DAGBLAD VOOR Vliegkampschip „Ranger" vernietigd. De „Provincie" zorgi voor twee verrassingen! Afweerslag in Tunis duurt voort. Het Massagraf van Tatorka. De wereld in weinig woorden Het Duitsche volk verdeelt zijn rantsoenen. Men staat vrijwillig iets af. NIEUWS IN 'T KORT. De eerste nederlagen voor de westelijke kampioenen. De schoolwedstrijden. VOETBALUITSLAGEN. Verrassingen op Duindigt. Hoogstaande korfbalwedstrijd. Uitgave: Dagblad voor Noord-Holland N.V. Alkmaar - Voordam C 9. Bureau der Heldersche éditie: Den Helder: Koningstraat 18. Telefoon 2345 (2 lijnen). Postrekening 449041. DINSDAG 27 APRIL 1943. HELDERSCHE EDITIE. NOORD-HOLLAND Hoofdredacteur: A. R. JONKER. Alkmaar. Deze Courant verschijnt dagelijks. Advertentie-tarief. Prijs der gewone advertenties in deze Editie 11 et. per m.M. Bij contraot binnen een jaar te gebruiken belang rijke korting. Tarieven voor de geheele oplage op aanvrage. Het Duitsche legerbericht van 2S April luidt als volgt: HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜHRER. - Het opperbevel van de Weermacht maakt bekend: Van het Oostelijke front worden geen gevechtshandelingen van beteeke- nis gemeld. Voor de kust van den Kau- kr.sus brachten lichte Duitsche zee- strijdkrachten een vijandelijke Motor torpedoboot tot zinken, beschadigden verscheidene andere booten ernstig en schoten eèn schip in brand. De afweerslag aan het Westelijke Tunesische front duurt met onvermin derde hevigheid voort. Ondanks groote numerieke superioriteit bleef den vijand ook Jsteren elk succes om door te breken ontzegd. Doorbraken van ge concentreerde pantserstrijdkrachten werden opgevangen en de vijand werd na verbitterde gevechten onder zware verliezen aan pantserwagens verdre ven. Overdag en des nachts bevonden zich sterke formaties der luchtmacht boven den vijand en vielen gereed staande pantserstrijdkrachten, batte rijen en troepencolonnes met bommen en boordwapens aan. In luchtgevech ten èn door luchtdoelgeschut werden 12 vijandelijke vliegtuigen vernietigd. Twee eigen jachttoestellen worden ver mist. Op het brandpunt van den strijd op gesteld, hebben zich de laatste dagen de tiende pantserdivisie, de divisie „Hermann Göring" en het regiment grenadiers *754 door voorbeeldigen strijdgeest en onverschrokken dapper heid bijzonder onderscheiden en de hoop van den vijand op een doorbraak verijdeld. Zooals In een extra bericht is bekend gemaakt, heeft een onder zeeboot onder bevel van den kapi- taen-leutnant von Bülow in het midden van het Noordelijke deel van den Atlantischen Oceaan het ter bewaking van de Atlantische convooiwegen gebruikte Ameri- kaansche vliegkampschip „Ranger" tot zinken gebracht. De Fiihrer heeft kapitaen-leutnant von Bülow als 234en soldaat van de Duitsche weermacht het eikenloof bij het ridderkruis van het IJzeren Kruis verleend. HET BESTUUR DER FASCISTISCHE PARTIJ. Met den enkele dagen geleden be noemden nieuwen partijsecretaris ei) door den Duce nieuw benoemde vice- secretarissen der partij is thans het geheele bestuur van de fascistische partij vernieuwd. De. leiding van de fascistische partij bestaat uit den Duce als opperste partijleider, den secretaris der fascistische partij, die de rang van een minister bekleedt en uit vier vice- secretarissen. Voorts heeft de Duce door de benoeming van oven nieuwe leden van het partij^irectorium