AKKERTJES 0 Eenige nette MEISJES en een 40KGEN Hnllaniische Sociëteit Anno 1807 PEYNENBURG Invasie kan thans geen beslissing brengen. Jutte rij es E MAN UIT DE WILDERNIS Winkelsluiting STADSNIEUWS. Geslaagde Mannenkoor-middag. Altijd verpakt Economische rechter C yrill Fa lis over hel geallieerde krijgsplan. Vier, mogelijkheden. FEUILLETON door B. REEN RADIOPROGRAMMA Adverteniiën. Te huur gevraagd Te koop gevra^d Te koop aangeboden Personeel gevraagd Personeel aangeboden Diversen kunnen geplaatst worden, bij B00VEBS, Ambonstraat 90. Santé is goed: iedereen drinkt het! Le/ensverzekering, Pensioen- en Lijfrenteverzekering, Studieverzekering, Collectieve Personeelverzekering. te Alkmaar: Stationsweg E 120, Tel..2273. Tl verkoudheid en zenuw- Sanita-Agentschap, Nassaukade 373, Amsterdam. ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN. schrift. cursussen dameskleeding kinderkleeding verstellen, opl. coupeuse. hooge prijzen voor meubelen, HUIS raad, boeken zol dfropruiming en3 jan visser en Zn Wagenstraat 7. on£taagd paraffine, 'ndische w. pakken* ook Tennisballen t.o ge vraagd Offerten met prijs onbetaalde rekeningen Zondagmiddag heeft „Helders Man nenkoor" een zeer geslaagd gevarieerd concert gegeven, dat door een goed be zet Casino werd aangehoord. Het dag. bestuur is thans als volgt vastgesteld: F. H. Boogert, voorzitter: E. v. d. Kuijl, secretaris; J. J. Verwey, penningmeester. Deze laatste vierde juist zijn 20-jarig huwelijksfeest en had in verband daarmede een bloemenhulde te aanvaarden. Het programma van Mannenkoor werd begonnen met „Ecce quo modo moritur". van H3ndl, waarop volgde „Popule Meus" van Palestrina en „Ave Maria''; van Abt, dit laatste op verzoek en in de plaats van de „Bede" van Helnze. Ondanks het kleinere aantal leden bleek wel, dat het Mannenkoor onder de beproefde leiding yan den heer Leewens tot goeden zang In staat is. Mej. Maria Stroo speelde hierna twee piano-sonnetten van Fr. Llszt, nl. 104 en 123 del Petrarca. Met groote aan dacht werd het optreden van deze oud- stadgenoote gevolgd. Haar uitstekende spel viel bij het publiek zeer ln den smaak. Na de pauze speelde zij nog een compositie van Chopin: „Variations brillantis sur le Rondeau favori": ,fje vends de Scapulaires de Ludovic." Door middel van bloemen werd de so liste dank gebracht. De voordrachtkunstenaar Willem van Cappellen behaalde eveneens een groot succes met zijn declamatie. Vóór de Êauze teékende hij „Ouwe Japie" (van ie Haas) en „de rattenvanger van Hameln" van H. Browning. Dit waren meer ernstige schetsen, terwijl na de pauze de lach een plaats kreeg in „Een vroolijke geschiedenis op St. Nlcolaas- avond." Beide kunstenaars hebben dezen mid dag onze warme sympathie veroverd.' Het mannenkoor zong na de pau ze „Landsknechtstandcnen" van O. di Lasso en „De hebe uit onze ta veerne" van Kools. Van het pro- grammadeel, verzorgd door het IS1' Elk „AKKERTJE" is verpakt in een cartonnen doosje, zooals hiernaast afgebeeld wordt. Let daar goed op! De Nedertandsche Pijnstiller H:dat Zlfn beunlngcoeehjes. fijn gecruydt. Van gansch Oudt-Hollandt boogb geroemt, Die nocb bescaen en (naar verluydt) Men