Verduister -r Schending van Zweedsch gebied DAGBLAD, VOOR HELDERSCHE EDITIE Zware afweerslag gaat voort siï'&jr d' Stadsnieuws Kerk en zending DU1TSCH WEERMACHTRFPIC.H7 Plaatselijke aanvallen in Kaukasus afgeslagen Italiaansch Weermachtbericht Führer spreekt tot partijleiders De winterslag aan het Oostelijk froot HET VROUWT]E VAN STAVOREN... Opgelet! Laatste waarschuwing l ging van de gemachtigden van den leider Hoe staat 't met „Helders Belang "1 Volkstuinen Zondag éénpans-maaltijd Nieuws uit Urk TEXEL WIER1NGEN 1049 17.41 uur 20-, 8.06 uur lk Amsterdam gaat zijn monumenten opmeten DENKT U ER AAN! i Uitgave: Dagblad voor Noord-Holland N.V. Alkmaar - Voordam C 9. Redactie- en Administratiebureaux: Schager editie: Schagen Laan 201 Tel. 444 (2 lijnen).^ Heldersche edi- tÜ ,9e,lder Koningstraat 78 Tel. 2345 (2 Innen). WOENSDAG 10 FEBR. 1943 NOORD-HOLLAND Deze Courant verschiint dagelijks Advertentie-tarief. Priis der gewone advertenties in deze Editie 11 ct. Der m.m. Bii contract binnen een iaar te ge bruiken belangriike korting Ta rieven v. de geh. ooi- od aanvr In het Zuiden van het Ooste lijke front nam de aanval van den viiand in hevigheid toe. De Duitsche troepen leverden in beide gevechtssectoren zware afwebrgevechten tegen door braak- en omsingelingspogin gen van den met sterke strijd krachten aanvallenden vijand In het Westêlijke deel van den Kaukasus werden plaatse lijk beperkte aanvallen van de bolsjewisten afgeslagen. Tegen hernieuwde vijandelijke aanval len in het mondingsgebied van den Don zijn eigen tegenaan! vallen aan den gang. Aap den benedenloop van den Don. in 1 ret ?,eheele Donetsgebied en 1 ten Westen van den Oskolsec- tor hernieuwden de bolsjewis ten hun aanvallen over een breed front. Zij werden in zware gevechten afgeslagen of in tegenaanvallert tot staan ge bracht. De gevechten duren voort. In den zwaren afweerslag hebben onze formaties zich steeds weer op nieuw weten te handhaven tegen over een groote vijandelijke over macht en bij ongunstige weersge steldheid. De voortzetting van de aanvallen ten Zuiden van het Ladogameer op ons afweerfront leverde den bolsje wisten zeer zware verliezen op zon- ider eenige terreinwinst. In Oost-Karelië werden verschei dene vijandelijke aanvallen met aanzienlijke verliezen voor den vij and aan menschen en materiaal af geslagen. In het Libysch-Tunesische grens gebied mislukte een vijandelijke aanval op onze stellingen. Onmid dellijk hieropvolgende tegenaanval- ROME. 9 Febr. (Stefani). In zijn weermachtbericht no. 990 maakt het Italiaansche opperbevel het vol gende bekend: Aan de grens tusschen Libye en Tunesië is met medewerking van gevechtsvliegtuigen een krachtige vijandelijke aanval energiek afge slagen. Tijdens een aanval op de haven van Gabes heeft de vijande lijke luchtmacht twaalf vliegtuigen verloren, waarvan zes tweemotorige toestellen. Vier andere vijandelijke machines werden in luchtgevechten- door Duitsche jagers in Tunesië neergeschoten. Een formatie Itali aansche jachtvliegtuigen is tijdens een verkenningsvlucht in strijd ge raakt met een groote formatie zwaar geëscorteerde vijandelijke bommen werpers en heeft daarvan twee toe stellen tijdens felle luchtgevechten neergehaald. In de Algerijnsche wa teren hebben twee van onze duik- booten onder bevel van de luite nants ter zee Vittorio Petrelli Cam- pagnano en Ottorino Beltrami ge torpedeerd en in den grond geboord resp. een schip van 10.000 ton. dat in konvooi voer. en een torpedoboot. Messina werd gistermiddag en Palermo gisteravond laat door vij andelijke vliegtuigen gebombar deerd. De verliezen en de schade worden thans nagegaan. Zes toestel len werden omlaag geschoten: een door onze jagers nabij Messina. drie door batterijen Italiaansch en Duitsch luchtdoelgeschut nabij Pa lermo die in zee stortten nabij Tor- re Dell'orsa. ten Oosten van Arenel- la en ten Noorden van Mongiardi- no. De twee overige toestellen wer den door een Duitschen jager neer gehaald in de omgeving van Pozzul- lo (Ragusa). Het aantal slachtoffers van den aanval van 7 Febr. op Napels be draagt tien dooden en zestig, gewon den onder de burgerbevolking. De hiervoor vermelde formatie Italiaansche verkenningsvliegtuigen die in Tunesjë den strijd heeft aan gebonden met een numeriek sterk superieure vijandelijke formatie stond onder bevel .Yan_.