ook in dit partijbureau een personeele reorga nisatie tot stand gebracht. OPSTANDIGE BEWEGING ONDER KAUKASISCHE RGVOLKEREN. De onlusten welke onder Kaukasi- sche bergvolken terstond na het uit wijken der Duitsche en Roemeensche troepen naar het Koebanbruggehoofd zijn uitgebroken tegen de terugkeeren- de bolsjewieken hebben zich de laatste weken tot een opstandige beweging t-egespitst. De oorzaak daarvoor is te zoeken in het onmenschelijke optreden der bolsjewieken tegenover de vrij heidslievende bergvolkeren. Daar komt bij, dat de bolsjewieken in de ontruim de gebieden geen onderkomens of voor raden, laat staan oorlogsmateriaal aan troffen, en dat alle verkeerswegen en in.ichtingen grondig verwoest waren. De bergvolkeren zetten hun guerilla tegen de Sovjets met alle middelen voort. Omtrent de ontdekking van het massagraf van Tatorka bij Odessa heb ben de Roemeensche militaire autori teiten nieuwe inlichtingen ontvangen. Deze zijn, dat de Gepeoe te Odessa in dt jaren 1940/'41 talrijke personen van Duitsche, Oekrainische en Bulgaarsche nationaliteit gearresteerd en naar de politieke gevangenis aldaar heeft over gebracht. Ook moeten vele Roemeen sche gezinnen uit Bessarabië en de Boekowina in deze gevangenis zijn op gesloten. Begin October 1941 zouden zich in totaal ongeveer 6000 Duitschers, Roemenen, Bulgaren en Oekrainers in deze gevangenis bevonden hebben. De Gepeoeagenten brachten in de dagen van 13 en 14 October 1941 al deze poli tieke gevangenen om het leven. De ge vangenis was leeg toen twee dagen later de stad bezet werd. De Roemeen sche autoriteiten staan nu voor de vraag, of in het ontdekte graf deze lij ken liggen of dat zij in anderejnassa- graven in de omgeving van OdesSa ge zocht moeten worden. Het laatste vliegkampschip der Ver. Staten. Over het tot zinken brengen van de ..Ranger" meldt het D^N.B. nog. dat dit moderne snelle Amerikaansche vlieg kampschip een bemanning van meer dan duizend koppen en ruim 50 vlieg tuigen aan boord had. Met de „Ranger" is thans de laatste der vliegkampschepen gezonken, waar mede de Ver. Staten den oorlog zijn ingegaan. De Amerikaansche marine heeft juist in dit scheepstype verliezen geleden, du tijdens den duur van den oorlog nauwelijks aan te vullen zijn, daar nieuwe vliegkampschepen die in middels in 'dienst geste'd zijn of hulp- vliegkampschepen die van groote pas sagiersschepen zijn omgebouwd, even eens tot zinken gebracht werden. Van de Amerikaansche vliegkamp schepen boorden de Japanners de vol gende in den grond: de Saratoga bij Hawaiï, de Lexington, de Yorktown en de Wasp in de Koraalzee en de Enter prise en de Hornet bij de Midway- eilanden. Thans is als laatste de „Ran ger" gevolgd. BOMMEN OP ITALIAANSCH GEBIED. Aan het Italiaansche legerbericht van 26 April ontleenen wij het volgende: Vijandelijke vliegtuigen 'vlogen gis termiddag boven plaatsen van Sicilië en lieten bommen van klein kaliber vallen. Eenige gebouwen werden be schadigd, een burger te Licata (Agri- gento) werd gedood. In de vroege och tenduren van heden werd een aanval gedaan op het gebied van Cagliari. Het aantal slachtoffers is nog niet vastge steld. Vier onzer machines zijn de laat ste dagen van de krijgsverrichtingen niet op haar basis teruggekeerd. FAMILIEDRAMA TE ZÜRICH. Paaschzondag is te Zürich een ver schrikkelijk familiedrama voorgevallen. Tegen