VIER PAASCHEIEREN. 0 l STADSNIEUWS. LANGS DE VELDEN. Baby-pakketten. PREDIKBEURTEN. DelFtsche Slaolie De ITr iIe Delfia Kindervertelling door ELLY TEN HAVE. Problemen van den dag. E MAN UIT DE WILDERNIS doos B. REEN AAN. PRIJZEN, KOFFIE OF KQFFIESURRO- GAAT) MET BEREID, SPAART GELD EN GEEFT MÉÉR KWALITEIT. Mayonnaise 5/a-saus Anne.rr,ie 7m! korf en krachtin v.. kwali heil" sinds 1884! F POLITIENIEUWS. Dè berijder van een flets zonder bel .Werd bekeurd. Een werkman deec aangifte, dat hem pen hoeveelheid gereedschap ontstolen 'WEen persoon, verdacht van diefstal van een fiets en een varken, werd door de politie aangehouden en in bewaring gesteld. Een bewoner van den Polderweg deed aangifte, dat hij een gouden ring uit zijn woning vermist. Iemand die zijn persoonsbewijs niet kon toonen, werd verbaliseerd. De plaatselijke leider van het Ned. Arbeidsfront maakt bekend, dat voor den dienst „Openbare lichamen" van het NA.F. te Den Helder een plaatse lijke leiding is ingesteld. De plaatse lijke leiders houden spreekuur op lede ren Donderdagavond van 7-8 uur in het gebouw Spoorstraat 112 voor leden van het N.A.F., die werkzaam zijn bij Rijk, Gemeente of Provincie. 8CHOOLHOCKEYTOURNOOI 1943. Hermes als organisator. Meer nog dan verleden jaar bestaat er op de Middelbare scholen belang stelling voor het Schoolhockeytournooi. Vele oefenwedstrijden zijn reeds ge speeld om de juiste samenstelling van de elftallen te vinden en men kan thans zeggen dat alle elftallen uitste kend voorbereid aan de start zullen verschijnen. Nu de inschrijving gesloten is heeft de loting plaats gehad, welke het volgende resultaat opleverde: Zaterdaag 24 April: 9.30 u. R.H.B.S.—Lyceum (heeren) '10.45 u. VakschoolU.L.L. (dames) 2.00 u. Hoofdactecursus—U.L.O. (h.) 3.20 u. Kweekschool—Lyceum (dames) 4.30 u. Finale heeren. Dinsdag 27 April: 9.30 Kweekschool—Lyceum (Gem.) 10.45 u. R.H.B.S.—U.L.O. (Gemengd) 2.30 u. Finale Dames 4.00 'U. Finale Gëmengd. Er zijn dus drie# aparte tournoolen, t.w. voor de heerers voor de dames en voor gemengde elftallen, welke laatsten uit 6 heeren en 5 dames dienen te be- Vrijwel alle elftallen bevatten eenige spelers of speelsters uit het eerste elftal van Hermes, zoadat de wedstrijden zeer zeker op een behoorlijk peil zullen staan. BELANGRIJKE HOCKEY- ONTMOETINGEN IN HET VERSCHIET. Nu alle takken van sport hun krach ten inspannen om het sportleven in Den Helder gaande te houden en zoo mogelijk op te voeren door het houden van wedstrijden tegen betere clubs van buiten, is het bestuur van Hermes van meening, dat ook onze hockeyclub in dit opzicht niet achter mag blijven. Er zijn dan ook uitnoodigingen verzonden aan meerdere prominente vereenigingen in NoordHolland om hier wedstrijden te komen spelen. Eén dezer dagen be richtte de Zandvoortsche promotieklas- ser „Z.H.C.", dat de uitnoodiging door de spelers „met groot enthousiasme" werd ontvangen en dat op 16 Mei a.s. Zandvoort I„ (heeren zoowel als dames) naar Den Helder zullen komen om tegen de beide eerste elftallen van Hermes uit te komen. Vermeld zij nog, dat Zand voort in dezelfde afdeeling speelt als Strawberries, die hier tijdens de jongste sportweek zpo'n uitstekenden naam ver wierven. EEN PROPAGANDAWEDSTRIJD. Op den Eersten Paaschdag kunnen we genieten van het betere korbal. Onze plaatselijke