tegenweurdlgb Knck-Kracks noemt I Vraag Uw winkelier, misschien heelt hij ze net ontvangen. Do fabriek, dia «oov^el honing In haar kook doot. Groote schoonmaak In het I Moeders zijn aan 't sjouwen. Zonder zeep komt 't huls aan kant Nedertandsche vrouwen Houden Holland's roem In stand Met „Glorine" in de hand Gaan ze schoonmaak houen. het wondermiddel voo» de ichoonmaak mannenkoor, vielen deze beide nummers wel een bijzonder succes ten deel, hoewel ook het slotnum mer „An der schonen, blauen Do- nau" een groot applaus behaalde, De begeleidster, mevr. M. M. Ni meijerMoorman, had voor haar prestatie bloemen in ontvangst te nemen. In de pauze werd de heer Leewens verrast door een geweldi ge krans, aangeboden door de leden voor al zijn werk gedurende hét 62- jarig bestaan van „Helders Man nenkoor". Onnoodig te vermelden, dat het publiek daarmede z'n har telijke instemming betuigde. De heer Leewens weet ondanks het klimmen der jaren z'n vitaliteit te behouden en Helders Mannenkoor heeft in niet geringe mate het suc ces van dezen gevarieerden middag, die als een proef beschouwd kan worden en ongetwijfeld herhaling zal vinden, aan den persoon van den directeur te danken. VERBEIJ. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: W. P. Bregman- Buüs, d. Banning-Spaans d. Gehuwd: E. Jansen en H. M, Verhorst. FEIKE ASMA MAAKT CARitlERE. Naar w« vernemen is per 1 Juli a.s. onze oud-stadgenoot, de organist Eeike Asma benoemd tot organist van de Evangeiiscn Luthersche Kerk te 's-Gravenbage. Het betreft hier het vermaarde or gel. behoorende tot de grootste en schoonste van Nederland: het bezit 3 klavieren, en 64 registers. Voor Feike Asma, tot nu toe organist van de Hoogiandsche kerk in Leiden, on getwijfeld een prachtig succes. SHAGHANDEL ONTDEKT. De politie alhier heeft een vrij groote „organisatie" ontdekt be- oogende de handel in shag. Deze nandel vindt z'n oorsprong in Am' sterdam. Tegen 3 personen werd reeds procesverbaal opgemaakt. POLITIENIEUWS. Iemand, die zijn persoonsbewijs niet bij zich had, werd bekeurd. Een persoon nam van het spooremplace- ment een zak hout weg, doch de po litie kwam er achter met alle gevol gen daarvan. ROSEN IN TIROL. In Tivoii-Theater. De regisseur Geza von Boivary heeft de film „Rosen in Tiroi" bij zonder aantrekkelijk gemaakt. Al wat het puDiiek in de operette-film graag ziet is erin verwerkt. Humo ristische verwikkelingen, zang en dans, schitterende opnamen. De hu moristische verwikkelingen, waarin de vorst van lachtenPerg komt te verkeeren, zijn een bron van ver maak. Wanneer men weet, dat de verwarringen, die ontstaan voor het grootste deel gedragen worden door Hans Moser, Leo Siezak en Theo Lmgen, kan men zich reeds een voorstelling maken van de komische van het geheeL zijn eenigszins ge provoceerd en van tevoren op suc ces berekend, maar toch gaat er een groote oekoring uit van een derge iyke humor. De muziek is meesleepend, de zang van Johan Heesters is goed en de sprookjesachtige sfeer maakt deze film tot een van de besten in haar genre. Bijzonder fraai ziin ook de opna*' men van de Tirolsche Alpen en al leen reeds dit gedeelte van de film, waarin de