eenen 's middags zagen voor bijgangers, hoe een man op het balcon der vierde verdieping van een huis zichzelf met een pistoalschot trof en daarop over de balustrade in de diepte stortte, waar hij dood bleef liggen. De politie trof in de woning zes menschen aan, van wie slechts een elfjarig meisje leefde, dat evenwel kort daarop in het ziekenhuis eveneens den geest gaf. Uit het onderzoek is gebleken, dat de 43-jarige Damm, directeur van het bij kantoor van een bank, eerst in de eet kamer, waar de tafel gedekt stond voor den maaltijd, zijn 78-jarigen vader heeft gedood door een schot in het hoofd en vervolgens in de keuken twee schoten heeft gelost op zijn 38-jarig® vrouw. Daarop schoot hij in de gang zijne-moeder neer en snelde toen naar de badkamer, waar zijn driejarig doch tertje kort tevoren door de grootmoe der was gebaad, en schoot het kleintje dood. Ten slotte doodde hhij in de kin derkamer zijn beide andere dochtertjes van zes en elf jaar. Gebleken is, dat Damm reeds geruimen tijd zwaar over spannen is ge eest. r~ ZWEEDSCHE MARINE ROUWT OVER VERLOREN DUIKBOOT. De geheele Zweedsche pers publi ceert de mededeeling van den marine staf, dat de pogingen om de beman ning van de verdwenen duikboot „Ul- ven" te redden, op Paaschzondag ge ëindigd werden, daar er geen hoop meer bestaat, dat er nog leden der be manning in leven kunnen zijn. Dien tengevolge is heden op schepen en ge bouwen van de Zweedsche marine de oorlogsvlag halfstok geheschen. Nader wordt gemeld, dat het zoeken na Paschen zal worden hervat. De commissie, welke de IJ^landsche regeering verleden jaar heeft benoemd tot het doen van voorstellen voor een republikeinsche grondwet, heeft voor gesteld, dat IJsland met ingang van 14 Juni 1944 een republiek zal worden. Naar de Duitsche minister van Volksvoorlichting en propaganda mede deelt, wordt de „Nationale feestdag van het Duitsche volk" dit jaar op 1 Mei gevierd. Feestelijkheden vinden op dezen dag, die als Zondag wordt be schouwd, niet plaats. Radio Moskou deelt mede, dat de Sovjetregeering besloten he^ft de di plomatieke betrekkingen met de uitge weken Poolsche regeering te Londen te verbreken. Naar de Engelsche berichtendienst uit Ottawa meldt is de hertog van Connaught overleden. VERDUISTER GOED. Deze week van 21.156.15 mir Maan op: 3.22, onder 12.25 27 April: Laatste Kwartier. De rijkelijk tn bloei staande prulmen- boomen in „De Bangert" bieden een prachtig gezicht CNF-Kuiper-Pax m (Van onzen Berlijnschen correspondent) Onze Berlijnsche correspondent telefoneerde ons hedenmorgen het volgende: Binnenkort zal een reeks maatiege- len worden getroffen ten behoeve van de bevolking in die deelen van het Rijk, die in buitengewoon groote mate blBot staat aan luchtaanvallen. Daarbij is allereerst gedacht aan de industrie-centra van West-Duitsch- land en aan de havensteden in het Noord-Westen, die tot oorlogsterrein verklaard zullen worden. De Duitsche regeering plaatst zich op het standpunt, dat de bewoners dezer gebieden offers moesten bren gen, welke aanzienlijk zwaarder zijn dan de oorlogslasten welke de overige bewoners van het Rijk hebben te dragen. Niet alleen lijden de men schen in deze bedreigde gebieden materieel, doch ook in geestelijk en lichamelijk opzicht hebben zij een moeilijken last te dragen. Tengevolge van dè nachtelijke alarmeeringen ontberen