SïllUD TEGEN OVERMACHT IN STUUD Keuringen «oor ile Waffen-SS en het Legioen De beteekenis van den 30sten lannuari r— Verduister DAGBLAD VOOR HELDER*CHE De afweerslag in het Oosten Stadsnieuws EDITIE 87ste Jaargang. No. 20011 DU1TSCH WEERMACHT BERICHT •Woronesj zonder strijd ontruimd Italiaansch Weerrqachtbericht Duitschlands totale oorlog Distributienieuws Weekkaarten en verkorte werkweekkaarten Leerzame berichten Nederlanders op Sumatra geïnterneerd Hermes wint met 2-1 Actie van Britsche torpedo-motorbooten Ongekende spanning LANGS DE VELDEN Uitgave: Dagblad voor Noord-Holland N.V. Alkmaar - Yoordam C 9. Redactie- en Administratiebureaux: Sebager editie: Schagen Laan 201. Tel. 444 (2 lijnen). Heldersche edi- mei Helder. Koningstraat 78 Tel. 2345 (2 lijnen). NOORD-HOLLAND Deze Courant verschijnt dagelijks Advertentie-tarief. Prijs der gewone advertenties in deze Editie 11 ct. oer m.m. Bii contract binnen een jaar te ge bruiken belangrijke korting. Ta rieven v. de geh. odi. od aanvr. 2 Pagina's. Hoofdredacteur: A. R. JONKER Alkmaar DINSDAG 26 JANUARI 1943 Plaatselijke activiteit in NootdrAftika HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEHRER. 25 Januari. Het op perbevel der weermacht maakt be- kend: De afweerslag in het Oosten gaat voort. Slechts in deelen van den Zuidelijken sector verzwakte de vij andelijke druk tijdelijk. In het Westen van den Kaukasus en in het Koebangebied heeft stroo- mende regen de jferechtsactiviteit benadeeld. Vrij zwakke aanvallen van de bolsjewieken stortten voor de linies- der Duitsche en Slowaak- sche troepen ineen. Tusschen Manytsj en Don be reikte de eigen tegenaanval tegen een taai strijdenden vijand de ge stelde doelen. In het Donefzgebied vielen de Sowjets od den Zuidelijken vleugel slechts met vrii zwakke strijdkrach ten aan. De aanvallen werden afge slagen. de eigen stellingen verbeterd Ter verkorting van het front werd het bruggehoofd Woronesj I systematisch en zonder vijande- I lijken druk ontruimd. 1 In den sector ten Zuiden van I den stad viel de vijand op een I breed front aan. werd echter I bloedig afgeslagen. Ten Zuiden van het Ladogameer mislukten overdag en des nachts sterke, door tanks gesteunde aan vallen van den vijand, deels in har de gevechten op korten afstand. InStalingrad hecht het zesde le ger in heldhaftigen en opofferenden strijd tegen een verpletterende overmacht onsterfelijken roem aan zijn vaandels. Formaties van de Roemeensche twintigste divisie in fanterie en eerste divisie cavallerie strijden met haar Duitsche kamera den tot het laatste en hebbèn in vollen omvang deel aan dezen roem. liit het Noord-Afrikaansche ge bied wordt slechts plaatselijke ge- vechtsaetiviteit gemeld. Eigen ach terhoede troepen hebben vijande lijke verkennir?Ssaanvallen afge slagen. Gevechtsvliegers hebben haven en vliegveld van Tobroek gebombardeerd. ROME, 25 Jan. Het 973ste com. muniqué van het Italiaansche hoofd kwartier luidt: In het Westen van Tripolita- nië beperkte bedrijvigheid tus schen voocjtitffeschoven afdee. lingen van den vijand en onze achterhoede. Onze bewegingen blijven zich op regelmatige wij ze on Krikkelen in de richting van een nieuw front. Formaties bommenwerpers heb ben de haven en het vliègveld van Tobroek krachtig bestookt en groote branden 'Veroorzaakt. Plaatselijke