opnamen zijn verwerkt van het schitterende berglandschap, geeft den bioscoopbezoeker voldoe ning. Marte Harell is een sympathieke en innemende verschijning als de vorstin van Lichtenberg. En wan neer de plaatsruimte ons niet noop te dit verslag te bekorten zouden we over alle hoofdrolvertolkers een enthousiaste kritiek kunnen schrij ven» Zaterdag draaide „De ster van Rio". Een sensationeele film. die zich afspeelt in het havenkwartier van Rio de Janeiro. Een boeiend verhaal dat op prachtige wijze verfilmd gecompliceerdheid t De geestigheden zij werd. Th. Bülsma. DEZE WEEK DRIE DAGEN ZITTING. De economische rechter heeft deze week weer niet over belangstelling te klagerter moet niet minder dan drie dagen zitting worden gehouden om de diverse zwarte handelaren en hunne trawanten te berechten er. Maandag, toen een kleine vijftig ffa- men op de rol prijkten, beleefden we hiervan het voorspel. In de door mr, Krabbe gepresideerde zitting kwamen allerlei kleine en groote zondaren op het matje. Er waren enkele zeer futiele zaakjes, zooals contra den Enkhuizer koopman Pie- ter Spel, die 6 kilp tarwe had ge ruild tegen 10 sigaretten en die zich deswege zag veroordeeld tot 30 gul den of 10 dagen. Er waren er ook, die heel wat meer op hun lever had den, zoodat het geld weer bij hon denden guldens het laatje binnen stroomde. Onder hen bevonden zich b.v. de Amsterdamsche kermisreizi gers G. C. Chr. Bos en H. F. Theu- nis, die ieder voor eigen gebruik maar zoo'n 300 kg aardappelen en 300 kg uien hadden ingeslagen. De officier, mr. De Brueys Tack, be cijferde. dat alleen de hoeveelheid aardappelen al voldoende was om één persoon voor twee jaren te voorzien en gezien dit kwantum eischte hij tegen elk der verdachten 2 maanden, wat de economische rechter nog wijzigde in 400 gulden of 40 dagen met verbeurdverklaring. Eenzelfde eisch werd gesteld tegen den chauffeur Corn. Kort uit Win kel, die met 142 kg tarwe, doör zijn vrouw met aren lezen bijeen ge bracht, op stap gegaan met het ken nelijk doel deze in den zwarten han del te verkoopen; mr. Krabbe hield de uitspraak nog acht dagen in be raad. Ook de Wiermger landbouwer Aize Tolsma viel onder dii tarief; hij had aan vier Bunschoter vis- schers een niet onbelangrijk kwan tum aardappelen afgeleverd en de afnemers kregen ieder een correctie in den vorm van 75 gulden of 15 dagen. De overige overtreders, hoofdzakelijk terecht staande wegens aardappel-, tarwe- of fruitsmokKel, werden veroordeeld tot geldboeten, varieerende van enkele tientjes tot een paar honderd gulden. Over het algemeen zat er weinig muziek in en ging allés aan den loopenden band. Er waren ditmaal geen delicten, die vrijheidstraffen noodig maakten, doch voor het geval de betrokken zondaren nogmaals zouden moeten verschijnen, hangt het zwaard van Damocles hun boven het hoofd. Kapitein Cyrill Falls is één der be- dendste militaire deskundigen van Engeland. Hij is militair commentator van den Engelschen berichtendienst, medewerker van de Times en schrijft voorts in verschillende tijdschriften over actueele militaire vraagstukken. Zoo publiceert hij thans in het jong ste nummer van Illustrated