Betrekkelijke rust ié Noord-Afrika De moord te Lunteren DAGBLAD VOOR BUITENLAND Keuringen voor de Waffen-S.S. en jet Legioen WPf'ïS HL ï'-aBWfei»* Een trein vertrekt r- Verduister -n Stadsnieuws HELDERSCHE EDITIE DUITSCH WEERMACHTBERICHT Vijandelijke aanvallen op Welikije Luki afgeslagen Italiaansch Weermachtbericht Onthulling over de Gaulle De hooikist bewaart de warmte. Maakt er een nuttig gebruik van Geen klokken en toch klokgelui Onze boksers in actie 16.43 uur 09 Jan Zoo moet U de hooikist gebruiken RADIOPROGRAMMA UitK.N.V. Uit*. Mi]. Hollands Noorderkwartier. Redactie- en Admlnistratieboieaox: SCHAGEN: Laan 201. Tel 444 (2 lijnen. - DEN HELDER: Koniiu-str 78. Tel. 2345 (2 lijnen).ALKMAAR: Voordam 9. Tel. 3330. NOORD-HOLLAND Deze Courant verschijnt dagelijks Advertentie-tarief. Priis der gewone advertenties in deze Editie 11 ct. per m.m. Bij contract, binnen een jaar te ge bruiken belangrijke korting. Ta rieven v. de geh. opl. op aanvr. 87ste Jaargang. No. 11995 2 Pagina's. Hoofdredacteur: A. R. JONKER Alkmaar DONDERDAG 7 JANUARI 1943 VAN DE FRONTEN. Blijkens een ANP. bericht uit Berlun hebben de bolsjewisten bii hun aanvallen sterk te lijden onder de slechte weersgesteldheid. Er valt veel regen en sneeuw en telkens weer invallende vorst maakt het gevechtsterrein onbegaanbaar Gezegd kan worden, dat de groote afweerslag aan het Don-front nog «een beslissend stadium heeft be reikt. Te Stalingrad is eveneens geen verandering in den toestand gekomen: de bolsjewisten kunnen de stad slechts uit het Oosten be reiken. ïn de Kalmukkensteppe kan Slechts met kleine afdeelingen wor den geopereerd, de Duitsche troe pen bevinden zich nog steeds in het gebied aan den Terek De val van Welikije.Luki, welke door Moskou is bekend gemaakt wordt van Duitsche zijde pertinent gedementeerd. VERWARDE POLITIEKE TOE. STAND IJl NOORD-AFRIKA. Uit Stockholm wordt vernom,en, dat de politieke toestand in Noord- Afrika buitengewoon gecompliceerd is. De verschillende partijen voeren een strijd, niet alleen om de poli tieke beheersching van Noord Afri ka. doch uiteindelijk om de poli tieke beheersching van Frankrijk na den oorlog. Inmiddels heeft de Britsche minister in Noord-Afrika een bezoek gebracht aan generaal Giraud. terwijl de Gaulle over de zender Brazzaville een lijst heeft gepubliceerd van Franschen. die ..zooals Darlan van de aarde moeten verdwijnen". De gezant der Unie van Zuid Afrika heeft, volgens Reu ter. uiting gegeven aan zijn hoop, dat men zal kunnen komen tot een vorm van „Vereenigde Staten van Afrika." Overigens zijn de grond stoffen uit N. Afrika aangewezen voof export naar Engeland en naar de Ver. Staten. Het voorstel vaa. de Gaulle om in Noord Afrika een voorloopige regee ring op te richten, waarin alle sym pathie voor Vichy zou worden ge weerd. beschouwt men volgens de „New York Times" als een bron voor verdere verwarring. Men be twijfelt verder of .Giraud het zal aanvaarden, terwijl Washington niet in staat is den laatste een gedrags lijn op te dringen. MOEILIJKHEDEN VOOR ROOSEVELT. Naar United Press meldt, wordt verwacht, dat het congres, dat gis teren. 