zij dikwijls den noodigen slaap. Iemand, die 's nachts moet werken, voortdurend op zijn hoede moet zijn en steeds bereid moet blijven bij het bius- schingswerk mee te helpen zal meer voedsel noodig hebben dan iemand, die zijn normale nachtrust geniet. Aan dezen toestand zal door doel treffende maatregelen een einde wor den gemaakt. Dr. Göbbels heeft in Das Roich deze maatregelen aangekondigd. Het frontkarakter dezer gebieden eischt, volgens hem, dat zij ook als fgiont worden behandeld. De be woners zullen in de toekomst extra rantsoenen levensmiddelen krijgen. In dit verband doet de minister een beroep op de bevolking der gouwen die niet of slechts weinig onder luchtaanvallen hebben te lij den en èen levensstandaard heb ben, die aanzienlijk beter is dan in de bedreigde gebieden. Dq minister is er van overtuigd, dat het niet alleen rechtvaardig, maar in den geest van het volks gevoelen zal zijn indien de overige bevolking een deel van haar rant soenen beschikbaar stelt voor de volksgenooten in de bedreigde ge bieden. DE KRIJGSVERRICHTINGEN IN CHINA. Domi emldt van een Japansch steun punt aan het front van Hopi en Honan, dat.1, nadat generaali Soentienying, de bevelhebber van de gereorganiseerde vijfde divisie der 24-ste legergroep, zich had overgegeven, de vijandelijke linies volkomen ineengestort en de ongeor ganiseerde resten der troepen overal in den pan gehakt zijn. Duizenden ge vangenen werden gemaakt, het grootste deel van het 24-ste vijandelijke leger werd omsingeld. J, Polen bi) Smolensk door de Gepeoe. De De massamoord p vertelt tijdens het bezoek van het Poolsche Russische bojr w" d toedracht van den beStialen moord der Roode Krui. aan de leden de toe PBZ^Recla-Pax m Gepeoe Op Goeden Vrijdag is in de kerk te Naarden de traditioneele uitvoering door de Ned. Bachvereeniging van het evangelie van Mattheus, de Mattheus Passion gegeven. Twee uitvoeringen bleken dit jaar niet voldoende waarom ook de generale repetitie op Witten Donderdagmiddag voor het publiek toegankelijk werd ge steld. Ongeveer 6000 personen uit alle deelen van het land woonden de drie uitvoeringen bij. Op 63-jarigen leeftijd is te Zwolle Zaterdag de aldaar staande Ned. Herv. predikant dr. G. Horreüs de Haas over leden. Een arbeider te Rhenen hehft bij den Cuneraweg een merkwaardig stee- nen voorwerp opgegraven, dat een vuursteenen beitel uit het steenen tijd perk bleek te zijn. De uit de 13e eeuw dateerende gast huiskapel in de Koningstraat te Rhe nen is ingestort. De overgebleven ruïne men zou juist met de restau ratie beginnen is ook neergehaald ont instortingsgevaar te voorkomen. Op den Ringdijk te Overschie is Za terdag een 6-jarig knaapje door een autobus van de R.E.T. aangereden en aan de verwondingen overleden. De 13-jarige A. G. te Maasland is Zaterdag van een wagen gevallen, er onder gekomen en op slag gedood. Te Groinngen is op 81-jarigen leef tijd overleden mr. dr. J. Boot, oud- gemeentesecretaris van Utrecht. In verband met het jubileum van de Bossche postzegelvereeniging zal daar ter stede op 9 Mei een tentoonstelling van postzegels en poststukken worden gehouden. De Staatcourant no. 79 van 22 April bevat het besluit van den secr.