korfbalvereeniging. K.V.H. heeft n.1. voor dien dag de or ganisatie pp zich genomen van een wedstrijd tusschen twee prominente eerste klassers. En wat voor eerste klassers? Swift en Westerkwartier zijn namen van' korfbalclubs van groote. bekendheid en vooral de eerste heeft dit seizoen weer een rol Van groote be- teekenis gespeeld. Deze Amsterdam mers eindigden n.1. op de tweede plaats met slechts vier vérliespunten. Alleen doordat Blauw-Wit in haar laatsten wedstrijd tegen Westerkwartier een 3—0 achterstand in een 5—3 overwin ning wist om te zetten, bracht Swift het niet tot een beslissingswedstrijd. Westerkwartier eindigde op de vierde plaats en ook deze Amsterdammers kunnen dus op een goed seizoen terug zien. Ongetwijfeld zal het een wed strijd worden die op korfbalgebled veel te genieten geeft, terwijl daarnaast de rivaliteit der clubs voor de noodige spanning zal zorg dragen. We weten het, in Den Helder staat men over het algemeen nog eenigszins sceptisch tegenover korfbal. Wij geven deze menschen echter den raad Zon dagmorgen eens naar het Helder-ter- rein te gaan, we zijn er van overtuigd, dat deze propaganda-wedstrijd de mee ning van velen zal doen veranderen. Korfbal is ook een sport, waarbij de volle overgave van energie en concen tratie noodig is, terwijl de routine der Amsterdamsche clubs een waarborg is voor een technisch knap partijtje korf bal. We hopen in één der volgende nummers de twaalftallen te kunnen pu- bliceeren, waarin als we ons niet verwissen nog eenige Internationale spelers opgesteld zijn. De wedstrijd vangt aan om 11 uur. BURGERLIJKE STAND. 19 April 1943. Bevallen: H. Willems—Warink (z.) H. van Vliet—Hofstede (d.) E. van der Spek—Vlaming (d.) N. Tes- selaarEelman (d.) Overleden: J. Wendel (m.) 59 jaar. 20 April 1943. B e v a 1 1 e n: T. P. Brons—Meurs (z.) Ondertrouw d:W. Bos en M. Laukens. P. J. Scheurleer en A. J. T. Kalfsvel. J. Dienaar en J. Kroon. H Winter en A. van Houwelingen O v e r 1 e d e n: J. C. C. Olifiers (v.), echtg. M. P. A. Nauta, 61 jaar. KANTONGERECHT DEN HELDER. De zitting van het kantongerecht le verde Dinsdag geen zaken van belang. Vrijwel alle behandelde affaires be hoorden tot het kleine „grut", waarbij zich geen nieuwe gezichtspunten open den. De uitspraken luidden als volgt: P. G. te Hippolytushoef, onvoorzichtig met auto gemanoeuvreerd, 25 of 25 d. H. M. W., over spoorweg geloopen, 5 of 5 dagen. M. C. v. d. P., Idem, 5 of 5 dagen. J. E. R. uit den B., beroep op per soonsbewijs doorgestreept, 10 of 10 d. C. S., handteekening op persoons bewijs herhaald, 2 of 2 dagen. t. B. te Wieringen, te Hiat op straat, 5 of 5 dagen. A. J. H., idem, zaak aangehouden. D. J. B., idem 3 of 3 dagen. Talrijke personen waren gedaagd in verband met het vertoeven op straat na bezetten tijd. Zij waren op verschillende dagen met den laatsten trein te Den Helder aangekomen. Deze trein had ge durende de periode, dat men om 10 uur binnen moest zijn, geen zin /voor par ticulieren, maaar velen hebben daarbij niet nagedacht of het er maar op ge waagd. Onder degenen, die hiervoor be keurd werden, bevonden zich ook' vele Rotterdammers. Ter terechtzitting waren aanwezig A. S., J. M., P. M. Z., A. J. Z., A. S. en P. R. v Z., die allen met consideratie behan deld werden en tot 3 of 3 dagen ver oordeeld werden. Enkele andere per