nOMTQ PRODENT Transparant* eenige nette LEERLING-VERKOOPSTERS Nutsfröbelscholen ^f/AHEN Juffertjes EiODENT "AKKERTJES een Emballagemeester, ALLE BANKZAKEN. STADSNIEUWS. Razende Kiespijn? LANGS DE VELDEN. G. v. d. MOST, W.REILINGh, OBJECTEN DETWENTSCHE BANK N.V. PLANTSOENSTRAAT 3 mddêecfde tAeeómacA II, STAD ROTTERDAM A I72C VERZEKERINGEN HERMES-DAMES i^AMnutN. Advertentiën. Transparanta Flinke LOOPJONGEN gevraagd bij ROOVERS, Ambonsiraat 90 Gevraagd VROOM DREESMANN Aan de Heldersche Groentenveiling wordt voor indiensttieding 15 Maart a.s, gevraagd voor het aannemen, afgeven en onderhoud der groentekisten, - Nadere inlichtingen uitsluitend te bekomen op het Veiling kantoor Van Speykstraat 2. a.s. Woensdag geen spreekuur. Het Kantoor van is tijdelijk gevestigd: theesurrogaat EMHUIZER ZQQDWIIIKEL Personeel gevraagd Te koop aangeboden Te huur gevraagd Diversen A. PDE WIT WEDEROM SUCCES VOOR PIET HUURMAN. Na verleden week wisten we, dat Piet Huurman in vorm was, maar dat hij bij den loop „Dwars door Am sterdam" zoo'n buitengewoon goede prestatie zou leveren, hadden we niet verwacht. Als le B-klasser kwam hij als 3e binnen met slechts 20 meter achterstand op Frits de Ruyter en Walther en voor bekende lange af- standloopers, zooals Bakker van AAC en Jaap Meyer (ook een ouch Nieuwedieper) van de Meteoor. Hij zat nu al na zeer korten tijd in den kopgroep en heeft zelfs eenigen tud kop geloopen. Hil verdiende dan ook het pluimp- dat de voorzitter van het district ..oord-Holland hem gaf bü de prus- uitreiking, toen hii er op wees. dat de HAV-er, ondanks de moeilijke omstandigheden zulke goede presta ties heeft geleverd. Het applaus, dat er op volgde, bewees, dat men het met dit gezegd volkomen eens was. Moge deze prestaties van Piet Huurman voor de overige HAV-ers en stimulans zijn, opdat zii dezen zomer kunnen laten zien, dat den Helder op athletiekgebied meetelt. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: R. v. IJzendoorn- Kiekebos z. Kiekebos z. E. J. Bon-Korswagen z. T. Adema-van der Werf d. S. Post-Nieuwenhuis z. Ondertrouwd: P. W. Bot en A Smit. RUITEN INGEGOOID. Het aantal ruiten, dat door onze jeugd gemaakt wordt tot mikpunt van gooi-oefeningen is nog steeds legio. Bijna geen leegstaand huis ontkomt er aun en herhaaldelijk komen wanhopige huis-eigenaars hun nood klagen op het politiebureau. De menschen doen hun best hun eigendommen zoo goed moge lijk tegen de verwoestende weersin vloeden te beschermen, doch op die wijze is het niet te voorkomen, dat her haaldelijk dit doel niet bereikt wordt. Leegstaande huizen, vooral in straten, waar slechts weinig bewoners overdag aanwezig zijn, worden door de jeugd somtijds erbarmelijk toegetakeld en de politie kan dat niet geheel voorkomen, al doet zii wat zij kan. Het is te hopen, dat hierin door waar schuwende woorden van ouderen eeni- ge verbetering gebracht kan worden. Noodzakelijk is dat zeker. „BOEFJE" EN „VORSTENTRAGEDIE". Tivoll-Theater. Zoowel Zaterdag als Zondag c' .aide een uitstekende film. „Boefje", de Hol- landsche film met Annie van Ees be hoort tot de besté Hollandsche produc ten. De prachtige wijze, waarop deze jongen uit de achterbuurten van Am sterdam door Annie van Ees wordt uit gebeeld, maakt deze film tot een ontroe- MAATSCHAPPIJ iEeA Nederlandse!) Bedrijf door de eeuwen heenB Ei? EB AS MUS HUIS COOtSINGEl ROtTÊrdaM^ ZWITSAt FABRIEKEN V* Een goede mondver- zorging is de eerste stap naar gezondheid en Prodent, de eenige tand pasta met het dispergon tegen tandsteen, is daar bij onontbeerlijk Houdt de Prodent-gewoonte. 