^en, p tein-bestuurder Giulio Giuntella. len dwongen den vijand tot den te rugtocht. Formaties van de Duit sche luchtmacht vielen den vijand op verrassende wijze aan en brach ten hem gevoelige verliezen aan menschen. zware wapens en gemo toriseerde voertuigen toe. Duitsche jagers dreven aan de Oostkust van Tunesië formaties vij andelijke bommenwerpers en jagers uiteen en schoten bij een eigen ver lies van 13 vliegtuigen neer. Gepaard gaande met een sqhen- ding van het Zweedsche souvereine gebied vlogen in den afgeloopen nacht enkele vijandelijke vliegtui gen boven het Oostzeegebied. Er werden geen bommen geworpen. HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEHRER. 8 Febr. (DNB). Op uitnoodiging van den Fuehrer heb ben zich de Reichsleiter en Gaulei- ter na hun bijeenkomst yan 7 Fefir. naar het hoofdkwartier van den Fuehrer begeven. In den loop van het bezoek heeft de Fuehrer tot de aanwezige partij leiders over den militairen en po- litieken toestand gesproken: In zijn toespraak, die van groote vastbeslo tenheid en absoluut vertrouwen in de overwinning getuigde, gaf de Fuehrer uitdrukking aan zijn over tuiging. dat de hardheid van den tijd, en de daardoor in het Duitsche volk groeiende geest, het Duitschë volk-een enorme kracht verleenen en het onoverwinnelijk zullen ma ken. Het bezoek van den Reichsleiter en de Gauleiter aan den Fuehrer in dians hoofdkwartier eindigde met de hartstochtelijke aanvaarding door de partijleiders van. de groote taak. waarvoor het volk in zijn zwaarsten strijd gesteld is. Duitsche stellingen loopen hier dwars door een Sovjet pantserwagenkerkhot. De manschappen hebben het zich bij het middageten in de beschutting van een pantserwrak gemakkelijk gemaakt PK Kraavvanger-Sch-F-P m aan. wie tenslotte de meerdere is. wiens slijtage het grootst is en wiens psycholomsche weerstands vermogen op het beslissende oogen- blik de toepassing van nieuwe stra tegische of tactische denkbeelden mogelijk maakt. Ook ten aanzien daarvan doet men te Berlijn thans geen voorspellingen, zooals men van Duitsche zijde steeds gereser veerd is op oogenblikken. waarop een ontwikkeling'gaande is. Maar den opmerkzamen toe schouwer. die van het front naar Duitschland terugkeert, ontgaat het niet. dat hier achter het front een concentratie van krachten voor het front wordt uitgevoerd, die bij den tegen stander veel vroeger moet zijn geschied. Ook van dit gezichts punt uit moeten de bolsjewisti sche verliezen aan menschen en materiaal bezien worden. BERLIJN, 9 Febr. (DNB.) De militaire correspondent van het DNB schrijft, dat twee factoren tot een nieuwe verscherping van den winterslag hebben geleid, nl. het in het vuur brengen van nieuwe vijan delijke strijdkrachten en de toege nomen tegenaanvallen der Duitsche troepen. De terreinwinsten hebben de bolsjewisten er blijkbaar toege bracht. uit hun volkskrachtreserve te halen wat er uit te halen valt. De bolsjewistische leiding gaat. zooals steeds duidelijker blijkt, daarbij van de onderstelling uit. dat een keer punt in den oorlog nu of nooit kan worden afgedwongen, nu voor het eerst in dezen ooriog de bolsjewis tische militaire .machine in enkele sectoren zich irr voorwaartsche be