extra zeep Adelaar-Zeepfabrieken De rede van Mussert Keuringen veer ie Weffws-SS en het Legioen RADIOPROGRAMMA De proclamatie van den Führer (Vervolg van pag. l). Ik heb derhalve reeds op 3o Ja nuari 1942 uitgesproken, dat ieder zwakkeling overwinningen ver mag te dragen, terwijl het lot met zi;n slagen eerst den sterke be proeft. Reeds in den algeloopen winter juichen in de plutocratieën de joodsche leiders over de in hun oogen onvermijdelijke ineenstor ting vgfa de Duitsche weermacht. Het is anders uitgekomen. Zij mo gen in dezen winter weer hetzelfde hopen. Zij zullen weer beleven dat de kracht van de nationaal-socia- listische idee sterker is dan hun verlangen. Zij zal dit volk, hoe lan per de oorion duurt, des te meer samenvatten, met haar geloof ver vullen'en daarvoor n prestaties opvoeren. Zij zal ieder manen tot vervulling van zijn plicht .en zij zal ieder vernietigen, die tracht zich aan zijn plichten te onttrekken. Zij zal dezen strijd zoo lang voeren tof als duidelijk resultaat een nieu we dertigste Januari komt, n.1.: de ondubbelzinnige overwinning. DANKBAARHEID. Wanneef ik op^den dag van he den, terugblikkende, de resultaten der prestaties van den vrede in de achter ons liggende tien jaren overdenk, bevangt mij het gevoel van diepste dankbaarheid jegens al degenen, die als medestrijders en medevormers aan dit werk een zoo rijk en beslissend aandeel heb- hejg Niet minder echter ook moet ik dank zeggen aan de millioenen Duitsche mannen en vrouwen, die in de fabrieken en kantoren, op de hoerenhofsteden, aan al de ontel bare instellingen van ons particu liere en staatsleven hun' vlijt en hun bekwaamheid "ter beschikking hebben gesteld. Sedert don eersten September 1939 komt deze dank echter in de eerste plaats, toe aan onze soldaten, den maarschalken, admiraals, generaals en officieren, in het bijzonder echter aan de honderdduizenden en millfoènen onbekende lagere leiders én solda ten, wat ons leger, onze marine en ons luchtwapen aan trotsche da den van roem hebben volbracht, zal door lauweren van hét onver gankelijke omkranst de geschiede nis ingaan. Wat de onbekende gre nadier heeft mpeten dragen, kun nen heden en toekomst wel nauwe lijke afmeten. Te beginnen hij het hooge Noorden tot aan de Afri- kaansche woestijn, van den Atlan- tischen Ocehan tot in de verten van het Oosten, yan de Egeische zee tot Stalingrad weerklinkt een heldenlied, dat duizenden jaren zal overleven. Dat het vaderland evpn waardig blijft aan deze unieke en juist in de huidige dagen zoo moeilijke daden, is pen gebod van zijn eer. Wanneer het tot dusver re in stad en land zijn geweldige bijdrage leverde ter uitvoering van dezen strijd moet de totale'arbeid der natie nu nog opgevoerd wor den. De heldenstrijd van onze solda ten aan de Wolga moet voor ieder een vermaning zijn om het uiter ste te doen voor den strijd om de vrijheid van Duitschland en de toekomst van ons volk en daarme de in verdere beteekenis voor bet behoud van ons gehecle contin- nent. De nationaal-socialistische partij echter heeft de plicht om, evenals haar leden in alle wapen- deelcn onzer weermacht in voor beeldige dapperheid onderling te wedijveren, ook de leidster van het vaderland te zien. Het was de wil van onze vijanden om vreedzame steden en dorpen met de middelen der wreede vernietiging te bedrei gen. Het is echter reeds thans bewezen, dat zij slechts huizen of menschen vernietigen, maar den geest niet breken, doch slechts vermogen te sterken. Wat bij den aanvang van de zen'oorlog aan vele Duitsche mannen en