tirujee' troost w'*rfa Juiterijes Wm is fHmu! STADSNIEUWS. LANGS DE VELDEN. Nu voor oso PERMANENT naar SCHOONHOVEN. O "fafcóaiB Terwee voorheen Voor beste Koffie staat, .Zoals men nu Terwee verkiest 1 Voor koffie-surrogaat I Mijn devies houd ik hóóg! SPORT. Een belangrijk voetbal evenement op komst. Het teeken Technische Dag ook in onze stad. RADIOPROGRAMMA Personeel gevraagd Te huur aangeboden Te koop aangeboden Te koop gevraagd Diversen Flinke LOOPJONGEN gevraagd bij ROOYERS, Amboristraat 90 ADYERTEEREN DOET VERKOOPEN. Ha Vermicellisoep! kent me nog niet half...! Tomatensoep met Transparanta I Vo»4'4?fVi*1» J Men maakte op Het devies, waarnaar bij Bensdorp steeds te werk wordt gegaan: „Kwaliteit vóór allesI" Ook in dezen tijd q BIJ Die levert zijn Scheerzeep» bon N in bij zijn leveran cier, want hij krijgt dan nog Adelaar-Scheerzeep van oude kwaliteit! adelaar-product primal NIET OVER DEN SPOORWEG! Het euvel, dat daartoe onbevoegde personen over het spoorwegemplacement hun weg kiezen, neemt nog niet af, hoe wel de straffen hiervoor niet mis zijn. Ook vorige week werden weder eenige personen hiervoor bekeurd. TIVOLI, Beethoven's 9e symphonie verfilmd. Weer draaide Zaterdag een Hol- landsche film en wel ,,'t Was 1 April" het bekende, geestige product met Jo- han Kaart in de hoofdrol. Men heeft weer eens hartelijk kun nen lachen. Zondag draaide de grootsch opgezette film „Slotaccoord" die de muzieklief hebbers onder de bioscoopbezoekers voor 100 heeft kunnen voldoen. Beethoven's onsterfelijke 9e symphonie werd ten gehoore gebracht op een wijze, zooals de filmtechniek dat tegen woordig vermag. Men vergeet, dat dit film is, men beleeft het als een reali teit. Het verhaal is bijzaak, slechts de muziek spreekt op een ontroerende wijze, grijpt den bezoeker om hem slechts los te laten wanneer het doek valt. En het is den regisseur gelukt een film te scheppen, die op treffende wijze het werk van den grooten mees ter in een juist licht stelt. Het is vooral ook Willy Birgel als hoofdrolvertolker, die het zijne er toe bijdraagt om deze film tot iets bijzon ders te maken. (Th. Bijlsma.) T.E.S.O. De uitgestelde jaarvergadering van TESO heeft plaats op Vrijdag 28 Maart in hotel De Oranjeboom, des avonds half acht. GESLAAGDE CABARETMIDDAG VAN VREUGDE EN ARBEID. „Vroolijke Uren" in Casimo. Inderdaad heeft het cabaretpro- 'gramma in Casimo vreugde veroor zaakt. Het was de plaatselijke leider van het N.A.F., de heer J. Reumer, die een kort welkomstwoord sprak. Hij wees op het feit, dat deze cabaret middag de laatste van het seizoen zou zyn, maar nu reeds was men bezig met het maken van plannen voor het komend seizoen. Hij deed vervolgens een beroep op de aanwezigen om zich als mede werkers van het N.A.F. op te geven. Het N.A.F. zat niet stil. dat bleek ook wel. daar men bezig was de regeling voor de pensionneering van de contractarbeiders op de Rijks werf aanmerkelijk te verbeteren. 30 is te weinig, zoo zei de voorzit- ter. IHj sprak de hoop uit dat het aan t N.A.F mocht gelukken dit per centage belangrijk te verhoogen. Ferry de Rooy was de humorist- conferencier. Hij wist tusschen de verschillende nummers het publiek te amuseeren. Als cabarettière trad Truus Keilen op. Haar liedjes vielen zeer in den smaak. Vooral het optreden van Melachini, de man met de geheimzinnige han den, ontlokte appiaus. Het danspaar Hertha en Lydia gaf eenige tapdansen ten beste. Een nummer kunstwielryden ont brak niet en de Allands gaven eenige staaltjes