-gen. van het Dept. van Financien tot uitvoering van het besluit van 9 Aug. 1941, betref fende de vermogensbelasting en de verdedigingsbelasting I. Hierin wordt uiteengezet hoe de schatting der effec ten zal plaats vinden. Zoo is er tijdens de Paaschdagen plotseling groote spanning geko men in den strdij om den hoog- sten titel, welke de N.V.B. kent. Immers, zoowel Feijenoord als ADO hebben hun eerste neder laag geleden en in beide gevallen was die nederlaag verdiend; Het gevolg hiervan is, dat feite lijk alle ploegen nog een kans hebben op de eereplaats en zeker rnoet met Enschedé ernstig reke ning gehouden worden. Enschedé speelde den Eersten Paaschdag in Nijmegen tegen Feijen oord en bleek niet alleen over een minstens even sterke verdediging te beschikken, maar bovendien over een gevaarlijker voorhoede, zoodat de Feijenoord-verdediging langen tijd op volle toeren moest spelen om onheil te voorkomen. Toch nam Enschedé de leiding na ongeveer een half ur en behield die, ook toen in het laatste kwartier Feijenoord alles op den aanval zette. Toen bleken de doelman van de Sportclub en zijn kleine achterspeler Hagels schier niet te passeseren. ADO nam op den tweeden Paasch dag weliswaar de leiding tegen Willem II maar al spoedig bleek, dat de Tilburgers over een veel betere ploeg beschikten en zij na men het spel dan ook weldra in handen. Nog voor de rust werd het 31 voor Willem II en toen het na de thee zelfs 41 werd, was ADO royaal geklopt. De stand luidt thans: Feijenoord Enschedé Willem II ADO Heerenveen 5—4 9—7 12—13 6—7 1313 De beslissing in de tweede klasse is gevallen .In de A-afdeeling wist OSV gelijk te spelen tegen HBC en dat was voor de Oostzaners vol doende, om onbereikbaar bovenaan te blijven. In de B-afdeeling werd DOS kampipen dank zij een fraaie 41 zege op AFC, dat trouwens op een goed seizoen kan terug zien. De overige wedstrijden waren van geen enkel belang meer West-Frisa won met 10 van ZFC, dat zich niet al te zeer inspande, terwijl Alcma- ria met 63 van de Kennemers won, welke uitslag ook niets ter zake deed. Wat de overige competitiewed strijden betreft, DTS speelde gelijk tegen TYBB, wat voor de Oudkar- spelieren een behoorlijk resultaat is. Belangrijker evenwel was de over wining van LSVV op Atlas, waar door de Langedijkers weer wat dichter bij den titel zijn gekomen. Tenslotte won KFC voor den be ker van UW en plaatste zich daar door in de eerste ronde. Maar de froote verrassing was wel het gelij- e spel, dat Wier in eerwaard bevocht in den Helder op HRC, waardoor de Wieringerwaarders zich klasseerden voor den beker! H.R.C.—WIERINGERWAARD 1—1. De rol die W. in de bekerwedstrijden heeft gespeeld, is buitengewoon fraai te noemen en als belooning mogen de roodbroeken nu blijven doorbekeren. Voor de rust ging de strijd vrijwel ge lijk op. Misschien was W. iets sterker, maar daarentegen waren de aanvallen van H. veel gevaarlijker, wat mede zijn oorzaak vond in de veel bétere techniek der 3de klassers. Vooral de buitenspelers der thuisclub waren bij zonder actief en had Dukers n'jt zoo'n groote dosis geluk gehad, dan was de stand met de rust zeker geen 10 voor W. geweest. Overigens was het een fraai doelpunt dat Lindenberg (een goe de aanwinst voor W.) ongeveer 20 min. na den aanvang scoorde. De tweede helft werd gespeeld voor de W. veste; steeds weer belandde de bal in den doelmond, maar steeds weer was er een W. been, dat een doelpunt in den weg stond. Daarnaast speelde de paal twemaal een hartig woordje me, op