vrouwen nog onbe kend was, is hun thans duide lijk geworden: de strijd, dien ons eenzelfde vijand als een in 1914 opgedrongen hébben, be slist over het zijn 'of de vernie tiging van ons volk. De al machtige zal de rechtvaardige rechter zijn. Onze taak echter is het onze plicht zoo te doen, dat wij voor hem als voor den schep per aller werelden naar de door hem gegeven wet den strijd om het leven vermogen te bestaan, dat wij zonder ooit te versagen, geen leven sparen en geen arbeid schuwen om het leven van ons volk voorde toekomst te behouden. Dan zal in dezen strijd eens het groote oogenblik komen, waarop ons volk bevrijd zal zijn van den vijand van buiten. Uit de offers der dooden en de ruines onzer steden en dorpen zal dan een nieuw leven opbloeien, om den staat verder te vormen, waaraan wij gelooven, waarvoor wij strijden en arbeiden: den Ger- maanschen staat der Duitsche na tie, als eeuwig en gelijk vaderland van alle mannen en vrouwen van ons volk: het nationaal-êocialisti- sche groot Duitsche rijk. Daarin echter zal dan voor alle tijden die kracht aanwezig zijn, die noodig is, om ook in de toekomst de Europeesche volkerenfamilie te be schermen tegenover de gevaren van het Oosten. Het groot-Duitsche rijk en de daarmede verbonden naties zullen zich hoven 'dien echter ook nog die leefruimten gemeenschap pelijk moeten verzekereq, die voor het behoud van het materieele be staan dezer volkeren onontbeerlijk zijn. Hoofdkwartier, 30 Jan. 1043. w.g. ADOLF HITLER (Vervolg van pag. 1). De consequenties der ge schiedenis. Wij weten nu, dat dit noodzake lijk was voor de gebeurtenissen die in onzen tijd plaats vinden. Wij we ten nu, dat het een consequentie is van 1789, dat het communisme de macht in Rusland kreeg. Dat is het eerste en het belangrijkste'van den oorlog van 19141918, het jaar 1917 toen de macht in handen kwam van het communisme in Rusland. Wij weten als punt twee, dat de Angelsaksen, de joden en de kapitalisten zich vereenigden in den volkenbond van Gcnéve om daar een tweede machtscentrum te vormen wij weten nu dat Midden- Europa gedoemd leek te zijn tot machteloosheid. Het Duitsche en het Italiaansche volk, het hart van Europa, scheen tot machteloosheid gedoemd en wanneer straks de eindstrijd zou komen tusschen hpt kapitalisme en het communisme, zou zeker het communisme gewon nen hebben. Dit zou gebeurd zijn indien er niet een derde macht op gestaan was, juist'daar waar men dacht dat geen kracht meer aan-f tijd van 1933 tot 1939 heeft Adolf land, den eerbied voor den arbeid en dat alles overkoepeld door gods vertrouwen en den wil tot offeren en dienen, den wil zich te geven voor het volk. En dat, mijne kameraden, is de verdienste van Adolf Hitier en zijn oude getrouwe bruin- hemden, die in die eerste jaren 1919 tot 1923 om hem heen stonden, dat zij begonnen zijn, den moed hadden om alles te trotseeren en het geloof had den om tegen alles in door te gaan om het bolsjewisme te vernietigen in het hart van Europa% De vernietiging van het bolsjewisme, dat is de eer ste grootste daad geweest. Het heeft veertien harde strijdjaren geduurd van 1919 tot 1933. Het waren 14 jaren van doorloo penden strijd ter vernietiging van het bolsjewisme in het hart van Europa. En toen dat gebeurd was, kwam het tweede bedrijf van het groote drama van wereldhistorische be teekenis, waarvan wij getuige zijn en waaraan wij medewerken. Toen kwam van 1933 tot 1939 de voorbe reiding, een koortsachtig maar vastberaden en doelbewust zich gereedmaken tot afweer van wat komln moestt de