6 Januari, is bijeengekomen, meer zeggenschap in de Ameri- kaansche oorlogspolitiek voor zich zal opeischen en voorts, dat Roose- velt de uitgaven voor het op 1 Juli beginnende belastingjaar zal ramen op 100 milliard dollar. Men is er verder van overtuigd, dat Roosevelt volmachten zal vragen de douaneta rieven en de immigratiewetten bui ten werking te stellen, waar <jUt in het belang der oorlogvoering' ver antwoord is. In een voorbereidende vergade- - ring der republikeinen werden de richtsnoeren voor de oppositie te gen Roosevelt reeds vastgelegd. De partij zal een onderzoek verlangen naar het leen- en pachtprogramma. alsmede naar de uitgaven, die voor den oorlog niet van belang zijn. Aangezien de krachten, tegen de „New Deal" aanzienlijk in de meer derheid zijn. verwacht men. dat het nieuwe congres Roosevelt slechts zeer beperkte volmachten zal ver- leenen. Inmiddels zou. volgens de Britsche berichtendienst. Roosevelt de vorming van een bijzonder oor logskabinet overwegen, bestaande, uit een kleine commissie van zijn naaste raadgevers. ENGELANDS ECONOMISCHE POSITIE. Terwijl eenerzijds uit Londen wordt gemeld, dat verschillende goederen niet meer zonder export licentie mogen worden geëxpor teerd. maakte de woordvoeder van het ministerie van de voedselvoor ziening. volgens Reuter, melding van het feit. dat de voedselpositie in* Engeland in de komende zes maanden ..beslist niet beter zal worden.. Integendeel zi.in nieuwe beperkende maatregelen te ver wachten. DE VERLIEZEN DER AMERIKAANSCHE WEERMACHT Volgens Exchange Telegraph heeft het Amerikaansche ministerie van oorlog medegedeeld dat de totale verliezen der Amerikaansche weer- macht sedert het uitbreken van den oorlog 61.126 man bedragen. Vierentachtig )aar geleden, toen het eiland Schokland werd ontruimd, braken de eilandbewoner! hun buizea at en bouwden die voor een deel op in de Schokker buurt te Kampen. Het eiland Schokland bcttaat reeds lang niet meer en thans is ook deze laatste herinnering eraan gedoemd te verdwijnen. De Schokker buurt ral namelijk worden efgebroken VN P-TerpetTa-Pax m HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEHRER. 6 Jan. (DNB). Het opperbevel der weermacht maakt bekend: In het Dongebied duurden ook gisteren de zware afweergevechten met onverminderde kracht voort. Aanvallen der bolsjewieken werden onder zware verliezen voor den vij and afgesjagen. Een pantserdivisie schoot daarbij 31 tanks kapot. In tegenaanvallen vernielde een ge motoriseerd regiment grenadiers nog 25 bolsjewistische tanks en twee batterijen, benevens 22 pantseraf- weerkanonhen. Elders sloeg een Duitsche tegenaanval twee vijande lijke bataljons uiteen. Het luchtwa- pen bestreed het ravitailleerings- verkeer en" troepenconcentraties van den vijand. In den centralen sector van het front werd een vijandelijke formatie cavallerie tot den strijd gedwongen en vernietigd Vijandelijke aanvallen op het steunpunt Welikije Luki en ten Zuidoosten van het Ilmen- meer werden afgeslagen. Jacht vliegtuigen en afweergeschut schoten boven het centrale en het Noordelijke Oostfront 20 bolsjewistische vliegtuigen neer Installaties van de Moermansklijn zijn door Duitsche gevechtsvliegtui gen en jachtkruisers, des nachts ook het stationsterrein van Kandalaksja aangevallen. In Noord Afrika zijn slechts ge- vechtshandelingen van geringen omvang voorgekomen. In Tunis we- derzijdsche levendige verkennings activiteit. Het luchtwapen heeft een vijandelijk luchtsteunpunt. stellin gen afweergeschut en tankconcen traties aangevallen. In luchtgevech ten werd drie vliegtuigen neerge schoten. Een Duitsche duikboot heeft op de Noordelijke ijszee een ravitail- leeringsschip van 5000 brt. tot zin ken gebracht. FRANSCHE REGEERING WEER NAAR PARIJS? PARIJS. 