rijwielacrobatiek. De accordeonist Dick Straatman oogstte veel bijval met een pot pourri van bkende nummers. Vermelden wij nog, dat diverse artisten gezamenlijk in enkels schet sen optraden o.a. in „Het Geheim- zuinige Cabinet" van Dr. Caligari. waarin Ellen Fay en Guus van den Berg hun medewerking gaven. Vreugde en Arbeid heeft met dit cabaret-programma het gestelde doel n.L hen, die arbeiden, eenige uren van ontspanning te bezorgen, vol komen bereikt. SLUITINGSCONCOURS H. S. V. „DEN HELDER". Zaterdag 13 en Zondag 14 Maart heb ben de leden van H. S. V. „Den Helder", ongeveer 70 deelnemers, het hengel- seizoen gesloten met een onderling con cours, waarvan de uitslag bevredigend mag worden, gezien de slechte vangsten in den laatsten tijd. Er zijn 88 baarsen gevangen, waarvan 35 bovenmaatsche. lste prijswinnaar was de heer Ran met 8 stuks en een lengte van 138—1 cm.; 2de was de heer Sprengers met 5 stuks, lengte 915 cm.; 3de was de heer H. C. Voorthuizen met 5 stuks, lengte 79—5 cm. Vervolgens waren er 18 deelnemers, die voor een prijs in aanmerking kwamen. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: J. E. S. Kaag—Bos (z.) C. Bontes—Meijer (d.) Ondertrouwd: C. Visser en M. Bak. Getrouwd: E. H. van Baar en B. Legerstee. Overleden: A. P. Thomas—Kroon, 57 jaar. TEXEL. „Oome Piet" 50 jaar getrouwd. - Er zullen maar weinig Texelaars zyn, die een nadere aanduiding noo- dig hebben om te weten, wie met „Oetne Piet" bedoeld wordt. De heer P. W-. Roeper van de Waal is bekend op Den Burg en Den Hoorn, in de Koog en in de Cocksdorp. Kortom, ieder kent den vriendeiyken, opti- mistischen, nog levensiustigen gou den bruidegom, die mei zyn bruid reeds een menschenleven woont in een woning aan de Waal. En niet alleen op Texel is de heer Roeper bekend, maar in den kop van N.-Holland zijn heel wat lezers, die zyn naam wei eens gehoord hebben en tal van jeugdige Nieuwediepers hebben aangename herinneringen aan den „Oome Piet", toen hy zijn groote schuur heeft klaargemaakt, nu zeker al 10 jaar geleden om een aantal jongelui te ontvangen die dagen van onvergetelijk genoegen hebben doorgebracht op het land van den heer Roeper. En 's avonds, als er buitenspelen waren, was „Oome Piet" present en zijn jeugdige en vindingrijke geest wist de jonge lui dan te vermaken. Vandaag, Dinsdag 16 Maart, zijn de heer en mevrouw RoeperKeij- ser, 50 jaar getrouwd. „Oome Piet en mevrouw Roeper": een prettigen feestdag en nog vele jaren, hoor. jaren zonder zorg, jaren van vrede. Burgerlijke stand. Geboren; Jansje, d.v. J. A. Stemfoort en M. van Leeuwen. Grietje L., d.v. S. Zijm en J. van der Poll. Gerardus J., z. v. C. Huisman en G. Schraag. Johan, z. v. A. Wuis en T. Roeper. Maria L., d.v. J. J. Antheunis en M. Ro- fier. Jakobus J., z. v. J. J. van Swinderen en G. Bakker. Ondertrouwd: J. Klippél en C. Plaatsman. T. Pongers en W. van Riessen. J. Jeliema en J. van Boven. Th. J. Witte en J. C. Rab. Gehuwd: D. Hillen en J. Buijs- man. Overleden: C. Visman, oud 70 jaren, geh, met M. Bakker. Ingekomen: W. Kupfernagel van Duitschland naar Den Burg, Groeneplaats 11. A. M. v. d. Leer van Apeldoorn, Koppellaan 5 naar Oosterend, Peperstr. 61. C. M. Vinken van Weesp, Slijkstr. 11 naar Den Burg, Molenstr. 36. M. O. P. Ortmann van Haarlem, Leid- schevaart 254rd. naar Den Burg, Weverstr. 88. C. J. Koster van Zijpe G 43 naar Den Burg, Waal- derstraat 25. Vertrokken: J. B. Koopman van C 85 naar Ellemeet Z. Y. Visser van Den Burg, W. de Zwij- gerlaan 17 naar Leeuwarden, w. Sprengerstr. 