D A.S. MAANDAG 29 MAART ABDIJSIROOP G. VAN DER MOST, PRACTIJK HERVAT Transparanta Juiierijes PRACHT VEILING Groie 2 daagse veiling. „DE SCHAKEL" Woensdae;24 en Donderdag 25 Maart a.s. N E MAN UIT DE WILDERNIS H. H. PAARDEN HOUDERS!! ADELSLAG ieuw land in cultuur. Zoo 'n K/HEBELK AKKER'S RADIOPROGRAMMA Advertentiën Arts, jjr&cAihfJ ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN. Leer franspaj ranta- pu dding U blijft smullen Personeel gevraagd Te koop aangeboden Te koop gevraagd 2 dagen veiling honden AANVANG DER 11De PREMIETREKKING N.V. „HAIGHTON CO." Diversen Voor het SPITTEN van TUINEN: BREESTRAAT 52. In ML/SIS veilen A.S. D0:'tDERDAG~ veiling houden Door -.het droog vallen van den Noord-Oostpolder is een belangrijk stuk nieuw cultuurland aan het oude land toegevoegd. Van de bruto op pervlakte van circa 48.000 hectare hoopt men in de toekomst 44.000 a 45.000 hectare in cultuur te brengen, terwijl de overige enkele duizenden hectare worden aangewend voor den aanleg vqn wegen, kanalen, tochten, .woningen" enz. Over enkele jaren zal Nederland dus de beschikking heben over een nieuwe graanschuur, aangezièn de .verbouw van graan, op de eerste plaats van tar we, dank zij de bodem gesteldheid, 't grootste gedeelte van den nieuwen polder in beslag zal nemen. Zoolang de overheid de ex ploitatie van den polder in handen houdt en de boerderijen dus nog niel iijn verpacht aan de nieuwe boeren, ?al niet worden overgegaan tot het aanbrengen van een grooten veesta pel, zoodat de oppervlakte grasland zeer beperkt zal blijven en niet meed zal bedragen dan noodig is om in de eigen behoefte voor paarden en ,het weinige vee te voorzien. Naast de rogge op de zandgronden en de tarwe op de kleigronden zullen er nog enkele andere gewassen worden ver bouwd, waarvan het belangrijkste is de verbouw van suikerbieten. Om in de eigen behoeften van de bevol king te kunnen voorzien zal ook een bescheiden plaats worden^ ingeruimd aan den verbouw van aardappelen, kool, erwten, boonen en andere pro ducten. In 1941 heeft de eerste uitzaai plaats gehad op den zandgrond, n.1. circa 1100 hectare winterrogge. In 1942 is deze oppervlakte uitgebrei% jnet 2500 hectare voor den verbouw van zomerrogge en tarwe. Voor den oogst 1943 zijn 4.000 hec tarezandgrond ingezaaid met rogge en 1000 hectare kleigrond met tarwe. Gehoopt wordt, dat hieraan in het voorjaar nog een oppervlakte van 3000 hectare tarwe kan worden toe gevoegd, benevens een bescheiden oppervlakte met aardappelen en kool voor de levensmiddelenvoorziening van de twaalf verspreide kampen, Waarin nog circa 4000 personen zijn ondergebracht. Worden deze plannen ten uitvoer gelegd, dan zal in den zomer van 1943 dus circa 8000 hec tare nieuwe grond in cultuur zijn gebracht. "•De plannen voor dit jaar zijn hier mede echter nog geenszins geheel verwezenlijkt. Op het programma voor dit jaar staat n.1. een verdere Uitbreiding van het in cultuur bren- f;en van grond tot circahec- are, voornamelijk bestemd voor den verbouw van tarwe en haver. Ver loopt alles volgens de plannen, dan zal op het einde van 1943 dus ruim de helft van de oppervlakte bebouwd zijn. Kan men in hetzelfde tempo doorwerken, dan zou over twee jaar het. grootste gedeelte óf misschien wel de geheele polder iri -productie zijn gebracht, hetgeen vooral onder de huidige omstandigheden een uiterst belangrijke winst zou zijn voor de voedselvoorziening van het land. vervelend en vermoeiend. Zorg daarom er voor er dadelijk vanaf te komen door de beproefde slrjm- oplossende, snel, hoest- Verdrijvende Abdijsiroop Vanouds beproefd bij hoest, griep, bronchitis, asthma. 