6 Jan. (DNB). De voorzitter van den Parijschen ge meenteraad. Trochu. verklaarde te genover een journalist er van over tuigd te aijn. dat de regeering réeds ob den verjaardag van Pétain. 24 April naar Parijs zal zijn terugge keerd. VLEESCHDISTRIBUTIE IN DE VEREENIGDE STATEN. Uit Washington wordt gemeld, dat de vleeschdistributie. welke op 1 Febr. a.s. in de Ver. Staten zal worden ingevoerd, het normale vleeschverbruik met ongeveer 15 pet. zal verminderen. ROME. 6 Januari (Stefani) Het 956e communifué van het Italiaan- sche hoofdkwartier luidt: „Geen gebeurtenissen van betee- kenis in den sector van de Syrte. Aan het front in Tunesië levendige bedrijvigheid van verkenningspa trouilles aan weerskanten. Door Duitsche toestellen werden drie vliegtuigen neergeschoten. In het gevecht van 3 Januari, waarbij, zoo als reeds gemeld, gevangenen wer den gemaakt, zijn bovendien negen kanonnen, eenige machinegeweren en talrijke infanteriewapenen buit gemaakt en 39 motorvoertuigen ver nield. Onze bommenwerpers hebben met succes havens en opslagplaatsen van Algiers. Bougie en Philippeville aangevallen. Amerikaansche vlieg tuigen hebben een aanval gedaan op Keroean in Tunesië, er zijn vier dooden en zes gewonden onder de burgerbevolking. Tijdens een vlucht boven het Veesten der Middelland - sche Zee werd een watervliegtuig van onzen marine verkennings- dienst door twee Britsche jagers aangevallen, het slaagde er in beide na verwoede gevechten n?er te schieten, waarna het getroffen toe stel op zijn basis terugkeerde met een gewonde aan boord." PARIJS. 6 Januari (DNB). De Matin publiceert een verklaring van graaf de Mauduit. die zich oorspron keli.ik had aangesloten bij de Gaulle Hieruit blijkt, dat de Gaulle het Franscne imperium systematisch aan Engeland versjachert. Hij. Mauduit. was n.1. op de hoogte van een geheime overeenkomst tusschen de Gaulle en Churchill. waarbij de •Gaulle aan Engeland niet slechts zekere koloniën uitleverde, maar den Engelschen voor een beperkten tijd ook bepaalde deelen van de Fransche kust langs het Kanaal be reid is af te staan, welke zouden fungeeren als Engelsche belangen- zones. Uit een onderhoud van de Mau duit. met brigade generaal Shearer. den lateren propagandaleider voor het nabije Oosten, blijkt dat de emi- grantenregeering in Londen slechts werktuigen zijn van Engeland voor eigen expansieplannen. Graaf Mau duit zegt ten slotte, dat in Engeland de joden en vrijmetselaars vol strekt een leidende rol spelep en ook in het kamp van de Gaulle den doorslag geven. KATOEN ALS GRONDSTOF VOOR KRANTENPAPIER. MADRID. 6 Januari (ANP). De stijging van den locokatoenpriis te New York werd o.m. toegeschre ven aan de plannen voor het ge bruik van katoen als grondstof voor de vervaardiging van krantenpapier Nu op bevel der bezettende macht beslag is gelegd op luiklokken en klokkenspelen in den lande, dreigt ëen gemis te ontstaan, waarin kan worden voorzien. Het is namelijk zeer wel mogelijk het klokgelui te doen opnemen op gramofoonplaten. Door een eenvou dige pick-up-mstallatie kan men dit tijdens den kerkdienst doen weer klinken. Het effect verschilt in geen enkel opzicht van het gelui der klokken in den toren. Ten slotte bestaat nog (sporadisch) .gelegen heid tot aanschaffing van een ver sterkerinstallatie. die in den toren wordt aangebracht en het klokgelui ook in de open lucht doet hooren. Hiervoor dient men zich echter eerst te wenden tot de plaatselijke autoriteiten. Over de Luntersche moordzaak kunnen wij nog het