sonen, die op deze wijze de voorschriften overtraden, werden overeenkomstig be straft. Het waren: A. B., E. G. v. S. en P. v. Z. C. W. en W. v. T. te Anna-Paulowna, waren ook te laat op straat geweest, maar om andere redenen, elk 8 of 8 dagen. J. V. en J. M. te Den Helder hadden elk een mestverzameling in de stad be waard, althans niet voor tijdige ver wijdering gezorgd. Zij werden resp. veroordeeld tot 6 en 8 gulden, even tueel te vervangen door een gelijk aan tal dagen hechtenis. J. v'. d. B. te Texel, had na zons ondergang drie wagens onverlicht laten staan en werd deswege veroordeeld tot 15 of 15 dagen. In de keukenkast op een bordje lagen 4 eieren, 3 witte en 1 bruine. Zij lagen er wel gezellig want ze konden door de glazen ruit jes van de kastdeur alles zien, wat er in de keuken gebeurde. Dat lange stilliggen begon hun echter toch te vervelen. Vooral het bruine ei kon af en toe geducht mop peren en op dien Zaterdagmorgen voor Paschen was het weer eens aardig bezig: „Wat is het toch saai hier op die plank! Waarom mogen wij ook niet naar binnen zooals de kaas en de kadetjes? Jullie zullen zien: ze vergeten ons en we blijven hier kalmpjes in de kast liggen, tot we oud en duf ziin!" „Jij hebt altijd iets bijzonders", zei het grootste der witte eieren, morgen is het Paaschfeest en let maar eens op, dan komen wii aan de beurt. Ik heb er een voorgevoel vaK." Het bruine ei zuchtte en probeerde zich om te draaien, om eens een an der hoekje van de keuken te zien, maar dat ging niet, want het was erg nauw op het schoteltje. De eieren dommelden nu 'n beetje rustig tegen elkaar geleund, toen ze opgeschrikt werden door Frans en Nettie, die de keuken instoven. „Moeder", riep Frans, „Moeder, waar bent U? Mogen Nettie en ik een wandeling gaan maken? Toe gaat U ook mee?" „Kind ik heb geen tiid vandaag, maar als jullie thuiskomen, heb ik een verrassing voor jullie." „Wat dan? Hè, vertelt U het nu vast?" „Ik weet het al Oma komt", raadde Nettie. „Ja, morgen komt Oma, maar de verrassing is voor vanavond". „Is het iets lekkers?" trachtte Frans te weten te komen. „En of", antwoordde Moeder. „Ik zal 't jullie maar vertellen, dan kun nen jullie je er onderweg vast op verheugen! Als jullie thuiskomen ZONDAGAVOND. Het blijkt, dat het vroege morgen uur geen bezwaar is voor de meesie sportliefhebbers den wedstrijd Itei- derH.R.C. te gaan bijwonen. We treffen er enkele duizenden als de Amsterdammer Bosma laat beginnen. Binnen enkele minuten weten we, dat beide ploegen het uiterste zullen geven en dat er van veel krachts verschil geen sprake zal zijn. Bij HJR.C. blijkt de verdediging sterker te zijn, voornamelijk Stolk en Bot hebben niet veel moeite met de Hel- der-voorhoede. Hoewel de voorhoede van HJR.C. als linie nog lang niet ideaal is, ziet z\j toch tweemaal kans te scoren, het geen een goed beeld geeft van de verdediging d^r witjakken, waarvan speciaal Kenter zeer nerveus schijnt. Voorloopig is weer uitgemaakt, wie van beide ploegen in staat is een overwinning op den ander te beha len. Deze kwam vanmorgen zonder twijfel Racing toe. Zij speelde ster- k er en och ter haar spel school veel meer kracht. De gunstige wendin.g welke Hel der aan het spelverloop heeft kun nen geven, deed zich voor kort na de rust. Door een fel offensief van haar middenlinie zou ae