'sWerelds beste Hoestsiroop EEN HOEKSTEEN. Schouder aan schouder met de verbonden Europeesche legers leg gen wii thans reeds aan het Oost front de grontslagen van het Euro pa der kameraadschap. Een hoeksteen van het nieuwe Europa, hard als staal, gebeiteld door de mannen die hun idealisme, geboren uit hun afkomst, plaatsen tegenover het, den behoorlijken mensch onwaardige, bolsjewisme. Behoud van eigen haard en tradi ties worden hier gesteld tegenover dé vernietiging van cultuur, bescha- gingsfonds van het vrijwilligers-le- gioen Nederland. WOENSDAG. Nieuws: 7.30, 8.30, J2.45, 16.45, 18.30 (Hilv. I.) 19.45 (Hilv. II) en 21.45. HILV. I, 414,4 M. 7.15 Berg-liedjes (gr.) 7.40 Vroolijke ochtendmelodietjes (gr.) 8.40 Wif brengen U heden8.50 Populair ochtendconcert (gr.) (9.30—9.37 Spiegel van den dag opn.) 10.— Ons liedje bij Uw werk (gr.) 10.45 Willy Kok. 11.30 Orgelconcert. 12.— Almanak. 12.05 Orkest Piet van Dijk. 13.— BNO: Act. beschouwing. 13.10 Licht klassiek orkestconcert (gr.) 14.Sollstencon- cert. 15.— Melodie en rhythme. 17. Huismuziek, lezing. 17.30 De roode bus, luisterspel. 17,50 Episoden, revueprogr. 18.40 Zang en pianoduo. 19.— Wat niet in de krant staat. HILV. II, 301,5 M. 7.15-7.40 Zie Hilv. I. 7.40 Ochtendgymn. 7.50 Sportnieuws. 8.Voor de. plattelandsvrouw. 8.15 Berlijnsch Staatopera-orkest (gr.) 8.40 Ouverture svan Rossini (gr.) 9.Bal letmuziek (gr.) (9.15—9.30 Voor de huis- Vrouw.) 10.— Godsd. uitz. 10.40 Sopraan en piano. 11.Voor de kleuters. 11.20 Omroep* Jeugdkoor (opn.) 11.30 Orkest Malando en gr. 12.30 Het doel en de be- teekenis van den Nederl. coöperatieven Raad. 13.— Progr.-overz. 14.30 Compo sities voor strijkorkest (gr.) 15.30 Voor dracht. 15.45 Pianovoordr. 16.15 Viool en piano. 17.— Voor de jeugd. 17.30 Willy Berking (gr.) 17.45; Spiegel van den dag en BNO Brabantsch praatje door den Eigenheimer. 18.Operette concert. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Afhalen suikertoewijzingen. Bakkers en banketbakkers dienen hun suikertoewijzingen voor de periode van 22 Maart tot en met 17 April 1943 dit maal bij wijze van uitzondering niet op Maandag 22 Maart bij de Plaatselijke Distributiediqnsten af te halen. Deze toewijzingen zal de Nederlandsche Meel centrale hun binnenkort rechtstreeks toezenden. Eipeltcnbestrijding. Hierdoor wordt bekend gemaakt, dat dit jaar wederom zemelen voor emel- ten-bestrijding beschikbaar worden ge steld, met dien verstahde, dat in tegen stelling met het vorige jaar het pro duct in gereeden vorm, dus in vergi f- tigden toestand wordt afgeleverd: voorzichtigheid is dus gewepscht. De vergiftigde zemelen worden alleen verstrekt ten behoeve van perceelen, welke door emelten zijn aangetast, met als norm 25 kg vergiftigde