gevechten in ver scheidene streken van Tunesië ein digden in het voordeel der Spiltroe- pen. Een Spitfire werd door Duit sche jagers neergeschoten. Vijandelijke vliegtuigen lieten eenige bommen vallen aan den bui tenrand van Palermo en op Porto Empedocle. Uif Palermo wordt geen schade gemeld, terwijl te Porto Em pedocle eenige civiele gebouwen werden getroffen. Hier werden drie der aanvallende vliegtuigen neerge schoten. Twee onzer vliegtuigen zijn van hun operaties niet terugge in de Algerijnsche wateren heeft een duikboot onder bevel van lui tenant Ciacomo Scano een groot vijandelijk koopvaardijschip, dat in konvooi voer. met twee torpedo s getroffen en in den grond geboord. BERLIJN, 25 Jan. (D.N.B.) In jeen artikel „De tijd is Thans ger.o-. men", noodigt de „Völkische Be- obachter" de Duitsche burgerbevol kimg uit haar burgerlijk bestaan bij de wetten van de totale oor logsvoering aan 'te passen en een deel van de lasten, die thans door het front worden gedragen op haar schouders te nemen. Met t oog op de slagen, die 111 hel Oosten woeden en />p beslissingen als thans op het spel staan, verv'"1 het recht op een zoo vreedzaam mogelijk leven, dat het binnen land op het front voor had. Het blad wijst er verder op, dat in Engeland vrouwen de mannen aan het stu.ur van aUe auto s heb ben vervangen en op de scheeps werven helpen bil klinken en las sohen. Qpk in de Vereenigde Sta ten en rle Sowjet-Ume wordt de zweep van den totalen oorlog gezwaaid. Tegen de krachtsinspanning der vi.ianden de Illusie van ongestoorde vreedzaam beid bewaren zou daarom zelf .moord Steekenen. Veel begn^en van hardheid van den st J In de toekomst niet meer het pn vilege der soldaten blijven De oorlog wordt totaal en hetreft ons allen? Aldus de „Vólkischcr Beo- baohter". Alarm In de voorste linies bij Toropec. Bolsjewistisch geschut heeft de Duit sche veldsteliingen en grondbunkers onder vuur genomen. De inslagen liggen dicht bij de vooruitgeschoven Duitsche posten. Onmiddellijk wordt de geheele frontsector gealarmeerd, daar een aanval te verwachten Is SS PK Büschel-O H-P m Een heroïsche worsteling BERLIJN, 25 Jan. (DNB.)De militaire correspondent van het DNB schrijft, dat de. winterveld- tocht in het Oosten van dag tot dag in hevigheid toeneemt en dat geen andere macht ter wereld aan dezen reeds twee maanden durenden stormloop der bolsjewistische hor den zoo zou standhouden en terug slaan dan de Duitsche weermacht en de met haar verbonden contin genten. Hèt feit. dat tijdens dezen onge kend verbitterden slag de aan man schappen ?n materiaal verre supe rieure bolsjewistische divisies nu reeds sedert twee maanden haar terreinwinst stap voor stap moeten veroveren en wel met offers, die in geen verhouding staan tot de tot- dusver behaalde terreinwinsten, is het beste bewijs voor de bngebro- ken afweerkracht en voor het hooge peil van den strijdgeest der Duit sche en verbonden armeeën. Men verklaart hier. dat de wor- Het SS-Ersatzkommando deelt mede: vrijwilligers voor de Waffen- SS en het legioen kunnen zich op onderstaande data bij de genoemde adressen vervoegen, ten einde ge keurd te worden. Tevens wordt er de aandacht op ïevestigd. en wel voor hen, die er bezwaar tegen hebben hun dienst buiten Nederland te vervullen, dat thans de mogelijkheid bestaat, om dienst te nemen in een speciaal wachtbataljon. De opleiding vindt in Nederland plaats, terwijl de in. zet van dit bataljon ook in Neder, land zal blijven. Tijdens deze keuringen kunnen zich ook diegenen melden, die tot de Germaansche SS in Nederland fillen toetreden. 