stormloop der reactionnairen en de stormloop van het communisme. En in dien wezig was. -Daar ontstond het en daar sloeg het als een vlam uit den bodem: het nationaal-socialisme en het fascisme. Wanneer wij terug gaan naar 1919, dan zien wij hoe ook Italië bijna in de macht van het bolsjewisme was en wij zien hoe Mussolini met zijn zwarthem- den Italië redt. Wij weten ook dat het communisme .toen ook reeds stond in Wezel in Duitschland, h'et geen door velen hier vergeten wordt En nu zegt de democratie vol trots,, ja, maar de democratie heeft het communisme in Duitsch land toch maar tegengehouden! En dan zeggen wij:: ja, het heeft het tijdelijk tegengehouden, maar zou reeds lang den strijd verloren heb ben indien in de plaats van die de mocratie niet het nationaal-socia lisme getreden was, de eenige macht' die het comfriunisme kan tegenhouden, omdat het zelf op bouwt. De roeping van het natio naal-socialisme. Men kan niet alleen met negalie- visme iets tegenhouden. Men moet iets beters in de plaats daarvan stellen en (lat doet het nationaal- socialisme, 'die ons wedergeeft de liefde voor eigen volk en vader- Hitler het klaargespeeld om alle Duitschers te vereenigen in een rijk volgens de beginselen van het nationaal-socialisme, het groot Duitsche rijk en daarnaast, daar mede vast verbonden, het verhond van Mussolini en zijn zwarthem- dön, het «fascisme. Het was ook in .dezen tijd, in 1935, dat wij hier in den Haag ongevraagd en ongewe ten toetraden tot dat groote ver bond van Europa, dat eens zal om vatten alle nationaal-socialisten en fascisten, die begrijpen dat het continent van Europa ons aller vaderland is. In 1936 stonden wij hier, dan in Den Haag en wij hebben ons hier bij aangesloten. Het was in dien tijd, dat ik voor het eerst een on derhoud mocht hebben met den Führer. Wij bleken te zijn een van geest en nooit vergeet ik dat onderhoud. En dan komt het derde bedrijf dat begon in 1939, 't bedrijf om er voor zorg te dragen dat het com munisme en het Amerikanisme Europa niet zonden verpletteren Dit is liet hoogtepunt van het groote drama van dezen tijd. Wij spreken allen dit jaar over het communisme in Rusland, maar wij vergeten een ding. Rusland is nie* zoo iets als Mexico. Rusland is een continent, grooter, veel groo- ter dan Europa en het eerste con tinent dat onder „einheitlicher Fuehrung" is gekomen en jaren lang van 1917 "fff maar een doel had, de overhecrsching van het communisme óver dat continent en over de gansche wereld. Die afweer is het grootste, wat in dezen tijd bestaat. De afweer en vernietiging van het enorme communistische gevaar is de historische roeping, die de Fuehrer met Mussolini niet alleen volvoert voor het Duitsche en Italiaansche volk, maar voor alle volkeren <van Europa, voor gansch Europa. Wij staan nu, mijne kamera den, temidden van dien strijd. En eigenlijk moest het toch zoo zijn, dat alle volkeren van Europa daarin ten volle zouden meeleven, niaar dat doen zij nog niet, omdat zij verblind zijn en het niet kun nen zien. Maar wel kunnen en moeten het zien alle nationaal- socialisten en fascisten. Zij doen dit dan ook. En hetzelfde doen wij dan ook wanneer 't moei lijk is. Het is gemakkelijk om het te zijn, wanneer het een voudig is, maar van ons wordt verwacht als kern der natie, als drijvend element in de vol keren, dat wij het ten volle be- grh'ien en dat wij ons ten volle inzetten en dat wij ons onder geen bedin™ onder welke voor waarde dam ook, wankelmoedi" zouden toonen of schijnen of nog minder zijn. Onze gedachten zijn daar, Waar