wedstrijd nog geheel open zijn geweest. Door dit te verzuimen bezegelde zij practisch hdar eigen nederlaag. U heeft de biljetten zeker al ge zien, met eersten Paaschdag een groote" korfbalwedslrijd. „Swift-Westerkwartier". Een prach tig idéé van onze korfbalmenschen en voor ons een fijrïe gelegenheid eens een ontmoeting te zien tusschen de beste ploegen van Nederland. Ver scheidene uitblinkers op karf bal- gebied zullen daarbij partij geven. Ook deze ontmoeting zal reeds om elf uur plaatsvinden aan de Sport- laan. Tenslotte onze schooljongens, die onder de bezielende leiding van de commissie voor schoolvoetbal en niet te vergeten, onder aanmoediging van hun klasse-onderwijzers, de eerst komende dagen in massa's de velden zullen bevolken en daar elkaar be kampen. U weet 't wel, in die wed strijden valt meermalen zeer veel te genieten. Dat feest begint Zaterdagmiddag. De „zware" wedstrijden tusschen Am- bachtst, Burger- en Machinistenschool worden volgende week gespeeld. Vorig jaar waren dat fijne span nende partijtjes. 't Zullen het dit jaar stellig meer zijn. Vraagt U maar 's een van de leeraren. Die zijn nóg veel feller dan de jongens! TOEAN TIK-TIK. Ongecorrigeerd. EEN lezeres vraagt ons hoe de verstrekking van babypakketten toch eigenlijk geregeld is. Zij heeft reeds lang geleden haar vergunning ingele verd, doch sindsdien (bijna twee maan den) niets meer vernomen. Inmiddels nadert de dag, waarop de baby geboren moet worden, zoodat er weinig tijd zal overblijven om na ontvangst van het pakket nog iets te maken. ANTWOORD: Wanneer een a.s. moe der van den plaatselijken distributie- dienst een Bijzondere Vergunning heeft ontvangen, dient zij deze bij een win kelier in te leveren. Daar deze geen pakketten in voorraad heeft, zendt hij de vergunning door aan één der cen trale Magazijnen van het Rijksbureau Distex, welke voor de verdeeling der pakketten zorg dragen. Wanneer een zending pakketten aan den winkelier wordt afgezonden, ont vangt hij tevens bericht, op welke ver gunningen de zending betrekking heeft, zoodat hij weet aan welke belang hebbende moet worden afgeleverd. Te gelijkertijd ontvangt de a.s. moeder be richt van het Magazijn, dat het pakket bij den winkelier kan worden afgehaald. De mogelijkheid bestaat dat, in ver band met vertraging in de aflevering door de ingeschakelde textielfabrieken, eenige achterstand in de verzending Is gekomen. Belanghebbende kan zich zoo noodig wenden tot de Afdeeling Centrale Maga zijnen van het Rijksbureau Distex, Bo- venbeekstraat 20 te Arnhem met het verzoek de betreffende afzending te wil- len bespoedigen. Gij zult niet slelen! Bonnen achterhouden is minstens zoo slecht I Hoofdred.: A. R. Jonker: plv. hoofd- red.: H. P. .v d. Aardweg: Buitenl.: Tj. N. /dema; Blnnenl. en Prov.: D. A. Klomp: Sport en Rechtsz.: J. Werkman, allen te Alkmaar; Stadsnieuws: A. C. van Kampen, Den Helder; Adverten ties: C. Boogaard, Alkmaar. Vrijdag 23 April. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, 10 uur, ds. Kapteijn. Bevesti ging van lidm. Collecte. 7 uur, ds. Kap- teyn, Avondmaal. Noordscharwoude, 8 uur, ds. Nell. Barsingerhorn, (Donderdagav. 