1.2/43 Rotterdam. 9 uur. Deut- sches Haus. Westzeedijk: 2.2.'43 Til burg 9 uur, Lange Schijstraat 66: 2 2 '43 Den Bosch. 15 uur. hotel Noord-Brabant. Markt 45; 3.2/43 Roermond. 9 uur. NSDAP. Swal- merstraat 61; 3.2/43 Venlp. 15 uur. Deutsches Haus. hoek Willemstraat; 4 2/43 Arnhem. 9 uur. Weverstraat 16B- 4.2/43 Hengelo. 15 uur. Deut sches Haus: 5.2/43 Zwolle 9 uur. hotel Peters. Markt: 5.2/43 Assen. 15 uur dienstgebouw. Vaart Zuid zijde: 6.2/43 Groningen. 9 uur Con certhuis. Poelestraat: 6.2.43 Leeu warden 14 uur. huize Schaaf. Breed straat: '7.2/43 Amsterdam. 9 uur. school Iepenweg 13: 8.2/43 Utrecht. 10 uur Mariapl. Wehrmachtsheim; 9.2/43 Amersfoort 10 uur dienstge bouw Leusderweg: 10.2.43 Den Haag. 9 uur. cafe den Hout. Bezui- denhóutscbeweg. steling om Stalingrad de vergelij king opdringt met den strijd van de Grieken in den pas van Thermo- pylae en den heldhaftigen strijd van de kadetten van Toledo in het Al- cazar. De omvang van de worsteling bij Stalingrad stemt overeen met den omvang van den strijd in het Oosten. Millioenen strijders staan aan dèt front, dat loopt van de Noor delijke IJszee tot aan de Zwarte Zee Overeenkomstig deze cij ververhou dingen nemen vele Duitsche troe pen deel aan de heroieke worsteling van Stalingrad. En toch is hun aan tal gering, wanneer men hen ver gelijkt met de overmacht van den aanvallenden vijand. Want nooit ia dezen-oorlog kwamen op een Duit- schen soldaat zooveel vijanden als hier. De materieele superioriteit van den viiand aan oorlogstuig is nog enorm. Wanneer de verdediging van de dagelijks nauwer wordende Duitsche stellingen zich desondanks tot nu toe heeft gehandhaafd1, dan geschiedt dit uit een dubbel bewust zijn. Op den ijzeren gevechtswil van de verdedigers van Stalingrad loopen nu al sinds vele weken de beste divisies van den yijand zich te pletter. De bolsjewistische aan- valskracht wordt hier op een wijze verspild, .bolsjewistische menschen en materiaal worden hier op een wijze gebonden, die voor de ove rige deelen van het oogelijke front van beslissende beteekenis is. Hoe de ongelijke strijd voor Sta lingrad ook moge afloopen. hij zal en hiervan., is men juist in Duitsche militaire kringen overtuigd het fanaal zijn voor de eindover winning. Pioniers slaan een bres SS PK Zwagers (Vrtjw. Leg. Ned.) OH-Pm UITREIKING NIEUWE DISTRI. BUTIEBESCHEIDEN. Op nader te bepalen tijdstippen tusschen 1 en 21 Febr. 1943 zullen de plaatselijke distributiediensten bonkaarten ..Voedingsmiddelen 3e periode 1943", nieuwe aardappel- kaarten en klantenkaarten voor groenten uitreiken. Er wordt onder scheid gemaakt tusschqn stad- en landkaarten. Zij. die geboren zijn tusschen 25 Jan. en 22 Febr. van dei jaren 1922. 