de strijd op het heftigst is. En mij ne Duijsche kameraden, tot u zeg ik. toen eens de „Bismarck"' strij dend onderging, hebben wij 't ge voeld alsof het een oorlogsschip- van ons was en nir' Stalingrad ber dreigd is zeggen wij Nederlandsche kameraden tot u: Het zijn onze ka meraden, die daar zijn en wij staan met alles hij hen. Kamera den het is moeilijk voor ons naar de top van een borg te klimmen. Wanneer wij bewoners van de la ge landen een berg in de verte zien, dan-lijkt 't van beneden af zoo gemakkelijk om naar de fop te komen. Het eers(e gedeelte is ook niet moeilijk. Maar men klimt hooger en hooger en eiken keer denken wij dat wij bij het steilste gedeelte zijn. Maar dan plotseling komt er echter weer een stuk dat nog steiler is. Tenslotte is er erh ter den top en dan is het bereikt Geen nationaajsocialist desespe- reert echter. r ENDE DESEPEREERT NIET Wij herinneren ons de woorden van J. P. Coen eens te Batavia ge Rn rok en toen hij daar voor enorme moeilijkheden stond. Toen sprak bi?: „Ende desespereert niet", wan- |inrm Tlint. O k wij Nederiandscho nationaal- socialisten zijn in den loop der ja ren hard geworden. Onze strijd was zwaar. Wij waren eens in 1939 en in 1940 met 35.000 man te midden van 9 millioen gelijk een beleger de vestig. Wij hebben niet gewan keld in dit derde bedrijf bij het be vechten van het communisme en het Amerikanisme. Dit derde be drijf, waarin wij nu--staan, ook dat komt eens tot een einde. En dan komt het vierde bedrijf, de recht vaardige ordening van Europa. Men kan van den man, die het dic taat van Versailles heeft bestre den, jaar in jaar uit, niet verwach ten, dat hij dit dictaat zal vervan gen door een dictaat van Potsdam. De mogelijkheid tot ontplooiing van de volkeren van Europa zal gegeven worden, ieder volk naar eigen aard, in al hun verscheiden heid overkoepeld door deze groote gedachte: „Samen zijn wij Euro peanen. Samen is Noord-Europa Germaansch". Eens zal de zon weer rijzen. En eerst dan, wanneer dit geschied is, dan komt het laat ste, het vijfde bedrijf. Dan gaat de zon weer op boven Europa, het Europa van het nationaal- socialisme en 'het fascisme, waarin geluk zal zijn en de mogelijkheid tot leven en voor spoed voor honderden millioe nen, die Europa telt. Ziedaar het drama in vijf be drijven, de wereldgeschiedenis die gemaakt wordt nu in onzen tijd. Wij weten nu precies, dat wij staan in het>,midden van het derde bedrijf. Wij desespe- reeren niet, maar worden inte- dendeei gedragen door vertrou wen en door geloof. En wij willen heden" in deze groote bijeenkomst, die overvol is, getuigen daarvan, getuigen tan ons onwrikbaar vertrouwen in de toekomst en zoo op deze wijze wil len wij herdenken den dag, dat voor 10 jaar de Führer de regee ring aanvaardde in het toenmalige Duitsche rijk. Dit inzicht in hel groote gëheuren van dezen tijd doet ons sterk staan en het legt ons zware Verplichtingen op van man tot man, van partij tot partij en van volk tot volk. Het legt ons de verplichting op dat wij Nederlandsche nationaal- socialisten zullen zijn goede Ne derlanders met een zee Van liefde voor volk en vaderland en het legt u, mijne Duitsche kameraden de verplichting op, dat gij ?ult zijn gum en sterke Duitschers, even- ens met een groote liefde voor uw land. Zoo zullen wij dan staan als goede Germanen en als goede Eu ropeanen. Het nieuwe Europa kan alleen .opgebouwd worden' door mannen met karakter, mannen die zjch inzetten voor hun volk en voor het groote geheel. Zoo zij on ze verhouding van man tot man, N.S.D.A.P. EN