zemelen per H.A. Belanghebbenden dienen zich ter ver krijging van een toewijzing met een a ivrage tot hunPlaatselijke Bureau houders te wenden, onder opgave van de grootte der te bestrijden opper vlakte. VOOR NOORD-HOLLAND. DE WND. VOEDSELCOMMIjpSARIS Toeslag voor brouwgerst. De Gemachtigde voor de Prijzen deelt mede dat aan telers van gerst, die vol gens bader te stellen regelen als brouw gerst zal worden beschouwd, boven den voor gerst vastgestelden prijs een toeslag zal worden betaald van 1 per 100 kg brouwgerst van den oogst 1943. indien deze door hen vóór een nader te bepalen datum en op nader te bepalen voorwaarden aan het Aan- en Verkoopbureau van Akkerbouwpro ducten wordt afgeleverd. Rantsoenen zelfverzorgers. Met ingang van heden zijn deze rant soenen als volgt vastgesteld: voor den veehouder zelf en diens ge zinsleden (incl. inwonend personeel): y.liter per persoon en per dag; voor de niet-inwonende vaste arbei ders, voor zoover deze onder de rege ling voor zelfverzorgers vallen en hun gezinsleden, mogen de volgende hoe veelheden worden betrokken: personen beneden 4 jaar: 3'4 liter per dag; personen van 4 t/m 13 jaar: 3'8 liter per dag; personen van 14 jaar en ouder: 1/4 liter per dag. Weiderunderen. H.H. Weiders attentie. Den a.s. weiders wordt erop gewezen, dat een vergunning noodig is om in het a.s. weideseizoen runderen op het bedrijf te hebben. Dit betreft uitslui tend hen die gedurende de afgeloopen beperkingspe'riode geen vergunning hebben gehad om bedrijfsvee op te zet ten. Men wende zich derhalve ten spoe digste tot zijn P.B.H. Zij die in de stalperiode 1942—'43 rundvee mochten aanhouden, behoeven voor de weiderij geen extra vergunning meer aan te vragen. Contract- en hutsslachtingsvarkens. Zooals reeds bekend is gemaakt, zul len er ook voor 1943 een bepaald aantal contracten voor mestvarkens moeten worden afgesloten met het Vee- en Vleesch-Aankoopbureau te 's-Graven- hage. Hieraan is een vergunning tot huisslachting verbonden. Landarbei ders en enkele zeer kleinè bedrijven, waarop het hoofdbestaan wordt gevon den, zijn van een contract vrijgesteld. De aanvrage voor huisslachting en con tract moet worden gedaan bij den Plaatselijken Bureauhouder. Men moet er vast op rekenen, dat voor de meeste bedrijven huisslachting zonder contract niet mogelijk zal zijn Wij raden daarom de varkenshou ders met klem aan, deze contracten af te sluiten, teneinde hun huisslachting veilig te stellen. Particulieren, die to taal buiten land- of tuinbouw staan, bejcomen voorshands voor 1943 geen huisslachting. Houtslijp» cellulose en houtnieel. Ingevolge de bekendmaking van den Dfrecteur van het Rijksbureau voor Hout in de Staatscourant van 18 Maart 1942 is ingetrokken de dispensatie van het verbod tot bewerken, verwerken, doen bewerken en doen verwerken van hout en houtafval tot houtslijp, cellulose othoutmeel. Deze handelingen mogen dus niet meer worden verricht, behou dens met een schriftelijke vergunning van het Rijksbureau voor Hout, Drie koningenstraat 4, Amsterdam-C. Bijzondere diergroepen. Aangezien de werkzaamheden van de met ingang van 15 Maart 1943 opgehe ven sectie Bijzondere Diergroepen van het