volgende mede- deelen: Het slachtoffer, de 85-jarige al leenwonende A. Veenvliet, stond goed bekend. Hij was nog krachtig en fietste nog naar de nabij gelegen plaatsen Lunteren en Barneveld. V. stond niet bekend als iemand, die eenig bezit van beteekenis zou heb ben. Zijn hoofdbezit was een koe. Hij trad vriendelijk en gastvrij op jegens menschen die hem bezochten De naaste buurman was de heer Spelt, die dan ook den moord heeft ontdekt. Zondag tegen twaalven vond deze buurman het vreemd, dat hii V. nog niet gezien had en ook kwam het hem verdacht voor. dat de verduistering zich nog steeds be vond voot de ramen van V. Daar om stelde hij een nader onderzoek in. De achterdeur stond open en op zijn luid geroep werd geen ant woord gegeven. Verder gaande zag S. de klomp'en van V. naar gewoon te in de keuken staan. Doorloopende naar de kamer trof hij daar een ont stellend drama aan. waarop hii oogenblikkelijk terugkeerde om de politie te Lunteren te waarschuwen. Het lijk werd aangetroffen .bii de trap. De beenen waren tezamen ge bonden. de schedel was op meerde re plaatsen ingeslagen. Het SS-Ersatzkornmando deelt ons mede. dat vrijwilligers voor de Waffen-SS en het legioen zich op onderstaande data bij de genoemde adressen kunnen vervoegen, ten einde gekeurd te worden. Tevens wordt er de aandacht op gevestigd en wel speciaal voor hen. die er bezwaar tegen hebben hun dienst buiten Nederland te vervul len. dat thans de mogelijkheid be staat. om dienst te nemen in een speciaal wachtbataljon. De oplei ding vindt in Nederland plaats, ter wijl de inzet van dit bataljon ook in Nederland zal blijven. Tijdens de keuringen voor de Waffen-SS en het legioen kunnen zich ook diege nen melden, die tot de Germaan- sche-SS in Nederland willen toe- treden 7 Januari 1943 9.00 uur Zwolle Hotel Peters Markt: 15.00 uur As sen. Frieslandkazerne, vaart Zuid zijde; 8.1.43 9.00 u. Groningen. Con- cérthuis. Poelestraat: 14.00 uur Leeuwarden, huize Schaaf. Breed- straat; 9.1.43 9.00 uur Amsterdam, school. Iepenweg 13; 10.1.43 10.00 uur Utrecht. Wehrmachtheim. Ma- riaplaats; 11.1.43 10.00 uur Amers foort. Dienstgebouw. Leusderweg; 12.1.43 10.00 uur Den Haag. café den Hout. Bezuidenhoutscheweg. „ML* pSspiSI Bjj de vrijwilligers. ben verkenningstroep gaat goed uitgerust op weg, om contact met den vijand te zoeken SS PK Frttsch-O-H-P at Steeds weer wordt door de OKW- berichten de nadruk gelegd op de hevigs gevechten, welke «ich ten Zuidoosten van het Ilmcnmee» af spelen en waarbij d. Sovjets rwar. verliezen lijden. Onze foto van dezen sector toont een zwaren Ont werper bij het beschieten van bolsje wistische stellingen PK PospischiU-Sch-F-P m Het Heldersche station heeft sedert geruimen tijd niet over gebrek aan belangstelling te klagen. Het ia heel wat gewend... cL ;h gistermorgen, tua- achen 9 en 9.30 uur bereikte deze drukte weder eens een record-om vang. Vele honderden Nieuwediepers ver drongen zich om en bij de loketten en minstens evenveelwaren er om afacheid te nemen. Afscheid... Tvacuatie... Het was er gisteren van. Het eer ste contingent Jutters is naar elders vertrokken, naar het oosten des landa, alwaar zij voor den-duur van den oorlog bij andere landgenooten worden ondergebracht. Het was geen prettig afscheid, hcewel het merkwaardig was hoe gemoedelijk men over het algemeen reageerde op dit Vertrek. Het was geen afscheid met veel tranen. Na tuurlijk er waren eenieg oude men schen, die zich op het laatste oogen- blik