N.S.B En dan de verhouding van par tij tot partij, van NSDAP tot NSB. Gij, mijn Duitsche kameraden, ver wacht terecht van ons Nederland sche nationaal-socialisten begrip voor den geweldigen strijd van, de NSDAP vanaf het jaar 1919 en ook gedurende de jaren van 1919 tot 1931, toen wij nog niet in het touw waren Gij verwacht van ons, dat wij zien, welke groote offers het Duitsche volk gebracht heeft nu al bijkans 30 jaar. Reeds in 1914 is dat begonnen en sindsdien is het een en al offer geweest tot op den huidigen dag. Gij hebt het recht, mijne Duitsche kameraden, dat van ons te verwachten, en gij die de NSDAP, onze oudere zuster, ver tegenwoordigt. En wij Nederlandsche nationaal- socialisten, wij verwachten van u, mijne Duitsche kameraden, dat gij ook de NSB ziet als een jongere zuster. Van 1931 staan wij hier en waarlijk, de strijd in deze lage lan den bij de zee was niet eenvoudig. Toen de wereld gezien had, dat Adolf Hitier in 1933 niet alleen de macht had gekregen, maar ook deed wat in zijn program staat en dat het dus uit zou zijn met andere partijen en met de democratie, heb ben zij overal door de gansche we reld gezegd; „Wat daar in Duitsch land gebeurt, kan maar eenmaal gebeuren. Dat gebeurt niet in an dere landen en niet in Nederland." Tenslotte zeide men: „De democra tie is alleen maar voor de democra ten en niet voor de nationaal-socia listen". Toen kwam de terreur, die wij jarenlang hebben meegemaakï en waar wij doorheen moesten. Wij nationaal-socialisten hebhjyi ons karakter bewaard en wij hebben het nationaal-socialisme toch uit gedragen, totdat er zelfs 4000 ka meradén in Ncderiandscïi-Indië stonden. Dat is het verste punt, waar het nationaal-socialisme ooit is doorgedrongen. Ons Nederland sche karakter verplicht ons zuiver te zijn. Onze taak is het, het Neder landsche volk te winnen voor het nationaal-socialisme. Het we der zij dsche respect van partij tot par tij uit zich in dezen tijd, ook nu in deze zaal. Ik behoef maar rond te zien en daar zie ik Duitsche en Ne derlandsche kameraden broederlijk vereenigd. Dit respect komt ook tot uiting wanneer wij elkander be groeten, wanneer wij hen groeten met „Heil Hitier" en zij ons groe ten met „Hou Zee". Wij vzijn broe ders en zusters en wij staan en val-s Ion met elkander. Ik wil hier op dit oogenblik dank brengen aan alle leden van de NSDAP, die in deze jaren de banden van innerlij ke vriendschap hebben verstevigd en dia er altijd op uit waren om te doen zien, dat wij bij elkaar hooren te staan, omdat wij staan en vallen met elkander. Het wederzijdsch„ vertrouwen is het fundament waar op wij samen staan, want wij wil len een voorbeeld zijn voor het nieuwe Europa. Hoe kunnen wij praten over het nieüwe Europa', indien wij niet eens samen zouden kunnen werken in dit nieüwe Eu ropa en wanneer'nationaal-socia listen en .fascisten niet eens samen zou kunnen gaan? Wat moet dan van het nieuwe Europa tere.cht ko men? Daarom is het goed dat onze verhouding is zooals zij is: geba seerd op vvederzijdsch vertrouwen. En ten slotte op onze verplichtin gen van volk tot volk. Wij Nederlanders, moeten begrip hebben voor alles wat het Duit sche volk doorgemaakt heeft se dert 1914, voor hun strijd, hun nederlaag, hun opkomst, hun groot-worden en hun heroische da den van heden. Ook Nederland bracht zijn offers. Van den kant der Duitschers ver wacht ik, mijne kameraden, dat zij de enorme offers zullen zien, die liet Nederlandsche volk in de zen tijd brengt. Ik zeg niet, dat het ze vrijwillig brengt, maar die offers worden