momenten dat doelman Dukers reeds gepasseerd was. Deze laatste was trouwens toch zwakjes. Wat H. ook probeerde, verder dan een doelpunt van Koster bracht zij het niet. Wel doelpuntte de Vries nog op magnifieke wijze, maar op aanwijzing van den W. grensrechter werd dit doel punt terecht geannuleerd. Wieringerwaard bekert dus door, omdat zij een doelpunt meer wist te maken dan H.R.C. De stand is n.1.: W. Waard 4 2 1 1 5 9—5 H.R.C. 4 2 1 1 5 8—5 „Trudi" was ongenaakbaar. Door de omstandigheden waren de onderwijzers genbodzaakt de aange kondigde schoolvoetbalwedstrijden op Zaterdag j.1. te verplaatsen naar Dins dag (heden.) Hetzelfde programma van afgeloopen Zaterdag wordt nu dus vandaag gespeeld, terwijl het program ma van vandaag naar Woensdag is verschoven. Hockey. De hockeyers hebben de zaak eerst eens aangekeken en zijn 's middags, toen de omstandigheden zich ten gun ste keerden, aan den slag gegaan. De Hoofdactecursus speelde een gemoede- delijk partijtje tegen u.l.o. en won met 5—2. Er was daarna nog tijd voor een wedstrijd en besloten werd de dames wedstrijd KweekschoolLyceum in te lasschen. Trudi versus Guurt. Zij die eenigszins met Hermes op de De inspecteur van het pantserwapen, Generaloberst Guderian, tijdens een vlucht in een toestel der Luftwaffe* boven Charkof PK Mahla-H H-St-P ra Wielrennen. NOORDHOLLANDERS ROEREN ZICH Pronk—Evers eerste in Nijmegen, Nadat Wieringen het wielerseizoen geopend had, is het gedurende de Paaschdagen tot volle ontplooiing gekomen: twee wegwedstrijden in het Zuiden des lands, een kleinere in het Westen en twee groote, goed be zette baanwedstrijden, respectievelijk in Utrecht en Nijmegen. Wat die baanwedstrijden betreft, de Noordhollandsche vertegenwoordigers toonden hun mannetje te staan. Natuurlijk was Arie van Vliet in Utrecht weer de sterkste op de sprint (Derksen ontbrak nog wegens een on willige spier!), maar dat Peters uit Haarlem op het sprintnummer de twee de plaats bezette, stemt tot voldoening. Trouwens, ook de verrichtingen van Remkes en Pronk moeten genoemd worden. Zij werden resp. 3e en 4e. Éen ploegachtervolging was voor Schulte—Boeijen—Bakker—van Am sterdam en de koppelwedstrijd moest halverwege gestaakt worden. Op dat oogenblik lagen "Schulte—Boeijen en v. AmsterdamEvers aan den kop. In Nijmegen versloeg v. Vliet Rem kes, nu werd Peters 4de achter v. d. Vijver en vóór Pronk en Smits. De ploegachtervolging leverde een over winning op voor v. d. Voort—Bakker Klink—Groenewegen en het hoofdnum mer, de koppelwedstrijd over 50 K.M., werd op fraaie wijze gewonnen dooi PronkEvers. Gedurende alle ronden werd er zoo gejaagd, dat geen enkel klassement kon worden verreden! De zege was echter geheel verdiend, omdat Pmnk—Evers steeds aan den kop gingen en tenslotte met een halve ronde voorsprong als eerste eindigden. Tweede waren Rem kesGroenewegen, terwijl de rest een of meer ronden achterstand had. Zaankanters op den weg. Eenige Zaarikanters namen deel aan de Ronde van Stein, een zeer zwaar parcours, dat slechts door 13 van de 149 deelnemende renners werd uitgereden. Vooral de bergen maakte hier slacht offers. Schulte was onbetwist eerste en hij won bovendien de z.g. bergpremie. Tot d e geplaatsten behoorden twee Zaan dammers, die op een uitstekenden inzet van het seizoen kunnen terugzien. De uitslag was: 1. Schulte: 2. Seijen; 