London News een door het Hamburger Frem- denblatt uitvoerig weergegeven be schouwing „Tunesië en de Toekomst". Hoe de strijd in Tunesië ook moge beslist worden, de spil heeft in ieder geval ondanks vrij ongunstige omstan digheden en tegenover een numeriek sterkeren tegenstander „een aanzienlijke vertraging van het Anglo-Amerikaan- sche krijgsplan bereikt", stelt Falls reeds terstond vast. Deze vertraging be draagt minstens drie tot vier maanden, die niet zonder invloed op de verdere plannen der Anglo-Amerikanen zuilen blijven. Wat zal nu na een eventueele verove ring van Tunesië de volgende stap der geallieerden zijn? Falls ziet vier moge lijkheden: een aanval op Sicilië, een aanval op Sardinië met een landings poging in Zuid-Italië, een opmarsch op den Balkan via de Donaumonding en tenslotte een invasie in Frankrijk. Op zichzelf bieden deze mogelijkheden wei nig nieuws, daar zij in de Engelsche en Amerikaansche pers reeds uitvoerig be sproken zijn. Falls gaat echter op elke mogelijkheid dieper in en kómt aan tot de conclusie, dat in geen enkel geval een den oorlog beslissende slag moge lijk is. Sicilië is „zeer aanlokkelijk", omdat eerst de bezetting van Sicilië een onge- stoorden doorvaart door de Middelland- sche Zee mogelijk maakt. Bovendien zou een aanval op dit eiland veel ervaring in gecombineerde operaties geven. Een aanval op Sardinië zou volgens Falls al- leep zin hebben bij een gelijktijdige landingspoging in Zuid-Italië. De moge lijkheid hiertoe is geheel afhankelijk van de sterkte der beschikbare strijd krachten en zeer problematisch. Wat een opmarsch op den Balkan betreft, blijkt Falls een tegenstander van het herhaaldelijk naar voren gebrachte plan om eerst op Kreta en dan eerst op den Balkan te landen. Dit plan is z.i. wegens het gebrekkige verkeeVsnet en het moei lijke terrein onuitvoerbaar. Meer succes zou een doorbraak door de Dardanelien kunnen hebben. De hiermede verbon den moeilijkheden van politieken aard zouden zeer groot zijn, terwijl de Bolsje wisten bovendien gelijktijdig moeten doorbreken in den zuidelijken sector van het Oostfront. Tenslotte de invasie in Frankrijk. Ook in dit geval ziet Falls meer nadeelen dan voordeelen. Na een geslaagde bezet ting van Frankrijk zou de Westwal be stormd moeten worden. DiAzou, zooals ook elke leek moet bekennen, een enorme onderneming worden. De huidi ge krachten der geallieerden zijn voor een dergelijke onderneming niet vol doende en wegens de ernstige scheep vaartmoeilijkheden, waarmede de tegen standers der spil voorloopig te kampen hebben, zou de eenmaal begonnen ope- r tie slechts zeer bezwaarlijk kunnen worden voortgezet". BEGRAFENIS SLACHTOFFERS BOMAANVAL OP ROTTERDAM. ROTTERDAM, 5 April. - Nadat Zaterdag reeds enkele slachtoffers van den bomaanval op Rotterdam op de* algemeene begraafplaats Crooswijk waren begraven, ziin vanmiddag eenige tientallen slacht-* offers ter aarde besteld, de meesten op Crooswijk. Op de begraafplaats werden slechts familieleden van de slachtoffers toegelaten. Bij de begrafenis van twee leden van het gemeentepersoneel waren aanwezig burgemeester F. E. Muel- ler, wethouder P. Klumper, de