gebracht in dezen tijd. Als gij, die lang hier zijl of die pas na Mei 1940 hier gekomen zijt, wilt weien hoeveel offers ge bracht worden, vergelijk dan Den Haag\ van Januari 1940 met dat van Januari 1943 en gij zult begrij pen wat het Nederlandsche volk in dezen tijd geofferd heeft. Dan hebben wij onzen vrijwilligen in zet met duizenden daarnaast en die honderdduizenden die werken in de oorlogsindustrie. En honderd duizenden staan daar buiten en doen daar hun werk in uw vader land. Laten wij hier echter niet verder op ingaan. Wanneer gij maar weet en beseft, dat het Ne derlandsche volk voor dezen ge- meenschappelijken grooten. oorlog zeer groote offers brengt, zelfs dan wanneer men nog niet eens denkt aan Indië. Maar kameraden, wat wij nimemr zullen afstaan is onze eieren aard, ons karakter en ons zelfrespect, want dan zonden wij geen nationaal-socialisten zijn. Zoo iets vraagt dan oqfc geen nationaal- socialist van e#i anderen nati.o- n aal-socialist. Gij ziet dikwijls Ne- dffVladers om u heen. die voor deze dineren geen begrip hebben en die in deze jaren der bezetting de eer dér natie aantasten en zijn eigen schappen probecren te verkwanse len. Bij onze vrijwilligers. Een onzet mannen aan het front SS PK Kemps-O H-P m Het SS Ersatzkommando deelt mede: vrijwilligers voor de Waffen- SS en het legioen kunnen zich op onderstaande data bij de genoemde adressen vervoegen, ten einde ge keurd te worden. Tevens wordt er de aandacht op gevestigd, en wel voor hen, die er bezwaar tegen hebben hun dienst buiten Nederland te veryullen. dat thans de mogelijkheid bestaat, om dienst te nemen in een speciaal wachtbataljon. De opleiding vindt in Nederland plaats, terwijl de in- zet van dit bataljon ook in Neder, land zal blijven. Tijdens deze keuringen kunnen zich óok diegenen melden, die tot de Germaansche SS in Nederland willen toetreden. 1.2.'43 Rotterdam. 9 uur. Deut- sches Haus. Westzeedijk; 2.2.'43 Til burg. 9 êfcr Lange Schij straat 66; 2,2.'43 Den Bosch. 15 uur. hotel Noord-Brabant. Markt 45: 3.2.'43 Roermbnd. 9 uur. NSDAP. Swal- merstraat 61: 3.2.'43 Venlo. 15 uur. Deutsches Haus hoek Willemstraat: 4.2.'43 Arnhem. 9 uur. Weverstraat 16B; 4.2.'43 Hengelo. 15 uur Deut sches Haus: 5.2.'43 Zwolle. 9 uur hotel Peters. Markt: 5.2.'43 Assen. 15 uur. dienstgebouw. Vaart Zuid zijde; 6.2.'43 Groningen. 9 uur Con certhuis Poelestraat: 6.2.'43 Leeu warden. 14 uur huize Schaaf Breed straat: 7.2.'43 Amsterdam. 9 uur school Ienenweg 13: 8.2.'43 Utrecht 10 uur. Mariapl. Wehrmachtsheim; 9.2.'43 Amersfoort 10 uur. dienstge bouw Leusderweg: 10.2.'43 Den Haag. 9 uur café den Hout. Bezui- denhoutscheweg. T)at is het Nederlandsche volk echter niet! Dat zijn wij natio naal-socialisten niet! Gij be hoeft dus niet te denken, dat wij daarmede iets te doen heb ben. Wij vinden deze menschen gelijk zij ze vindt: schavuiten! En wij zijn trotsch op onze vrijwilligers, die nu in deze dagen in „Westland" van de S.S. in de Knukastis strijden. Wij zijn trotsch op ons legioen van vrijwilligers, die vorigen winter aan hot Iknonaieer go- staan hebben en waarvan de Duitsche regimentscommandant zei, dat zij even goed vochten als de beste Duitsche troepen, (applaus). En wij zijn trotsch op onze NSKIC-mannen, waarvan het tweede regiment nu in wording is en die bok in een harden strijd in het Oosten staan en niet achteraan, maar vooraan! (applaus). Wij verlangen van onze Duit sche kameraden terecht hier in Nederland, dat zij deze gevoelens doelen en respecteeren. Dat weder- zijdsoh respect, mijne kameraden, van. volk