3. Steenbakker; 4. Bakker (Zaandam); 5. Pellenaars; 6. Schellingerhout (Zaan dam); 7. Lambrichts. Tenslotte plaatste de Zaandammer Blauw zich 4e in het Laakcriterium, dat Maandag in den Haag werd gehou den. Kampioenschap van Nederland. ADO—Willem II 1-4 F'oordEnschedé 0-1 DISTRICT IV. Eerste klasse. NoadRoermond LongaPicus DISTRICT V. Eerste klasse. LSCSneek DISTRICT L Tweede klasse A. OSV—HBC 3-3 West-Frisia-ZFC 1-0 A. Victrix-de Kenn. 6-3 1-2 6-1 1-i Tweede klasse B. DOS—AFC DWVZeeburgia H V CHercules DISTRICT L Derde klasse A. ZaandijkOSC SchagenGVO Derde klasse B. DTS—TUBB HalfwegHelder Derde klasse D. Hollandia-De Meer Vierde klass* A. 4-1 2-0 2-3 1-0 1-1 1-1 2-3 3-0 BEKER- WEDSTRIJDEN. LSVV 1926-Atlas MFC—Oudesluis Vierde klasse C. usvu—CSV DISTRICT I. Af<L F. UW—KFC Afd. G: HRCW'waard Vierde klasse. Afd. I. Purm.-Sijbekarspel 7-1 8-: 4-2 1-4 1-1 3-3 hoogte zijn, weten dat in de Hermes I (dames)voorhoede een groepje dames staat opgesteld, waarvan ieder voor zich behoorlijk haar balletje slaat. Eén daarvan heet Trudi (Veenhuizen) en een andere Guurt (van der Plas). In de club bemerkt men niets van eenige ri valiteit. maar nu de één midvoor was bij het Lyceum en de ander spil bij de Kweek, ja nu heeft het even „gerookt." Trudi was de midvoor en we moeten eerlijk zeggen, ofschoon zij geen steun genoot, was zij steeds gevaarlijk voor de Kweekers. De wijze waarop zij en kele malen door de vijandelijke linie heen schoof, was geweldig. Met één hand manoeuvreerde zij langs Guurt en mej. Wageningen en tweemaal achter een kon mej. Moor den bal jpt het net halen. Het werd zelfs 3—0 voor het Lyceum! Nu werd het Guurt te bar en via een strafschop doelpuntte zij tegen. In de tweede helft werd het zoo waar 4—3 voor de Kweek, in welk suc ces natuurlijk Guurt, maar toch ook Rietje Zomers veel aandeel had. Het was een klap voor Trudi en verwoedt trachtte zij er nog een paar maal door heen te breken. En inderdaad kwam de gelijkmaker, al gaf mej. Moor dit doel punt cadeau. Z.g. strafschoten moesten de beslissing brengen, waarbij de Kweek zegevierde. Het beteekende het einde van de rivaliteit tusschen Trudi en Guurt, want de eerste was sportief genoeg om met een één hoera voor de „Kweek" den wedstrijd te beëindigen. Ook hier worden vandaag de overige wedstrijden gespeeld. Paarden. Zaterdag, Zondag en Maandag heb ben de liefhebbers van de paardensport hun hart kunnen ophalen. De eerste twee dagen had Duindigt voor zich ge reserveerd, de derde dag was voor Mereveld. Er werd goede sport gegeven op alle drie courses, terwijl de noodige verras singen niet ontbraken. Men zie trou wens maar naar de toto! Clyde d'Anvil: 28.40. De resultaten van Zaterdag waren: Coloradoprijs, 1740 meter: 1. Clyde d'Anvil tijd 3 min. 02 (km. tijd 1.43.6); toto winnend 28.40, pi. 5.80; 2. Hen- drika D. 4.60; 3. Eppo Ooststar 2.70. Billitonprijs, 1800 meter: 1. Olympius tijd 2.05.2 met vele lengten; w. 1.70, pi. 1.20; 2. Little May Dun pl. 1.50. Crackprijs, 2000 meter: 1. Barones Spencer, tijd 3.08,1, km-tijd 1.29,6; win nend 270, plaats 1.50; 2. Cisca b. 1.40; 3. Casindra 2.10. Diophonprijs, 1350 meter: 1. Non Plus Ultra, tijd 1.31.6; winnend 8.50, plaats 2; 2. Marjolet 1.30. Casinoprijs, 2040 m.: 1. Excellent 3.18, km-tijd 1.30, 1 winnend 2.50, pl. 1.50; 2. Cycloon 2.20; 3. Godin 6.50. Beribi-prijs, circa 2000 meter: 