se cretaris van den burgemeester mr. J. F. P. Dijkhuis, ir. J. P. van Brug- en, adj-dir. van den gem. techn. ienst, en de directeur van de ge meentereiniging, dr. ir. M. F. de Bruine. De baren waren gedekt met kransen van den burgemeester en het gemeentebestuur, van personeel en van familie. Bij de groeve sprak de burgemeester een woord van af scheid, alsmede van waardeering voor het werk, door de overledenen verricht. Voorts voerde nog het woord ir. van Bruggen, terwijl dr. ir. de Bruine eveneens een 'af scheidswoord sprak en er op wees, dat de nabestaanden niet onver- zorgd achter zuilen blijven. 49. Dokter De Jager schrok wel een weinig, maar per slot van rekening was Steen een goede vriend van hem. Hij besefte, dat Steen wat overspannen moest zijn en dat hij het best deed met hem terwille te zijn. Hij voelde, dat het niet waar schijnlijk was, dat hem iets zou over komen. Dus leende hij hem hoed en jas alsook een donkere bril, terwijl hij eveneens een van zijn auto's den millionnair ter beschikking stelde. De aankondiging inzake de verplegings inrchtng besloot hij evenwel vast te houden totdat hij eerst overleg had gepleegd met Van Dongen en de noodzakelijkheid ervan was komen vast te staan. Intüssehen trok Her man Steen zich terug in een hoek om iedere bijzonderheid op te schrij ven, die hij zich kon herinneren van Middelkoop's notities over den Ha ki ka-schat. De avond was buitengewoon don ker, toen hij het huis van den spe cialist verliet en zich heimelijk naar de auto begaf om dan met volle vaart weg te rijden. Hij zuchtte van verlichting, toen hij omkeek en ont dekte dat de straat zoo goed als ver laten was, maar angstig •'keek hij naar iedere auto, die hem mogelijk volgde op zyn tocht dwars door Rot terdam. Hij had er geen ondervin ding van, achtèrvolgens van zich af te schudden, maar hij beschikte over voldoende gezond verstand óm niet recht toe recht aan op zijn doel af te gaan. Toen hij eindelijk bij het station Delftsche Poort arriveerde, was hij ervan overtuigd, dat nie mand hem op de hielden zat. .Juist was er een trein aangeko men en een stroom van merischen kwam door den uitgang naar buiten. Steen bracht zijn auto tusschen an dere voertuigen tot stilstand en be studeerde aandachtig de menschen die passeerden. Van Van Dalen was evenwel geen spoor te bekennen en hij begon zich al boos af te vragen, of hij misschien toch niet beetgeno men was, toen hij een portier van zijn wagen hoorde klikken. (Wordt vervolgd.) Hoofdred.: A. R. Jonker: plv. hoofd- red.: H. P. .v d. Aardweg; Buitenl.: TJ N. dema; Binnenl. en Prov.: D. A. Klomp; Sport en Rechtsz.: J. Werkman, allen te Alkmaar; Stadsnieuws: A. C. van Kampen, Den Helder; Adverten ties: C. Boogaard, Alkmaar. DE ENGELSCH-AMERIKAANSCHE LUCHTAANVAL OP PARIJS. Volgens de laatste berichten van officieele Frahsche zijde zijn bjj den Engelsch-Amerikaanschen aan val op Parijs meer dan 200 men schen om het leven gekomen, en 500 gewond. Van 50 gewonden is de toestand hopeloos, zoodat het aantal dooden nog belangrijk, zal stijgen ook al omdat het opruimingswerk nog lang niet geëindigd is. 120 woonhuizen werden geheel ver