25. L. Visser van S 31 naar Leeuwarden, W. Spren gerstr. 25. Gevonden voorwerpen. - Gevon den: een portemonnaie, een zilver bon, een sleutel, een doublé arm band, een autoslinger, een paar wol len wanten, een schaar. VISSCHERU URK, 12 Mrt. Heden waren de pryzen van de verschillende visch- soorten als volgt: karper 72 ct., snoekbaars 68 ct., lei 50 ct., roode baars 36 ct., groote voorn 30 ct. en kleine voorn 22 ct. Alles per kg. Zeer geringe aanvoer. De pogingen van den heer v. d. Linden, consul hier ter plaatse, zijn met succes bekroond gewor den, daar het hem is gelukt om op 28 Maart a.s. in Den Helder een wedstrijd te doen plaats vinden tusschen een Heldersch elftal en het Amsterdamsch elftal. Deze wedstrijd vindt plaats in het kader van den Techniscnen Dag. Al vorens wij de bijzonderheden naar voren brengen, kunnen we niet na laten aan het adres van consul v. d. Linde een woord van waardeering te schrijven. In den korten tijd, dat hij als consul is aangesteld, heeft hij reeds onnoemelijk veel voor onze mooie voetbalsport gepresteerd en als klap pp de vuurpeil heeft hij zijn schouder gezet onder een ondei> neming als bovenomschreven, met het reeds genoemde resultaat, waar voor we hem dus buitengewoon dankbaar kunnen zijn. Uit het onderhoud» dat wij met hem hadden, bleek wel, dat het z.i. iets heel gewoons is en dat hij zoo iets doet voor de voetbalsport en voor Den Helder. Aan mijn functie ben ik dat wel verplicht, aldus onze consuL Wat bereikt werd. Allereerst moest den heer Boeljon, hoofdconsul, voor het plan gewon nen worden en uiteraard ging dat niet zonder inspanning van alle aan wezige factoren. Maar toen dan pok deze bereid was zijn medewerking te verleenen, was voor 75 procent de zaak in orde, want van de zijde van den N.V.B. werden maar weinig moeilijkheden ondervonden. Na inzending van een volledig uit gewerkt schema nam hét bondsbe- stuur de beslissing om op 28 Maart a.s. een Helderscn elftal tegen het Amsterdamsch elftal te laten uitko men. Eindelijk dus na vele jaren zal in Den Helder weer eens een ontmoeting te zien zijn, waarbij de veelbelovende jonge spelers uit ons rayon een kans krijgen, aldus de Keuze Commissie. De spelers, die voor de ontmoeting zullen worden uitgenoodigd, ontvan gen van den N.V.H., via net bestuur van hun vereeniging bericht. De commissie zal voornamelijk het oog houden op Heldersche spelers, maar daarnaast is zy volkomen vrij om het elftal met eenige krachten uit den omtrek adn te vullen. Vooral momenteel lijkt ons voor enkele plaatsen een dergelijke gang van zaken wenschelijk om hei geheei beter tot zijn recht te laten komen. Om dezen wedstrijd zoo goed mor gelijk te doen verloopen, heeft zich een klein comité gevormd, waarin zitting nemen de heeren v. d. Linde, De Draayer en Van Wageningen, waarvan eerstgenoemde als secreta ris fungeert. Het ngt voor de hand, dat ook vooral gerekend wordt op den steun van de plaatselijke voetbalvereni gingen, welker bestuur ingeschakeld zullen worden. Ook wij zuilen er ongetwijfeld een eer in stellen, dat dezen dag een goed mogelijk verloop heeft en dat met genoegen op dien dag terug ge zien Kan worden. Welk elftal komt) er? Wij zullen de lezers maar niet lan ger nieuwsgierig houden; ais gast treedt dien dag op de sterke Am- sterdamsche le kiasser D.W.S. met haar volledig elftal, dus ook den in ternationaal Caidenhove. Het wordt dus het neusje van den zalm voor den voetoailiefnebber, dat verzekeren wij u. Overigens hopen