8 u u r), Wljdlngsdienst. Ds. Oosterbaan, Bram Keereweer, ds. van Biemen. Barsingerhorn, 8 uur, ds. van Biemen, Avondmaal. Schagerbrug, 7.30 uur, ds. Witkop, Avondmaal. Heerhugowaard, 7.30 uur, ds. de Mooy, Avondmaal. Broek op Langendijk, 8 uur, ds. Koole, Avondmaal. Anna-Paulowna, 7 uur, ds. Vorstman, Avondmaal. MIddenmeer, 7 uur, ds. Meijer Drees, Avondmaal. Spanbroek, 10.30 uur, ds. Kreb, Avond maal. Zuidscharwoude, 6.45 uur, ds. RooboL Doopsgezinde Gemeente. Nleuwe-Niedorp (Donderdagav. 8.iyuur, da. Rothfusz, Avondmaal. Barsingerhorn, 7.30 uur, ds. Ooster baan (Avondmaal). Broek op Langendijk, 3 uur, da. T. Rothfusz. Geref. Kerk. Schagen, 8 uur, ds. J. v. d. Mije. Kolhorn, 8 uur, ds. D. Vlsch. Heerhugowaard, 8 uur, ds. B. Richters. Broek op Langendijk, 7.30 uur, ds. Donner. Noordscharwoude, 7.3Q uur, ds. v. d. Zee, van Amsterdam. Chr. Geref. Gemeente. Broek op Langendijk, 7.30 uur, lezing. Evangelisatie. Schagen, 8 uur, de heer Lodder, van Alkmaar. Bergen, (E.V. „Maranatha") 6 uur, ds. Bremer, van Amsterdam, H. Avondmaal. Hippolytushoef, 10 uur, de heer O. Deen. Den Helder, 7.30 uur, de heer O. Deen. Vrije Evang. Geref. Gemeente. Alkmaar (Doelenstraat 3) 8 uur, ds. Ruijs. Warmenhulzen (Fuik 1), 5.30 uur, ds. Ruijs. TEXEL. Predikbeurten Goede Vrijdag. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u., ds. Visser, Koor zang; n.m. 7.30 uur, ds. Visser, Bedie ning H. Avondmaal. Waal, v.m. 10 uur, ds. v. 't hooft, Be diening H. Avondmaal. Koog, n.m. 8 uur, ds. v. 't Hooft, Be diening H. Avondmaal. Cocksdorp, v.m. 10.30 uur, ds. Salm, n.m. 8 uur, ds. Salm. Bediening H. Avondmaal. Doopsgezinde Gemeente. Den Burg, n.m. 8 uur, ds. v. d. Veer, Wijdingsuur. Evangelisatie Vijzelstraat. V.m. 10.30 en n.m. 7 u. Samenkomsten. N.m. 12.30 uur, Zondagsschool. Chr. Geref. Kerk. N.m. 7 uur uur, de heer J. Rebel. 57. FEUILLETON „Hij zonderde zich erg af en was den geheelen dag uit. zei de makelaar. „Hij vertelde me nog, dat hij pas uit Bor- neo was gekomen, maar dat was de eenige informatie van persoonlijken aard die hij verder bij mijn weten heeft gegeven." „Hij schijnt er sterk in te zijn z'n spoor verborgen te houden," was de conclusie van Van Dongen toen alle andere ingewonnen informaties nega tieve resultaten opleverden. „Het is duidelijk, dat de man een knap misda diger is, die met een uitstekend geor ganiseerde bende werkt." Op dat oogenblik had ook Lucy Steen zich weer hersteld, maar toen de poli tieautoriteiten haar gingen ondervra gen. schudde ze haar hoofd en wilde allereerst niets zeggen. Ze verklaarde, dat ze zich niets kon herinneren. „Er schijnt iets met mijn" hoofd ge beurd te zijn. Mijn geheugen is volko men weg," protesteerde ze. Maar Van Dongen nam haar ter zijde. „Je kunt Dik van Dalen toch niet helpen door te trachten verborgen te houden, dat het zijn spoor was dat je hier bracht," zei de commissaris op kaimen toon. „Dikkers heeft het ons al verteld. Het meisje huiverde. „Hij kan het niet zijn," hield ze vol; dan kwam plotseling een andere ge dachte bij haar op. „Misschien hebben ze hem wel gevangen genomen. Is hij daar binnen?" vroeg ze terwijl ze een verschrikten blik wierp in de richting van het door den. brand vernielde ge deelte van het huis. Van Dongen schudde zijn hoofd. „De brand heeft niet lang genoeg ge duurd om een menschelijk lichaam te vernietigen, en wij hebben daarbinnen RADIOPROGRAMMA VRIJDAG 23 APRIL HILV. I 414.4 in. 6.45 Dansen (gr.) 7.10 Ocht.gymn. 7.20 Instrumentale soli (gr.) 7.55 Progr.