tot volik, dat zal het cement moeten zijn, waardoor een nieuw Europa wordt samenge voegd en in dat nieuwe Europa gelooven wij rotvast. In deze ver bondenheid van man tot man, van partij tot partij en van volk tot volk is onze gezamenlijke dank aan den Führer en aan zijn medewerkers gelegen. Na Mei 1940 heib ik den Führer driemaal mo gen ontmoeten. Nooit heeft hij iets gezegd, dat kwetsend of denigree- rend zou zijn voor mijn volk. In tegendeel hij heeft gesproken over de groote en goede eigenschappen van dit volk, omdat hij zelf zoo volkomen doordrongen is van de groote en goede eigenschappen van het Duitsche volk, dat hij toch in eerste instantie represen teert. Hij heeft gesproken *over de waarde van ons volk voor het nieuwe Europa en hij heeft mij gezegd: „Ik will aan het Neder landsche volk niets ontnemen". Woorden die met een stalen pen gegrift zijn in mijn geheugen en waarnaar ik de daden beoordeel. Wij toon-en onze dankbaar heid door onzen inzet. Inzet in den arbeid en andere of fers zonder tal. Het Nederland- sobe volk daarvan ben ik overtuigd zal ook eens een partner zijn op militair ge bied, omdat ik overtuigd ben, dat onze menschen even goede soldaten zullen zijn wanneer het op vechten aan komt als de Duitsche soldaten, wanneer zij behoorlijk zijn opgeleid en wanneer zij be hoorlijk zijn voorbereid en zij een ideaal voor oogen hebben, waarvoor het.de moeite waard is te strijden. Zoo staan wij dan onwrikbaar in ons geloof, ons geloof dat de oorlog gewonnen zal worden, dat Ilitler en Mussolini de redders z.iin van Europa, het geloof dat gij en wij mo| hen een historische roeping te vervullen hebben en dat alle nationaal- socialisten en fascisten van I^tiropa een onwrik baar blok zuilen vormen, dat alle volkeren van Europa dit zuilen erkennen en dat eens uw kinde ren in een vernieuwd Europa dt geschiedenis Zullen Iep-ren van de herrijzenis van Enronn door den inzet van hondderd-inizenden die hun vaderland liefhebben en die daarvoor hun leven wilden geven. •Kappers, practieeercnde artsen, tandartsen, dierenartsen, medische studentAi, vroedvrouwen, verlos kundigen wijksverpleegsters en personen, die „vuilen arbeid" ver richten, komen wederom ir? aan merking- voor een extra rantsoen zeep. De hiervoor benoodigde aanvraag formulieren zijn verkrijgbaar bij de plaatselijke distributiediensten. - Voor détails wordt verwezen naar de publicaties van deze distributie diensten. Vraagt straks Uw leverancier naar Adelaars-Zeep van oude kwa liteit. Afd. Bonnenvoorlichting. DINSDAG 1 FEBRUARI. Hilversum I. 415.5 m. 7.15 Coro Bermonts (gr.). 7.30 BNO: Nieuws berichten. 7.40 Ochtendmuziek (gr.). 8.0» Duitsche taalcursus. 8.30 BNO: Nieuwsberich ten. 8.40 Wij brengen U heden8.50 Orkestrale operafragmenten (gr.). (9.309.37 Spiegel van den dag (opn.). 10.00 Amuse mentsorkest en soliste, Het Vrooljjke Klaver blad en het Dameskoor „Aethercharme" (opn.). 10.30 Gramofoonmuziek. 10.45 Orgel concert. 11.15 Orkest Willy Eberlé. 12.00 Almanak. 12.05 De Melodisteji én soliste. 12.45 BNO: Nieuwsberichten. 13.00 Zang met piano begeleiding en pianosoli. 14.00 Otto Hendriks en zün orkest en zang met 2 vleugels. 15.00 Klankbeeld „Drie Liefdes". 15.20 Haarlemsche Orkestvereeniging en gramofoonmuziek. 16.45 BNO: Nieuwsberichten. 17.00 De Lichte Toets, gevarieerd programma. 18.00 Zang en plano. 18.30 BNO: Nieuwsberichten. 18.40 De Mar telgang van Britsch Voor-Indlë, lezing. Vanaf 19.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 Trioconcert (gr.). 19.50 Duitsche Taal cursus. 