Rijksbureau voor de Voedselvoor ziening in Oorlogstijd, gevestigd te Apeldoorn, zijn overgenomen door het Bedrijfschap voor Veevoeder, dient alle correspondentie betreffende de distri butie van voeders voor de betreffende diergroepen voortaan te .worden eericht tot het Bedrijfschap voor Veevoeder, sectie bijzondere Diergroepen, Zwarte- weg 75, 's-Gravenhage. tel. 183540, interloc. EEEE. Vervullen van veeleveringsplicht. Met ingang van Maandag 22 Maart 1943 bestaat in de provincies Gronin gen, Friesland, Dri ,he en Overijssel op nader vast te .stellen dagen en plaatsen wederom gelegenheid tot het rvullen van. den leveringsplicht ten aanzien van hoogdrachtige koeien, drachtige vaarzen, pinken, graskalveren en weidekoeien. De bonnenhandel met deze provincies wordt dusdanig beperkt, dat copieën van contracten, afgesloten in de ge- biedsdeelen ten Westen van den iJssel en den Rijn, pief meer afgeschreven kunnen worden van den leveringsplicht van veehouders in de gebiedsdeelen te.. Oosten van den IJssel en den Rijn. D_ kantoren van de betrokken Provin ciale Voedselcommissarissen, resp. van de Plaatselijke Bure -uhcuders, zijn in zake de afwikkeling door het Bedrijf schap voor Vee en Vleesch op de hoogte gebracht. Arbeidsvoorziening voor den oogst. De Gemachtigde voor den Oogst maakt bekend: Teneinde inzicht te verkrijgen in de behoefte 'aan arbeiders, paarden en werktuigen bij het bergen van den FEUILLETON 42. DOOR B. REEN HOOFDSTUK IX. Lucy was, gedurende de periode die vólgde, slechts hdlf bij bewust zijn. Er was een doffe, knagende pijn in haar hoofd en het bloed druppelde langs haar gezicht van de plaats boven haar oor, waar d,e ko gel haar had geraakt. Het viel haar jnoeilijk na te denken en haar be wakers gaven haar geen gelegenheid over haar eigen vrijen wil te be schikken. Twee mannen hielden haar vast en droegen haar over een langen af stand. De vrouw 'vergezelde hen, want haar schelle stem was voor het grootste deel van den tijd aan het woord. Vaag drong het tot Lucy door wat ze zei. „Het meisje van, Steen? Je bedoelt de dochter van Herman Steen? Maar wat kan die hier komen uitvoeren?" floot de vreemde stem, wat waar schijnlijk als fluisteren bedoeld was. „Zou je denken, dat ze ergens ach ter gekomen zijn? De ongelukken zouden niet te overzien ziin!" „Stil!" voegde.een van de man nen haar toe. „Dat meisje is niet buiten westen. Ze luistert." „Nou, dan kan ze ons misschien vertellen wat ze hier komt doen. Dat geklets over een hond. Alsof er er gens in den muur een gat was, waar zelfs maar een muis door kan, grom de de vrouw. In dien trant bleef ze door schetteren onderwijl ze met hun drieën hun last in de richting van het huis droegen. Vaag kon Lucy onderscheiden, dat het huis zich al in een even ver waarloosden staat bevond ais ziin 'omgeving en de gang. waar ze bin nen gebracht werd. had geen vloer bedekking, noch meubileering, ter wijl de eenige versiering bestond uit spirtnewebben en moddervlekken. Maar ze kreeg niet veel tijd het haar hier omringende te bekijken, want ze werd langs twee andere deuren gevoerd en door nog een gang om dan via een trap naar een deur bo ven in het huis te worden gebracht. Het