wij binnenkort op dit belangrijk sportevenement terug te komen met meerdere gegevens en vanzelf met het elftal. Hockey ALLIANCE IH-HERMES I 1-2. In een uiterst spannenden wed strijd is Hermes er in geslaagd de Heemstedenaren er onder te hou den, doch de uitslag getuigt - reeds, dat het krachtsverschil niet groot was. Daar Aliiance ook nog naar den Heider moet komen, is het duidelijk, dat de beide laatste wedstrijden van riermes zeker niet gemakkelijk zul len zijn. De wedstrijd ging vóór de rust vrij gelijk op, misschien was Hermes iets meer in den aanval, doch de Heem stedenaren speelden zeer enthou siast, waardoor zij bij vlagen zeer gevaarlijk ten aanval konden trek ken. Na ongeveer een kwartier kwam er verandering in den striid. Een ver doorioopende bal over links werd door Ottervanger met de om gekeerde stick nog juist achter den aanstormenden doelman voorge plaatst, waar v. d. Haagen klaar stond om keihard in te slaan, 1-0. Wanneer rechtsbuiten Blankers, die den bal op den vleugel vrij krijgt, goed voorzet, is het Ottervanger, die er 2-0 van maakt. Dit wordt den Heemstedenaren te bar en zii trachten zich met alle ge weld los te werken. Niet lang daar na gelukt het hen, de uitstekend spelende Hermes-middenlinie met Verfaille aan het hoofd om den tuin te leiden. (2-1) Tot de rust trad er geen verandering in den stand. Na de rust was Hermes uitgespro ken sterker, zonder dit evenwel in doelpunten te kunnen uitdrukken. Niet, dat er niet geschoten werd, in tegendeel er werd verschillende ma len uitstekend op het doel gescho ten, o.a. diverse strafcorners, doen én het geluk én de doelverdediger van Aliiance hielde het doel verder schoon. Daar CHC verleden week van deze zelfde ploeg met 1-0 heeft ge wonnen, zijn de Castricummers thans uitgespeeld. Hermes moet dus haar laatste twee wedstrijden defi nitief winnen. Verdere uitslagen. Competitie: Strawberries IV-Her- mes II (heeren) 1-0, Strawberries IV-Hermes II (dames) 1-0. Scha- gen: UVO II-Hermes IV (heeren) 1-2, UVO II-Hermes A-junioren (da mes) 0-5. Deze laatste wedstrijd bewees, dat de A-junioren momenteel een aardig elftal hebben, dat nog wel verder van zich zal doen hooren. De doel punten werden gescoord door de da mes London (3), Aarts (1) en Met- zelaar (1). DE PROMOTIE-DEGRADATIE VOOR DIT SEIZOEN. Naar wij vernemen, zullen dit jaar tn de hockeycom petitie voor dames geen degradatie-wedstrijden wor den gespeeld. De kampioenen van de overgangsklasse en tweede klasse spelen een heele competitie om een plaats in de hoogere klasse, terwijl overige kampioenen automatisch promoveeren. Korfbal ADOS-K.V.H. Niettegenstaande KVH met vijf invallers de reis naar Hoorn maak te is het haar gelukt, de competitie tot een goed einde te brengen en Ados met niet minder dan 5-1 te verslaan. Ip het begin zag het er niet naar uit. Na een half uur spelen neemt Ados de leiding, doch 10 min. daar na heeft K.V.H. door mevr. v. Laar gelijk gemaakt. Vlug wordt er van vak verwisseld en nog voor de rust weet Kranenburg van KVH opnieuw te doelpunten. Rust 2-1 voor KVH. In de tweede helft voert KVH het tempo op en het gelukt opnieuw aan Kranenburg te doelpunten. Vier min. voor 't einde weet C. de Jonge voor KVH een keurig doelpunt te maken, even daarna gevolgd door nog een doelpunt, zoodat KVH, deze wédstrüd heeft gewonnen. ZONDAGAVOND. Voor den „Beker" dit jaar, in ver band met de vlotte beëinaiging van de gewone competitie, meer wed strijden. dan gewoonlijk. Dat is wel prettig, voorat nu we