's morgens en 's avonds (maar vooral 'savondsl) in eere. da heerlijk schuimende tandpasta N.V. PRODENTA Doe dan twéé dingen. Neem 'n "AKKERTJE" om rustig zon der pijn te kunnen slapen en ga morgen naar Uw tandarts. helpen direct! rend geheel. Zij kent dit karakter van Boefje en zij brengt het op een realis tische wijze, waaruit de begaafdheid van deze Hollandsche artiste spreekt. Ove rigens kunnen wij kort zijn over deze film, daar het niet de eerste keer was, dat deze film in Den Helder werd ver toond. „Vorstentragedie". Deze prachtige film met Zarah Lean- der in de hoofdrol, geeft een beeld uit het tragische leven van Maria Stuart. Inderdaad behoort deze vrouw tot een van de meest tragische figuren uit de Engelsche geschiedenis. Haar wil om haar volk op rechtvaardige wijze te re- geeren loopt dood op den onwil van deze Schotten. Zij willen door een vorst en niet door een vrouw geregeerd worden. Prachtig beeldt Zarah Leander het diep ellendige van dit vorstlnneleven uit. Schitterend zijn door den regisseur Carl Froelich de Intriges, die tenslotte leiden tot den tragischen dood van dezë vorstin naar voren gebracht. Het was een hard en onverdiend einde voor deze mooie vrouwenfiguur, groot van karak ter, om haar leven te eindigen op het schavot. Zarah Leander speelt deze rol met veel gevoel. Zij heeft de diepe tra giek in dit leven gevoeld. Als tegenspeler is Willy Birgel vol komen op zijn plaats. De schurkachtige figuur van dezen Schotschen lord kon niet beter worden weergegeven. Een prachtige film, die diepen indruk maakt en een beeld geeft uit tijden, waarin wantoestanden tot de orde van den dag behoorden. Th. Bijlsma. „ONTDEK UW PLAATS EN OMGEVING". Onder dit motto heeft de Hilver- sumsche Vereeniging voor Vreem delingenverkeer een nieuwe en nut tige actie op touw gezet, waarvan het streven is hen, die in het toeris tenseizoen met gasten in aanraking komen, beter op de hoogte te bren gen van de bezienswaardigheden en bijzonderheden van het Gooi. Deze actie wordt ontplooid in de overtui ging, dat er ongetwijfeld velen zijn, die deze bezienswaardigheden slechts oppervlakkig kennen. Vooral de hotel- en pensionhouders dienen uit het oogpunt van vreemdelingenver keer zoo goed mogelijk op de hoogte te zijn van hetgeen er alzoo te zien is, zulks ten einde in het seizoen de zomergasten te kunnen voorlichten. Vandaar, dat zij thans in de ge legenheid worden gesteld met deze bezienswaardigheden nader kennis te maken. Als eerste in deze actie staat een bezoek aan het Gooisch museum op 't programma, dat door de leden en begunstigers der V.V.V. tot en met 31 Maart a.s. op een speciaal toegangsbewijs gratis kan worden bezocht. Als bijzondere attractie zullen op de Zaterdagmiddagen 27 Februari en 13 Maart rondleidingen door dit museum onder deskundige leiding plaats vinden. In de volgende maanden zullen andere bezienswaar digheden bezocht worden. Men verwacht, dat