramwagen gevallen, waardoor hij zoo zwaar werd ge wond. dat hij tijdens het vervoer naar het O. L. Vrouwegasthuis overleed. Geestig, afwisselend programma. Een uitstekend bezette Casinozaal heeft Nieuwjaarsdag kunnen genie ten van een zeer gevarieerd program ma. Een programma, dat zoowel Ha- waii-muziek, clowns, een vroolijke één-tcter, een Oostersch Melange act, een buikspreker en natuurlijk een conferencier bracht. En dit alles werd op bijzonder vlotte wijze opge diend. In de eerste plaats trad Jacques Verdy als conferencier op. Hij zong eenige aardige liedjes en wist het publiek, tusschen de verschillende nummers door, aangenaam bezig te houden. De 3 Kabé's lieten enkele ingewik kelde goochel toei en zien, waarin vooral het z.g. vuureten en een proeve van hypnotiseeren het publiek bijzonder voldeed. Ook hef optreden van een der Kabé's als slangen- mensch werd gewaardeerd. Het wekt nog steeds de verwondering, wan neer iemand zijn lichaam in de meest fantastitsche houdingen kan brengen. De „7 blauwe Hawaiians" waren goed. Zij hadden reeds eenige bekendheid door hun optreden voor de radio en hebben zeer zeker aan de verwachtigen van het publiek vol daan. Diverse bekende Hawai songs wer den gespeeld en op een zeer be schaafde en prettige wijze gebracht. Het applaus was van dien aard, dat een extra nummer moest worden ge geven. Geestig was het optreden van de Daniello's en de éénacter „Niotna en partner op de vroolijke boerderij"'. De origineele vondsten verwekten bij het publiek groote hilariteit. Een grappig nummer was Trixy, het wonderpaard, waarbij men heeft geschaterd van het lachen. Ook de buikspreker Clementmo was in zijn repertoire origineel en hoewel men hier nogal eens het op trede van een buikspreker heeft kunnen meemaken, wisten Clemen- tino mi Zoon toch weer iets nieuws te geven. En zoo is deze middag een prettige ontspanning geweest voor de velen, die in Casino aanwezig waren. Een ding moet ons echter van het hart. Herhaaldelijk is ons den laat- sten tijd opgevallen, dat er vaders en moeders zrjn, die hun kinderen van 2 en 3 jaar meenemen naar der gelijke amusements-programma's. En afgezien van het feit, dat deze kin deren zelf beter in hun bedje konden liggen dan in een vol bezettte Ca sinozaal vertoeven, is het zeer hin derlijk voor de artisten, zoowel als voor de bezoekers, om door kinder- gepraat en geschrei afgeleid te wor den. Wij zouden deze ouders in over weging willen geven hun kleuters thuis te laten. Th. Btjlsma. Naar wij vernemen, ligt het in de bedoeling binnenkort weder een Eenpans-maaltjjd te organiseeren. Zoo spoedig mogelijk zullen wij bijzonderheden omtrent plaats en tijd laten volgen. Maandagmorgen heeft een reizi ger, die met den Werftrein in Den Helder aankwam, zijn vulpen ver loren. Het voorwerp is terug te bekomen op het bureau van dit blad in de Koningstraat. Morgen in Den Helder. Morgen, 6 Januari, zal voor de eerste maal in dit jaar een collecte gehouden worden ten bate van „Win terhulp Nederland" en gaarne rich ten w(j hierbij het verzoek tot de burgerij spontaan te geven voor dit doel. Er is veel noodig om alle nooden te kunnen lenigen. Zooveel, dat het nieerendeel daarvan geen idee heeft. Als een ieder zich een offer getroost, dan kunnen al diegenen geholpen worden, die thans in zware zorgen van dag tot dag voortleven en feite lijk niet weten hoe zij de moeilijk heden moeten overwinnen. Geeft daarom morgen van datgene wat U bezit. Het zal U niet armer maken, doch vele duizenden in den lande wel rijker! Vergelijkend overzicht over de jaren 1941 