nield, talrijke andere zwaar be schadigd. Bijzonder tragische gevolgen had de aanval op de renbaan van Longchamps. waar gisteren het sei zoen werd geopend en waar een reusachtige menigte bijeen was. On geveer vijftien bommen waren op het terrein gemikt en hadden den dood van ruim vijftig personen tot gevolg. KIND VERDRONKEN, TE ANDIJK. Een bijna 9-jarig zoontje van den heer Fr. Lieuwen, wonende in de Horn te Andijk, is vermoedelijk bij het spelen te water geraakt en ver dronken. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Katte-, konijne- en hazevcllen. Ieder, die kleine ruwe vellen, zooals katte-, konijne- en hazeyeHen. in voor- raad of voorhanden heeft met uit zondering van opkoopers, in h van een bewijs van erkenning als op kooper van rhwe vellen van klein ge dierté (als hazen, katten, konijnen. e.d.) en Jiandelaren in huiden, die bj het Rijksbureau voor Huiden en Ledej zijn Ingeschreven is i erplicht dez vellen uiterlijk drie dagen na het tijd stip dezer publicatie te verkoopen en af te leveren aan bovenbedoelde p- koopers of handelaren. Een ieder, die bedoelde vellen afstroopt of op andere wijze afdoet, is eveneens verplicht deze uiterlijk drie dagen, nadat zij zijn a b - stroopt of op andere wijze zijn alge- daan, te verkoopen en af te leveren aan bovenbedoelde opkoopers of handela ren. Tegen niet-nakomlng van dit voorschrift zal streng worden opgetre den. Toewijzingen voor versnaperingen. Van 5 tot en met 9 en van 19 tot en met 23 April a.s.- zullen de Plaatselijke Distributiediensten uitreiken: bij de in levering van bonnen „Versnaperingen 13" (chocolade): Toewijzingen voor cho colade voor een derde gedeelte van het aantal ingeleverde bonnen, bij de inle- vering van de bonnen Versnaperingen 14" en „Versnaperingen 15" (suiker werk), toewijzingen voor suikerwerk v^or de helft van het aantal 'ingelever de bonnen. Toewijzingen voor grutterswaren. Van 5 tot en met 9 April a.s. zullen de Plaatselijke Distributiediensten uit reiken: Bij inlevering van de bonnen „Algemeen 522" (gort): toewijzingen voor gort, bij inlevering van de bonnen „Reserve 4-16" (rijst): toewijzingen voor rijst, bij inlevering van de bonnen „Al gemeen 523" en „Reserve 4-17" (haver mout): toewijzingen voor havermout. De beide laatstgenoemde bonnen kun nen op eenzelfde opplakvel geplakt worden. De bonnen „Algemeen 524" WOENSDAG. Nieuws: 7.30, 8.30 12.45, 16.45, 18.30 IHilv IJ 19-45 (Hilv. II) en 21.45. IIILV I 414,4 M. 7.15 Jonge Matroos jes zingen (gr.) 7.40 De gouden morgen stond (gr.) 8.40 Wij brengen U heden... MO Hartkloppingen (gr.) 9.30-9.37 Spie gel van den dag - opn. Ons lledj» bii Uw werk (gr.) 10.30 Voordracht, 10 45 Willy Kok- 1130 Zang en clave- cimbel 12 - Almanak. 12.05 Theo Uden r 'asman. 13.- BNO; Act. beschouwing. 13.10 Zang en piano. 13.40 Strijkkwartet fer) 14— Carlo Carcassola. 14.40 Helga Wiile zingt (gr.) 15.- Melodie en rhyth- me 17 Huismuziek. 17.30 Jan van Riebeek 17.45 Omroeporkest. 18.46 Om roeporkest. 19.- Wat niet in de krant staat. 19.15 Omroepsymph.-orkest en solist. 20.15 Muz. aphorismen. 20.25 Om roepsymph.-orkest en soliste. 21.10 Trioconcert (gr.) HILV. II, 301,5 M. 7.15—7.40 Zie Hllv. I. 7 40 Ochtendgymn. 