deze origineele actie veel nuttig effect zal afwerpen. In den iaatsten competitiewed strijd van het seizoen neppen de jciermes-aames geen nalve maatre gelen genomen en met niet minaer aan 8-U weraen ae w ormerveerscne „is-raaien" nuiswaarts gezonden. Aanvankelijk zag net er eenter in het geneei niet naar uil, dat de over winning zoo groot zou worden, want de eerste minuten waren geneel voor de Araaienpioeg. De neiaerscne achterspeeisters waren niet vrij van plankenkoorts, zooaat er enkeie ge vaarlijke momenten voor net Rel- derscne doei ontstonden. De doelver- aedigster, mej. Aoeiemey, Dieet een ter kalm en redde op aidoenae wij ze. Na verloop van enkeie minuten kwam Hermes los, de zenuwen wer aen aan kant gezet en er ontspon zich een trisch partijtje hockey. De oezieleftde geestdrift van mej. v. d, Bias deed zich in het geheeie elftal kennen en de aanvallen werden dan ook steeds gevaarlijker. Men voelde net, er zat een doeipunt in de lucht. Dit liet dan ook niet al te lang op zich wachten. Toen mej. JNlak in moeilijke positie den bal toegespeeld kreeg volgde er 'n uitstekend schot, dat het eerste doelpunt opleverde (1-0). Wel deden de Kraaien ver woede aanvallen om het getij te doen keeren en Diina hadden zij suc ces, doch er was reeds voor een overtreding gefloten. Toch bleef Hermes sterker en spoedig, werd het 2-0. De druk op het Wormörveersche doei hield aan en met de rust was het reeds 3-0. De spanning was dus reeds geweken en de een ;e vraag was nog hoeveel doelpunten de Her mesdames no<? zouden maken. Het heeft geen zin alle doelpunten op den voet te volgen, doch er kan mee worden volstaan, dat de ge heeie voorhoede er een waakzaam aandeel in heeft gehad. De Kraaien verdienen een extra pluim voor haar volhouden tot het einde en het is jammer, dat zij er niet in slaagden de eer te redden. Wanneer wij tot slot een beschou wing over de speelsters moeten ge ven, noemen we in de eerste plaats mej. v. d. Plas, die van het begin tot het einde de motor van de ploeg was. Verder kunnen de rechtsbuiten mej. Nak en de spil mej. Kousen broek op een uitstekenden wedstrijd terugzien. Hoewel de achterspeelsters zich van een onzeker begin eenigszins wisten te herstellen, hebben wil geen oogenblik de radicale opruim- sters van vorige wedstrijden in haar kunnen ontdekken. De ploeg als ge heel voldeed echter uitstekend en het samenspel van de voorhoede dwong bewondering af. Deze week was er voor de Her mesdames nog een extra verras sing. De Nederlandsche Hockey- Bond heeft namelijk besloten, dat er dit jaar geen promotie- en degradatiewedstrijden gehou den zullen worden. De nos. 1 van elke afdeeling promoveeren automatiscn en de nos. laatst de- graaeeren niet. De Hermes-dames komen dus het volgend seizoen tut in de derde klasse van den Neder- ianaschen Hockey Bond. Van de overige wedstrijden was die tusschen Hermes II en 't Texei- sche Pioniers de peiangrijkste. De strijd bleef onbeslist (U-U), doch de Texelaren hebben een uitstekende indruk achtergelaten en we nopen hen nog diverse malen aan het werk te zien. Her-mes (gemengd)-Pioniers (ge mengd) 0-8, Hermes H-Pioniers I (heeren) 0-0. Een wedstrijd tusschen twee ju- niorencombinaties toonde aan over welke uitstekende jeugdige