en 1942. In 1942 werd in totaal ingelegd 1.557.183,06 (v. j. 1.018.741,85) en terugbetaald 1.311.639,99 (v. j. 1.283.498,54). Derhalve meer ingelegd dan terug betaald 245.543,07 (v. j. minder 264.756,69). In 1942 werden uitgegeven 869 nieuwe boekjes (v. j. 591) en werden ingetrokken 422 boekjes (v. j. 588). Het aantal in omloop zijnde boekjes aan het einde van 1942 bedroeg 12.932 (v. j. 12485). Het aan inleggers verschuldigde ka pitaal bedroeg eind 1942 na bijschrij ving der rente 2.688.729,76 (v. j. 2.381.077,92). ALKMAAR IV—HERMES I 2—6. Op het gezellig gelegen veld van de „Alkmaarsche" is Hermes er na een matig gespeelden wedstrijd in geslaagd volledig revanche te nemen voor het 1—1 gelijke spel van twee weken geleden. Er dient echter di rect aan te worden toegevoegd, dat deze uitslag buitengewoon geflat teerd is. Had de Alkmaarsche doel man kort achtereen niet twee groote blunders begaan, dan zou de uitslag vermoedelijk wederom niet ver van een gelijk spel af zijn ge weest. De wedstrijd. De eerste oogenblikken zijn voor de Alkmaarders er de Hermes- achterhoede moet alle zeilen bijzet ten om doelpunten te voorkomen. Langzamerhand begint Hermes wat op toeren te komen en er volgen enkele gevaarlijke schoten, die ech ter goed door den Alkmaarschen doelman worden gestopt. Eerst na ongeveer vijftien minuten spelen ontstaat het eerste Hermes- doelpunt na goed samenspel van het binnentrio, besloten met een hard schot van Blankers 10)Lang duurt deze weelde echter niet, want uit een prachtig genomen strafcorner scoort Alkmaar den gelijkmaker (1—1). Nog voor de rust weet v. d. Plas, die zijn laatsten wedstrijd speelde, na goed doorzetten zijn club weder om de leiding te geven (21). Zoo ging de rust in met een stand, waarbij nog van alles mogelijk was. Direct na de re t kwamen de Alk maarders weer goed opzetten. Ver schillende gevaarlijke momenten ont stonden voor het Hermes-doel, waar de anders zoo hechte achterhoede meermalen vreemd stond te schut teren. Slechts Tompot zorgde zoo nu en dan voor een flinke opruiming. Wanneer Bakker echter een on houdbaar schot met den voet uit het doel weet te halen, kost hem dit een strafbully. Deze wordt door den Alkmaarschen midvoor in een doel punt omgezet (22). Thans is de beurt weer aan Hermes en het is v. d. Haagen, die niet onverdienste lijk de midvoorplaats bezette, die met een goed schot Hermes weer aan de leiding hielp, (32). De Alkmaar ders waren echter niet van plant zich gewonnen te geven en een nieuwe serie gevaarlijke momenten ontstond voor den Hermes-doelmond. Een nieuwe strafcorner voor de Alkmaar ders werd door Broekhiuzen uitste kend gestopt. Op dit moment, waar bij ieder oogenblik de gelijkmaker kon volgen, was het v. d. Plas, die een fout van den doelman afstrafte en er 42 van maakte. Thans was hc'- pleit beslecht en als wederom v. d. Plas van een mistrappen van deu doelman gebruik maakt om er J 52 van te maken is de overwinning nog slechts een kwestie van tijd. Tenslotte is het v. d. Haagen, die met een waarlijk schitterend doel punt de kroon op het werk zet. Het zal ons benieuwen hoe de Alk maarders zich tegen CHC, het lei dende elftal in deze afdeeling, te weer zullen stellen, want daarvan hangt nog alles voor Hermes af. Cn.teAeMe.eAi De plaatselijk leider van het N.A.F. te Den Helder deelt mede, dat door hem is voorgesteld bij een bouwbe drijf te dezer sede als soc. voorman de heer C. Schutter. DS. DOORNBOS ERNSTIG ZIEK. Toen Ds. Doornbos, Ger. Pred. te Urk, één dezer dagen van de preek stoel kwam, werd hij plotseling in de