zoo'n beetje door de koek heen zijn. Vanmiddag HeiderSucces. Het blijkt al heel gauw. dat de scheids rechter Volten zijn pappenheimers kent. De Wieringers komen er niet aan toe een beetje at te stevig te gaan spelen, iedere vrije schop wordt prompt door hem gestrajt. tot aan de laatste minuut. Dit was heei verstandig, want de Wieringers trachten graag een tekort aan tech niek aan te vullen met een tikje lichaamskracht. Volten kent z'n jon gens, als ze het drie uur Lang had den geprobeerd, zou 't evenmin ge lukt zgn ais m deze andernalf uur. ,JHeider" schijnt veel interesse te heooen voor een plaatsje in de kop groep van ae beker-geJaaigüen. vanmiddag althans een pittige en succesvolle weastrijd, voornamelijk voor rust, toen de thuisclub feitelijk den grondslag legde voor de over winning. De tweede helft was minder in teressant en wei in hoofdzaak door dat Helder niet meer vocht voor het eindresultaat. Zij volstond met het zeker stenen van haar 3-1 voor- Het tweede van KVH doet het den laatsten rijd minder goed. Wel was 't genandieapt, aaar het eveneens 0 invallers telde. ZKV zet er direct een noog tempo in en weet spoedig te doelpunten, dan krijgt Himpers van KVH eenige mooie kansen, doch deze gaan door siecht schieten ver loren. Heide partijen houden nu goed stand tot ZKV even voor de rust haar tweede doelpunt maakt. Na rust is het weer ZKV die de touwtjes in handen houdt en regel matig de score opvoert tot 6-0. Het is nu oppassen voor onze stadgenoo- ten, daar de laatste plaats nu begint te dreigen. Zaterdagmiddag speelde de Chr. Ulo-schooi tegen de KVH-adspiran- ten. De Ulo gaf kranig partij en wist tot aan de rust stand te hou den. De stand was toen 1-1. Na de rust echter was de betere geoefend heid der KVH-adspiranten oorzaak, dat de Ulo het onderspit moest del ven met 3-1. sprong en belette Succes daar verder eenige wijziging in te brengen. Een spelletje, dat voor den toeschouwer weinig bekoring heeft. De eenige dissonant bij de bekerwedstrijden blijft toch altijd het meermalen groote krachtsverschil tusschen de in één afdeeling geplaatste clubs. Maar dat zal binnenkort wel beter worden, als H.R.C. en Helder tegen elkaar komen, Ja. wij hebben nog een paar fijne sportdagen voor den boeg, lezer! Daar is dan in de eerste plaats de Technische Dag op 28 Maart. D.W.S. tegen het Heldersche Distncts-elftal. In den morgen van dien dag zal onze hockeyvereeniging „Hermes", de Heldersche sportwereld iets bijzon ders voorzetten, namelijk een ont moeting tusschen de pas-gepromo veerde meisjes en een team uit een hoogere, waarschijnlijk tweede, klas se, Ned. Hockeybond. Deze wedstrijd in den morgen moet u beslist gaan zien. Evenals onze voetballers s mid dags, zullen de Hermes-meisjes het dien morgen opnemen tegen tegen standers, die belangrijk hooger ge plaatst zijn. Zij allen zullen dit ver schil trachten te overbruggen door geestdrift en het voordeel van eigen omgeving. De pessimisten zeggen, dat worden partijtjes van kat en muis. De optimisten echter beweren, dat het een fijne sportdag wordt. Ik behoef u zeker niet meer te zeggen tot welke groep ik behoor! Ik geloof, dat ik mij daarbij met het plaatselijk comité voor den districtsdag en het Hermes-bestuur in goed gezelschap bevind. TOEAN TIK-TIK. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Inlevering tabaksbonnen 12A en 12B. In verband met het beschikbaar stel len van uitsluitend sigaren op bon „Tabak 12B" dienen detaillisten de bonnen „Tabak 12A" en „Tabak 12B" op afzonderlijke opplakvellen en met een afzonderlijk ontvangstbewijs MD 242-01 bij de Plaatselijke Distributie diensten in te leveren. De diensten zul len voor de bonnen „Tabak 12A," welke met een minimum van 20 stuks moeten worden ingeleverd, toewijzingen voor tabak uitreiken, recht gevende op het koopen van sigaren, cigarillos, sigaret ten of kerftabak. Voor de bonnen „Ta bak 12B," welke eveneens met een mi nimum van 20 stuks moeten worden in geleverd, zullen zij toewijzingen voor tabak uitreiken, waarvan de linker bovenhoek is verwijderd en welke u 11- sluitend recht geven op het koopen van sigaren. Op deze laatste toewij zingen mogen dus geen sigaretten, ci garillos en kerftabek gekocht worden Detaillisten kunnen eventueele res tantbonnen „Tabak 12B," tot een ma ximum van negen stuks, tezamen met de bonnen „Tabak 12A" inleveren. Grossiers zullen bij Inlevering van toe wijzingen voor Tabak, waarvan de linkerbovenhoek eveneens is verwij derd en welke eveneens uitsluitend derd, verzameltoewijzingen ontvangen, waarvan de linkerbovenhoek is ver wijderd, en welke eveneens uitsluitend recht geven op het koopen van siga ren. WOENSDAG. Nieuws: 7.30, 8.30, 12.45, 16.45, lg.30 (Hilv. I,) 19.45 (Hilv. II) en 21.45. HILV. I, 414,4 M. 7.15 Volksliederen (gr.) 7.40 Vlotte melodietjes (gr.) 8.40 Wij brengen U heden.... 8.50 Gev. ochtendconcert (opn.) (9.30—9.37 Spiegel van den dag opn.) 10.Ons liedje bij Uw werk (gr.) 10.30 Forel met wijn, voordr. 10.45 Orkest Willy Ebzerlé. 11.30 Planovoordr. (gr.) 12.— Almanak. 12.05 Klaas van Beeck en solist. 13.BNOt Act. beschouwing. 13.10 Orkest fanta sieën (gr.) 14.— Orkest Willy Kok en gr. 15.— Halfweg, gev. progr. 17.— Zang en piano. 17.30 Klankbeeld: „Als de ziele luistert." 17.50 Amusementsorkest. 18.40 Voorjaar in zicht (gr.) 19.— Wat niet in de krant staat. HILV. II, 30L5 M. 7.15-7.40 Zie Hilv. I. 7.40 Ochtendgymn. 7.50 Sportnieuw». 8.— Voor de rijpere jeugd van het platteland. 8.15 Balletmuziek (gr.) 8.40 Orkestcomposities van Paul Graener (gr.) 9— Morgenconcert (gr.) (9.15—8.30 Voor de huisvrouw). 10.— Godsd. ultz. 10.40 Hobo en piano. 11.— Voor de kleuters. 11.20 Kinderkoorzang (gr.) 11.30 Francis Keth en 2 vleugels (opn.) 12.30 Nederl. boeren in het buitenland. 13.— Progr.-overz. 13.05 Gerard van Krevelen, soliste en gr. 14.— Godsd. uitz. 14.30 Altviool en piano en piano- voordr. 15.30 Voordr. 15.45 R'damsch Piaonkwartet en zang en piano. 17.— Voor de jeugd. 17.30 Viool en orkest (gr.) 17.45 Spiegel van den dag en BNO: Brabantsch praatje. 18.Opera-concert. Hoofc.-ed.: A. R. Jonker, Alkmaar: plv. hoofdred.: H. P. v. d. Aardweg, Alkmaar; Buitenl.: Tj. N. Adema, Alkmaar; Bin- nenl., Prov.: D. A. Klomp. Alkmaar; Sport en Rechtsz.: J. Werkman, Alk maar; Stadsnieuws: A. C. van Kampen, Den Helder; Advertenties: C. Boogaard, Alkmaar. Met groote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van een dochter, die wij hebben genoemd ROELFINA MARTHA. TH. WAALKENS. M. WAALKENS— OOSTLAND. Tijdelijk: Kraaminrich ting Zr. de Groot, Lom bokstraat 2. Voor de vele blijken van deelneming, ondervonden na het overlijden van on zen lieven Man en Vader, den Heer LAURENS JAN DE LEEUW, betuigen wij onzen harte- lijken dank. In het bijzonder aan zyn Directie, Commandeur en Collega's zeilmakers, aan de H.F.C. Helder en verder aan allen, zoowel binnen als buiten de gemeente, die ons hun deelneming betuigden. Uit aller naam, Wed. C. DE LEEUW— KOOIJMAN. Evac. adres: Middenweg G 147. H.H.Waard. Gevraagd een