krachten Hermes momenteel de beschikking neeft. De zwarte dames verloren met 5-3 van de witte, waaruit wel blijkt, dat zij ook de kunst van doelpunten maken verstaan. Bij het kampioenschap van de Hermes-dames. In de periode dat den Helder zoo goed ais dood was hebben eenige jongelui, bijna aiien scnolieren. een nockey-club opgericht. Hoewei' haast een ieder daar sceptisch tegenover stond (ten eerste omdat hocitey in den Helder vriiwel onbekend was en ten tweede omdat het maar een jon gens- en meisjesclub was) zijn de resultaten na bijna twee jaar ver- eenigingsleven van dien aard, dat Hermes nu een populairen klank heeft en waf meer beteekent, dat het dien klank ook ten voile verdiend. Bij Hermes heerscht een clubgeest, die althans wat den Helder betreft, vrij wei uniek is. Het jonge, energie ke bestuur weet met allerlei krach tige middelen de ieden te binden en ondanks de vele persoonlijke be slommeringen en tegenslag en ook wat de vereeniging betreft (wij den ken hierbij aan de terreinmoeiiiik- neden) heeft Hermes kans gezien een gezond geheet over te houden en daaroi] een groot aantai leden, leden. De club-resultaten zijn ook in overeenstemming met de geest. Het eerste jaar van actieve deelneming aan de competitie lever de twee tweede plaatsen op, n.1. het heeren-elital in de z.g. „Noord-Hol- iandsche", en het dames-elftal in de vierde klasse Nederlandsche. De heeren waren gelukkiger dan de dames .want hun positie bracht promotie naar de „Nederlandsche" vierde klasse, waar zij momenteel een heel goede kans maken op de eerste plaats. De dames promoveer den niet, maar gooiden er dit jaar nog een schepje op en behaalden Zondag j.L ongeslagen het kam pioenschap van de vierde klasse. Vanaf deze plaats feliciteeren we het kranige dames-elftal van harte met dit fraaie resultaat, er van overtuigd zijnde, dat Hermes nog veel hooger kan op de hockey- ladder. Juist in deze periode moe ten vooral de dames zorgen voor nieuwe successen, iets wat o.i. haar wel is toevertrouwd. ZONDAGAVOND. Ten aanzien van sportieve opvat tingen blijft de hockeysport toch maar aan den top gaan. We zagen dat vanmorgen weer bij den kampioenswedstrijd van de Hermes-dames tegen de Kraaien uit Zaandam, waarbij Hermes in ver band met het ontbreken van drie speelsters bij de tegenpartij, drie goede krachten van haar eigen ver- eeniging afstond, om daarmee het elftal van de bezoeksters te comple- teeren, In een aardigen wedstrijd behaal den de Heldersche meisjes op fraaie wijze de overwinning daarmee het derdeklasseschap. Bij de vele ge- lukwenschen, die Hermes dezer da gen zullen bereiken, zij gaarne ge voegd de felicitatie van den man. langs-de-velden. Onder even fraaie weersomstan digheden als in den morgen vond in den middag de competitie-ont moeting plaats, H.R.C.Q.S.C., waarbij H.R.C. door een overwin ning een van de plaatsen in den top van de ranglijst zou leunen innemen. Zij heeft daar inderdaad voor ge zorgd en volkomen verdiend. Elke wedstrijd heeft zoo z'n eigen karakter, evenals elke club z'n eigen speelwijze heeft. Het grvote verschil in spel-type tusschen Helder en H.R.C. is dezen Zondag en den vorigen wel zeer scherp naar voren gekomen. Van middag een wedstrijd voor liefheb bers van een