1. Du- roc tijd 2.16.6 met drie lengten winnend 13, pl. 2.30; 2. La Vic Rose 1.50; 3. Morihan 2.30. Clingendaalprijs, 2220 meter: 1. So- prana, tijd 3.19,5 km-tijd 1.27,5; win nend 1.90; plaats 1.30; 2. Dutch Hanover 1.60; 3. Guard 3.60. Tetratemaprijs, 1350 meter: 1. Tomi, tijd 1.27,4 met 1% lengte; winnend 5.30, plaats 1.60; 2. Fougue 1.30; 3. Kif-Kif 1.50. De tweede dag. Duindigt-prijs, 2040 meter: 1. Eppo Ooststar in 3 min. 25 s. (km-tijd 1 min. 39.5 sec); winnend 8.50 en plaats 2; 2. Graaf Norbert g 1.90 en 3. Clyde d'Anvil 1.60. Lenteprijs, 2000 meter: 1. Kaciole in 2 min. 22,2 sec.; winnend 1.80, plaats 1.20; 2. Pampelune 1.50. Demosthenesprijs: 1. Friedensbote in 3 min 36 sec. (km-tijd 1 min. 37 sec.), winnend 16.30, pl. 3.70; 2. Darius g 2.90 en 3. Eicellentie Brewer 2.60. Buccaneerprijs.' 2500 meter: 1. Aqui- lon in 3 min. 8 sec., winnend 3 en pl. 1.30; 2. Ieare 1.20 en 3. Orfosse 2.80. Groote Paasehprijs, 2020 meter, eer ste serie: 1. Narciso in 3 min. 6,5 sec. (km-tijd 1 min. 29,5); winnend 1.70 en pl. 1.40: 2. Allouez 1.50. Tweede serie: 1. Narciso in 3 min. 4,4 sec (km- tijd 1 min. 29,5 sec.) winnend 1.70 en pl. 1.30; 2. Oeagre 1.80. Toto defini tief: Narciso winnend 1.70 en pl. 1.60; 2. Oeagre 3. Aprilprijs, 1800 meter: 1. Solidor in 2 min 5.4 sec. winnend 5 en pl. 2.10; 2. Melisseen 3.40. Diomedesprijs, 2200 meter: 1. Benna Dosa in 3 min. 26 sec. (km-tijd 1 min. 33.6 sec.) winnend 5.60 en pl. 2.10; 2. Job 1.60. Prijs van Auteuil, 4000 meter: 1. Etna 2 in 5 min. 14,2 sec., winnend 1.60 en pl. 1.20; 2. Sartene 1.50. Zondagmorgen hebben wij op uitnoo- diging van K.V.H. dein korfbalwedstrijd SwiftWesterkwartier bijgewoond. Twee Amsterdamsche eerste klassers zouden op verzoek van den N.K.B. en onze plaatselijke korfbalvereeniging K.V.H. een demonstratie geven van het betere korfbal. En het werd een demonstratie! Zelden zagen we een korfbalwedstrijd die zoo snel gespeeld werd. Groote balvaardigheid en buitengewoon handig opstellen leidden steeds tot schitteren de combinaties en ook de vele handige trucs waren aanleiding dat het publiek heeft kunnen genieten van een wed strijd die in alle opzichten geslaagd mag heeten. De uitslag 65 voor Westerkwartier doet weinig ter sprake, het ging er hier om het publiek en K.V.H. zelf iets aan te bieden. En inderdaad slaagde men daarin volkomen. Het bleek wel duidelijk dat wanneer de bal in een bepaald vak is er geen enkele speler werkloos behoeft toe te zien. Bij korfbal gaat het juist om het op stellen en daarom moet iedere wending van den bal met een nieuwe positie be antwoord worden. Westerkwartier en Swift deden dat voortreffelijk, hun spel was eerste klasse! Het gaat niet aan om in het kader van dezen wedstrijd de beste spelers e -sters naar voren te halen, want z allen waren uitstekend. Toch waren e» o. t. twee spelers die wel even boven hun medespelers uitblonken en wel J. Koper van Westerkwartier en H. van Worcom van Swift, die heden in deti aanvang in het middenvak stonden op gesteld. Na afloop hadden de aanvoer- c'ers een placquette in ontvangst te ne men, als herinnering aan de demonstra tie in den Helder. K.V.H. heef' met het organiseren van dezen dag propagan distisch werk verricht en we veronder stellen dat ook de leden er zeker iets van hebben meegenomen.

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 1