LELRLING of gevorderde rijwielhersteller bankwerker of electriciën of loodgieter. Smederij C. Kore- vaar, Langevliet, Juliana- dorp. Aangeboden: SLAAPKAMER voor 2 vrienden. Ooievaar straat 73. Te koop 1 p. peau de suède br. DAMESSCHOENEN, m. 38 12.50. de Kluyver, Buys Ballotstraat 6. Te koop een 1 pers. LEDI KANT, hout met matrassen en bed 35 en een zwart Astrakan jasje 15. v. d. Wal, H. de Grootstraat 20. Te koop: KINDERGRAMO- FOON, z.g.a.n. met veertien p^ten 30, een vulkachel 10, een schoolétui 2, en nemen luiers 18. Adres: Schut, Krugerstraat 125. Te koop gevraagd 1 of 2 OVERALLS voor jongen 16 jaar. Gelens, Goudsbloemstr. 23. Te koop gevraagd een ski- of trainings PAK of broek v. jongen 16 jaar. Gelens, Goudsbloemstraat 23. Te koop gevraagd complete SMALFILMINSTALLATIE, 8 m.M. Aanb. Jac. de Boer, Keizerstraat 113. Te koop gevraagd KLAP- CAMERA'S 6X9—4X6V, en kleinbeeld. Jac. de Boer, Keizerstraat 113. Te koop gevraagd een H.- FIETS of te ruilen voor een mooie schrijftafel met op stand. H. Heiman, Zulder- tuurt, Oude-Niedorp. Gevraagd 1 p. VOETBAL SCHOENEN, m. 39-40. Adres: G. Ab enis, Wagenstraat 27. Nè 5 uur. Verloren PORTEFEUILLE met inhoud, o.a. veeboekje en identiteitsbewijs. Gaande van Oude Helder naar Bas- aingracht. Verder beleefd verzocht de portefeuille met veeboekje en persoonsbewijs terug te bezorgen of op te sturen aan Kikkert, Bassin gracht 110. Goed KOSTHUIS aangeb. Adres bur. v. d. blad. Laten liggen: 4 kleuren- TOTLOOD. 17.30 uur op Postkantoor. (Gedachtenis). Adres: Ooievaarstraat 73. Vermist HONDJE, Pekin- gees, luisterende naar den naam Tjellie. Terug te be zorgen: Plekker, Ooievaar straat 103. HOOGE PRIJZEN geven wij voor heele en gedeeltelijke Inboedels. Verkooplokaal „DE SCHAKEL" DAMES! Na veel moeite zijn we weer geslaagd Oude Kwaliteit permanentbenoodigdheden te bemachtigen. Van nu af dus weer volle garantie en voor oude prijzen een Permanent van de Firma L. SCHOONHOVEN. Spoorstr. 22-24. Laat Uw groententuin vakkundig aanleggen en (of) bewerken door Tuinder P. RIENSTRA, Goudsbloemstraat 3, T. o. gevr. voor geldbe legging mooie Perzische tapijten. G. Lammerts, J. v. Eijckstr 39, A'dam. Tel. 98432. HEDEN AF TE GEVEN: Bloemkoolplanten per 100 1.50. Uienplanten per 100 0.75. Muurbloemen per 10 0.50. Vergeet me niet p. 10 0.75 „TERRA HOVfl'-KWEEKERIJ, N1EUWEWEG 6. GOUDSBLOEMSTR. 3. Vermicellisoep van Honigdus nog kwali teit! Heel gauw klaar... U spaart nog gas boven dien! 15 «TrtH Onze biscuits zijn nog alujd heerlijk bros - maar als we weer ruim in de grondstoffen zitten... dèn moet U 'ns proeven! BISCUITS 10 TABLETTEN 12)4 CENT «OftU HMWUM BAM Transparant», de eenige Nederlandsche aardappelta- pioca van W. A. Scholten. kan worden verwerkt in ve lerlei allersmakelijkste re cepten. Maak de volgende soep eens klaar: 1 liter water; 4-6 afgestre ken eetlepels tomatenpuree versche tuinkruiden als: ci troenmelisse, thym, wortelt marjolijn, ul, peterselie, eet* derij en/of gedroogde krui den: laurierblad, peper, foe* He, 30 gr. Transparanta ss 3 i/j afg estreken eetlepel 4' bouillonblokjes of zout. De „Transparante" 1 uur I» e-rej |j» I U'lspurUTDU -*• X WW »l '/i al. water weeleen. De krui* langzaam laten trekken in het water o/de bouillon. De bouillon «epen. de „Transparanta" roe. rende toevoegen en even laten meekoken. De toep a/maken met de tomatenpuree. slechts 1 gortbon voor een heel pak. W. A. SCHOLTEN'S FABRIEKEN AFD. VOEDINGSMIDDELEN

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 1