stevig partijtje, harde ballen en geoorloofde krachtmeting. Een moeilijke taak voor den arbiter, die zeer beslist moet zijn ten aanzien van het begrip, geoorloofd en onge oorloofd. Tengevolge van een misverstand bii de bonasleiding bleek er geen scheidsrechter aanwezig te zijn voor de ontmoeting H.R.C. 2O.S.V. 2. De heer Waalwijk van Doorn, die juist de controle gepasseerd was om in het zonnetje de hoofdwedstrijd bij te wonen, bleek onmiddellijk gaarne bereid deze ontmoeting Te leiden. ik meen dat er in de Handleiding van den N.V.B. een passage voor- komt. dat scheidsrechters de steun pilaren van den Bond zijn. Dit laat ste is zeker van toepassing op arbi ters als de heer Waalwijk, die onder alle omstandigheden bereid zijn on middellijk te helpen. In omstandigheden, waarin de moeilijkheden voortdurend toe- nemen, is welwillendheid niet ge noeg te waardeeren. Wellicht las u in de Sportkroniek het schema van de wedstrijden voor den technischen dag. welke op 28 Maart a.s. in het geheeie land zullen worden gespeeld. U zult in dat sche ma vergeefs gezocht hebben naar een ontmoeting van ons district, tc spelen in onze woonplaats. Evenals ik zult u de conclusie getrokken heb ben, dat de pogingen van den heer v. d. Linde, om hier een technischen dag te errganiseeren. mislukt zijn. Ik vei mam echter vandaag van hem. dat onze kansen voor den Helder zeer goed staan. Zeer waarschijnlijk verneemt u een dezer dagen meer uitvoerige bijzonderheden. TOEAN TIK-TIK. TEXEL. SECRETARIS VAN DEN DORPS- BOERENRAAD VERTREKT. De dorpsboerenleider van Texel heeft in' de vergadering van den boerenraad met eenige hartelijke woorden afscheid genomen van den üVerigen en bekwamen secretaris, den heer de Vriier, die een positie in Oostland heeft aanvaard. DE OORLOG TER ZEE. Naar in -welingelichte Zweedsche krin gen verluidt zijn in December 1942 114 in geallieerden dienst varende sche pen met een totale tonnage van meer dan 700.000 brt. in den grond geboord, zulks in afwijking van de Duitsche be richten, die spraken van 72 schepen van totaal 430.000 brt. Na de dagtaak heeft ook de Ne derlandsche arbeider in Duitsch- land behoefte aan ontspanning. Vooral in „lagers", die ver van de groote steden liggen, is de behoef te aan lectuur zeer groot. Het va derland kan in deze behoefte voorzien door de boeken inzame ling van den Nationalen Jeugd storm voor dit doel gul te steunen. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Bonaanwijzing kunstmest. Met ingang van 4 Maart 1943 is geldig verklaard: Stikstofbonnenserie, voor zien van opdruk B.T. De Stikstofzegels met opdruk B.T. blijven tot nader or der geldig. Voor de volgorde van leve ring worden stikstofbonnen B.T. gelijk gesteld met de stikstofbonnen, voorzien van opdruk no. 4. Momenteel zijn tot nader order gel dig: Stikstof, bonnenserie voorzien van opdruk B.T., Fosforzuur, bonnen- serie voorzien van opdruk 1, Kali, bon nenserie voorzien van opdruk B.T. Ijzer- en Staalvoorziening Nederlandsche behoefte. Aan het contingent IJzer en Staal voor Nederlandsche behoefte, dat tot dusverre uit Nederlandsche productie en import was samen esteld, is als der de materiaalbron toegevoegd „IJzer en Staal te betrekken uit de ingevolge de Verordening Herdistributie