binnengaan van deze deur bq- teekfnde het betreden- van eeh ge heel andere wereld. Hier bevond zich een dik tapijt op den vloer en gedempt licht wierp een zachten Schijn over smaakvolle versieringen en kostbare meubels. Haastig werd Lucy door deze oase van comfort en luxe gevoerd en dan neer gesmeten op'den vloer van een klein, kaal ka- mertje aan de achterzijde. Duister nis omhulde haar toen de deur ach- -ter haar werd gesloten en ze het slot hoorde klikken. Ze had er geen idee van hoe lang ze daar ongestoord lag, want de pijn in haar hoofd beroofde haar uitein delijk van haar zinnen en voor een groot gedeelte van den tijd was ze bewusteloos. Ze scheen al esn eeuwigheid in die kleine stoffige ge kamer te hebben gelegen, toen ze eindelijk het slot opnieuw hoorde klikken. Een lichtstreep werd onder de deur zichtbaar. Lucy vroeg zich al niet meer af, wat er nu zou gaan gebeuren. Met een dof gevoel zag ze de deur open gaan; dan gilde ze het uit. Licht stroomde door de deurope ning naar binnen en als een silhouet daarin, zag ze een énorm groot hobfd, als een visioen van een hel- sehen geest. De eerste oogepblikken dacht ze, dat ze moest slapen; dat dit visioen bij een nachtmerrie behoorde. Dit kon nietbestaan! Ze sloot haar oogen én opende ze dan weer vlug. Ze kneep in haar arm en sloeg zich tegen haar pijn lijke hoofd. Dat alles om te contro leeren of ze droomde of waakte. Maar niets was in staat die afzich telijke verschijning te verdrijven. Die was er werkelijk. Ze bestond buiten haar koortsachtige verbeel ding. De verschijning kwam verder de kamer binnen, het enorme hoofd, wiegelend op een licham, dat in ver houding er mee klein scheen. Het lichaam was gekleed in een gewoon grijs pak en het zien van normale armen en beenen of schoon de handen gestoken waren in groote gele handschoenen, die de verschijning opnieuw een bizarre noot verleenden gaf 't Lucy den moed, het hoofd nader te bekijken. Ze huiverde en voelde zich \^eer op het punt te gillen ofschoon ze be sefte, dat wat ze zag een masker moest zijn een enorm geval, ge maakt van beschilderde klei, ont worpen cn beschilderd door een ma niak. die gekweld werd door dui- velsche visioenen. De oogen waren groote ballen van een typische levendige kleur, vreemd doorschijnend, waarboven zich grove wenkbrauwen bevondpn. De wangen waren gele vlekken roffd een breed grijzenden mond, waarin massieve puntige tanden glinster den. Hel geheele masker, zoo breed als vier normale menschelijke hoofden, liad onmiskenbaar iets le vendigs en op de een of andgre ma nier was het voor Lucy „de belicha ming van alle mogelijke kwaad. Ze wist, dat dit een masker moest zijn een duivelsmasjter en ze had vele van die maskers gezien langs de muren in het gebouw van de Maatschappij voor tropische We tenschappen en in de huizen van tropenvorschers, maar dat waren doode voorwerpen van klei en die hadden op haar altijd meer een ko- mischen dan een vreesaanjagenden indruk gemaakt. Dit masker scheen te leven, terwijl het door de deur opening op haar toe kwam. Ze kon de grijze, wazige oogen zien bewe gen, en het kwaad, dat ze uitdruk ten, was onmiskenbaar. De lippen bewogen eveneens en de