-overz. 8.15 Instrumen tale soli (gr.) 8.30 Viool en plano (gr.) 8.50 Mozart-Grieg concert (gr.) (9.30- 9.37 Spiegel v. d. dag - opn.) 10.00 Lus tige wijzen gr.) 10.30 Land in bloei, 11.00 Willy Kok en gram.muz. 12.00 Alma nak. 12.05 Orkestconcert (gr.) 13.00 Ital. opera-fragm. (gr.) 13.45 Piano voordracht (gr.) 14.00 Het groote Om- roepork. en sol. (Als intermezzo: Klankbeeld over Willem de Mérode). 16.00 Trouw, voordr. met muz. omlijs ting. 17.00 Laat bloemen Uw tolk zijn (opn.) 18.00 Blokfluit, dwarsfluit en clavecimbel. 18.40 Dultsohe taalcursus. 19.00 De reine Dwaas, klankbeeld over Parsifal. 19.30 Opera „Parsifal". 21.00 Pianocomposities van Fr. Li3zt (gr.) Hilv. U 301.5 m. 6.45-8.15 Zie Hilv. I. 8.15 Brandende kwesties (opn.) 8.30 Voor de binnenschippers. 8.45 Orkest concert (gr.) 9.30 Kwartetconcert (gr.) 10.00 Godsdienstige uitz. 10.30 Plano voordr. 11.00 Passiemuz. naar het evan gelie van Mattheus, J. S. Bach. 12.30 Orgelconcert (gr.) 13.00 Oiproepork. en sol. 14.00 Passiemuz. naar het Evangelie van Mattheus, J. S. Bach, 16.00 Gods dienstige uitz. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Sal.ork. en pianoduo. 18.00 Spie gel v.d. dag en' BNO: De Jordaner ver telt over sociale nooden. 18.16 Sal.ork. en pianoduo. 18.45 Sportrevue van de week. 19.00 Musette ork. 19.55 Wenken voor volkstulnders. 20.00 BNO: Engel- sche uitz. „Holland's political aspects". ZATERDAG 24 APRIL HILV. I 414.4 m. 6.45 Koor van den Ned. Arbeidsdienst (opn.) 7.10 Ocht. gymn. 7.20 Gram.muz. 7.55 Progr.- overz. 815 Instrumentale sol. (gr.) 8.50 Gevarieerd morgenconcert (gr.) (9.30- 9.37 Spiegel v.d. dag - opn.) 10.00 Willy Eberlé (opn.) 10.30 De klokken keeren terug, voordr. 10.50 Ger. Lebon. 11.30 Cello en piano. 12.00 Almanak. 12.05 KI. v. Beeck. 13.00 O'tto Hendriks. 13.45 De wekel. wandeling. 14.00 Piano-vierhan dig. 14.30 Europ. tijdschriftenschouw. 15.00 Bonte middag. 17.00 Disco-Variété. 18.00 Orgelconcert. 18.40 Voor de kleu ters. 18.45 Parsifal, opera, 20.15 Viool, piano en zang en plano. Hilv. II 301.5 m. 6.45-8.15 Zie Hilv. I. 8.15 Sportnieuws. 8.25 Rococo octet (opn.) 9.00 Licht morgenconcert (gr.) (9,15-9.30 Voor de vrouw). 104)0 Godsd. uitz. 10.30 Zang en piano. 11.00 Voor de jeugd. 11.20 Matrozenkoor (gr.) 11.30 Pianovoordr. en klarinet en piano. 12.30 Konijnenliefhebbers attentie! 13.00 Pas sie en Paschen weerspiegeld in het Ned. volkslied. 13.20 Piano, viool en strijk-* kwartet (gr.) 14.00 Godsd. uitz. 14.30 Hoe laat is het? (opn.) 15.00 Concert- gebouwork. (opn.) 16.05 Liederen van Johannes Brahms (gr.) 16.15 Zonne- goudje, zangspel. 17.00 BNO: Uitz. voor Ned. zeelieden. 17.30 Gemengd koor „Pro Musica" en gram.muz. 18.00 De WA in de NSKK. 18.15 Meiodisten en. sol. 18.40 Landmans Lust. 19.00 De Me iodisten en sol. 19.15 Ork. Malando. 19.45 Spiegel v. d. dag. 20.00 BNO: Po litiek weekoverz. 20.15 Van de eene me lodie in de andere (gr.) 20.45 Voor den Arbeider. 