no. 107 d.d. 8/10/1942 geblokkeerde voorraden." De contingentbeheerders zullen ten laste van deze derde materiaalbron be wijzen van overdracht „C," geldig voor IJzer en Staal uit geblokkeerde voor raden, verstrekken. De toegewezen hoeveelheid IJzer en Staal zal in ru briek I worden vermeld, met als om schrijving „IJzer en Staal uit geblok keerde voorraden." Voor de overdracht van dit IJzer en Staal door de contin genthouders dient van de gewone B. V. O. „C"-formulieren gebruik te wor den gemaakt, waarbij de oorspronkelijk door de contingentbeheerders gegeven omschrijving onder rubriek I dient te worden aangehouden. Ten aanzien van de voor het betrek ken van /IJzer en Staal op een B.V.O. „C," geldig voor IJzer en Staal uit ge blokkeerde voorraden, te volgen proce dure wordt verwezen naar een uitvoe rige publicatie in de vakbladen en naar circulaire 718, d.d. 5 Maart van het Rijksbureau voor IJzer en Staal. Voor zoover belanghebbenden deze circu laire niet hebben ontvangen, kunnen zij haar aanvragen bij genoemd, Rijks bureau, Lange Houtstraat 11, 's-Gra- venhage. Wijziging Hout- en Lederbeschikking. De Staatscourant van 4 Maart 1943 bevat een wijziging van de Houtbe schikking 1941 no. 1 en van de Leder beschikking 1939 no. 1. Bij deze wijzi gingen worden houten hakken aan de werking der- houtbeschikking onttrok ken en gebracht onder die van de Le derbeschikking. Dezelfde Staatscourant bevat voorts, a. Een bekendmaking van den Direc- teur van het Rijksbureau voor Huiden en Leder, krachtens welke Fabrikanten van houten hakken verplicht zijn zich binnen 7 dagen na dato der publicatie bij zijn Bureau te doen inschrijven; b. Een Bekendmaking van den Di recteur van het Rijksbureau voor Hout, waarbij de verwerking van hout tot hakken wordt verboden, tenzij het te verwerken hout, krachtens een aan de Aankoopvergunning verbonden voor waarden, speciaal voor deze verwer king bestemd is. Veeboekjes. Aan belanghebbenden wordt medege deeld, dat in de veeboekjes 1942/1943 de registratie-gegevens per 7 Maart a.s. door den veehouder zelf moeten wor den ingevuld. Dit is dus in tegenstelling met de tot nog toe gevolgde werkwijze, waarbij deze inschrijving door den vee-opzichter werd verricht. Men wordt erop gewezen, dat on juiste of onvolledige invulling van het veeboekje zeer ernstige gevolgen met zich mede kan brengen. Verder wordt erop gewezen, dat het oude veeboekje 1941/1942 bewaard dient te worden. Dez: boekjes zullen bij contróle door de opzichters worden ingenomen. Huisslachting varkens. Aan de varkenshouders in de provincie Noord-Holland wordt het volgende be kend gemaakt. Voorshands worden er geen vergun ningen uitgereikt om varkens in voor raad te hebben, bestemd- voor het huis- slachtingsseizoen 1943/1944. Zoodra deze varkens 40 kg. zwaar zijn, moeten zij op een leveringscontract worden geplaatst. Fokzeugen. Voorloopig worden er geen nieuwe er kenningen als varkensfokker uitgereikt, zoodat het aanvragen van een toewij zing fokzeugen achterwege kan blijven. Inlevering reductiebonnen voor boter. Verschillende handelaren zenden nog steeds „Bewijzen van ontvangst voor rantsoenbonnen", welke zij destijds van de Plaatselijke Distributiediensten heb ben ontvangen bij inlevering van