gele wan gen kregen rimpels, alsof ze gehoor zaamden aan normale menschelijke spieren; de uitdrukkig werd zelfs meer duivelsch, terwijl het monster sprak. „Juffrouw Steen," de stem klonk schor en trillend met een eigenaardige intonatie „ik ben blij, dat ik u hier aantref. U be spaart me een hoop moeilijkheden.'' Lucy, die niet langer het zeiiver- zekerde jonge meisje was, gilde op nieuw, want het gezicht was zoo dicht bij haar, dat ze den adem in mond en neusvleugels kon hooren. Ze zag de groote puntige tanden in geelachtigen ondergrond en werd geboeid dóór een gouden kroon op een van hen. „Wie bent u?" hijgde ze, maar wachtte niet op een antwoord. „Word ik gek? Laat me hier uit! Laat me wakker worden! I) kunt niet anders bestaan dan in een boo- zen droom!" „Een booze droom, lang niet al leen' voor u, jonge dame,"'antwoord de het onstandvastig gefluister. „Maar ik besta buiten, droomen, en ik zal blijven voortbestaan, totdat mijn doel is bereikt." Een vreemde, afstootende lach deed het groote hoofd heen en weer schudden. „Ik ben als een ongelukkige prins in een sprookje, betooverd, zoodat ik tot dit monster werd,' fluisterde de verschijning. „En ik' heb ook maar één doel, het bereiken waarvan me weer normaal zal maken. Dat u hier bent, maakt alles gemakkelijker voor me." Lucy staarde hem aan. „Ik begrijp het niet," protesteerde ze. „Wat heb ik met dat alles te maken?" „Een heele boel! In de eerste plaats bent u de dochter van Her man Steen, die een expeditie door Borneo wil ondernemen op zoek naar de j^akikasehat. Middelkoop en uw vader hebben geweigerd naar raad te luisteren, maar misschien kunnen wij door u die expeditie te- ten houden. Uw vader en Middel- oop moeten niet naar Borneo gaan!" (Wordt veiVolgd.) oogst in dit jaar, dient een ieder, die boven het aantal arbeidskrachten, paar den en werktuigen waarover hij reeds de beschikking heeft, nog behoeften heeft, de aantallen daarvan en het tijdstip waarop deze aanvullingen zul len noodig zijn, vóór 23 April a.s. op te geven bij den Plaatselijken Bureau houder. Deze opgaven zullen redelijk moeten zijn en zullen worden gecontro leerd. Voor de definitieve aanvrage van ar beiders enz. zullen nadere bekendma kingen volgen. Er wordt hierbij na drukkelijk medegedeeld, dat voorrang zal worden gegeven aan dengene, die een juiste voorloopige aanvrage als hierboven genoemd heeft ingediend. Het is dus voor hen, die tekort neb ben, van het grootste belang voor ...i April bü zijn P.B.H. opgave e doen van die te verwachten tekorten. Gedistilleerd, spiritus e.d. opgeven. :.i verband met de -Verordening no 30/1943, betreffende het sluiten van be drijven, moeten de goederenvoorraden der gesloten ondernemingen op een lijst bij het desbetreffende Rijksbureau voor Handel en Nijverheid of, indien de goederen ressorteeren ondgr het Rijksbureau voor de Voedselvoorzie- ning in Oorlogstijd, bij het desbetref fende bedrijfschap worden ingediend. Ter aanvulling van de reeds gepubli ceerde bekendmaking diene. dat voor raden gedistilleerd aangemeld moeten -worden bij het Rantsoeneeringsbureau voor Gedistilleerde Dranken te Schie- dam en voorraden spiritus: aethylalco- hol al of niet gedenatureerd, moutwijn en soortgelijke producten 'op de Sectie Spiritus van het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd, ge vestigd te Delft. Ook voor deze voorra den geldt wat reeds in- het algemeen ove het opgeven der voorraden be- kend in gemaakt. - De Heer en Mevrouw LANGERAK-BERGWERF geven kennis van de ge boorte van een Zoon WILLEM FRANCISCUS. Den Helder, 20 Maart 1943. Joubertstraat 9. Tijd. kraaminrichting Zr. DE GROOT, Lombokstr. 