weging bevindt en dus naar bolsje wistische meening slechts eên voort durende voeding dezer beweging noodig is om haar aan den gang te houden. In deze opvatting, aldus de porrespondent. is ongetwijfeld veel juists, vooral waar dit jaargetijde de beste bondgenoot van de bolsjewis ten is en dezen zich moeten haas ten. als zij. daarvan nog gebruik wil len maken. maar. er zijn ook fouten in deze berekening. In Duitsche mi litaire kringen wordt de toestand uiterst nuchter beoordeeld. Men miskent geenszins de kansen, wel ke de toestand den bolsjewisten in handen heeft gegeven. Maar nog duidelijker overziet men de moge lijkheden voor het Duitsche com mando. Bijzonderheden over de Duitsche plannen kunnen niet be komen worden, maar de mededee- ling in het weermachtbericht van heden, dat in het mondingsgebied van den Don Duitsche tegenaanval len gaande zijn, kan beschouwd worden als een duidelijke aanwij- zing. Overigens kon juist in dit gebied een versterkte Duitsche afweersac- tie verwacht worden, omdat dit on getwijfeld de zenuwknoop van het aanvalsplan der bolsjewisten is/en de toestand hier. zoowel als in het Oskolgebied. wei een geheel ander aanzien zal krijgen, wanneer de ri vieren vrij van ijs zullen zijn. Ge bieden en steden spelen in het groot scheepsche spel der krachten van thans geen of een zeer onderge schikte rol. Want het komt er op OSLO, 9 Febr. (D.N.B.) Bij het schoonmaken van haring heeft een huismoeder in de stad Pors- grunn in het Zuiden van Noor wegen in de maag van een haring 1 'een gouden ring gevonden. De ring droeg geen inscriptie, doch men vermoedt dat hij afkomstig is uit West-Noorwegen. 's-G ravenhage, 9 Febr. De Duitsche weermacht houd.t tot nadere aankondiging over dag in het geheele Nederland- sche gebied schietoefeningen der luchtdoelartillerie. De be volking wordt er nogmaals op gewezen, bij het schieten der luchtdoelartillerie in huis te blijven of anders onmiddellijk de dichtbijgelegen gelegenheid tot dekking op te zoeken, daar anders bij eventueele schade of ongevallen geen enkele aan- spraak op schadevergoeding kan worden ingediend. In het vervolg wordt niet meer gewaarschuwd! Der Befehlshaber der Ordnungspolizei. LAAT DE PANDEKSELS GEEN KLEPPERMARSCH MAKEN. Denk vooral om Uw gasrant- soen. 's GRAVENHAGE, 9 Febr. Onze grootmoeders kookten veelal op kolen- fornuizen en daarop mochten de pan deksels rustig een kleppermarscheke maken. Dat was niet erg. Vuur was er genoeg in het fornuis en heet was het ook. Daarom alleen al was het noodig, dat onze grootmoeders veel meer wa ter gebruikten bij het koken van aard appelen en groenten dan beslist noo dig is. Wanneer groenten met weinig water worden opgezet, blijven juist de voe dingsstoffen bewaard, welke anders met het water in den gootsteen zouden verdwijnen. En dat mag in dezen tijd, waarin de voeding zoo'n belangrijke rol speelt, niet gebeuren. Kookt dus 's-Gravqnhage. 9 Febr. Gisteren zijn de gemachtigden van den leider voor staatsaangelegenhe- den, de gemachtigde in bijzondere* dienst, de gemachtigdelf voor aan gelegenheden van de volksgemeen schap alsmede de gemachtigden voor het bibliotheekwezen en het museumwezen, in het Willem de Zwijgerhuis te 's-Gravenhage plech tig beëedigd. Nadat de gemachtigden en het hoofd van de secretarie van staat zich in de vergaderzaal hadden op gesteld en de leider vergezeld van den secretaris-generaal der N.S.B.. ir. C. J. Huygen en van den chef van het .kabinet, Jhr. D. de Blocq van Scheltinga. de. zaal binnenge treden was. las het hoofd van de secretarie van staat. Dr. J. H. Carp het eedsformulier voor. Hierna leg den de gemachtigden den eed of de belofte af. waarop de leider hun instructie voorlas. De leider ving zijn toespraak tot de gemachtigden aan met een her denking