21.00 Van de eene melodie in de andere (gr.) ruemana gevonden," verzekerde hij haat. „Misschien hebben ze hem in het vliegtuig meegenomen. Maar luister eens Lucy, terwille van iedereen 'die hierbij betrokken is, moet je eerlijk en open tegen ons zijn. Ik weet niet of je het feit al bekend is en het is heele- maal niet mijn bedoeling je opnieuw een schok te bezorgen, maar je vader wordt eveneens vermist." Het meisje zwaaide op haar beenen en scheen op het punt opnieuw flauw te vallen, maar dapper beheerschte ze zich. „Commissaris Van Dongen wat heeft dit alles te beteekenen?" bracht ze uit. „In wat voor narigheid zijn we terecht gekomen? Eerst de moord op Jooj. Henneman en nu dit alles! Moord en ortvoerirg en dan die afschuwelijke man met dat duivelsmasker ik had 't verder niet meer verdragen. Kan he» allemaal soms in verband staan met den Hakika-schat? Als dat zoo is, dan hoop ik, dat hij nooit gevonden wordt. Ik wilde, dat we er nooit ovet gedacht hadden. Ik haat dien schat! Ik haat meneer Middelkoop bijna omdat hij met het voorstel voor die expeditie is gekomen." „Ik denk, dat hij zich zelf zoo lang zamerhand wel zal haten, want het ziet er naar uit, dat hij iets veel groot- schers begonn enis dan waar hij op rekende", glimlachte Van Dongen „Maar ik ben er nog niet van over tuigd, dat de schat zich op den achter grond van dit alles bevindt. Zekere fac toren in het probleem, doen veronder stellen, dat het om meer gaat. We be vinden ons op het oogenblik pas op den rand van het mysterie. Een van de groote problemen is Dik van Dalen. In hoeverre is hij bij dit alles betrokken?" Wordt vervolgd. I straks, krijg ie pannekoeken." „Hoera, schreeuwde Frans, alle maal ter eere van het Paaschfeest." Zingend huppelden de kinderen de deur uit. „Hoorde je dat?", fluisterde het bruine ei en stootte ziin buurman zachtjes aan. „Pannenkoeken! Nu is 't toch zeker onze beurt!" „Hoe kom je erbii, daar hebben ze ons toch zeker niet voor noodig." „Alweer niet", bromde het bruin tje. Uit louter ergernis kon hij den slaap niet meer vatten. Na een poosje kwam Moeder in de keuken en begon beslag te ma ken. Weldra siste ae boter in de pan en een heerlijke geur verspreidde zich door de keuken. Spits, de hond zat naast het fornuis te likkebaar den en keek met een schuin oog naar de stapel pannèkoeken die zich op een schaal ophoopte. Toen ze klaar was zette Moeder de schaal in de oven, het deurtje ging dicht en Spits trok meesmuilend af naar den tuin om op de musschen te jagen. Even later kwam Moeder weer de keuken binnen. Zij ging naar de keukenkast en nam het schoteltje met de eieren van de plank. Deze waren nu opeens klaar wakker en rinkelden tegen elkaar van opwin ding. Wat zou er nu met hun ge beuren? Op het aanrecht stonden komme tjes met gekleurde vloeistof. Voor zichtig nam Moeder een ei op doopte het penseel in het kommetje en kleurde de eieren mooi blauw, rood en groen. Het bruine ei werd prachtig oranje en het was zoo trotsch, dat zijn schaal bijna sprong van verwaandheid. Het rolde een eindje opzij van de anderen en was bijna van het aanrecht op den grond getuimeld. Verschrikt greep Moeder het beet en legde de vier kleurige eieren weer op het bordje en zette dit ver volgens in de keukenkast. „Nu, wat heb ik je gezegd? vroeg het grootste ei, „we hebben een mooi Paaschkleed aangekregen en je zult zien wat er nog meer met ons ge beurt". Maar dien avond gebeurde er niets meer met hun en nadat de avondboterham gegeten was en Net tie en Frans zich door den stapel pannekoeken heengewerkt hadden, werd de keuken voor den nacht ver duisterd en de eieren sliepen rustig in. Op Paaschmorgen kwam Moeder al vroeg in de keuken en nadat ze het