7.60 Sportnieuws. 8]— Voor de plattelandsvrouw. 8.15 Gr. 8.40 Sylvia ballet (gr.) 9.— Amus.-ork, (opn) (9.15—9.30 Voor de hulsvrouw.) 10— Godsd. uitz. 10.40 Koren uit da Hohe Messe, Bach (gr.) 11.— Voor de kleuters. 11.20 Kinderliedjes (opn.) 11.30 Gregor Serban en gn. 12.30 Uitwisseling van de Nederl. en Duitsche Boeren- jeugd. 13.— Progr.-overz. 13.05 Zang met orkest (gr.) 13.15 Drleluik-progr, van Noord-Europa. 14.— Godsd. uitz. 14.30 Zang en plano. 14.50 Rhapsodle en symph.- van Edouard Lalo (gr.) 15.30 Yvonne Printemps en Marcel Wittrlsch (gr.) 15.45 Pianovoordr. en het Sylvestra Trio. 17.— Voor de Jeugd. 17.30 Klanken uit het warme Zuiden (gr.) 17.45 Spie gel van defi dag en BNO: Brabantsch praatje. 18.— Operetteconcert. 19.15 Zang en orgel. 19.55 Lentepotpourri (opn.) 20.55 Een avond in Weenen (gr.) (peulvruchten) kunnen nog niet wor den ingeleverd. Nadere mededeelingen hieromtrent volgen binnenkort. Detail listen moeten de bonnen „Algemeen 522", „Algemeen 523", „Reserve 4-16" en „Reserve 4-17" met één ontvangst bewijs MD 242-02 inleveren. Den 19en April a.s.' hopen onze geliefde Ouders- Behuwd-, en Grootouders C. J. REYERS en U. REUTERS DE HAAN, hun 55-jarige Echt- vereeniging te her denken. Dat ze nog lang ge spaard mogen blijven, is de wensch van hun liefhebbende Kinde ren en Kleinkinde ren. Den Helder. Krugerstraat 121, Evac.-adres: Aleidastraat 23, Hengelo (O.) Met blijdschap geven wij Jjennis van de geboorte van onze Dochter NEELTJE JACOBA. C. T. E. BANNING G. BANNING-SPAANS. Den Helder. 2 April, Brakkeveldweg 116. Hiermede geven wij U ken nis van de geboorte van onze Dochter LIA. E. J. HOF-BEETS H. J. HOF Den Helder, 4 April 1943, Singel 123. Tijdelijk: Kraam-Inrich- ting Zr. de Groot, Lombok straat 2. Te huur gevr. gemeub. HUIS of gem. kamers v. klein ge zin. Br. aan: Violenstr. 41. Jong echtpaar z.k. zoekt ln Den Helder of omgeving een gemeub. ZIT- EN SLAAPK. of zit-slaapk., voor zoo spoe dig mogelijk. Br. piet prijs- opg. te richten onder no. 80 bur. v. d. bl. te Den Helder. Te koop gevr. 2 fl. POP PENWAGENS l.g.st.z. Br. m. prijsopg. no. 75 bur. v. d. bl. V e rl o o f d: EYIKJE VAN STIPHOUT en FRANZ KöSTER. Ob. Btsm. Alt. z. Zt. i/Felde. Den Helde?, 4 April 1943. Singel 26, DANKBETUIGING. Hiermede betuigen Nwij onzen hartelijken dank voor de vele bewijzen van medeleven na het over lijden van onze geliefde Vfouw en Moeder B. KONENGSTEIN REUSMAAG. In het bijzonder aan dr, Vroom, de buren en aan den heer Darphorn voor de correcte uitvoering der begrafenis. Uit aller naam, A. J. KONENGSTEIN, Den Helder, April 1943. Langestraat 124. MEISJE gevraagd v.d.e.n., v.g.g.v., in R.K. gezin te A'dam. Hoog loon. Br. mevr. OUT, Vale- riusstraat 54, Amsterdam, Net MEISJE gevraagd voor hulp in de huishouding. Adr.: Hector Treubstraat 53. Gevr. een net MEISJE voor de morgenuren. Adres: Ko- ningstr. 49. Gevr. een DIENSTMEISJE voor heelé of halve dagen. Grootveld, Sternstraat 4. B.z.a. net MEISJE voor win kel of 3 dagen per week. Adres te vernemen bur. v.d. blad. Te koop RAPEN voor vee voer. P. v. d. Veer, Rijksweg 52, Koegras. Te koop aangeb. 