vet- bonnen, waarop boter tegen gereduceer- den prijs verkrijgbaar was, aan den ac countantsdienst van de Departementen van Handel, Nijverheid en Scheepvaart en van Landbouw en Visscherij, p/a Cer traal Distributiekantoor te Den Ha; toe, ten einde in de gelegenheid te wo den gesteld deze alsnog bij de Midden standsbank in te wisselen. Deze bew zen van ontvangst voor vetbonnen mo ten thans uiterlijk 20 Maart 1943 aan dt bovengenoejnden accoutantsdienst wc den toegezónden, aangezien deze na di< datum de bedoelde bewijzen niet me zal aannemen en handelaren deze dc halve niet meer zullen kunnen inwtss len bij de Middenstandsbank. Radioprogramma van Woensdag. Nieuws: 7.30, 8.30, 12.45, 16.45, 18 Hilv. I). 19.45 (Hilv. II) en 21.45. HILV. I, 414,4 M. 7.15 Koorzang (gr.1 7.40 Ochtendappel (gr.) 8.40 Wij brenge U heden.... 8.50 Omroepork. en soli: (opn.) (9.30—9.37 Spiegel van den dag - opn.) 10.— Ons liedje bij Uw werk (g: 10.30 De vreugde van het landleven' vcordr. 10.45 Jack der Kinderen. 11.30 Pianovoordr. 12.— Almanak. 12.05 Dick Willebrandts. 13.— BNO: Act. beschou wing. 13.10 Bekende ouvertures (gr.) 14.— Orkest Malando en orgelspel. 15 Melodie en rhythme. 17.— De huismu ziek in den loop der tijden. 17.30 Luis- terflits: De amateur-detective. 17.45 O, Hendriks. 18.40 Spel van kat en muis (gr:.) 19.— Wat niet in de krant staat, lezing. HILV. II, 301,5 M. 7.15-7.40 Zie Hilv. I. 7.40 Ochtendgymn. 7.50 Sportnieuws. 8.— De Plattelandsvrouw. 8.15 Berl. Philharmoniker (gr.) 8.40 Berlijnseh Philharmonlsch orkest (gr.) 9.— Hans Knappertsbusch dirigeert (gr.) (9.15 9.30Voor de huisvrouw.) 10.— Godsd. utiz., 10.40 Strijkkwartet (gr.) 11.— Voor de kleuters. 11.20 Kinderkoor „Zang- lust" (gr.) 11.30 Orkest Wim Ripken en gr.pl. 12.30 Bedrijfsrep. 13.Progr. overz. 13.05 Gerard van Krevelen en soliste. 14.— Godsd. uitz. 14.30 't Groote omroeporkest (opn.) en gr. 15.30 Boek- bespr. 15.50 Zang en piano. 16.15 Viool en piano. 17.— Voor de jeugd. 17.30 Ber lijnseh Phïlh. orkest (gr.) 17.45 Spiegel van den dag en BNO. Brab. praatje door den Eigenheimer. 18.Charlie and his Orchestra. 18.30 Operette-con cert. Hoofdred.: A. R. Jonker, Alkmaar: plv. hoofdred.: H. P. v. d. Aardweg, Alkmaar; Buitenl.: Tj. N. Adema, Alkmaar: Bin- nenl., Prov.: D. A. Klomp, Alkmaar; Sport en Rechtsz.: J. Werkman, Alk maar: Stadsnieuws; A. C. van Kampen, Den Helder; Advertenties: C. Boogaard, Alkmaar. Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze Dochter CATHARINA MARGARETHA. JOH. BOOIJ T. D. BOOIJ— v. d. WOUDE. Koog a. d. Zaan, 6 Maart 1948. Stationsplein 4. Tijd, adres: Ons Ver pleeghuis. Met groote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon JAN, die bij het H. Doopsel de namen ontving JOHANNES CLEMENS MARIA. Den Helder, 8 Mrt. 1943. H. J. M. MüTER. H. C. MÜTER— DUNSELMAN. Parallelweg 75. Heden ontving ik via het Roode Kruis bericht van de vermis sing van onzen innig liefhebbenden Man en Vader, den Heer DIRK PLOOT, adjudant machinist der N.M., in den ouderdom van 38 jaar. Zijn diepbedroefde vrouw en dochtertje, U. PLOOY BONTES en ^JOHANNA en familie. Den Helder, 8 Mrt.. Paardenstr. 