1929 en 1939. moeten' hun inlegvellen ruilen, alvorens hun bonkaarten in ontvangst te nemen. De diensten zullen uitreiken: aan houders van een inlegvel K 1 of L 1 een bonk. K 113, twee aardap- pelk. en 1 klantenk. voor groente: aan houders van een inlegvel K2 of L2 een bonk. K 213. drie aardappelk. en 1 klantenk. voor groente: aan houders van een inlegvel K 3 of L 3 een bonk. K 313. twee aardappelk. en 1 klantenk. voor groente, aaii Uitsluitend op Zaterdag en Zondag verkrijgbaar. Teneinde de overstelpende druk- te aan de stationsloketten des Maan dagsmorgens zooveel mogelijk te verminderen, is bepaald, dat met ingang van Maandag 1 Februari a.s. weekkaarten en verkorte werk weekkaarten, waarvan de geldig heid op Maandag ingaat, uitsluitend worden afgegeven op den vooraf- gaanden Zaterdag of Zondag. Beperkt het gas- en electriciteits- vetbruik, het is uw eigen belang houders van een inlegvel K 4 of L 4 een bonk. K413; 1 aardappelk. en 1 klantenk. voor groente. Houders van L-inlegvellen ontvangen bo vendien een toeslagkaart voor aard appelen. Men kan de kaarten uitsluitend afhalen bij deri distributiedienst der gemeente, waar men in het bevol kingsregister is opgenomen. Een uit zondering kan slechts gemaakt wor den voor hen. bij wie ujt een ver klaring op de stamkaart; en op het inlegvel blijkt, dat zij tengevolge van oorlogsomstandigheden tijdelijk elders verblijven, en voor schippers, woonwagenbewoners, gedetacheer de marechaussee's. de vaste bevol king van kostscholen e.d. Bij de uitreiking van een bon kaart voor voedingsmiddelen en een klantenk. voor groente wordt het vakje Q5. bij de uitreiking van aardappelk. het vakje Q6 van de stamkaart afgekruist. Bovendien wordt de bon van het inlegvel ver wijderd. waarvan hetmummer over eenkomst met dat van de uitgereik te bonkaart voor voedingsmiddelen. Voorts zullen de diensten tegelijk met bovengenoemde kaarten bon nen voor zeep en toiletzeep voor kinderen uitreiken. Kinderen, gebo ren na 21 Febr. 1941. ontvangen 3 bonnen voor eenheidszeep. drie bonnen voor waschpoeder en drie bonnen voor toiletzeep. Kinderen geboren na 21 Febr.-1935. doch voor 22 Febr. 1941. ontvangen alleen drie bonnen voor eenheidstoiletzeep en drie bonnen voor waschpoeder. Bij uitreiking van deze kaarten wordt het vakje 08 van de stamkaart af gekruist. Men moet terstond bij pntvangst nagaan, of men alle bescheiden heeft ontvangen. Latere reclames worden niet in behandeling geno men. Een stoottroep zuivert een ruïne van den vijand SS PK Klerk fVrljw. Leg. Ned.) P ra 10 Jaar N.S.D.A.P. De Berlijnsche ANP-correspon- dent meldt: Hoewel in verband met de oor logsomstandigheden van een groot- scheepsche viering van het feit. dat tien jaar geleden de National Sozia- listische Deutsche Arbeiter Partei de macht in Duitschland aanvaard de. zal worden afgezien, wordt thans toch reeds in pers en radio de aan dacht op de beteekenis van den ko menden dertigsten Januari geves tigd. Men stelt hierbij vooral in het licht wat de regeering van het Der de Rijk in tien jaren op het gebied der hu.itenlandsche politiek en der binnenlandsche socialisatie "be reikt heeft. Wat voor den dertigsten Januari 1933 het leidende parool van de NSDAP was, namelijk de vernietiging van alle tegen Duitsch land gerichte bepalingen van het verdrag van Versailles. is na den dertigsten Januari 1933 verwezen lijkt. Het begon friet de invoering van den algemeenen dienstplicht, daarop volgde de herbezetting van het Rijnland, de aansluiting van Oostenrijk en het Sudetenland en de uitschakeling van Sjecho-Slowa- kiie. als ..doorn in het Duitsche li chaam". Naast al deze daden op buiten- landsch