consistoriekamer onwel. De ontboden geneesheer heeft hem tenminste voor een half jaar absplute rust voorgeschreven. Eiken Zondag moe ten nu voortaan ii de Ger. Kerk te Urk twee nieuwe predikanten voor gaan, daar de 2e beroepen predikant, Ds. Spijker van Ambt-Vollenhove, niet voor April te Urk wordt beves tigd. VERKIEZING OUDERLINGEN EN DIAKENEN. In de Chr. Ger. Kerk te Uurk wer den als ouderling gekozen: Jacob Bakker en Riekelt Hoefnagel. Tot diakenen: Sjoerd van den Berg en Cornelis Woord. URK, 2 Januari. Heden waren de vischprijzen: kar per 72 ct., snoekbaars 68 ct„ groote voorn 30 ct., kleine voorn 22 ct., alles per kg. WOENSDAG 6 JANUARI. Hilversum I. 415.5 m. 7.15 Het Meistersextet (gr.). 7.30 BNO: Nieuwsberichten. 7.40 Een vroolijke morgen groet (gr.). 8.30 BNO: Nieuwsberichten. 8.40 Wij brengen U heden.... 8.50 Marschen en walsen van groote componisten (gr.). (Van 9.309.37 Spiegel van den dag (opn.)). 10.00 Barnabas von Geczy en zijn orkest (gr.). 10.30 Arsenaal der apothekers, reportage. 10.45 Wim Ripken en ziln orkest. 11.30 Viool en piano. 12.00 Almanak.1 12.05 Dlck Willebrandts en zijn dansorkest. 12.45 BNO: Nieuwsberichten. 13.00 BNO: Actueele beschouwing. 13.10 Kamerorkest „Ars Nova et Antiqua" (opn.). 14.00 Bertus van Dinteren en zijn orkest en gramofoonmuziek. 15.00 Driekoningen. 15.15 Halfweg, gevarieerd programma. 16.45 BNO: Nieuwsberichten. 17.00 Pianovoordracht. 17.30 De Dictatrlce van Hollywood, luisterspel. 17.45 Amusementsorkest en soliste. 18.30 BNO: Nieuwsberichten. 18.40 Gerard van Krevelen en zijn orkest. 19.00 Wat niet in de krant staat. Vanaf 19.15 alleen voor de Radio- Centrale, dlë over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 Noord- en Zuid- Europa ontmoeten elkaar (gr.). 20.25 Kwin tetconcert (gr.). 21.00 Minder bekende werken van W. A. Mozart (gr. en opn.). 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22.00 Hora en Czardas (gr.). 22.2024.00 Met lied en dans (gr.), Hilversum II. 801.5 m. 7157.40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtend gymnastiek. 7.50 Sportnieuws. 8.00 Voor de rijpere Jeugd van het platteland. 8.15 Twee ouvertures (gr.). 8.30 BNO: Nieuwsberichten. 8.40 Walsen (gr.). 9.00 Allerhande (gr.). (Van 9.159.30 Voor de huisvrouw). 10.00 Gods dienstige uitzending. 10.40 Het Driekoningen feest in de muziek en de beeldende kunsten, voordracht met muziek. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Kinderkoor (opn.). 11.30 Orkest Rent! meester en gramofoonmuziek. 12.30 Flitsen uit het werk van den veearts op het platte land. 12.45 BNO: Nieuwsberichten. 13.00 Pro gramma-overzicht. 13.05 Gerard van Krevelen en zijn orkest, soliste en gramofoonmuziek. 14.00 Oodsdienstige uitzending. 14.30 Zang met pianobegeleiding en pianovoordracht. 15.30 Voor de vrouw. 15.45 Symphonisch middagconcert: Schumann-Sibellus (gr.). 16 45 BNO: Nieuwsberichten. 17.00 Filmmelodieën (gr.). 18.15 De heer K. Millart; waarnemend Hoofd der Afdeeling Cultureele Propaganda van het Departement van Volksvoorlichting en Kunsten spreekt over zijn werk. 18.30 Italiaansche operafragmenten (gr.). Vanaf 19.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 Marschmuziek (gr.). 19.30 Vreugde en Arbeid, gevarieerd programma. 19.45 BNO: Nieuwsberichten. 19.55 Vreugde en Arbeid! gevarieerd programma. 20.30 Accordeon- en vibrafoonsoli (gr.). 20.55 Vreugde en Arbeid, gevarieerd programma. 21.45 BNO: Nieuws- berichten. 22.00 BNO: Actueele beschouwing. 22.10 Avondwtjding. 22.20—24.00 Zie Hilver sum I. K

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 1