van generaal Seyffardt. die als slachtoffer van zijn plicht is gevallen. Vervolgens zeide de leider o.m.. dat wij in deze moeilijke tijden het groote boven het kleine moeten stellen. Het winnen van dezen oor log door het nationaal-socialisme gaat voor alles, want als de oorlog verloren zou Worden, zooals onze tegenstanders hopen en verwachten, is er slechts één resultaat mogelijk, nl. dat Europa bolsjewistisch wordt. Wij nationaal-socialisten staan in de zen strijd aan den goeden kant. Er is geen nieuw Europa mogelijk dan een van samenwerking van vol ken. Daarbij moeten de volken lee- ren hun eigen belangen onderge schikt te maken aan de belangen van het groote geheel, het nieuwe Europa. De leider herinnerde hier bij aan den heldenstrijd om Sta- lingrad. Daarna sprak de leider tot elk de$ gemachtigden persoonlijk over hun arbeidsterrein en hun opdracht. vooral niet op „de manier van groot moeder". Het is heusch niet noodig en bovendien hebt U dan veel minder gas noodig. Kookt met weinig water en U zult bemerken, dat U met weinig gas veel kunt doen. I De organisatie werkt door. Wjj hebben de bedoeling, bij gebbek aan nader contact met onze leden, doordat de vergaderingen èn tenge volge van egacuatie, èn uit anderen hoofde moeilijk gehouden kunnen worden, zoo af en toe iets van ons te laten hooren, aldus wordt ons van V.V.V.-zijde medegedeeld. Denk niet, in ners van Den Hel der en zij die door tijdsomstandig heden elders vertoeven, dat V.V.V. Helders Belang aan het wegkwijnen is. O zeker, enkele zaken zijn tijdelijk stopgezet, maar de hoofdzaak... dat is inwendige versteviging der organP satie en nauwe sa>- enwerking met de Noordelijke federatie, de provincie en de A.N.V.V., wordt zoo volledig mo gelijk onderhouden. Het komt ,er in de toekomst op aan, dat de positie van de plaatse'jjke V.V.V. wordt ver stevigd door aansluiting en samen werking over het geheele land, on derverdeeld over nabije omtrekken, provinciale en centrale organisatie. Wij zijn daarmede goed ih de rich ting, waarop reeds zoolang is aange stuurd. Er ontwikkelen zich ruime begrip pen over het k-innen van een V.V.V. en voor déze begrippen is Uw plaat selijk bestuur zeer gevoelig. Wij wenschen het Helders Belang- werk, waarmede 33 jaren geleden is aangevangen, niet in moeilijke oor logstijden verloren te laten gaan, en willen er hier nogmaals op wijzen, dat alles wat onder de huidige om standigheden door Uw bestuur kan worden gedaan, zoowel nu als later, volhardend zal wc den aangepakt. Den Helder mag, zoover de V.V.V. dat in overleg met de overheid kan beïnvloeden, niet hl het vergeetboek raken. Er wachten ons handen vol werk, wij houden den moed er in en Zij, die voor 1943 een volks- tuintje va de gemeente wenj schen te pachten, dienen zich vóór 15 Februari ajs. ter secre tarie, afdeeling Financiën, aan te melden. Dit geldt ook voor hen,» die ïeeds in 1942 een tuin van de gemeente hebben gepacht. steken van wal, zoodra de tijden daarvoor gunstig zijn. Dat is niet de taak alleen van het Bestuur, maar ook van de leden. Als wij ons zeker achten van Uw mede leven, dan is dat een prikkel om door te zetten, dan kunnen we gezamen lijk, hoe duister de wereld er ook uit moge zien, voor de toekomst heel wat bereiken. Wie dan ook niet alleen in naam, maar vooral metterdaad Den Helder een goed hart toedraagt, hjj blijve ons steunen. Wij kunnen nu eenmaal niet alles in de krant zetten, .wat wjj nog da gelijks in het algemeen belang ver zetten. Hoe wordt er, vooral in dezen evacuatietijd, telkenmale gebruik ge maakt van ons V<=~keershuis aan den Kanaalweg. Wat tal van inlichtingen worden gevraagd, en. hoe hebben wij vele van onze plaatsgenooten dien sten kunnen bewijzen. Wat een on bekendheid met evacuatieoorden heb ben wjj