2. Heden overleed te Bergum (Frl.) onze lieve Man, Vader Be huwd en Grootvader, Broer en Zwager, de Heer J. G. LANDMAN, in den otiderdom van 69 jaar. Den Helder, 19 Maart-1943. Reigerstraat 61. Evacuatie-adres: Bergum (Frl.), Schoolstraat 333. Bergum, E. LANDMAN-BAS. Amsterdam, H. A. LANDMAN. M. LANDMAN DIRKZWAGER. Aruba (W.-Indië), J. J. NOOT- - LANDMAN, M. NOOT. Den Helder, A. v. d. EIJK- LANDMAN, B. v. d. EIJK. Texel, Mej. P. LANDMAN. Den Helder, f J. G. IN 'T VELD- - LANDMAN. P. IN 'T VELD. Bergum, T. SCREKKERMAN- L AND MAN. Buitenland, T. J, SCHEKKERMAN en Kleinkinderen. De teraardebestelling zal plaats hebben Dins dag 23 Maart a.s. op de Alg. Begraafplaats te Huisduinen. Ver trek vanuit Burg. Houwingsingel 64 n.m. 12.45 uur. Heden overleed ten huize van den heer Jansen, Tuinstraat 71, nog vrij onverwacht, zacht en kalm, onze geliefde Vader, Be huwd- en Grootvader FREDERIK WILLEM BR1ZEE. Wednr. van Wilhelmina Rensmaag, in den ouderdom van bijna 79 jaar. Den Hélder, 19 Maart 1943. Trompstraat No. 10. Uit- aller naam, J. M. BRIZEE. De teraardebestelling zal plaats hebben heden 23 Maart a.s. op de Algemeene Be graafplaats te Huis duinen. Vertrek vanuit Trompstraat 10 n.m. 13.45 uur. Eerst heden geplaatst wegens misverstand. IIK VIT IIAIM Kinderen moeten ge zond zijn. En kinderen kunnen gezond zijn. Geeft U ze Devitran, dat meer vitaminen D (anti-rachitis) bevat dan levertraan (120 I. E. p. cc.). beperkt verkrijgbaar N.V. Handelsverecniging A.J.TEN DOESSCHATE Y klaarmaken Trftnsparanta is de eenige Nederlandsche aardappel- tapioca uit de befaamde fa brieken van W. A. Scholten. Maak het onderstaande pud dingrecept eens klaar: 'ti l. melk 'U I. melk of water; 90 gr. „Transparan- ta" 10 afgestr. eetlepels); 60 gr. suiker S afgestr. eetlepels); citroenschil of vanille. De Transparanta1 uur in I. melk of water weeken, i/j l. melk met 't smaakje aan de kook brengen, de Transparanta roerend toevoegen, en 1 minuut laten meekoken. De massa in een met koud water omgespoelde vorm doen. De pudding met saus serveeren b.v. limonade- of ci troensaus. Slechts 1 gortbon voor een heel pak. W. A. SCHOLTEN'S FABRIEKEN AFD. VOEDINGSMIDDELEN Onze Victoria biscuits zijn zóó lekker en zóó bros, dat iedereen zegt: „Wat Victorientje brengt is goed!" Gevraagd: een HUISNAAI STER. Krugerstraat 57. Eenv, HUISHOUDSTER, 30— 50 j, gevr. bij heer alleen- (ambtr.) te Alkmaar. Kleine vergoeding. Br. met foto onder no. 36 bur. v. d. bl. Net MEISJE gevr. voor de morgenuren, niet ben. 16 j. Adres: Singel 51. Aangeboden: KINDERBOX 10, wil tuinameublement 12.50, 2 p. damesschoenen, m. 36 J 1.50. Adres: Boerdijk, Krugerstraat 57. Te koop mooi bruin JON GENSJASJE, lft. 8 j. 12.50, bijpassend petje 1, bl. alpino en petje samen 1. Tffvens 2 lange rijschaven a 2.50, hobbelpaard 1.25. Harjer, Bothastraat 46. Te koop een POPPEN- WANDELWAGENTJE 10. J. Binderman, van Speijkstr. 