10. Citroenvla met Transparanta Is de eenige Nederlandsche aardappel- tapioca, bereid door W. A. Scholten. Van de vele ver. rassende recepten volgt hier een voorbeeld uit ons re. ceptenboekje I. melk of water V< l. melk of water; citroenschil of vanille; 60 gr. „Transpa ranta" 7 afgestreken eet lepels); 60 gr. suiker S afgestreken eetlepels); sap van 1 citroen; custardvla. De „Transparanta" 1 uur in 1/4 l. water of melk weeken. De rest van de melk of het water met het smaakje aan de kook brengen. De geweekte Trans paranta'al roerend toevoegen en even doorschijnend koken. De vla onder *00 nu en dan roeren laten bekoelen. Het ci troenvla toevoegen. Men diene de vla (vooral die met water gemaakt isj met custard op. Te veel om ieder per soonlijk te bedanken, be tuigen wij langs dezen weg bnzen hartelijken dank aan allen, die blijk hebben ge geven van hun medeleven met het voor ons zoo zware verlies van onzen lieven Zoon, Broer, Zwager en Oom NICOLAAS BEEN. In 't bijzonder aan de fam. K. Schrieken, de familie, vrienden en buren en aan de „V.V. Water vogels" voor de laatste eer aan hem bewezen. F. BEEN, Koningsweg 30, Den Helder FAM. BURGER, t. a. HARNJESWEG 49, WAGENINGEN. ARTS, is tot nader aankondiging afwezig. Waarneming door de andere Huisartsen. Arts, Met ingang van heden, DINSDAG 9 MAART is de school verplaatst van het Leger des Heils naar Van Hogendorpstraat 62. HET BESTUUR, Slecht» 1 gortbon voor een heel pak. W. A. SCH0LTENS FABRIEKEN AFD. VOEDINGSMIDDELEN Eenige zeer gunstige op goeden stand te Den Haag te koop aangeboden. Direct van eigenaar In lichtingen no. H.A. 1034 bureau van dit blad. De natuur en Hero ken- Inen geen surrogaten. 1 Hero-tomatensap I Inog even voedzaam,] J even gezond en even rijk aan vitaminen/ als vroeger. Juist/ l wat wij in dezen tijd zoo noodig/ hebben I N.V. HERO CONSERVEN 10 TABLETTEN 12JiCENT KV. KOFFIE HANOEIMIJ. ..M A 1 A C At PA" A DAM TE HUUR: Het pand HOOGSTRAAT No, 31-33, voorheen Druk kerij. Huurprijs tijdelijk 5.50 per week. Adres: „HET WONING BUREAU", Weststraat 100. Postbus 7. Wij bevelen ons beleefd aan voor de leveiing van peulvruchten, vetk.ijgb. op bon 511 van de Alge- meene distributiekaart. E DEZE BON E met Uw bestelling inleve ren i. d. week van 8-15Mrt. Gevraagd een LEERLING of gevorderde rijwielhersteller bankwerker of electriciën of loodgieter. Smederij C. Kore- vaar, Langevliet, Jullana- dorp. Te k. aang. MEISJESJURK JES, c 10 jaar, vanaf 2.50. Rep, Ooievaarstraat 38. k- VOEDSTER-KONIJ NEN. Te bevr. bij L. Dekker Emmastraat 6L Te k. aangeb. electr. GRA- MOFOON met pick-up 95 en 1 p. prima bokshandsch., z.g.a.n. 12.50. Ooievaar straat 106. Te huur gevr. In Breezand een KAMER, te bewonen d. echtpaar. Br. onder no. 816 bur. v. d. bl. 't Meisje of jongentje, dat Woensdag 'n HAMERTJE uit de winkel van Crone heeft meegenomen, wordt beleefd verzocht, dat aldaar weder terug te bezorgen. Bakkerij Crone, Huijgensstraat. 5»i,en 1 P' damesschoe nen, m. 39, hoge hak, voor 88, lage hak. Tevens te koop 2 pers. ledikant m. spiraal en nieuw kapokbed 100. A. Rus, Hector Treubstr. 4. T. o. gevr. voor geldbe- legging mooie Perzische tapijten. G. Lammerts, J. v. Eijckstr. 39, A dam. Tel. 98432.- Stakman Bossestraat 58 Uitvoerder van Bejp-afenissen. Crema- ttën en Transporten Telefoon 3536

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 2