kunnen opheffen, en hoevele verzoeken om inlichtingen op aller lei terrein kwamen er binnen. Het Verkeershuis ir er voor en zal er ook blijven, als men het ons maar moge lijk maakt; het vormt een schakel t .sschen Den Helder plaatselijk, met den omtrek en ver daarbuiten. Komt U onzen inlichtingendienst maar eens controleeren, dan zult U kennis ma ffen met de zeer uitgebreide gegevens waarover wjj beschikken. Voor wat hoort wat! Zonder geld kunnen wij niets doen. Verzaakt dus Uw lidmaatschap niet, ook al zj)t gij ultstedig. Blijft elkan- 1 der aansporen om van Den Helder te meken wat er van te maken is, laat deze zorgelijke tyd geen aanleiding voor U zjjn om ons werk, dat de ge heele stad ten goede komt, in den steek te laten. Nieu\vediepers ontmoet men over de geheele wereld, qn al is het maar mef een vlugge handdruk, ze begrij pen elkander. Zoo zij het ook nu. Helders Belang moet behouden bljjven, dat wil. dus ook zeggen als binnenkort de contributiekaart 1943 komt niet terugsturen maar méé- doen; als -de tijden weer normaal geworden zijn, zal dat U tot voldoe ning strekken. Spoort elkander aan tot onderlingen steun voor Uw Den Helder, blijft ff wordt lid; die enkele gulden in een jaar, oftewel twee cen ten in de week, zullen U niet rijker of armer maken. Het is altijd in de geschiedenis zoo geweest: zij die hebben vol gehouden bereikten hun doel, de „laat maar waaiers" wisten nooit iets te bereiken. Zet ons dan maar bij die onverbeterlijke volhouders, eens moet en zal de tijd komen, dat zelfs de zwaarste pessimist, al is het dan nog achter af, zal zeg gen: toch hebben ze 't goed be keken. GESLAAGD. Bij het dezer dagen te Alkmaar gehouden examen voor Kraamhulp slaagde onze stadgenoote, mej. M. van Dok. Van 12uur op de boven zaal van het Distributie kantoor. Naar wjj vernemen ligt het in het voornemen a.s. Zondag weder een Eenpans-maaltijd te organiseeren. Ook ditmAal heqft de maaltijd plaats op de bovenzaal van he Dis tributiekantoor in de Spoorstraat en wel van 12—2 uur. Dus niet van 13 uur. BURGERLIJKE STAND DEN HELDER van 6 t/m 8 Januari 1943. Bevallen: M. E. KampPronk, d.; S. BoeremaVooistra, z.; H. Bolter- d Boeree, z. Helder 3-Winkel I: 4-1 Op den weg naar het kampioen schap was ditmaal Winkel het kind van de rekening. Een gewiliig slacht offer waren de blauw-witten zeker niet en de thuisclub moest zich ge heel geven. Eerst na een half uur spelen wist de Helder-midvoor te doelpunten, doordat de W.-doelverde- diger een hard schot uit zijn handen liet vallen. Winkel deed nu eenige vinnige aanvallen op het doel der gastheeren, doch de witte achter hoede wist van opruimen. Een over treding in het strafschopgebied van W. werd gestraft met «en verwijzing naar de witte stip en hieruit werd het 2e Helder-doelpunt geboren. Even voor rust is het weer de thuisclub, die den voorsprong vergroot; Snijder geeft «iet een hard schot den W.- keeper net nakijken. Na de rust is het Winkel, die de lakens uitdeelt en zij weten dankbaar gebruik te maken van een fout in de witte defensie, waaruit de rechtsbin nen onberispelijk scoort (31). Win kel doet al haar best om den achter stand te verkleinen, maar het zware veld heeft veel van haar krachten ge-ergd. Bij een H.