20.15 Wat de pot schaft, gevarieerd programma, 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22.00 Het Wiener Bohème orkest (gr.). 22.20 Van film en operette (gr.). 24.00. Hilversum II. 801.5 m. 7.15—7.40 de Hilversum I. 7.40 Ochtend gymnastiek. 7.50 Politiek weekpraatje (opn.). 8.05 Wiener Philharmoniker spelen walsen van Johann Strauss (gr.). 8.30 BNO: Nleuwsr berichten. 8.40 Piano en viool (gr.). 9.00 Klanken van J. Rlxner (gr.). 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Orkest Boyd Bachman (opn.). 10.00Godsdienstige uitzending. 10.30 Maria Lichtmis ln de muziek en de beeldende kunst, voordracht met gramofoonmuziek. 10.50 Or gelconcert (gr.). 11.00 Vrouwenmozalek. 11.20 De Krekels en de Merels (opn.). 11.30 Dans suites van oude meesters (gr.). 12.30 Wat doet de directie van den Landbouw? 12.45 BNO: Nieuwsberichten. 13.00 Programma overzicht. 13.05 Frans Wouters en zijn orkest en gramofoonmuziek. 14.00 Godsdienstige uit zending. 14.30 Middagvariété (gr.). 15,30 Voor de zieken. 16.00 Zang en piano en piano soli. 16.45 BNO: Nieuwsberichten. 17.00 Voor de Jeugd. 17.30 Een kinderzangklasse. 17.45 Spiegel van den dag en BNO: Binnenlandsch gesproken overzicht. 18.00 Een kinderzang klasse. 18.15 Neerlands stem van het Oost front. 19.00 BNO: Engelsche uitzending: Hol land and the economie reorganlsation. Voor de Radio-Centrales: Antonln Dvorak (gr.). Vanaf 19.15 alleen voor de Radio-Centrales, (He over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 Erich Schneidewlnd en zün musette orkest met Duo Ja (gr.). 19.45 BNO: Nieuwsberichten. 19.55 Eduardo Blanco en Zijn orkest (opn.). 20.15 Weensch Phllharmo- nlsch orkest (gr.). 21.20 Avond- en nacht muziek (gr.). 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22.00 BNO: Actueele beschouwing. 22.10 Avondwijding. 22.20—24.00 Zie Hilversum I. In een zee van bloed en tranen wordt het nieuwe Europa gevormd en wij Nederlandsche en Duitsche nationaal-socialisten hier veree- niard, wij spreken nu op dit oogen blik tot den Fuehrer: „Gij staat dn ar in, het Oosten in terreinom standigheden, die zwaar zijn, in moeilijkheden zonder tal. Wij we ten het, uw leven is een en al zorg geweest van jaar tot jaar en uw gansche leven zal wel van zorgen vervuld zijn. Gij staat daar ik weet het, voor het Duitsche vok, maar niet alleen voor het Duitsche volk. Gij staat er voor gansch Europa en dus ook voor het Nederlandsche volk en wij Ne derlanders vergeten dat nooit Gil zijt belast en beladen met 'a;ften en zorgen zonder tal. Gii lijdt door het lijden van uw kameraden in Stalingrad., Wees er zeker van, mijn Fueh rer dat wij e e n in den geest met u zijn. Wij staan met u, wij vallen met u. Wij zijn be reid zon nondig met u te ster ven. Wh' willen getrouwelijk on zerr plieht- vervullen, zooals gij uw plieht vertrouwelijk ver- vu't. in een rotsvast vertrou wen in de toekomst van Euro pa. In de zekerheid van de oven'*""in" en i" het vertrou wen in de herrhzenis van het Nederlandsche volk, dank ik 11 voor al wat gij gedaan hebt in deze iaren van strijd, in deze ontzaglijke moeilijke fa- ren, die achter ons liggen. God zij met u en met ons. Houzee. Hoofdredacteur A. R Jonker Piaatsyerv vaP den hoofdred buitenl en stadsnieuws Den Het- IV C Van Kampen Blnnen- 4 F,?Jf «POrt en streeknleuws v h Haagsche redacteur P H M Verberne, Den Haae 'eranlwoordelijk voor de adver Srha^n v8Rer ed"le G Srh""rl srhagen Verantwoordelijk voor vi«!r* e£tles He,de"che editie- l Visser, Den Helder. 4

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 2