politiek, gebied, slaagde het nieuwe regiem 'er ook in den bin- nenlandschen opbouw, in versneld tempo te doen plaatsvinden. Een ge weldig werkverschaffingsprogram ma werd ten uitvoer gelegd, zoodat van de meer dan zes millioen werk- loozen. die Duitschland bii de machtsaanvaarding telde. slechts" vierhonderdduizend overblevep. Men wijst er voorts te Berlijn met nadruk op. dat de Fuehrer in de tien jaren van zijn regeering uitslui tend een zuiver Europeesche poli tiek heeft gedreven en zich steeds tegen de in het Oosten dreigende gevaren, met name tegen het bol sjewisme heeft gekeerd. Duitsch land. zoo zegt men. zal de Wes-t- Europeesche beschaving voor het bolsjewisme moeten redden. Gaat Duitschland onder, dan gaat geheel Europa onder. Zoo zal de komende tiende, dertigste Januari geheel in het teeken staan van den strijd te gen het bolsjewisme. BERLIJN, 25 Jan. (A.N.P.) De weerklank van bepaalde bladen, uit het neutrale Europeesche buitenland'' op de berichten van het Oostelijke front over den massalen aanval der bolsjewisten wordt te Berlijn met be langstelling waargenomen. Men con stateert hier, dat eerst deze demonstra tie der volledige grootte van het bols jewistische gevaar is noodig geweest om in vele couranten van Europa een beginnend inzicht te doen verwekken van datgene, waarvoor het nationaal socialisme al jaren lang waarschuwt. In de Wilhelmstrasse verklaart men, dat het goed is, wanneer vele kringen van het neutrale Europa eindelijk de grootte van. het bolsjewistische gevaar in zijn fuist afmeting beginnen in te zien. Wat thans te Stalingrad gebeurt is niet alleen een ongekend helden dom, doch ook een heldhaftige strijd voor Europa. Want iedere man die daar tot het laatste toe volhoudt, sterft niet alleen voor Duitschland, doch voor de redding van heel Europa. verklaring van mac arthur. Generaal Mac- Arthur heeft, naar de Britsche berichtendienst meldt, inzake de jongste gebeurtenissen in het Zuid westelijk deel van den Stillen Oceaan o.a. verklaard: „Het is thans duidelijk, dat ondanks de uitgestrekte geallieerde luchtver- kenning de Japanners N erin geslaagd zijn in de afgeloopèn drie maanden een boog te spannen, die zich als één scherm uitstrekt over de geallieerde steunpunten in het Zuidwestelijk deel van den Stillen Oceaan. Ridderkruisdrager Oberstleutnant Wulff slaat vanuit dt voorste stel lingen bet vijandelijk gebied gade PK Posptschil-PBZ-R-P ra De correspondent van de „National Ztg." (Essen) te Tokio, die op uitnoo- diging van de Japansche militaire over heid een vliegtocht heeft gemaakt door Oost-Azië, meldt dat alle Nederland- sche onderdanen, op Sumatra zijn ge ïnterneerd, zulks in tegenstelling met Java. Mannen en vrouwen verblijven in afzonderlijke kampen. Die Nederlan ders, die in oodracht van de Japansche autoriteiten bepaalde diensten verrich ten hebben een speciaal doorlaatbewijs en kunnen daarmee hun werk ongehin derd verrichten, 's Avonds moeten ze echter weer in het kamp zijn. De vroe gere Nederlandsche burgemeester van Medan, heeft bij het Japansche bestuur een adviseerende taak/De vernielingen hebben zich slechts tot militaire en economische werken beperkt. De samenwerking tusschen Jajfë'n- ners en inheemschen is vergemakke lijkt, aangezien de oorlog aan het dage- lijksche leven van de