29. Te koop aangeboden z.g.a.n. PIANO-STUDIEBOEKEN. Prijs 4. Oerbeek, Botha straat 37. T. o. gevr. g. o. HEEREN- FIETS. Engels, Singel 158, Den Helder. Te k. gevraagd: Een FIETS met beste banden. Ook ge negen te ruilen voor iets nuttigs. L. Kooy, Balgweg 27, Breezand. 100 uitbetaling Verkooplokaal annex Veilinggebouw, zal op ten overstaan van Notaris DL WIJN Waaronder: luchtbanden, wagens, handwagens, geiten, konijnen, meubelen, kachels, een electrisch kookfornuis met pannen en andere gebruiks goederen, platina ring met diamant, gouden halskettinkje In te brengen goederen vroegtijdig opgeven aan den veilinghouder K. KAPITEIN, Molenstraat 143-145-147-184 100 uitbetaling 100 uitbetaling DER De uitslagen der trekking zuilen regelmatig in DIT BLAD verschijnen. 10 TABLETTEN 12^CENT N.V. KOFFIE HANOELMIJ. JAATACALPA" A DAM* Het is mij gelukt door aankoop van den extra mooien Groninger dekhengst U in de gelegenheid te stéllen Helder te laten dekken. Uw paarden 'te Den Deze mooie, diep zwarte Dekhengst, bles met 2 w. achterb., bekend om zijn extra gangen, die alle op de afst. overerfden, is buitengewoon mak in werk en tuig' Adelslag 503 stamb. Gr. T. is zoon van den beroem den Ridderslag kamp. 37 en dekt en bevrucht buiten gewoon. Hij staat ter dekking bij A. BONSELA AR, Jan Ver- faillewej? 28, Den Helder, terwijl het dekgeld 51 bedraagt. Maandag en Dinsdag op Texel, overigens de geheele week te Den Helder, cok Zon'dags, stalling aanwezig. Te koop gevraagd: z.g.a.n. RIJWIELBUITENBAND 28X l1/,. Br. met opgave van prijs en eventueel merk aan Muller, Middenweg 2, Anna- Paulowna (N.-H.) Gevraagd een kl. SCHAAF BANK, baby-lintzaag. Kra mer, v. Hogendorpstr. 67. Weggel. een rood-br. KAT met kort staartje. Gaarne terug te bezorgen: Kruger straat 57. Goed zindelijk TEHUIS aan geboden. Op rrima stand. Br. no. 37 bur. v. d. bl. Wie ruilt 1 p. leeren D.- SCHOENEN, m. 38 voor 1 p"! heerensehoenen, m. 42. Guli- ker, v. Hogendorpstr. 59. Gevonden in de Javastraat een glacé DAMESHAND SCHOEN (lichtbruin). Terug te bekomen: de la Reystraat 50. Verloren:, 2 witte wollen DEKENS, gaande van Van Galenstr., Boerhavestr. n. Ruyghweg. Gaarne terug be zorgen v. Galenstr. 27. Zaterdagavond laten liggen in Coöperatie Koningstraat 3 STAMKAARTEN mei in legvellen en alle distributie bescheiden. Dringend ver zocht terug te bezorgen. M Melken, Vischmarkt 11. INDISCHE W. PAKKEN en tennisballen t. o. gevr. Aanb. m. prijs aan OLKEE," N. Amstellaan 149, A'dami met D. Groot als makelaar scheelt de halve opbrengst. in MUSIS SACRUM, o.a. gedeeltelijke hótel-in- venlaris, 4 waschmachines w.o. 2 mooie elec. materiaal, partij en ajourband. étalage- gobeljn- I^EURWAAADER PRINS zal op DONDERDAG 25 MAART a.s., des morgens tien uur, wederom in MUSiS SACRUM. In te biTngen goederen op te geven aan de heeren J?' kttOOT, Pr. Zeemangtr. 7, JAN VISSER, Wagynstr 7 en JAC. VISSER, Kru gerstraat 93. Bezichtiging: Woensdag 24 Maart van 2—4 uur.

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 4