2 linnen JONGENSPAKJES, lft. 6 jr. f 10, 1 blauw blousje, lft. 6 jr. f5, 2 nieuwe kinder- kruippakjes lft. 2 jr. f 10 en jongensjasje 4 jaar f 5. De Vries, Brakkeveldweg 72. Te koop aangeb. KAMER- AMEUBL. f 90. Na 2 uur. De Groot, Goudsbloemstr. 17. Te koop 2 POPPENWA GENS, 1 paar damesschoe nen, m. 40, 1 theetafel, alles z.g.a.n. Samen f 50,na half zeven. Schagenstr. 27. Te koop een DAMESMAN TEL, wol, f 25, 1 p. zomer schoenen m. 39 f 5, 1 paar bruine meisjesschoenen m. 36 f 5, alles i.z.g.st. Te bevr. Hector Treubstr. 15, na 1 u. Chauffeur zoekt net dege lijk KOSTHUIS geen be roeps. Br. onder no. 76 bur. v. d. blad. Ruilen: een paar JON GENSSCHOENEN m. 31 v. 33 en een paar hooge hee- rensctooenen m. 40 voor 44. Een paar KOSTGANGERS gevr. Dahliastr. 52. VERLOGEN gouden platten ring met rooden steen. Ge dachtenis. Te bezorgen: W. Oomen, De la Reystraat 3. VERLOREN: 2-4-'43 Vulpen merk Tamara, voor eigenaar- onmisbaar. Te bez.: Kerk- gracht 2. De Burgemeester van Den Helder brengt, in aanslui ting op zijn oekendmaking van 30 Maart 1943 in het Dagblad voor Noord-Hol land (Heldersche editie) van 1 April 1943, ter alge meene kennis, dat door hem, onder góedkeuring van den Secretaris-Gene raal van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart (besluit van 3 April 1943, no. 19,861, afd. J.Z.), aan de in deze ge meente wonende winke liers ontheffing is verleend van de ingevolge de be schikking van voornoem den Secretaris-Generaal, van 18 September 1942, no. 49861 J.Z,, Directie van Handel en Nijverheid, gel derde regeling voor de verplichte openstelling van winkels in het tijdvaft van 1 April '43-1 October '43, en wel ten aanzien van de onder de werking dier re geling vallende groepen van winkels voor het tijd vak van 16.45 uur tot 18.00 uur. Dit beteekent dus, dat de bedoelde winkèls geduren de het tijdvak van 1 April 1943-1 October 1943 niet tot 18.00 uur, doch tot 16.45 uur voor het publiek ge opend moeten zijn. DEN HELDER, 3 April '43. Vraagt inlichtingen bij het infönnatiekantoon helpen U bij rheuirfatiek, ischias, pijnen en scheu ten in ledematen en gewrichten, bij of hoofdpijnen. Let op de naam „Ovaaltjes" en prijs op de verpakking: 20 tabletten slechts 60 ets. In alle apotheken en drogisterijen verkrijg, baar. Laat ons ook Uw ervaringen wetenl tmova1- gr,atis Proefles: Aim leidster Olffv. Boven, 50, Hilversum. Miep Postbus gebroken wasfiguren en alle andere wasafval. STAMO, v. Swinden- dwarsstr. 12, tel. 53763. 149, AmSam.' AmSteU' Wacht niet langer op de betaling van Uw oude vorderingen. U kuht die uitstaande gelden toch zelf best gebruiken en er voor koopen wat U noo dig hebt. Niets is prettiger aan het geld te ontvan gen, waarop U recht hebt. Laat die gelden door mij binnenhalen. Ik bereken geen kosten vooruit, al leen bjj resultaat. NU is nog gunstig om uw gelden te ontvangen! Ik ben Incasso-Specialist, werlc over geheel Neder- and, heb de beste refe- renties in alle provincies, ooze dankbetuigingen en werk VLUG af! Schrijf •my direct om in_ aï^en onder Motto „SUCCES" aan Advert.- ur. BOLREK, Konings plein 1, Amsterdam.

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 2