inheemsche be volking bijnag eheel is voorbijgegaan. De overneming der macht verliep van den.eersten dag af zonder wrijving, omdat de Japanners uitgewerkte be stuursplannen bij zich hadden, toen zij in Indië aan land gingen. Er hebben slechts weinig mutaties onder de in heemsche ambtenaren plaats gehad. Die Nederlanders, die zich onmiddellijk ter beschikking van het Japansche be stuur stelden, kregen verlof met hun gezinnen samen te wonen. MaanMaan op vanavond om onder 22.46 10-42 29 Jan UUT 12 Feb L.K tot morgenochtend E K 5 Febr. Q a, 20Feb. N M. ö.ol uur V M Zeven Britsche motortorpedobooten hebben, naarh et D.N.B. verneemt, in den nacht van Zaterdag op Zondag ge tracht bij Laervik aan de Noorsche kust sabotagetröepen aan land te zet ten. De Duitsche kustverdediging dwong in samenwerking met Duitsche patrouillevaartuigen de motortorpedo booten den steven te wenden. Als ge volg van het slechte zicht kon de Duit sche afweer eerst zijn successen niet waarnemen. Later bracht de verkun- ning uit de lucht aan het lichte dat slechts v-ijf Britsche motortoruedoboo- ten terugvoeren. Aangenomen kan dus worden, dat twee motortorpedobooten verloren zijn gegaan. VERHUIZING VAN HET DEPAR. TEMENT VAN BIJZONDERE ECO NOMISCHE ZAKEN NAAR AMSTERDAM. 's-Gravenhase. 23 Jan. In verband met verhuizing, zal het de partement voor bijzondere economi sche zakeh van 25 tot en met 28 Jan. gesloten zijn. Na laatstgenoem den datum zal het departement ge vestigd zijn te Amsterdam. Keizers gracht 666. We hebben Hermes revanche -zien nemen op den onverdienden nederlaag tegen C.H.C., in een wedstrijd, waarbij de spanning een hoogtepunt bereikte, en de 22 spelers ieder voor zicih hun uiter ste best hebben gedaan om in deze moeilijke omstandigheden de overwinning voor hun club te bewerkstelligen. Want moeilijk waren de omstan digheden, een hockeyveld wordt n.1. niet geboren en in dat opzicht was de Meeuwenstraat zeker een mislukking, hoe gezellig overigens dit veld ook gelegen is. De eerste helft was grootendeels voor C.H.C., die met een betere techniek al gauw een ^eldmeerderheid kreeg en dat overwicht feitelijk tot aan de rust behield. Toch waren de Hermes- uitvallen bijzonder gevaarlijk en het feit dat onze stadgenooten zelfs een strafbully kregen, .zegt al genoeg, welk gevaar er in zat. De achterhoede van Hermes weerde zich in deze periode heel goed en vooral Tompot bleek een back van groot formaat te zijn. Ook midhalf Verfaille was weer in uitstekende conditie en vooral zijn spelinzicht valt te loven. Opval lend goed was ook rechtshalf Koorn en naarmate de tijd ver streek, toonde hij zijn capaciteiten en tevens zijn geweldige ausdauer. In de voorhoede waren de vleu- gell het minst goed fen aangezien het binnen trio niet veel katis kreeg tegen de resolute backs, bleven de uitvallen voor de rust tot een minimum beperkt. Keeper Broekhuizen weerde zich ook goed Bij Castricum was de linksachter uitstekend, alsmede de rechtsbui ten, terwijl de overige spelers een betere techniek demonstreerden. In de tweede helft was Hermes al direct veel sterker en het was een lust de herboren Hermes-voorhoede aan het werk te zien, waar vooral nu Lastdrager pn Ottervanger zich deden gelden. Het publiek, dat in groote getale aanwezig was, moedigde flink aan en toen na 20 min spelen Koorn 'n bal hard naar voren speelde, was Lastdrager er snel bij om de score te openen. 