niet goed konden houden, doch verreweg het meerendeel hield zich kranig en zoo was dit .fscheid nog niet eens zoo tragisch als men had verwacht. Er is heel wat organisatie-talent voor noodig geweest,'STéer deze trein vertrok. Vele weken lang ia daar ge zwoegd en geploeterd op het raad huis. Een geheel nieuwe afdeeling, de evacuatie regelend, ia gestart met waarschijnlijk een maximaal aantal „overuren"... Maar de zaak is voor elkaar ge komen en naar wij uit den mond van een prominentevacuatie-ambtenaar van elders mochten vernemen: de zaak sloot in Den Helder als een bus. Alle hulde bracht men aan de ge meentelijke ambtenaren voor het ge presteerde werk. Velen waren er die den vertrekken- den vaarwel riepen. Onder hen ont brak burgemeester Ritmeester niet, die zonder twijfel met bloedend hart zijn burgera zal hebben zien vertrek ken. Enkele hoogere evacuatie-amb tenaren ontbr„ï „n evenmin. Op het perron hoopte de bagage zich op. Blauwe ruiten zakken, kof fers, manden, kussensloopen, tas- achen... alles wat op. eenige moge lijke wijze ala emballage dienst kon doen had m-n Ve gaard, teneinde de meest waardev ille bezittingen mede te nemen. Het ging met denzelfden trein mee. Zoo vertrokken verscheidene hon derden inwoners van Den Helder naar een ander oord. Wij spraken enkelen en het bleek dat daar reeds menigmaal een brief wisseling bestaat tusschen den ge- evacueerde en de menschen waar men thuis zal komen. Daarbij bleek tevens, dat er reeds een schriftelijke band gelegd was, die van den vrien- delijkaten aard was. Laat ons hopen, dat de verstand houding beiderzijds goed moge zjjn. Tenslotte heeft niemand om deze evacuatie gevraagd en moet men het zóó zien, dat er van beide zijden een off->r gevraagd wordt. Een offer, dat men moet brengen, zonder al te veel geweeklaag, zonder te veel bezwaren en verwijten. Om half tien vertrok de trein. Dat was me een gezwaai van zak doeken en m 'tsen, van petten en andere voorwerpen, alsof men voor vele jaren vertrok. Wij hebben hoop, dat het toch zóó 1 ng niet zal duren. Anderen riepen en schreeuwden de achterblijvende", toe, en een heel enkele werd het, op dit moment, t e machtig en gaf de waterlanders den vrijen loop. ■">e trein trok voorbij... alle rui ten voorzien van genummerde kaartjes. Menschen voor die ruiten met eveneens nummertjes op de borst. i Op weg naar een ander deel van het vaderland. Wij, die blijven, wenschen hen veel sterkte, veel goeden moed en... een spoedig tot weerziens! Naar wij vernemen zal de plaatse lijke boksvereeniging „De Ring" deel nemen aan de nieuwelingenwedstrij den, die gehou '-n worden op 10 en 17 Januari a.s., in de groote zaal van „Krasnapolsky" te Amsterdam. K. de Wit komt uit in het num mer halfzwaargewicht, tdrwjjl J. Kuitems, K. Byl en 3. van Leeuwen in het middengewfcht zullen probee- reh iets te presteeren. 3. Rambach en A. Isakson hopen in het weiter- gewicht uit te komen. Onze boksers hebben zich op deze wedstrijden buitengewoon goed voor bereid en we mogen dan ook zeker op een of meer gunstige uitslagen rekenen. J.l. Maandagavond werd de laatste hand gelegd aan de training en hield men zich hoofdzakelijk met sparren^ e.d. bezig. Gezien de intensiviteit van de deelnemers en den goeden geest in de vereeniging onderling mogen we veronderstellen, dat bovengenoemde deelname mag leiden tot nog meer activiteit en misschien zelfs in de toekomst tot een of meer gunstige successen. WIE VERLOOR EEN WANT? Gisternyorgen