theewater opgezet had, haalde zij de eieren uit de kast en nam ze mee naar de huiskamer. Hier begon zij ze te verstoppen: één boven op de kast, één achter het gordijn, één in een vaasje op den schoorsteen en het oranje ei .kwam onder de divan. „Waar zijn jullie toch?" riep een benauwd, ik kan hier niets zien, het is pikdonker". Maar wat de anderen antwoorden kon hij niet verstaan, want Frans en Netetie kwamen bin nen en begonnen ijverig te zoeken. Frans vond eerst een zakje met lekkers en Nettie een appel en toen zag Frans boven op de kast het roode ei. Het groene kwam te voor van achter het gordijn, er nog meer, Moeder?" vroeg schijn van achter het „Is er nog Nettie. „Zoek maar goed Met een juichkreet dook Frans onder de divan en hield het prachtig gekleurde ei omhoog. Even later was et vierde ook gevonden en prijkten ze alle op den paaschdisch, waar 'n bos narcissen heerlijk geurde. „Willen jullie je eieren niet op eten?" vroeg Moeder. „H. nee, bewaren", riepen de kinderen en zoo bleef het viertal in de zonnige huiskamer. Op de koffietafel stonden ze pre cies in het midden tusschen de ra dijsjes en da tuinkers, en toen Oma kwam zag zij ze dadelijk. Het werd een gezellige maaltijd en Oma had heel wat te vertellen van het dorp waar ze woonde en van een arm boerenjongetje, het zoontje van een daglooner, dat al maanden ziek was en maar steeds in bed moest liggen, „Wacht zei Moeder opeens ik heb nog een paar lekkere pannekoe ken van gisteravond, „ik zal er wat stroop opdoen, neemt U ze dan voor zieke Jantje mee". Moeder stond op om het pakje klaar te maken. Nettie keek Frans aan beiden hadden de zelfde gedachte. „Als webegon Frans. .,Die eieren aan °ma meegaven" vulde Nettie aan. Toen Moeder Nettie „Mogen we terugkwam vroeg >gen we de eieren geven voor het zieke jongetje?" „Ja, dat is lief van jullie, geef me maar wat vloepapier, dan zal ik ze netjes inpakken." „W;el nu nog mooier", klaagde het oranje ei, juist nu het zoo gezellig is, moeten we weg. Ik laat me niet Z(?o, inpakken, nee hoor vast n,let-...De anderen waren al in een vloeitje gewikkeld, en lagen in Oma's karabies. Toen Moeder het oranje ei wilde inpakken, rukte hit zich los en liet zich pardoes op den grond vallen. Maar omdat het hard gekookt was, brak het niet; wel kwam er een deuk in de schaal „Jammer, zei Moeder, toen ze het oppakte maar het is gelukkig nog niet heelemaal stuk." De karabies ging dicht en de eieren konden niet meer zien. hoe Oma een. eigengebakken koek te voor schijn haalde. onEAiftw,dL:,PrettiR Paaschfeest" op en die koek was nu voor Frans en Nettie, omdat ze zoo gul hun Paasch- eieren afgestaan hadden. Reken maar dat ze erin smulden. ,r Hoe het de vier eieren bij Jantie Id dit blad vindt U II genummerde advertenties van bekende MERKARTI KELEN. De namen der fabrikanten zijn piet genoemd— doch U kent te toch Doet daarom mee aan deze prijsvraag f Schrijft van elka advertentie de labri- luntnaam op, en daarbij In hoogsteoa JO woorden, boe U zijn artikelen vindt Stuort Uw oplossing binnen 14 dagen aan: Smit'» Adviesbureau, öeerto- giacht 441. Amsterdam C. Da best» Inzendingen worden naar oordeel der Jury, waarop geen beroep la, bekroond. De uitslag tal zo apoedlg mogelijk in een advertentie woeden bekend ge maakt

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 2