1—0. De strijd werd nu nog heviger en Hermes speelde of alles er vah af hing. Toch zou C.H.C. gelijk maken en het was een fraai doelpunt, de rechtsbuiten flitste er door en via den midvoor was het 11. Noig 5 minuten waren te spelen, eerlijk gelegd gaven we niet veel meer voor een Hermes-overwin ning, maar Lastdrager dacht er anders over en handig dribbelde hij door de C.-verdediging heen, toch werd hij geremd en Koorn ving den hal op, keurig voor doel plaatste deze, waar Ottervanger klaar stqnd om de zege veilig te stellen en den weg nadr het kam pioenschap open te maken. ZÓNDAGAVOND. Daar waren we dan vanmiddag, na een lange pauze van terreinafkeurin gen, ongeveer allemaal weer present bij de ontmoeting HRCKW. Van de wedstrijd hadden we, gezien de prestaties van beide clubs, niet zoo veel verwachting. Maar je wilt toch niet ontbreken, voornamelijk nu we nog maar één veld over hebben en dit feitelijk het eenige punt is, waar wij sportmenschen elkaar eenmaal per week ontmoeten. Je hoort dan 's hoé 't staat met het oude Watervogels-terrein en wan neer ze nu eindelijk 's gaan voetballen op 't Bios-boys-veld. 't Schijnt met belde velden nu in orde te komen. Ja, daar was Krommenie vanmid dag de gast van HRC. Als je den stand op de competitielij st niet kent, kun je aan 't .spel van beide clubs zien, dat ze niet bovenaan hoor en en niet onderaan. 't Is er zoo'n beetje tusschen in en dat heeft nóóit veel bekoring. Een wedstrijd met wéinig aspect en weinig gegevefis voor de menschen, die zul len trachten hier in het district een technischen dag te houden. Laten we hopen, dat we het volgende week met de ontmoeting Helder—HFC beter treffen, paarvoor zijn dien dag vrij wel alle factoren aanwezig. In de eerste plaats ontvangt Helder dan de top-club. Maar wat meer zegt, een vereeniging die haar clubvlag in eiken j wedstryd hooghoudt en een goeden naam verkiest boven een overwin ning. U herinnert zich natuurlijk nog wei den prachtigen wedstrijd van vorig jaar. De mooiste ontmoeting van het seizoen. Ik ben er van over tuigd, dat we aanstaanden Zondag opnieuw iets bijzonders zullen zien. Najnelijk een overwinning van Helder op de club, die de eerste plaats in alle opzichten verdient. Ongetwijfeld zullen de mannen van Dr. Spoelder hier een uitstekenden indruk achter laten en natuurlijk moeten wij ze dan ook het beste geven, dat wjj kunnen geven. Zoowel op het gebied van de sportieve prestatie, als op dat van de sportieve houding. U hoorde zeker ook al van de fraaie overwinning van Hermes. Daar zit nog wel muziek in geloof ik, 't is nog niet goed te hooren of dat kam pioensklanken zijn, maar dat wordt de eerstvolgende weken wel duide lijker. En dan hebben we aanstaanden Vrijdag het huwelijk van-den man, wiens grootste genoegen het is, in samenwerking met anderen, ons van tijd tot tijd eenige uren van gezonde ontspanning te brengen. De Heider- speler Borgerding. Vit ervaring weten we, hoe hij moeilijkheden in het vereenigings- leven weet aan te pakken. Dat het hem gegeven moge zijn in de huwe lijksboot met evenveel succes werk zaam te zijn, 't zij hem en z'n vrouw gaarne en van harte toegewenscht door Toean Tik-Tik.

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 2