is op het station alhier een bruin-grijze want gevon den. De eigenaar kan deze terugbe komen op het bureau van dit blad, Koningstraat. BURGERLIJKE STAND DEN HELDER van 30 Dec. 1942 t/m 5 Jan. 1943. Bevallen: M. VisserGoulooze, d.; P. SchooldermanMelkert, d.; M. A. M. OuwerkerkWijma, d.; C. van der GulikZwagerman, z.; L. A. J. GielenKoopman, d.; N. Triestde Vries, z.; N. J. Slikkerde Vlieger, d. Overleden: M. C. SnelLiedmeijer, v., 64 jaar; K. Hubbeling, m„ 83.jaar; R. Vervóort, m., 7 maanden; E. M. L. de Mari, v., 8 maanden. Gehuwd: C. Veen en A. J. d. Vliet. VERKEERSOVERTREDINGEN. De politie moest de laatste dagen verschillende bekeuringen opmaken wegens het overtreden van de ver keersregels. Zoo werd de Singel en het beruchte stukje Molenstraat weer in verkeerde richting bereden. Vele wielrijders en een bestuurder van een bespanning werden op de bon gezet wegens het rijden zonder licht of een verlichting, die niet aan de eischen voldeed. Ook wegens links ryden beliepen enkele personen een proces-verbaal. RIJWIELEN. De politie trof op het Koningsplein een onbeheerd rijwiel aan. Korten tijd later kwam de eigenaar op het Hoofd bureau opdagen om aangifte te doen van vermissing. Hij liep daarmede een proces-verbaal op, aangezien het nu eenmaal niet meer is toegestaan een fiets onbeheerc te laten staan. Een bewoonster van de Brouwer straat en een bewoner van de Meeu wenstraat vermissen hun fiets. KWAADAARDIG BEElST. Een bewoner van het Loopuijtpark te Julianadorp werd in het Tuindorp door een hond aangevallen. NIET OVER DEN SPOORWEG. Een persoon werd bekeurd wegens het loopen over het spooremplace- ment. 18.18 Maan Maan op vanavond om onder 9.19 13 Jan. E K. tot morgenochtend L.K. 21 Jan. Q AQ 5 Febr. V.M o.4" uur N.M. Ter besparing op brandstof, stroom of gas. De hooikist is een uitstekend mid del om te besparen op het brand- stoffenverbruik. op stroom of gas. maar men moet dan met kennis van zaken met dit nuttige huishou delijke voorwerp omgaan. In de eerste plaats dient men een pan met een goed sluitend deksel te gebrui ken en ervoor te zorgen, dat zij in de kist of mand past. Blijft er eeni ge ruimte over. dan vuile men deze op met proppen papier of houtwol. De pan moet voor minstens drie kwart gedeelte gevuld zijn. daar de inhoud anders teveel afkoelt. Voorts neme men minder Vocht dan voor een gewone bereiding noodig is. De spijzen dienea een zesde van den normalen kooktijd te worden vóór- gekookt en driemaal den gewonen kooktijd in de hooikist te worden gehouden. Gerechten met een langen kook tijd kunnen het beste na twee tot drie uur nog eens worden doorge kookt om ze daarna weer in de hooikist te plaatsen. Zóó voorkomt u overschrijding van Uw electriciteits- of gasrant- ONTHEFFING LUISTERBIJ. DRAGE. Zij. die ontheffing van de luister bijdrage 1943 willen vragen, moe ten in de maand, waarin de luister vergunningen van hun naamletter wordefi omgewisseld, aan het post kantoor een aanvraagformulier af halen en dat inzenden bij het ge meentebestuur van hun woonplaats In afwachting van de beslissing moeten de voor 1942 uitgereikte vriistellingsluistervergunningen niet worden omgewisseld.' Aangeslotenen op rijksradiocen- tralen ontvangen de aanvraagfor mulieren thuis. Nadere inlichtingen verstrekken de postkantoren en de kantoren der radiocentralen. De opgegraven strijdbijl SANTIAGO CHILE. 