-aanval wordt Vonk in het beruchte gebied gevloerd en uit de strafschop wordt de stand 41. Onveranderd komt het einde. TWEETAL. Bij de Chr. lier. Kerk te Urk zjjn op het tweetal geplaatst:- Ds. H. van Leeuwen te Ermelo en Ds. Van der Klis te Maar; m. URK. Heden waren de prijzen: karper 72 ct., snoekbaars 68 ct., blei 50 ct., roode baars 3C ct., groote voorn 30 ct. en kleine voorn 22 ct., alles p. kg. TEXELSCIIE MARKT. Doordat de handel in wolvee thans wordt belemme: i door een vervoer- verbod, wordt al een paar weken geen wolvee aan c Texelsche markt aangevoerd. De veeaanvoer was dien tengevolge ock. Maandag gering. Koeien werd ae viertal verhandeld, hoogste prijs 65o.N. kalveren deden goede prijzen, gemiddeld 30 per stuk. De totale aanvoer bestond uit: 4 koeien 425650; 7 kalveren 25 40; 6 biggen 2235. OPBRENGST VERMAKELIJK. HEIDSBELASTING IN 1942. De opbrengst van de vermake lijkheidsbelasting in deze gemeente bedroeg over het jaar 1942 een be drag van niet minder dan f 7910.03. Door het publiek werd aan entree gelden een bedfag uitgegeven van f 47461.21. Op een bevolking van 6500 inwoners bedraagt dit ruim f 7.25 per hoofd. MaanMaan op vanavond om onder 12 Feb tot morgenochtend V M E.K. o nz 27 Feb Amsterdam. 9 Febr. Wijl^ het mogelijk is. dat de gemeente als gevolg van de buitengewone tijdsomstandigheden plotseling wordt getroffen door een ramp, waardoor monumenten van histori sche beteekenis of bijzondere archi tectuur. worden beschadigd of ver nietigd. acht de burgemeester het wenscheli.ik onverwijld maatrege len te nemen, opdat, wanneer een dusdanig geval zich onverhoopt zou voordoen, de gelegenheid bestaat, te zijner tijd tot herstelling of we deropbouw over té gaan. Daarvoor moet o.m. kunnen worden beschikt over de hoofdmaten en fotografi sche opnamen van het geheel en v'an belangrijke onderdeelen. De kosten van deze werkzaamheden (opmeten en fotografeeren) wor den geraamd op f 30.000. Duitsche soldaten houden wacht in TuniS Hoffmann-Stapf-Pax Dc hooikist bewaart de warmte, maakt er een nuttig gebruik van Inruiling van lujstervergunningen voor hen wier namen beginnen met de letters C en D tot uiterlijk 11 Fe bruari. In totaal moet betaald zijn f 11 over 1942, plus f 1 over Januari. LEVERING BRANDSTOFFEN AAN HELDERSCHE VLUCHTE. LINGEN. Alle verzoeken van Heldersche brandstoffenhandelaren om zich buiten Den Helder te mogen vesti gen voor de levering inzonderheid aan Heldersche vluchtelingen zijn afgewezen. Heldersche vluchtelin gen kunnen gewoon hun bonnen in wisselen bij de plaatselijke hande laren. Bijzondere maatregelen voor de bevoorrading van deze handela ren i.v.m. de vermeerdering van het aantal klanten zijn getroffen. COMMISSIE VAN PLAATSELIJK SCHOOLTOEZICHT. Herbenoemd zijn tot lid van de Commissie van Toezicht op het la ger onderwijs in deze gemeente Mw. G. KaanKoorn en de heer C. J. Bosker. ONTSLAGAANVRAGE. Om gezondheidsredenen heeft de heer D. Oden alhier per 1 Maart a.s. ontslag aangevraagd als contro leur van de steunverleening in deze gemeente. Betrokkene was sedert 16 Sept. 1936 als zoodanig werk zaam. STIJL. De heer D. Hans schrijft in het Weekblad van den Nederlandschen Protestantenbond o.m. het volgende: „E, is vaak maar è.1 te weinig stijl in het leven der Westersche Christe nen, en deze opmerking treft stellig in de eerste plaats ons, vrijzinnigen. Het calvinisme, de orthodoxie, bezit stijl in levenshouding, in levensge drag. Men moge in dit opzicht soms te Ver gaan, en het moge soms een stijl zijn, die óm niet aanstaat en van een zekere bekrompenheid, een ze kere beperktheid, een zekere onge motiveerde afkeer van levensgenot niet vrij is, toch durven deze men schen toonen wie ze zijn en schamen zij zich niet herkend te worden. Maar wjj? Waar ls ónze stijl? Waar is het offer, dat wij ran onze geloofsover-i tuiging willen brengen? Is het niet waar, dat wij vaak -te veel „der we reld gelijkvormig" zijn? Christus zegt: Wie Mij b<4jjdt voor de men schen, dien zal Ik belijden voor mjjn Vader in de hemelen.Neem het om gekeerde hiervan, en ge hebt, als Christen, toch eigenlijk een ontzet tend woord voor u Bedenken wij dat wel eens? Schort het ons niet él te vaak aan moed e wil om Hem te belijden, in woord, in gedrag, la levensstijl?"

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 1