6 Jan. In den Chaco van Paraguay aan den Rio Timatranos woedt tusschen 2 Idianenstamrnen. de Chamacocos Mansos en de Chamacopos Bravos. een heftigen strijd. Aanleiding was een groote veediefstal, die werd ge pleegd door de Bravos op 1 Janu ari. Ook de aangrenzende stam der Tinnaru, die in het merengebied woont, is in de vijandelijkheden be trokken geraakt. De Mansos sticht ten brand in eenige dorpen der Bra vos. die van hun kant. om zich te wreken, de bronnen vergiftigen, waaruit de Mansos hun water haal den. Aan beide kanten vielen tal rijke slachtoffers. De Indianen vech ten met vergifdigde pijlen. Para- guaysche troepen zijn per vliegtuig naar het tooneel van den strijd ge bracht om de rust te herstellen. Ook missionarissen trachten den vrede te doen weerkeer en. VRIJDAG 8 JANUARI. Hilversum I. 415.5 m. 7.15 Salonorkest, een volksmuziekkwartet en een jeugdkoor (opn.). 7.30 BNO: Nieuwsbe richten. 7.40 Opgewekte melodietjes (gr.). 8.30 BNO:, Nieuwsberichten. 8.40 Wij brengen «iU heden.... 8.50 Walsencyclus A-Z (Slot) (gr.). (Van 9.309.37 Spiegel van den dag (opn.). 10.00 Orkest Willy Eberlé. 10.30 Nieuw gety, voordracht. 10.45 Orkest Willy Eberlé. *11.15 Zang, met pianobegeleiding en pianovoor dracht. 12.00 Almanak. 12.05 Omroep-Sym- phonie orkest (opn.). 12.45 BNO: Nieuwsbe richten. 13.00 Tussen de bedrijven, gevarieerd programma. 15.00 Klaar voor opname.... Draaien! gevarieerd filmprogramma. 17.50 Omroep-Harmonie orkest. 18.30 BNO: Nieuws berichten. 18.40 Sportrevue van de week. Van af 19.15 Alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschik ken. 19.15 Pianovoordracht. 19.50 Duitsche taalcursus. 20.15 Wij presenteeren U.... een cabaret-revue. 21.00 Zangers en zangeressen paradeeren (gr.). 21.45 BNO: Nieuwsberichten.* 22.00 Orgelspel (gr.). 22.20 Concert m.m.v. viool en pianosolisten (gr.). 23.1524.00 Op de maat (gr.). Hilversum II. 301.5 m. 7.157.40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtend gymnastiek. 7.50 Sportnieuws. 8.00 Reftortage- flitsen.over het boerenleven in het westen en noorden van Friesland. 8.15 Voor de binnen schippers. 8.30 BNO: Nieuwsberichten. 8.40 Piano en viool (gr.). 9.00 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 De Melodisten en soliste (opn.). 10.00 Godsdienstige uitzen ding. 10.30 Pianovoordracht (gr.). 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Omroep-Meisjeskoor (opn.). 11.30 Wiener Bohème orkest en het Schuricke Trio (gr.).) 11.55 Orgelspel, zang en de 10 Vroolijke Meisjes (opn.). 12.15 Streek- programma. 12.49-BNO: Nieuwsberichten. 13.00 Programma-overzicht. 13.05 Arnhemsche Or kestvereniging en solist. 14.00 Godsdienstige uitzending. 14.30 De Arnhemsche orkestver- eeniging en solist. 15.30 Voor de vrouw. 16.00 Sopraan en piano. 16.45 BNO: Nieuwsberich ten. 17.00 Voor de Jeugd. 17.30 Krontjong orkest van de Indische Club (gr.). 17.45 Spiegel vaA den dg en BNO: De Jordaner vertelt over sociale nooden. 18.00 Marsch- muziek (gr.). 18.15 Reportage. 18.30 Vaude ville-orkest en solisten. 19.00 BNO: Engelsche uitzending: Holland's political aspects. Voor de Radio-Centrales: Die 4 Richter's Gesang- Gitarristen (grj. Vanaf 19.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 Een Strijk orkest. 19.45 BNO: Nieuwsberichten. 19.55 Een Strijkorkest. 20.15 De wetenschap dient de menschheid, luisterspel. 20.45 Operafragmen ten (gr.). 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Actueele beschouwing. "22.10 Avond wijding. 22.20—24.00 Zie Hilverspn I.

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 1